אירוח בנושא אומגה 3 והריון

AlicePJ

New member
דכאון אחרי לידה צריך להיות מטופל אצל רופאים

לא הייתי מטפלת במחלה כזאת עם ויטמינים, צריך טיפול אמיתי ויתכן שגם תרופות במרשם.

כספית בתוספי אומגה 3 מדגים

קשה לי לתת תשובה חד משמעית לשאלה זו.
בדגים יש כספית והיא מצטברת בעיקר ברקמת השומן שלהם. כלומר, היא נמצאת גם בשמן הדגים.
שמני הדגים עוברים סינון וניקוי מהכספית, כך שלכאורה לא אמורה להיות כל בעיה.
בפועל, אין ניקיון של 100% ולא תמיד המידע על כל יצרן זמין לנו.
לאור זאת, אני אישיתי ממליץ לצרוך אומגה 3 מהצומח. זו ללא ספק הגישה הבטוחה. העובר רגיש מאוד, גם לכמו תקטנה של רעלים. אבל כאמור, אין לי הכרות עם יצרני שמן הדגים השונים כדי לומר משהו על יצרן כזה או אחר.
חשוב לומר, שאם צורכים אומגה 3 צמחי ( המקור היציב ביותר הינו המרווה המרושתת) כדאי בזמן הריון לצרוך גם תוסף DHA מאצות שהינו נקי מרעלים.

זרעי צ'יאה

חימצון מתרחש כאשר הזרע רוסק ותכולתו נחשפת לאוויר.
תהליך של השריה הינו התחלה של תהליך הנבטה.
אנזימים הופכים להיות פעילים בזכות חדירת המים לזרע.
זרעים שהושרו חשופים הרבה יותר לתהליכי קלקול וחימצון מזרעים שלא הושרו.
כך שאם משרים, יש לאכול את הזרעים מייד לאחר ההשרייה ולא לשמור אותם לימים נוספים.
בהנבטה יש בעיה נוספת. היא עלולה לגרום גם לגדילה של חיידקים מסוכנים, אם כל התהליך לא נעשה בצורה הנכונה ובנקיון.
רק לאחרונה נודע שה FDA בארה"ב אסף מהמדפים מוצרי צ'יאה מונבטים כי נמצאה בהם רמה גבוהה של סלמונלה שגם הביאה לעשרות מקרי אישפוז.
אבל הבעיה העיקרית בזרעי צ'יאה היא חוסר היציבות של השמן. שמן הצ'יאה בדומה שלמן הפשתן מתחמצנים מאוד בקלות, כבר בטמפ' החדר.
אין לנו מידע מה קורה לשמן כאשר הוא מגיע לקיבה ולמעיים. האם שם הוא ממשיך להתחמצן או לא.
הגישה הזהירה תהיה במקרה זו לצרוך שמנים שמכילים אומגה 3 ושהם יציבים הרבה יותר.
ד"ר גיל יוסף שחר , מנהל המרכז לרפואת הרמב"ם

אומגה 3 לדכאון לאחר לידה

מספר מחקרים אכן מצאו שאומגה 3 משפר מצב רוח ומסייע במצבי דכאון.
אבל חשוב להבהיר, במקרה ויש חשד לדכאון אחרי לידה, אין להסתמך על טיפול באומגה 3 בלבד.
דיכאון אחרי לידה הוא מצב שעלול להתדרדר ויש לטפל בבעיה בכל הרצינות.
אם באמצעות פסיכולוג, מטפל רגשי כזה או אחר, שינוי תזונתי ולעיתים יש צורך בטיפול תרופתי.
לא להזניח את הבעיה.
יתכן ואומגה 3 יסייע, יתכן והוא ימנע, אבל בשום אופן לא להסתמך עליו בלעדית בהקשר לבעיה זו.
ד"ר גיל יוסף שחר, מייסד המרכז לרפואת הרמב"ם

אומגה3 כתחליף לרטלין

ראשית, תמיד כדאי לנסות.
אומגה 3 אכן מסייע רבות בבעיות קשב וריכוז. אבל במקרים רבים, הוא לבדו לא מספיק ויש צורך בתוספים נוספים ובהתאמה של התזונה.
לגבי ריטלין בזמן היריון - לא נע/שו מספיק מחקרים על הנושא ולא ידוע מה בדיוק ההשפעה של הריטלין על התפתחות העובר, כך שלמדע אין כיום תשובה מוסמכת לשאלה זו.
אני סבור, שעיקרון הזהירות מחייב אותנו להימנע משימוש ברטלין בזמן הריון, ולו רק מהספק.
אין ספק שעדיף תינוק בריא ואמא בהריון עם קשיי ריכוז מאשר חלילה אמא שתתפקד בריכוז טוב אך חלילה יגרם נזק התפתחותי לעובר.
כאמור, מפאת חוסר נתונים אוביקטיבים, זו דעתי האישית.

סוגי אומגה 3

זו שאלה שאפשר לכתוב עליה חוברת שלמה...
בגדול, הסוג המומלץ לכולם, זו אומגה 3 נקיה מרעלים ויציבה ( אומגה 3 הינה בבסיסה חומצת שומן מאוד לא יציבה ורגישה לחימצון).
האומגה 3 מתחלקת ל ALA שהינה האומגה 3 בצומח ול EPA ו DHA שיהנן סוגי האומגה 3 בדגים. (אצות מכילות גם הן DHA ).
לכל אחת מחומצות שומן אלו יש פעילות מעט שונה. הגוף זקוק לכל שלושת הסוגים.
הגוף יודע להמיר את ה ALA ל EPA ו DHA . אחוז ההמרה הינו נמוך ( ממוצע של כ 5% מה ALA מומר ל DHA ו כ 20% מה ALA מומר ל EPA ), אבל מחקרים רבים מראים שאחוז המרה זה הינו מספק את צרכי הגוף.
למידע נוסף ולהרחבה נוספת, אני ממליץ לקרוא את טבלת ההשואה המקיפה הסוקרת בין כל המקורות בטבע לאומגה 3.
ניתן להוריד את הטבלה בקישור הזה.

ליקויי למידה

לליקויי למידה יש לבנות תוכנית טיפול מקיפה. דגש מרכזי צריך לשים על תזונה.
יש מקום גם לתוספי תזונה ואומגה 3 הוא אחד מהם, אבל יש להתאים את התוכנית לכל אדם בנפרד, על פי מצבו, תזותנו, בדיקות הדם שלו וכו'.
יש גם לכלול בטיפול יועצים לטיפול בליקויי למידה - טיפול הכולל עבודה על הנקודות החלשות של הילד.
אין פתרון פלא לבעיה. אני לא מכיר תוסף שיכול לרפא את הבעיה.זה דורש שינוי הרגלי חיים באופן משמעותי.

אירוח בנושא אומגה 3 והריון

אילו תוספי תזונה באמת חשובים לנשים בהריון?
איך מקבלים אומגה 3 באופן טבעי?
למה אומגה 3 חשובה לעובר ולאם?
ומה הקשר בין אומגה 3 לבעיות קשב והיפראקטיביות?

ביום רביעי ה-02.06 בין השעות 19:00-21:00 , יתארח כאן בפורום ד״ר גיל יוסף שחר, (M.D), רופא כללי, מומחה לרפואה תזונתית ומייסד המרכז לרפואת הרמב״ם.

ד"ר גיל יוסף שחר יענה על שאלותיכם בנושאי תזונה, ניקוי רעלים, מזונות דלקתיים ועוד...
אתם מוזמנים להעלות את שאלותיכם כבר עכשיו.

לפרטים נוספים:
[URL]http://www.ecosupp.co.il/[/URL]

fluppster

New member
הסכנות בנטילת אומגה 3 בהריון

באילו מקרים מסוכן ליטול אומגה 3?
כשחיפשתי מידע באינטרנט על אומגה 3 בהריון, נתקלתי רבות בהמלצה להתייעץ עם הרופא בנוגע לנטילת התוסף (משום שבמקרים מסוימים הוא עלול לאסור על כך). מהן הסיבות שבגינן צפוי הרופא להמליץ נגד נטילת אומגה 3?
כמו כן, האם הוכח מדעית שאומגה 3 אכן כל כך חשובה בהריון? ואם כן, אז מדוע לא כל הרופאים ממליצים על נטילתו ביחד עם שאר תוספי ההריון (חומצה פולית, ברזל, יוד וכ"ו)?
תודה!

הסכנות באומגה 3

תודה על השאלה.
ראשית, הסיבות האפשריות בגינן רופא עלול לא להמליץ על אומגה 3 הן כדלקמן:
  1. בתוספי שמני דגים עלולים להיות שאריות של כספית ורעלים אחרים מסוג PCB . יתכן והנזק מרעלים אלו לעובר עולה על התועלת באומגה 3.
  2. שמן צמחי המכי לאומגה 3, עלול להיות מחומצן. שמן שמחומצן לא רק שאינו פעיל, אלא עלול להזיק.
  3. אומגה 3 גורם לדילול דם עדין. יתכן ובאשה הלוקחת תרופה לדילול דם, כגון זריקות קלקסן, הרופא חושש שאפקט דילול הדם יהיה חזק מידי.
מעבר לזה, לא ידוע לי סיבה נוספת מדוע לא לקחת אומגה 3 בהריון.
מחקרים רבים הוכיחו את התועלת הרבה בואמגה 3 בכלל ובזמן הריון בפרט, לצורך התפתחות המח והרשתית של העובר.
אכן הוכח מדעית שאומגה 3 תורמת להתפתחות העובר בהריון, אך לא הוכח שעלול להגרם נזק אם לא צורכים תוסף של אומגה 3, לכן הרופאים לא ממהרים להמליץ.
אני סבור שמה שחשוב זה לא רק 'מה עלול לגרום נזק אם לא נקח' ,אלא מה יכול לשפרף לעזור ולקדם את האמא ואת העובר.

BPL26

New member
פרנטל ואומגה 3

שלום,
האם זה בסדר לקחת פרנטל ואומגה 3 (אלספה) ביחד?
2 הכדורים מכילים חומצה פולית המנה לא גבוהה מידי?
תודה :)

חומצה פולית ואומגה 3

לא ידוע לי שתוסף האומגה 3 של אלספה מכילך גם חומצה פולית.
בעיקרון, המינון המקסימלי לחומצה פולית הינו 5 מ"ג ליום. לרוב גם מינון נמוך מזה יספיק.
חשוב לזכור, שחומצה פולית יש לקחת לפני ההריון ובמשך 3 החודשים הראשונים. לאחר מכן, החשיבות שלה פחותה משמעותית.
זה המקום לומר, שמספר מחקרים מצאו בעיות בלקיחת תוסף של חומצה פולית.
אתם יכולים לקרוא על כך בהרחבה בקישור הזה.

MineSweeper

New member
אומגה 3 ממקור צמחי

שלום,
אני לקראת הריון ולוקחת אומגה 3 ממקור צמחי - אצות. האם מתאים להריון, כדאי להמשיך? יש לי בעיה עם תוספים מהחי ואשתדל להימנע מהם ככל האפשר.

תודה רבה

אומגה 3 צמחי בהריון

בהחלט להמשיך.
אני רק ממליץ להוסיף גם תוסף של אומגה 3 מהמרווה המרושתת, שהינו יציב במיוחד ולכם בטוח גם בזמן הריון.
מבנה ה DHA באצות שונה במעט מהמבנה של הDHA בדגים, לכם כדאי לצרוך גם תוסף של ALA (אומגה 3 צמחי) שחלקו הופך בגוף ל DHA במבנה שיהנו בוודאי המבנה הנכון.
נכון להיום, בזכות תוספים צמחיים איכותיים, אין חובה לצרוך תוספים מן החי.

MineSweeper

New member
תודה רבה, זה התוסף שאני לוקחת:

כלומר המפרט שלו. האם מספק?

Supplement Facts
Serving Size: One (1) Softgel
Servings Per Container: 60
Amount per Serving % Daily Value
Total calories 10
Calories from fat 10
Total fat 1.0 g 2%**
Total carbohydrate <0.5 g 0%**
Omega-3 fatty acids (from algal oil) 500 mg††† †
DHA (docosahexaenoic acid) 320 mg†† †
EPA (eicosapentaenoic acid) 130 mg†† †
**Percent Daily Value based on a 2,000 calorie diet.
† Daily Value not established.
††Minimum levels. Amounts may be higher than those indicated above.
†††Combined DHA & EPA minimum levels.

נוקי30

New member
האם זה משנה איזה אומגה 3 לקחת?

אני נוטלת אומגה 3 מחו״ל, המכיל 250 מ״ג של dha ו- 75 מ״ג של epa של jarrow formulas, רשום עליו שהוא מתאים להריון ושהוא בעל רמת נקיון גבוהה. האם יש בכך סיכון?

אומגה 3 מחול

אני לא מכיר ספציפית את התוסף שציינת.
הסיכון תלוי ברמת הנקיון האמיתית של השמן וברמת החימצון שלו.
לצערנו כבר נמצאו תוספים שהצהירו שהם נקיים מרעלים ולבסוף נמצאו בהם רעלים.
אין לי מידע אמין ספיציפית על התוסף הזה. יתכן והוא באמת נקי מאוד ויתכן ולא. בכל מקרה, קשה להניח שרמת הניקיון הינה אפס.
מכיוון שהריון הינו תקופה רגישה, הגישה שלי היא להעדיף תוספים צמחיים שלא מכילים כספית כלל ואפשר להפיקם בכבישה קרה ששומרת על כל תכונות השמן.
ד"ר גיל יוסף שחר , מנהל המרכז לרפואת הרמב"ם

Nightingale5

New member
לא ראיתי שבבדיקות הדם בהריון

טורחים לבדוק אומגה 3 אז אם זה כל כך חשוב, למה לא בודקים את זה? למה חייב לבקש באופן ספציפי?
מחסור באומגה 3 יכול לגרום גם לסוגים מסויימים של אוטיזם?
לאכול מנת דג שלם בשבוע (דניס או מושט) יכולה להספיק לצריכה של אומגה 3?

אומגה 3 בבדיקות דם

ראשית, רמת האומגה 3 החופשי בדם הינה מועטה מאוד ואין לה כל משמעות.
הבדיקה החשובה היא בדיקת רמת האומגה 3 בתוך כדוריות הדם האדומות.
הטכנולוגיה לביצוע בדיקה זו קיימת, אך הבדיקה לא בסל הבריאות.
זו הסיבה שלא בודקים זאת.
כיום, אין בארץ בדיקה זמינה לאיבחון חוסר באומגה 3.
לא ידוע לי שחוסר באומגה 3 קשור לאוטיזם, למרות שזו לא טענה חסרת היגיון. קרום תאי המח רוצה להיבנות מאומגה 3 ויתכן שחסר באומגה 3 גורם לתאי המח להיות פגיעים יותר לחדירת רעלים שאולי גורמים לאוטיזם. אסל זו רק השערה מעניינת. היא מעולם לא נבדקה או הוכחה.
בכלל, לאוטיזם יש הרבה תיאוריות שאף אחץת מהן לא הוכחה רשמית עד היום.
מושט הינו דג מים מתוקים ולכן כמעט ולא מכיל בכלל אומגה 3.
דניס הינו דג הגדל במים במפרץ אילת וגם הוא לא מכיל כמויות גדולות של אומגה 3.
על הסיכון באכילת דגים בזמן הריון, אנא קראי את תשובותי לשאלות הקודמות.

למעלה