שאלה לגבי רופא - מוהל

השואלת14

New member
שאלה לגבי רופא - מוהל

היי,
קיבלתי המלצה מחברה טובה למוהל שהוא רופא כירורג, ידוע ומומלץ בלא מעט פורומים.

כשבדקתי אם הוא רשום ברשימת המוהלים המורשים של משרד הבריאות או של הרבנות הסתבר שהוא לא רשום

מישהי יודעת מה זה אומר..? יכול להיות שבגלל שהוא רופא כירורג הוא לא בהכרח צריך את ההרשאה של הגופים האלו או שזה אמור להדליק לי נורה אדומה??

מקקה10

New member
עד כמה שאני יודעת זה אמור להדליק נורה אדומה

אם הוא באמת עושה את זה ויודע והכל, למה שלא יהיה רשום? אני לא הייתי לוקחת את הסיכון. יש גם משמעות לכמה בריתות הוא עושה. יש מוהלים שעושים שלוש לפחות ביום כך שיש להם מלא ניסיון.

מקקה10

New member
אם ככה זה עוד יותר מוזר

אם יש לו הרבה ניסיון למה לא קיבל הסמכה?
כלומר לא עבר שום מבחן... לא יודעת אני לא הייתי לוקחת בשום אופן

הוא רופא כירורג? הוא יהודי?

יש עליו חוו"דים טובים מהורים?
מה עוד צריך? בשבילי הוא טוב מספיק בשביל לבצע את הטקס.
האישור מהרבנות חשוב עבור מוהל שאינו רופא על מנת שתדעי שיש עליו איזשהו סוג של פיקוח ובקרה.

השואלת14

New member
התשובה להכל היא כן :) ואישור הרבנות

פחות מטריד מזה שהוא לא מופיע כמוהל מורשה מטעם משרד הבריאות...
אז השאלה אם זה צריך להיות אישיו או לא, די מבולבלת מזה

josie1986

New member
גיגלתי עכשיו

״מוהל מורשה משרד הבריאות״ וזה הוביל אותי לקובץ pdf של משרד הבריאות ושל הרבנות. חיפשתי שם כמה שמות של *רופאים* מוהלים ששמם הולך לפניהם ולא מצאתי אף אחד מהם שם. מכך אני מסיקה שהרשימה אינה כוללת רופאים, אלא רק מוהלים שמוסמכים ע״י הרבנות הראשית.
&nbsp
אישית, העדפתי להפקיד את גורל המילה של בני בידי רופא מוסמך ולא בידי מוהל מוסמך, שכן מדובר בהליך כירורגי לכל דבר.
&nbsp

השואלת14

New member
josie מעניין מה שאת כותבת

האמת שגם אני חיפשתי סתם עוד רופא שבמקרה נתקלתי
בכרטיס שלו היום בפייסבוק,שהוא גם מוהל וגם לא הופיע שם...
אולי זה באמת משהו שרופאים לא רואים לנכון שהם צריכים.

החלטתי להרים טלפון למח' הרלוונטית במשרד הבריאות ולברר
אם יש פה משהו חלילה לא חוקי או שזה לגיטימי לחלוטין מצד רופאים
לבצע מילה בלי הרשאה שלהם...

אשמח לעדכן

MotheRonit

New member
משרד הבריאות לא רואה במילה כהליך כירורגי

הוא מסיר מעל עצמו אחריות וכן את הצורך לצאת בהצהרות (למרות פניות חוזרות) בנוגע לסוגיה הבריאותית שבפעולה הזו. (ועל כן, ללא התנייה רפואית, כל מנתח שמבצע את ההליך הזה, עושה בעצם ניתוח קוסמטי כמו כל רופא אחר שרשאי לבצע ניתוחים פלסטיים)
&nbsp
"בישראל, ברית מילה אינה נחשבת הליך כירורגי, אלא פעולה דתית"
מתוך מאמר בנושא: http://www.haaretz.co.il/magazine/1.1731195
&nbsp

josie1986

New member
אז זה בעצם מסביר

מדוע אין אף רופא ברשימה של הרבנות.

MotheRonit

New member
ואני פותחת סוגריים ענקיים

בתשובה לשאלתך -
מבחינה טכנית (לא מעשית) נטו
הניתוח הזה אינו חוקי (מכיוון שאינו בא לפתור צורך רפואי שעולה) ורופא שמבצע אותו בוגד באתיקה המקצועית ובשבועת הרופאים שלו,
אבל כמובן לשיקול דעת של הורים על פי צו דתם, תרבותם ומצפונם (או איזו סיבה שלא תהיה) מכיוון שהעורלה (במחוזיתנו) זוכה ליחס מיוחד - אז ההליך הזה כן מקובל ונכנס לקטגוריית הרפואה הפלסטית (שאז כן יש לה תכלית)
&nbsp

השואלת14

New member
בוגד באתיקה המקצועית....?

לא קצת מוגזם להגדיר את זה ככה או שאני מפספסת משהו?

MotheRonit

New member
תלוי איך מסתכלים על זה. אם מתייחסים לנושא בצורה עולמית/

גלובלית ולא בצורה צרה-מקומית אז זו ממש לא הגזמה. (ואני למדתי/לומדת את הנושא הזה בצורה מאוד מקיפה, ורואה את ההתייחסות לניתוח הזה מחוץ להקשר התרבותי שלנו). רופא תפקידו לרפא ובוודאי בראש ובראשונה הוא נשבע "אל תפגע". כשהוא לוקח תינוק *בריא* (זאת אומרת אין פה מחלה שנחוץ לטפל בה) ומסיר לו איבר *ללא צורך רפואי* זה לא אתי בפני עצמו. (וזה בכלל מבלי שנכנסתי להיבט הכספי. שהוא ממש אבל ממש צורם; שבמקומות שבהם זו תעשייה שמגלגלת מיליונים רופאים ממליצים על הניתוח. האינטרס הכלכלי מובהק ודוחה). ומאחר ולניתוח הזה יש השלכות גופניות, אז הוא גם באופן ישיר פוגע באנטומיה של הגוף (בלי קשר אם ההורים מוציאים שלניתוח יש יתרונות "חיצוניים" לעשייה ומוכנים לספוג את הפגם שנוצר כי הוא זניח לתפיסתם לעומת התועלת. אני מדברת על הפן הרפואי בלבד. ואז זהו בעצם ניתוח בחירה מיותר.) אצל התינוק ובהמשך הגבר. (גם בקרב אנשי רפואה זה נושא שנוי במחלוקת. יש מקומות בעולם שאפילו לא שוקלים את הניתוח הזה, כי אין להם את המטענים "הזרים" שלנו יש ואז מבחינתם העורלה היא עוד איבר שאין סיבה לנתח כמו שלא תעשי כל ניתוח אחר סתם ככה.. . יש רופאים שיגידו לך שהם לא מוכנים לפגוע בשלמות גופו של התינוק וכיו"ב.) הסוגיה הזאת רחבה ומסתעפת. ואפשר לומר שזכות ההורים לבצע בבנם את הניתוח הפלסטי הזה (או כל ניתוח אחר), בוודאי כשהם רואים בכך טובתו של התינוק. אני לא מתווכחת עם זה (זאת אומרת אני יכולה
אבל זאת לא הייתה השאלה) רק ציינתי שזה מאוד מעניין (ולדעתי גם חשוב! ברמה של החלטה הורית) לקבל זווית ראיה נוספת על הדברים. כי שאלת :)

אלגריה5

New member
מתי להתחיל ל

חפש מוהל ?
האם אפשר לקבל המלצות על שמות של מוהל-רופא?
ומה בעצם צריך להיות לו תעודת רופא רגילה או עם התמחות כלשהי?
ומבחינת הרבנות בעיניין ההילכתי יש איזושהי תעודה הסמכה ?
&nbsp

השואלת14

New member
אני חודשיים לפני (בתקווה כמובן שלא יקדים)

וכבר התחלתי

כמו שאת מבינה מההתכתבות פה לגבי שאלתי, כנראה שרופאים
לא מרגישים צורך באישור לכך מאחר והם כבר רופאים.. שזה לכאורה
יותר מכל מוהל.. אבל זה כאמור נתון לפרשנות
אני כבר די נסגרתי מבחינתי על מישהו ואז גיליתי שהוא לא בשום רשימת
מוהלים מורשים והסתבר שהוא לא הרופא היחיד שלא מופיע ופה אני 'קצת'
תקועה אבל מאמינה שבסוף פשוט אעשה החלטה לכאן או לכאן

Caitriona

New member
אני גם צריכה להתחיל לחפש

יש לי גם עוד חודשיים וחצי ללידה בערך, אבל כיון שבתי הקדימה אני רוצה כבר שתהיה לבעלי רשימה עם שניים-שלושה שמות (לפי סדר עדיפויות) כדי שלא נסתבך עם זה אח"כ.
בינתיים הולכת לפי המלצות חברים על רופא מוהל- לי יותר חשוב עניין הרופא מאשר המוהל.
אם למישהי יש המלצות על אזור הרצליה-רעננה אשמח לשמוע.

Caitriona

New member
אז באמת שמעתי על ג'קסון

ובעלי קיבל מחבר מהעבודה המלצה לרופא אחר- אני צריכה לשאול את השם ואכתוב לך.
ואני צריכה לשאול עוד אמא אחת מהגן בקשר להמלצות שלה. ברגע שאדע אני אעדכן (אני מקווה שאזכור).
האמת שקבעתי לעצמי לא להתעסק בזה לפני שבוע 32 (אני נוקטת בשיטת הצעד-צעד...) אז עוד כעשרה ימים אתחיל ממש לברר את זה.

למעלה