חייבת להתייעץ.

טרייה10

New member
חייבת להתייעץ.

היי, שבוע 20 להריון - הריון ראשון :)
ויש מספר דברים שאני חייבת להבין..
1. זה הגיוני בשלב הזה של ההריון לעבור חודש וחצי ללא שום בדיקה / אולטרהסאונד או משהו שנצפית בו התפתחות העובר?
(הייתי בתחילת אוגוסט בסקירה מוקדמת ובאמצע ספטמבר יש את המאוחרת)

2. התחלתי להרגיש את הקטנצ'יק לפני שבוע וחצי בערך, מרגישה נורא בקטן ועדיין די חלש. אבל חייבת לציין שב-3 ימים האחרונים כמעט ולא מרגישה.
נורא נורא קשה לי להגיע למצב שאני מצליחה להרגיש אותו אפילו פעם אחת ביום. וזה קצת מוזר לי..חשבתי שעם הימים זה אמור להתגבר ולא להפך.
מה אתן חושבות על זה? אני קצת חוששת.

3. בימים האחרונים יש לי לעיתים כאבים ברחם ובגב תחתון שמזכירים נורא כאבי מחזור. הם עוברים (אחרי שעה/שעתיים וכו'..) אבל לרוב מופיעים שוב אחרי חצי יום או יום למחרת. זה משהו שאופייני לשלב הזה? הגיוני שקורה?

4. בערך מתחילת ההריון ועד כה אני לוקחת כדור ביום של חומצה פולית
נשאר לי כדור אחד. האם זה קריטי בשלב הזה להמשיך לקחת ולקנות שוב?
(דרך אגב זה הכדור היחיד שאני לוקחת יש עוד משהו שצריך ליטול?)

סליחה על ריבוי השאלות! ממש חפרתי
וכן אני יודעת שהכי כדאי זה ללכת להתייעץ עם רופא בכל הדברים האלה.
הרופא שלי נמצא בחופשה עד עוד שבועיים וחצי ולא כל כך סומכת על רופאים אחרים.
תודה רבה לעוזרות!

בדיוק השבוע התחלתי כדורי ברזל משולבי

חומצה פולית-שבוע 19.
הרופא שלי אמר שעכשיו מתחילים ברזל גם ללא בדיקת דם,למרות שהבדיקות בתחילת ההריון היו תקינות.
בשבועות האלה עדיין לא אמורים לעשות מעקב תנועות מסודר,רק משבוע 25 נדמה לי,יכול להיות שהוא התהפך או שינה זווית ועכשיו התנועות ממוקמות ככה שאת לא מרגישה היטב.
&nbsp
אם יש התקשות של שריר הרחם ואחרי כמה שניות/דקה הוא משתחרר זה הרחם,אם זה כאב קבוע לשעה-שעתיים זה אולי מתיחה של שרירים/רצועות שמתאימים את עצמם לבטן הגדלה.
אני הייתי משאירה הודעה במרפאה של רופא המעקב עם שאלה לגבי הברזל,
אצלי הסקירות הן ללא קשר למעקב הריון אצל רופא הקופה.
&nbsp
יש קבוצה נחמדה וסגורה בפייס של בנות עם תל"מ דצמבר-ינואר ושם תקבלי יותר תשובות ויותר מהר.
&nbsp

טרייה10

New member
האמת שרשמתי שאשמח להצטרף לקבוצה רק לא יודעת איך.

תודה על התשובה.
אני יודעת שזה לא השבוע למעקב תנועות פשוט בגלל שהרגשתי אותו ופתאום כמעט ולא רציתי לדעת האם זה תקין.
כנראה שבאמת כדאי שאתייעץ עם רופא לגבי כל הנושאים האלו.
שוב תודה!

שולחת לך מסר

היי :)

1.הגיוני ביותר ,אם את דואגת ורוצה לראות אותו שוב אולי כדאי לקבוע סתם תור לרופא נשים לא.ס?
2.לדעתי זה בסדר שאת לא מרגישה אותו עדיין בצורה קבועה, לכן גם לא עושים מעקב תנועות בשלב זה,לפי הזכור לי רק לקראת שבוע 27-28. אם יש לך חשש כולשהו את יכולה להגיע למוקד ולהיבדק,לפעמים סתם אפשר להמצאי משו בשביל להגיע ולהציץ בעוברון :)
3.כאבים ברחם\גב\אגן זה בסדר גמור.. הכול מתרחב וגדל במיוחד בשלב מתקדם כזה..אם זה כבר ממש בלתי נסבל אז מומלץ לפנות לרופא.
4.אני מתחילת ההריון לקחתי מולטי ויטמין (בארץ יש את הפרנטל שכולן לוקחות) וגם העדפתי לקחת אומגה 3 בנוסף כול כמה ימים. וגם התחלתי ברזל משבוע 21 בערך (בהמלצת הרופא כמובן) ואישית היתי ממליצה לך להזמין לשתות את החומצה הפולית,זה בטוח לא יזיק ורק יתרום.. אני גם ימשיך לשתות את המולטי ויטמין "לאישה המניקה" כי זה גם תורם לתינוק הרך גם אחרי הלידה ברגע שאת מניקה. בל זו דעתי בלבד.
&nbsp
שיהיה בהצלחה , וכול שאלה תתקבל בברכה :)

טרייה10

New member
קודם כל מודה לך על התשובה המפורטת!

במכבי אצל כל רופאי הנשים (שאני הייתי) לא מבצעים אולטרסאונד.
לגבי תנועות עובר.. כן תיארתי לעצמי שרוב הסיכויים שזה הגיוני ותקין אבל רציתי באמת להתייעץ לגבי זה. אין מוקד של מכבי בירושלים :(
ולגבי הכדורים באמת אחכה לתור שלי אצל רופא הנשים ואשאל אותו על זה.. כי מתחילת ההיריון המליצו לי לקחת מולטי ויטמין עקבתי אחרי זה וראיתי שזה ממש עושה לי בחילות והקאות אז פשוט חזרתי לקחת רק את החומצה פולית. בכל אופן אחכה לרופא
ושוב תודה רבה!! :)

למעלה