שרשור הציוד הגדול - רשימות וטיפים

שרשור הציוד הגדול - רשימות וטיפים

בעקבות שאלה של אחת הגולשות ועם ההצעה הנהדרת של "פשושי שלי" פותחת שרשור חדש
לעריכת רשימות שצריך לקראת הלידה והגעת תינוק חדש הבייתה.
אני ארשום בהודעות נפרדות את הרשימות השונות ואשמח שכל אחת תתרום מנסיונה תרשום ותוסיף ציוד
וטיפים אם יש שיכולים לעזור.
לאחר מכן, נשמור את זה בהודעות נבחרות (או שאכין טבלת אקסל) וזה יוכל לשרת את כולנו...

תודה על שיתוף הפעולה

חייבת לומר משהו, לפני הלידה הראשונה קראתי

כ"כ הרבה שרשורים ועצות בנושא. בפועל כמעט ולא צריך דברים.
ובכל זאת אציין מה לקחתי. אני החלטתי שלא לובשת חלוק של בית חולים אז קניתי 2 שמלות טריקו פשוטות אך יפות בצבע שחור.
אחת לבשתי לחדר לידה, ברגע הלידה הורדתי את השמלה והייתי עם גוזיה ומעליי סדין.
איך שנגמרה הלידה, קמתי והתלבשתי בשמלה השנייה שהבאתי. ככה הרגשתי טוב עם עצמי (אצלי כשאני נראית טוב אני מרגישה טוב).
לחדר לידה ולשהות לקחתי את אותו התיק - כלי רחצה - שמפו, מרכך, סבון גוף, משחת שיניים + מברשת, מוצרי טיפוח בסיסיים - קרם פנים, קרם עיניים, מי פנים, שפתון חובה! בגדים למחלקה (שוב לא לבשתי בכלל חלוק של בית חולים בשום שלב), תחתוני רשת חובה!!! תחבושות קניתי אבל בפועל השתמשתי באלו של המחלקה.
גוזיות לי זה הכי נוח בכללי, רפידות הנקה + משחה (אני לא הייתי צריכה בסוף), מטען לפלאפון, מצלמה.
לתינוקי הכנו תיק בנפרד שהיה ברכב - בגדים ליציאה, חיתולים ובגדים לשימוש בזמן המחלקה כי בעלי התעקש שהוא ילבש דברים שלנו, שמיכה.
לא הייתי צריכה ארנק איתי, היו לי כמה שקלים אם הייתי צריכה אבל בעלי תמיד היה אז זה לא היה רלוונטי עבורי.
וזהו. ממש מינימום.

חן881

New member
גוזייה/ חזיית הנקה - איך בוחרים מידה ואיפה קונים?

אני עכשיו בהריון ראשון בשבוע 30, ועד עכשיו משכתי עם החזיות שלי מלפני ההריון, למרות שהחזה כן גדל בצורה משמעותית (ואני גם מקבלת הערות על זה מאנשים... כן כן, ואלו אותם אנשים שגם שולחים ידיים לבטן בלי אזהרה) - לפני ההריון הייתי c יחסית קטן, ועכשיו אני c גדול, וגם הוספתי לחזיות הארכה כזו להיקף. אני מתכננת להניק, והבנתי שהחזה צפוי לגדול עוד... אני רוצה להיערך מראש לפחות עם חזיית הנקה או גוזייה אחת שיהיה לי נוח בימים הראשונים אחרי הלידה, אני ממש לא מרגישה בנוח ליד אנשים בלי חזייה, ואני גם לא רואה איך אני יכולה לשלוח את בעלי לקנות דבר כזה בלעדיי אחרי הלידה, הוא לגמרי יאבד את הידיים והרגליים.
מה מומלץ לקנות ואיפה? האם לקנות חזיית הנקה במידה d? או שאולי עדיף לקנות גוזייה ואז יש יותר גמישות במידה (מעולם לא הייתה ברשותי גוזייה, אין לי מושג איך זה עובד מבחינת מידות...)

LolliP0p

New member
אמנם לא הנקתי בסוף

אבל כן תכננתי הנקה..
אני נערכתי עם גוזיות הנקה.. זה עולה בסביבות 120 שח.. זה מחולק לפי מידות באופן שרירותי, S,M,L,XL ..
אני קניתי אחת באיזו רשת הלבשה תחתונה ואחרי הלידה בעלי קנה לי עוד אחת משילב (היה בבית חולים סניף של שילב )
היה נראה לי יותר נוח ובעל מרחב תימרון להתחלה.. תכננתי שאחרי הלידה כשהדברים קצת יחזרו למקום ואבין את צורתי לזמן הקרוב אלך לקנות חזיית הנקה... כאמור לצערי זה לא קרה ולא הצלחתי להניק בסוף..
אבל זו היתה התוכנית..

עדן טבע

New member
לאחר כ"כ הרבה מדידות של חזיות הנקה וקניות חסרות תועלת

אני ממליצה בחום על ברבדו
קניתי כבר שלוש והשתמשתי מאמצע ההריון הקודם ועד להריון החדש
(הנקתי שנה וחודשיים..)
בהתחלה היייתי על L (בהריון ובחודשיים לאחר הלידה) לאחר מכן עברתי ל-M ואז ל-S.
חזיה סופר נוחה ובמחיר סביר לחזיות הנקה טובות.
את הראשונה קניתי בחו"ל ולאחר מכן קניתי בחנות "הנקה טובה" שבירושלים. אפשר להזמין לבית בעלות של 10 ש"ח. לא ביג דיל.

mafe

New member
אני קניתי במשביר

יש להם מבחר די גדול. קניתי 2 שהתאימו לי בערך באותו שבוע שאת נמצאת. (סביב ה-150 ש"ח לכל חזייה). ממש לקראת הסוף קניתי עוד 2 במידה אחת יותר גדולה. חרשתי על ה-4 חזיות האלה המון! אמנם הצלחתי להניק רק חודשיים, אבל שאבתי בלי סוף חצי שנה נוספת. אני באותה מידה כמוך ולא היה לי נוח בלי חזייה בכלל, גם לא בבית. כך שחזיית ההנקה הייתה מעולה גם לשאיבה.
החזה משתנה, ולפחות אצלי היו תקופות שהתשתמשתי יותר ב-2 חזיות הגדולות ולפעמים בקטנות.
את יכולה לקנות עכשיו מה שמתאים לך, ואם את מרגישה שהחזה גדל בהמשך, לשלוח את בעלך עם אותו דגם מדוייק, רק במידה אחת יותר.

arinashg

New member
איפה קונים תחתוני רשת?

אתמול הייתי בסופרפארם ולא מצאתי... מצאתי רק תחתוני נשים כאלו שהם כמו חיתול

אמור להיות בכל פארם

אם את לא מוצאת לבד תבקשי מהמוכרות הן יעזרו לך
בד"כ זה נמצא במחלקה של התחבושות וטמפונים , אבל לא תמיד
&nbsp

arinashg

New member
מצאתי אתמול...

בסופרפארם חבילה של 4 שעולה 20 ש"ח. זה נורא יקר! מכירות מקום/חברה מסוימת ששם יותר זול?

המלצות אחרות

*במקום תחתוני רשת קניתי בשוק בזול איזה עשרה תחתוני כותנה ענקיים של סבתות. היה מאד נוח. זרקתי אחרי השימוש.
*מכיוון שהדימום היה כבד וחלוק בית חולים מישהו אחר מכבס ובטמפרטורות עצומות- לבשתי אותו בשמחה ,למה ללכלכך את הבגדים של עצמי. כאילו שחסרה עבודה אחרי לידה. מצד שני, אני נשארתי אחרי כל לידה זמן מאד קצר בבית חולים. אולי להמשך האשפוז באמת הייתי שוקלת איזה שמלת-חלוק ביתית.
*בתיק לידה/בית חולים לא יזיקו סנדביץ' ושתייה לבעל. לידה יכולה להיות סיפור ארוך. ולילי(החנויות בקניון של בית חולים לא עובדות בלילה).
*את תיק בית החולים אפשר לזרוק באוטו ולהשאירו שם. את התיק ללידה, קחו איתכם.
*כמה בקבוקים ריקים עם שפריצר כדי לשטוף אחרי כל פיפי אחרי הלידה. כשיש תפרים, זו הצלה. גם כשאין .
*טלפון של יועצת הנקה.
*טלפון של הסושיה הקרובה שעושה משלוחים

*שיהיה בבית- אגוזים ואוכל מבושל מוקפא(רוטב לספגטי, ציר מרק, וכו') כדי לשמור על בריאות היולדת.טלפון של ירקן ומכולת שעושים משלוחים. ושל נערה שנוכחותה לא מעיקה שיכולה לבוא לעזור עם התינוק הכביסות והנקיונות.
* כסא בטיחות שאפשר יהיה להביא כדי לקחת את התינוק.
* רדיאטור לחימום החדר שבו ישן התינוק.
*מנשא.
מיטה/עריסה וכמה חליפות לתינוק.
כל השאר- באמת שלא סוגרים חנויות אחרי הלידה

שמלות במקום חלוק - גאוני!!!!!!!!!!!!

כל כך הולכת ליישם את זה!!!!

תודה על השיתוף :)

yaeli beli

New member
הטיפים שלי

כדאי שהתיק לחדר הלידה יהיה מוכן עד שבוע 35-36. האינטרנט מלא ברשימות ציוד לתיק לחדר הלידה, ויש הממליצים להכין שני תיקים: אחד לחדר הלידה והשני למחלקה. אני לא ממליצה להיסחב עם יותר מדי ציוד לחדר הלידה, ואם תלכי לפי כל הרשימות שמפרטות לך מה צריך לשים בתיק ללידה, תמצאי את עצמך נסחבת עם הרבה יותר מדי דברים מיותרים. אנחנו לקחנו תיק אחד, ששימש אותנו לחדר הלידה, המחלקה והמלונית, ובכל יום בעלי הביא דברים חדשים שהייתי צריכה מהבית / החזיר חזרה דברים מיותרים. מי שיולד בבית חולים קרוב לבית, לא צריך להצטייד לטיול שנתי. תמיד אפשר לקפוץ הביתה ולהביא מה שצריך לאחר הלידה, לכן חשוב לקחת איתכם בעיקר את הציוד לחדר הלידה, כי משם לא תרצי שהוא יעלם לך ויקפוץ הביתה להביא דברים...
מה כן חשוב בעיניי?
1. כפכפי גומי למקלחת. את תשתמשי בהם גם בחדר לידה וגם במחלקה, ואם את אסטניסטית אז אפילו גם במלונית.
2. גרביים. כי ממש קררררר בחדר לידה.
3. תיק כלי רחצה ומגבת גדולה ורכה (עושים מקלחת בחדר הלידה אחרי החוקן ולפני הלידה).
4. בקבוק שמן שקדים סגור לסיכוך פתח היציאה של התינוק. המיילדת תבקש מכם את הבקבוק לקראת יציאת הראש של התינוק. היא תשתמש בחצי בקבוק בערך, את החצי השני קחו איתכם חזרה הביתה. את תשתמשי בו אחר כך בסדנת עיסוי תינוקות
הבקבוק חייב להיות סגור, אחרת המיילדת לא תשתמש בו.
5. בקבוקי מים מינרליים של חצי ליטר לחדר הלידה ולאשפוז במחלקת יולדות. כאלו עם פיית ספורט לחיצה, או שתביאי איתך גם קשים לשתיה (אגב, אומרים שהבקבוקים עם פיית הספורט טובים גם לשטיפת התפרים בשירותים אחר כך. לא היו לי תפרים, אז לא יכולה לדבר מניסיון, אבל זה נשמע כמו טיפ טוב).
6. פיג'מה ובגדים נוחים מאוד של אמצע ההריון (הבטן לא יורדת לגמרי אחרי הלידה, אז קחי בגדים מחודש שישי בערך). ששום דבר לא יהיה בהיר או יקר (בגלל שמתלכלך מדם).
7. תחתונים חד־פעמיים או תחתונים רגילים שלך שאפשר לוותר עליהם. יש דימום כבד לאחר הלידה. אם את קונה תחתונים חד פעמיים (נקראים גם תחתוני רשת או תחתוני נייר, ואפשר לקנות בסופרפארמים למיניהם), שימי לב שאת קונה גודל L-XL. כן, גם אם את כוסית-על. משתי סיבות: 1. ה L-XL די קטנים; 2. את צריכה מקום בתחתונים לתחבושות היגייניות מאוד גדולות ועבות.
8. תחבושות היגייניות מאוד גדולות ועבות. אמנם יש בבית חולים לשימוש חופשי, אך כדאי שתדאגי להביא איתך גם, כדי שלא יחסר וגם כי אלו שמספקים בבית החולים הן מאיכות מאוד ירודה. אגב, שמעתי על יולדות שהשתמשו במקום זה בחיתולים חד פעמיים קטנטנים בגודל ניו-בורן, והשאירו אותם פתוחים בתוך התחתונים. פייר, סופג יותר מכל תחבושת... לא ניסיתי, אבל נשמע שזה עובד

9. משחה לפטמות, אם את מתכוונת להניק או לשאוב.
10. מגבונים לחים. תמיד טוב שיהיו.

LolliP0p

New member
תיק לחדר לידה-

תיק רפואי של ההריון +תוכנית לידה

מגבונים-מסוג הדברים שתמיד טוב שיהיה

פון+אוזניות+מטען- לשמוע מוזיקה באוזניות בחדר לידה זה מעולה.. לפעמים יש מסביבך כלכך הרבה דברים שעדיף לא לשמוע, שמוזיקה זה יופי של פיתרון..

לי היתה מיני שחורה בתיק, וזה היה מצויין שהיה לי את זה, כי לא הבנתי איך קושרים את החלוק המפגר הזה, אז היתה לי חצאית מתחת ולא דגמנתי את הטוסיק שלי לכל המחלקה.

אני ילדתי בקיסרי, כך שזה כל מה שהייתי צריכה..

מי שיולדת רגיל אז להוסיף:
שמן פרינאום
בקבוק מים
גרביים
מגבת וכלי רחצה..

למעלה