רפואי ובריאות לשבוע חדש

bigshusha

New member
קצת קשה אבל תשוטטי בין בתי החולים

חברה מצאה בסוף בהדסה, משהו חצי פרטי

mitmit11

New member
אפשרי בכל בי"ח

סביר שיקשו עלייך, יתחקרו אותך וימליצו נגד אבל אני לא חושבת שלא יאשרו לך בכלל. תגיעי עם מכתב מרופא המעקב שלך שמסביר שמסיבה X את מעוניינת בקיסרי.
לפני שקובעים ניתוח מגחיעים לפגישה מקדימה עם רופא בביה"ח שסוקר את התיק הרפואי שלך ואת הסיבה לקיסרי ואז מפנה לקביעת תור.

אני לא נכנסת לשיקולים שלך (במיוחד כי לא פירטת אותם) אך דעי כי קיסרי הוא ניתוח בטן לכל דבר על שלל הסכנות הטמונות בו והקשיים בהחלמה ממנו.

לא בהכרח אפשרי

אני מכירה לפחות בי"ח אחד בו ממש לא מאשרים אלקטיבי ללא סיבה נראית לעין

RJD1

New member
המלצה על אומגה 3 של for two

בין כל הויטמינים שממליצים לקחת בהריןו, ובעיקר לצמחוניות, אפשר למצוא גם את ההמלצה לקחת אומגה 3.
מחקרים שונים הראו שאומגה 3 חשובה מאוד להתפתחות המוח ומערכת העצבים בעובר.
מצד אחד, תוספת אומגה 3 חשובה בעיקר לצמחוניות שלא כוללות דגים בתזונה שלהם, מצד שני, צמחוניות אידיאולוגיות (כמוני) מאוד לא רוצות לקחת תוסף שהמקור שלו הוא מדגים. לכן שמחתי מאוד לגלות את אומגה 3 של for two שמקורו באצות ולא מהחי ומצוין לצמחוניות.
הכדור של for two לא מאוד גדול, אין לו טעם לוואי (ששמעתי שיש הרבה פעמים לאומגה 3 מדגים) וקל מאוד לבלוע אותו, אני מתכוונת להמשיך לקחת אותו גם בהנקה וממליצה עליו מאוד.

מה לא סולגאר Vegetarian DHA, 200 mg?

אני רואה שכל הפורומים מלאים המלצות על אומגה 3 של for two בעקבות השת"פ שהיה
אבל אני תוהה למה לא סולגאר Vegetarian DHA, 200 mgשעולה משמעותית פחות (לפחות בIHERB)
מה מכיל האומגה 3 של for two חוץ מDHA צמחוני?
אני מפספסת משהו?

אולי

מעבר לזה שזו הייתה פרסומת את צריכה לבדוק שהתוסף של סולגר מתאים להריוניות. גם אם הוא ממקור צמחי יכולים להיות דברים שפחות טובים לך עכשיו (כמו תמציות מרווה וכ'ו).
זה יותר יקר ומבאס אבל במקרים כאלו עדיף לשלם עוד כמה דולרים בשביל שיכתבו על זה להריון.

גילוי נאות- חולה על IHerb...

Mommy2BSoon

New member
זה בעיקר בגלל השת"פ

גילוי נאות - גם אני השתתפתי בו, אבל אין על iHerb ודווקא זה טוב שאת שמה פה עוד מוצר

זה גם מה שהטריד אותי אז פניתי

לקו הדרכה שלהם.
הם אמרו שמומלץ לקחת אומגה 3 בהריון בגלל שזה חשוב גם לאמא וגם לעובר (התפתחות המוח ושאר הסיבות שכתבו כאן) והסבירו שהמוצרים שלהם עוברים כל מיני בדיקות מחמירות לגילוי מתכות ואפילו הציעו לשלוח לי את התוצאות של הבדיקות.
אותי זה הרגיע ולקחתי את האומגה 700 שלהם. קחי בחשבון שאומגה 3 משמן דגים מוכרת יותר לגוף ונספגת בצורה טובה יותר.
בכל אופן, חושבת שהכי בטוח ומרגיע זה שתפני אליהם ותשאלי את כל השאלות שמטרידות אותך.

אני בהריון למדתי לשאול הכל והרבה, עד שאני מבינה. בלי להתבייש או להסס.

ודרך אגב - איך מגיעים להשתתף בשת"פ כאן?מקבלים

את המוצרים חינם?
זה רק בפורום הזה?

mitmit11

New member
במידה והשתתפת בשת"פ עם תפוז את נדרשת לציין

זאת. דעי לפעם הבאה

מי שפיר עבור דיקור ופיענוח

בוקר טוב
דברתי אתמול עם גיסתי שהבן הקטן שלה בן 8....
היא אמרה שיש תשלום נפרד בבדיקות מי שפיר עבור דיקור ועבור פיענוח, זה עדיין ככה?
כשרופא לוקח ממני יותר מ4,000 שקל, אני יכולה להניח שזה כולל הכל?
יום מקסים

yoolyul

New member
אני מניחה שאת הולכת לפרטי אם זה הסכום.

אתמול עשיתי מי שפיר, פרטי, שעלה 4000 וקצת, זה להכל ביחד, ובמקרה שלי כולל צ'יפ גנטי (בהדסה כבר אין בדיקות בלי זה).
שילמתי הכל ביחד, אמנם היא אמרה לי שהסכום מתחלק לשניים - החלק שהולך להדסה והחלק הפרטי, אבל זה ממש לא משנה, שורה תחתונה - משלמים סכום אחד והוא כולל הכל.
קשה לי להאמין שחוץ מה-4000 תצטרכי לשלם עוד משהו, בכל המקומות שביררתי זה בערך היה הסכום להכל.

yoolyul

New member
פרופ' יגל ובהזמנות זו - ממליצה!

חיפשתי המלצות בפורום על מדקרים בירושלים, ויש מעט מאד (ביחס למיליון ההמלצות על מדקרים במרכז).
אז מוסיפה כאן את ההמלצה שלי על פרופ' יגל בהדסה הר הצופים בירושלים.
עשיתי פרטי, אז אני לא יודעת אם הוא מדקר גם ברגיל.
הוא היה מאד מרגיע ונעים (הייתי מאד מאד בלחץ!) ונראה מיומן ביותר בכל ההליך.
אי אפשר להגיד שלא מרגישים את הדקירה, אבל זה ממש לא נורא וכל הפרוצדורה לוקחת משהו כמו שלוש דקות (כולל האולטרהסאונד לפני כן, תוך חצי דקה הוא עבר על הכל, ראה שהכל בסדר, מצא את המקום, הראה לי שיש המון מקום פנוי והמון מי שפיר ויאללה לעבודה...)

yoolyul

New member
למי שפיר? פרטי?

תנסי להתקשר בצהרים, זה גם כתוב באתר שלו, מאחת או שתיים לא זוכרת. למרות שלי הם ענו גם בבוקר כמה פעמים, פשוט ניסיתי את כל המספרים שרשומים באתר שלו, לא היתה בעיה.
לי הוא אמר לנוח רק יום אחד ולא לעבוד, אבל הוא לגמרי אמר לי שאני יכולה לקחת חופש מהעבודה ולמה לא לנצל את זה קצת
(נתנו לי 3 ימי מחלה, יום הדיקור ויומיים נוספים) וגם שאם אני רוצה, אם זה יגרום לי להרגיש יותר טוב אז כמובן שלנוח יותר.
לא הבנתי אם יום אחד הכוונה ליום הדיקור - עד סוף היום.
או 24 שעות מהדיקור.
בכל אופן החלטתי שאני קצת יותר מחמירה - אני חושבת שאנוח לפחות יומיים.

מי שפיר, פרטי

למרות שאני בגיל שמגיע חינם בחרתי לעשות אצלו פרטי
חצי מהכסף אני אקבל מהביטוח המשלים שלי ועל החצי השני כפרות.... היו גם אופציות מאד טובות בחינם, אבל הסטטיסטיקה של 1:300 הפלות מאד מלחיצה אותי (לקח לי כמעט שנתיים להכנס להריון, וגם זה אחרי IVF...)
הבדיקה ביום ראשון, הודעתי בעבודה שאני בחופשת מחלה עד רביעי

yoolyul

New member
כמוך

בגיל שמגיע לי חינם, אבל בחרתי לעשות אצלו פרטי, למרות שאומרים שכולם בהדסה מצוינים וכו', רציתי להיות בטוחה שזה יהיה הוא ולא להיות בחוסר ודאות מי זה יהיה בסופו של דבר (שמעתי כבר על כמה שהלכו דרך הציבורי וקבעו לרופא אחד ובסוף זה היה מישהו אחר בגלל שהרופא שאליו קבעו נתקע בניתוח וכד').
הסטטיסטיקה הזו של ההפלות מלחיצה אותי כבר חודשים בהן התלבטתי אם לעשות את הבדיקה או לא. אגב, הסיכון הריאלי כנראה נמוך יותר (בערך 1:700-800) לפי דברי פרופ' שוחט. ואצל מומחים בסדר גודל של יגל זה כנראה מעל 1:1000 כך שזה מרגיע קצת...
טוב עשית שלקחת שלושה ימי חופש ואני אומרת גם שחוץ מזה תהיי קשובה לעצמך, יכול להיות שתוך 24 שעות תרגישי שזה מאחוריך ויכול להיות שגם אחרי שלושה ימים עדיין תרגישי שטוב לך לנוח (ואז לדעתי עדיף לקחת עוד כמה ימי מחלה).
מישהי אמרה לי משפט שאהבתי ואימצתי שהרופאה שלה אמרה לה לגבי כמה לנוח אחרי מי שפיר, היא אמרה לה שתנוח כמה שהיא צריכה כדי שאם במקרה יקרה חלילה משהו להריון בשבוע-שבועיים שאחרי הבדיקה שהיא לא תאשים את עצמה שזה בגלל שהיא לא נחה מספיק...

etib2310

New member
בעיטות - איך זה אמור להרגיש?

את התנועות עובר התחלתי להרגיש כבר משבוע 19 בערך, את התחושה הממכרת של הבועות המוזרות או הדגיגים בבטן אבל בימים האחרונים התחושה של הבועות החלה להשתנות לתחושה של מעין חבטות עמומות בבטן התחתונה. זה לא קורה הרבה אבל ללא ספק זה קרה מספיק פעמים כדי לדעת בוודאות שקורה שם משהו. עוד מישהי נתקלה בתופעה?
ובנושא לא קשור... התחלתי גם להרגיש מעין כאבי בטן והתכווצויות בימים האחרונים. יש סיכוי שמדובר בצירים מדומים? איך בכלל מרגיש ציר ? (מדומה או רגיל) ?

למעלה