עגלות או לא להיות

kooti

New member
ביבה טאי טאי

רכשתי כשהיה בן חצי שנה
עלות: 1,200 בערך בביבי שיק
יתרונות: גגון ענק, מסעד רגליים מתרומם ויוצר מעין אמבטיה, עבירות מעולה , סל גדול, ידית בגובה נורמאלי
חסרונות: ריפודים מבד קצת זולי, אין צבעים אטרקטיביים, קיפול פחות נוח(העגלה שוכבת כשמתקפלת) ומתקפלת די גדול יחסית למשקל שלה
יצא לי לתקן אחרי שקראו לי את הגומי של הידית בטיסה, היה בסדר, נסעתי בעצמי לבצרה וטיילתי מסביב די הרבה זמן עד שסיימו.
יצא לי להושיב גם את הגדול בעגלה4.5 וגם את שניהם ביחד עבר בסדר, אם כי לא הייתי מושיבה בתוכה שניים באופן קבוע

צ'יקו סימפליסיטי המעולה

כמו צ'יקו קורטינה רק בגירסת מיני. הברקה גאונית של היצרן.

נדמה לי שעולה בסביבות 650-750 ש"ח (אני קניתי משומשת).

ידית מתכווננת, גב נשכב לגמרי עד ישיבה מלאה - מתכוונן ביד אחת, סל ע-נ-ק ביותר - לא יאומן איזה סל ענק לעגלה כזו קטנה. ידית אחת - נוחה מאוד, מתקפלת בשניות לגודל זעיר. כל היתרונות של הצ'יקו קורטינה רק שלהבדיל מהקורטינה שהיא די משאית, הסימפליסיטי היא כמו חיפושית... קטנטנה וחמודה

מגיעה עם כיסוי רגליים חורפי מתוק לאללה ופרקטי מאוד

קלילה במשקל, ננעלת בקיפול - אפשר להעמיד אותה כשהיא מקופלת

צרה מאוד ועדיין מאוד מרווחת לילד - הילדים שלי גדולים (סביבות 4 קילו) מאוד נהנו ממנה, הקטנה שלי בת שנתיים ועדיין מאוד נוח לה שם.

מגיעה עם תיק כזה - כאילו בסיסי (תא אחד גדול) עם תיקתקים מאוד חזקים שנתלה על העגלה, מסתבר שלא צריך הרבה יותר מזה בתוך התיק הסופר מינימליסטי הזה נכנסים טיטולים, חיתול בד, סט החלפה (בקיץ...), מגבונים, טישו, ארנק ונייד. ובכלל יש בו הרבה יותר מקום ממה שנראה...
צלון קצת יותר מוצלח מהקורטינה אבל לא הרבה יותר... מעיפה עליה בד גדול וסוגרת את הפינה.

לאחרונה התחילה לה בעיית קיפול - כשעולים כמה מדרגות והיא קצת נחבטת היא נסגרת (!??!). אנחנו כרגע בסביבה חפה ממדרגות אז לא משנה לנו כ"כ, אילו היינו בסביבה שונה הייתי חייבת לתקן את זה.

הלדעתי זו העגלה המושלמת, כי יש לה את כל היתרונות של הצ'יקו קורטינה שאני מאוהבת בה קשות רק שהיא זעירה! נדמה לי שבגלל זה חושבים לפעמים שהיא לא מתאימה לגיל לידה {מחפשים את המשאיות שנראות כאילו יותר "שומרות" על התינוק או משהו כזה} לדעתי זו עגלה מצטיינת במחיר מצחיק בהשוואה לכל מה שיש לה להציע.

היפ-הופ של בבה-קאר

יש לנו את העגלה של בבה קאר (לא מעור, יש גם עור בסדרה הזו)
עגלה טובה (מיוצרת בספרד) וחזקה, עברה טלטלאות וסחיבת משאות ושרדה :)
עלתה 5000 ש"ח כולל הכל (סלקל, אמבטיה, טיולון) בבייבי לאב,
יתרונות - חזקה, נוסעת בקלות ומרשימה :)
חסרונות - כבדה וגדולה (גם כשמקופלת תופסת מקום)
מומלץ בחום לבעלי תא מטען גדול ומעלית! :)

סנופה

New member
בוגבו קמיליון 3

חשוב לי לציין שאני מאד, מאד, מאד מרוצה מהעגלה. אבל הנה החסרונות והיתרונות שאני מצאתי בה-

יתרונות:
מסיבית, מה שאומר שהעבירות שלה מצויינת- דרכים לא סלולות, חול, בוץ ומה לא
אמבטיה יחסית גדולה (הקטנה שלי היתה ארוכה מאד ובכל זאת סחבנו באמבטיה עד גיל 7 חודשים)
מאד נוחה לעולל
אפשר להוסיף לה אביזרים כמו גלגלי שלג, מבחינתי זה היה מאד יעיל
קלה מאד לתפעול, הרכבה ופירוק- הרכבתי בעצמי

חסרונות:
לא זולה בכלל
מסיבית- מתקפלת רק בשני חלקים ולא למטריה ולא נכנסת לתא מטען מאד קטן

עודבש

New member
כן!

עגלה מעולה!!! ענתה לי על כל הקרטריונים (הקשוחים שלי)
מתקפלת בקלות, נשכבת 180, מרכב מתהפך, מאוד יציבה, צלון ענקקקק, ידית אחת, כל הבדים נשלפים לכביסה וזו עגלה ששורדת שנים רבות.
אוהבת מאוד מאוד מאוד!

Shirka9

New member
כן ולא

האמבטיה מדהימה, נוחה מאוד ושימשה אותנו כעריסה במהלך היום ובתקופה מסויימת גם בלילה. כשמניחים אותה על הריצפה היא מתנדנדת וגם יש לה רגליים שמאפשרות יציבות. והיתרון הכי גדול בעיניי זה שאפשר לכוונן את גובה אזור הראש - מסייע מאוד בזמן צינון. אבל כל היתרונות האלה הם לשלושה חודשים...
הטיולון די מצ׳וקמק לדעתי. משענת הגב לא יציבה במאה אחוז ומהרגע שסובבנו אותו החוצה (עם גב התינוקת אלינו) קשה לקפל את העגלה כמו שצריך.
בנוסף, הגלגלים הקטנים גורמים לנו להרגיש כל בור קטן בדרך.
כבעלת רכב קטן עם בגאז׳ קטן, לא היה לנו מבחר גדול של עגלות ויאמר לזכות העגלה שהיא אכן נכנסת...
לסיכום, לא ממליצה.

bryael3

New member
אני לא מרוצה ממנה

קניתי רק טיולון בלי אמבטיה והיא אמנם ענתה על כל הקריטריונים- ידית אחת, מרכב מתהפך, נשכבת 180 מעלות, יציבה אבל בכל זאת היא דיי הצ'טקמקה ונהרסה לה הצורה דיי מהר, כלומר, הגב הפך ללא יציב כל כך ופתאום קורס אחורה, הצלון לא מתוח ועקום, הגלגל מתנדנד בצירו, היא דיי כבדה וכמעט בלתי אפשרי לקפל אותה ביד אחת והיא דיי יקרה.
והיא בת שנתיים אצלי ומציינת שלא משתמשים כל כך הרבה.
לסיכום- לא ממליצה. לפחות לא על הטיולון.

המלצה כללית

לא לדגם או חברה
אל תקנו עגלת "הכל בהכל"
למעשה- אל תקנו עגלה
קנו יד שניה/קבלו מחברים עגלה עם אמבטיה להתחלה (לי בילד הראשון לא היתה אמבטיה והיה נסבל. בילדה השניה והשלישי כן היה וזה עולם אחר- ממש הופך את החל"ד להרבה יותר נח כשהם ישנים במיטה נוחה)
ותשקיעו את הכסף בגיל 3-6 חודשים בטיולון מפנק במיוחד שעולה רבע מהעגלות "הכל כלול"
והוא גם לרב קל יותר, מתקפל קטן יותר
,וישרת אתכם בין שנה לשנתיים
בניגוד לשלב האמבטיה שזה כאמור 3-6 חודשים
חבל להוציא סכום של משכורת שלמה על עגלה שתמש רק כאמבטיה (כי כטילון היא יכוןלה להיות נהדרת אבל תמיד תהיה מסורבלת, כבדה ופחות קטנה בקיפול מטיולון ייעודי)

Blackbird8

New member
זה מה שאני עושה

יש לי עגלה יד שנייה מאחותי.
היא במצב מעולה ויש לה אמבטיה ולמרות שהיא תהיה בת שבע כשאלד היא במצב ממש טוב.
זו עגלת בוגבו וכמה שבאופן אישי הייתי בוחרת לעצמי עגלה יותר קומפקטית - כרגע, לתקופה הקצרה שצריך את האמבטיה זה מספיק טוב.

כשיגיע שלב הטיולון אני מתכוונת להשקיע ולקנות טיולון איכותי.

עינב צודקת ולכן קנינו את ביבה טאי טאי

העגלה עם הטיולון שוקלת 7 ק"ג והיה מבצע של 100 ש"ח על האמבטיה. האמבטיה קטנה אבל שווה את המחיר.

בתחום של טיולונים 7 קילו זה כבד

נכון שכעגלה משולבת זה יחסית קל אבליש טיולונים מעולים שהם 5 קילו ואף פחות.אין שום עגלה משולבת כזו

המלצה כללית

לא לדגם או חברה
אל תקנו עגלת "הכל בהכל"
למעשה- אל תקנו עגלה
קנו יד שניה/קבלו מחברים עגלה עם אמבטיה להתחלה (לי בילד הראשון לא היתה אמבטיה והיה נסבל. בילדה השניה והשלישי כן היה וזה עולם אחר- ממש הופך את החל"ד להרבה יותר נח כשהם ישנים במיטה נוחה)
ותשקיעו את הכסף בגיל 3-6 חודשים בטיולון מפנק במיוחד שעולה רבע מהעגלות "הכל כלול"
והוא גם לרב קל יותר, מתקפל קטן יותר
,וישרת אתכם בין שנה לשנתיים
בניגוד לשלב האמבטיה שזה כאמור 3-6 חודשים
חבל להוציא סכום של משכורת שלמה על עגלה שתמש רק כאמבטיה (כי כטילון היא יכוןלה להיות נהדרת אבל תמיד תהיה מסורבלת, כבדה ופחות קטנה בקיפול מטיולון ייעודי)

begonia

New member
לא אינגליזינה אביו

עשינו טעו רכשנו אותה בהולדת הבן הבכור ואחרי כמה שבועות קצרים התחלנו להתחרט.

זה התחיל מזה שאין להשיג חלקי חילוף פשוטים והמשיך בשלל בעיות: גלגלים קדמיים שננעלם ותוקעים את העגלה, סל קטן, עגלה שמתקשה לנסוע בדרכים שטיפונת מאתגרים (כמו דשא או עלייה למדרכה מהכביש) והכי גרוע שהיא פשוט התפרקה על ימין ועל שמאל והייתה בתיקוים אין ספר פעמים. עגלה מאפנה.

sarazvzv

New member
אנחנו דווקא מרוצים

קנינו אותה לילדה שלנו שהיום בת שנה
היה חשוב לנו פרקטיות, קיפול קטן ונח, עגלה איכותית.
היתרונות:
עגלה חזקה ויציבה
נוחה לילד-מרופדת, עם פגוש
כיף לקפל אותה ביד אחת ממש בצ'יק (ביד השניה אני מחזיקה הילדה)
מתקפלת לקיפול מטריה- נח לפגאז' קטן.
סל נגיש (לא גדול במיוחד)
צילון גדול
מבחר צבעים

החסרונות:
יש לה מעצורים לגלגלים הקדמיים בכדי לשמור על זוית ישרה ולא 360 מעלות- שלפעמים הם פתאום מחליטים להילחץ. לא קורה כל הזמן וגם לא נוראי, אבל קורה.
כשעולים במדרגות (אני גרה קומה שניה ולפעמים פשוט עולה עם העגלה מדרגה מדרגה) יש מצב שהמעצור של העגלה יתפס, ואז העגלה פשוט עומדת. זה מעצבן...
אנחנו גרים במקום עירוני ולא יוצא לנו להיפגע מהקטע שהגלגלים שלה קטנים וכו'

תכלס' למי שמחפש עגלה פרקטית וחזקה אנחנו אחרי שנה של שימוש -היא נראית חדשה ונהנים ממנה ללא שום בעיה מיוחדת.מבחינתי היא טיולון מפנק + אופציה לאמבטיה לתינוק קטן, וסה"כ ממליצים...

sarazvzv

New member
אה, ושכחתי לציין שהיא צרה-שזה מבחינתינו יתרון

היא ברוחב רק של 50 ס"מ ועוברת בקלות בכל מקום, גם באוטובוסים עירוניים צפופים ובמדרכות צרות...

avital1919

New member
דווקא אנחנו ממש מרוצים ממנה

החסרון היחיד שיש לה זה שהיא באמת לא מתאימה למקומות בהם יש מהמורות רציניות בכביש וכאלה ושאם המדרגות גדולות אז הגלגלים ננעלים מהפגיעה במדרגה.

שימשה אותנו נאמנה גם באוטובוסים וגם בשיטוטים בעיר וביישוב.
פעם אחת הלכנו לשילב כדי שישמנו לנו את הצירים של הקיפול וזה היה מעולה.

שירן ג

New member
יש המלצה או דיסהמלצה על עגלת יויו?

היא מגיעה עכשיו גם עם אופציה לאמבטיה. פחות משנה לי עד כמה האמבטיה טובה ויותר חשוב לי התקופה שאחרי כטיולון. שמעתי דברים טובים עליה בעבר אבל משום מה אני לא מוצאת עליה חוות דעת באינטרנט.

nik name

New member
גרקו איבו

עגלה מעולה מומלצת בחום!
רכשנו אותה לפני שנה כשהבכור שלנו נולד
רצינו עגלה קלה ,מתקפלת בקלות ונוחה והיא ענתה על הכל.
מאוד מרוצה ממנה חוץ מהצבע של האמבטיה שבא בצבע שחור בלבד.האמבטיה מתקפלת למצב שטוח ככה חוסכת מקום באיחסון.

היא שוקלת 7 קילו!!
ועלתה לנו 3000 עם טיולון וסל קל .

lentik

New member
לגבי הקיפול

הוא לא מאוד נוח לדעתי ומתאימה רק לבגאז ענק
הסל עצמו די גדול אבל לא נוח להכניס לשם דברים מביוחד כשהטיולון פונה אליי

למעלה