עגלות או לא להיות

פג פרגו בוק פלוס

מעולה!
אחלה בדים, אחלה עבירות, אמבטיה רחבה וניתנת להרמה
החסרון היחידי שהגלגלים מקדימה קצת קטנים מה שמקשה על עליה במדרגות

קנינו ב- 2500 בייבילאב בחולון (מבצע כי לקחנו דגמים שונים לאבמטיה ולטיולון ממה שנשאר להם במלאי)

שחר292

New member
סטוקי

רכשנו לקראת סוף 2009

הקריטריונים החשובים היו: גובה, שיהיה קל לתמרן איתה, גלגלים מאסיביים/עמידים כי גרנו במושב ואמבטיה גדולה יחסית כדי שנוכל למשוך כמה שיותר איתה. (גרנו בבית פרטי, יש לנו רכב מספיק גדול כך שהשיקולים האלו לא היו רלוונטיים, אבל יש לה פטנט שקל להעלות אותה במדרגות. מקפלים אתהגלגלים הקדמיים...)

יתרונות: גבוהה, התינוק יכול לשכב על הבטן ולראות עולם (לא חשבתי על זה לפני הלידה מן הסתם), האמבטיה גדולה וארוכה ואפשר למשוך איתה חצי שנה לפחות בכיף, קלה לפירוק, קלה לתמרון. כיפית.

חיסרון: 1 מרכזי שאצלי לא היה כל כך קריטי אבל זה שהטיולון הוא לא במצב שכיבה (אפשר להטות אותו אבל הרגליים של התינוק בזוית כמו בטיולון של הבוגבו). מצד שני, כשעוברים לטיולון הם גם ככה לא ישנים שם הרבה אם בכלל וכשהם עייפים הם נרדמים בכל מקרה.

קניתי בזמנו ביבוא מקביל דרך "בייבי סטאר" עלה 4500 שח. שווה כל שקל. אם הייתי קונה שוב עגלה- זו לגמרי הייתה הבחירה שלי.

בעיקרון סטוקי נותנים אחריות בכל העולם. לא נתקלתי בבעיה כך שמעולם לא הייתי צריכה אותם. כשקנינו היה חסר לי איזה חלק ובחנות עצמה נתנו לי אותו (מדובר בפלסטיק קטן).

אין אחים, ילד חיד בינתיים

La la la 20

New member
Stokke xplory

רכשנו Special edition בדצמבר 2012 בגרמניה במחיר של 3800 ש"ח לאחר החזר מס. לא היינו קונים אותה במחיר הנוכחי בארץ. כמו כן רכשנו סלקל IZIGO שמותאם ל Stokke ומתחבר לעגלה ללא מתאמים + מתאם isofix לרכב לחיבור קל ומהיר, תיק החתלה תואם שהוא חצי בגודלו ותכולתו מרב התיקים בשוק וזה מה שחיפשנו. רכשנו גם מחזיק לכוס וקיבלנו מטריה שבאופן מפתיע שימושית עד מאד.

היה חשוב לנו עגלה גבוהה ובדיעבעד זו החלטה מצוינת, העגלה עם האמבטיה תיפקדה אצל הסבא-סבתא כעריסה המותאמת לגובה המיטה שלנו, הטיולון היווה כיסא מפואר המתכוונן לגובה השולחן לפני שהקטן יכל להתיישב. והכי חשוב ממש נוח להתנייד אתה, היא גבוהה, צרה, עם עבירות מעולה, במעלית אנחנו מקפלים מיד את הידית ונדחסים כולנו בקלות.

חסרונות
מחיר
משקל
קיפול עם עקומת למידה
לא ניתן לחבר אליה באגיפוד במקרה של אחים צפופים

גם אנחנו עם סטוקי

מאוד מרוצים, כנ"ל גם אדון פיצי
לי יש רק חיסרון אחד שמפריע בעגלה - ניתן להוריד למצב שכיבה רק כאשר הפנים אליי נגד כיוון הנסיעה

אבל עדיין, גם היום במבט של 10 חודשים לאחור ללא ספק הייתי קונה אותה שוב

zivaf2

New member
גם אנחנו ממעריצי הסטוקי

קנינו ב2009 לבכורה, ועכשו היא בשימוש לאחות שנולדה.
החיסרון היחידי לדעתי הוא הבדים הלא נושמים, אבל זה כבר סודר בדגם החדש.

shibolet101

New member
אפשר שאלה לא קשורה

איך לעזזל מושכים חצי שנה עם אמבטיה לא משנה באיזה גודל
אני זוכרת שכשהתלבטטתי בעניין עגלות היה מי שהמליץ לי על אמבטיה שתהיה טובה לאורך זמן
וגם אחרי שהפיצית שלי נולדה כשכבר שקלתי לעבור למצב טיולון בעגלה שלנו אמהות סביבי אמרו לי מה פתאום תמשכי כמה ישותר עם האמבטיה זה הכי טוב
מה גם שהיא נולדה בתחילת החורף אז כל הזמן זה נראהלי הגיוני
ואז לקראת גיל חמישה חודשים כשעוד היה לה מלא מקום באמבטיה
היא החליטה שבא לה לצאת וניסתה להתהפך מעל הדופן החוצה

בקיצור נראה לי חשוב מאוד להדגיש שלא משנה כמה האמבטיה גדולה ברגע שהפיצי מתחיל להתהפך עוברים לטיולון
ברור לי שזה מה שיקרה עם הילד הבא

שחר292

New member
אנחנו דווקא משכנו באמבטיה עד 5 וחצי חודשים

והבן שלי התהפל כבר בגיל חודשיים וחצי. עדיין הוא לא ניסה לקפוץ מהעגלה. אבל בגיל 5 וחצי חודשים בערך הוא נעמד על 6 והתנדנד ככה ואז כבר זה התחיל להיות מסוכן אז עברנו לטיולון. אבל אם הייתי לי ברירה- הייתי לגמרי משאירה.
האמבטיה של הסטוקי גדולה יחסית וארוכה.

shibolet101

New member
זה חלק ממה שהפתיע אתי

שלי לקחנ את הזמן יחסית עם ההתהפכות אבל שבוע אחרי כבר ניסתה לקפוץ מהעגלה
אבל כנראה שאני מגדלת למינג
עד היום אם יש משהו מסוכן שאפשר לעשות היא תעשה אותו

גם אני לא מבינה. הבן שלי מאוד סקרן וכבר בגיל

חודשיים וחצי רצה לראות את העולם, העברתי לטיולון בדיוק בגיל 3 חודשים שבפועל אני חושבת שיכולתי כבר קודם.

שחר292

New member
זה מה שיפה בסטוקי

שאפשר להשכיב על הבטן באמבטיה והילד יכול לראות החוצה (כי הדופן לא מאוד גבוהה).
זה היה יתרון גדול וגרם לו להיות המון על הבטן. עגלה אדירה. באמת

Nightingale5

New member
כן זה היתרון שלה על הבוגבו למשל

אני מאוהבת בבוגבו כי היא יציבה ומהממת

אבל אם הייתי מודעת מראש לחשיבות הזמן בטן בעגלה אז הייתי בוחרת בסטוקי שגם היא עגלה יקרה ודי יפה

ד"ר בייבי, לא יודעת שם הדגם.

עגלה עם אופציה למזרן מיוחד שעושה אותה שכיבה מלאה והפנים לכוון המוביל.
כשהתינוקת גדלה מוציאים את המזרן ומעבירים את הגגון לצד השני. מאוד אהבתי ועדיין אוהבת אותה.
שימשה בהנאה מרובה שלוש בנות ועדיין במצב מעולה.

אינגליזינה טרילוגי-שילב

העגלה נרכשה באוגוסט 2013 בטיול שהיינו באילת (הייתי בשבוע 29),
היה חשוב לי שהעגלה תהיה נוחה,יציבה ,אמבטיה מרווחת ,קלה לקיפול ונכנסת לבאגז' של שני הרכבים שלנו!
זה ילד ראשון שלנו... כך שאין לי נסיון עם שום עגלה אחרת!
היא עלתה באילת 3000 ש"ח (ללא מע"מ) פה היא עולה 3800 לדעתי כולל הכל (אמבטיה,טיולון ללא סלקל).
הייתה לי בעיה שהסל שכיבה לא הורכב כמו שצריך (בעלי הגאון
) ועל הדרך גם נשבר פין ברגל העגלה וגם הייתה בעיה בכפתור הרמה של מזרן העגלה,שילב ר"ג שלחו את העגלה לתיקון,נתנו לי עגלה חלופית ותקנו הכל תוך שבוע בדיוק!!!

יתרונות:
אמבטיה מרווחת
יציבה מאד!! כייף לטייל איתה,כיף לרדת/לעלות מדרגות.....
נוחה וקלילה -לא משייטת!
קיפול נוח ומהיר!
נכנסת לבאגז' בקלות
הטיולון פונה ל-2 צדדים

חסרונות :
לי ולבעלי היא קצת נמוכה (אנחנו גבוהים)
2 ידיות במקום 1 (לדעתי ידית 1 יותר נוחה)-אבל הבנתי שהטרילוגי המשופרת כבר עם ידית 1 אז נפתרה הבעיה

לכל ההריוניות מזל טוב,לידה קלה ובהצלחה בחוויה הכיפית שאתן הולכות לעבור

poly1982

New member
ורק אני לא יודעת בכלל איזו עגלה תהיה לי

יש לי אחיין מתוק ומהמם בן 3.5.
אחי וגיסתי חיים בחו"ל, וזה הנכד הראשון אצלנו. שילוב של שתי הסיבות האלה גרם לכך שהם נאלצו לקנות הכל מאפס.
אחי אמר מראש שהם לא מתכוונים להביא עוד ילדים (בינתיים עומדים בזה), אבל במקום למכור את כל הציוד של הקטן, הוא שמר לי בצד עד שאכנס להריון (יפה מצידו!)
בן זוגי טס לשם בתחילת אפריל כדי להביא את העגלה (שלב ראשון + שני), וההורים שלי טסים מיד אח"כ בפסח כדי להביא מלא בגדים וכאלה.
(אני גם חשבתי להצטרף לוויקנד, אם אתן זוכרות את שרשור הטיסה המפורסם, אבל ויתרתי אחרי שהפחידו אותי פה לאללה)
העניין הוא ש... אין לי שמץ של מושג איזו עגלה הוא קנה.
אחי פרפקציוניסט הרבה יותר ממני, תמיד עושה מחקר מעמיק על כל נושא, לא קונה שום דבר בצורה אימפולסיבית ומוצא תמיד את השילוב המנצח בין המוצר שהוא רוצה במחיר הכי אטרקטיבי שאפשר למצוא אותו. ככה הוא קנה ציוד לילד שלו, סמארטפון, ודירה בברלין. שיהיה בריא, לי אין את הסבלנות שלו לדברים האלה...
ברור לי שהם לא יקנו משהו שהוא פחות ממצויין, וגם ברור לי שהם לא יעבירו לי דברים במצב לא שמיש. אבל פתאום אני מרגישה כמו "אמא רעה" ולא אחראית - אני פשוט לא יודעת על איזו עגלה מדובר! אח שלי אמר לי מאה פעם את השם ואני שוכחת...
(טפשת הריון, נו)
עכשיו כשאני קוראת את השרשור התחלתי לחשוב, אולי זו לא העגלה הכי מתאימה לנו (הם היו ממש מרוצים ממנה אבל הוא הזהיר אותי שהיא טיפה כבדה, למשל).
העניין הוא שאני במצב כלכלי לא אידיאלי לקניות יקרות (עובדת במשרה חלקית ולומדת, בן זוגי לא בדיוק יצחק תשובה + משלם מזונות לבת שלו מנישואיו הראשונים) ואני מנסה לחסוך כמה שיותר (בגדי הריון למשל לא ממש קניתי - קיבלתי 2 זוגות מכנסיים מחברה, ובינתיים אני מסתדרת עם חולצות מתקופות "גדולות" יותר ועם סוודרים מאמא).
מצד שני, מה לא עושים בשביל הצוציק... אם נצטרך ברור שנקנה עגלה חדשה. אני פשוט מעדיפה שלא, אם לא חייבים.
סתם פורקת, אני אפילו לא בטוחה שאני מחפשת "פתרונות"...
זו ההזדמנות לשאול, אגב - הסלקל לרכב צריך להתאים לעגלה? כי אם כן זו עלולה להיות בעיה (לאחי אין רכב אז אין גם סלקל). אין לי מושג איך זה עובד, אני מרגישה קלולס לגמרי, ולא בא לי ללכת לחנות שתנסה לדחוף לי מוצרים יקרים ולעבוד על רגשות האשם שלי.

MotheRonit

New member
לאט לאט אל תקפצי לבריכה לפני שמילאו

בה מים (או משהו עם לרתום סוסים לעגלה וכאלה)
סביר מאוד שהעגלה תתאים גם לכם
יכול מאוד גם להיות שהעגלה לא תתאים לכם אבל תהיה טובה דיה
יתכן מאוד שזו תהיה פשרה סבירה מבחינתכם ולא יותר מזה
אפשרי שישמש אתכם רק לחודשים הראשונים ואז תוכלו לקנות טיולון "פושטי" וזול בנוסף/במקום

ולגבי הסלקל. ממש לא חובה. זה יכול להקל אבל לא הכרחי ואפשר להסתדר בלי. אפשר לקנות את הסלקל בנפרד שיתאים לעגלה. אפשר למצוא סלקל שסתם מתיישב על העגלה (
לא באמת מומלץ. ולא בטיחותי. אבל בנקיטת אמצעי זהירות אפשרי וכמובן לא לפרקי זמן ארוכים, מדרגות וקרקסים...) ואפשר גם לא (כמו שכבר אמרתי
)

poly1982

New member
תודה

אם בן זוגי והיינו מדברים על זה היה כאן הוא היה אומר לי - צאי מהלופ

והוא כמובן היה צודק. בהריון הזה (הראשון שלי, אם זה לא היה ברור) התחלתי לחשוב שאולי יש לי איזו הפרעה טורדנית כפייתית או משהו. מחשבות שצצות ולא מרפות...
הורמונים?

MotheRonit

New member
נראה לי טבעי

אני לא שם אפילו (בהריון ראשון זאת אומרת) ואני רובצת (גם) פה ובהחלט טורדנית וכפייתית

ואני אגלה לך בשקט שיש לי מחברת כזאת שאני רושמת בה את כל הנקודות של "טיפים והמלצות" שאני אוספת לי במהלך השנים וזה עוזר לי לעשות סדר בין ים המידע ושלל הנושאים והאפשרויות (לא מאשימה אותך שזה מלחיץ) ומאמינה שבבו הזמן זה יתן לי כיוון וישמש לי כלי (כן, גם מול חנות שתנסה לי לדחוף לי מוצרים
) וירגיע אותי...

קטניפ

New member
אני בטוחה שזה לא ינחם אותך

אבל אם אני זוכרת נכון אנחנו בערך באותו שלב בהריון, ואני חושבת שיש לי דכאון של לפני לידה.
אין לי שום חשק, אבל שום, ללכת לקנות משהו.
אמא שלי התחילה ללחוץ השבוע ואמרתי לה שאני מבטיחה לה שהנכדה שלה לא תישאר ערומה ורעבה ועדיין אין לי שום חשק.
אתמול קניתי שלושה דברים בפוקס בייבי עם שוברים שקיבלתי (אגב, לא קניתי שום בגד הריון ומקווה מאוד לא לקנות, הם דוחים אותי פיזית) ומיד נתתי אותם לאמא שלי, שתשמור.
אני מקווה שחדוות הקניות תגיע מתי שהוא.....

אבל תכלס לא צריך לקנות כמעט כלום מראש.

ואת מה שצריך כבר סיכמנו איפה את קונה נכון?
אז אין מה למהר בכלל
תארגני איזה רשימה בסיסית ביותר, תקדישי לזה איזה שישי מוקדם בבוקר. אחרי זה תלכי להתאושש על איזה קפה חזק וטוב (בין כה וכה כל ביקור ברחוב אצ"ל צריך אחר כך להתאושש חח). אחר כך תשאלי אותי אם זה בסדר מה שקניתם ואני אשלח אותך להשלמות
וזהו סגרת את הפינה

לחלופין אני אציע לך עסקה אטרקטיבית, את תעשי אצלנו כביסה במשך שבוע (זו את עם הפטיש לכביסה נכון?) ואני אעשה לך רשימת קניות. הולך?

למעלה