עצירות קשה ובעיות נלוות

לירון 771

New member
עצירות קשה ובעיות נלוות

בנות יקרות!
אני נמאת בסיוט של החיים ואולי מישהי כאן תקרא את זה ותוכל לעודד אותי, כי אני ממש מיואשת.
אני בחודש חמישי, שבוע 22.
אני כבר שלושה וחצי חודשים סובלת מעצירות קשה, צואה שנתקעת, אבני צואה ומה לא.
התחלתי לאכול יותר ירקות פירות, כוסמת, קווקר ועוד ובנוסף לוקחת בחודש האחרון יום יום אבילק באישור רופא.
בחודשיים האחרונים הייתי מספר פעמים בבית חולים ואני עושה חוקנים מידי פעם.
מה שקורה הוא שאני לוחצת שעה שעה וחצי בשירותים חזק ממש עד שהבטן יוצאת מהמקום וזה מגיע לפי הטבעת ונתקע שם ואני נאלצת להוציא ידנית במשך זמן רב מאוד. כתוצאה מהלחיצות וההוצאה הידנית, האיזור בכל פעם מתנפח ממש גם מקדימה לכיוון הנרתיק וגם מאחורה. בבית חולים אמרו שאיו מה לעשות איתי כי אני בהריון וזו בעיה נפוצה בהריון ואין להם פתרון.
הבעיה שאני פוצעת את עצמי שאני מוציאה ידנית, הכל כואב ושורף בטירוף אני לא יכולה לשבת או לעמוד כל הזמן כואב לי ושורף לי ברמות שמתכווץ לי כל הגוף. וגם שאני עושה חוקנים אני נאלצת ללחוץ שעה פלוס ולהוציא ידנית. אינני יודעת מה הבעיה, אבל אין לי חיים. הפסקתי לעבוד בגלל זה.
בבקשה בנות בלי להלחיץ אותי יותר ולומר לי שאסור ללחוץ חזק או להוציא ידנית וכו כי גם ככה אני מבוהלת ואין לי יום ולא לילה. מסכנה הקטנה שלי, איזה סבל אני נאלצת לעבור ואני מקווה שזה חלילה לא משפיע עליה.
בנוסף, גם אימי נפטרה לפני חודש בפתאומיות ומצבו של אבי הדרדר ואני מפורקת לגמרי, מותשת נפשית ופיזית.
אז שוב בבקשה בלי להפחיד או להלחיץ. אני יודעת שאסור ללחוץ חזק או להוציא ידנית, אבל זה לא יוצא בדרך אחרת אז איו לי ברירה. ואם כבר שלוש פעמים זה כן יצא לבד אז לחצתי בצורות מטורפות וכל פעם יצא קצת ועוד קצת.
בנות האם מישהי חוותה את זה בהריון? האם מישהי מוצאת את עצמי לוחצת בשירותים ממש חזק בכל יציאה ובמשך שעה וחצי? האם מישהי מוציאה ידנית בכל פעם שהיא בשירותים?
אני פוחדת, מיואשת, עייפה ומותשת...
אם מישהי מזדהה איתי, עברה אותו דבר או משהו דומה אז אשמח לשמוע.
תודה לכן מראש,
לילה טוב וחג שמח...

EloraRose

New member
אויש איזה סיוט

אני מצטערת שאת עוברת דבר כזה

מה שאני הייתי עושה זה לפנות לזה מכמה חזיתות.
דבר ראשון שינוי תזונתי מקיף (הייתי הולכת לנטורופת.ית) ולשים לב שאת שותה המון. דבר שני זה להתחיל טיפול בדיקור כי הגוף שלך נשמע לא מאוזן. דבר שלישי אני משתתפת בצערך על אמך, ואני חושבת שהמצב המשפחתי משפיע עליך בהחלט ולכן כדאי לטפל בזה.
דבר רביעי זה לתרגל נשימות בזמן שאת בשירותים, ולהיות עם שרפרף כתמיכה לרגליים (כך שהברכיים יהיו מוגבהות מהטוסיק).

המון בהצלחה יקירה

ItsOhSoQuiet

New member
מצטערת נורא לשמוע!!! כמה דברים

ראשית, אחד הדברים הראשונים שמושפעים כשאנחנו חווים סטרס נפשי הוא מערכת העיכול.
לכן רואים הרבה אנשים עם בעיות מעי (בין אם מעי רגיז, או מחלות מעי למיניהן, לא עלינו) שהם אנשים לחוצים באופן כללי או שחווים כרגע איזושהי חוויה מלחיצה.

תני לי להרגיע אותך שהתגובה של הגוף שלך היא טבעית מאוד! לא רק להיריון אלא גם למוות שחווית, המצב הנפשי של אביך והעובדה שאת מרגישה שיש לך אחריות על בונבונית קטנה בפנים זה די והותר לחץ לאדם אחד והגוף שלך מגיב כמו שהוא יודע להגיב!

כאחת שסובלת כל חייה מבעיות מעי, אני כותבת כמה דברים שאני יכולה לחשוב עליהם ושהלוואי שיעזרו:

1. בטח כבר אמרו לך, אבל זה לי זה באמת עזר בתקופות מסוימות - נסי להשרות שזיפים מיובשים במים חמים כל הלילה, ובבוקר לקום ולשתות את כל המים. זה לא נורא טעים אבל נורא עוזר בניקוי של הגוף
2. העובדה שאת מרגישה שאת צריכה להוציא ידנית אומר שהגוף לא מכוון את הצואה למקום הנכון ואז הוא נתקע. קחי בחשבון שהמנח האידיאלי והטבעי לגוף בזמן יציאה הוא בכריעה, לכן נסי למצוא דרך להגביה את הרגליים כך שהברכיים יהיו גבוהות יותר מהאגן. שמרי על גב זקוף ולא עגול תוך כדי וזה מאוד עוזר בדרך במעי.
3. במקום חוקן רגיל שעושים בבית, נסי לאתר מטפל שעושה הידרו קולוני. מאוד מאוד מאוד עוזר.
4. נשימה נשימה נשימה - יש דרך נכונה לדחוף בזמן השירותים (אגב, זו אותה נשימה של הצירים) - קחי שאיפה מהאף, נשיפה דרך הפה, ונסי להאריך את הנשיפה כמה שאפשר. נורא נורא חשוב לא לדחוף תוך שאת משאירה את האוויר בבטן. זה מגדיל את הלחץ התוך בטני ויכול לייצר טחורים ועניינים לא נעימים שאת בטח רוצה להימנע מהם בשלב זה. אם את שוכחת לנשום בצורה הזו, אפילו נסי לדבר, לצעוק, לעשות כל דבר שיעזור לך להוציא את האוויר החוצה.

מעבר לזה - שולחת הרבה אנרגיות והלוואי הלוואי הלוואי שמשהו מפה יעזור להקל ולו בקצת. מאחלת רק שלווה!!!

חיפאית88

New member
אולי דברים שיעזרו

קודם כל תזונה עתירת סיבים ונוזלים (להוסיף גם תוספי סיבים אם צריך ולפחות 3 ליטר ביום).
אני לאורך כמעט כל ההריון לקחתי פגלקס, לתקופות אפילו פעמיים ביום מעורבב עם מיץ מי שזיפים וזה עזר. אפשר לקחת גם שמן פרפין שעוזר ליציאות אבל זה לתקופות קצרות של כמה ימים.
&nbsp
בנוסף- מאוד לא מומץ ללחוץ חזק ולאורך זמן זה רק יגרום לטחורים ופיסורות, אם לא יוצא אז לא יוצא! כן ממליצה לשנות תנוחת ישיבה- להרים רגליים על שרפרף בפיסוק ולישר את הגב (ככה שהברכיים גבוהות מהאגן) ולנסות "לנשוף" את הקקי החוצה. אם אפשרי אפילו לעמוד ממש על האסלה לתנוחת כריעה, זו הצורה הטבעית ביותר עבורינו לעשות צרכים וזה מאוד עוזר.
&nbsp
בנוסף, כרגע את יכולה להשתמש במשחות לטחורים ולהקלת גירויים (אפילו בייבי פסטה לתינוקות) שאולי יקלו על הסבל.

מ צ ד ה

New member
יכולה להמליץ להחליף את האווילק (הגורם לתלות ולכאבי בטן)

בנורמלקס (שאינו בסל) ואינו גורם לתלות או לאי נוחות בבטן, מרכך את הצואה וניתן לשלוט בצריכתו (לפי ההוראות).
הכרתי את המוצר הזה לאחר לידת בכורי, אז סבלתי מעצירות נוראית ומאז יש לי תמיד בקבוק בית.
לאחר לידת ביתי גם השתמשתי בו וגם ביתי מקבלת ממנו לעיתים בגלל עצירויות פתאומיות.

1lee1

New member
מה עם לשתות שמן פארפין כל בוקר?

בעלי נורא סובל מפיסורה ומאז הטיפול האחרון הוא התחיל בקביעות לשתות שמן פראפין כל בוקר כמה כפות נכון זה מגעיל אבל פתר לו את הבעיה כמו כן לשתות המון מים ולשבת כל יום חצי שעה בתוך מים חמימים לאט לאט הכל שם מתרכח והצואה יוצאת בקלות, את כל הטיפים הוא קיבל מרופא מומחה שהיה אצלו.

חיפאית88

New member
לא מומלץ באופן קבוע

צריכה קבועה של שמן פרפין גורמת לאי-ספיגת ויטמינים ומינרלים, דבר מאוד חיוני בהריון.
אפשרי לקחת את זה לתקופות קצרות של כמה ימים עם הפוגות ארוכות.

mitmit11

New member
הבעיה העיקרית היא שאת עשויה לפגוע בעצמך ולהרע את המצב

אם בפציעת האזור או החלשת השריר הטבעתי או יציאת פיסורה / טחורים.
ניסית שינוי תזונתי, תוספים, פתרונות טבעיים?

kaur

New member
כל מה שאמרו קודמותיי + תזוזה

גם פעילות גופנית עוזרת לקדם שם את העניינים, אז אם את מסוגלת זה יכול לעזור.
מקווה שמצב הרוח שפיר, קשה מאוד להיות בהריון ולאבד הורה. גם לי זה קרה. משתתפת בצערך ושיהיו לך רק שמחות מעכשיו.

אנה194

New member
המלצה שלי

אני מכירה מאד ת הנושא, אכן ההריון מחריף את הבעיה.
תנסי לקחת כמות של וזלין או צטומקרוגול -לא טיפה קצת יותר. ולהכניס לתוך פי הטבעת (סליחה על התיאור).
זה אמור לעזור אחרי כמה שעות.
דומה לרעיון של נרות פרפין אבל לדעתי יותר עוזר.
במיוחד שאת מתארת שזה נתקע לראת הסוף.
מקוה שיסתדר בקלות.

למעלה