שרשור הציוד הגדול - רשימות וטיפים

השאלה היא האם הנשים מודעות לאופציה של השאלת הכיסא ?

ואולי בכלל בשחרור כדאי להפנות את תשומת ליבן לכך שכדאי שימתינו בלובי במקום בחוץ בקור.
אני בטוחה שאותן יולדות לא חושבות על זה באותו הרגע (את יודעת הראש במקום אחר)
אז אם יפנו את תשומת ליבן אני בטוחה שתהיה מגמה של פחות תינוקות, ללא כובעים, ללא כיסאות, עם אמהות בקפור..
(או בחום העז לחלופין בקיץ).

ואלה, אין לי מושג.

כלומר, אני מנסה להיזכר ממי ומתי שמעתי על האופציה ואיני זוכרת.
בכל אופן, העובדה שנשים נרגשות באותו רגע היא לא סיבה לפגוע בתינוק שלהן. בוודאי שמסבים את תשומת ליבן. יש כללים בשחרור. אבל אף אחד לא באמת יורד עם האישה למטה ומוודא שהיא עושה מה שצריך. בינינו, גם אף אחד לא בודק מה היא עושה בבית. יש דברים שהם בתחום האחריות ההורית בלבד.
קבלי סיפור: בוקר אחד אני רואה בלובי אישה משוחררת מיולדות. יש לה ביד סלקל עם תינוק ולידה ילד כבן שבע לכל היותר. אני שומעת מרחוק איך היא אומרת לילד שלה שישמור שניה על התינוק ואז היא ובעלה נעלמים בחדר לידה עם מגש בידיים, כפי הנראה כיבוד לצוות. אני חוטפת במיידי את הקריזה על השארת תינוק במקום ציבורי הומה בהשגחת ילד בן שבע. לכן אמרתי לילד שיבוא איתי רגע, לקחתי את התינוק ואת הגדול, הראיתי לו את החדר בו אני עובדת, וכשאמא תחזור תראה לה איפה התינוק. הילד הוחזר לחכות לאמו במקום שבו נטשה את שניהם. ביקשתי ממזכירה שעובדת באיזור הזה שתפקח עין על בן השבע שלא ייעלם בעצמו.
תנחשי מה? לקח יותר מחמש דקות עד שההורים דפקו לי בדלת לבקש את התינוק.

וואלה אי אפשר לשנות את כל העולם

ויש הורים, נשים וגברים, ומשפחות מכל הסוגים והמינים
סיפור הזוי לחלוטין ואת צודקת בהחלט יש אנשים הזויים לפעמים
הזכרת לי את אותם עשרות הורים שלפעמים אני מ-ת-ה מההתנהלות שלהם מול ילדיהם
בכל הגילים דרך אגב
&nbsp
אבל...לא נרים ידיים, זו לא סיבה להמשיך ולעמול ולנסות. רק כך עושים שינוי

בהחלט משחררים בלי זה. (במאיר ובלניאדו ונראה לי שבכל מקום)

ובכלל- מה זה לא משחררים? *זה התינוק שלך* את האפוטרופוסית שלו. אף אחד לא יכול "לא לשחרר אותו"- וגם לא אותך- בלי סיבה הרבה יותר טובה מההסבר ש"קשרנו כבר את הכסא באוטו"/"אני גרה במרחק הליכה מכאן ואקח אותו בעגלה/בעלי יקח אותו במנשא".
בשתי הלידות שלי הכסא היה קשור ברכב ואף אחד לא שאל אם יש כסא.
אם מישהו חושד, תודו לו בחום ותציעו לו ללוות אתכם לסיור . אם מישהו רב איתכם, תזכירו לו בנימוס ובעדינות שאתם האפוטרופסים של התינוק, ולא בית החולים, ושאתם הורים טובים שדואגים לילד.
אם את עדיין חוששת -תוסיפי לרשימת "מה לשים בתיק למחלקה" את התעודת אחריות של הכסא...
*לגבי ללכת עם תינוק על הידיים ביום יומיים אחרי הלידה- דוקא זה הגיוני מאד בעיני. אשה אחרי לידה עלולה להסתחרר ולאבד יציבות בקלות, ממגוון סיבות. ילדתי פעמיים בלידות טבעיות קצרות וללא התערבויות, שאני מאחלת לכולכן. הרגשתי אחרי כן מצוין, כולל לקום שעה אחרי הלידה לעשות מקלחת(לידה ראשונה), ולצאת מבית החולים הביתה אחרי כמה שעות (לידה שניה) ועדיין נמנעתי ללכת -בטח לא על הרצפה של בית חולים שמי יודע אם איזה עובד נקיון לא השאיר שם שלולית- עם תינוק/ת זעירים על הידיים כשזה לא היה הכרחי.

LolliP0p

New member
גם לבעלי שלא עבר לידה

לא נתנו להסתובב עם הילדה על הידיים, אמרו לו שאלו הנחיות בית חולים וכשהיא תהיה בבית שילך איך שהוא רוצה..
וזה ברור לי, זה מקדם בטיחות הגיוני בעיני וחוסך מהם סיפורי תביעות פוטנציאלים ..
לגבי הלא משחררים, אצלנו אמרו לי לפני השחרור לדאוג שבעלי יבוא עם הסלקל, וביום השחרור אחרי שהלבשנו אותה וקיבלנו תדרוך מהאחות בנוגע לימים ראשונים. היא ראתה שהילדה נמצאת בסלקל ואז נתנו לנו את כל הטפסי שחרור מהמחלקה ושאר ניירת..
לזה התכוונתי ב״לא משחררים״ אף אחד לא יעצור אותך בגופו מלצאת מבית החולים

ואני בטוחה שאם תסבירי למה אין סלקל בסופו של דבר יבינו.. השאלה רק כמה זמן ועצבים זה יקח..

אני מקוה שלא יקח זמן ועצבים. אגב, אני חתמתי ויתור כזה

כדי להשתחרר מוקדם, ולא נדרשו זמן ועצבים...עניין של מזל.
&nbsp

ושוב מינימליזם. אני כן אוהבת לקנות אז קניתי הכל

אבל בפועל כמעט ולא צריך כלום.
מה שכן אוכל להמליץ מניסיון זה שתהיה בבית חבילת תמ"ל ובקבוקים למקרה ו...
למי שממש מתכננת להניק ומתעקשת על זה, כבר ביציאה מבית החולים להשכיר משאבת לקטינה של מדלה (אולי זה לא הכרחי אבל אצלי הנקה זו נקודה רגישה וחבל שהדברים יתעכבו).
כמובן בגדים, טיטולים, בלי סבונים בהתחלה, רק בלנאום או שמן שקדים, סבון מבחינתי עד גיל חודשיים לפחות זה רק לטוסיק.
מוצץ כדאי (אצלי לא עבד אבל כדאי לנסות לדעתי), טטרה, שמיכה דקה, וכל שאר הציוד - עגלה, מיטה ושידה.
אבל שוב בעיניי, כלום לא חובה! וזה דווקא מאחת שכן קנתה הכל (בחודש 4 הכל עמד כולל בגדים מכובסים).
מה שכן ממליצה בחום על מנשא בד.

LolliP0p

New member
עם שמן לתינוק

יש שמן בלנאום/אמול/ אומרים שגם שמן שקדים אבל לא ניסיתי..
בחודשים הראשונים באמת עדיף שמן כי העור שלהם עדין ונוטה להתקלף מאוד וסבון רק מייבש יותר..
אם רוחצים בשמן אין צורך בקרם גוף..

לא הייתי ממליצה על שמן תינוקות לפחות לא סינטטי

אכן שמן טבעי איכותי יכול לעשות את העבודה.
אישית, אוהבת למרוח לפני המקלחת עם הסבון את הבייבי בשמן איכותי (תו"כ עיסוי טוב לתינוק) - ואח"כ אמבטיה בלב שקט
ללא צורך למרוח קרמים שאח"כ סותמים את הנקבוביות.- אח"כ 3י3י...ולישון

(זה בערך מגיל חודש אפשר לעשות אם כי ניתן גם לפני כן בעיסוי מהיר / מריחה מהירה של השמן )

LolliP0p

New member
ציוד ראשוני לתינוק

סלקל.
עריסה.
עגלה.
שידה (למי שרוצה, לי אין וזה ממש לא חסר לי ...)
מוצצים- לקנות זוג אחד כדי לראות אם התינוק אוהב אותו..
בקבוקים- לקנות יחידה אחת של סוג אחד כדי לראות תחילה שהתינוק אוהב את הסוג הזה..
חבילת תמ"ל- גם למי שמתכננת הנקה, שיהיה בבית, חבילה קטנה, לא יזיק למקרה ש...
סטרליזטור
7 סטים מלאים - דהיינו, 7 רגליות, 7 חזיות, 7 אוברולים- עובי תואם עונה.. מציעה שחלקם לפחות יהיו במידת NB ומשם תחכימו.
גרביים
טטרות
חיתולי פלאנל - אני אוהבת, לא חובה..
סדינים לעריסה
סדינים לעגלה
שמיכה תואמת עונה.
אמבטיה+מעמד+ דפני/בטיה ..
שמן בלנאום
שמפו
מגבת
משחה לטוסיק
אלכוהול לחיטוי הטבור
צמרונים עם מעצור בטיחות
ויטמין D (מתחילים לתת בגיל שבוע בערך..)
חיתולים (ממליצה על האגיס NB היחידים שיש להם פתח לחבל הטבור)
מגבונים למי שמשתמשת ושיהיו ללא בישום או אלכוהול.
מד טמפרטורה לחדר
נובימול (שלא תצטרכו! אבל שיהיה בבית)
מדחום (שוב, שלא תצטרכו! אבל חשוב שיהיה בבית)
לדעתי גם כדאי שיהיה מנשא בד , טוב לעזור להם להתמודד גזים , נותן להורה להיות עם ידיים משוחררות ועדיין מעניק לתינוק הרך את החום האנושי שהוא כלכך זקוק לו בהתחלה..

LolliP0p את אלופה איזה רשימה מפורטת!!

אצלנו גם כן שידת החתלה היתה מיותרת, גיליתי שגם הסטריליזטור בשלב מסויים כבר לא בשימוש..
מה שכן המלצת על האגיס ניו בורן ומניסיון שלי פשוט מצויינים בגלל הפתח הזה לטבור!
משפט אחרון כי הזכרת גזים, אני דאגתי מראש שיהיה בבית טיפות טבעיות של גרפווטר להקלה, והמנשא בד פשוט הצילו אותי בחודשיים הראשונים!!!!

בועת sabon

New member
אכן רשימה מצויינת

אני אישית לא קניתי דפני ולא בטיה. נראה לי שזה מחזיק את התינוק מחוץ למים וקר לו. אחות טיפ״ח לימדה אותי איך להחזיק את הפיצית כך שלא תחליק לי וזה היה מצויין.
לגבי עריסה - היתה לנו כי לא היה מקום בחדר השינה למיטה שלה, אבל הפעם אוותר על עריסה כי יש מיטה ויש מקום.
סטריליזטור עשה לנו יופי של עבודה וגם הפעם יהיה.
מנשא לפעמים צריך להתאים לבייביסיטר ולאמא אבל הוא מבחינתי פריט מאסט.
מתי מתחילים טיפות ברזל? לא זוכרת...

מתחילים בגיל 4 חודשים

יש זמן מהלידה כדי להתארגן...
וגם ניתן לקבל מרשם מרופא הילדים ואז זה יוצא יותר משתלם

HannahCa

New member
שמן בלנאום

היי - אני לא גרה בישראל. ניסיתי למצוא משהו דומה לשמן הנ"ל בקנדה או ארהב אבל בלי ההצלחה.

תוכלו אולי לעזור לי בבקשה

לא חובה יש לי ארבעה שיהיו בריאים וקניתי אותו אולי

פעמיים כאשר היה יובש לתינוק והרופאה המליצה אז לא להילחץ.
ואם בכל זאת אז אולי תבדקי את התכשירים של וואלדה.

מנעמים

New member
כדור פיזיו ומנשא

שני אביזרים חשובים בעיקר לשלב הגזים ולהרגעה כללית :)

למעלה