שמירת הריון, היפרדות שליה ומה שבניהם

mcFLAME

New member
שמירת הריון, היפרדות שליה ומה שבניהם

שלום לכולן אני בוגרת הפורום עם הפסקה יחסית גדולה, מאז הילד האחרון, שמחה לחזור לכאן וגם צריכה עיצות....
אני בשבוע 11, באמצע השבוע התחילו דימומים שהסתברו כהיפרדות שליה. כרגע הרופא נתן לי שבוע וחצי חופש ואומר שאין אפשרות להוציא אותי לשמירת הריון בשלב כל כך מוקדם. הסברתי לו שאני מורה להתעמלות שעומדת על הרגלים ומתאמנת עם הילדים, 6 שעות בכל יום, תחת השמש הקופחת.
לא נראה לי הגיוני לחזור גם אם הדימומים יפסקו.
הוא לא רוצה לעזור לי ואומר שאבקש שמשרד החינוך יתן לי עבודה משרדית (זה לא יקרה).
מה עלי לעשות? האם ביטוח לאומי כן נותן שמירה בשלב כל כך מוקדם?
מה המהלכים שעלי לבצע?
חשוב לציין שגם אם הדימום יפסק, מי יקח את האחריות שאחזור לאמן ולהתאמן? לפעמים השליה חוזרת לעצמה, אבל לא נראה לי שכדאי לקח סיכון ולחזור לספורט.

תודה לעוזרות והריון תקין ומשעמם לכולן

בטןבטן

New member
היפרדות שליה או היפרדות קרומים?

אני לא יודעת לגבי היפרדות שליה, אבל לי היתה היפרדות קרומים בשבוע 8, ומאז היה לי דימום, והרופא התעקש שאהיה בבית עד שיסתיים הדימום, למרות שהעבודה שלי לא ספורטיבית כמו שלך. הדימום אצלי נמשך המון זמן.
אמרו לי שביטוח לאומי כן מכיר בשמירת הריון גם בשלב הזה, כל עוד יש סכנה לעובר או לאם, והרופא מסביר למה קיימת סכנה כזו. היפרדות קרומים היא מצב של הפלה מאיימת, ולכן כן אמורים להכיר בזה (כל עוד זה מעל 30 יום). אני בדיוק הולכת לנסות להגיש כי אצלי עברו 30 יום.

mcFLAME

New member
הבנתי שזה אותו דבר

רופא נשים במיון אמר היפרדות שליה
רופא נשים שלי אמר היפרדות קרומים
הבנתי שזה אותו דבר.. באמת משנה? גם היפרדות שליה מסכן חיים כי העובר לא מקבל חמצן/ מזון שהוא צריך

בטןבטן

New member
תבדקי. אני חושבת שאלה שני דברים שונים.

היפרדות שליה זה יותר חמור.
לי התחילה היפרדות קרומים כשעוד לא היתה שליה (שבוע 8), ככה שלא נראה לי שזה יכול להיות אותו דבר.

mitmit11

New member
אם המשך פעילות מהווה מסכנת חיים לך או לעובר

ביטוח לאומי מאשרים. אפשר לבקש מהמעסיק אלטרנטיבה "משרדית", אם זה לא יעבוד זה רק ממשיך לתמוך בבקשה שלך.
בתחום הזה אני פחות מתמצאת, זה מצב הפיך? הייתי בטוחה שזה לא חוזר לעצמו (אולי לא מחמיר אבל לא "נרפא").
&nbsp
חשוב לציין שבשביל הגשת בקשה לשמירה את צריכה להיות קודם 30 יום בבית, ע"ח ימי מחלה או לא, ורק אז להגיש בקשה. במידה ותאושר ינוכה לך סכום ימי המחלה ששולמו לך בגין התקופה.

mcFLAME

New member
הרופא שלי לא שיתף יותר מדי

רק אחרי ששאלתי אם המצב יכול להחלים הוא אמר שכן ולא פרט.
אחרי דימום למה שמישהו יקח צ'אנס להחזיר אותי להתאמן? אני מרגישה כמו שפן נסיונות

בטןבטן

New member
בטוח שזה בסדר לקחת ימי מחלה בינתיים?

אני רוצה לקחת בינתיים ימי מחלה על החודש הזה, ורק אז להגיש שמירת הריון (מתוך הנחה שאם אקבל שמירה אחזיר את המשכורת ואקבל את ימי המחלה בחזרה). מישהי אמרה לי שאם אקח ימי מחלה לא יסכימו לתת לי שמירת הריון ואני יורה לעצמי ברגל. יש לך מושג? אני עוד לא רוצה לספר במשרד שלי כך שאין לי את מי לשאול...

mitmit11

New member
כן, ראי סעיף 6 לתנאי הזכאות לגמלת שמירת הריון

https://www.btl.gov.il/benefits/maternity/Risk_Pregnancy/Pages/תנאי הזכאות.aspx
&nbsp
הלוגיקה היא לא להישאר חודש ללא שכר היות ולא כל משק בית יכול לעמוד בזה. קחי בחשבון שפדיון ימי המחלה הוא לפי הנהוג במקום העבודה שלך ולפי היתרה הקיימת. לא בכל מקום משלמים מהיום הראשון ולא לכל עובד יש יתרה צבורה מספיקה לחודש הזה.

e080557

New member
אשמח אם תוכלי לפרט

אם את מעדיפה בפרטי אז סבבה...
לי היה דימום בשבוע 11+4 למשך שעה ונפסק לחלוטין. זה היה לפני 10 ימים.
יומיים לאחר מכן לא היה לי כלום. ומאז הפרשות חומות כל יום כל היום.
הייתי פעמיים במוקד - אמרו יכול לקרות. לא להתרגש.
אתמול היו שוב 2 דימומים במהלך היום קטנים מאוד וגם הפרשות חומות כל הזמן.
השאלה שלי היא: איך קבעו שיש לך היפרדות שילייה?
הייתי לפני מספר ימים גם בשקיפות - הוא היה רואה אם הייתה היפרדות שילייה?
אני פשוט רצה כל יומיים בערך למוקד כי זה מלחיץ.
תודה מראש!

מקקה10

New member
הוא היה רואה

למיטב ידיעתי, היפרדות שלייה או קרומים או מה שזה לא יהיה (הכוונה פשוט להמטומה ברחם?) רואים בא"ס. רואים אזור דימום ליד שק ההיריון או ליד השליה.

בכל אופן, כשלי היה המטומה גילו את זה בא"ס. היו לי רק טיפה הפרשות חומות...

mcFLAME

New member
מה בדיוק לפרט?

אני עם כאבי בטן כבר תקופה.
ביום ראשון בשבוע שעבר הייתה לי בדיקה שגרתית ובקשתי מהגניקווג שיעשה לי אולטרסאונד לראות שיש דופק, כי היו לי המון כאבי בטן ובפעם הקודם זה הסתיים עם הפלה.
הוא אמר שהכל בסדר ואני פרשתי את הכאבים ככאבי גדילה של הרחם.
ביום שלישי התעוררתי עם דיי הרבה דם,במוקד עשו אולטרסאונד וקבעו שזה הפדות שליה, לקח שלושה ימים עד שהדם נפסק. בנתים באוך ה' מיום שישי אני בלי ד אבל עם כאבי בטן.
אני פשוט שוכבת וכמעט לא זזה, לא עומדת, לא מרימה כלום, משתדלת לא לנסוע הרבה במכונית....

למעלה