רפואי ובריאות לשבוע חדש

Me again2

New member
כאבי ראש

אני בשבוע 11, הריון שני.
כבר כ-4 ימים סובלת מכאבי ראש, מתעוררת עם כאב ראש ובקושי מצליחה לפתוח את העיניים. בעבודה עם כאב ראש, אחה"צ כאב ראש..
לוקחת אקמול וזה עוזר לי, אבל אחרי כ-8 שעות כאב הראש חוזר.
יצא שלקחתי 2-3 אקמולים ביום.
אני יודעת שזה מותר וזה בסדר.. אבל עדיין מודאגת.... זה באמת בסדר?
מה אפשר לעשות עם הכאבים האלה? זה אופייני ונורמלי? (לא היה לי ככה בהריון הקודם)

mitmit11

New member
ללכת לרופא/מרפאת אחיות

את צריכה לבדוק מדדים כמו חלבון בשתן ולחץ דם. יתכן שגם בדיקות דם מסויימות על מנת לודא שלא מתפתחת רעלת.
&nbsp
סביר שזו סתם מיגרנה שכמעט בלתי אפשרי לטפל בה במהלך הריון ובייחוד בשליש הראשון.

Me again2

New member
ביום חמישי

האחרון הייתי אצל האחיות ובדקו לי מדדים והכל היה בסדר.
&nbsp
מעולם לא סבלתי ממיגרנות, יתכן שפתאום כן בגלל ההריון?
&nbsp
ואגב אני לוקחת כל יום קלציום, שנועד למנוע רעלת...
איך בודקים רעלת? ומה זה אומר אם חלילה יש?

mitmit11

New member
שווה לבדוק שוב

רעלת בודקים בשילוב של כל מיני אינדיקציות. יש דברים שמופיעים כמו בצקות למשל שלעצמן הן נפוצות בהריון אבל יחד עם ל"ד גבוה למשל וחלבון בשתן יכולים להעיד על התפתחות רעלת. בשבוע כמו שלך זה מאוד נדיר לפתח רעלת אבל בכל מקרה שווה בדיקה.

mitmit11

New member
ברור

ושווה להימנע שדברים שמעוררים כאבי ראש בד"כ כמו קפאין, שוקולד, סוכרזית (ובכלל ממתיקים מלאכותיים)

gracyCat

New member
סקירה מכוונת למוח - בעקבות הדבקות ב CMV

אני בשבוע 28 והתגלה בבדיקת הדם האחרונה שעשיתי חשד להדבקה חדשה או רה-אקטיבציה של וירוס CMV (בכל הבדיקות בעבר היו לי נוגדנים שהעידו על הדבקה ישנה).
הזיהומולוגית שעברה על התוצאות שלחה אותי לחזור על בדיקות הדם (יצאו ערכים גבוליים ולכן לא בטוח אם היתה הדבקה או רה-אקטיבציה) וגם לסקירה מכוונת של המוח.
הבנתי שהמומחה מס' 1 הוא פרופ' מלינגר מאיכילוב, אבל הוא לוקח יותר מ3000 ש"ח באופן פרטי ועדיין לא ברור לי אם אוכל לקבל החזר ממכבי שלי או לא.
האם יש מומחים נוספים לנושא?
צריכה תור דחוף למדי.

mitmit11

New member
הוא אכן ה-מומחה

תחום המחקר העיקרי שלו הוא מוח העובר, בין המומחים המובילים בעולם בתחום. אני מניחה שמנהלי יח' US מיילדותי בבתי חולים אחרים הם סמכות גבוהה מספיק לנושא (למשל - מימון מאסה"ר, אחירון משיבא ומייזנר מבילינסון).
בלי קשר, תבררי אם יש סיכוי שתצטרכי MRI עוברי או דיקור מי שפיר מאוחר - על מנת לשריין תורים.

gracyCat

New member
תודה, האם מישהי קיבלה החזר ממכבי שלי על סקירה מכוונת?

ככל שאני מבינה אין על סוג הסקירה הזו החזר...

שומי28

New member
פרופ' אחירון מקסים-הייתי אצלו

לא יודעת אם יותר זול ממלינגר, אבל הוא נחשב מצויין. אני הייתי אצלו לשתי סקירות רגילות-2000 ש"ח,אבל אולי שווה לך להרים טלפון לבדוק. גם המזכירה שלו מקסימה.

סודקטן1

New member
סיכון לסכרת, שיליה מעובה, וראש גדול

שלום לכן,
שבוע 32. אחרי בדיקות שקיפות עורפית, סיסי שליה, סקירות ומעקב אולטאסאונד - תקינים.
(בצעתי סיסי שליה בגלל ערכי בטא גבוהים אחרי שקיפות עורפית).
העמסת סוכר 50 - תוצאה 139, עדיין לא בצעתי העמסת 100.
באולטראסאונד האחרון, נצפו שיליה מעובה וראש עובר גדול (נאמר לי שזה יכול להיות קשור לסכרת).
פפפפפפפ... דואגת.
- אולי אתן יודעות מה המשמעות של עובי השליה וגודל הראש ?
- עד שאעשה העמסת סוכר, משתדלת להקפיד על הדיאטה. יש עצות טובות לתזונה ?
תודה !

mitmit11

New member
להפחית בפחמימות פשוטות וסוכרים

ובעיקר - ללכת לבעל מקצוע (דיאטנ/ית) ולהרכיב תפריט.
&nbsp
עוברים לאמא סכרתית נוטים להיות גדולים פיזית. זו לפעמים מהווה אינדיקציה לביצוע השראת לידה (אם הערכת המשקל היא מעל 4 ק"ג ולא 4.5 להריונית ללא סוכרת) היות ועם עובר גדול בזמן סכרת הריון יכול להיווצר פרע כתפיים במהלך הלידה.
ממליצה על ביצוע העמסת הסוכר בהקדם על מנת להיות במעקב המתאים.

חיפאית88

New member
לשלי היה ראש גדול

ואף אחד לא קישר את זה לסוכרת, כן נשלחנו לסקירה מכוונת למח בשביל לשלול מומים אבל לא הרופאת מעקב שלי ולא שני מומחי אולטרסאונד קישרו את זה לסוכרת למרות שהייתה לי תוצאה גבולית בהעמסה של 50.
מה שלרוב מעיד זה בטן גדולה וריבוי מי שפיר. אבל בכל מקרה כדאי לעשות העמסה של 100 בהקדם.
&nbsp
בהצלחה

סודקטן1

New member
תודה,

התצאה של העמסת סוכר 50 היתה גבולית מאד (139),
השבוע הרופא שעשה את האולטראסאונד ראה שהשליה מעובה והראש גדול ומיד שאל אם יש לי סוכרת..
עד אז בכל הבדיקות היקף הראש היה בטווח הנורמה. יכול לגדול ככה פתאום ?
הרופאה שאצלה אני במעקב הפנתה להעמסת 100, אבל התור קצת ארוך...

חיפאית88

New member
למה תור ארוך להעמסת 100?

זאת בדיקה שאסור לחכות איתב ולרוב פשוט הולכים עם הפניה למוקד בריאות האשה ועושים. תתקשרי ישירות לאיזשהו מוקד ולכי ביום ראשון על הבוקר! רק לא לשכוח צום.
&nbsp
גם אצלי הראש גדל "פתאום" היה בסנכרון עם הגוף ובאולטרסאונד אחרי ההעמסת 50 באמת פתאום נצפה גדול ב-3 שבועות מגיל ההריון ושאר הגוף, כמו שכתבתי עשינו סקירה מכוונת (לבקש כזאת אם היא לא הפנתה) והכל בסדר. גם היום כשהתינוק בן 9 חודשים משקל וגובה אחוזון 40 וראש אחוזון 80, זה מבנה שכנראה קיבל מאבא שלו.

בלונד23

New member
לכי למרכז בריאות אישה אחר

אני נסעתי די רחוק בשביל הבדיקה כי ליד הבית שלי אכן לא עושים אותה בשגרה. מעצבן.

למעלה