ספרים מומלצים על השנה הראשונה של תינוקות- בעברית

ספרים מומלצים על השנה הראשונה של תינוקות- בעברית

היי,
מחפשת המלצות על ספרים בעברית שידידותיים לקורא ומספרים על השנה/שנים ראשונות של התינוקות כמו "למה לצפות בשנה הראשונה".

תודה

פרפרית

leela13

New member
מלידה עד גיל שנה

ספר אינפורמטיבי ונטול אג'נדות שעוזר מאוד לעשות סדר בכל האספקטים של השנה הראשונה

ממש לא מיושן, ממליצה עליו בחום

מאוד מרגיע, לא שיפוטי, אינפורמטיבי וידידותי.
הדבר היחיד שמיושן שם זו ההתייחסות לטעימות.

ובנוגע לטעימות אוכל... Baby Led Weaning

אני לא יודעת אם יש בעברית, אבל את הספר Baby Led Weaning קיבלתי בהשאלה מהגננת, והוא ממש נפלא.
סתם כי אני אוהבת לחפור, הנה הסיכום של הספר והסיפור האישי שלנו:
טעימות אוכל מתחילים בגיל חצי שנה לפי ההמלצות המעודכנות של משרדי הבריאות ברחבי העולם, וממשיכים בהנקה/בקבוק במקביל. אפשר גם לפני או אחרי, כמובן - כתלות בילד, מצבו התזונתי, ובמוכנות של כל הצדדים. אנחנו התחלנו בגיל ארבעה חודשים וחצי כי הגברת הצעירה הראתה הרבה עניין, ולא הייתה בעיית משקל.
הספר נוקט בגישה של האכלה בלי מחיות ובלי מרקים - פשוט לתת לתינוק מה שאנחנו אוכלים, כולל התיבול והצורה (בהנחה שאתם אוכלים די בריא). אם יש אלרגיות במשפחה אפשר בהתחלה להציג דבר דבר. אם האלרגיות חמורות מאוד, צריך לעשות בניטור רופא/ה.
יש כמה חריגים: אגוזים - רק אחרי שאין חשש חנק, ענבים, נקניקיות, עגבניות שרי וכו' - לחצות לאורך כך שלא תהיה צורה עגולה, דבש - רק אחרי גיל שנה.
יש עוד חריגים אבל בסה"כ הספר מפורט ומסביר הכל.
היום היא בת שנתיים, אוכלת הכל (עדיין יונקת מדי פעם), מבשלת ואופה איתנו באופן קבוע, והתבלין האהוב עליה הוא תימין. ארוחות איתה הן תענוג. מדברים על היום שיהיה או היום שעבר, והיא אוכלת *בעצמה* עד ש*היא* מרגישה שבעה.

הייבי

New member
מצטרפת להמלצה

לי מאוד עזר בילד ראשון לקבל תמונה על כל שלב ולדעת מה כדאי, מה קורה וכו...

Ninani8

New member
הלוחשת לתינוקות

הספר של טרייסי הוג
אבל הוא לא מסודר לפי שלבי התפתחות...

אני לא מאוהבי הלוחשת

מכירה את הספר שלה לפעוטות ולא מסכימה עם כל כך הרבה דברים...

חיפאית88

New member
לא אהבתי אותה בכלל

גם לא מסכימה עם השיטות שלה וגם גורמת לאימהות לא לסמוך על עצמן ועל האינסטינקטים שלהם ורק גומרת לעוד תחושת אשמה.

בדיוק

לא קראתי את זה של התינוקות, אבל בספר של הפעוטות הגעתי למצב שהתעצבנתי לגבי כל מיני דברים ברמה שסגרתי את הספר בטריקה ולא רציתי להמשיך לקרוא. חזרתי לספר כמה פעמים וכל פעם במקומות שונים- התגובה שלי הייתה אותה תגובה...

חיפאית88

New member
חמתי הביאה לי את זה כמה ימים אחרי הלידה

כשהייתי במצב לא קל וחשבה שזה יעזור לי הספיק לי קצת לרפרף על זה ולראות שאלון שמסווג את התינוק בן החודש וקובע אם הוא תינוק טוב, רגיל, נודניק או קשה (אולי מונחים טיפונת שונים אבל זה העיקרון)- הזדעזעתי!!!

Ninani8

New member
החוכמה היא...

גם מהספר שלה אפשר ללמוד דברים, לא צריך להתחבר לכל השיטה שלה ... אלא לקרוא אותו כמו ספר עיון חביב... מישהי כתבה פה שהזדעזעה משיטת הסיווג שלה את התינוקות : מלאך , מצוי וכו.... מה יש להזדעזע חח כל העולם שלנו בנוי על קיטלוג.

חיפאית88

New member
כי בעיני זה מזעזע

ילד שבגיל חודש מקטלגים אותו כבעייתי (וסליחה אם לא זוכרת את הניסוח המדוייק שלה) ככה הוא יגדל להיות, זה בדיוק להיפך מלראות את הילד והופך ילדים עם צרכים גבוהים למשהו "רע".

איך לדבר עם ילדים שיקשיבו ולהקשיב שילדים ידברו!

כביכול זה ספר לילדים גדולים שכבר מדברים אבל - הספר מציג שפה של תקשורת מקרבת ואמפתיה, שאני ממש ממש ממליצה לקרוא כבר בהריון ולהתחיל ליישם מהיום הראשון של התינוק/ת בבית (ועוד קודם -עם מי שמולנו..).
&nbsp
יש גם קבוצה בפייס בנושא הזה "פשוט להיות הורים".
&nbsp
ממש ממליצה!

המדריך השלם לטיפול בתינוק ובילד

אחותי המליצה לי עליו אמרה שממש כל פעם שרוצים לבדוק משהו על ההתפתחות פותחים בגיל המתאים ומוצאים ובמרשתת כתבו:

הספר הראשון - מלידה עד גיל חמש, כולל בחלקו הראשון מידע על התפתחות התינוק, הפעוט והילד. כל פרק מתחיל במידע על ההתפתחות הפיזית, הקוגניטיבית והחברתית בגיל הנדון, ונותן טיפים לטיפול בסיסי, כגון: הסברים כיצד לחתל וסקירה של החיסונים, הבדיקות והוראות הבטיחות המתאימות לגיל. חלקו השני של הספר הוא מדריך רפואי שבו כל פרק מוקדש למערכת אחרת: עיניים, מערכת השרירים והשלד, איברי מין ושתן, עור וכך הלאה. הספר נוח לשימוש וקל להתמצא בו ולקרוא את הפרק הרלוונטי. אם אין בכוונתכם לרכוש גם מדריך רפואי בנוסף לספרי הדרכה לגידול ילדים,

קרפי8

New member
לישון בלי לבכות-אליזבת פנטלי

לי הוא מאוד עזר בהרגלי שינה נכונים

האמת, שיש לי כמה ספרים

שקניתי וגם שקיבלתי ו -- כמה מפתיע -- לא פתחתי אפחד מהם! פשוט "זרמתי" עם הילדה וגם מה שלא ידעתי - שאלתי חברות או בקבוצות פייסבוק. הכי קל ומהיר.

למעלה