ציוד ורכש לאמצ"ש

האם ניתן לוותר על עריסה ולעבור ישר למיטת תינוק?

היי,
אשמח להתייעצות.
עד כה חשבנו כמו רבים להשכיר עריסה מיד שרה ואחרי 3 חודשים (זמן מקסימלי להשכרה וגם ממה שהבנתי ההעריסה מתחילה להיות צפופה לתינוק) - לעבור למיטה.

אבל - כיוון שההמלצות הן שהתינוק ישן בחדר שלנו לפחות חצי שנה (עכשיו עוד העלו לשנה!) - במילא זה אומר שאחרי 3 חודשים נצטרך להכניס את המיטת תינוק לחדר. יש מקום לזה (לא המון אבל אפשר להסתדר) ולכן נשאלת השאלה - אולי פשוט להכניס את מיטת התינוק לחדר שלנו מלכתכילה ולוותר על שלב העריסה?
זה כמובן חוסך גם קנייה של מזרון ומצעים לעריסה שמתאימים רק ל 3 חודשים...

אשמח לשמוע מה דעתכן. האם יש חסרונות למהלך כזה לדעתכן?

תודה מראש!

הייבי

New member
אפשרי

אנחנו העברנו את הדרדס בגיל 5 חודשים למיטה ולחדר משלו. הרגשנו אז שהרעש שאנחנו עושים בלילה מפריע לו לישון ושהזוגיות שלנו צריכה את החדר שינה חזרה. רוב החברים שלנו על אף ההמלצות העבירו בסביבות גיל 3-5 חודשים לחדר נפרד. כך, שקחי בחשבון שלא בטוח שתרצו לישון ביחד עד גיל שנה. אין מניעה להעביר למיטה מגיל 0. בדרך כלל השיקול הוא קודם כל מקום בחדר ההורים בנוסף אומרים שתחושת המרווח מקשה על תינוקות רכים. אבל יש לזה פתרונות באמצעות עיטוף. כל מיני נחשים מקטיני חלל במיטה וכו. לגבי השאלת עריסה- אנחנו שכרנו ממוצצים. מה שאיפשר להחזיר אותה מעבר לשלושה חודשים תמורת עלות נוספת. זה משהו ששווה לכם לבדוק.

והיה לו נוח בעריסה 5 חודשים?

הבנתי שזה נהיה די צפוף אחרי 3 חודשים...
כמובן שזה תלוי בגודל הילד.

הייבי

New member
עריסה של מוצצים

לדעתי יותר גדולה ממה שמשאילים מיד שרה אבל לא בדקתי. רק התרשמות בעין. וגם דרדס קטן יחסית אחוזון 35 בגובה ו10 במשקל...

יש 2 יתרונות בעריסה

האחד זה המרחב המצומם, שכפי שנאמר כאן תינוקות מעדיפים. לקטנה שלנו זה לא הפריע והרגלנו אותה למיטה מההתחלה, אבל יש תינוקות שממש קשה להם עם זה. קחי בחשבון שנחשושים ועיטוף לא מומלצים לשנת לילה ומנוגדים להנחיות משרד הבריאות, אז הם לא פתרון.
השני זה הניידות - בלילה הוא איתכם בחדר ובבוקר מעבירים את העריסה לסלון. לי זה היה ממש נוח בחופשת לידה.

הייבי

New member
רק הערה לגבי ניידות

תבדקי מה המסלול שתצטרכי להעביר את העריסה. אמי גם חשבתי שאני אנצל את זה הרבה ובפועל בגלל שתי זוויות קשות במסדרון כמעט לא הוצאתי את העריסה מהחדר שינה וקניתי לול לסלון.

mitmit11

New member
ברור שאפשר

אצלי הגדול היה שלושה חודשים בעריסה והקטנה עשרה חודשים כמעט. והם ארוכים... אז אני מניחה שזה גם תלוי בעריסה (שכרנו עריסת פלסטיק סטנדרטית). היתרון בעריסה היה שיש לה גלגלים והרבה מאוד פעמים גלגלתי אותה לידי למטבח ולסלון ויכלתי להשגיח.
אם את שוכרת עריסהנה בחנויות של דברי תינוקות ולא ביד שרה אין לך הגבלה על הזמן. את משלמת סביב 25 ש"ח לחודש.
לעניין ההמלצות - זה משהו שמשתנה כל הזמן. בסופו של דבר תעשו מה שנוח לכם. לא ניתן לדעת כבר עכשיו איך תהיה השינה של התינוק, איך הנוכחות שלו בחדר תשפיע על הזוגיות ועוד. לי אישית היה נוח שהתינוק לידי כל עוד הנקתי מלא.
מזרון לעריסה עולה סביב 60-70 ש"ח, סדינים פשוטים מכותנה עולים סביב 15 ש"ח. לא הוצאה אדירה במיוחד ושוב כמו שציינתי, ממש אין את מגבלת שלושת החודשים שציינת.
&nbsp
שורה תחתונה - זה עניין של נוחות. אני לא הכנסתי מיטת תינוק לחדר שלי והיה לי סבבה עם זה.

למעלה