לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
5446054,460 עוקבים אודות עסקים

פורום הריון ולידה - תמיכה

קסם בא לעולם ! אין מראה מדהים יותר ממראה אישה בהריון. אין הרגשה נפלאה יותר מהרגשת תזוזת העובר הקטן בתוכך. אף קטנטן, אוזניים קטנטנות, ידיים, רגליים והכל הכל בתוך בטן עגלגלה ומתוקה שכל כך בא ללטף! נפלא...... עוד שמונה חודשים, שבעה, שישה, חמישה, איך שהזמן עמד מלכת, ארבעה, שלשה, אין כבר כוח, כבד, לוחץ, והופ הנה זה בא! קסם קטן הגיח לאויר העולם, את מתבוננת בו, נדהמת מיופיו, מחוסר האונים שלו,רוצה לחבק, לנשק ולא להרפות, ל ע ו ל ם. הפרי המותר! בפורום זה נעסוק בכל השאלות המטרידות בזמן ההריון, נחווה ביחד את ההתרגשות, נתייעץ, נעזור, נלמד, נדבר, נבכה ונתרגש. בדיקות שגרתיות, בדיקות גנטיות, אולטרסאונד, בדיקות רופא, הלידה, ניתוחים, סיבוכים (לא עלינו טפו טפו טפו) ברית מילה, בריתה ואיך נקרא לילד? הכל על הכל אז..... ברוכות הבאות וקדימה לעבודה וכמה פרטים טכניים שחשובים לא פחות! בכל עמוד נכנסות רק 15 הודעות ראשיות. כל הודעה חדשה נשלחת לראש העמוד הראשון, וגם הודעה שמגיבים אליה מוקפצת לראש העמוד הראשון. שאר ההודעות יורדות למטה, עד שהן עוברות לדף הבא, ובסוף, נכנסות לארכיון. שרשורים הם הודעות המגיבות להודעה בפורום. אם רוצים להגיב להודעה שנכתבה יש לשרשר להודעה המקורית ולא לפתוח הודעה חדשה. הודעות בנושאים דומים יש לשרשר גם כן, כי לפעמים תשובה אחת יכולה לעניין או להיות רלוונטית לשואלות נוספות, וגם כדי שהודעות אחרונות לא ידחקו לדף הבא. לתשומת ליבכן תודה! 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הריון ולידה - תמיכה

קסם בא לעולם ! אין מראה מדהים יותר ממראה אישה בהריון. אין הרגשה נפלאה יותר מהרגשת תזוזת העובר הקטן בתוכך. אף קטנטן, אוזניים קטנטנות, ידיים, רגליים והכל הכל בתוך בטן עגלגלה ומתוקה שכל כך בא ללטף! נפלא...... עוד שמונה חודשים, שבעה, שישה, חמישה, איך שהזמן עמד מלכת, ארבעה, שלשה, אין כבר כוח, כבד, לוחץ, והופ הנה זה בא! קסם קטן הגיח לאויר העולם, את מתבוננת בו, נדהמת מיופיו, מחוסר האונים שלו,רוצה לחבק, לנשק ולא להרפות, ל ע ו ל ם. הפרי המותר! בפורום זה נעסוק בכל השאלות המטרידות בזמן ההריון, נחווה ביחד את ההתרגשות, נתייעץ, נעזור, נלמד, נדבר, נבכה ונתרגש. בדיקות שגרתיות, בדיקות גנטיות, אולטרסאונד, בדיקות רופא, הלידה, ניתוחים, סיבוכים (לא עלינו טפו טפו טפו) ברית מילה, בריתה ואיך נקרא לילד? הכל על הכל אז..... ברוכות הבאות וקדימה לעבודה וכמה פרטים טכניים שחשובים לא פחות! בכל עמוד נכנסות רק 15 הודעות ראשיות. כל הודעה חדשה נשלחת לראש העמוד הראשון, וגם הודעה שמגיבים אליה מוקפצת לראש העמוד הראשון. שאר ההודעות יורדות למטה, עד שהן עוברות לדף הבא, ובסוף, נכנסות לארכיון. שרשורים הם הודעות המגיבות להודעה בפורום. אם רוצים להגיב להודעה שנכתבה יש לשרשר להודעה המקורית ולא לפתוח הודעה חדשה. הודעות בנושאים דומים יש לשרשר גם כן, כי לפעמים תשובה אחת יכולה לעניין או להיות רלוונטית לשואלות נוספות, וגם כדי שהודעות אחרונות לא ידחקו לדף הבא. לתשומת ליבכן תודה! 
x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע הניתן בפורום אינו מקצועי, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם בעל מקצוע!
אנא הקפידו לשרשר הודעות בנושאים קשורים. לעיון בנהלי השרשור הקישו כאן.
הפרסום בפורום אסור בהחלט.
המשך >>

לצפיה ב-'שרשור הציוד הגדול - רשימות וטיפים'
שרשור הציוד הגדול - רשימות וטיפים
<< ההודעה הנוכחית
04/01/2015 | 09:58
76
2004
בעקבות שאלה של אחת הגולשות ועם ההצעה הנהדרת של "פשושי שלי" פותחת שרשור חדש
לעריכת רשימות שצריך לקראת הלידה והגעת תינוק חדש הבייתה.
אני ארשום בהודעות נפרדות את הרשימות השונות ואשמח שכל אחת תתרום מנסיונה תרשום ותוסיף ציוד
וטיפים אם יש שיכולים לעזור.
לאחר מכן, נשמור את זה בהודעות נבחרות (או שאכין טבלת אקסל) וזה יוכל לשרת את כולנו...

תודה על שיתוף הפעולה

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'תיק לחדר לידה'
תיק לחדר לידה
04/01/2015 | 09:59
25
446
לצפיה ב-'חייבת לומר משהו, לפני הלידה הראשונה קראתי'
חייבת לומר משהו, לפני הלידה הראשונה קראתי
04/01/2015 | 13:27
15
792
כ"כ הרבה שרשורים ועצות בנושא. בפועל כמעט ולא צריך דברים.
ובכל זאת אציין מה לקחתי. אני החלטתי שלא לובשת חלוק של בית חולים אז קניתי 2 שמלות טריקו פשוטות אך יפות בצבע שחור.
אחת לבשתי לחדר לידה, ברגע הלידה הורדתי את השמלה והייתי עם גוזיה ומעליי סדין.
איך שנגמרה הלידה, קמתי והתלבשתי בשמלה השנייה שהבאתי. ככה הרגשתי טוב עם עצמי (אצלי כשאני נראית טוב אני מרגישה טוב).
לחדר לידה ולשהות לקחתי את אותו התיק - כלי רחצה - שמפו, מרכך, סבון גוף, משחת שיניים + מברשת, מוצרי טיפוח בסיסיים - קרם פנים, קרם עיניים, מי פנים, שפתון חובה! בגדים למחלקה (שוב לא לבשתי בכלל חלוק של בית חולים בשום שלב), תחתוני רשת חובה!!! תחבושות קניתי אבל בפועל השתמשתי באלו של המחלקה.
גוזיות לי זה הכי נוח בכללי, רפידות הנקה + משחה (אני לא הייתי צריכה בסוף), מטען לפלאפון, מצלמה.
לתינוקי הכנו תיק בנפרד שהיה ברכב - בגדים ליציאה, חיתולים ובגדים לשימוש בזמן המחלקה כי בעלי התעקש שהוא ילבש דברים שלנו, שמיכה.
לא הייתי צריכה ארנק איתי, היו לי כמה שקלים אם הייתי צריכה אבל בעלי תמיד היה אז זה לא היה רלוונטי עבורי.
וזהו. ממש מינימום.

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מה לגבי מי שצריכה ללדת בחורף?'
מה לגבי מי שצריכה ללדת בחורף?
04/01/2015 | 15:09
1
477
קר בשמלות, כדאי לקחת בגדי טרנינג?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'בהחלט כדאי לקחת טרנינג עם גומי נוח'
בהחלט כדאי לקחת טרנינג עם גומי נוח
04/01/2015 | 17:33
411
ולי גם היה מאוד חשוב כפכפים למקלחת.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'גוזייה/ חזיית הנקה - איך בוחרים מידה ואיפה קונים?'
גוזייה/ חזיית הנקה - איך בוחרים מידה ואיפה קונים?
04/01/2015 | 17:07
3
391
אני עכשיו בהריון ראשון בשבוע 30, ועד עכשיו משכתי עם החזיות שלי מלפני ההריון, למרות שהחזה כן גדל בצורה משמעותית (ואני גם מקבלת הערות על זה מאנשים... כן כן, ואלו אותם אנשים שגם שולחים ידיים לבטן בלי אזהרה) - לפני ההריון הייתי c יחסית קטן, ועכשיו אני c גדול, וגם הוספתי לחזיות הארכה כזו להיקף. אני מתכננת להניק, והבנתי שהחזה צפוי לגדול עוד... אני רוצה להיערך מראש לפחות עם חזיית הנקה או גוזייה אחת שיהיה לי נוח בימים הראשונים אחרי הלידה, אני ממש לא מרגישה בנוח ליד אנשים בלי חזייה, ואני גם לא רואה איך אני יכולה לשלוח את בעלי לקנות דבר כזה בלעדיי אחרי הלידה, הוא לגמרי יאבד את הידיים והרגליים.
מה מומלץ לקנות ואיפה? האם לקנות חזיית הנקה במידה d? או שאולי עדיף לקנות גוזייה ואז יש יותר גמישות במידה (מעולם לא הייתה ברשותי גוזייה, אין לי מושג איך זה עובד מבחינת מידות...)
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אמנם לא הנקתי בסוף'
אמנם לא הנקתי בסוף
04/01/2015 | 18:22
390
אבל כן תכננתי הנקה.. 
אני נערכתי עם גוזיות הנקה.. זה עולה בסביבות 120 שח.. זה מחולק לפי מידות באופן שרירותי, S,M,L,XL ..
אני קניתי אחת באיזו רשת הלבשה תחתונה ואחרי הלידה בעלי קנה לי עוד אחת משילב (היה בבית חולים סניף של שילב ) 
היה נראה לי יותר נוח ובעל מרחב תימרון להתחלה.. תכננתי שאחרי הלידה כשהדברים קצת יחזרו למקום ואבין את צורתי לזמן הקרוב אלך לקנות חזיית הנקה... כאמור לצערי זה לא קרה ולא הצלחתי להניק בסוף..
אבל זו היתה התוכנית..
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לאחר כ"כ הרבה מדידות של חזיות הנקה וקניות חסרות תועלת'
לאחר כ"כ הרבה מדידות של חזיות הנקה וקניות חסרות תועלת
06/01/2015 | 10:04
213
אני ממליצה בחום על ברבדו
קניתי כבר שלוש והשתמשתי מאמצע ההריון הקודם ועד להריון החדש  (הנקתי שנה וחודשיים..)
בהתחלה היייתי על L (בהריון ובחודשיים לאחר הלידה) לאחר מכן עברתי ל-M ואז ל-S.
חזיה סופר נוחה ובמחיר סביר לחזיות הנקה טובות.
את הראשונה קניתי בחו"ל ולאחר מכן קניתי בחנות "הנקה טובה" שבירושלים. אפשר להזמין לבית בעלות של 10 ש"ח. לא ביג דיל. 

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני קניתי במשביר'
אני קניתי במשביר
06/01/2015 | 10:28
168
יש להם מבחר די גדול. קניתי 2 שהתאימו לי בערך באותו שבוע שאת נמצאת. (סביב ה-150 ש"ח לכל חזייה). ממש לקראת הסוף קניתי עוד 2 במידה אחת יותר גדולה. חרשתי על ה-4 חזיות האלה המון! אמנם הצלחתי להניק  רק חודשיים, אבל שאבתי בלי סוף חצי שנה נוספת. אני באותה מידה כמוך ולא היה לי נוח בלי חזייה בכלל, גם לא בבית. כך שחזיית ההנקה הייתה מעולה גם לשאיבה.
החזה משתנה, ולפחות אצלי היו תקופות שהתשתמשתי יותר ב-2 חזיות הגדולות ולפעמים בקטנות.
את יכולה לקנות עכשיו מה שמתאים לך, ואם את מרגישה שהחזה גדל בהמשך, לשלוח את בעלך עם אותו דגם מדוייק, רק במידה אחת יותר.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'איפה קונים תחתוני רשת?'
איפה קונים תחתוני רשת?
05/01/2015 | 12:04
6
296
אתמול הייתי בסופרפארם ולא מצאתי... מצאתי רק תחתוני נשים כאלו שהם כמו חיתול
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'תחתוני רשת קונים בחנויות למוצרי תינוקות כמו בייבי פארם'
תחתוני רשת קונים בחנויות למוצרי תינוקות כמו בייבי פארם
05/01/2015 | 12:28
1
335
לצפיה ב-'אמור להיות בכל פארם '
אמור להיות בכל פארם
05/01/2015 | 13:22
2
206
אם את לא מוצאת לבד תבקשי מהמוכרות הן יעזרו לך
בד"כ זה נמצא במחלקה של התחבושות וטמפונים , אבל לא תמיד

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מצאתי אתמול...'
מצאתי אתמול...
06/01/2015 | 23:17
1
149
בסופרפארם חבילה של 4 שעולה 20 ש"ח. זה נורא יקר! מכירות מקום/חברה מסוימת ששם יותר זול?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'בייביפארם בפ"ת - חבילה של 4 ב9 ש"ח'
בייביפארם בפ"ת - חבילה של 4 ב9 ש"ח
07/01/2015 | 19:57
57
לצפיה ב-'אפשר לקנות גם בבית חולים בחנויות של יע"ל (יד עזר לחולה)'
אפשר לקנות גם בבית חולים בחנויות של יע"ל (יד עזר לחולה)
05/01/2015 | 15:56
248
לצפיה ב-'המלצות אחרות '
המלצות אחרות
05/01/2015 | 13:58
339
*במקום תחתוני רשת קניתי בשוק בזול איזה עשרה תחתוני כותנה ענקיים של סבתות. היה מאד נוח. זרקתי אחרי השימוש.
*מכיוון שהדימום היה כבד וחלוק בית חולים מישהו אחר מכבס ובטמפרטורות עצומות- לבשתי אותו בשמחה ,למה ללכלכך את הבגדים של עצמי. כאילו שחסרה עבודה אחרי לידה. מצד שני, אני נשארתי אחרי כל לידה זמן מאד קצר בבית חולים. אולי להמשך האשפוז באמת הייתי שוקלת איזה שמלת-חלוק ביתית.
*בתיק לידה/בית חולים לא יזיקו סנדביץ' ושתייה לבעל. לידה יכולה להיות סיפור ארוך. ולילי(החנויות בקניון של בית חולים לא עובדות בלילה).
*את תיק בית החולים אפשר לזרוק באוטו ולהשאירו שם. את התיק ללידה, קחו איתכם.
*כמה בקבוקים ריקים עם שפריצר כדי לשטוף אחרי כל פיפי אחרי הלידה. כשיש תפרים, זו הצלה. גם כשאין .
*טלפון של יועצת הנקה.
*טלפון של הסושיה הקרובה שעושה משלוחים
*שיהיה בבית- אגוזים ואוכל מבושל מוקפא(רוטב לספגטי, ציר מרק, וכו') כדי לשמור על בריאות היולדת.טלפון של ירקן ומכולת שעושים משלוחים. ושל נערה שנוכחותה לא מעיקה שיכולה לבוא לעזור עם התינוק הכביסות והנקיונות.
* כסא בטיחות שאפשר יהיה להביא כדי לקחת את התינוק.
* רדיאטור לחימום החדר שבו ישן התינוק.
*מנשא.
מיטה/עריסה וכמה חליפות לתינוק.
כל השאר- באמת שלא סוגרים חנויות אחרי הלידה
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'שמלות במקום חלוק - גאוני!!!!!!!!!!!!'
שמלות במקום חלוק - גאוני!!!!!!!!!!!!
08/01/2015 | 15:35
184
כל כך הולכת ליישם את זה!!!!

תודה על השיתוף :)
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'הטיפים שלי'
הטיפים שלי
04/01/2015 | 15:58
461
כדאי שהתיק לחדר הלידה יהיה מוכן עד שבוע 35-36. האינטרנט מלא ברשימות ציוד לתיק לחדר הלידה, ויש הממליצים להכין שני תיקים: אחד לחדר הלידה והשני למחלקה. אני לא ממליצה להיסחב עם יותר מדי ציוד לחדר הלידה, ואם תלכי לפי כל הרשימות שמפרטות לך מה צריך לשים בתיק ללידה, תמצאי את עצמך נסחבת עם הרבה יותר מדי דברים מיותרים. אנחנו לקחנו תיק אחד, ששימש אותנו לחדר הלידה, המחלקה והמלונית, ובכל יום בעלי הביא דברים חדשים שהייתי צריכה מהבית / החזיר חזרה דברים מיותרים. מי שיולד בבית חולים קרוב לבית, לא צריך להצטייד לטיול שנתי. תמיד אפשר לקפוץ הביתה ולהביא מה שצריך לאחר הלידה, לכן חשוב לקחת איתכם בעיקר את הציוד לחדר הלידה, כי משם לא תרצי שהוא יעלם לך ויקפוץ הביתה להביא דברים...
מה כן חשוב בעיניי?
1. כפכפי גומי למקלחת. את תשתמשי בהם גם בחדר לידה וגם במחלקה, ואם את אסטניסטית אז אפילו גם במלונית.
2. גרביים. כי ממש קררררר בחדר לידה.
3. תיק כלי רחצה ומגבת גדולה ורכה (עושים מקלחת בחדר הלידה אחרי החוקן ולפני הלידה).
4. בקבוק שמן שקדים סגור לסיכוך פתח היציאה של התינוק. המיילדת תבקש מכם את הבקבוק לקראת יציאת הראש של התינוק. היא תשתמש בחצי בקבוק בערך, את החצי השני קחו איתכם חזרה הביתה. את תשתמשי בו אחר כך בסדנת עיסוי תינוקות הבקבוק חייב להיות סגור, אחרת המיילדת לא תשתמש בו.
5. בקבוקי מים מינרליים של חצי ליטר לחדר הלידה ולאשפוז במחלקת יולדות. כאלו עם פיית ספורט לחיצה, או שתביאי איתך גם קשים לשתיה (אגב, אומרים שהבקבוקים עם פיית הספורט טובים גם לשטיפת התפרים בשירותים אחר כך. לא היו לי תפרים, אז לא יכולה לדבר מניסיון, אבל זה נשמע כמו טיפ טוב).
6. פיג'מה ובגדים נוחים מאוד של אמצע ההריון (הבטן לא יורדת לגמרי אחרי הלידה, אז קחי בגדים מחודש שישי בערך). ששום דבר לא יהיה בהיר או יקר (בגלל שמתלכלך מדם).
7. תחתונים חד־פעמיים או תחתונים רגילים שלך שאפשר לוותר עליהם. יש דימום כבד לאחר הלידה. אם את קונה תחתונים חד פעמיים (נקראים גם תחתוני רשת או תחתוני נייר, ואפשר לקנות בסופרפארמים למיניהם), שימי לב שאת קונה גודל L-XL. כן, גם אם את כוסית-על. משתי סיבות: 1. ה L-XL די קטנים; 2. את צריכה מקום בתחתונים לתחבושות היגייניות מאוד גדולות ועבות.
8. תחבושות היגייניות מאוד גדולות ועבות. אמנם יש בבית חולים לשימוש חופשי, אך כדאי שתדאגי להביא איתך גם, כדי שלא יחסר וגם כי אלו שמספקים בבית החולים הן מאיכות מאוד ירודה. אגב, שמעתי על יולדות שהשתמשו במקום זה בחיתולים חד פעמיים קטנטנים בגודל ניו-בורן, והשאירו אותם פתוחים בתוך התחתונים. פייר, סופג יותר מכל תחבושת... לא ניסיתי, אבל נשמע שזה עובד
9. משחה לפטמות, אם את מתכוונת להניק או לשאוב.
10. מגבונים לחים. תמיד טוב שיהיו.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'תיק לחדר לידה-'
תיק לחדר לידה-
04/01/2015 | 16:49
502
תיק רפואי של ההריון +תוכנית לידה

מגבונים-מסוג הדברים שתמיד טוב שיהיה

פון+אוזניות+מטען- לשמוע מוזיקה באוזניות בחדר לידה זה מעולה.. לפעמים יש מסביבך כלכך הרבה דברים שעדיף לא לשמוע, שמוזיקה זה יופי של פיתרון..

לי היתה מיני שחורה בתיק, וזה היה מצויין שהיה לי את זה, כי לא הבנתי איך קושרים את החלוק המפגר הזה, אז היתה לי חצאית מתחת ולא דגמנתי את הטוסיק שלי לכל המחלקה.

אני ילדתי בקיסרי, כך שזה כל מה שהייתי צריכה..

מי שיולדת רגיל אז להוסיף:
שמן פרינאום
בקבוק מים
גרביים
מגבת וכלי רחצה..
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני קוראת את השרשור הזה ומתחלחלת '
אני קוראת את השרשור הזה ומתחלחלת
04/01/2015 | 18:51
5
654
הדימום באמת עד כדי כך חזק??? חשבתי שכמו מחזור, משהו בקטנה...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ממש לא כמו מחזור. יש דימום מאוד כבד.'
ממש לא כמו מחזור. יש דימום מאוד כבד.
04/01/2015 | 19:22
175
לצפיה ב-'בהמשך להודעה אחרת שלך'
בהמשך להודעה אחרת שלך
04/01/2015 | 19:47
463
לי אחרי ניתוח ממש לא היה דימום כבד...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לא להתחלחל '
לא להתחלחל
04/01/2015 | 20:12
436
אכן הדימום הלידני הינו לא משהו שבכלל דומה לווסת (מחזור) רגילה
בעקרון המטרה לאחר לידה היא להחליף כמה שיותר פדים, כמה שיותר לשטוף את האיזור
לא חייבים עם סבון יותר עם מים, וזה דורש כמות די גבוהה של פדים.
ברור שמהלך הלידה קובע מה תהיה מידת הדימום, השאלה אם יש/אין תפרים שעלולים לדמם,
רמת ואיכות התכווצות הרחם, חבלות וגורמים רפואיים נוספים
כפי שציינה פסקזמן לנשים רבות לאחר ניתוח קיסרי כמעט ואין דימום או דימום מינורי, כך גם לאחר
גרידה ובמצבים נוספים.

מציעה לך לשוחח על זה עם אחות מעקב ההריון שלך או רופא הנשים שלך
שיספר לך למה לצפות

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'כמו כל דבר בהריון ולידה זה משתנה'
כמו כל דבר בהריון ולידה זה משתנה
05/01/2015 | 06:54
313
מאחת לשנייה. לי ביום הראשון היה דימום ואחכ שבוע כמו הסוף של המחזור וזהו.
יש לי חברות שהיה להן דימום חודש.
מאוד מאוד משתנה אז אין מה להלחץ.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לא נעים לי לצאת דופן, אבל אצלי ממש הפוך.'
לא נעים לי לצאת דופן, אבל אצלי ממש הפוך.
05/01/2015 | 20:23
271
דימום קל, בקטנה. נכון, לוקח כמה שבועות עד שהוא מסתלק, אבל בהחלט פחות ממחזור.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'איזה שרשור מועיל - אעין בו בהמשך השבוע כשיהיה לי זמן '
איזה שרשור מועיל - אעין בו בהמשך השבוע כשיהיה לי זמן
05/01/2015 | 20:14
60
לצפיה ב-'תיק לשהות בב"יח'
תיק לשהות בב"יח
04/01/2015 | 10:01
4
201
לצפיה ב-'תיק לשהות בבית חולים'
תיק לשהות בבית חולים
04/01/2015 | 17:09
3
377
כפכפים למקלחת
מגבת
תיק רחצה - תחליב רחצה, שמפו , מרכך, מברשת שיער, גומיות, מברשת שיניים משחת שיניים, דאורדורנט ובושם.
תרחיץ פנים וקרם לחות 
אני הייתי מאוד אנמית בהריון אז הבאתי גם קצת איפור כי הייתי לבנה וחיוורת בטירוף ולא רציתי להפחיד אף אחד 

בגדים- (אני לא הסתובבתי עם החלוק של הבית חולים כי זה נותן לי להרגיש באמת חולה..) אז הסתובבתי עם חלוק סאטן שהבאתי מהבית, מאחר וילדתי בניתוח היה לי הכי נוח להסתובב עם חצאית קצרה וגופיה מתחת לחלוק...
(למי שיולדת בניתוח, זה הכי נוח חצאית קצרה או ארוכה,כי ההתכופפות בימים הראשונים כדי ללבוש מכנסיים היא קשה וכואבת, אפשר גם שמלה, אבל כל פעם שיבואו לבדוק את איזור הניתוח יהיה צורך להרים הכל..) 
נראה לי שהאחיות עד היום לא שוכחות אותי.. זאתי ש-8 שעות אחרי קיסרי הסתובבה עם חלוק סאטן, מיני ואיפור...

למתכננות הנקה- גוזיית הנקה/חזיית הנקה, משחה לפטמות ורפידות.

פדים ותחתוני רשת, לי לא היה שימוש בהם כי לא דיממתי, אבל כדאי שיהיה, מקסימום תחזירי הביתה או תשאירי לבנות במחלקה.

בגדים לחזרה הביתה- אני לא הבאתי ושלחתי את בעלי להביא לי מהבית.. חרף כל ההסברים שלי הוא חזר עם שמלת ערב לבנה 
עד היום אף אחד לא מאמין לי שהשתחררתי בשמלה לבנה..

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'משחה לפטמות ורפידות זה לא מה שיש בבי"ח?'
משחה לפטמות ורפידות זה לא מה שיש בבי"ח?
06/01/2015 | 07:54
1
77
לצפיה ב-'לא חייב '
לא חייב
06/01/2015 | 08:21
166
לפעמים במחלקות יולדות יש דוגמיות של משחות או רפידות
אבל זה איננו ציוד חובה בבית החולים בדכ
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'חחח אהבתי - לגבי החלוק והחצאית'
חחח אהבתי - לגבי החלוק והחצאית
07/01/2015 | 21:09
119
אני הסתובבתי בשמלת מקסי צמודה 4 שעות אחרי הלידה בשביל לרדת לקפיטריה כי שעות הביקור במחלקה הסתיימו ורציתי להיות עם המשפחה
ואני זוכרת שבין לבין כשעברתי ליד האחיו הם אמרו שחוץ מבטנונת (באמת קטנה שנעלמה תוך שבוע בערך) אין זכר לזה שילדתי הבוקר
אומנם היתה לי לידה רגילה וחלומית אבל אני עדיין הפתעתי את עצמי
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'תיק לתינוק - יציאה הבייתה'
תיק לתינוק - יציאה הבייתה
04/01/2015 | 10:01
13
215
לצפיה ב-'תיק לבייבי..'
תיק לבייבי..
04/01/2015 | 17:26
12
402
לבית חולים:
כעקרון, כל צרכי התינוק מסופקים בבית חולים, טיטולים, תמ''ל , משחות, בגדים וכו'...
מה שכן כדאי להביא זה:
כובע - כי מקפיאים את התינוקייה.
שמיכה-אם מתחשק לכם שהוא יכוסה במשהו מהבית.
מוצץ- אני בעד , לא כולן בקטע, אבל לדעתי זה טוב. 
אני נגד ההמלצה להביא כפפות לתינוק, כי זה חסך חושי וזה פשוט לא נכון לדעתי לכסות לו איבר חיוני כמו ידיים..

בבית להשאיר שקית ולבקש מבן הזוג להביא אותה ביום השחרור:
חליפה מפונפנת ליציאה מבית החולים- 2 שכבות, לבחור את העובי שלה לפי העונה.
כובע
אם יש צורך אז גם גרביים
שמיכה - לבחור עובי לפי העונה.
טטרה (שיהיה..)

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'וכסא בטיחות איכותי שבעלך כבר מראש קשר'
וכסא בטיחות איכותי שבעלך כבר מראש קשר
05/01/2015 | 14:09
11
250
(ורצוי- קבע עם חבר שיש לו ילדים לעזור לו לקשור) באוטו .
זה דבר שלוקח לפעמים שעה להבין איך לקשור, אתם לא רוצים לעשות זאת לראשונה כשאת עומדת בחניה של בית חולים,יומיים אחרי לידה, וזו פעם ראשונה שאת עומדת יותר מחמש דקות ברצף ועם התינוק החדש בידיים כשבעלך מנסה ומתרגז...
*וכרית שתיים שיעזרו לך לשבת באוטו אם יש תפרים.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אבל.. אבל...'
אבל.. אבל...
05/01/2015 | 14:20
10
273
לא משחררים מבית החולים בלי סלקל, כלומר לא יתנו לך לצאת עם התינוק על הידיים...
כך שאי אפשר לקשור את הסלקל מראש..
אפשר להרכיב מראש בסיס לסלקל ואז זה רק להקליק..
לנו לא היה .. אבל כן שלחתי את בעלי לצפות בסרטונים ביוטיוב איך מרכיבים את הסלקל נכון ולהתאמן על זה לפני שהוא בא לאסוף אותנו...

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'באמת לא משחררים לי זה?'
באמת לא משחררים לי זה?
05/01/2015 | 17:02
9
247
אנחנו קנינו כסא בטיחות שמתאים מגיל 0, ולא מתכננים לקנות סלקל...
גם לא מתכננים לשחרר על הידיים - אלא בעגלה.
תהיה בעיה? נשמע קצת מגוחך - ומה עם אנשים שאין להם אוטו? הם לא יכולים ללדת ילדים?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'יש המון דברים מגוחכים'
יש המון דברים מגוחכים
05/01/2015 | 17:21
1
250
בגדול העניין הוא בטיחות, את תראי שגם במחלקה, אם תלכי עם התינוק על הידיים יעירו לך ויבקשו ממך לשים אותו בעריסה בשעת התניידות כדי שחלילה הוא לא ייפול ויקרה משהו..
זה חלק מהכסת"ח של בית החולים.. 
בכל מקרה, אני לא חושבת שעל עגלה יעשו לך בעיות, למרות שקטונתי מלומר זאת בבטחון.. 
מציעה להתקשר לברר איתם לפני, יש המון חלם במערכת, חבל שיעצבנו אותך עם שטויות ביום השחרור..

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'תודה על התגובה '
תודה על התגובה
05/01/2015 | 21:13
146
נברר מראש בסיור לגבי הנקודה הזו, ומקסימום נמצא ממי להשאיל מראש כסא ליום אחד
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני גרה כמה דקות הליכה מבית החולים כך שממש לא נוסעת הביתה'
אני גרה כמה דקות הליכה מבית החולים כך שממש לא נוסעת הביתה
05/01/2015 | 20:46
3
227
אלא הולכת ברגל.
רואים שאני מביאה עגלה ויודעים שאני גרה בשכונה. מוודאים את זה.
וכן, פתטי לפעמים לראות. אבל אני עובדת בבית החולים ולא ייאמן, רואה נשים שעומדות בחניה ומחזיקות תינוק על הידיים עטוף בשמיכה עד שהבעל מביא את הרכב או עד שהמונית מגיעה לפתח. וגם בגשם שוטף או בקור כלבים אין לכולן את השכל לחכות בלובי הסגור במקום בחצר. שלא לדבר על עשרות תינוקות שראיתי בתנאים כאלה בלי כובע.
וכל זה למרות שמדובר בבית החולים היחיד שמשאיל כסא בטיחות לרכב בדיוק בשביל היום הזה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'השאלה היא האם הנשים מודעות לאופציה של השאלת הכיסא ? '
השאלה היא האם הנשים מודעות לאופציה של השאלת הכיסא ?
06/01/2015 | 07:21
2
155
ואולי בכלל בשחרור כדאי להפנות את תשומת ליבן לכך שכדאי שימתינו בלובי במקום בחוץ בקור.
אני בטוחה שאותן יולדות לא חושבות על זה באותו הרגע (את יודעת הראש במקום אחר)
אז אם יפנו את תשומת ליבן אני בטוחה שתהיה מגמה של פחות תינוקות, ללא כובעים, ללא כיסאות, עם אמהות בקפור..
(או בחום העז לחלופין בקיץ).
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ואלה, אין לי מושג.'
ואלה, אין לי מושג.
06/01/2015 | 09:34
1
134
כלומר, אני מנסה להיזכר ממי ומתי שמעתי על האופציה ואיני זוכרת.
בכל אופן, העובדה שנשים נרגשות באותו רגע היא לא סיבה לפגוע בתינוק שלהן. בוודאי שמסבים את תשומת ליבן. יש כללים בשחרור. אבל אף אחד לא באמת יורד עם האישה למטה ומוודא שהיא עושה מה שצריך. בינינו, גם אף אחד לא בודק מה היא עושה בבית. יש דברים שהם בתחום האחריות ההורית בלבד.
קבלי סיפור: בוקר אחד אני רואה בלובי אישה משוחררת מיולדות. יש לה ביד סלקל עם תינוק ולידה ילד כבן שבע לכל היותר. אני שומעת מרחוק איך היא אומרת לילד שלה שישמור שניה על התינוק ואז היא ובעלה נעלמים בחדר לידה עם מגש בידיים, כפי הנראה כיבוד לצוות. אני חוטפת במיידי את הקריזה על השארת תינוק במקום ציבורי הומה בהשגחת ילד בן שבע. לכן אמרתי לילד שיבוא איתי רגע, לקחתי את התינוק ואת הגדול, הראיתי לו את החדר בו אני עובדת, וכשאמא תחזור תראה לה איפה התינוק. הילד הוחזר לחכות לאמו במקום שבו נטשה את שניהם. ביקשתי ממזכירה שעובדת באיזור הזה שתפקח עין על בן השבע שלא ייעלם בעצמו.
תנחשי מה? לקח יותר מחמש דקות עד שההורים דפקו לי בדלת לבקש את התינוק.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'וואלה אי אפשר לשנות את כל העולם'
וואלה אי אפשר לשנות את כל העולם
06/01/2015 | 13:21
103
ויש הורים, נשים וגברים, ומשפחות מכל הסוגים והמינים
סיפור הזוי לחלוטין ואת צודקת בהחלט יש אנשים הזויים לפעמים
הזכרת לי את אותם עשרות הורים שלפעמים אני מ-ת-ה מההתנהלות שלהם מול ילדיהם
בכל הגילים דרך אגב

אבל...לא נרים ידיים, זו לא סיבה להמשיך ולעמול ולנסות. רק כך עושים שינוי
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'בהחלט משחררים בלי זה. (במאיר ובלניאדו ונראה לי שבכל מקום)'
בהחלט משחררים בלי זה. (במאיר ובלניאדו ונראה לי שבכל מקום)
07/01/2015 | 15:08
2
259
ובכלל- מה זה לא משחררים? *זה התינוק שלך* את האפוטרופוסית שלו. אף אחד לא יכול "לא לשחרר אותו"- וגם לא אותך- בלי סיבה הרבה יותר טובה מההסבר ש"קשרנו כבר את הכסא באוטו"/"אני גרה במרחק הליכה מכאן ואקח אותו בעגלה/בעלי יקח אותו במנשא".
בשתי הלידות שלי הכסא היה קשור ברכב ואף אחד לא שאל אם יש כסא.
אם מישהו חושד, תודו לו בחום ותציעו לו ללוות אתכם לסיור . אם מישהו רב איתכם, תזכירו לו בנימוס ובעדינות שאתם האפוטרופסים של התינוק, ולא בית החולים, ושאתם הורים טובים שדואגים לילד.  
אם את עדיין חוששת -תוסיפי לרשימת "מה לשים בתיק למחלקה" את התעודת אחריות של הכסא...
*לגבי ללכת עם תינוק על הידיים ביום יומיים אחרי הלידה- דוקא זה הגיוני מאד בעיני. אשה אחרי לידה עלולה להסתחרר ולאבד יציבות בקלות, ממגוון סיבות. ילדתי פעמיים בלידות טבעיות קצרות וללא התערבויות, שאני מאחלת לכולכן. הרגשתי אחרי כן מצוין, כולל לקום שעה אחרי הלידה לעשות מקלחת(לידה ראשונה), ולצאת מבית החולים הביתה אחרי כמה שעות (לידה שניה) ועדיין נמנעתי ללכת -בטח לא על הרצפה של בית חולים שמי יודע אם איזה עובד נקיון לא השאיר שם שלולית- עם תינוק/ת זעירים על הידיים כשזה לא היה הכרחי.   
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'גם לבעלי שלא עבר לידה'
גם לבעלי שלא עבר לידה
07/01/2015 | 15:58
1
131
לא נתנו להסתובב עם הילדה על הידיים, אמרו לו שאלו הנחיות בית חולים וכשהיא תהיה בבית שילך איך שהוא רוצה..
וזה ברור לי, זה מקדם בטיחות הגיוני בעיני וחוסך מהם סיפורי תביעות פוטנציאלים ..
לגבי הלא משחררים, אצלנו אמרו לי לפני השחרור לדאוג שבעלי יבוא עם הסלקל, וביום השחרור אחרי שהלבשנו אותה וקיבלנו תדרוך מהאחות בנוגע לימים ראשונים. היא ראתה שהילדה נמצאת בסלקל ואז נתנו לנו את כל הטפסי שחרור מהמחלקה ושאר ניירת..
לזה התכוונתי ב״לא משחררים״ אף אחד לא יעצור אותך בגופו מלצאת מבית החולים
ואני בטוחה שאם תסבירי למה אין סלקל בסופו של דבר יבינו.. השאלה רק כמה זמן ועצבים זה יקח..
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-' אני מקוה שלא יקח זמן ועצבים. אגב, אני חתמתי ויתור כזה '
אני מקוה שלא יקח זמן ועצבים. אגב, אני חתמתי ויתור כזה
07/01/2015 | 16:03
102
כדי להשתחרר מוקדם, ולא נדרשו זמן ועצבים...עניין של מזל.

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ציוד ראשוני לתינוק בבית'
ציוד ראשוני לתינוק בבית
04/01/2015 | 10:03
13
208
לצפיה ב-'ושוב מינימליזם. אני כן אוהבת לקנות אז קניתי הכל'
ושוב מינימליזם. אני כן אוהבת לקנות אז קניתי הכל
04/01/2015 | 13:34
3
531
אבל בפועל כמעט ולא צריך כלום.
מה שכן אוכל להמליץ מניסיון זה שתהיה בבית חבילת תמ"ל ובקבוקים למקרה ו... 
למי שממש מתכננת להניק ומתעקשת על זה, כבר ביציאה מבית החולים להשכיר משאבת לקטינה של מדלה (אולי זה לא הכרחי אבל אצלי הנקה זו נקודה רגישה וחבל שהדברים יתעכבו).
כמובן בגדים, טיטולים, בלי סבונים בהתחלה, רק בלנאום או שמן שקדים, סבון מבחינתי עד גיל חודשיים לפחות זה רק לטוסיק.
מוצץ כדאי (אצלי לא עבד אבל כדאי לנסות לדעתי), טטרה, שמיכה דקה, וכל שאר הציוד - עגלה, מיטה ושידה.
אבל שוב בעיניי, כלום לא חובה! וזה דווקא מאחת שכן קנתה הכל (בחודש 4 הכל עמד כולל בגדים מכובסים).
מה שכן ממליצה בחום על מנשא בד.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'עם מה מקלחים עד גיל חודשיים אם לא עם סבון?'
עם מה מקלחים עד גיל חודשיים אם לא עם סבון?
06/01/2015 | 08:00
2
87
לצפיה ב-'עם שמן לתינוק'
עם שמן לתינוק
06/01/2015 | 09:56
1
183
יש שמן בלנאום/אמול/ אומרים שגם שמן שקדים אבל לא ניסיתי..
בחודשים הראשונים באמת עדיף שמן כי העור שלהם עדין ונוטה להתקלף מאוד וסבון רק מייבש יותר..
אם רוחצים בשמן אין צורך בקרם גוף..
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לא הייתי ממליצה על שמן תינוקות לפחות לא סינטטי '
לא הייתי ממליצה על שמן תינוקות לפחות לא סינטטי
06/01/2015 | 13:24
168
אכן שמן טבעי איכותי יכול לעשות את העבודה.
אישית, אוהבת למרוח לפני המקלחת עם הסבון את הבייבי בשמן איכותי (תו"כ עיסוי טוב לתינוק) - ואח"כ אמבטיה בלב שקט
ללא צורך למרוח קרמים שאח"כ סותמים את הנקבוביות.- אח"כ 3י3י...ולישון
(זה בערך מגיל חודש אפשר לעשות אם כי ניתן גם לפני כן בעיסוי מהיר / מריחה מהירה של השמן )
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ציוד ראשוני לתינוק'
ציוד ראשוני לתינוק
04/01/2015 | 17:42
7
546
סלקל.
עריסה.
עגלה.
שידה (למי שרוצה, לי אין וזה ממש לא חסר לי ...)
מוצצים- לקנות זוג אחד כדי לראות אם התינוק אוהב אותו..
בקבוקים- לקנות יחידה אחת של סוג אחד כדי לראות תחילה שהתינוק אוהב את הסוג הזה..
חבילת תמ"ל- גם למי שמתכננת הנקה, שיהיה בבית, חבילה קטנה, לא יזיק למקרה ש...
סטרליזטור
7 סטים מלאים - דהיינו, 7 רגליות, 7 חזיות, 7 אוברולים- עובי תואם עונה.. מציעה שחלקם לפחות יהיו במידת NB ומשם תחכימו.
גרביים
טטרות
חיתולי פלאנל - אני אוהבת, לא חובה..
סדינים לעריסה
סדינים לעגלה
שמיכה תואמת עונה.
אמבטיה+מעמד+ דפני/בטיה ..
שמן בלנאום
שמפו
מגבת
משחה לטוסיק
אלכוהול לחיטוי הטבור
צמרונים עם מעצור בטיחות
ויטמין D (מתחילים לתת בגיל שבוע בערך..)
חיתולים (ממליצה על האגיס NB היחידים שיש להם פתח לחבל הטבור)
מגבונים למי שמשתמשת ושיהיו ללא בישום או אלכוהול.
מד טמפרטורה לחדר 
נובימול (שלא תצטרכו! אבל שיהיה בבית)
מדחום (שוב, שלא תצטרכו! אבל חשוב שיהיה בבית)
לדעתי גם כדאי שיהיה מנשא בד , טוב לעזור להם להתמודד גזים , נותן להורה להיות עם ידיים משוחררות ועדיין מעניק לתינוק הרך את החום האנושי שהוא כלכך זקוק לו בהתחלה..

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'LolliP0p את אלופה איזה רשימה מפורטת!!'
LolliP0p את אלופה איזה רשימה מפורטת!!
05/01/2015 | 08:11
215
אצלנו גם כן שידת החתלה היתה מיותרת, גיליתי שגם הסטריליזטור בשלב מסויים כבר לא בשימוש..
מה שכן המלצת על האגיס ניו בורן ומניסיון שלי פשוט מצויינים בגלל הפתח הזה לטבור!
משפט אחרון כי הזכרת גזים, אני דאגתי מראש שיהיה בבית טיפות טבעיות של גרפווטר להקלה, והמנשא בד פשוט הצילו אותי בחודשיים הראשונים!!!!

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אכן רשימה מצויינת '
אכן רשימה מצויינת
05/01/2015 | 09:42
2
303
אני אישית לא קניתי דפני ולא בטיה. נראה לי שזה מחזיק את התינוק מחוץ למים וקר לו. אחות טיפ״ח לימדה אותי איך להחזיק את הפיצית כך שלא תחליק לי וזה היה מצויין.
לגבי עריסה - היתה לנו כי לא היה מקום בחדר השינה למיטה שלה, אבל הפעם אוותר על עריסה כי יש מיטה ויש מקום.
סטריליזטור עשה לנו יופי של עבודה וגם הפעם יהיה.
מנשא לפעמים צריך להתאים לבייביסיטר ולאמא אבל הוא מבחינתי פריט מאסט.
מתי מתחילים טיפות ברזל? לא זוכרת...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מתחילים בגיל 4 חודשים'
מתחילים בגיל 4 חודשים
05/01/2015 | 11:29
1
199
יש זמן מהלידה כדי להתארגן...
וגם ניתן לקבל מרשם מרופא הילדים ואז זה יוצא יותר משתלם
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'תודה '
תודה
06/01/2015 | 15:20
30
לצפיה ב-'שמן בלנאום'
שמן בלנאום
05/01/2015 | 17:02
1
207
היי - אני לא גרה בישראל. ניסיתי למצוא משהו דומה לשמן הנ"ל בקנדה או ארהב אבל בלי ההצלחה.

תוכלו אולי לעזור לי בבקשה
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לא חובה יש לי ארבעה שיהיו בריאים וקניתי אותו אולי'
לא חובה יש לי ארבעה שיהיו בריאים וקניתי אותו אולי
05/01/2015 | 19:48
178
פעמיים כאשר היה יובש לתינוק והרופאה המליצה אז לא להילחץ.
ואם בכל זאת אז אולי תבדקי את התכשירים של וואלדה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'כדור פיזיו ומנשא'
כדור פיזיו ומנשא
06/01/2015 | 12:24
155
שני אביזרים חשובים בעיקר לשלב הגזים ולהרגעה כללית :)
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'טיפים ודברים נוספים'
טיפים ודברים נוספים
04/01/2015 | 10:04
9
207
לצפיה ב-'טיפים'
טיפים
04/01/2015 | 17:57
4
518
למי שיולדת בניתוח,אסור לומר את זה , אבל.. שתדעו.. במערכת הבריאות בישראל, יש קימוץ לא מובן במשככי כאבים.. כל הזמן שמעתי סביבי.. אחוווווווות כואב לי (בכי) ...-טוב.. אני אלך למצוא את הרופאה לשאול אותה מה לתת לך.. כעבור עשרים דקות.. אחווווווות , אני מתה מכאבים, מה עם המשכך כאבים שאמרת שאת מביאה לי ???  אמממ הרופאה בסבב רופאים, אני לא יכולה לדבר איתה, תתאפקי, עוד מעט תקבלי את הכדורים של הצהריים...וכו וכו'.. ולפחות איפה שאני הייתי, מהיום השני, כדור נגד כאבים היה אקמול.. אקמול אני לוקחת כשכואב לי בציפורן לא בהחלמה מניתוח...
אז אני מודה, עשיתי מה שבא לי , לא התחשק לי להיות תלויה בהם וטוב שכך עשיתי, הבאתי איתי טיפות אופטלגין וכשכאב לי פשוט לקחתי בלי להתחנן לאף אחד... כמובן ששמרתי על המינון המומלץ ועל הרווחים המומלצים בין משככי כאבים כדי לא לעשות בלאגן וגם לא לקחתי את זה כמו סוכריות, אלא רק כשממש כאב לי ... וזה מאוד עזר לי להחלים כמו שצריך, ההחלמה שלי היתה מהירה מאוד והייתי על הרגליים עוד מהיום הראשון , כי ויסתתי כאב.. לקחתי את משככי הכאבים כדי לתפקד ולהשתקם / לישון בלילה, ולא כדי לשכב במיטה ולרחם על עצמי..
אז מי שיכולה להיות אחראית בתחום הזה ולא להסחף, אני כן מציעה לקחת טיפות אופטלגין שיהיו בתיק...

מבשם אויר! אני שונאת ומתעבת ריח של בתי חולים, אז הבאתי מבשם אויר לא משהו עם ריח מתוק אלכוהולי וכבד שיפריע לשאר המחלקה, אלא כזה בריח נעים של כביסה ריחנית... והתזתי בכל מקום, זה עשה לי נעים

ג'ל אלכוהול- חשוב! תחטאי איתו את השירותים, ידיים ועוד..
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'תודה! חשוב מאוד אבל - '
תודה! חשוב מאוד אבל -
04/01/2015 | 19:52
2
433
לא רק שנתנו לי, גם הציעו לי משככי כאבים ואמרו לי לקחת לפני שמתחיל לכאוב כדי לא לסבול...

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'כל הכבוד להם!'
כל הכבוד להם!
04/01/2015 | 20:01
1
307
כנראה שזה תלוי בבית חולים, פשוט אני זוכרת שבסוף ההריון שלי היתה על הנושא הזה כתבה גדולה באחד ממדורי סוף השבוע.. 
בכל אופן, במאיר האחיות ממש לא נתנו משככי כאבים בקלות וכפי שאמרתי, מהיום השני או השלישי משכך הכאבים הרשמי היה אקמול, ומי שזה לא מספיק לה נאלצה לבחון את היעילות של הפעמון ולהתחנן למשככי כאבים, זה היה לא נעים לראות את זה ואת הסחבת שהיתה עד שהן קיבלו... .
אני גם ילדתי בחג, אולי חוסר כח האדם גם תרם לכל הסחבת הזאת, לא יודעת...
בכל אופן, אני לא הפסקתי לברך על זה שהיה לי בתיק טיפות אופטלגין, ואם הרגשתי שכואב לי מאוד לקחתי לי מהכמות המומלצת בלי לריב ובלי להתחנן לאף אחד...
זה נראה לי בגזרת האם לא יועיל, בטח לא יזיק שיהיה בתיק, מקסימום לא ישתמשו (והלוואי שבאמת לא יהיה צורך..)

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני אקח איתי הפעם ליתר ביטחון '
אני אקח איתי הפעם ליתר ביטחון
04/01/2015 | 20:12
266
אין לדעת על איזה צוות "אפול" הפעם...
ובהצלחה לי שכנראה אבלה את פסח בבי"ח עם צוות מצומצם
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'תודה, וסתם כהערה'
תודה, וסתם כהערה
07/01/2015 | 13:14
106
וואו - אני קצת בשוק שלא הביאו לך משכחי כאבים אחרי ניתוח! זה ממש ממש חוצפה.
מזל שהיה עלייך.

ולגבי הג'ל לחיטוי - סתם כדי שלא תבזבזי על זה כסף - יש בכל חדר (אם לא על כל מיטת אשפוז) נוזל שאיתו הרופאים מחטאים את הידיים (אלכוג'ל/ספטול וכו) כחול כזה שמחטא מצויין - למקרה ששכחת/נגמר לך/סתם מתעצלת לקפוץ לסופר פארם

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'טיפ להנקה בחורף'
טיפ להנקה בחורף
06/01/2015 | 12:30
2
285
תמיד ללבוש גופיית ספגטי מתחת לבגדים. ככה החולצה עולה, הגופיה נמשכת מטה והציץ נשלף בלי שקר לך
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'בהחלט בדיוק ככה '
בהחלט בדיוק ככה
06/01/2015 | 13:35
231
לצפיה ב-'זה טיפ מעולה להנקה בכלל'
זה טיפ מעולה להנקה בכלל
06/01/2015 | 15:32
177
ככה הנקתי את שניהם, וככה לא רואים את הבטן המהממת של אחרי לידה ��
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לקנות מדיח כלים'
לקנות מדיח כלים
07/01/2015 | 15:23
136
אם אין לכם עדיין
או הרבה חד פעמי (יש גם את האלה מקנה סוכר שידידותיים לסביבה אבל גם הרבה יותר יקרים)
ואולי גם מייבש כסיבה למצעים ולמגבות, הלבשה תחתונה... במיוחד אם יולדים בחורף שיותר קשה לייבש כביסה

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'תודה לכולן. בדיוק בזמן :)'
תודה לכולן. בדיוק בזמן :)
04/01/2015 | 19:53
102
לצפיה ב-'כמה דברים שלא בטוחה שציינו'
כמה דברים שלא בטוחה שציינו
05/01/2015 | 11:07
322
קודם כל חשוב לדעת שיש הרבה דברים ודוגמיות שמקבלים בבית החולים/במלונית/בפארמים השונים - ערכה ליולדת

כמו קרם החתלה, בקבוקים מוצצים וכיוב' שמספיקים להרבה זמן

בקבוקים - חשוב לבדוק באתרים בחו"ל כמו איביי - יש להם ערכות של מספר בקבוקים - ממש זול יחסית לארץ

חיתולים - לא לקנות חבילת NB (ניו-בורן) אלא שלב 1 

לבית - הרבה תחבושות הגייניות ..הגדולות והעבות עם הכנפיים

לערכה לתינוק - 
נובימול/אקמולי לחום וכאבים
סימיקול - לגזים
סבון מיוחד לריכוך העור - טוב לקילופי הקרקפת (שכחתי איך קוראים לו) - אבל לא חייבים , הרופא אמר שאפשר להמתין שיעבור לבד

אמשיך לקרוא ואזכר בדברים נוספים :)
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'יש למישהי כובע של ניו בורן או 0-3? שאלה על זה'
יש למישהי כובע של ניו בורן או 0-3? שאלה על זה
05/01/2015 | 12:02
2
276
אני לומדת לתפור ומכינה כאימון בגדים לתינוקי... אבל אני לא מוצאת מידות של כובע! מישהי יכולה אולי למדוד לי את הכובע שיש אצלה בבית? [היקף וגובה]
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'המידות צריכות להיות תלויות בסוג הבד '
המידות צריכות להיות תלויות בסוג הבד
05/01/2015 | 16:33
170
בו את משתמשת
אם זה צמר , או סוג אחר של בד נמתח מדות אחרות לעומת כותנה / פליז / פלנל / קטיפה...שפחות נמתחים
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'תמדדי על אשכולית קטנה '
תמדדי על אשכולית קטנה
07/01/2015 | 15:11
22
לצפיה ב-'ואו איזה שרשור מועיל! '
ואו איזה שרשור מועיל!
06/01/2015 | 08:12
46
לצפיה ב-'אפשר לנעוץ את השרשור הזה איכשהו כדי שנוכל מצוא אותו אח"כ בל'
אפשר לנעוץ את השרשור הזה איכשהו כדי שנוכל מצוא אותו אח"כ בל
08/01/2015 | 15:49
21

הודעות אחרונות

00:09 | 24.09.18 ההיא10
17:39 | 23.09.18 שירה16179
16:00 | 23.09.18 אורחים בפורום
15:05 | 22.09.18 אורחים בפורום
13:39 | 22.09.18 אורחים בפורום
07:44 | 22.09.18 אורחים בפורום
23:05 | 21.09.18 גלי377
20:31 | 21.09.18 אורחים בפורום
17:10 | 20.09.18 אורחים בפורום
12:00 | 20.09.18 יוחננוף2
11:41 | 20.09.18 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ