לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
5445954,459 עוקבים אודות עסקים

פורום הריון ולידה - תמיכה

קסם בא לעולם ! אין מראה מדהים יותר ממראה אישה בהריון. אין הרגשה נפלאה יותר מהרגשת תזוזת העובר הקטן בתוכך. אף קטנטן, אוזניים קטנטנות, ידיים, רגליים והכל הכל בתוך בטן עגלגלה ומתוקה שכל כך בא ללטף! נפלא...... עוד שמונה חודשים, שבעה, שישה, חמישה, איך שהזמן עמד מלכת, ארבעה, שלשה, אין כבר כוח, כבד, לוחץ, והופ הנה זה בא! קסם קטן הגיח לאויר העולם, את מתבוננת בו, נדהמת מיופיו, מחוסר האונים שלו,רוצה לחבק, לנשק ולא להרפות, ל ע ו ל ם. הפרי המותר! בפורום זה נעסוק בכל השאלות המטרידות בזמן ההריון, נחווה ביחד את ההתרגשות, נתייעץ, נעזור, נלמד, נדבר, נבכה ונתרגש. בדיקות שגרתיות, בדיקות גנטיות, אולטרסאונד, בדיקות רופא, הלידה, ניתוחים, סיבוכים (לא עלינו טפו טפו טפו) ברית מילה, בריתה ואיך נקרא לילד? הכל על הכל אז..... ברוכות הבאות וקדימה לעבודה וכמה פרטים טכניים שחשובים לא פחות! בכל עמוד נכנסות רק 15 הודעות ראשיות. כל הודעה חדשה נשלחת לראש העמוד הראשון, וגם הודעה שמגיבים אליה מוקפצת לראש העמוד הראשון. שאר ההודעות יורדות למטה, עד שהן עוברות לדף הבא, ובסוף, נכנסות לארכיון. שרשורים הם הודעות המגיבות להודעה בפורום. אם רוצים להגיב להודעה שנכתבה יש לשרשר להודעה המקורית ולא לפתוח הודעה חדשה. הודעות בנושאים דומים יש לשרשר גם כן, כי לפעמים תשובה אחת יכולה לעניין או להיות רלוונטית לשואלות נוספות, וגם כדי שהודעות אחרונות לא ידחקו לדף הבא. לתשומת ליבכן תודה! 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הריון ולידה - תמיכה

קסם בא לעולם ! אין מראה מדהים יותר ממראה אישה בהריון. אין הרגשה נפלאה יותר מהרגשת תזוזת העובר הקטן בתוכך. אף קטנטן, אוזניים קטנטנות, ידיים, רגליים והכל הכל בתוך בטן עגלגלה ומתוקה שכל כך בא ללטף! נפלא...... עוד שמונה חודשים, שבעה, שישה, חמישה, איך שהזמן עמד מלכת, ארבעה, שלשה, אין כבר כוח, כבד, לוחץ, והופ הנה זה בא! קסם קטן הגיח לאויר העולם, את מתבוננת בו, נדהמת מיופיו, מחוסר האונים שלו,רוצה לחבק, לנשק ולא להרפות, ל ע ו ל ם. הפרי המותר! בפורום זה נעסוק בכל השאלות המטרידות בזמן ההריון, נחווה ביחד את ההתרגשות, נתייעץ, נעזור, נלמד, נדבר, נבכה ונתרגש. בדיקות שגרתיות, בדיקות גנטיות, אולטרסאונד, בדיקות רופא, הלידה, ניתוחים, סיבוכים (לא עלינו טפו טפו טפו) ברית מילה, בריתה ואיך נקרא לילד? הכל על הכל אז..... ברוכות הבאות וקדימה לעבודה וכמה פרטים טכניים שחשובים לא פחות! בכל עמוד נכנסות רק 15 הודעות ראשיות. כל הודעה חדשה נשלחת לראש העמוד הראשון, וגם הודעה שמגיבים אליה מוקפצת לראש העמוד הראשון. שאר ההודעות יורדות למטה, עד שהן עוברות לדף הבא, ובסוף, נכנסות לארכיון. שרשורים הם הודעות המגיבות להודעה בפורום. אם רוצים להגיב להודעה שנכתבה יש לשרשר להודעה המקורית ולא לפתוח הודעה חדשה. הודעות בנושאים דומים יש לשרשר גם כן, כי לפעמים תשובה אחת יכולה לעניין או להיות רלוונטית לשואלות נוספות, וגם כדי שהודעות אחרונות לא ידחקו לדף הבא. לתשומת ליבכן תודה! 
x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע הניתן בפורום אינו מקצועי, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם בעל מקצוע!
אנא הקפידו לשרשר הודעות בנושאים קשורים. לעיון בנהלי השרשור הקישו כאן.
הפרסום בפורום אסור בהחלט.
המשך >>

לצפיה ב-'לאמהות המעוניינות להניק - מוּדעות בנושא הנקה'
לאמהות המעוניינות להניק - מוּדעות בנושא הנקה
<< ההודעה הנוכחית
07/04/2014 | 15:19
47
1319
זהו פוסט שכתבתי בפורום הנקה. חשבתי שיש מקום לפרסם אותו גם כאן, כי אם הייתי מודעת לנושא לפני הלידה, המצב שלי היה הרבה יותר טוב עכשיו. ילדתי לפני חמישה חודשים ומאז אני מנסה להגיע להנקה מלאה. בהתחלה לא הצלחתי להניק בכלל (בגלל לשון קשורה ושפה קשורה שלא אובחנו), והתחלתי במשטר של שאיבות, תוספי תזונה ותרופות והיום אני בהנקה חלקית.
להלן ההודעה:

--
קודם כל, אני מאוד שמחה לומר שאחרי חמישה חודשים, הצלחתי להגיע ל-20 שעות רצופות של הנקה בלבד, מבלי שהתינוקת שלי רצתה תוספת תמ״ל. נכון להיום אנחנו עומדים על כ-200 cc תמ״ל ליום, וזה שיפור אדיר בשבילי.
לא מעט מזה בזכות הפורום הזה, ואני מודה לכן מאוד מאוד.

הגעתי לכאן לראשונה עוד כשהייתי בבית החולים אחרי הלידה.
קראתי בפורומים שכדאי ללמוד על הנקה עוד לפני הלידה, ואכן כך עשיתי. לא ידעתי על יועצות הנקה מוסמכות וכו׳. הדולה שלי כתבה באתר שלה שהיא גם מדריכה על הנקה, ופשוט עשיתי איתה מפגש שבו היא לימדה אותי איך להניק. חשבתי שאני עושה את הדבר האחראי והאידיאלי לקראת ההנקה הראשונה.

בבית החולים קיבלתי עצות סותרות. בגלל שילדתי בסוף שבוע ולא היו יועצות הנקה מוסמכות, היו רק את האחיות של התינוקייה שיכלתי לכאורה להעזר בהן, וכל אחת אמרה משהו אחר, וכולן סיכמו שהכל בסדר, למרות ששום דבר לא היה באמת בסדר.
זכרתי שהדולה שלי אמרה שהנקה לא אמורה לכאוב. וכאב לי מאוד. הרגשתי שהתינוקת נושכת במקום לינוק.
האחיות הרגיעו אותי ואמרו לי שזה ככה אצל כולן. יומיים אחר כך, כשהייתי כבר במלונית, לא היה לתינוקת פיפי במשך כמעט יממה. לפתע האחיות התחילו להלחיץ אותי שאין לי מספיק חלב, ושאני צריכה לתת תמ״ל. זאת לאחר ששמעתי לא פעם שמהרגע שנותנים תמ״ל, ההנקה ״הולכת״.
אחרי כמה ימים, הגיעה למלונית ששהיתי בה יועצת הנקה מוסמכת ואמרה לי עוד דעה סותרת. לא ידעתי שהיא יותר מקצועית מהאחיות (שאמרו לי שהן עברו קורס ייעוץ הנקה), והייתי רק מבולבלת יותר. מה גם שהייעוץ אצלה היה מפוזר ולא פרטני, אז לא אובחנו אצלי הבעיות של חוסר חלב, לשון קשורה ושפה קשורה.

הייתי אובדת עצות, וגיליתי לראשונה שהייתי צריכה לקחת ייעוץ מקצועי יותר (שלפני הלידה לא ידעתי שהיה קיים), כי לא חשוב רק ללמוד איך מניקים כשהכל הולך חלק והתינוק מומחה ביניקה ויש המון חלב, אלא חשוב גם לדעת מה לעשות במידה ויש בעיות, וחשוב מכך, לדעת שבכלל עלולות להיות בעיות בהנקה.

אם הייתי יודעת את זה, הייתי נמנעת מלהגיע למצב שבו התינוקת שלי מגיעה לגיל שבועיים ורק אז אני מגלה שהיא בעצם היתה מורעבת בכל השבועיים האלה. (גם טיפת חלב אשמים בזה, כי ניסיתי להגיע לשקילה כבר בגיל שבוע, אבל האחות אמרה לי ששקילה ראשונה עושים בגיל שבועיים.)

ובגלל שאני רואה כל כך הרבה נשים שמגיעות לכאן, לפורום, ומגלות לראשונה שיש דבר כזה ״יועצת הנקה מוסמכת״ (לעומת מישהי שקוראת לעצמה יועצת הנקה ולצערי לא בהכרח מספיק מקצועית בנושא), והן באות לכאן כשהן מודאגות דאגה אמיתית שהתינוק שלהן מורעב, שמכרסמת בהן ומונעת מהן כל אפשרות להנות מהתינוק שלהן שנולד כרגע, בגלל זה אני שואלת את עצמי למה אין אף אחד שמיידע את הנשים, טרום לידה, בכל המידע החיוני הזה.

זה יכול להיות רופא נשים, או טיפת חלב, או ליגת לה-לצ׳ה דרך אחד מהגופים האלה או דרך קופ״ח.
אמהות צריכות לדעת עוד לפני שהתינוק מגיע - איך להאכיל אותו ואיך לוודא שהוא אוכל מספיק. הן צריכות להיות מודעות לזה שהעובדה שהתינוק שקט ורגוע, לא אומרת בהכרח שהוא מקבל את כמות המזון שדרושה לו. שגם אם יש מספיק חיתולים רטובים, ייתכן שהוא לא אוכל מספיק. הן צריכות לדעת על האפשרות שיש לתינוק לשון קשורה (ושמעתי על כל כך הרבה מקרים של לשון/שפה קשורה רק בסביבה הקרובה שלי!), כי אחרת ההנקה שלהן יכולה פשוט להיהרס לחלוטין, גם אם הן מאוד מאוד רוצות להניק.
אני לא אומרת שצריך להלחיץ נשים ולומר להן שבהכרח יתכנו אצלן בעיות, אבל צריכה להיות מודעות לאפשרות שתהיה בעיה. דבר נוסף שיוכל לעזור, למשל, זה שהרופא בבדיקה הראשונית של התינוק יבדוק לשון קשורה.

כל המערכות טוענות שחשוב להניק, וצריכה להיות תשתית שעוזרת לנשים להצליח בזה, עוד לפני הלידה.
--
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'צודקת לגמרי'
צודקת לגמרי
07/04/2014 | 15:30
9
405
מצד אחד יש את משרד הבריאות שכביכול מעודד הנקה אבל בפועל לא רואים הרבה מזה בשטח. כמו שרשמת בבתי החולים אין יועצות הנקה מוסמכות (לפחות לא בכל בתי החולים), בטיפת חלב יש לא מעט אחיות שממליצות לאמהות טריות לתת פורמולות נגד הגזים (כאילו שלתינוקות מתומ"לים אין גזים ) ועוד ועוד עצות אחיתופל... מה שאמרת על חוסר בחלב הוא כל כך נדיר אבל עדיין משתמשים בו לא מעט כדי לשכנע אנשים לתת תמ"ל.
וקרה לי סיפור קצת דומה לשלך עם סוף אחר. לבן שלי גם הייתה לשון קשורה (אחורית) ובדכ זה מגיע קצת עם שפה שקשורה מעט לחיך. בבי"ח (מאיר) בכלל לא בדקו את זה, ה"יועצת הנקה" כל הזמן אמרה לי "מה את רוצה? הוא תופס טוב"... תקעה לי את התינוק על הציצי ואני ראיתי כוכבים מרב כאב.
בסופו של דבר אחרי סופ"ש שהבן שלי היה מורעב ואני הייתי עם ייסורי מצפון מטורפים שנתתי לו מטרנה (שלקחתי מהבית חולים), הלכנו ליועצת הנקה שאבחנה את זה ואז באותו יום טסנו להתיר אותה.... ינק כמו אלוף עד גיל שנתיים וחודשיים.
כל הכבוד לך שהמשכת ולא ויתרת. נורא קל לוותר אבל באמת את נותנת לו את הכי טוב שיש! מקווה שאת גאה בעצמך
הנקה דורשת מערכת תמיכה מאוד חזקה מהסביבה והמשפחה וחבל שזה לא דבר כל כך מובן מאליו..
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'טוב שהיה לך את המזל והתושייה לתפוס את זה מהר'
טוב שהיה לך את המזל והתושייה לתפוס את זה מהר
07/04/2014 | 15:37
8
252
רוב המקרים של חוסר בחלב קורים כאשר לוקח יותר מדי זמן לעלות על זה שהתינוק לא מצליח להוציא מספיק חלב, ואז ייצור החלב מתייצב על כמות נמוכה מדי (כי הגוף חושב שזה מה שהתינוק דורש).

יש מקרים של כמויות נמוכות בגלל סיבות פיזיות בגוף האם, אבל הם, כמו שאמרת, נדירים יותר.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'במקרה של מעט חלב- מה עדיף?'
במקרה של מעט חלב- מה עדיף?
07/04/2014 | 16:15
7
277
להניק חלקית מה שיש / לשאוב ולתת את מה שיש
או שכבר לתת הכל כתחליף חלב בשביל לא ליצור בלבול?...
(שואלת כי אני לא בטוחה שאוכל להניק הנקה מלאה בגלל סיבות פיזיות- ניתוח הקטנת חזה)
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'העדפתי להניק חלקית'
העדפתי להניק חלקית
07/04/2014 | 16:17
241
לא הרגשתי שהיא היתה מבולבלת במיוחד, רק קצת מתוסכלת בזמן ההחלפה כי היא באמצע ארוחה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'הנקה תמיד עדיפה גם אם זה מעט'
הנקה תמיד עדיפה גם אם זה מעט
07/04/2014 | 16:24
216
ובעיקר בהתחלה (הקולסטרום) זה פשוט חבילת נוגדנים ומלא טוב שאת מעבירה לתינוק....
אני מציעה לך לא לוותר מראש, ואפילו להיעזר ביועצת הנקה טובה שתנחה אותך... בהצלחה!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אצלנו זה היה גם תלוי בתינוק:'
אצלנו זה היה גם תלוי בתינוק:
07/04/2014 | 20:26
3
250
יש לי מצב שנקרא "היפופלזיה של החזה" - אין לי מספיק רקמת שד, מה שאומר שבעצם אין לי "מחסני חלב". הגוף מייצר כל כמה זמן כמה טיפות וזהו. אצל בכורץי שילבתי הנקה ותמ"ל במשך חודשיים וחצי, ואצל האפרוח השני, הוא סירב לינוק אחרי יומיים. בצדק מבחינתו... מקווה שהפעם אני אצליח לשלב טיפה יותר, אבל גם אם לא- זה מה יש ועם זה ננצח
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'איך מאבחנים את זה?'
איך מאבחנים את זה?
07/04/2014 | 21:44
2
66
לצפיה ב-'יועצת הנקה יודעת לאבחן.'
יועצת הנקה יודעת לאבחן.
07/04/2014 | 22:30
1
172
אני חייבת לציין לשבח את יועצת ההנקה המדהימה במעייני הישועה, שישבה איתי אחרי הלידה השנייה, ואמרה לי "אני הכי בעד הנקה, לצערי את לא תוכלי להניק, אבל אני רואה עד כמה את אמא טובה ורגועה- לא ייחסר לילדים שלך כלום." האמירה שלה, הכנות והרכות שבה היא נאמרה, עזרה לי להשתחרר מכל כך הרבה רגשות אשם...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'היועצת שלי שלחה אותי לכירורג שד'
היועצת שלי שלחה אותי לכירורג שד
07/04/2014 | 23:33
172
אבל לא עשיתי את זה
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'להניק כמה שאפשר'
להניק כמה שאפשר
08/04/2014 | 14:26
110
בחלב אם יש הרבה דברים שהם מעבר לתזונה של עובר.
הדוגמא הכי טובה היא נוגדנים. שהילד שלך חשוף לאיזשהו וירוס סביר להניח שגם את חשופה לו והגוף שלך עם המערכת החיסונית המפותחת שלו מפתח נוגדנים. הנוגדנים האלו עוברים בחלב ועוזרים לתינוק להתמודד עם המחלה ושומרים עליו יותר בריא עד שהוא מייצר את הנוגדנים בעצמו.
גם טיפות בודדות של חלב אם מכילות את הנוגדנים וזו אחת הסיבות שאומרים שילדים יונקים חולים פחות.

אפשר כמובן להסתדר בלי זה אבל זה חתיכת + רציני.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני צריכה למלא לוטו, בחיי!'
אני צריכה למלא לוטו, בחיי!
07/04/2014 | 17:05
18
568
השבוע חשבתי עליך ..
כשהגעתי ירוקה לפורום את כבר היית שניה מללדת..מאיזשהי סיבה אני מאוד זוכרת את הפוסטים שלך (זה נדיר בהתחשב בעובדה שאני לא זוכרת מה אמרתי לפני חמש דקות..) ולמדתי דרכך המון.. ועכשיו.. הנה אני.. בתשיעי.. לא יאומן איך הזמן טס...
שמחה לשמוע שהסתדר לך עם ההנקה ועם אריה ..
טוב שכתבת את זה, מסתבר שאני מאוד שאננה עם הקטע של ההנקה חשבתי פשוט לזרום עם זה, חשוב לדעת שזה לא בהכרח יהיה כזה פשוט ושיש מה לעשות..
תוכלי אולי להסביר קצת על המונחים שהעלית, לשון קשורה ושפה קשורה?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'יאיי'
יאיי
07/04/2014 | 17:14
227
איזה חמודה! מאוד כיף לשמוע שעזרתי במשהו.

שפה קשורה זה מעין קרום שמחבר בין החניכיים העליונות (בין השיניים הקידמיות, מקדימה) ובין השפה. אני מכירה לפחות שלושה אנשים שהיה להם כזה בתור ילדים, עד שהם נפלו במדרגות וזה נפתח להם

לשון קשורה (יש שני סוגים של לשון קשורה, אני מכירה רק את הסוג שהיה אצלנו) זה מצב שבו יש קרום שמחבר בין ריצפת הפה שמתחת ללשון, לבין הלשון.

שני המצבים האלה יכולים להקשות על התינוק לתפוס את הפיטמה כמו שצריך. התינוק צריך לפתוח את הפה ולתפוס כמה שיותר מהעטרה וליצור וואקום, ושפה קשורה עלולה להפריע בזה. הלשון הקשורה יכולה להקשות על תינוק לסחוט את הפיטמה עם הלשון.

התרה של לשון/שפה קשורה מתבצעת אצל רופאים אחדים למיטב ידיעתי, וזה תהליך מאוד לא כיפי ולא זול. שילמתי בערך 1000 ש״ח לרופאת שיניים כדי שתתיר את שניהם, ומן הסתם זו חווייה מאוד לא נעימה לתינוק. אבל - יש כאלה שאומרים שכדאי להתיר לשון קשורה גם ללא שום קשר להנקה, כי יש לה גם השפעה על מערכת העיכול ועוד.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'בד"כ עולם על לשון קשורה'
בד"כ עולם על לשון קשורה
07/04/2014 | 20:11
12
247
באחד משני מצבים: אחד, כשכואב מאוד בזמן ההנקה השני כשיש קשיי התחברות לתינוק. אצל הגדול שלי זה מה שהיה. ניסיתי לחבר אותו והוא פשוט לא הצליח לתפוס. פעם לקח לי כמעט שעה לחבר אותו!

אני הזמנתי יועצת הנקה אלי הביתה שמיד ראתה שיש לו לשון קשורה, הפנתה אותי לרופא שיניים מתמחה בנושא שניתק את הלשון בתהליך שלקח 30 שניות ועזר מאוד.

יש הרבה מה ללמוד על הנקה לפני הלידה וכדאי לקרוא בפורום הנקה לפני הלידה כדי להיות מוכנים. לדעתי יש כמה דברים חשובים לזכור:
-הנקה לא אמרה לכאוב (אולי קצת להציק בימים הראשונים, אבל לא לכאוב).
אמורים להיות מסוגלים לחבר את התינוק לציצי אחרי כמה פעמים שמראים איך.
-אמורים להניק לפחות 8 פעמים ביום.
- לתינוק יונק צריך להיות לפחות 5-6 חיתולי פיפי ו-3 חיתולי קקי אחרי המקוניום של הימים הראשונים.
- הכי חשוב לדעתי: טלפון של יועצת הנקה ולהתכונן להיעזר בה, במיוחד בלידה הראשונה. מכסימום אפשר להטמין את הטלפון ולא להשתמש, אבל לדעת שבהחלט יש סיכוי שתהיה תועלת במספר הזה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מסכימה ורוצה להדגיש משהו'
מסכימה ורוצה להדגיש משהו
07/04/2014 | 20:30
7
203
במקרה שלי היו לתינוקת מספיק חיתולי פיפי וקקי ביום (למעט במשך יומיים בשבוע הראשון), ולצערי זה לא היה מדד לכלום והיא לא קיבלה מספיק אוכל.

היועצת הסבירה שעד גיל שבועיים היא היתה במצב של הישרדות במקום במצב של שגשוג.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'את זה אני צריכה להבין'
את זה אני צריכה להבין
07/04/2014 | 22:50
6
158
איך יודעים שזה לא מספיק אוכל? לפי העלייה במשקל?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'גם לפי העלייה במשקל'
גם לפי העלייה במשקל
07/04/2014 | 23:26
5
160
(היא היתה רחוקה מלחזור למשקל הלידה)
וגם עשינו שקילה לפני ואחרי ההנקה הראשונה עם המשקל שהביאה איתה יועצת ההנקה, וראינו שהיא כמעט ולא הצליחה להוציא כלום.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'השיטה הזאת של השקילה היא שיטה בערבון מוגבל '
השיטה הזאת של השקילה היא שיטה בערבון מוגבל
07/04/2014 | 23:53
4
145
מאוד.
סתם לדוגמה, חברתי שקלה את התינוק בבית החולים לפני ואחרי הנקה. המשקל מדייק עד לרמת הגרמים. התינוק שקל אחרי ההנקה פחות מאשר לפניה.

מבלי לקנטר חלילה, כי אני יודעת שזה בנפשך - האם לדעתך היית צריכה לעשות משהו שונה? לדעתי עדיין עשית את הדבר האחראי והאידיאלי. הרי יש אינספור מצבי אמת ולא ניתן להכין לכולם (גם לא בטוחה שרצוי).
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'עשינו ניסוי ושקלנו לפני ואחרי 60 סימילאק'
עשינו ניסוי ושקלנו לפני ואחרי 60 סימילאק
08/04/2014 | 00:32
3
186
ויצא שהיא עלתה בדיוק ב-60 ג׳... וזה היה סתם כדי לבדוק את המשקל. אם תחזיקי כוס מים ששוקלת 300 ג׳ ותישקלי, תראי במשקל (מדוייק) תוספת של 300 ג׳. אותו דבר אם תכניסי את המים לגוף שלך.

השקילה נהיית לא יעילה כמה חודשים אחרי הלידה, כי אז מספיק לפעמים מעט חלב כי הוא נהיה שומני ועשיר יותר.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'חבל שהניסוי עם הסימילאק הצליח'
חבל שהניסוי עם הסימילאק הצליח
08/04/2014 | 08:49
2
145
ומעבר לתגובה האמוציונלית הילדותית הזאת - קורה שיש בעיות. המקרים שבהם אין מספיק חלב הם לא המקרים השכיחים. הם נדירים, אבל הם קורים.
תחת ההנחה שאתרע מזלך ונכנסת לקבוצה הזו, האם את חושבת שהיית יכולה לעשות משהו שונה?
אני מוחה דמעה על התנפצות החלום, ואני חושבת שהנחישות שלך מדהימה
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני לא בטוחה למה אין לי מספיק חלב'
אני לא בטוחה למה אין לי מספיק חלב
08/04/2014 | 15:08
1
101
לפי מה שאמרה לי דר׳ צימרמן, רופאת ילדים ויועצת הנקה מוסמכת, רוב הסיכויים שאין לי מספיק חלב בגלל שהתינוקת לא ינקה נכון בתחילת הדרך, והגוף התקבע על כמות נמוכה. לא עשיתי בדיקות בלוטת תריס וכו׳ כי היא אמרה שהסבירות שיש לי בעיית כמויות בגלל קונדישן רפואי כלשהו שלי, היא נמוכה מאוד.

מה שיכלתי לעשות שונה זה לקחת יועצת הנקה צמודה מההתחלה (אם הייתי יודעת על אפשרות כזאת) שהיתה אומרת לי שיש לה לשון ושפה קשורות.
בגלל שגיליתי שהיא לא יונקת נכון רק בגיל שבועיים, ורק אז עשיתי לה התרת לשון ובינתיים נתתי לה תמ״ל, היא לא הסכימה לחזור יותר לציצי כי הוא כבר עיצבן אותה לעומת הבקבוק, שיצא ממנו חלב בשפע. אז היתה תקופה שהיא לא הסכימה להתקרב לציצי והייתי צריכה לשאוב. לצערי, אני מהנשים ששאיבות לא מגבירות להן את כמות החלב, אז ייצור החלב התייצב על כמות נמוכה וזהו.

הסיבה שהיום הכמויות שלי יחסית מספקות אותה, לדעתי, היא שהחלב יותר שומני ועשיר ויותר מותאם לה. אז כמויות יחסית נמוכות מספקות אותה עד שעות הערב, שאז שחלב פשוט שומני (זו תיאורייה שלי בעיקר).
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'*פשוט שומני=פחות שומני'
*פשוט שומני=פחות שומני
08/04/2014 | 15:29
12
לצפיה ב-'כאבים'
כאבים
07/04/2014 | 22:48
3
166
אומרים שהנקה לא אמורה לכאוב.
אולי זה עניין יחסי. לא יודעת. הנקתי 5 שנים ברצף. כאב מאוד בהתחלה. בהמשך כאב פחות. אבל גם אחרי 5 שנים עדיין הייתה לעתים קרובות אי נוחות / כאב.
ונראה לי שללא מעט תינוקות יש קשיי התחברות לפרקים, והם 'מנקרים' מסביב עד שנתפסים. הנקה בגיל יום לא זהה להנקה בגיל שבועיים ולא זהה להנקה בגיל 3 חודשים.

ולמען לא ישתמע אחרת, המלצתי החמה לכל מי שרוצה להניק: לכי תלמדי, קבלי הדרכה. מראש. הנקה מתחילה מהלידה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לדעתי'
לדעתי
08/04/2014 | 07:00
111
השאלה עד כמה כואב, ועד כמה הם לא מצליחים להיתפס. סביר שייקח דקה, שתיים, חמש בשבועות הראשונים, אבל לא בסביבות 20-30 דק' בכל הנקה כמו שהיה אצלי.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'גם אצלי עם הקטנה היו כאביםמהגיהנום'
גם אצלי עם הקטנה היו כאביםמהגיהנום
09/04/2014 | 11:23
61
עם הגדול היו פצעים אז אני לא מתייחסת לזה בכלל, ברור שאם יש פצעים זה כואב וזה לא המצב הרגיל.
עם הקטנה הכל היה פיקס, ובימים של הגודש זה כואב שאין לתאר. היו איזה חמישה ימים כאלה, שבכל הנקה, שבלילה זה היה יכול להיות כל חצי שעה או כל שעה, הייתי נועצת אצבעות בכרית מרוב כאב. והכל היה בסדר ועם ירידת הגודש זה פסק כמובן. (אולי כשאומרים שלא אמור לכאוב לא מתייחסים לימים האלה? אז צריך להגיד "לא אמור לכאוב כשאין גודש...").

מסכימה מאוד לשורה התחתונה שלך, הכנה להנקה צריכה להיות חלק מהכנה ללידה. הדברים שכבר ידעתי עם הקטנים, אילו ידעתי כשנולד הגדול היה נחסך ממני סבל אמיתי, טראומה ממש. כל הבעיות שנוצרו עם ההנקה שלו היו רק, אבל רק בגלל חוסר ידע וחוסר ניסיון (ואחיות שיש להן המון ידע, אבל אין להן טיפה זמן, סבלנות או מוטיבציה לחלוק אותו עם אף אחת.)
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'יש כואב ויש כואב'
יש כואב ויש כואב
09/04/2014 | 13:33
40
כואב-לא נוח (כמו שאצלי יש) יכול לנבוע מפטמות רגישות (ככה זה במקרה שלי לפחות).

כואב-כוכבים בשמיים שלא עוברים אחרי ספירה עד עשר, אומרים ש- 1) התפיסה לא טובה, וש- 2) כבר יש פצע/שפשוף מאותה תפיסה לא טובה.

הראשון תקין (לא כיף, אבל זה מה יש), השני לא.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני עליתי על זה במקרה'
אני עליתי על זה במקרה
08/04/2014 | 18:20
3
86
חשוב להגיד שלשון קשורה יכולה להיות תורשתית. אני במקרה נזכרתי במלונית שיש לי לשון קשורה (כי אף פעם לא הצלחתי לעשות שטויות עם הלשון, כמו להפוך אותה...).
היועצת הנקה הסתכלה והתברר שהייתה גם לבת שלי לשון קשורה.

כדאי לבדוק את זה כבר בבית חולים, כי אז יש אפשרות לטפל בזה עוד לפני היציאה הביתה (לא תמיד, אבל אם זה מצליח זה חוסך כ-1000 ₪)
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'נכון, ולא נכון'
נכון, ולא נכון
09/04/2014 | 13:36
2
43
נכון - לשון קושר זה תורשתי. מסתבר שלי יש לשון קשורה בטירוף. מה שממש לא מנע ממני לינוק כשהייתי תינוקת. לתאומות שלי הייתה לשון קשורה, ורק אחרי ההתרה השלישית הן התחילו לינוק יעיל.

לא נכון - ההתרה של ביה"ח לא בהכרח מוצלחת. לנו לא הזכירו לעשות תרגילים, וכל ההתרה התאחתה עד השחרור (פגייה).

ובלי קשר - זה מעולה שבבי"ח התחילו לבדוק את הנושא לכל הילודים.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אז זהו-'
אז זהו-
10/04/2014 | 15:48
1
14
שלא ממש בודקים...
כמו שאמרתי, אצלי בדקו ממש במקרה ורק אחרי שציינתי שיש לי. עד אותו רגע, היועצת הנקה לא חשבה לבדוק, אפילו שההנקה לא הייתה להיט.
בגלל זה חשוב לבקש מיועצת הנקה / מיילדת או מי שעושה את הדברים האלה להעיף מבט עוד לפני השחרור.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ציינתי במקום אחר'
ציינתי במקום אחר
10/04/2014 | 19:46
10
שבבי״ח כרמל יש רופאה בייחודים שעיקר תפקידה, לפי מה שהבנתי הוא לבדוק ולהתיר לשון קשורה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'גם לי הייתה חוויה לא טובה עם ההנקה'
גם לי הייתה חוויה לא טובה עם ההנקה
07/04/2014 | 21:14
1
312
שהסתיימה במפח נפש ותסכול.
כתבתי פה על החוויה שעברתי ואני לא אחזור על זה.
אני כן רוצה להוסיף להודעה שלך, מדברים שהבנתי בדיעבד:
אני ילדתי בבי"ח כרמל- יש שם יועצת הנקה מסורה מאד. אני הגעתי למחלקה בערב והיא כבר לא הייתה שם. למחרת, הגיעה יועצת ההנקה שהזמנתי. כמוך לא ידעתי שהיא צריכה להיות מוסמכת. הספיק לי שהיא חברה של אחותי ושנפגשנו פעם אחת לפני. רק בדיעבד הבנתי שהיא לא הייתה מאד מקצועית ורק בדיעבד אני מתחרטת שלא קיבלתי את הזמנתה של היועצת מביה"ח. אבל מי חשב שהחברה לא מספיק מקצועית?
במחלקה לא הרגשתי שמעודדים אותי להניק, הייתה אחות שדחפה לו סימילאק כי הוא לא היה רגוע בלילה השני. כן, הלילה הקשה שהתינוק צמוד לציצי כל הזמן...ושוב, רק בדיעבד ידעתי שזה המצב
הוא לא עשה פיפי וקקי בימינו במחלקה- הייתי עסוקה בלשקר ולהגיד שיש פיפי, רק שישחררו אותנו
גם המשפחה לא עודדה- אחותי אמרה לי לתת לו תמ"ל כדי שישמור על המשקל וישחררו אותנו, חמותי צחקה ואמרה שאני עושה לו דיאטה כי הלכתי להניק אותו

והכי אני מצטערת, זה שלא עשיתי הכנה טובה לפני. סדנה שתסביר איך לחבר, מה נכון ולא נכון, מה להרגיש ומה חריג, איך להתמודד עם כאב, מה המשמעות וההשלכה של נתינת בקבוק תמ"ל, איך יודעים אם הוא יונק, אם הוא בסדר, אם אני בסדר. אם הייתי עושה הכנה כמו הכנה ללידה, אולי זה היה מסתיים אחרת.

והיום, חצי שנה אחרי, אני מנסה לחיות בשלום עם נתינת התמ"ל. מקנאה בטירוף בבנות אחרות שזה הצליח להן בקלות ואחת על כמה מקנאה באלו שעברו מסכת יסורים ועדיין שרדו את הקשיים ולא ויתרו.
ואם זאת, מסתכלת מהצד ואומרת זה מה יש. גדל פה תינוקי מתוק, שמתפתח יפה ושמוקף באהבה אדירה

כל הכבוד לך על ההצלחה, הלוואי עליי!

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'גם אני חשבתי "לזרום", זה לא ממש הלך...'
גם אני חשבתי "לזרום", זה לא ממש הלך...
07/04/2014 | 23:50
210
מסכימה לחלוטין, לחלוטין לא ברור לי איך אין שום תמיכה והסברה בקשר להנקה *לפני הלידה* כשכולם אומרים שהנקה היא כל כך חשובה/מועילה. קצת יותר מודעות והכוונה והיה קל יותר לכל הפחות לזהות בעיות בזמן.
לפני הלידה חשבתי שאני פשוט אנסה ונראה איך ילך, הייתי בהדרכה להנקה - משהו כמו שעה מאוד בסיסי, והייתי בטוחה שזה מספיק. לצערי בבית החולים לא היתה מי שתסביר לי. חיברתי את התינוקת והייתי בטוחה שהכל תקין, רק בדיעבד הסתבר לי שהחיבור לא היה מספיק טוב ונהיו לי פצעים וכאבים איומים. מכאן כמובן זה רק הסתבך, הייתי חייבת להפסיק לשבועיים כדי שהמקום יתרפא, ולחזור עכשיו מאוד קשה - היא לא כל כך מעוניינת וכבר התרגלה לבקבוק.
קשה לנווט בין כל העצות הסותרות וקשה לדעת על מי לסמוך (גם בין יועצות הנקה מוסמכות). סתם לדוגמה פתרון של פטמות סיליקון נשלל ע"י יועצת אחת בטענה שזה מאוד בעייתי ומפריע ליצור של החלב ויועצת אחרת אמרה שזה פתרון מצוין...
חייבת להגיד שיועצת ההנקה שהיתה אצלי המליצה להמשיך להניק למרות הכאבים ובניגוד להוראת רופא "כי אחרת לא תוכלי לחזור להניק". התחושה היתה שהיא שוכחת שאני קיימת וכואבת ושבעצם חיפשתי פתרון הגיוני ולא "להתאבד" על ההנקה במחיר של מסטיטיס (דלקת שד, ששוב - זה מה שהרופא אמר).
בקיצור, די מתסכל שלמרות שחשבתי שיש לי מידע, הוא לא היה קרוב ללהיות מספיק. ומאוד מתסכל שבבתי היולדות התמיכה כל כך מינימלית.  
בדיעבד, אחת ההמלצות שלי לחברות שבדרך היא להתעניין בהנקה לפחות כמו בסוג העגלה :)
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אתן מציגות בעיה מאוד מעצבנת..'
אתן מציגות בעיה מאוד מעצבנת..
08/04/2014 | 01:55
9
447
זה באמת לא מתקבל על הדעת שיש כלכך הרבה עידוד להנקה והכרה בחשיבות שלה ולעומת זאת מקורות מידע והכוונה מקצועיים ומסודרים אין..
בתור מישהי שאמורה ללדת בקרוב ומאוד רוצה להניק אני מברכת על הפוסט הזה שהגיע בזמן ופקח את עיני לסוגיה שעם כל הלחץ של הלידה לא ממש התעמקתי בה..
בקורס הכנה ללידה המדריכה התייחסה לזה בצורה מאוד שולית ואמרה שיש יועצות הנקה בבית חולים ושהאחיות מאוד מנוסות ושאחרי הלידה מי שתהיה מעוניינת ידריכו אותה מה ואיך, לפי מה שאני קוראת כאן, זה ממש רחוק מלהיות מספיק...

אז רציתי לשאול , האם מעבר ללהצביע על הבעיה המאוד מרגיזה הזו יש לכן הצעות קונקרטיות למה כדאי לי לעשות לפני הלידה כדי ללמוד עוד על הנקה בצורה מספקת דיה וכמו כן היכן המקום הכי מתאים לעשות זאת ?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'בביהח שיבא יש קורס הכנה להנקה'
בביהח שיבא יש קורס הכנה להנקה
08/04/2014 | 06:29
208
זה מפגש בודד שעלותו 50 ש"ח, בטח יש בעוד מקומות אולי שווה לך לבדוק.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לא יודעת אם הכי מתאים, אבל.'
לא יודעת אם הכי מתאים, אבל.
08/04/2014 | 06:30
200
בכללית יש הדרכות ע"י אחיות מעקב הריון במרכזי בריאות האישה, כל כמה שבועות, ללא תשלום.
ההדרכה די אינפורמטיבית (עם מצגת וסרטוני הדגמה), בערך שעה וחצי-שעתיים.

ברור לי שזה לא מקיף הכל/מספיק, אבל זה נותן איזשהו בסיס. זה אומנם תלוי במי מעביר ואיפה אבל נראה לי ששווה לנסות.
אם את בעניין, אפשר לברר במוקד או במזכירות (אצלי אחות המעקב יידעה והמליצה לבוא).
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'הכנה להנקה'
הכנה להנקה
08/04/2014 | 08:35
184
אם בקורס או אם בסרטוני ביו טיוב (זכור לי שבאתר של קופ"ח כללית יש כמה סרטונים מוצלחים) - העיקר להבין לקראת מה את הולכת, מה הקשיים הצפויים מעבר ליומיים הראשונים בהם את עדיין בביה"ח.

אני למשל עם הדובון הייתי שבוע באשפוז. משבר היום השלישי וקפיצת הגדילה של גיל שבוע קרו שם ומדריכות ההנקה ידעו להסביר לי מה הולך (אבל לחלוטין הייתי צריכה לתפוס אותן באוזן ובדיעבד ראו שהן לא ממש מתמחות במה קורה מעבר לימי האשפוז הראשונים). לי היה המון מזל עם ההנקות כי שניהם תפסו היטב, לא פצעו ולא הקשו ועם כל השאר היתה לי חברה טובה שנתנה טיפים.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ללכת להדרכה ייעודית'
ללכת להדרכה ייעודית
08/04/2014 | 08:37
108
לפני חמש וחצי שנים עשיתי ב'ליס'. בטח יש בעוד מקומות.
להתאמן עם בובה על התנוחה.
לראות נשים מניקות.
לדעת שהרבה פעמים זה לא בא בקלות, ולהיות מוכנה לקושי. גידול ילדים בכלל הוא ריצה לטווח ארוך ולא ספרינט שנגמר בלידה. וזה קושי שמגיע כשאת דווייה, מבולבלת ומוצפת הורמונים, ועדיין צריך להתמודד ומהר, כי תינוק צריך לאכול.
ולמרות כל מה שהוביל לפתיחת השרשור הזה: להאמין. להאמין בעצמך ובגוף שלך ובזה שנשים הניקו, מניקות ויניקו מאז ומתמיד ולעולם.
שיהיה בהצלחה
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לקרוא בפורום הנקה'
לקרוא בפורום הנקה
08/04/2014 | 08:45
110
לקבל כמה שיותר מידע תאורטי על איך כל התהליך עובד (הורמונים, קפיצות גדילה, בעיות וקשיים נפוצים וכו)  וגם לראות שאלות של התחלה של בנות אחרות שדי חוזרות על עצמן אם את קוראת קבועה שם.
כדי שברגע האמת תוכלי בערך לדעת מי מדברת שטויות וכדאי לך להתעלם מהדברים שלה ומי מדברת לעניין פחות או יותר (מבין יועצות, מדריכות ואחיות בביהח).
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני לא חושבת שזה אפקטיבי בכלל לפני הלידה'
אני לא חושבת שזה אפקטיבי בכלל לפני הלידה
08/04/2014 | 13:16
1
129
כי עד שאין תינוק זה סתם מיותר בעיניי ממש להיכנס לעניין הזה לעומק.
אני בעד לקחת יועצת הנקה מוסמכת גם אם נראה שאין בעיה. זו העצה הכי טובה שלי לכל אמא לעתיד שרוצה להניק. אני לא באמת חושבת שאפשר להתכונן להנקה. יש טכניקה וזה לאו דווקא בא בטבעיות כמו שהדיעה הרווחת...
לי זה לא בא בקלות. כאב לי נורא. ידעתי שלא אמור לכאוב ושמשהו לא בסדר ופשוט הלכתי ליועצת הנקה. אני חושבת שיש גם במסגרת שירותי הקופה- ייעוץ הנקה למי שידה איננה משגת. שווה לבדוק
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לדעתי כן יש כמה כללים בסיסיים שאפשר ללמוד'
לדעתי כן יש כמה כללים בסיסיים שאפשר ללמוד
09/04/2014 | 11:30
61
ברור שאי אפשר לראות ממש תינוק בן יומו יונק ולראות "הנה הלסת שלו נעה" וכאלה, ואי אפשר לחוות את הדבר עצמו, אבל אפשר לדעת שלא מספיק שהתינוק "יושב" על השד - כי יש מציצה שאיננה אכילה. אפשר לדעת איך להעיר אותו אם הוא נרדם, או לדעת שזה בסדר שבגיל לידה הנקה זה רוטציה של אוכל-ישן-אוכל-ישן במשך שעתיים, לדעת שהתינוק לא ייחנק אם האף שלו שקוע בשד, לדעת שביממה הראשונה לא צריך להעיר לאכול במשקלים מסויימים, כל מיני עובדות בסיסיות וכלליות יחסית - שיכולות מאוד לעזור. ככה נראה לי
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מה שאני מתכוונת לעשות בפעם הבאה'
מה שאני מתכוונת לעשות בפעם הבאה
08/04/2014 | 14:58
118
זה לקחת יועצת הנקה צמודה כבר בבית החולים.
קשה להבין לבד מהסברים תיאורטיים איך נראית הנקה נכונה נראית.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לעשות הכנה להנקה בשלושה מישורים'
לעשות הכנה להנקה בשלושה מישורים
09/04/2014 | 13:44
44
קורס - אנחנו לקחנו בכללית (ואני בכוונה מדברת ברבים, כי אני גררתי את בן הזוג למפגש הזה, כדי שידע גם הוא על יתרונות ההנקה, בעיות ומשברים צפויים).

סביבה - להכין את הסביבה לתמיכה. מלהכין/להביא לכן אוכל, ועד לבקש לא לסנן אמרות תמ"ל בשעות משבר.

יועצת - להכין טלפון של יועצת עוד לפני הלידה, ולדבר איתה אפילו לפני הלידה. אני קיבלתי מהדולה שלי את הטלפון של היועצת שלי, והוא היה מוכן לי כשהרגשתי שמה שאני לא עושה לא מסתדר. בסיבוב השני, כבר דיברתי איתה מראש לוודא שהיא לא מתכננת חופשה/טיול/חל"ד בעצמה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מסכימה מאוד'
מסכימה מאוד
08/04/2014 | 02:54
131
קורס הכנה ללידה מכין במשך כל כך הרבה שיעורים לתהליך הלידה שהרבה פעמים אין לנו יותר מדי שליטה על מה שקורה בו אלא הגוף שלנו ו/או הרופאים שולטים. נכון שכדאי לדעת ולהיות מוכנים אבל בעיני ההכנה לאחרי הלידה, לימים הראשונים בבית עם תינוק חדש ובעיקר להנקה רחוקה מלהיות מספקת. חייבים ללמוד מה שרק אפשר לפני, אם יש חברה שמניקה כעת ללכת ולנעוץ מבטים סופר מפורטים ולא להתבייש. לוודא שיש טלפונים של יועצת הנקה זמינים ולא לחכות! ברגע שמתחיל כאב או שיש חשש מבעיה לפנות מיד. העניינים יכולים להתדרדר מהר מאוד וכשיש פצעים או כשמתחילים עם התמל זה הרבה פעמים כבר מאוחר מדי (לא אבוד, אבל בהחלט הרבה יותר מסובך).
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'טיפ שלי בנושא הנקה'
טיפ שלי בנושא הנקה
08/04/2014 | 07:35
234
להגיע לחדר לידה עם טלפון של יועצת הנקה מוסמכת (עדיף מישהי שקיבלתן עליה המלצות מחברה שהניקה).
ליצור איתה קשר לפני הלידה.
ולתדרך את בן הזוג/מלווה שבמסגרת שיחות הטלפון/סמסים של: נולד/ה בשעה טובה בן/בת.
להתקשר ליועצת הנקה ולבקש שתבוא בהקדם האפשרי. עד 24 שעות מהלידה.
ולהיות מוכנים שיועצת הנקה זו לא מישהי שרואים פעם אחת וביי.
אלא מישהי שתקפוץ לביקור מספר פעמים בתחילת ההנקה וגם תתמוך טלפונית אם צריך.
כמובן שכל ביקור עולה כסף אבל אם הנקה חשובה לכן זה שווה כל שקל.
לגבי שיבא -
בי"ח מקצועי ומיומן בכל נושא הלידה אבל אל תבנו על יועצות ההנקה שם.
אמנם האחיות בתינוקיה קשובות ליולדת ומבצעות בקשות כגון: הנקה בלבד או ללא מוצץ אבל אין שם תמיד יועצות הנקה וגם מי שיש שם לעגה לי כשבכיתי מכאבים בגלל תפיסה לא נכונה ("עוד שניה את יולדת שוב").
אז תבואו מוכנות אם יועצת שיכולה לבוא לבי"ח ולעזור לכן.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ממליצה להצטרף למפגש של ליגת לה לצה'
ממליצה להצטרף למפגש של ליגת לה לצה
08/04/2014 | 07:46
1
203
אפילו לפני הלידה ובטח ובטח אחרי הלידה
אלו מפגשים שמתקיימים פעם בחודש בכל מיני אזורים בארץ, בחינם, ללא צורך להרשם.
ליגת לה לצה היא ארגון שמטרתו לתמוך בנשים מניקות. הוא מופעל על ידי מתנדבות. למפגשים מגיעות מדריכות של ליגת לה לצה (שהן לא בהכרח מדריכות IBCLC , אגב, אבל תורמות הרבה מניסיונן).
חפשו בגוגל ליגת לה לצה לאתר ולפרוט המפגשים בארץ .

בנוסף - ממליצה למצוא חברה טובה שהניקה הרבה זמן ויכולה לתרום מניסיונה ותמיכתה. אצלי זה מה שהציל את ההנקה שלא כל כך הלכה בהתחלה.....
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מסכימה'
מסכימה
08/04/2014 | 08:37
114
אני ישבתי עם בנות משפחה שהניקו ראיתי איך הן מניקות, קיבלתי הסברים וטיפים. זה הכי מכוון לפני הלידה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'כמה מילים על לשון קשורה+ יועצת'
כמה מילים על לשון קשורה+ יועצת
08/04/2014 | 11:29
1
238
ל-5% מהתינוקות יש את זה לרוב ההתרה היא ממש שטויות. העניין הוא שזה לא נבדק באופן שיטתי ולעיתים יש התחברות תקינה ורואים את הסימנים לזה (אמא פצועה)  רק אחרי כמה ימים בבית.  תדרשו בבית החולים שיבדקו זה יכול לחסוך הרבה צרות. על ההנקה שלי הסתכלו וזה נראה שמתחבר יפה והכל טוב אבל בפועל אני נפצעתי ולא ידעתי את זה עד שעברו כמה ימים  וזה היה יכול להחסך ממני אם מישהו היה מציץ לילד לתוך הפה לרגע.
ההתרה במקרים הקלים (לרוב) היא ממש פשוטה. בעבר (היסטוריה) מיילדות היו מטפחות ציפורן זרת ארוכה מסתכלות על תינוק בבכי הראשון ואם הייתה לשון קשורה (רואים את זה יופי בתינוק בוכה)  מתירות מיד והסיפור נגמר (זה כמו חתך בקרום בין 2 האצבעות, לא נעים אבל לא סיפור.

להזמין יועצת הנקה הבייתה זה לא עסק כל כך יקר.  אני בכללית. יועצת שלהם זה 150 ש"ח לביקור. יועצת מוסמכת דרך מושלם זה החזר של עד 50 ש"ח למפגש לעד 5 פגישות (אין מניעה לקבל 5 קבלות על מפגש 1 מה שאומר שאפשר לקבל החזר של 250 ש"ח)  יש להם גם שירות אינטרנטי בשעות היום שאפשר לדבר בשיחת וידיאו (או טלפון) עם יועצת הנקה שממש עוזר.
מה שהכי חשוב בעניין הוא שבשנייה שמשהו לא הולך חלק  להזמין. לא לחכות אולי זה ישתפר ולא כלום, מייד!  אני חזרתי מבית החולים ביום ראשון ובשני בצהריים כבר הגיעה אליי יועצת הבייתה.  אם הייתי מחכה עוד יום סתם היה לי כואב והיינו עלולים להכנס לסרטים של תת תזונה ולהרוס את ההנקה.  זה סה"כ כמה מאות שקלים  במקרה היקר שזה פחות ממטרנה לחודש.

כל הכבוד על הפוסט והלחימה הממושכת!

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מסכימה עם כל מילה!'
מסכימה עם כל מילה!
09/04/2014 | 11:48
61
פחות מבינה בנושא של לשון קשורה, אבל יועצת הנקה זו באמת הוצאה כל כך משתלמת וכדאית. אני חזרתי הביתה בשישי בצהריים. הלילה הראשון היה סיוט ובלי להתבייש ביליתי את השבת באיתור יועצת הנקה מהאזור ושליחת מיילים וסמסים ליועצות שמצאתי. היועצת התייצבה אצלי ביום ראשון והרגשתי הרבה יותר מחוזקת ובטוחה מבחינת ההנקה אחרי הביקור שלה. בהמשך גם התייעצתי איתה טלפונית כמה פעמים.
הריון ולידה - תמיכה >>

הודעות אחרונות

07:44 | 22.09.18 אורחים בפורום
23:05 | 21.09.18 גלי377
20:31 | 21.09.18 אורחים בפורום
17:10 | 20.09.18 אורחים בפורום
12:00 | 20.09.18 יוחננוף2
11:41 | 20.09.18 אורחים בפורום
15:43 | 18.09.18 אורחים בפורום
12:17 | 18.09.18 האמיתית
12:37 | 17.09.18 מייחלת לרגע
23:15 | 16.09.18 אורחים בפורום
18:31 | 16.09.18 אורחים בפורום
10:45 | 16.09.18 ilanit56
06:51 | 16.09.18 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ