התחלות חדשות לשבוע חדש

Forever Dive

New member
צריכה ייעוץ - נטילת ויטמינים בהיריון

היי בנות,
אני שבוע 7 + 4 ימים, הבנתי מהרופא שאני צריכה להתחיל ליטול כל מיני תוספי תזונה בנוסף לברזל + חומצה פולית כדור משולב (פריפול ע"פ מרשם רופא):
אומגה 3, ויטמין C, סידן, ויטמין D.
מישהי יודעת אילו חברות מומלצות ואילו שילובים מומלצים לקחת יחד (שלא סותרים אחד את השני) או שזה לא משנה?
בנוסף- האם אתן לוקחות עוד דברים כמו מולטי ויטמין? פרוביוטיקה?
אשמח לקבל הכוונה :)

elator

New member
אני לא לוקחת מולטי ויטמין

אבל בנוסף לברזל וחומצה פולית אני לוקחת אומגה 3 (הרופאה אמרה לקחת בגלל שאני לא אוכלת דגים) של גליל (מאוד יקר! אבל אמור להיות איכותי)
וויטמין D (במקרה שלי כי בדקו בעבר והיה לי חוסר) של מכבי, אני קונה את הנוזלי שמיועד לתינוקות והוא מכיל רק שמן זית, בלי ממתיקים מלאכותיים.

היי

רוב הבנות לוקחות מתחילת ההריון מולטי יטמין שנקרא "פרנטל" משו כזה.. יש שכוללים אומגה 3 ויש כאלה שלא.. לגבי ברזל אני יודעת שהרופא לרוב ממליץ להתחיל לקחת משבוע 20 בערך אבל זה תלוי בבדיקות הדם ואולי יש צורך להתחיל לשתות לפני כן..
אני אישית וקחת מולטי ויטמין שיש בו הכול מהכול ובנוסף לוקחת אומגה 3.. בינתיים אין צורך בברזל וגם את האומגה אני שותה פעם ב 3 ימים כי אני כן אוכלת דגים.
פרוביוטיקה לא שמעתי שמישהי לוקחת..

מקקה10

New member
פרוביוטיקה

לוקחת מי שיש לה פטריות חוזרות בנרתיק/ דלקות חוזרות בדרכי השתן שבגללן מקבלים הרבה אנטיביוטיקה (כמוני למשל). לא חושבת שזו המלצה כללית

כן ברור שלוקחים פרוביוטיקה עם האנטיביוטיקה

אבל סתם ככה במהלך הריון לא נראה לי שמישהי שותה..

בלונד23

New member
רופאים שונים ממליצים המלצות שונות

רובם ממליצים על פרנטל שהוא מולטי להריון, ולעתים ברזל לפי ב. דם, וכל השאר לא - אלא אם הוכח חסר בבדיקות דם.

kaur

New member
בעיקרון

סידן צריך להרחיק מברזל. נוח לקחת מולטי ויטמין שכולל הכול.
לי נמאס מהפרנטל ואני לוקחת רק ברזל (בגלל מחסור - שימי לב שברזל עדיף לא לקחת סתם ככה), אומגה 3 (יותר רלוונטי לסוף ההריון) ובי-12 (כי אני טבעונית, לא בגלל ההריון).

למעלה