איך עובד ההחזר ממכבי על מי שפיר בפרטי כשיש המלצה מיעוץ גנטי?

איך עובד ההחזר ממכבי על מי שפיר בפרטי כשיש המלצה מיעוץ גנטי?

בשל מעי אקוגני יכול להיות שנאלץ לעשות מי שפיר (למרות שכבר עשינו NIPT..).
כאשר יש המלצה מיעוץ גנטי כולל המלצה לצ'יפ, איך זה הולך מבחינת ההחזר במכבי זהב על רופא פרטי (פרופ ליפיץ) באסותא?
שואלת גם לגבי תשלום לאסותא, גם לרופא, וגם לצ'יפ.. התשובות באתר שלהם לא ברורות מספיק..

לגבי פרטי

הדברים הפרטיים הם תשלום לפרופסור ליפיץ ותשלום לצ'יפ הגנטי.
אני כותבת את זה כי לי מגיע חינם מקופת חולים בגלל הגיל שלי כך שזה גם מה שיחייבו אותך.
סך הכל יצא לי בערך 4,500 ש"ח הכל יחד כאשר מכבי שלי (ולדעתי רק מכבי שלי) מחזירים 2,000 ש"ח בסל ההריון עד 3 הריונות.

הדברים הפרטיים כמו השתתפות עצמית לרופא וצ'יפ הם פרטיים לגמרי ולכן המלצה של יועץ גנטי לא תופסת.
רק אם תעשי בבית חולים ציבורי ואני ממש לא ממליצה לך. תעשי רק אצל המומחים הגדולים.

אני כותבת את זה כי לא עלינו קראתי אתמול פוסט של מישהי שעברה טיפולי פוריות, היא מעל 42 ועשתה מי שפיר כי הרופא שלה התעקש.
היא כרגע בבית חולים אחרי ירידה חלקית של מים בשבוע 17 וממתינה לראות מה יהיה בגורל העובר.
שוב, לא כדי להפחיד בנות ממי שפיר כי אני בעצמי רציתי לעשות.. אלא שאם צריכים לעשות - רק אצל אחד התותחים כמו פרופסור ליפיץ למשל.

ומוסיפה..

ליפיץ יכול לתת חשבונית על ייעוץ, ואז יש אפשרות לקבל עוד קצת החזרים מקופת חולים או ביטוח פרטי.
אפשר לשמור תאים ב-500, ולהפעיל צ'יפ כשהתוצאות חוזרות תקינות.
בהצלחה!

למישהי יש טיפים ליום של הדיקור?

מה לאכול מה לא לאכול לפני, כדאי לבוא עם שלפוחית מלאה או לא וכו וכו...
&nbsp
מה קורה אם העובר ער בזמן הבדיקה זה לא מסוכן שיעשה תנועה פתאומית וחלילה יתקרב למחט?

את עושה אצל ליפיץ, נכון?

אין לו הנחיות מיוחדות.
לא צריך שלפוחית מלאה. כדאי לאכול לפני כן ארוחה קלה, אבל לא משהו מתוק, ולשתות הרבה אחרי.
הדיקור מלווה באולטרסאונד אז רואים בכל רגע נתון איפה העובר יחסית למחט - וזה נגמר ממש מהר

אכן אצלו... המון תודה.. מטריד אותי שרואה שיש הרבה תזוזה

בעת בדיקות אולטרסאונד.. ממש מפחדת שהמחט תפגע במשהו חס וחלילה

תראי

אין ספק שזאת בדיקה מפחידה, וגם קצת מכאיבה, אבל מכל הבחינות את עושה הכי טוב שאת יכולה, ובעיקר מפקידה את גופך בידיים טובות.
לא נותר לך אלא להיות אמיצה ולנשום לרווחה כשהכל יהיה מאחוריך.

קודם כל - כן! עוד 6 חודשים יתחילו דאגות מסוג שונה לגמרי

אבל כמו שאמא שלי אומרת עכשיו (ככל שההריון מתקדם וצצים חששות חדשים):
baby steps.
אחרי הדיקור תנשמי לרווחה ליום-יומיים. אז יהיו 6 חודשים פחות יום-יומיים להמשיך ולדאוג...
מתי זה בכלל? שנדע פה לשלוח מחשבות טובות

Expecting1now

New member
בעיקר לבוא רגועה.

לא טרחתי לחשוב יותר מדי על אוכל מעבר לתפריט הרגיל שלי, אם כי במקרה שלי
מלכתחילה מדובר בתפריט נטורופתי מותאם אישית וגם לפי שעות מאוד ברורות.
הבדיקה מבוצעת בליווי אולטראסאונד כל הזמן והדיקור הוא לא לעומק שק ההריון אלא כמה שיותר קרוב לדופן.
מתחילים בא.ס. כדי לראות איפה נמצא העובר (בשלב הרלוונטי הוא ממילא לא תופס הרבה מקום) ומסמנים איפה לדקור.
מחטאים את הבטן ובודקים שוב לפני הדקירה שהעובר לא שינה מיקום.
כל הסיפור לוקח כמה זמן שלוקח למלא 3-4 מבחנות (בערך 15 שניות), בערך כמו בדיקת דם של 3-4 מבחנות.

אם אין לך התכווצויות, אם אין לך הסטוריה בעייתית, אם אין לך בעיית קרישיות - תסמכי על הרופא שהוא יודע מה הוא עושה.
אני עשיתי באיכילוב בלי לדעת מראש (זכאות משרד הבריאות בגלל הגיל) וגיליתי שכל המדקרים שם הם רופאים מנוסים.

בעבר היו מדקרים ללא ליווי א.ס., מה שגרם למקרים לא מעטים של דקירת העובר/חבל הטבור/שליה.
היום זה לא קורה ולכן רמת החרדה מהבדיקה הזו (בנשים בריאות עם הריון בריא) לא קשורה למציאות.

למעלה