שרשור סיפורי לידה

god child

New member
שרשור סיפורי לידה

אולי היה ולא ראיתי/פספסתי אם כן אז אשמח ללינק

אם לא, אז אולי כדאי להתחיל

תודה רבה

תודה! איזה כיף היה לראות שם את סיפור הלידה

הראשונה שלי (בניק אחר, מלפני מליון שנה בערך). כל כך הרבה זמן מאז קראתי אותו לאחרונה...

mitmit11

New member
משתפת בשלי + הסבר "מנהלתי"

http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?forumid=110&messageid=163945360
תקציר של הראשונה (טבעית, מצוקת עובר וואקום) וסיפור מלא של השניה (טבעית ופעילה) בליס.

לא הרבה בנות חוזרות לספר שילדו ורק חלקן כותבות את הסיפור עצמו. אני אישית הבנתי רק בדיעבד כמה חשוב לכתוב וכמה זה עוזר לעיבוד של חוויית הלידה. אז מ
ת אותך להפציר בבננות המתעגלות פה - כתבו סיפור לידה
גם אם אחרי חודש, גם אם אחרי שנה. כתבו
(ושלחו לנו עותק
)

god child

New member
2 לידות טבעיות...

ובשניהן הבנתי לא השתמשת באפידורל - יישר כוח, אני מעריצה אותך!
גם אני שואפת ללדת ללא אפידורל, אבל לא אחשוש משימוש בגז צחוק.

אז את יכולה להגיד שהכאב אכן נסבל?
מאיפה משיגים את הכוחות להתמודדות הזו?

mitmit11

New member
אם רק היתה לי תשובה לזה...

תראי - הראשונה היתה מאוד לא מתוכננת. אפידורל היה לי מובן מאליו והייתי קלולס ברמה היסטרית שנכנסת ללחץ מטורף ברגע שאמרו לי שלא יהיה ולדעתי זה גם מה שהוביל למצוקת העובר והסיום בואקום. לשניה כבר הגעתי מוכנה נפשית ופיזיתץ (עם שיכחה קלה על ליידע את החצי) וכשהתחילו הצירים ראיתי שכל השיטות באמת מקלות

איך
באמת לא יודעת. הכאב מאוד לא פשוט ואני אחת שמתבכיינת על כל דבר. האמנתי בעצמי, למדתי איך לקדם לידה ולהקל על הכאב בעזרת תנועתיות, המטרה מולי היתה שהילד יצא בריא, שלם ומהר, היה לי המון מזל באנשי הצוות בהם נתקלתי לאורך הדרך וטונות של מזל שהלידות שלי מאוד אבל מ-א-ו-ד מהירות.

מ י כ ל10

New member
תנסי את שיטת קיי או היפנובירת'ינג

ילדתי פעמיים עם הכנה בשיטת קיי וממליצה בחום.

Cafe Latte

New member
למה את חושבת

שחשוב לעבד את חווית הלידה? גם אם היא היתה חיובית סהכ?

mitmit11

New member
ממממ....

כן. הלידה הראשונה שלי הצטיירה לי כחיובית לגמרי באותו זמן. מהירה, בריאה, הנקה טובה - סבבה אגוזים. רק בדיעבד הבנתי אחרת - לא שהיתה חוויה לא טובה אבל לחלוטין מיסכתי חלק ממנה כדי להקל על עצמי. בהמשך הייתי בדכאון אחרי לידה ואני חושבת שזה חלק מזה.

מעבר לזה - עצם הלשים את זה על הכתב זה מעולה. במבחן הזמן הזכרון שלנו משתנה ומתעוות ולפעמים אני אפילו מופתעת מלחזור לסיפור שכתבתי אז ולהיזכר בדברים שממש אבל ממש לא זכרתי שקרו.

god child

New member
יישר כוח

טוב מאוד שתיעדת את סיפורי הלידה, כמו שאמרת ממרחק זמן הדברים נראים אחרת, הרי הזכרון מתעוות ומשתנה ואם לא כותבים -לא זוכרים.
יש לא מעט סיבות לתיעוד הדברים, גם אם לא היו הכי סימפטיים (מי אמר שהחיים אבסולוטיים, אבל זה החיים), בייחוד שהלידה הראשונה ברוב המקרים לא הכי נעימה לזכרון...
אבל במבט לאחורה לא נראה לי שהייתה מי שהצטערה על כך.
עיבוד הזכרון זה כבר משהו אינדיבואלי, לא חייבים לחפור בזה מבחינה פסיכולוגית אם לא רוצים, אבל לרשום - חובה!

nitzanitt

New member
מצרפת קישור לשלי (לא פורסם פה- מוזמנות לקרוא!

http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?forumid=1345&messageid=174336838

אגב מית מית את בכיף יכולה לצרף אותו לסיפורי הלידה שכאן. אני אשמח אפילו כי לי כ"כ עזר לקרוא סיפורים...)

וזה קישור לפוסט שפרסמתי כאן - על אחרי הלידה...
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?forumid=110&messageid=173206516

god child

New member
מאוד נהניתי לקרוא - תודה!

נורא אוהבת לקרוא סיפורי לידה טבעיים ללא משככי כאבים, לידה פעילה.
כמובן שהשאיפה היא ללדת טבעי, אבל צריכים להיות מוכנים להפתעות שיהיו בדרך.
חשבתי אפילו לקחת דולה ללידה טבעית שתנחה אותי בכל התהליך (לידה ראשונה - אין לי מושג לקראת מה אני הולכת).

god child

New member
הי, תודה על הסיפור לידה הלא פשוט...

בהחלט חויה לא קלה עברה עליך, אבל העיקר שהכל בסוף נגמר בטב והעובר בריא.

לשאלתי: אמרת שהרופא החליט חד משמעית על זירוז, האם לא הייתה לך האופציה להתנגד לזירוז... כאילו אם כל הפרמטרים תקינים, אז למה למהר? לא רצית לחכות עוד כמה ימים?....

אז ככה...

נתחיל בזה שממש רציתי ללדת אז ברגע שהציעו לי שמחתי ;-) המקסימום שנותנים למשוך עד להתפתחות לידה טבעית בבלינסון זה 41+5 כך שלא הייתי רחוקה מזה וכמו שאמרתי מאוד רציתי ללדת. הייתי לחוצה מהלידה ורציתי לסיים עם זה. לא בטוחה שרשמתי את זה הסיפור לידה אבל בשני צירים המשמעותיים שהיו לי במוניטור היו ירידות דופק חדות פלוס הערכת משקל גבוהה (אני מאוד קטנה) הובילו להציע לי זירוז ואני קפצתי על המציאה.

אז ככה...

נתחיל בזה שממש רציתי ללדת אז ברגע שהציעו לי שמחתי ;-) המקסימום שנותנים למשוך עד להתפתחות לידה טבעית בבלינסון זה 41+5 כך שלא הייתי רחוקה מזה וכמו שאמרתי מאוד רציתי ללדת. הייתי לחוצה מהלידה ורציתי לסיים עם זה. לא בטוחה שרשמתי את זה הסיפור לידה אבל בשני צירים המשמעותיים שהיו לי במוניטור היו ירידות דופק חדות פלוס הערכת משקל גבוהה (אני מאוד קטנה) הובילו להציע לי זירוז ואני קפצתי על המציאה.

god child

New member
סיפור לידה לא קל

אבל טוב לשמוע שקיבלת אותו באופן חיובי

במבט לאחורה את חושבת שאולי יכולת בכל מקרה להמנע מזירוז?

למעלה