חדשה �� - בדיקת הרמוני

חדשה �� - בדיקת הרמוני

היי בנות בוקר טוב, חדשה כאן , קצת על עצמי , אמא לשתי נסיכות כבר גדולות 7,9 ועכשיו מצפה לנסיך / נסיכה נוספים, שבוע 10, אז אחרי שככה היינו באולטראסאונד וראינו דופק קטנטנן ונחמד , הבנתי בעצם�� שאני בת 36 היום חחח וזה אומר שאני אמורה לעשות בהריון הזה כבר מי שפיר, דבר ראשון הלםםם , ממש הפחיד אותי ואז שמעתי שיש בדיקת דם שיכולה להחליף בתשובה של 99 אחוז,כמובן שמיד התקשרתי וקבעתי תור ליום ראשון הקרוב, אז אחרי שסיפרתי לכן את כל קורות חיי אשמח לדעת אם יש כאן בנות שעשו את הבדיקה, ולשמוע קצת תובנות בנושא, כמו כמה היא באמת יעילה? האם בתשובה שלה באמת כבר מגלים את מין העובר? האם היא נחשבת טובה לעומת האחרות שיש בשוק? וכו׳... מאחלת לכולכן יום נפלא וחג שמח ��

היי אני עשיתי לפני שבועיים (גרה בחו''ל)

קודם כול מזל טוב )))
תראי.. אני די צעירה ואני מפחדת פחד מוות ממי השפיר,לאחר שקיפות העורפית הבנתי שהתוצאות שלי מאוד טובות ולכן החלטתי ללכת על בדיקת הדם של הרמוני,הבדיקה אכן נותנת 99% לגבי תסמונת דאון ועוד כמה .. יש עוד 2-3 תסמונות\מחלות שהיא מזהה רק ב 85-90%.
וכן,היא אומרת בוודאות את מין העובר.. :)
מה שכן.. לדעתי אחרי גיל מסוים הייתי מעדיפה לעשות את מי השפיר כי ככה הייתי יותר רגועה,גם הבדיקת דם עולה ים כסף והבנתי ששום ביטוח בארץ לא מכסה אותה את מי השפיר מכוסה עם את מעל גיל 35.
&nbsp
כמובן שההחלטה בידייך,אני אישית במקרה שלך היתי הולכת לעשות מי שפיר בשביל השקט הנפשי שלי.
שיהיה בהצלחה!

קודם כל תודה על ההתייחסות

משום מה אין הרבה ממנה פה חחח, עכשיו אני אסביר לך למה זו ההחלטה שלקחתי, ההריון הזה הגיע אחרי 7 שנים שלא ממש הלך והוא ממש יקר לי ואני ממש פוחדת לקחת את הסיכון עם המי שפיר ולכן לקחנו החלטה דבר ראשון לקוות לטוב , דבר שני לעבור את כל הבדיקות האחרות, לא יודעת איך זה אצלכם אבל פה יש המוןןןןן, שקיפות באולטראסאונד יום אחרי בבדיקת דם אחרי זה סקירה מוקדמת , סקירה מאוחרת , בדיקות דם, חלבון עוברי והתוספת שלי שהיא בדיקת הרמוני, אמרתי אם כלללל הבדיקות האלו בע״ה יצאו תקינות לחלוטין, אני לא יעשה מי שפיר, אם חלילה משהו יעיד על בעיה אז אולי נחשוב על זה מחדש, אבל אני ממש מתפללת שיהיה הכל טוב ותקין, יש לי עבר לא פשוט בנושא ומקווה שהפעם הכל יהיה בסדר, לגביי התשלום הבדיקה כאן אכן עולה 3400 שח ואין החזר אבל זה לשקט הנפשי שלי וזה שווה יותר מהסכום הזה, מחזיקה אצבעות שיעבור לי לך ולכל הבנות המקסימות פה הריון קל ותקין ושנצא כולנו בידיים מלאות עם ילד בריא, רק זה מה שצריך לבקש... באיזה שבוע את?

תודה יקירה

גם אצלינו עושים את כול הבדיקות הללו, ואכן אם אין סיבה מיוחדת למי שפיר אז אפשר לוותר.
אני שבוע 15 )
&nbsp
שיעבור תקין ומשעמם וכמובן יסתיים בידיים מלאות!!

בלונד23

New member
עשיתי הרמוני

אל תעשי וריפיי בשום אופן. מה שכתבו לך פה על וריפיי לא מלמד כלום על הרמוני, כי וריפיי הוכחה כבעייתית.
בהרמוני בדקתי רק תסמונת דאון ולא את כרומוזומי המין ושילמתי בהתאם.

עשיתי בדיקה מסוג אחר, לא הרמוני, אבל על אותו עקרון

כל הבדיקות הללו הן בדיקות סקר, כלומר הן לא נותנות תשובה אבחנתית חד משמעית. כשמדובר בתסמונת דאון, הוודאות היא אכן סביב 99%, אבל הוודאות היא לא כ"כ גבוהה לגבי כל התסמונות. בד"כ מפרטים מה רמת הוודאות לגבי כל תסמונת ומה הסבירות לקבלת תשובה שגויה (שלילית או חיובית). אם אין פירוט כזה באתר האינטרנט - תתעקשי לקבל אותו במיוחד (באתר של הרמוני אני רואה שהם נותנים נתונים רק לגבי טריזומיה 18, 13 ו-21. ציינת שהעלות היא 3400, שזה מחיר הפאנל המלא, מה שאומר שיבדקו גם תסמונות בכרומוזומי X ו-Y- תתעקשי לקבל נתונים גם לגביהן). אם אומרים לך שלגבי תסמונת מסוימת אין מספיק נתונים - יכול להיות שהתשובה שתקבלי תהיה לא מדויקת בכלל, ולא תוכלי להסתמך עליה.
&nbsp
לניסיון האישי שלי: כאמור, אמנם לא עם בדיקת הרמוני אלא עם וריפיי (שרק בדיעבד שמעתי שהיא בעייתית) - הבדיקה גילתה טריזומיה של כרומוזום X ובעקבות הבדיקה הגעתי לייעוץ גנטי ולבדיקת מי שפיר. בייעוץ הגנטי נאמר לי שתסמונות בכרומוזומי מין, וכרומוזום X בעיקר, הן נקודת התורפה של בדיקות NIPT לסוגיהן השונים (כלומר, לא רק של וריפיי) ושהן מאוד לא מדויקות כשזה נוגע לתסמונות הללו (ההצהרה הרשמית של וריפיי, אגב, היא שאין מספיק נתונים לגבי הודאות של בדיקות אותה תסמונת כי זו תוספת חדשה לבדיקה). בדיקת מי שפיר אכן הראתה שהיה מדובר בטעות באבחון ושהעוברית בריאה לחלוטין.
&nbsp
לא יודעת כמה שכיח מקרה כמו שלי ולא יכולה להמליץ לך לכאן או לכאן. אני ממליצה לך לקרוא מה מציעה כל בדיקה, מה רמת הוודאות שלה, ולחשוב עם עצמך האם זוהי רמת וודאות שתניח את דעתך או לא.

ממש תודה על התובנות

זה בהחלט עוזר לי לדעת מה אני צריכה עוד לבקש ולשאול לפני הבדיקה, בבדיקת ההרמוני הבהירו לי שהתשובה היא יותר כיוון של נניח 99.9 % תקין או לא תקין , בגלל זה גם בחרתי אותה, מקווה שיהיה בסדר, לחץץץץ אטומי !!!

Mila111

New member
את צריכה לשאול את עצמך אם 99% מספק אותך

אם כן- לכי על אחת מהבדיקות האלו.
אם לא אז מי שפיר.
&nbsp
בכל מקרה אני הסתכלתי על סרטונים של בדיקות מי שפיר ולי באופן אישי זה הפיג את החששות הבדיקה מהירה ונראת לא כואבת ולא מסובכת.
אבל רופאת המעקב שלי לא מסכימה לי לעשות אבל זה כבר סיפור אחר

שמחה לחזור לעדכן

תודה לאל אתמול התקשרו לעדכן שהתוצאות מצויינות בכל הבדיקות
ואקסטרא שקיבלתי מבדיקת הרמוני הנפלאה שכבר מעכשיו אני יודעת את מין היילוד
ויש לי בן , אני מאושרתתת ... בבית יש לי שתי נסיכות...
בהצלחה לכולן

למעלה