בדיקות והמלצות רופאים לאמצ"ש

Wishful be mine

New member
מי שפיר- המלצות (אמלק; אם כן- מושונוב, הנדלר או מייזנר?)

הי,
מתלבטת לגבי דיקור מי שפיר.
אני בהריון בסיכון, הייתה לי בלי קשר גם הפרדות קרומים בשבוע 9 (עדיין שם איפשהו) שלוותה בדימום במשך שבוע.
יש לי שליה קדמית.
יש לי איזו התקשות של הרחם מימין שתמיד נמצאת שם (אפילו ראו אותה בסקירה כשהעובר נתקע קצת בתוכה).
זה הריון ראשון.
בן זוגי מאד בעד, בעיקר בגלל הצ׳יפ, וגם אני נוטה לכיוון כי הצ׳יפ חשוב לי.
מתלבדת האם לעשות דרך מכבי או באופן פרטי.
קבעתי כעת לד״ר מושונוב דרך מכבי, קראתי קצת על הנדלר ומייזנר.
האם מישהי יודעת האם מושונוב טוב כמו מייזנר, ורק גובה פחות?
בגלל השליה הקדמית והדימום עם ההפרדות אני מעדיפה לקחת כמה שפחות סיכון, כרגע זה הדבר היחיד שמונע ממני להיות רגועה לגבי הבדיקה - הסיכון להפלה.
&nbsp
תודה!
&nbsp

מה רופא המעקב שלך אומר?

האם ההיסטוריה שלך בהריון מעלה את הסיכון להפלה במקרה שלך?
אני עשיתי את הדיקור באיכילוב, כך שלא יכולתי לבחור את הרופא, אבל הבנתי שכל המדקרים שם הם רופאים בכירים ומיומנים. במזל נפלתי על מלינגר, שנחשב לאחד התותחים בתחום. הוא היה עדין ומרגיע והדיקור היה מהיר ועבר בשלום.

MMMOOSH

New member
אשתי בת 35 וחושבת על בדיקת מי שפיר, למרות שהרופא המליץ שנמתי

ן, ונראה לאחר הבדיקות המוקדמות מה קורה.
&nbsp
אני יודע שרבים עושים את הבדיקה והבנתי שסטטיסטית היא לא מסוכנת וכעת עולה השאלה אם לעשות את בדיקות הדם היקרות, משום מה אשתי השתכנעה שזו בדיקה מסוכנת ובדיקות הדם מונעות ממנה את הסכנה.
&nbsp
אני חושב שהן מיותרות ואם בודקים אז לעשות מי שפיר וזהו.
&nbsp
מה דעתכם ?

שזו החלטה אישית שלכם

במי שפיר אכן יש סיכון להפלה. בטופס ההסכמה מדברים על 1:300 אם אני זוכרת נכון, הנתונים העדכניים מדברים על 1:500 ויש מאמרים שמדברים אפילו על 1:1000.
היתרון הוא שזו בדיקה אבחנתית, כלומר נותנת תשובה ודאית, ומעמיקה יותר מבדיקות הדם (בעיקר אם עושים צ'יפ גנטי).
בבדיקות הדם אכן אין סיכון לעובר, אבל אלו בדיקות סקר, כמו חלבון עוברי, שקיפות עורפית וכו'. לרוב התסמונות הן נחשבות מדויקות יותר, אבל עדיין - בדיקות סקר, מה שמשאיר פתח לשגיאות (באופן אישי, אני קיבלתי תוצאה שגויה בבדיקה כזו ושמעתי על עוד מקרים דומים).

אתם כזוג צריכים לחשוב האם אתם מוכנים להתמודד עם להיות האחד מתוך... הזה. האם אתם מוכנים להתמודד עם לידת ילד חולה שהמחלה שלו התפספסה בבדיקות סקר? האם אתם מסוגלים להתמודד עם אובדן הריון? האם אתם מוכנים להסתפק בתשובה ודאית ב-99% (או ב-50%)?

נועלה301

New member
בלת"ק. בדיקת הדם לא מחליפה מי שפיר

בדיקת הדם בודקת בעיקר תסמונת דאון ועוד כמה תסמונות בודדות. מי שפיר כיום מומלץ לעשות עם ציפ גנטי ואז בודקים מעל 200 מחלות חמורות לא פחות מתסמונת דאון.

המלצות לרופא להיפוך מלבד קנטי (הוא בחו״ל)

היי בנות,
ממש אשמח לעזרתכן. אני בשבוע 34 ורוצה מעכשיו לשריין תוך להיפוך (מה שלא יהיה). הבעיה שקנטי נמצא בחו״ל בתקופה הרלוונטית. יש לכן המלצות לרופא אחר עם אחוזי הצלחה דומים?

דידו34

New member
כשהייתי בשבוע שלך גם בדקתי

את כל הרופאים והאופציות..בסוף החלטתי לתת לטבע לעשות את שלו ובשבוע 35 +6היא התהפכה.
מאוד הופתעתי כי בכלל לא הרגשתי...לא מכירה רופא אחר להיפוך...
בהצלחה
&nbsp

קרפי8

New member
אני עשיתי היפוך אצל דר בירון

זה היה לפני יותר משש שנים בבית חולים מאיר (היא מתלמדת של קנטי)
היא הייתה מאוד עדינה ונחמדה וכל התהליך זכור לי לטובה.
אני לא יודעת אם היא עושה היפוכים גם היום אבל מצרפת לך קישור לאתר שלה
http://www.talbiron.co.il/gp.asp?gpid=15
&nbsp
בהצלחה#

מי שפיר דרך משרד הבריאות ובחירת רופאים

לצערי אין לי ברירה אלא לעשות בדיקת מי שפיר. בגלל הגיל (39 תיכף), ובעיקר בגלל תוצאה של 1:67 בסיכון לתסמונת דאון בחישוב המשוקלל של השקיפות וסקר שליש ראשון.
אני זכאית כמובן לבדיקה על חשבון משרד הבריאות. אבל לפי מה שהבנתי אם אני עושה ככה, עליי לפנות לאחד מבתי החולים ברשימה שלהם, לקבוע תור, ואקבל רופא לפי מי שזמין באותו יום. הבנתי שלא אוכל לבחור את הרופא.
כשניסיתי לבדוק עם הביטוח המשלים (כללית מושלם) אם אוכל לעשות פרטי ולקבל מהם החזר, הם אמרו שאשה מעל גיל 34 לא זכאית להחזר דרכם (בגלל הזכאות ממשרד הבריאות).
אז אני במלכוד. לא מתאים לי לשלם סתם אלפי שקלים על משהו שאני זכאית לו מסיבה כפולה, ומצד שני לא רוצה להסתכן ולא לדעת לאיזה רופא אגיע.
אני יודעת שהרופאים שאני רוצה עובדים גם בבתי חולים ציבוריים, רק לא יודעת איך להגיע דוקא אליהם.
מישהי יודעת אם יש דרך להגיע לרופא לפי בחירתי במימון משרד הבריאות?
אני בחיפה, אם זה רלוונטי.

חיפאית88

New member
בבתי חולים

מי שמבצע את הבדיקה אלו הרופאים הבכירים ביותר ואני לא חושבת שיש בעיה לעשות בבית חולים.
לכל רופא יש בעיקרון ימים קבועים שהוא בבית החולים, אם יודעים אותם אז מגדילים את הסיכויים שהם יעשו את הבדיקה, אפשר אולי להתקשר למזכירויות ולנסות לשנורר מידע אבל לא בטוח שישתפו פעולה או בנות אחרות שעשו והצליחו

Babybini

New member
לקבוע כבר שקיפות??

שבוע 6 וחמישה ימים. בדיקה ראשונה אצל הרופאה תהייה רק בשבוע שמונה.
אני בכללית, כדאי לקבוע תור לשקיפות מעכשיו?
לחכות לבדיקת הרופאה?
האם רופאי מעקב הריון עושים אצלם את הבדיקה?

הייבי

New member
הייתי קובעת

יש רופאי אולטרסאונד שמבצעים את הבדיקה. בגדול חלקם הם גם רופאי מעקב הריון אבל ממש לא בהכרח שהרופא שלך עושה. קובעים דרך המוקד. מכיוון והתורים נתפסים מהר ככל שתקדימי לקבוע תהיה לך שעה יותר נוחה וסיכוי לבחור את הרופא שאת מעדיפה.

Moonlight32

New member
מחפשת המלצה לרופא מעקב היריון בגבעתיים (כללית)

חדשה כאן :) מחפשת המלצה לרופא מעקב היריון בגבעתיים.
ראיתי שיש מס' רופאים בקניון גבעתיים, הבולטת מביניהם היא ד"ר שדמי אריאלה, אבל מצאתי עליה רק המלצות מאוד ישנות..

תודה לעוזרות!

ליאוני33

New member
שדמי

היא מעולה.
הייתי אצלה בשוטף - והיא מקצועית מאוד. לא תמיד הכי נחמדה בעולם, אבל מכילה ומקיפה ואם הייתי גרה בגבעתיים - הייתי נשארת אצלה..

nik name

New member
המלצה לשקיפות עורפית וסקירה מוקדמת

באיזור נתניה, חדרה והסביבה
דרך קופח מאוחדת
&nbsp
המליצו חי על דר שרוני ראובן -יש המלצות עליו?
תודה מראש

&nbsp
&nbsp

למעלה