עגלות או לא להיות

webich

New member
אנחנו קנינו אותה עכשיו

עוד לא ילדתי והיא עוד לא הגיעה אבל מסקר השוק מאד התרשמנו. היא שוקלת 11.5 לדעתי עם הטיולון שזה דיי סטנדרטי.
מה שהיה לנו חשוב זה הגודל - לי יש יונדאי i10 שזה בגאז' פיצפון ומאחר ואני זו שהולכת להיות בחופשת לידה רצינו עגלה שתיכנס לבגאז' שלו. הרבה מוכרים טענו שהרבה עגלות נכנסות ולכן לנקודת הסיום הגיעו הגרקו איבו והסולה של מאמאס אנד פאפאס אבל אף אחת מהן לא נכנסו. מעבר לזה, אנחנו גרים בעיר אבל יש סביבנו אזורים שבפיתוח ולכן היה חשוב לי בולם זעזועים שלא ירגישו על העגלה כל קפיצונת או קטע משובש בכביש. כשבאנו לראות את האויסטר המוכר אשכרה נעמד על העגלה וקפץ עליה וזה מאד הרשים אותי איך היא הגיבה. מעבר לזה הוא הראה לנו איך זה מרגיש בהשוואה נגיד עם האיבו של גרקו ואין מה להשוות בהקשר הזה.
זהו, מצאה חן בעינינו :)

Pimms77

New member
יש! אצלנו בשימוש כבר 8 חודשים

האויסטר נבחרה עקב מעלית צרה במיוחד ואני מאוד מרוצה ממנה!
היא עגלה מאוד צרה כך שנוח להתנייד אתה בכל מקופ גם במעברים הצרים של הסופר המקומי הקטן, בתי קפה וכו.
יש לה כמה ייתרונות: אמבטיה מרוווחת, ידית האחיזה מתכווננת כלומר נפתחת ונסגרת- זה מעולה למעליות קטנות ומקומות קטנים שקל לצמצם את גודל העגלה (גם בגאז'ים וכו)
השלדה מתקפלת לצורה של צדפה די קומפקטית
הגלגלים יציבים מאוד ויש לה עבירות וניווט מעולה (והמדרכות אצלנו רעועות לצערי) בחלד עשיתי אתה הרבה הליכות מהירות וכמעט לא עצרתי לרגע כדי להתגבר על מהמורה.
הטיולון מתהפך לשני הצדדים
צלון טוב עם כיסוי לא רע

חסרונות עיקריים: סגירה של השלדה בשתי ידיים אבל התרגלתי מהר, הטיולון לא שוכב. לקטנה שלי זה לא הפריע, עברנו בגיל 5 חודשים ומהר מאוד היא התרגלה ל 168 מעלות מקסימום שלה וישנה בו יופי
הנגישות לסל לא משהו אבל זה בקטנה

אם יש לך צורך בעגלה צרה עם גלגלי ג'יפ מעולים, יציבה וחזקה (הרבה יותר יציבה מהבייבי ג'וגר ויסלחו לי מכורות הבייבי ג'וגר), זאת בחירה נכונה מאוד

mitmit11

New member
עגלות או לא להיות

מכיוון שעבר המון זמן מאז שעשינו את שרשור העל הזה: http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?forumid=110&messageid=162427381 אי שם ביוני 2012 הגיע הזמן לרענן

אחת הדילמות הגדולות בזמן ביצוע הרכישות לתינוק היא ההחלטה על עגלה. אנחנו פה כדי לעזור

הורים מנוסים או מי שכבר הספיק לרכוש - שתפו אותנו:
רשמו את שם העגלה הנבחרת בכותרת ההודעה
(אם מישהו כבר רשם על העגלה שלכם אז שרשרו להודעה הפותחת שלו כדי שחוות הדעת יהיו מרוכזות)
מתי רכשתם אותה

מה היו הקריטריונים החשובים לכם בזמן הבחירה (החל מסוג הגלגלים וצורת הקיפול וכלה בצבעים הזמינים והתוספות האפשריות - שפכו הכל)

יתרונות וחסרונות (למי שכבר עשה שימוש בעגלה)

סדר גודל של עלות

מה קורה עם אחריות/טיפול ב"מוסך" החברה

אם יש אחים - ציינו גילאים ואיך הסתדר לכם עם שניים/שלושה/שבעה...

כל הערה, חוויית שימוש ותובנה אחרת לגבי העגלה שבחרתן תתקבל בברכה
(נסו לזכור את ה"בלבלות" שלכן בזמן הבחירה, אולי נצליח לעזור כאן למישהי לסגור את הפינה)

mitmit11

New member
המלצתי התמידית - מדריד של ד"ר בייבי

מעבר למה שנרשם בקישור הבא: http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?forumid=110&messageid=162427584

כמה תובנות מילד שני:
מעבדת השירות של ד"ר בייבי בראש העין עשתה עבודה מעולה על העגלה. כמה שבועות לפני הלידה השניה קפצנו לשם ואחרי שעה + 70 ש"ח קיבלנו עגלה דנדשה (הוחלפו שני גלגלים ובלם אחד וחוזקו כל החיבורים).
הדובון "רכב" על הבאמפר שלה במשך חודשים (מסומן בריבוע אדום, ההפרש ביניהם - שנתיים וחודשיים). היה הולך לבד את רוב הדרך אבל כשהתעייף עלה לרכיבה. זה לא הפריע לי כמי שמוביל את העגלה ולא הפריע לצפרדעון (מסעד הרגליים מקופל לגמרי עם תינוק קטן, למרות שהבנים שלי ארוכים זה היה מקופל עד גיל של כמה חודשים). אפשרי כל עוד הילד עם הפנים אליך. ברגע שהופכים כיוון אי אפשר.

קנינו לילדה השלישית

נולדה בחורף. הייתי מאד מרוצה מההגנה (אצלינו זה בעיקר רוחות, פחות גשם). גם אצלינו האמצעית עמדה הרבה על הבאמפר כמו שמיתמית תיארה את זה (אם כי היא שוקלת כלום...) הידית היתה לי מאד נוחה. הלכנו בדרכים סלולות וגם כורכר.
גם בשמש הגגון שלה מצוין! לא צריך תוספות וחיתולי בד תלויים עם אטבים, מספק הגנה מעולה מהשמש.
כשהידית הפוכה (תינוק עם הפנים למוביל העגלה) לרדת במדרגות מרגיש קצת רעוע.
אני לא יודעת בדיוק מה המחיר כי לא אני שלמתי
, אבל היא נחשבת זולה ואמינה.

סיסי 76

New member
ממליצה
עגלה מעולה ולא יקרה

* בחורף הכיסוי גשם סוגר את העגלה מעולה, והקטנצ'יק סגור שם בתוך הסוויטה שלו, מכורבל ונהנה.
* בקיץ, כל העסק נפתח והוא יכול לשכב בעגלה מאווררת מקדימה, או בהמשך לשבת בטיולון.
* הידית המתהפכת זה שיחוק.
* עבירות מצויינת בעיר, במיוחד מצויינת בעליה על מדרכות וכו'.
* יש מלא אופציות מגוונות עבור התינוק אם רוצים לסגור את העגלה בחורף- אפשר להשאיר חלון רשת פתוח, אפשר חלון שקוף, אפשר לסגור הכל.
* אין צורך בטטרה וילון ברוך השם (הסמרטוט הזה שזרוק לו על עגלות יוקרתיות מצחיק אותי כל פעם מחדש) כי העגלה מספקת את הפתרון.
* זולה.
* מומלץ לקנות מזרון בנפרד לתקופת השכיבה. עולה כמה עשרות שקלים.

כל כך הרבה מחמאות קיבלתי אחרי שקטנצ'יק נולד, על העגלה והיעילות שלה. מאוד מאוד פרקטית.

MotheRonit

New member
ומוסיפה שאנחנו את חלק הבד האחורי

היינו מעלים-פותחים (את התיק המובנה מקפלים בתוך הגגון המתקפל) ואז התינוק שוכב על הבטן ויכול לראות עולם (בשונה מאמבטיה לא מסתיר לו דבר) וזה מהווה עניין מעלה לחיזוק...
וכמובן לי חשוב עניין הרצועות שאפשר לקשור את התינוק בכל מצב וזה בטיחותי יותר לטעמי מאמבטיה

סיסי 76

New member
אה, נכון ושכחתי:

תא מטען ענק למטה. את כל הקניות אני שמה שם.
וגם כיס גדול לדברים בגוף העגלה, ובתקופתי העגלה הגיעה עם תיק החתלה ללא תשלום נוסף.

רlנית

New member
מנצלש"ת לשאלה - מישהי יודעת היכן היא נמכרת

הכי בזול? יותר ויותר אני מגיעה למסקנה שבתור עגלה לילד שלישי (אחרי שהעגלה ששימשה את שני הילדים הנוכחיים קרסה) היא צריכה להתאים. לא נראה לי הגיוני להשקיע יותר. אבל אני לא מי יודע מה במצב לעשות סבב חנויות ולבעלי בכלל אין זמן, צריכה להיות ממוקדת מטרה על חנות אחת טובה וזולה שמוכרת אותה.

tallyko

New member
מצטרפת בחום להמלצה

משרתת אותנו נאמנה כבר מעל שנה, וטפו טפו טפו, אולי תחזור להיות עגלת ניובורן בעוד כ-8 חודשים...

shtuta

New member
צ'יקו קורטינה

שתי בנות, בהפרש של שנה וחצי. עם שתיהן שימשה אותי נאמנה. היתרונות בעיני-
נוחה מאד לתיפעול, לא כבדה, קלה לקיפול, הרבה מקום (גם בסל וגם במגש למעל).
סלקל של צ'יקו שמתלבש עליה- עזר לי כל כך הרבה פעמים, כשהייתי צריכה לאסוף את ה"גדולה" והקטנה ישנה בסלקל ולא רציתי להעיר.
יש קריקוט, שקונים בנפרד, שמתחבר לעגלה. רק לחודשים הראשונים. אח"כ הופך לטיולון, ואפשר להשכיב את המושב כמעט ל 180 מעלות.
למי שתזדקק, אנחנו חיברנו טרמפיסט של ליטף, בחיבור פשוט ונוח.

לא נזקקתי לשירות (זה גם מראה משהו, לא? ), כך שלא יודעת להגיד איך השירות שלהם.
יש לו חיסרון אחד בעיני, שלי הוא לא הפריע פשוט, שהוא לא הכי יפה שיש

הקורטינה זה סוס עבודה חבל על הזמן

כבר לא מדברים עליה פה, משום מה.

עגלה עמידה שאין דברים כאלה, במחיר משתלם ביותר.

אנחנו שילמנו נדמה לי 1,200 ש"ח לפני כמעט 6 שנים (וואו הגדול שלי כמעט בן 6
)
נוחה מאוד לתפעול, קלה לקיפול, סל ענקי.
מגש מאוד נוח להורה עם מקום לכוס קפה + מקום סגור לנייד וכאלה.
מגש מאוד נוח גם לילד ונשלף בקלות לשלבים שהם גדולים/קטנים מדי וזה לא נחוץ.
יש לנו גם סלקל שמתאים אבל מעולם לא הנחתי אותו על העגלה אז לא יודעת איך זה משתלב ביחד.
העריסה/אמבטיה רכה ממש מעולה - התינוקות שלי נולדים גדולים (בסביבות 4 קילו) רבצו בה בכיף עד גיל 3 חודשים, בכל עונות השנה... היא מתפרקת בקלות רבה, מתקפלת לשטוח כך שמאכסנים אותה בקלות כשהיא לא בשימוש (אני נשמעת כמו קטלוג איקאה חח).
הטיולון נשכב לגמרי (או כמעט לגמרי) ישנו בה בכיף מגיל אפס ועד הרבה אחרי גיל שנה.
חרשתי עליה 24/7 עם שלושה ילדים, בסוף בסוף גלגל אחד היה מתפרק כל הזמן אבל אז קיבלתי קורטינה אחרת מחברה אז לא טרחתי לתקן
. אבל אם 4 שנים של שימוש אינטנסיבי וחסר רחמים עם שלושה ילדים, לא נזקקתי לשירות/לאחריות, אז גם זה אומר משהו

בזמנו היא היתה בצבעים מכוערים
אבל הדגמים שיש עכשיו דווקא יפים.

לדעתי היא תופסת יחסית הרבה מקום בקיפול, מצד שני אפשר להעמיד אותה כשהיא מקופלת - בדירה עירונית זה היה מאוד נוח.
החיסרון היחיד שממש הרגשתי בו ביומיום הוא הצלון המעפן, שהוא ממש על הפנים. גג זעיר וגם בו יש חלון שקוף שאי אפשר לכסות, דבילי לגמרי. הנחתי על זה כאפייה בדואית תכלת כזו ענקית וסגרתי את הסיפור

בשורה התחתונה זו אחת הקניות הכי מוצלחות שעשינו (לא חוכמה, לא עשינו הרבה
). כשהאמצעי היה בן שנה וחצי קנינו טיולון קל משקל וקומפקטי יותר - גם צ'יקו (Liteway), חורשים עליו כבר שנתיים וחצי ומרוצים מאוד, גם הכסא אוכל שלנו מצ'יקו... לדעתי הם פשוט יצרן טוב, מחירים עממיים, לא מפונפנים, עמידים חבל על הזמן - בקיצור עושים את העבודה בדיוק כמו שצריך

polycarbonate

New member
גם לנו יש קורטינה בת 3 וקצת

שימשה אותנו נאמנה עם הגדול וממתינה בסבלנות לקטנה שתצטרף.
קלה מאוד לקיפול (אבל קיפול "ספר" ולא "מטריה" - תופסת יותר מקום מקופלת), יציבה, נוחה. אין אמבטיה אבל אפשר לקנות קריקוט אם רוצים (אנחנו הסתדרנו בלי עם תינוק חורף).
קנינו בזמנו ב1500 שקל יחד עם סלקל של צ'יקו.

pucherita

New member
בייבי ג'וגר מיני סיטי - ממליצה בחום

מתי רכשתם אותה - לפני כמעט שלוש שנים.
מה היו הקריטריונים החשובים לכם בזמן הבחירה (החל מסוג הגלגלים וצורת הקיפול וכלה בצבעים הזמינים והתוספות האפשריות - שפכו הכל) - היה לנו מאוד חשוב שהיא תהייה קלה ושתתקפל בצורה נוחה. בגלל שרצינו כמה שפחות סרבול, רצינו עגלה שמתאימה מגיל 0 בלי אמבטיה.
יתרונות-קלה מאוד, מתקפלת הכי פשוט שרק אפשר לדמיין, הצלון מאוד ארוך, עוברת טוב מדרכות שבורות/מדרגות וכו', מתאימה לשימוש מגיל 0, אפשר לחבר אליה סלקל, ידית אחת
חסרונות-לא מתהפכת, יש זווית בלמטה של הרגליים שמפריעה קצת לילד לישון כשהוא גדול (בשנה הראשונה זו לא היתה בעיה).
סדר גודל של עלות- אנחנו קנינו בלי אמבטיה ועלתה ממש סביר.נראה לי סביב ה-1300 ש"ח, משהו כזה. (אמבטיה היה מוסיף עוד 1000 ש"ח נראה לי).
מה קורה עם אחריות/טיפול ב"מוסך" החברה-לא יודעת. לא ניתקלנו בצורך לתקן. אמורה להיות אחריות לכל החיים כשקונים בחנות שמוסמכת על ידי היצרן.

ממליצה- בייבי ג'וגר סיטי מיני 3 גלגלים

מתי רכשתם אותה

2012 דצמבר
מה היו הקריטריונים החשובים לכם בזמן הבחירה (החל מסוג הגלגלים וצורת הקיפול וכלה בצבעים הזמינים והתוספות האפשריות - שפכו הכל)
נוחות קיפול, גובה (שנינו נורא גבוהים), משקל (הייתי צריכה לסחוב את העגלה קומה, לפני שעברנו דירה), נוחות סל אכסון, מקום בבגאז (מצומצם).
יתרונות וחסרונות (למי שכבר עשה שימוש בעגלה)
יתרונות- נוחות תפעול ביד אחת כשביד השנייה תינוק, קל לסחוב אותה, קל לאחסן אותה בבגאז, צרה- נכנסת בכל מעבר/מעלית/רווח שנהגים חסרי התחשבות משאירים על המדרכה
חסרונות- הטיולון לא מסתובב כלפי האם

סדר גודל של עלות 3000 שח כולל אמבטיה וסל קל. בדיעבד סלקל הוכתר כקניה הכי מיותרת, כי בגיל 4 חודשים עברנו לכסא בטיחות שנגד כיוון הנסיעה. בלי סל קל 2400 ש"ח

במעלית שלנו היא נכנסה ממש בקושי

הייתי צריכה להרים את הגלגלים האחוריים מגובה הקרקע (סיוט) ולהנדס אותה שתיכנס. מעלית תל אביבית אופיינית. עגלה מעצבנת.

למעלה