ציוד ורכש לחמשוש

mitmit11

New member
כסא בטיחות מגיל אפס

כי סלקל הוא לא קל
כי סלקל לא היה לי נוח (וניסיתי שניים) ולא תמיד נוח לתינוק
כי היתרונות של הסלקל לא מדברים אליי (למשל - העברה מהרכב לעגלה וכו, זה אף פעם לא הפחיד אותי. העדפתי שהילדים ישנו בעגלה או במיטה בשקט מאשר שישארו חגורים בסלקל).
כי כסא בטיחות מגיל אפס הוא לטווח ארוך יותר ומשתלם יותר כלכלית.
כי כסא בטיחות מגיל אפס מתאים לרוב התינוקות (פרט לפגים לטעמי) אמממ מגיל אפס.

פיץ40

New member
סלקל

בעיקר- כי נוח לי להעביר לעגלה ובחזרה לסיבובים קצרים. ולדעתי - זה יותר נוח לתינוקות.

-----------------------------------------------------------------------------------------
מוזמנים לבלוג שלי על קניות באינטרנט של ציוד לתינוקות וילדים:
http://amothersguidetoonlineshopping.blogspot.co.il/

tooshka

New member
סלקל, אבל

רק כי הוא הגיע כחלק מהחבילה עם העגלה.
אם לא היה מגיע עם העגלה, הייתי קונה כיסא בטיחות מגיל 0.
&nbsp
אני מעולם לא העברתי את הסלקל לשילדה של העגלה כי זה לא בריא לתינוק להסתובב הרבה בזווית של הסלקל. תמיד הוצאתי אותה מהאוטו עם מנשא והעברתי לעגלה במידת הצורך.

kaur

New member
רכשנו סלקל

וזה היה טיפשי. את התינוק הבא (שעכשיו בבטן) נשים ישר בכיסא בטיחות, מהסיבות שמיתמית ציינה.

Caitriona

New member
סלקל- כי ככה אפשר להעביר תינוק ישן הביתה בלי להעיר אותו

מה שכן, מסכימה גם עם דבריה של מיטמיט. כיון שיש לנו סלקל מהבת שלי אני כבר אשתמש בו ואחכה עם הכסא הבטיחות, אבל בדיעבד באמת הוא לא היה עד כדי כך הכרחי. חוצמזה הסלקל היה לי תמיד מאוד כבד.

Caitriona

New member
האמת שהבת שלי גם נולדה מוקדם

ולכן גם במשקל נמוך יותר מתינוק ממוצע (2.800). אמנם לא פג אבל אולי באמת קטנה מדי בשביל כסא בטיחות. קנינו את הסלקל לפני שהיא נולדה כך שזה לא היה שיקול.

כסא בטיחות מגיל אפס

הסלק קל נחשב להרבה פחות בטיחותי. אני גם לא רואה את התועלת בהעלאת סל קל פלוס תינוק הביתה. גם אם הוא ישן. הרי הוא ממילא לא ימשיך לישון בסל קל ואני ממילא אצטרך להעביר אותו למיטה. קשה לי לראות אפשרות שהוא לא יתעורר בזמן ההעברה. ואם כבר יתעורר אז מה איכפת לי אם יקום דקה קודם?

mitmit11

New member
רק לגבי הבטיחות

זה תלוןי בכסא או בסלקל
יש מגוון גדול משני המינים.

yoolyul

New member
מנצל"שת להמלצות על כיסא מגיל 0

אז גם אני בהתלבטות האינסופית אם סלקל או כיסא בטיחות מגיל 0.
קיבלתי מחברה סלקל אבל הוא בלי תושבת, רק קשירה עם חגורה, מתלבטת אם להשתמש בו, זה מן הסתם פחות נוח אבל לא הצלחתי להבין אם גם פחות בטיחותי.
אני רואה שכאן הנטיה הגורפת היא לכיסא מגיל 0,
אשמח לשמוע המלצות על כיסא טוב, כמובן בטיחותי, אבל חשוב לנו מעבר לכך גם שההתקנה שלו תהיה פשוטה יחסית (יש מצב שנעביר אותו מדי פעם בין מכוניות) ושלא יתפוס הרבה מקום כי הוא כבר כיסא שני וגם אני רוצה עוד להדחף שם במושב האחורי (גבוהה ולא רזונת דקיקה..)

סלקל. ועם התינוקת השלישית

גם הייתה לנו עגלה שאפשר לחבר לה את הסלקל, אז בכלל זה היה נוח. בעיקרון בהתחלה באמת אפשר לקחת אותם בסלקל, ואז אפשר לא להעיר אותם אחרי נסיעה. וכשאני אומרת שאפשר לקחת אותם בסלקל, אני מתכוונת כמובן שבעלי לקח את הסלקל - אני לא יכולה לסחוב את הסלקל בכלל כשהתינוקת בפנים, אפילו לא להרים ולחבר לעגלה.

השואלת14

New member
הערה חשובה לגבי סלקל או כסא בטיחות!

אני שברתי את הראש לא מעט בשבועות האחרונים מה לקנות
אם סלקל או כבר כסא בטיחות מגיל 0

הייתי משוכנעת שאני הולכת על כסא בטיחות של צ'יקו (5 מבחני ריסוק, עולה 1,600 ש"ח) אבל ביקור נוסף בחנות לאחרונה טרף את הקלפים משום שהבנתי שמאחר ומדובר בכסא גדול, לא תהיה לי אפשרות ברכב שלי להתקין אותו מאחור בזוית שמתאימה לתינוק מגיל 0...! זו נקודה מאד חשובה כי להושיב תינוק בן יומו בישיבה כמעט מוחלטת גם לא הכי תיקני ובטוח.

יש לי יונדאי i20 (לצורך הפרופורציות) כך שמי שיש לו רכב משפחתי הרבה יותר
מרווח או ג'יפ ויכול להשכיב את הכסאות הללו ויש לו 80 ס"מ שזה האורך המירבי של הכסאות הללו אז זכה ואם לא, אז שייקח סלקל כמו שאני נאלצת לעשות עד שימלאו לו שנה בע"ה ואז יוכל לשבת יותר זקוף בכסא בטיחות

mitmit11

New member
אצלנו המושב שליד הנהג "הקריב" את המקום הדרוש

עדיין עדיף לנוחות שלי מאשר סלקל. זה בעיקר עניין של העדפה אישית.
לעניין הזוית - זה גם משתנה בין כסאות לכן חשוב ללכת ולראות בעיניים.

השואלת14

New member
סלקל או כסא מקדימה אולי נוח להורה

אבל זה רחוק מלהיות בטיחותי ): עדיף להעביר לאחור ויפה שעה
אחת קודם אבל כל אחד והשיקולים שלו כמובן.

mitmit11

New member
הכוונה היתה שהמושב הוזז מעט קדימה

מעולם לא שמתי ילד במושב הקדמי כי זה המקום המסוכן ביותר וגם ברכב הנוכחי לא ניתן לנטרל כרית אויר (כשהיו לנו שניים היה אפשרי באחד מהם אבל בחרנו שלא)

השואלת14

New member
אההה אוקיי
אצלי לצערי

גם להוזיז את המושב שליד הנהג קדימה לא ממש יעזור... אלא אם
כן הוא ישב ממש על השמשה

אני כולי תקווה שהסלקל ישמור על הבובי כמו שצריך וכשיגדל יוחלף הכסא
לכסא בטיחות כמו שצריך

mitmit11

New member
תלוי ברכב

שלי קצת יותר מרווח מה- i20

אגב, למה לא למקם את כסא הבטיחות באמצע? המקום הכי בטוח ברכב...

השואלת14

New member
בהחלט, קיבלתי על כל המלצות ואעשה את זה

אבל זה עדיין יהיה עם הסלקל כי גם באמצע אין מספיק מקום
לכסא הבטיחות בזוית שמתאימה לתינוק בן יומו. כאמור נמדד
ונבדק ולא ילך לצערי...

למעלה