ציוד ורכש לשבוע חדש

מנשאי בד יכולים להתאים בכיף לכמה חודשים, בעיקר בחורף

אז אין לחץ לבחור מנשא עכשיו, תשתמשי בלופי ותבחרי מנשא אחרי הלידה בזמנך החופשי. לנו יש מנשא שרון דרור ועד עכשיו (4 חודשים) הוא משמש לפינוק והרגעה (וליומיום יש בייביביורן אוריג'ינל). חשוב מאוד למדוד עם הבייבי, לבקש לעשות סיבוב ולראות אם נוח לך. יש הבדל גדול מאוד במנשאים ובצורת הלבישה וההתאמה שלהם - לי למשל ממש לא נוח עם ארגו \ לילי \ בייביביורן ONE שכולן עפות עליהם.
בינתיים ממליצה להתאמן קצת מול היוטיוב בלבישת הלופיקס, זה עוזר מאוד.

mitmit11

New member
תראי

ברור שעדיף למדוד עם התינוק. לא בטוח שיהיה נוח לך או לו. אבל אני את הצמד שלי רכשתי עוד בהריון אחרי שראיתי שהוא מתאים לי וראיתי חברות מתפעלות אותו. הוא מנשא שמאפשר ערסול אבל בלי קשירות והכתפיות שלו מרופדות (יש עוד כמה כאלה, נדמה לי גם שרון דרור מובנה באותו סגנון). לי כסובלת מכאבי גב הוא היה קסום. השתמשתי בו עד גיל חצי שנה ואז עברתי לארגו.
אני חושבת שתתחילי עם מה שיש. אם לא יהיה נוח תוכלי להזמין יועצת מנשאים אליך הביתה מעט אחרי הלידה כדי להתאים משהו אחר.

mitmit11

New member
בגדול - גוגל

וגם באתר המנשא הנכון.
&nbsp
חכי חכי. יש יועצת לכל דבר

shushulamit

New member
יתרונות וחסרונות של דונה

אנחנו השתמשנו בדונה בעיקר מהסיבה שאין לנו רכב. מבחינתנו זו הייתה הצלה במצבים שבהם מצטרפים לרכב של מישהו אחר, בעיקר אם זה לכיוון אחד. ובכלל בנסיעות מחוץ לעיר זה פתרון מצוין, למשל אם נוסעים ברכבת, מונית או באוטובוס כשעקרונית הילד לא חייב כיסא בטיחות מבחינת החוק אבל מעשית זה מרגיש לא בטיחותי וגם לא תמיד נוח כשהוא יכול להיות רק עלייך. לנו יש הורים מחוץ לעיר ונסיעות כמו שתיארתי וזה פתר את הבעיה. אבל כמו שכתבו לך, אף סלקל הוא לא באמת קל לנשיאה ובטח לא לקומה שלישית. בנוסף, עדיף להימנע משהייה ממושכת בזווית הזו ועם הדונה מאוד מפתה להשתמש כעגלה כי היא סהכ קטנה ונוחה. אבל אם מגבילים את השימוש בה, זה מאוד מקל על החיים לנטולי רכב קבוע לדעתי. לגבי בטיחות, מאוד יתכן שיש יותר בטיחותיים ממנה.

נורית1483

New member
קומה שלישית

הכוונה היתה בדיוק בדוגמאות האלה,
לדןג׳- נוסעים להורים ברכב שלהם (כי אין לנו משלנו) אז אין צורך לסחוב 3 קומות גם סל קל, וגם עגלה רגילה וגם מנשא, וגם תיק וגם את כל הבית- מסורבל.
נוסעת לטיפת חלב במונית. שוב- אין צורך גם לסלקל בשביל המונית וגם לעגלה בשביל ההסתבבויות....
על פניו זה הרגיש לי פרקטי והמחיר לא כל כך משחק תפקיד כי לשמחתי ישנה נכונות להקל עלינו מצד המשפחות

אז לסיכום,
היתרונות עולים על החסרונות? או שמא הפוך גוטה?
ו...תודה!

shushulamit

New member
לדעתי כשאין אוטו אז לגמרי כן

ההסתייגות היחידה שלי היא באמת ממצבים שמתפתים להשתמש בדונה כעגלה ומתרגלים לזה. בעיקר כי אנחנו לגמרי נפלנו בזה, כי היא כל כך קטנה ונחמדה, ופשוט השתמשנו בה משלב מסוים כתחליף עגלה. הילד שלנו התחיל ללכת רק בגיל שנתיים, כשעד גיל שנה וחצי בערך הוא היה בעוונותינו די הרבה בדונה. אני לא יודעת אם זה קשור, אבל בדיעבד אכלתי את עצמי על זה שהשתמשנו בה נון סטופ... כמובן לא מההתחלה, קנינו אותה רק כשהיה בן 8 חודשים ונשברנו מהמצב של להתארגן על סל קל לנסיעות מחוץ לעיר וכל זה.

התלבטתי לגביו והחלטתי לוותר

גם אנחנו קומה 3 בלי מעלית וזה נראה לי על פניו כאחלה דבר, אבל:
1. התנוחה של סלקל לא מתאימה לשהייה ממושכת, אז זה לא פתרון ליציאה לטיול. את בכל מקרה תצטרכי עגלה רגילה ומנשא לטיולים.
2. סלקל זה לא באמת קל, כמו שאמרו כאן. הרבה יותר קל לרדת עם מנשא.
3. הוא קיבל ציונים לא טובים במבחני ריסוק, אז לא מומלץ לאוטו. עדיף בפעמים הנדירות בהן אתן ברכב שיהיה לכם סלקל רגיל.

Expecting1now

New member
לא דונה, כן סלקל במקום אמבטיה.

אנחנו החלטנו לוותר על אמבטיה מאותה סיבה בדיוק - אין לנו רכב משלנו ולא נראה לי הגיוני
להסתובב לרכב שכור / של ההורים / מונית עם עגלה + אמבטיה + סלקל ביד.
קנינו את דגם הקלאוד של סייבקס, שיודע להיפתח למצב שכיבה (אבל רק על הגב),
מה שמאפשר לי לטייל עם הדרדס שעתיים-שלוש בלי חשש לנזק מכל סוג שהוא.
הסלקל מתחבר לעגלה שקנינו (בייבי ג'וגר) ומושב הטיולון ממתין בסבלנות לשלב הרלוונטי.
הדרדס כבר בן חודשיים וחצי ועד כה לא מצאתי את עצמי מצטערת על ההחלטה.
מה שכן, אני גרה בקומת קרקע ככה שלא היה לי שיקול של משקל העגלה.

אני מצטרפת להמלצה של מיטמיט על מנשא "צמד" - קניתי אחד שבועיים אחרי הלידה.
היה לנו נוח מאוד למצב ערסול עד משקל 3.5 ק"ג, היום אנחנו במנח צפרדע בטן לבטן.
הדרדס הפרטי שלי מבלה לא מעט במנשא בגלל ריפלוקס.
הוא מאוד מאוד סקרן, ככה שיכול להיות שהוא לא מסכים יותר להכנס בערסול בלי קשר למשקל אלא סתם בגלל שהוא נורא רוצה להסתכל החוצה.

למעלה