ציוד ורכש לאמצ"ש

hatalya

New member
בייבי ג׳וגר? זה נראה כאילו כולן קונות את העגלה הזו

האם באמת עגלה כזו טובה? אשמח להמלצות ודעות. תודה :)

Expecting1now

New member
בערך כמו לשאול על סוברו באייטיז או מיצובישי בניינטיז.

לא כולן קונות אותה אבל היא בהחלט נפוצה מאוד.
יש לה יתרונות וחסרונות כמו לכל עגלה אחרת.
אני מניחה שהיחס של value for money מעלה את ערכה בעיניי רוב הקונות.
מכיוון שאני מתכננת עוד הריון בטווח קצר קניתי את דגם הסלקט, שיודע להפוך בהמשך לעגלת אחים.
בינתיים עשיתי איתה שני סיבובים קצרים כשהסלקל מחובר לבסיס. היה אחלה.
ולמרות שעל הנייר היא כבדה באופן משמעותי מאחרות (הדגם שיש לי, לא הדגמים האחרים שלהם)
לא נתקלתי בשום בעיה לקפל ולהרים אותה לתא המטען שבוע אחרי הלידה.

יש לנו בייבי ג'וגר סיטי מיני שלושה גלגלים. לא מרוצה.

אנחנו בקושי משתמשים בה. עם הסלקל היא הרגישה מאוד לא יציבה, ובלעדיו היא מרגישה מסורבלת. ניסיתי אצל חברים את דגם ארבעת הגלגלים, והוא הרבה יותר טוב! חלק, זורם, ויציב עם הסלקל.
כמו שExpecting1Now אמרה, העגלה בהחלט לוקחת ב Value for money. אבל רק דגם הארבע. לא ידעתי שלסלקט (select) יש אפשרות להפוך לעגלת אחים. אולי היינו צריכים לחשוב על זה, בהתחשב בזה שיהיה לנו הפרש של שנתיים ושלושה חודשים... אבל מי ידע?...

הסיבה היחידה לקנות את הסלקט זה לאחים צמודים

לדעתי כמובן. היא אחת הטובות מהז'אנר, אבל אינה נחשבת לאחת הטובות כעגלת יחיד (ברור שהכל סובייקטיבי וכו' וכו'). אבל בלי קשר, לדעתי עם הפרש של שנתיים ורבע לא כדאי לקחת עגלת אחים - שזה חתיכת טנק מסורבל, ולדעתי הגיוני רק עם הפרש באמת קטן, נניח שנה או שנה וחצי גג. מעבר לזה, עדיף טרמפיסט (עמידה או ישיבה). אני הייתי תמיד עם הקטן במנשא והגדול בעגלה. מאוד פרקטי ונוח.

הייבי

New member
אני אהבתי אותה בדגם 4 גלגלים

היא בהחלט תמורה לכסף. הקיפול נוח, יחסית לא יקרה וכמו שאמרו- פופלרית. אישית יש לי את הברייטקס בי אגיל שהיא כמו הבייבי גוגר מבחינת העיצוב רק קצת יותר נמוכה ועם אמבטיה קצת יותר גדולה. אנחנו השתמשנו בה עד שהדרדס לא הסכים לשבת יותר בעגלה בגיל שנה וחצי.

RegiKo

New member
ראינו אותה ולא אהבתי בכלל

לא אהבתי את הבד ממנו היא עשויה ולא אהבתי את זה שהחלק שעליו שמים רגלים בטיולון לא מתרומם אלא יכול להיות רק במצב אחד למטה.

mitmit11

New member
לפני שנתיים התלבטתי לגביה

אבל כשבדקתי את שני הדגמים חד משמעית ה-4 גלגלים היתה מוצלחת יותר מה-3 גלגלים.
בסוף הלכתי על עגלה אחרת שכבר לא מייצרים.

תקופה ממש קצרה היה לי את השלושה גלגלים

היתה ממש לא יציבה, ברמות שהרגשתי שאם לא אחזיק בשתי ידיים בעליה וירידה ממדרכות היא פשוט תתהפך. לא נכנסה במעלית, שהטנק של צ'יקו שהיה לי לפני כן נכנסה אליה בקלות. מכרתי אותה אחרי איזה חודש. זה היה לפני כמה שנים טובות, עניין אופנתי מטופש. הבינו את הלקח וחזרו ל-4 גלגלים שאמורה להיות יותר מוצלחת. טאי טאי של ביבה היא גירסה דומה ולפי מה שאני שומעת יותר טובה מהג'וגר.

התלבטות עגלות

נתחיל מזה שאני עדיין מתלבטת לגבי הצורך באמבטיה בכלל (צפויה ללדת באביב)... מצד שני זה הריון ראשון ומי יודע כמה חרדתית אהיה?
קראתי קצת אחורה פה וגם צפיתי בסקירות ביוטיוב ושם עלו שתי עגלות מעניינות, כנראה לא מאוד נפוצות בארץ (לפחות כך זה משתקף בפורום):
מאמאס אנד פאפאס (סולה או ארמדילו)
גרקו (איבו או אייר)

נראה ששתיהן די קלות, מתקפלות ממש קטן, מתהפכות לכיוון הנסיעה/ההורה ולא יקרות (לפחות לפי אמאזון). לגרקו יש גם איזה פטנט שמקפלים את הבד של המושב לצורה של אמבטיה אבל לא ברור עד כמה זה רציני. בארמדילו היה ריקול לא מזמן ואני לא יודעת מה הסטטוס של זה כיום.

הבנתי שיש חנויות שאפשר להשכיר בהן אמבטיה לעגלה אבל אני לא יודעת אם זה תקף לדגמים שציינתי.
קצת חוששת לקנות עגלה ללא יכולת להתאים (במידת הצורך והחרדה) גם אמבטיה. מצד שני אין לי מקום בבית או באוטו לחפצים מיותרים (וגם לא מעלית).

למישהי יש התנסות עדכנית עם העגלות האלה? אשמח לשמוע מבעלות הניסיון.

הייבי

New member
לא מנסיון אישי אבל

לחברה טובה שלי יש את הסולה של מאמאס אנד פאפאס והיא מאוהבת בה כבר ילד שני. דווקא ממה שאני רואה זו דווקא עגלה די פופולרית. לגבי האחרות אני פחות מכירה. לגבי האמבטיה- זה מאוד אישי. אני ילדתי באוגוסט והשתמשתי באמבטיה עד גיל חצי שנה. הסתובבתי המון עם העגלה, היה לדרדס נוח לישון שם. אחר כך זה היה אימון טוב להרמת ראש בטיולים על הבטן. חסך צורך לשבור את הראש איפה ישכב כשהולכים לחברים, סבא סבתא וכו. אבל יש מספיק אימהות שהסתדרו עם עגלה נשכבת ויצאו להם ילדים נהדרים...

פתרונות מקלחת

האם מישהי התנסתה עם אמבטיית החצי-חצי של שילב? זה עובד טוב?
איך היא ביחס לאמבטיה מתקפלת רכה כמו זו של פנג, מבחינת נוחות השימוש?

תודה!

queenyfj

New member
איך מקלחים בבית קטנטן?

הערב נלך לראשונה לחנות למוצרי תינוקות להתחיל להתעניין בציוד.
אני מוטרדת מעניין האמבטיה לרחיצה של הפיצקית: אנחנו גרים בבית קטנטן, ובחדר האמבטיה יש גם שירותים, מכונת כביסה ומייבש...
איזה סוגי אמבטיות קיימים שתופסים יחסית פחות מקום אבל לא צריך לשבור את הגב כשמקלחים?
אמא שלי סיפרה שאותי היא רחצה בגיגית
שזה נראה לי אחלה, בתכלס. אבל איך עושים את זה בלי להתכופף למשך המון זמן?
אשמח לעצות ממנוסות...
תודה!

הייבי

New member
יש לכם אמבטיה או מקלחון?

בכל מקרה אפשר בהתחלה לקלח בכיור כי גם ככה הם כל כך קטנים ובהמשך לעבור לאמבטיה הרגילה עם דפני בפנים או לגיגית שתעמידי על רצפת המקלחון. נכון שזה דורש להתכופף אליהם או לשבת נמוך אבל ממילא כל האמבטיות תינוקות מתאימות רק לכמה חודשים הראשונים אז בסה"כ את מוסיפה לעצמך עוד כמה חודשים של התכופפות. לא נורא, לדעתי. אפשרות אחרת יש אמבטיות מתקפלות שאפשר למלא במים ואחרי האמבטיה לקפל ולאפסן בקלות. בסה"כ אין מניעה גם לקלח בסלון, מטבח.. איפה שנוח לך. אנחנו בימי החורף הקרים מאוד היינו מעמידים את האמבטית תינוק ומקלחים במטבח כי המזגן חימם שם יותר טוב מהתנור בחדר האמבטיה.

queenyfj

New member
יש לנו אמבטיה

ממה שאת מתארת נשמע שכדאי לי להשקיע בכיסא נוח שיהיה ליד האמבט

הייבי

New member
שרפרף. בהחלט

הם לא מפסיקים להיות ננסיים וצריך להתכופף אליהם גם בגיל 3....

אם יש שיש גדול, ממליצה על אמבטיה מתקפלת

אנחנו מניחים אותה על השיש ומקפלים אחרי השימוש. כשהפיצית תתחיל לשבת, פשוט נשים את המתקפלת בתוך האמבטיה שלנו.

the witcher

New member
מה שנראה לי הכי נוח זו אמבטיה עם רגליים

*הריון ראשון, לא מנסיון אישי*
לדעתי הכי נוח בעמידה ולא להתכופף לאמבטיה (גם על שרפרף צריך להתכופף מעט ונראה לי שובר את הגב וגם יש את השיקול של איך למלא אמבטיה כל כך גדולה כל מקלחת).... בכל החנויות ראיתי אמבטיה שמתלבשת על רגליים כאלה שנפתחות ובסוף השימוש אפשר לקפל. לי זה נראה הכי יעיל וזה מה שאנו מתכננים לקנות.

the witcher

New member
סטריליזטור, מוצצים ובקבוקים- המלצות?

היי, מחפשת מבעלות נסיון איזה סאריליזטור כדאי לקנות?
רוצה גם לקנות 2-3 מוצצים ו-2-3 בקבוקים להיות מוכנה ללידה.... המלצות?
חג שמח!!

הייבי

New member
המלצות שלי

אני אהבתי את המוצצים של אוונט. אבל בתחום הזה לתינוקות שונים העדפות שונות אז תקני את המינימום כדי שאם לא יאהב לא תתבאסי להחליף סוג. בקבוקים היו לי של טומי טיפי והייתי מאוד מרוצה. לא הסתדרתי עם של בי פרי שיש להם מלא חלקים כל פעם לפרק ולשטוף ואוונט נזלו לי (אבל עברו 3 שנים ושמעתי שהדגמים שלהם השתפרו בהקשר הזה). סטריליזטור היה לי של ניפ שקיבלתי יד שניה ועשה את העבודה. אומרים שעדיף לקנות של המותג שאת קונה בקבוקים כי ככה זה ממקסם את המקום אבל אני לא בטוחה עד כמה זה שווה את ההפרש במחיר.

למעלה