הריון עם תינוק בבית

השואלת14

New member
הריון עם תינוק בבית

היי,
יש שאלה שטורדת את מנוחתי ואשמח לטיפים/הרגעה;
אני לקראת טיפול IVF נוסף כשיש לי תינוקי בן חצי שנה בבית.
בהנחה ובע"ה אקלט, אני חוששת מלהרים אותו כי הרי מומלץ לא להרים
דברים כבדים בעיקר בשליש הראשון ומן הסתם הוא כבר שוקל 7+

אז איך להתנהל נכון?
אני יודעת שאני רותמת את העגלה לפני הסוסים אבל חשוב לי לדעת מבעלות
ניסיון כי אני רואה הרבה נשים בהריון מרימות תינוקות ואף ילדים בני שנתיים ותמוהה שלא קורה שום דבר לעובר

mitmit11

New member
אני אמא לשלושה במרווחים של שנתיים

כלומר בשליש הראשון התינוק התורן היה בן שנה ורבע עד וחצי. אצלי מדובר על משקלים של 12-14 ק"ג...
הרמתי והכל בלי בעיה מיוחדת. ההריון השלישי היה קצת יותר מאתגר היות והיה דימום ממקור לא ברור (התברר אחכ משליית פתח) ולכן השתלדתי להרים פחות, הרגלתי את הילדים שאני קודם מתיישבת ואז מרימה פלוס עידוד לעצמאות גדולה יותר. מסתדרים. להימנע לגמרי לא ממש אפשרי לטעמי.

madWorld1980

New member
אני עם ילד בן 3 בבית

שוקל מעל 16 קילו, אני מרימה אותו אם יש צורך

pinkkit

New member
אני עם ילד בן 1.4 שעדיין לא הולך

שוקל כ-10 ק"ג ואין ברירה אלא להרים אותו. אבל כן מאד משתדלת לקבל ולבקש עזרה. מחתילה אותו במקומות נמוכים שלא דורשים הרמה. הורדה ואיסו0ף מהגן/בבית רק עם עגלה או אופניים או בימבה, לא בידיים כי זה החלק שהכי קשה לי.
כשבעלי בבית הוא מרים אותו אבל ברמה העקרונית אי אפשר להימנע מזה. פשוט צריך לדאוג להרים נכון (מבחינת ברכיים, הנפה, התכופפות, מנח נשיאה, כיווץ רצפת אגן).
בכל מקרה אומרים שמה שאת רגילה לעשות לפני ההריון בתדירות גבוהה אז אפשר להמשיך גם בהריון.
זה גם עניין סובייקטיבי. עבורי 7 ק"ג לא נחשב משא כבד אבל ממשאות כבדים אני בהחלט נמנעת... וזה גם תלוי במה מדובר כי יותר קל להרים ילד ששוקל 9 ק"ג מאשר שישיית מים ששוקלים 9 ק"ג.

אני עם תינוק בן שנה

שוקל בערך 10. לא יודעת כמה בדיוק.
ומרימה כל הזמן כל היום.
חשבתי על זה פתאום, שוואלה היה עדיף אם לא אבל זה בלתי אפשרי.
ונראה לי שהגוף שלי רגיל כבר... אז אולי זה כמו ספורט שאם רגילים זה בסדר

למעלה