מתלבטת בין לידה בשיבא/בלינסון בהנחה שלא יוחלט קיסרי (אלקטיבי

מתלבטת בין לידה בשיבא/בלינסון בהנחה שלא יוחלט קיסרי (אלקטיבי

ב"ה מתחילה שליש אחרון, עדיין לא בטוח אם יוחלט על קיסרי או לא. רופא אחד אומר שכן, רופא המעקב אומר שנראה סמוך יותר למועד.
בהנחה שב"ה ידובר על לידה רגילה.. מתלבטת בין בלינסון לשיבא..
שיבא בעיקר בשל המלונית, בלינסון בשל הקירבה.
אשמח לשמוע מבנות פה קריטריונים להחלטה ומה ההמלצה שלכן...

האם באחד מבתי החולים הנ"ל ניתן לקחת מיילדת פרטית? (לא דולה) בשיבא היה ניתן בעבר אך הבנתי ממישהי שילדה לפני שנה שזה בוטל..
בנוסף.. אם למישהי יש מישהי לגבי כמות רופאים ומיילדות פר כמות מטופלות.. כמה הם פרנדלי למי שמגיעה לפני פתיחה גבוהה וכו..

(מעדיפים לעשות קורס בבית חולים בו כנראה נלד בע"ה, ולכן ההתלבטות החלה מוקדם).

ממליצה לך לעשות סיורים בשניהם ולהתרשם

ובאותה הזדמנות לשאול את כל השאלות הללו.
לגבי מיילדת פרטית - זה ניתן רק בבתי חולים פרטיים (לניאדו ומעייני הישועה). יש בתי חולים - איכילוב למשל - שמאפשרים להכניס מלווים בנוסף לבן הזוג ואז אפשר לבוא עם מיילדת, אבל אין לה שום סמכות רפואית, כלומר היא יכולה לספק תמיכה ותו לא.

הנחתי שבכל בתי החולים

מותר שגם האם של היולדת תהיה בנוסף לבעל..
מבינה ממה שרשמת שרק בחלק..

זה עוד שיקול..
&nbsp
המון תודה על התשובה !

אני חושבת שבכל בתי החולים מותר 2 מלווים לבחירתך

זה הרושם שקיבלתי.. לא ילדתי עדיין אז אני לא בטוחה ב100%

יכול להיות שכן

אני מראש ידעתי שאני רוצה ללדת באיכילוב אז בדקתי רק אותו.

את לא צריכה להגיע רק עם פתיחה

מספיק שיש לך צירים סדירים, כלומר את בשלב הראשון של הלידה (מה שממש לא מחייב פתיחה, במיוחד בלידה ראשונה) או אחרי ירידת מים.
לא מכירה את שיבא, אבל גם בילינסון וגם איכילוב זה מיילדת אחת על כל 2 יולדות, והיא איתך מהרגע שנכנסת ללידה פעילה ועד הסוף.
בילינסון גם מאפשרים שני מלווים.
באופן יחסי הפסיליטיז שלהם מעט יותר חדשים משל איכילוב, אבל מבחינת "השירות" התנאים מאוד דומים.

למה לא דולה?

דולה שהיא גם אחות זה סבבה

אבל לא מעוניינת באדם ללא הכשרה רפואית פורמאלית. במיוחד שבארץ לא מחייבים אותן לעבור הכשרה כזו...

אבל זה לא תפקיד רפואי כל כך...

זה יותר סוג של תמיכה.. לפנות את הסיר עם הפיפי לפעמים יותר קל לבקש ממישהו שלא יושבים איתו ליד שולחן ליל שישי...

josie1986

New member
לא מניסיון אישי

לא ילדתי באף אחד מבתי״ח האלה
אבל מסיפורים שאני שומעת, פשוט *לא* בילינסון. התערבותיים בלידה וגם לאחריה.
בשיבא יש גם אפשרות לאפס הפרדה אם זה משהו שמעניין אותך. בבילינסון יש רק אם את יולדת בשעות הבוקר.
אם זאת לידה ראשונה אז המרחק לא מהווה שיקול בעיני. אני מאזור השרון ובלידה הראשונה נסעתי לאיכילוב.

אמאלוסי

New member
תלוי

תלוי בעומס באותו יום. בלילה ראשון שמו אותי בחדר עם עוד שתי נשים ולא הרשו ביות מלא, כי "אני אפריע לאחרות". בגלל שממש עשיתי להם חור בראש, אז למחרת בבוקר העבירו אותי לחדר מהמם, לבד, אפילו עם פרקט.

josie1986

New member
אני מניחה שאפשר ביות מלא

אבל אפס הפרדה הכוונה שהתינוק נמצא איתך כל הזמן מהרגע שנולד, כלומר גם בחיסונים, גם בכל הבדיקות. עור לעור בחדר הלידה וכו׳.
ממליצה לך לקרוא על זה בקבוצה ״הזכות שלכם להיות ביחד מרגע הלידה״ בפייסבוק.

ביות מלא בבלינסון = יולדות ד'

היי,
בבלינסון יש מחלקה חדשה ממש (נפתחה לפני שנה בערך) - יולדות ד', שמיועדת למי שרוצה ביות מלא. היתרון הגדול בה לדעתי - שבכל חדר במחלקה יש עד 2 יולדות (יש חדרים פרטיים גם) ובכולם הבן זוג יכול להשאר לישון! זה פלוס גדול מבחינתי, ומייתר למעשה את הצורך במלונית. החדרים גם שווים, חדשים ומרווחים ואין דבר כזה שיתנו את הביות בהסכמה של היולדת השניה כי כולן בביות מלא.

מצד שני, החסרונות בבלינסון מבחינתי הם שהם ידועים יותר בגישה התערבותית - למשל מחייבים מוניטור כל הזמן ולרוב זה מגביל אותך למיטה ולא מאפשר תנועתיות. דבר נוסף - לא מרשים לאכול או לשתות במהלך הלידה (שהייה בחדר לידה יכולה לקחת הרבה זמן וצריך *קצת* אנרגיה לתהליך הזה..) - חוץ מארטיק קרח או סוכריה על מקל - מאוד תמוה בעיני! בבי"ח אחרים כמו שיבא או ליס אין מגבלה כזו.

יש לציין שאני טרם ילדתי אבל המידע הזה מחברה שעבדה במחלקה ומחברה נוספת שילדה ושהתה במחלקה.
מקור נוסף טוב להשוואה בין בתי חולים הוא האתר של "זוהר בדקה". יש שם פירוט טוב על כל בי"ח ומה הגישה שלו בנושאים שונים בלידה.

בהצלחה!

אמאלוסי

New member
תלכו לסיורים

כמו שהמליצו לך למעלה, לדעתי צריך ללכת לשניהם לסיור ולהתרשם. אני בטוחה שהם מגלים את "הטבע האמיתי" שלהם בסיור וככה יהיה לך קל יותר להחליט.
בבילינסון אי אפשר לקחת מיילדת פרטית. מה שלי הפריע שם (בין היתר) שחדר לידה שהייתי בו חלק שירותים ומקלחת עם עוד חדר לידה. מזל שחדר שני היה ריק, אחרת לא יודעת איך הייתי מסתדרת. דבר נוסף שיש בבילינסון (ולא היה, לדוגמא, באיכילוב) - פותחים ווריד (ז"א משאירים פרפר מעצבן) לכולן. למקרה ש...
בקיצור-ללכת לסיורים עם כל השאלות שמעניינות/חשובות לכם ואז להחליט.

Expecting1now

New member
ילדתי בשיבא, לא מכירה את בילינסון

1. הידידותיות שלהם תלויה לדעתי בעיקר בעומס.
אני הגעתי מוקדם יחסית בגלל ירידת מים וידעתי שאני הולכת לבלות במסדרון ההמתנה כמה שעות טובות,
אז לא ציפיתי מהם ליחס מיוחד בשום צורה. היו שם בערך 10-15 יולדות בכל רגע נתון.
האחיות במיון לא היו נחמדות במיוחד כי היו עמוסות, בדקו אותי פעם ראשונה בערך שעתיים אחרי שהגעתי.
הייתי עם פתיחה 1.5, מחיקה 80%. כמו שציפיתי שלחו אותי להמתין במסדרון.
המתנתי בסבלנות משהו כמו 5-6 שעות עד הבדיקה הבאה, כשחיכיתי בערך שעה מרגע שביקשתי בדיקה חוזרת
(כי הצירים כבר הרגישו כואבים ויעילים) ועד שמישהו התפנה אלי. לא נעים אבל לא נורא.
לחדר לידה הכניסו אותי כשהגעתי לפתיחה 3.5 והמיילדת היתה צמודה אלי כמעט כל הזמן.

2. ניתן להכניס לחדר הלידה איתך 2 מלווים, את יכולה להביא את בעלך, את אמא שלך, דולה, מיילדת פרטית או רופא.
לאף אחד מהם אין סמכות רפואית בחדר הלידה כך שאני ממליצה לך להביא את מי שאת חושבת שיידע להרגיע אותך.
את יכולה גם להביא 4 מלווים שיתחלפו מדי פעם ביניהם אם זה מה שמתאים לך.

3. המלונית בשיבא היא כנראה הדיל הכי טוב מבחינת value for money.
הייתי שם 4 לילות וזה היה שווה מבחינתי כל אגורה.

4. הקורס של שיבא אינפורמטיבי מאוד.
אנחנו היינו בקורס של 5 מפגשים (שעתיים כל מפגש), ממש לא התחברתי למדריך מבחינת הסגנון.
אבל האינפורמציה מקיפה ומכינה אותך ואת בן הזוג כמו שצריך. מומלץ.

למעלה