התחלות חדשות לשבוע חדש

חייבים בדיקת דם?

היי לכולן :)

נראה לי שאני בהריון... אחכה עוד יום יומיים ואעשה בדיקה ביתית, הבנתי שהן די אמינות, אז חייבים לעשות גם בדיקת דם? או שאני יכולה לחכות לאולטראסאונד בשבוע 8?

*גם אין לי זמן לטירטור הזה וגם מתה מפחד ממחטים, אז מנסה לצמצם בבדיקות דם ככל שניתן

ויקי123

New member
בכל מקרה את צריכה לעבור בדיקת דם

לבדוק אם יש לך חוסרים כלשהם כמו ברזל או B12, פעילות בלטות התריס, כולסטרול גבוה וכו'.

פמברלי

New member
בדיקות שתן נחשבות לאמינות

אבל הן לא תמיד פועלות במאה אחוז (אצל אחותי בדיקות השתן תמיד היו שליליות) יותר מכך רוב בדיקות השתן לא נותנות לך בדרך כלל תשובה לעניין כמות הורמון הבטא.
בדיקת דם היא מדוייקת יותר ומאפשרת לך לעקוב אחרי התפתחות ההריון על ידי מעקב הכפלת הבטא.
מבחינה טכנית גם לא ברור לי איך תקבעי תור לאולטרהסאונד בלי בדיקת דם, קרי למיטב ידיעתי כדי לקבוע תור לאולטרהסאונד צריך הפנייה מהרופא ולפי מיטב ידיעתי שום רופא לא יתח הפנייה ללא אינדיקציה חד משמעית שאת בהריון.
&nbsp
אני בעצמי שנאתי לחלוטין מחטים כי כני מאד רגישה לכאב אז אני מבינה מאיפה זה מגיע.

yoolyul

New member
זה לא נכון..

מבחינת רופאים, בכל אופן רובם, בדיקה ביתית חיובית היא אינדיקציה לגמרי מספיקה כדי להפנות לאולטראסאונד. אני בהריון הזה לא עשיתי בדיקת דם, אחותי בשלושה הריונות לא עשתה בדיקת דם ועוד לפחות שלוש חברות שלי שלכל אחת 2-3 ילדים מעולם לא עשו בדיקת דם. בדיקה ביתית חיובית, תור לרופא בשבוע 6-8 והרופא או שעושה האולטרהסאונד בעצמו או שמפנה לאולטראסאונד לבדיקת דופק (תלוי באיזו מרפאה, באיזו קופח וכו'). בהחלט אפשר לוותר על בדיקת הדם הזו.

EloraRose

New member

פה בארה"ב גם מסתמכים רק על בדיקת שתן חיובית, לעיתים נדירות מפנים לבדיקת דם. אני ביקשתי גם בדיקת דם כדי לראות מה רמות הבטא והרופאה לא הסכימה לתת לי, הם עשו לי בדיקת שתן אצלם בקליניקה והיא אמרה שזה חיובי וזה מספיק.

elator

New member
אני הסתמכתי פעמיים על בדיקות השתן

וחיכיתי לבדיקת דופק בשבוע 8
גם בגלל פחד ממחטים
(הפעם עוד לא הגעתי לבדיקת דופק אבל הרופאה כבר ראתה שק הריון ברחם אז נבדוק שוב בשבוע הבא, כמובן שהיא שלחה אותי לבדיקות דם כלליות בכל מקרה).

ממש לא חייבים

בכל ההריונות שלי הגעתי לרופא לאולטרסאונד סביב שבוע 7-8 על בסיס בדיקה ביתית בלבד. מעולם לא עשו לי בטא.
&nbsp

double pass

New member
מה פתאום. אני לא עשיתי. העניין הוא

שהרופא בכל מקרה ישלח אותך לבדיקות דם כדי לבדוק למה את מחוסנת, וכל מיני חוסרים, וספירה כללית. אז דקירה אחת כבר מצפה לך. אין צורך לבצע בדיקת דם להריון, בדיקת השתן מספיקה.

מעולה

ברור לי שאצטרך עוד בדיקות דם בהמשך, אבל בסה"כ אני בריאה אז טוב לדעת שאפשר לדחות את זה גם לאחרי בדיקת הדופק.
&nbsp
תודה רבה לכולכן :)

My Stars

New member
יש קומונה לתל"מ אוקטובר?

שבוע 5, ממש טרי, וחייבת את התמיכה עד שנספר...

thekt

New member
נהדר!

רק עצה קטנה - תהפכי את הקומונה לפרטית, כך שרק מי שחברה בקומונה יכולה לראות את ההודעות. ואז בתור מנהלת, את צריכה לאשר את החברות.
בהצלחה

My Stars

New member
הייתי בטוחה שזה מה שעשיתי,

יש לך מושג איך עושים את זה?

שירי1984

New member
פער בין גודל העובר לשבוע ההריון

היי בנות,
קרה למישהי בשליש הראשון שהיה לה פער גדול יחסית (קרוב לשבועיים) בין הגודל של העובר לשבוע שבו היא היתה? (כשלעובר יש דופק כמובן).
חשוב לציין שאני יודעת בדיוק מתי היה הביוץ שלי ככה שזה לא עניין של ספירה לא נכונה..

למעלה