שרשור הציוד הגדול - רשימות וטיפים

LolliP0p

New member
טיפים

למי שיולדת בניתוח,אסור לומר את זה , אבל.. שתדעו.. במערכת הבריאות בישראל, יש קימוץ לא מובן במשככי כאבים.. כל הזמן שמעתי סביבי.. אחוווווווות כואב לי (בכי) ...-טוב.. אני אלך למצוא את הרופאה לשאול אותה מה לתת לך.. כעבור עשרים דקות.. אחווווווות , אני מתה מכאבים, מה עם המשכך כאבים שאמרת שאת מביאה לי ??? אמממ הרופאה בסבב רופאים, אני לא יכולה לדבר איתה, תתאפקי, עוד מעט תקבלי את הכדורים של הצהריים...וכו וכו'.. ולפחות איפה שאני הייתי, מהיום השני, כדור נגד כאבים היה אקמול.. אקמול אני לוקחת כשכואב לי בציפורן לא בהחלמה מניתוח...
אז אני מודה, עשיתי מה שבא לי , לא התחשק לי להיות תלויה בהם וטוב שכך עשיתי, הבאתי איתי טיפות אופטלגין וכשכאב לי פשוט לקחתי בלי להתחנן לאף אחד... כמובן ששמרתי על המינון המומלץ ועל הרווחים המומלצים בין משככי כאבים כדי לא לעשות בלאגן וגם לא לקחתי את זה כמו סוכריות, אלא רק כשממש כאב לי ... וזה מאוד עזר לי להחלים כמו שצריך, ההחלמה שלי היתה מהירה מאוד והייתי על הרגליים עוד מהיום הראשון , כי ויסתתי כאב.. לקחתי את משככי הכאבים כדי לתפקד ולהשתקם / לישון בלילה, ולא כדי לשכב במיטה ולרחם על עצמי..
אז מי שיכולה להיות אחראית בתחום הזה ולא להסחף, אני כן מציעה לקחת טיפות אופטלגין שיהיו בתיק...

מבשם אויר! אני שונאת ומתעבת ריח של בתי חולים, אז הבאתי מבשם אויר לא משהו עם ריח מתוק אלכוהולי וכבד שיפריע לשאר המחלקה, אלא כזה בריח נעים של כביסה ריחנית... והתזתי בכל מקום, זה עשה לי נעים

ג'ל אלכוהול- חשוב! תחטאי איתו את השירותים, ידיים ועוד..

תודה! חשוב מאוד אבל -

לא רק שנתנו לי, גם הציעו לי משככי כאבים ואמרו לי לקחת לפני שמתחיל לכאוב כדי לא לסבול...

LolliP0p

New member
כל הכבוד להם!

כנראה שזה תלוי בבית חולים, פשוט אני זוכרת שבסוף ההריון שלי היתה על הנושא הזה כתבה גדולה באחד ממדורי סוף השבוע..
בכל אופן, במאיר האחיות ממש לא נתנו משככי כאבים בקלות וכפי שאמרתי, מהיום השני או השלישי משכך הכאבים הרשמי היה אקמול, ומי שזה לא מספיק לה נאלצה לבחון את היעילות של הפעמון ולהתחנן למשככי כאבים, זה היה לא נעים לראות את זה ואת הסחבת שהיתה עד שהן קיבלו... .
אני גם ילדתי בחג, אולי חוסר כח האדם גם תרם לכל הסחבת הזאת, לא יודעת...
בכל אופן, אני לא הפסקתי לברך על זה שהיה לי בתיק טיפות אופטלגין, ואם הרגשתי שכואב לי מאוד לקחתי לי מהכמות המומלצת בלי לריב ובלי להתחנן לאף אחד...
זה נראה לי בגזרת האם לא יועיל, בטח לא יזיק שיהיה בתיק, מקסימום לא ישתמשו (והלוואי שבאמת לא יהיה צורך..)

אני אקח איתי הפעם ליתר ביטחון

אין לדעת על איזה צוות "אפול" הפעם...
ובהצלחה לי שכנראה אבלה את פסח בבי"ח עם צוות מצומצם

AliceTheMuppet

New member
תודה, וסתם כהערה

וואו - אני קצת בשוק שלא הביאו לך משכחי כאבים אחרי ניתוח! זה ממש ממש חוצפה.
מזל שהיה עלייך.
&nbsp
ולגבי הג'ל לחיטוי - סתם כדי שלא תבזבזי על זה כסף - יש בכל חדר (אם לא על כל מיטת אשפוז) נוזל שאיתו הרופאים מחטאים את הידיים (אלכוג'ל/ספטול וכו) כחול כזה שמחטא מצויין - למקרה ששכחת/נגמר לך/סתם מתעצלת לקפוץ לסופר פארם

&nbsp

mitmit11

New member
טיפ להנקה בחורף

תמיד ללבוש גופיית ספגטי מתחת לבגדים. ככה החולצה עולה, הגופיה נמשכת מטה והציץ נשלף בלי שקר לך

minime12

New member
זה טיפ מעולה להנקה בכלל

ככה הנקתי את שניהם, וככה לא רואים את הבטן המהממת של אחרי לידה ��

Nightingale5

New member
לקנות מדיח כלים

אם אין לכם עדיין
או הרבה חד פעמי (יש גם את האלה מקנה סוכר שידידותיים לסביבה אבל גם הרבה יותר יקרים)
ואולי גם מייבש כסיבה למצעים ולמגבות, הלבשה תחתונה... במיוחד אם יולדים בחורף שיותר קשה לייבש כביסה

כמה דברים שלא בטוחה שציינו

קודם כל חשוב לדעת שיש הרבה דברים ודוגמיות שמקבלים בבית החולים/במלונית/בפארמים השונים - ערכה ליולדת

כמו קרם החתלה, בקבוקים מוצצים וכיוב' שמספיקים להרבה זמן

בקבוקים - חשוב לבדוק באתרים בחו"ל כמו איביי - יש להם ערכות של מספר בקבוקים - ממש זול יחסית לארץ

חיתולים - לא לקנות חבילת NB (ניו-בורן) אלא שלב 1

לבית - הרבה תחבושות הגייניות ..הגדולות והעבות עם הכנפיים

לערכה לתינוק -
נובימול/אקמולי לחום וכאבים
סימיקול - לגזים
סבון מיוחד לריכוך העור - טוב לקילופי הקרקפת (שכחתי איך קוראים לו) - אבל לא חייבים , הרופא אמר שאפשר להמתין שיעבור לבד

אמשיך לקרוא ואזכר בדברים נוספים :)

arinashg

New member
יש למישהי כובע של ניו בורן או 0-3? שאלה על זה

אני לומדת לתפור ומכינה כאימון בגדים לתינוקי... אבל אני לא מוצאת מידות של כובע! מישהי יכולה אולי למדוד לי את הכובע שיש אצלה בבית? [היקף וגובה]

המידות צריכות להיות תלויות בסוג הבד

בו את משתמשת
אם זה צמר , או סוג אחר של בד נמתח מדות אחרות לעומת כותנה / פליז / פלנל / קטיפה...שפחות נמתחים

למעלה