רפואי ובריאות לשבוע חדש

ציפורת80

New member
תיקון גיל הריון

בUS של שבוע 8 העובר התאים לשבוע 9 , כלומר היה פער של שבוע בדיוק
אתמול כשהייתי אצל רופא הנשים והראתי לו את הבדיקה הוא אמר שכן צריך להתייחס לגיל לפי US.
אני זכרתי שבפער של שבוע לא מתקנים...
את הבדיקות הקרובות (שקיפות וסקירה) קבעתי לפי הוסת, כך שאומנם זה יותר בטווח גם לפי הגיל לפי US אבל בקצה העליון שלו
את הבדיקות הבאות אני אמורה לקבוע לפי תאריך וסת או US? לא ממש ברור לי העניין
&nbsp

double pass

New member
למיטב ידיעתי

בשבועות המוקדמים האלה הולכים לפי האולטרסאונד פשוט כי גודל העובר בהתאם לגילו זהה אצל כולן בשבועות הראשונים. הדבר היחיד שהייתי עושה זו אולי הולכת לאולטרסאונד אחר כדי שגם הוא יעריך את הגודל ובעקבות זאת את הגיל - וכך תהיי בטוחה.

mitmit11

New member
לי תיקנו גיל הריון רק באמצע ההריון

כי במשך כמה וכמה בדיקות היה פער עקבי של שבוע. אבל קביעת הגיל המקורית היתה לפי US ולא לפי מחזור היות ואצלי הוא לא סדיר.

אצלי תיקנו גיל הריון

אחרי סקירה.
כבר בשקיפות עלה פער של שבוע קדימה. אחרי הסקירה קידמו אותי רשמית כי בכל הפרמטרים הוא התאים לשבוע יותר.
את הבדיקות לאחר מכן, בהנחיית הרופא, כבר תיאמתי לשבוע לפי US ולא לפי ו.א.
&nbsp

leela13

New member
חלבון עוברי ודלקת בדרכי השתן

היי לכן, בוקר טוב
יש לי חשד קל שמתחילה לי דלקת בדרכי השתן. חזרתי עכשיו מהמרפאה אחרי מתן תרבית.
מחר אני אמורה לעשות בדיקת סקר שליש שני (חלבון עוברי ותבחין). אתן יודעות אם במידה וישנה דלקת, זה יכול להשפיע על התוצאות ועדיף יהיה לחכות (אני 16+4) או שאין קשר בין שני הדברים

תודה רבה מראש, ויום משעמם לכולנו!

שמחה לקרוא אותך!!!

שיעבור בקלות במהירות ובעגלגלות.
&nbsp
אין קשר בין בדיקת הדם לדלקת בשתן ( חלילה).
כלומר, אם יעשו לך ספירת דם אז יראו שיש תהליך דלקתי אבל על התוצאות של התבחין זה לא ישפיע!

leela13

New member
תודה לך
כנראה שאין דלקת

בדיקת השתן הכללית חזרה עם תוצאות תקינות ואני מקווה שכך יהיו גם תוצאות המיקרוביולוגיה. אני מניחה שהכאבים במותן שחשתי היו כאבי התרחבות של הרחם וכנראה אכלתי קצת יותר מדי ירקות לאחרונה כי היה נראה לי שלשתן יש גוון ירקרק

בכל מקרה עשיתי את בדיקת הסקר הבוקר ועכשיו מחכה לי עוד המתנה משעממת לתוצאות

leela13

New member
נחפזתי לעלוז.. זה Enterococcus spp

פעם ראשונה שיש לי משהו בדרכי השתן. אני קצת חוששת אבל יודעת שדלקות בדרכי השתן נפוצות בהריון..

מחר בבוקר אקפוץ למרכז לרפואת האישה ואנסה להשתחל לרופא נשים להוציא מרשם לאנטיביוטיקה. אוף , למה דברים כאלה תמיד קורים לקראת הסופ"ש...

kaur

New member
בשביל בדיקת חלבון עוברי צריך הפניה מרופא נשים?

או שאפשר גם מרופא משפחה? ומה ההבדל בין זה לבין סקר שליש שני?

leela13

New member
לא היתה לי הפניה, היה לי רק את השאלון

שהוציאה לי אחות ליווי ההריון
שאלתי אותה אם צריך הפניה לזה כדי לשלם והיא אמרה שלא.
פשוט ניגשתי בבוקר הבדיקה לפקידות וביקשתי לשלם על סקר שליש שני
חלבון עוברי זה השם הלא תקני לבדיקת הסקר הזו, שבודקת בין השאר גם את החלבון העוברי אבל לא רק

למעלה