סקירת מערכות מאוחרת

Norahs

New member
סקירת מערכות מאוחרת

היי לכולן,

קבעתי תור לסקירה מערכות מאוחרת דרך הקופה, ואני עוד קצת בהתלבטות אם עדיף פרטי. יש לציין שהרופא הוא אותו רופא (ד"ר אורי ארליך הנהדר והמקצועי, מי שמכירה) כך שאין לי ספק לגבי איכותו, אבל הבנתי שבקופ"ח הבדיקה יותר קצרה ותמציתית ובפרטי הוא יותר "משקיע", עושה תלת-מימד וכו'.
אני חייבת להגיד שקשה לי להוציא כמעט 2000 ש"ח כשאני יודעת שדרך הקופה זה מסובסד ובסוף מדובר באותו רופא.
בקיצור, השאלה היא האם יש הבדל מהותי בעיניכן, ואם כדאי בכל זאת לספוג את הסכום כדי לעשות את הסקירה באופן פרטי.
תודה :)

תלת מימד לא נותן הרבה מידע בנוגע

לבריאות העובר,
רק אם יש חשד למום מבני חיצוני כזה או אחר (שפה שסועה או כף רגל כלובה) ואת זה רואים גם בדו מימד.
אני נסקרתי בקופה ע"י רופא נהדר שגם עושה סקירות פרטיות והוא אמר לי לפני שאם במהלך הבדיקה יעלה איזשהו חשד למשהו לא תקין הוא ימליץ על סקירה מורחבת.
&nbsp
לשמחתי הכל היה תקין.
ותלת מימד כדי שאני אהיה מרוצה,לא שווה לי אלפי ש"ח.

josie1986

New member
מאוד אינדיווידואלי

בהריון הראשון שלי עשיתי דרך הקופה וגם באופן פרטי. בהריון השני עשיתי רק באופן פרטי.
קשה לי להגיד שהייתה סיבה רציונלית לעשות את זה, אבל כמו הרבה דברים בהריון, לפעמים ההגיון בורח מהחלון.
חשוב לי להגיד שהסקירה שעשיתי דרך הקופה הייתה מקצועית והרופא אפילו ביקש ממני לחזור להשלים אותה משום שלא הצליח לבדוק משהו באיזור הפנים של העובר, כך שזה לא היה חפיפניקי.
&nbsp
רק לגבי התלת מימד - בשני ההריונות שלי העוברים היו הם הראש למטה בסקירה המורחבת ובמיקום מאוד בעייתי, כך שיצא שבשני ההריונות לא ממש הצלחנו לראות את הפנים שלהם בתלת-מימד. כך שהיתרון של תלת מימד, לפחות עבורי, לא התקיים.

הייבי

New member
ההבדל בין פרטי למסובסד

ההבדל העיקרי להבנתי ומה שאמור להוות שיקול הוא בהיקף האיברים הנבדקים. ממה שאני הבנתי בסקירה המסובסדת הרופא נדרש לבדוק רשימה סגורה של איברים. בבדיקה הפרטית אמורים לבדוק יותר דברים. התלת מימד זה סתם בונוס נחמד. עם זאת הבדיקה המסובסדת אמורה לכסות את כל מה שסברו בסל שאמור לתת אינדיקציה טובה שהכל בסדר אז אני לא יודעת להגיד לך אם המורחבת באמת תורמת כל כך הרבה ששווה את המחיר. אישית אני עשיתי פרטי בשני ההריונות אבל כמו הרבה דברים בהריון לפעמים זה בשביל שקט נפשי לאו דווקא רציונאלי.

בפרטי לא תמיד יש תלת ממד וציוד טוב

שרואים בו יפה, לפחות במקרה שלי
אז אם זה חשוב לך כדאי לברר מראש.

למעלה