זירוז לידה?

tolyz

New member
זירוז לידה?

שלום לכולן,
קצת על ההיריון, שיהיה רקע: שבוע 33+4, מטופלת בטגרטול (אפילפסיה), בודקת ערכי סוכר יום כן ויום לא עם ערכים טובים, קריש דם-מטופלת בקלקסן (מזריקה פעמיים ביום). מוגדרת כהריון בסיכון, כמובן :)

עובר: טפוטפוטפו הכל טוב- בן בריא, שלם, זז מלא, שוקל 2 קילו.

ולשאלה: אתמול הרופא ייעץ לעשות זירוז ב38+4 בעקבות חשש מהזדקנות שלייה שיכולה להיגרם מקרישיות הדם.
1. האם "ללכת על זה"? AS IS, פיטוצין והכל. יתרונות חסרונות?
2. האם "ללכת על זה", אבל שבוע קודם להתחיל זירוז טבעי (הליכות, פיזיו, מסאז וכו...)?
3. האם לסרב ולתת לעובר את הסיכוי להיוולד בזמן הטבעי שבו הוא צריך להיוולד? ולקוות שמבחינת השילייה הכל יהיה בסדר ולא תהיה השפעה עליי או עליו?
4. רעיון אחר שלא חשבתי עליו..?
5. שאלה שיותר קשורה ללידה- כמה זמן לפני הלידה (תל"מ/זירוז) אתן מתכננות לא להגיע לעבודה? או שאתן מתכננות להגיע עד הסוף המר? :)

מקווה שנשארתן עד כאן.....
תודה!

למה לא לעשות מעקב זרימות/תפקודי שליה

צפוף משבוע 38?
שליה לא מזדקנת תוך יום,זה תהליך.
חשבתי על זה כבר מאתמול שמרגיש קצת כמו כסת"ח של הרופא,
מצד שני אני לא מבינה בזה מספיק בשביל לייעץ.
תשאלי את הרופא על מעקב שליה תחת זרוז.

TheNewGirl1

New member
רק בקשר ל 5 - בהריון הקודם, וגם עכשיו התכנון עד התל"מ.

ילדתי ב 40+4
כשהגיע התל"מ הפסקתי להגיע - וזה הסתדר טוב כי גם ככה צריך ללכת למעקב הריון עודף כל יומיים בערך..
&nbsp

Morena15

New member
הזדקנות שיליה יכולה לנבוע מהתרופות שאת לוקחת?

אם לא, ויש לו סתם חשש... אז איך זה שנותנים לכל שאר הנשים למשוך עד הסוף?
או שהוא חושש מהאפילפסיה? שזו אחלה סיבה.
כי אצלי למשל יש סוכרת נעורים, והם מעדיפים כמה שיותר מוקדם ליילד
&nbsp

Morena15

New member
אה ולגביי 5 !!

אני מאוד רציתי לעבוד עד הרגע האחרון, אבל לא מתאפשר, אני בשבוע 33+4 ויש לי צירים כבר שבועיים שבאים והולכים... המזל שיש חופשים בין לבין אז לא לקחתי שמירה,
&nbsp
ואני כנראה אצטרך קצת ימי מחלה ... כי לא יישארו לי 30 ימים מלאים לצאת לשמירה
זה עניין של הרגשה ומה הגוף שלך אומר לך... לא לעשות בכח

tolyz

New member
אכן, מהתרופות

מתרופה אחת ספציפית- הקלקסן.
דווקא האפילפסיה לא מטרידה אף אחד :). אחרי הלידה היא תטריד יותר כנראה.. :)

השאלה אם זה שהם מעדיפים כמה שיותר מוקדם זו סיבה מספיק טובה? ז"א, במידה וכל הבדיקות טובות ותקינות.

חשבתי שהקלקסן מונע הזדקנות

בגלל דילול הדם,
מה שמזקין שיליה מהר זה קרישיות יתר,לא התרופה-למיטב ידיעתי.

סבינה28

New member
גם אני עם קלקסן

גיליתי על הקרישיות רק הריון השני.
הרופאה שלחה אותי לבדיקות במרפאת הריון בסיכון של שיבא לקראת סוף ההריון. עברתי שם אולטראסאונד, תשאול ופגישה עם רופאה. היא החליטה שבעקבות הקלקסן רצוי ליילד אותי עם זירוז. וקבעה זירוז בשבוע 38 + כמה ימים (לפי התור הפנוי שהיה להם) שריינה לי את התור.. ואמרה לא לקחת קלקסן באותו היום שאני מגיעה.
אני יודעת שחייבים לחכות 24 שעות בין קלקסן לקבלת אפידורל. וזו הסיבה שבדרכ ממליצים זירוז. כדי שלא תתרחש לידה ספונטנית. אני אישית לא שמעתי על נושא הזדקנות השלייה.

אני יכולה להעיד שהלידה השנייה שלי בשיבא היתה אלפי מונים טובה יותר מהלידה הספונטנית הראשונה שלי.
בשניה הכל תיקתק (בלון לא הצליחו להחדיר אזס רק פיטוצין , תוך שעה צירים משמעותיים ומעבר לחדר לידה) והיה מוצלח יותר..
בלידה הראשונה ילדתי עם מים מקונאליים והשאירו אותנו בבי"ח עד שהוא עשה יציאה טובה ... (אגב הוא גם לא רצה לצאת.. ילדתי ב 40 + 5 ... )

למעלה