סקר
איך את מדמיינת/ רוצה את הלידה שלך?

mitmit11

New member
סקר
איך את מדמיינת/ רוצה את הלידה שלך?

אז אנחנו יודעות שלפעמים תוכניות לחוד ומציאות לחוד, ובכל זאת - איך את מדמיינת/ רוצה את הלידה שלך

בבית, במרכז לידה או בבית חולים

טבעית או עם אפידורל

קורס הכנה ללידה - עושה או לא
אם כן אז בבי"ח/קופה או פרטי

מכינה תכנית לידה

דולה?
עיסוי פירינאום עושה
את לעצמך
בן הזוג עושה לך
משתמשת באפי-נו

מה הכי מפחיד אותך בלידה

אם את מפחדת מהלידה זה בגלל נסיון העבר או חשש מהלא נודע

ולמי שכבר ילדה:
מה היית לקוחת מהלידה הקודמת ועל מה בשום אופן לא היית חוזרת או מעדיפה לוותר

מקקה10

New member
עונה

איזה סקר שבא בזמן =] היום שבוע 37 בדיוק, והכוננות מעלה הילוך

אז הלידה שלי מתוכננת להיות בבית חולים, בהדסה עין כרם, בתקווה שבזמן אמת נוכל ונספיק להגיע לשם
טבעית או אפידורל? שאלה טובה. הייתי רוצה נורא לומר שטבעית. רק הרעיון של אפידורל וקטטר וכל ההתעסקות נורא מלחיץ אותי. אבל... באמת לא יודעת
עשינו קורס הכנה בקופת חולים שממש לא אהבתי, כי המדריכה כל הזמן הלחיצה והפחידה על התערבויות וסיבוכים ועניינים. אני לא בגישה הזאת ולא חושבת שמי שבא לקורס בקופת חולים מעוניין בגישה כל כך אנטי רפואית..
דולה תהיה לנו, היא נראית נחמדה מקווה שיהיה בסדר =]
עיסוי פרינאום אני לא עושה כי יש לי ווסטבוליטיס וזה לא ממש אפשרי...

ומה הכי מפחיד? הכל. הכי מפחיד אותי שיכאב נורא נורא באזור הנרתיק, בגלל הניסיון המר שיש לי מהאזור אין לי אנרגיות חיוביות להפנות לשם. וגם מפחיד אותי שבסוף אצטרך ניתוח, שזה יהיה ממש עצוב מבחינתי כי לידה ווגינלית חשובה לבעיות שלי. ומטריד אותי גם העניין של חשיפת הגוף בפני כל האנשים שהולכים להיות שם בחדר - אפילו אם זה רק בעלי דולה ומיילדת זה קשה לי.

אבל - אני כל כך רוצה כבר לפגוש את בייבי!! כל ערב אני מדמיינת אותו בידיים שלי
אני זוכרת כשהתקשיתי להרות ותוצאות מעקב הזקיקים לא היו מעודדות, וישבתי לי מחכה בתור לרופא כולי מצוברחת, אישה אחת (אני מכירה לה תודה עד היום) מבוגרת אמרה לי "תדמייני אותו בידיים שלך וככה זה יצליח". שבועיים אחר כך נכנסתי להריון המתוק הזה..!! אני משתדלת ליישם את העצה =]

mitmit11

New member
את תצליחי

תאמיני בעצמך, תראי את הדרך שעברת. את נפלאה ואת תצליחי

leela13

New member
לגמרי בזמן!

כמו חברתי לקומונה, גם אצלנו הראש כבר בחדר בלידה על אף שאני יודעת כמה נקודתי המאורע הזה ושמה שחשוב יגיע אחריו
אנחנו מתעדים ללדת בביה"ח זיו שבצפת- גם קל"ב, גם מפעיל שני חדרי לידה טבעיים (שאינשאללה יהיו פנויים, אני יודעת שיולי זה חודש עמוס..) וגם ביה"ח היחיד בצפון כרגע עם מדיניות אפס הפרדה
השאיפה שלי היא לידה טבעית ופעילה. אני מגיעה פתוחה וגמישה מחשבתית לכל תסריט, אבל מאוד אשמח אם הגוף שלי יוכיח שזה אפשרי, יחד עם סיוע מבן הזוג והדולה שלנו
עשינו קורס מאוד מתומצת של שני מפגשים וסיור במחלקה שנערך ע"י מיילדת ראשית בביה"ח ועלה כ-150 ש"ח. אהבנו מאוד את הגישה של המיילדת שאמרה שמאחר וביה"ח מקבל לא מעט כסף על כל לידה, אנחנו לא צריכים להרגיש לא נעים לבקש ולהחליט מה נכון לנו (כמובן, תוך הפעלת שיקול דעת). אינשאללה הגישה החיובית תוכיח את עצמה ברגעי האמת
הכנתי תוכנית לידה מאוד מנימלית, ע"פ מה שחשוב לנו. הבנתי שלפעמים תוכנית ארוכה ומפורטת מדי יכולה להתקבל בחוסר תשומת לב במקרה הטוב, או באנטגוניזם במקרה הרע. הדולה שלנו עזרה לי לצמצם את הסעיפים
speaking of- כן, לוקחים דולה. מבחינתי אחת ההשקעות הטובות ללידה ראשונה, במיוחד שאני חברת פלטינום ואקבל החזר. עם כל כמה שאני סומכת על בן זוגי, יולי הוא חודש עמוס מאוד ולידה ראשונה יכולה להתפרס על כמה משמרות- אני רוצה שתהיה מישהי מקצועית שהיא נטו עבורינו ושתדע לנווט בנעימות את הלידה לאפיקים חיוביים. לשמחתי הדולה שלנו מוערכת מאוד בביה"ח ואני צופה שיתוף פעולה נעים מאוד בינה ובין המיילדות
ניסיתי לעשות עיסוי פעם אחת אבל לא ממש הגעתי ואיכשהו זו לא אחת החוויות שמקוטלגות אלי תחת הכותרת "חווייה זוגית מקרבת", כך שלא נראה לי שבן זוגי יעשה את זה בשבילי
גם המילדת בקורס וגם הדולה שלנו אמרו שבסופו של דבר זה מאוד תלוי גנטיקה ויש כאלו שנמרחות ונקרעות וכאלו שלא עושות כלום ויוצאות שלמות. זה גם מאוד תלוי בקצב בו התינוק עובר את האיזור, ומיילדת טובה תדע לעכב אותו בצירי הלחץ. אז אני פשוט מקווה לטוב
אולי אלו ההורמונים אבל אני לא ממש מפחדת מהלידה. אני מאוד מתרגשת לקראתה ולקראת הלא-נודע הזה אבל אני לא מפחדת. אני מרגישה שאני אהיה בידיים טובות, וסומכת על הגוף שלי שיידע לתפקד.. הרי לא היינו מגיעות לנקודה הזו באבולוציה האנושית אם זה לא היה אפשרי, נכון?

שיהיו לכולנו לידות מרגשות ומעצימות

mitmit11

New member

ואת חייבת לחזור ולכתוב סיפור לידה, מזמן לא היה לנו מזיו

Expecting1now

New member
המממ....

בחדר לידה טבעית בבית חולים.
אני מעדיפה כמה שפחות התערבויות, מקווה שהגוף שלי יידע מה צריך לעשות לבד, כמו בכניסה להריון למרות הגיל המאוחר.
יחד עם זה, מודעת ליתרונות של הקדמה ורוצה לדעת שכל היתרונות של הטכנולוגיה יעמדו לרשותי אם אזדקק להם.

מאחלת לעצמי (ולכולנו בעצם
) שאזכה ללידה תקינה שתתקדם כמו שצריך ושאמצא את הכוחות להתמודד עם הכאב בלי אפידורל.
יחד עם זה - מודעת מאוד לשלבי הלידה ומקווה שבמקרה הצורך אדע להקשיב לגוף, לקלוט שאני זקוקה לעזרה ולבקש בזמן.

נרשמנו לקורס בביה"ח בו אני מעוניינת ללדת.
מקווה שהקורס ייתן לי את מה שאני זקוקה לו - היכרות עם המערכת, סקירה קצרה של התהליך כפי שהצוות הרפואי רואה אותו
ובעיקר משהו שיחבר את בן הזוג לחוויה המשותפת והכל כך משמעותית שאנחנו עומדים לעבור.

תכנית לידה - בוודאי.
נראה לי שעדיף שיהיה לי משהו כתוב באופן ברור, כך שגם אם אהיה חלשה/מרוכזת מאוד בכאב הצוות יידע מה אני רוצה.

דולה - בדיוק מבררת.
מרגישה צורך במישהו שישמור על האינטרסים שלי בחדר הלידה, לא בטוחה שבן הזוג יוכל לעשות את זה.
הדולה שקיבלתי עליה המלצות חמות לא מקבלת כרגע יולדות מסיבות אישיות, אני מחפשת מישהי אחרת.

מתכננת להתחיל עיסויי פירנאום בעוד 6 שבועות - בשבוע 32.
זה מאוחר מדי?
אתחיל מלעשות לעצמי, כדי שאוכל להדריך את בן הזוג.

הכי מפחיד בלידה - שתהיה לי תחושה כמו עם חלק מהרופאים שפגשתי עד כה:
שהממסד הרפואי לא בהכרח רוצה בטובתי ובטובת העובר, לא מעוניין להסביר לי ולהשאיר אותי חלק מהתהליך,
אלא פועל מתוך כסת"ח אחד גדול, כולל התערבויות שלא בהכרח נחוצות ומביאות לפעמים ללידות קשות יותר.

בעיקר חשש מהלא נודע, למרות שאני די סומכת על הגוף שלי.
אני מניחה שגם פה החשש הוא מהצוות הלא נודע - שבניגוד לרופא לא נעים בבדיקה זו או אחרת,
שנעלם מחייך אחרי חצי שעה - פה אני עלולה להיתקע לשעות עם מיילדת שתהרוס לי את כל חווית הלידה.

leela13

New member
ממה שהבנתי העיסוי אמור להתחיל בשבוע 36

לפני זה לא מומלץ כי הוא יכול לעורר השראת לידה

בחלק מהמקומות ממליצים על שבוע 34

המיילדת בקורס הכנה אמרה לנו שהיא ממליצה להתחיל בשבוע 37, ואז גם אם העיסוי יוביל ללידה זה בסדר.

Expecting1now

New member
החשש שלי הוא

שאם אתחיל רק בשבוע 37 אולי לא אספיק להגמיש את האיזור בצורה הדרגתית ואז זה מפספס את כל הפואנטה...
אוף.

אני התחלתי עוד קודם

לא כל יום, אבל כבר בשבוע 34 או 35. נכון לעכשיו ב-37, הקטנה עדיין לא מראה סימני יציאה

vv56305

New member
יאללה בא לי לענות

&nbsp
בבית, במרכז לידה או בבית חולים? בבית החולים הקרוב לביתי.
טבעית או עם אפידורל? אפידורל כמובן (ומקווה לטוב).
קורס הכנה ללידה - עושה או לא אם כן אז בבי"ח/קופה או פרטי? עושה בבית החולים בו אני מתכננת ללדת.
מכינה תכנית לידה? כן.
דולה? כנראה שלא.
עיסוי פירינאום עושה את לעצמך בן הזוג עושה לך משתמשת באפי-נו? עדיין לא יש לי זמן (אני בשבוע 25) אבל התכנון הוא לעשות לעצמי.
מה הכי מפחיד אותך בלידה? כל סוג של שיבוש רפואי, חוסר אונים.
אם את מפחדת מהלידה זה בגלל נסיון העבר או חשש מהלא נודע? חשש מהלא נודע.

elator

New member
אני

במרכז לידה (הייתי רוצה בבית אבל אם לא הייתי אחרי קיסרי...)
טבעית בהחלט
עשיתי קורס הכנה בהריון הקודם, עכשיו רק אעשה פגישת רענון עם הדולה
אני מניחה שאכין תכנית לידה, עוד יש לי קצת זמן
דולה יש
קיבלתי אפי-נו יד שניה אז אני מתכננת לנסות אותו הפעם
התחושה של יציאת התינוקת וכל מיני התערבויות בלידה...
מפחדת יותר מהלא נודע אבל גם מקיסרי חירום שכבר עברתי בפעם הקודמת
&nbsp
מהלידה הקודמת? הייתי משאירה את ההתקדמות המהירה בלי כאבים אבל בהחלט הייתי מוותרת על הסיבוכים המלחיצים והקיסרי בסוף

elator

New member
לגבי התשובה האחרונה

עניתי על דברים שהם לא לגמרי בשליטתי
אבל מה שכן בשליטתי זה שאני לוקחת דולה הפעם
ולא מתכננת ללדת בבית כמו בלידה הקודמת

newmama14

New member
פירסמת איפשהו את סיפור הלידה שלך?

מאוד הייתי רוצה לקרוא אותו...

מאחלת לך שהפעם הכל יתפתח לפי הציפיות שלך ותהיה לך חוויה מתקנת מדהימה!

לילך 56

New member
אפשר גם?

אני בתהיות לגבי לידת בית (תקועה בשלב של לשכנע את הבנזוג
)
אם לא אכפת לך לשלוח, אשמח מאד לקרוא...

למעלה