עזרו לי בבקשה עם שם

עזרו לי בבקשה עם שם

היי לכולן(ם)
אני כבר לפני קו הסיום ועדיין אין שם בקנה.
השם שאני הכי מתחברת אליו הוא ליאור (יש לי בן) אבל לאחי קוראים אור. אני מתלבטת אם זה לא קרוב מדי. אחי וכל המשפחה אומרים שזה סבבה, ממש לא מפריע או קרוב. יש לי חשש כזה לחלוטין לא רציונלי שחס וחלילה משהו יקרה לאחי אם אני אקרא לילד ליאור. אני לא טיפוס מאמין ובדרך כלל אישה מאוד רציונלית. לא יודעת מה זה הפחד הלא מוסבר הזה ולא רוצה להכנע לפחד אבל...
אשמח לשמוע תגובות.

אני הייתי מוותרת

רק בגלל שאם חס וחלילה ירקה משהו,שכמובן לא יהיה קשור,לא תפסיקי להאשים את עצמך

תכיני עוד אופציות.
&nbsp
שמות שעולים לי בסגנון:אופיר,איתן,נועם,עומר,עומרי.

בטןבטן

New member
גם לי יש אח שקוראים לו אור

אני לא חושבת שהיה מפריע לי לקרוא לילד ליאור, יש כאן קשר אבל בכל זאת זה מרגיש כמו שם אחר לגמרי... אנרגיות אחרות של שם. ככה זה מרגיש לי.

הייבי

New member
תלכי עם מה שמרגיש לך נכון

אישית אני לא חושבת שקישור כזה היה מפריע לי (אצלנו במשפחה יש אור ודודה שלו אורית). אבל אם את מרגישה לא שלמה עם הבחירה אז הייתי מוותרת. יש המון שמות יפים אחרים, פשוט לכי על השם הבא ברשימה שלך.

תודה רבה על התגובות ��עזרתן לי מאוד

אני לא מתחייבת שהחלטתי, אני מודעת שנחליט רק כשייצא, אבל מאוד עזר לי לקרוא את תגובותכן. תודה רבה והריון ולידה קלים לכולכן ������

נורית1483

New member
בדיוק גם חוככות (זוגתי ואני)

בעניין...
אני מאוד אוהבת ״איתמר״, אבל עם שני שמות משפחה זה יוצא קצת ארוך כיוון שהשם הוא 3 הברות.
מצד שני- יש עוד אופציה על הפרק:
״עופרי״. לבן. קצת מוזר אם כי מיוחד.
מממממ..בטוח נחליט כשנראה אותו...��

אני יכולה להגיד לך שאצלנו במשפחה המורחבת זה דווקא קרה.

אחי ועוד כמה בני דודים קרויים על שם סבא שלנו.
אחי לא מסכים שיקראו לילדים בשם זהה לשלו כך שאנחנו לא עשינו את זה וגם לא נעשה.
בנות דודות שלי עשו את זה חופשי ולכל אחת יש בן הקרוי ע"ש אותו סבא למרות שלחלקן אחים בשם הזה.
הגדילה לעשות בת דודה שלי, שלשלושה מארבעת בניה קראה שמות זהים לשלושת האחים שלה.
ככה יצא.....

אגב, אנחנו אשכנזים חסידים אם זה משנה

אצלנו לא קוראים לילד בשמו של מישהו חי. זה אפילו עלבון עד כדי צורך בבקשת מחילה.
אני לא יודעת אם בת דודה שלי ביקשה מחילה מהאחים שלה לפני שעשתה את זה. אני רק יודעת שאחותי נשואה לספרדי והם חשבו לתת את השם של אבא שלו (שזהה לשם של סבא שלי ז"ל ואחי) ואחי היה מאד נגד.
בסוף נתנו שם של הסבא השני שלנו (שנפטר גם הוא בשיבה טובה).

גם דוד אחר שלי נתן שם לביתו שזהה לזה של אחותו.
לה יש חיים לא פשוטים.

אני לא חושבת שיש איזשהו קשר בין הדברים ובפרט שאת לא מדברת על אותו שם אלא אותה סיומת. כמו גבריאל, אריאל, מיכאל ורפאל. אלה שמות שונים עם אותה סיומת בדיוק.
אור וליאור הם שמות לגמרי שונים אבל עם אותה סיומת. כך שלתת שם זהה לאחיך בכל מקרה לא תתני.

השם שאנחנו חושבים עליו הוא שם שבכינוי שלו דומה לשל בעלי. למרות זאת הוא שם אחר לגמרי. פשוט ניתן כינוי שונה מהרגיל כדי לא לבלבל.

newmama14

New member
ואצלנו בעדה...

שלא אסגיר אותה, דווקא נחשב כבוד לקרוא על שם מישהו בעודו בחייו. יש לי שני בני דודים שנקראו על שם הסבים שלהם כשאלה עוד היו בחיים, וגם הסבים שמחו על הכבוד שעשו להם, וגם לאחר שנפטרו אחרי שנים רבות בשיבה טובה, הבני דודים שמחו והתגאו שהם נושאים את שמם וזכרם.

תודה על התשובה

ממש כיף לשמוע על מנהגים שונים בעדות שונות. מאוד מעשיר, תודה ששיתפת.

Blackbird8

New member
אפילו שהשם קרוב

זה לא אותו שם. וגם המשמעות טיפונת שונה- "לי אור" לעומת, "אור".
אני לא חושבת שהיה מפריע לי, אבל לא יכולה להגיד בדיוק.

אני יודעת שזו עצה מעצבנת, אבל סמכי על האינטואיציה שלך ותחשבי מה יהיה לך טוב ונחמד ונוח. אני מאמינה שהרבה פעמים, כשהם נולדים ואנחנו רואים אותם אנחנו מוצאים את השם המתאים.

לבת שלי אגב, קראתי ירדן.

תודה רבה

עצה נהדרת. אני חושבת שנחכה עד שנראה אותו. ירדן זה השם המוביל שלנו, אבל אני מודה שאני אוהבת אותו יותר לבנות. ��

אצלנו במשפחה יש אבא ובן (בוגר) עם אותו שם כמעט

לא אכתוב מה השם אבל זה למעשה אותו שם רק שלאב הוא בצורה הגלותית/לועזית של השם ולבן הוא בצורה העברית וגם עם סוג של קיצור/שם חיבה. זה עבורם ממש נון-אישיו וכשפעם שאלתי על זה ממש הופתעו מהשאלה ואמרו מה זה בכלל לא דומה.

למעלה