לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
5446554,465 עוקבים אודות עסקים

פורום הריון ולידה - תמיכה

קסם בא לעולם ! אין מראה מדהים יותר ממראה אישה בהריון. אין הרגשה נפלאה יותר מהרגשת תזוזת העובר הקטן בתוכך. אף קטנטן, אוזניים קטנטנות, ידיים, רגליים והכל הכל בתוך בטן עגלגלה ומתוקה שכל כך בא ללטף! נפלא...... עוד שמונה חודשים, שבעה, שישה, חמישה, איך שהזמן עמד מלכת, ארבעה, שלשה, אין כבר כוח, כבד, לוחץ, והופ הנה זה בא! קסם קטן הגיח לאויר העולם, את מתבוננת בו, נדהמת מיופיו, מחוסר האונים שלו,רוצה לחבק, לנשק ולא להרפות, ל ע ו ל ם. הפרי המותר! בפורום זה נעסוק בכל השאלות המטרידות בזמן ההריון, נחווה ביחד את ההתרגשות, נתייעץ, נעזור, נלמד, נדבר, נבכה ונתרגש. בדיקות שגרתיות, בדיקות גנטיות, אולטרסאונד, בדיקות רופא, הלידה, ניתוחים, סיבוכים (לא עלינו טפו טפו טפו) ברית מילה, בריתה ואיך נקרא לילד? הכל על הכל אז..... ברוכות הבאות וקדימה לעבודה וכמה פרטים טכניים שחשובים לא פחות! בכל עמוד נכנסות רק 15 הודעות ראשיות. כל הודעה חדשה נשלחת לראש העמוד הראשון, וגם הודעה שמגיבים אליה מוקפצת לראש העמוד הראשון. שאר ההודעות יורדות למטה, עד שהן עוברות לדף הבא, ובסוף, נכנסות לארכיון. שרשורים הם הודעות המגיבות להודעה בפורום. אם רוצים להגיב להודעה שנכתבה יש לשרשר להודעה המקורית ולא לפתוח הודעה חדשה. הודעות בנושאים דומים יש לשרשר גם כן, כי לפעמים תשובה אחת יכולה לעניין או להיות רלוונטית לשואלות נוספות, וגם כדי שהודעות אחרונות לא ידחקו לדף הבא. לתשומת ליבכן תודה! 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הריון ולידה - תמיכה

קסם בא לעולם ! אין מראה מדהים יותר ממראה אישה בהריון. אין הרגשה נפלאה יותר מהרגשת תזוזת העובר הקטן בתוכך. אף קטנטן, אוזניים קטנטנות, ידיים, רגליים והכל הכל בתוך בטן עגלגלה ומתוקה שכל כך בא ללטף! נפלא...... עוד שמונה חודשים, שבעה, שישה, חמישה, איך שהזמן עמד מלכת, ארבעה, שלשה, אין כבר כוח, כבד, לוחץ, והופ הנה זה בא! קסם קטן הגיח לאויר העולם, את מתבוננת בו, נדהמת מיופיו, מחוסר האונים שלו,רוצה לחבק, לנשק ולא להרפות, ל ע ו ל ם. הפרי המותר! בפורום זה נעסוק בכל השאלות המטרידות בזמן ההריון, נחווה ביחד את ההתרגשות, נתייעץ, נעזור, נלמד, נדבר, נבכה ונתרגש. בדיקות שגרתיות, בדיקות גנטיות, אולטרסאונד, בדיקות רופא, הלידה, ניתוחים, סיבוכים (לא עלינו טפו טפו טפו) ברית מילה, בריתה ואיך נקרא לילד? הכל על הכל אז..... ברוכות הבאות וקדימה לעבודה וכמה פרטים טכניים שחשובים לא פחות! בכל עמוד נכנסות רק 15 הודעות ראשיות. כל הודעה חדשה נשלחת לראש העמוד הראשון, וגם הודעה שמגיבים אליה מוקפצת לראש העמוד הראשון. שאר ההודעות יורדות למטה, עד שהן עוברות לדף הבא, ובסוף, נכנסות לארכיון. שרשורים הם הודעות המגיבות להודעה בפורום. אם רוצים להגיב להודעה שנכתבה יש לשרשר להודעה המקורית ולא לפתוח הודעה חדשה. הודעות בנושאים דומים יש לשרשר גם כן, כי לפעמים תשובה אחת יכולה לעניין או להיות רלוונטית לשואלות נוספות, וגם כדי שהודעות אחרונות לא ידחקו לדף הבא. לתשומת ליבכן תודה! 
x
הודעה מהנהלת הפורום
המשך >>

לצפיה ב-' חודש המודעות לסרטן השד '
חודש המודעות לסרטן השד
<< ההודעה הנוכחית
02/10/2013 | 09:26
68
1818
כחלק מהגברת המודעות לסרטן השד, מצוין ברחבי העולם מדי שנה בחודש אוקטובר, "חודש המודעות לסרטן השד".

לפי נתוני האגודה למלחמה בסרטן, אחת מכל שמונה נשים בישראל תחלה בסרטן השד במהלך חייה. מדי שנה מאובחנות בישראל כ- 4,000 נשים החולות במחלה, כרבע מהן מתחת לגיל 50. גילוי מוקדם הוא האמצעי היעיל ביותר לריפוי סרטן השד ומעלה את סיכויי הריפוי לכ- 90%.

מאחר שהגורמים לסרטן השד אינם ידועים (פרט לקבוצות סיכון שונות), קשה למנוע את פרוץ המחלה. עם זאת, מומלץ לשמור על אורח חיים בריא ועל משקל גוף תקין ולהקפיד על תזונה דלת שומן ועל ביצוע פעילות גופנית, כדי להפחית את הסיכון. גילוי מוקדם הוא כיום האמצעי היעיל ביותר לריפוי סרטן השד

אז אמנם ההמלצה הרשמית היא בדיקות מגיל מבוגר יותר אבל מכיוון שגיל החולות הולך ויורד כדאי וצריך להיבדק כל שנה ע"י כירורג שד. הבדיקה קצרה, פשוטה וחשובה. בניגוד לדעה הרווחת - ניתן להיבדק גם במהלך הריון והנקה, צריך פשוט למצוא את הכירורג המתאים (זה שיסכים לבדוק במהלך הריון/הנקה שהן תקופות בהן יש שינוי במרקם וצפיפות השד).

אתן מוזמנות לשרשר פה את שמות הכירורגים אצלם נבדקתן (ציינו מיקום וקופה).

מקשרת לכן לפרוייקט צילום של נשים שניצחו את סרטן השד ועברו כריתת שד - The SCAR Project. אני מזהירה שהתמונות לא פשוטות לצפייה אך מעבירות מסר חד משמעי. http://www.thescarproject.org/  (לצפייה בגלריה המלאה כנסו ל- Images בתפריט העליון באתר).

ומרגישה צורך לפזר פה כמה
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-' המלצות כירורגים'
המלצות כירורגים
02/10/2013 | 09:27
36
473
לצפיה ב-' צפון '
צפון
02/10/2013 | 09:29
5
80
לצפיה ב-'ד"ר פנינה אנגלמן, קופ"ח כללית'
ד"ר פנינה אנגלמן, קופ"ח כללית
02/10/2013 | 16:27
4
500
מקסימה, וככל הידוע לי בודקת גם בהריון והנקה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'היא מקבלת פרטי או דרך הקופה?'
היא מקבלת פרטי או דרך הקופה?
03/10/2013 | 11:21
3
66
לצפיה ב-'דרך הקופה.'
דרך הקופה.
03/10/2013 | 12:49
2
93
נדמה לי שיש לה גם מרפאה עצמאית .
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ובררתי עכשיו'
ובררתי עכשיו
03/10/2013 | 14:05
1
131
מקבלת בזבולון. קבעתי אליה. תודה על ההמלצה!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'יופי. היא מקסימה ועדינה.'
יופי. היא מקסימה ועדינה.
03/10/2013 | 19:25
51
לצפיה ב-' מרכז '
מרכז
02/10/2013 | 09:30
19
172
לצפיה ב-'מושי שמחה - מומלץ בחום'
מושי שמחה - מומלץ בחום
02/10/2013 | 09:37
8
405
חשוב גם בהריון וגם בהנקה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'את ממליצה ללכת להיבדק בהריון?'
את ממליצה ללכת להיבדק בהריון?
02/10/2013 | 12:23
7
261
לא מספיק כואב וגדוש שם?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני ממליצה'
אני ממליצה
02/10/2013 | 14:06
6
307
הריון זה לא סיב לא להיבדק.
עדיין יש סיכון ועדיף גילוי מוקדם על הכאב.
האמת שלי לא כאב הוא מאד עדין.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני צריכה הפנייה המרופא נשים בשביל זה?'
אני צריכה הפנייה המרופא נשים בשביל זה?
02/10/2013 | 14:18
5
81
לצפיה ב-'למושי שמחה לא. '
למושי שמחה לא.
02/10/2013 | 14:22
4
223
לא רק עדין גם מסביר.
נתקלתי בהרבה רופאים אנטיפטים בכל התחומים (נשים, ילדים, משפחה) והוא ממש אדיב ומסביר ועם המון סבלנות.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מעולה. תודה '
מעולה. תודה
02/10/2013 | 14:45
3
147
אנסה לקבוע איתו תור
(למרות שיש כ"כ הרבה בדיקות מפחידות בהריון ואני לא יודעת אם בא לי על עוד אחת...)
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'בדיקת כירורג היא אחת הבדיקות הכי עדינות שיש'
בדיקת כירורג היא אחת הבדיקות הכי עדינות שיש
02/10/2013 | 22:25
187
לצפיה ב-'אני מבינה את ההרגשה'
אני מבינה את ההרגשה
03/10/2013 | 14:01
1
163
גם אצלי זה סוג של מחסום כזה. של אין לי כח עכשיו שיגידו לי להמשיך בבירורים וכו'... הבדיקה עצמה ממש לא מכאיבה. זה יכול להביך, במיוחד אם זו פעם ראשונה ולא יודעים למה לצפות.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אותי זה די מביך, לכן מעדיפה רופאה אישה...'
אותי זה די מביך, לכן מעדיפה רופאה אישה...
03/10/2013 | 15:12
95
לצפיה ב-'חולון, קופ"ח מכבי - ד"ר ורד כץ-שניר'
חולון, קופ"ח מכבי - ד"ר ורד כץ-שניר
02/10/2013 | 10:08
263
מקבלת בסניף בן גוריון (לנדאו). בדקה אותי בזמן הנקה: הנקתי לפני כן, עדיין היה משהו לא ברור אז נשלחתי להניק שוב (אפשר גם להגיע עם משאבה) והיא קיבלה אותי בשנית. זה נראה לה בסדר אבל כדי לוודא סופית הופניתי לאולטראסאונד. נעימה מאוד ויסודית בהחלט!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מכון רביד. במרכז עזריאלי.'
מכון רביד. במרכז עזריאלי.
02/10/2013 | 10:20
143
לצפיה ב-'ד"ר אולג קמינסקי '
ד"ר אולג קמינסקי
02/10/2013 | 10:32
752
רופא בקופ"ח כללית (כירורג שד).
מקסים ומקצועי !

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ראשל"צ ד"ר סיריק צפרא'
ראשל"צ ד"ר סיריק צפרא
02/10/2013 | 11:18
457
מקבלת דרך מכבי. לא יודעת מה עם שאר הקופות
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ד"ר קולר משה, מקבל בבזל בת"א'
ד"ר קולר משה, מקבל בבזל בת"א
02/10/2013 | 13:43
314
לצפיה ב-'ד"ר איילת גייר'
ד"ר איילת גייר
02/10/2013 | 16:38
1
232
מקבלת ברמת גן
דרך כללית
מקסימה אמיתית
היא גילתה שאני בהריון שבוע לפני שהייתי אמורה לבדוק...והכל ממישוש הציצי
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'גם אני ממליצה עליה בחום'
גם אני ממליצה עליה בחום
07/10/2013 | 08:30
89
היא אכן מקסימה אבל הבעיה אצלה זה התורים המצומצמים והרחוקים...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'דר' ימפולסקי, כללית'
דר' ימפולסקי, כללית
02/10/2013 | 22:54
106
מקבל בגבעת סביון ונדמה לי שגם בבילינסון
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'חולון - מכבי - ד"ר צ'יקמן בר'
חולון - מכבי - ד"ר צ'יקמן בר
03/10/2013 | 16:57
600
מקבל במרפאה בקניון חולון, מומלץ בחום רב!!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ד"ר אליקים ויצברד'
ד"ר אליקים ויצברד
04/10/2013 | 09:48
99
מקבל בנאות אפקה בתל אביב, דרך קופת חולים מכבי
בודק גם בהריון ובהנקה. סופר אחראי ומקצועי.
אחרי הלידה הנכחית היה לי גוש בשד, ככל הנראה מהנקה. הוא כל הזמן חזר ואמר שככל הנראה זה מההנקה אבל חשוב לבדוק הכל, שלח לאולטראסאונד, ולאחר התוצאות שהיו קצת לא ודאיות, המשיך בעצמו, תוך שהוא מעדכן אותי כל הזמן, בבירורים והתייעצויות עם רופאים נוספים.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-' ירושלים '
ירושלים
02/10/2013 | 09:31
3
38
לצפיה ב-'ד"ר אולשה'
ד"ר אולשה
02/10/2013 | 11:24
1
170
לא מביך. מאד ענייני ועם זאת נחמד.
הלכתי אליו פעמיים כבר דרך הקופה (לאומית)
כמובן, בודק גם נשים בהריון ונשים מניקות.

בהדסה עין כרם- ד"ר עינת כרמון. למי שמעדיפה אשה, היא ממש נעימה ומקסימה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'גם אני ממליצה בחום על ד"ר אולשה'
גם אני ממליצה בחום על ד"ר אולשה
02/10/2013 | 12:58
110
אני הולכת אליו לביקורת שנתית דרך הקופה (מכבי) מאז גיל 24, גם במהלך הריונות וגם תוך כדי הנקה. הוא רופא מקסים ענייני ומבין.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ד"ר רבחי אבו דאלו'
ד"ר רבחי אבו דאלו
05/10/2013 | 11:49
198
במרכז לבריאות האישה של כללית בשערי צדק.
מאוד עדין, מקצועי ונחמד.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-' דרום '
דרום
02/10/2013 | 09:32
2
37
לצפיה ב-'ד"ר ביים מיכאל, ב"ש'
ד"ר ביים מיכאל, ב"ש
02/10/2013 | 12:57
235
לצפיה ב-'מחפשת המלצה לכירורג שד'
מחפשת המלצה לכירורג שד
03/10/2013 | 19:43
113

באזור אשדוד-רחובות-גדרה... שבודק בהריון

אני במכבי אבל אם פרטי גם טוב.

תודה
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ד"ר קרני, מכון השד באסה"ר'
ד"ר קרני, מכון השד באסה"ר
03/10/2013 | 21:10
82
לדעתי בודקת גם בהריון ובהנקה (עדיין לא יצא לי להיבדק בתור מניקה או הריונית, אבל יש לי תור בקרוב, ואני מניקה).
לי ולבנות המשפחה נסיון מאוד חיובי, ממליצה עליה ממש!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מאיזה גיל מומלץ ללכת להבדק???'
מאיזה גיל מומלץ ללכת להבדק???
03/10/2013 | 09:29
8
85
לצפיה ב-'אני החלטתי ללכת מגיל 30'
אני החלטתי ללכת מגיל 30
03/10/2013 | 11:04
204
כל שנה.
יש שממליצים גם קודם, במיוחד אם יש הסטוריה משפחתית.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני הולכת מגיל 25'
אני הולכת מגיל 25
03/10/2013 | 12:43
196
בתור מטופלת פוריות הופניתי אוטומטית לבדיקת שד לפני תחילת טיפולים, כי זה הנוהל, אז המשכתי ללכת מדי שנה בשביל השקט הנפשי.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'(חשבתי שזה יהיה דבילי לשאול)'
(חשבתי שזה יהיה דבילי לשאול)
03/10/2013 | 12:48
5
287
אם יש סרטן במשפחה קירבה ראשונה (אבא) לא השד זה נחשב להיסטוריה שצריך בגינה ללכת להיבדק לפני גיל 30? וגם, איך עושים את זה? למי מרימים טלפון?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לא נחשב להיסטוריה'
לא נחשב להיסטוריה
03/10/2013 | 12:50
3
220
רק אם יש קרובת משפחה מדרגה ראשונה (אמא/ אחות) שחלתה חלילה בסרטן השד, או 2 קרובות מדרגה שניה- למשל דודה- זה נחשב להיסטוריה. מדובר ספציפית על סרטן השד ולא סרטן באופן כללי.
בכל מקרה אם את רוצה להיבדק, פשוט תפני למוקד של קופת החולים שלך ותבקשי לקבוע תור. בכללית אין צורך בהפניה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לא מדוייק'
לא מדוייק
03/10/2013 | 18:01
2
125
בעקרון כפי שנכתב, ישנם גם מקרי סרטן שד שמקורם גנטי - לרוב מדובר על נשאות של אחד מהגנים BRCA1 או BRCA2.
נשאות זו בנשים מתבטאת בעיקר בסרטני שד ושחלות, בגברים לא דווקא מדובר על מקרים של סרטן שד ולכן במשפחות שבהן יש נשאות אך הצאצאים הם גברים, לעיתים יש מקרי סרטן ספורדיים של סוגי סרטן שונים.
ישנם גם סרטנים בגברים, כמו סרטן הערמונית, שהם גם סרטנים עם מעורבות הורמונלית (כמו סרטן שד) ולכן יש לדוגמה אב שחלה בגיל יחסית צעיר בסוג כזה של סרטן זה גם יכול להחשיד לנשאות של אחת המוטציות בגנים הנ"ל.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'תודה, החכמתי!'
תודה, החכמתי!
03/10/2013 | 18:07
1
26
לצפיה ב-'בשמחה :)'
בשמחה :)
03/10/2013 | 18:08
12
לצפיה ב-'בכלל לא דבילית! אפילו הגיונית'
בכלל לא דבילית! אפילו הגיונית
03/10/2013 | 14:30
108
סטן השד יכול להיות גנטי או לא וכך גם סרטנים אחרים. הבעייה היא שיש גנים משותפים לחלק מסוגי הסרטן ולסרטן השד. לא זוכרת בדיוק איזה....
השאלה היא גם אם הסרטן שהיה לאבא שלך היה בגלל גנים. לא תמיד זה ככה.
אבל בכל מקרה, כדאי להיבדק בלי קשר. בפעם הראשונה שנבדקתי לפני גיל 30 הרופאת נשים שלי הפנתה אותי ואז לא הייתי בהריון. עכשיו כשאני בהריון פשוט לקחתי שם מהרשימה שנתנו פה עכשיו בשרשור, התקשרתי למוקד תורים וקבעתי.
רפואה שלמה!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'נשאות BRCA1 והולדת ילדים'
נשאות BRCA1 והולדת ילדים
03/10/2013 | 14:16
20
902
בגיל 22 גיליתי לצערי שאני נשאית של הגן.
כשהחלטנו שאנחנו רוצים ילדים, נתקפתי התלבטויות רבות - איך אני יכולה להעביר לילדי במודע את החוויה הנוראית אותה אני חווה מאז הכרוכה בהתפרצויות בכי פתאומיות ומתמשכות וכן בבדיקות רבות.
לאחר תקופה מייגעת ועמוסה בלבטים, החלטתי לבצע תהליך IVF+PGD.
ההחלטה על התהליך הייתה כרוכה במריבות מול קופת החולים שהחליטה כי היא אינה מכירה בגן ה-BRCA1 כסיבה מספקת לביצוע התהליך שעלותו כ- 10,000 ₪.
אני לעומת זאת החלטתי (במיוחד לאחר שעברתי בפעם הראשונה בחיים ממוגרפיה בגיל 24), כי החוויה הנפשית וכן הפיזית והבריאותית של ילדיי לעתיד, אכן שווה את ההקרבה ועל כן נשאתי בעלויות באופן פרטי.

לאלה מכן שאינן מכירות את התהליך, תהליך PGD כולל הפרדת גנים טרום החזרה.

בשעה טובה, לאחר 3 ניסיונות, אני נושאת בבטני בת, שלה 99% להיוולדות ללא הגן.
למרות שהתהליך היה קשה ומייגע ויש הטוענים כי בלתי נחוץ כלל, אין גאה ומאושרת ממני.

אני קוראת לכול הנשאיות שיש להן את האפשרות, לנהוג כמוני ולחסוך מילדיהן את העוול הנפשי והפיזי כל עוד יש להן את האפשרות.
התהליך אינו פשוט, אך בהחלט שווה את המאמץ.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-''
03/10/2013 | 15:00
154
אכן PGD הוא הפתרון הטוב ביותר כרגע להימנעות מנשאות גנטית. כל הכבוד לך על ההחלטה על אף המלחמה הלא מוצלחת (שלא בצדק) בממסד הרפואי.

רק בריאות
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-' יישר כוח! כן ירבו הורים כמותכם'
יישר כוח! כן ירבו הורים כמותכם
03/10/2013 | 17:19
8
176
חשבת אולי לכתוב בלוג על הסיפור שלך?
זה נשמע לי מרתק.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
03/10/2013 | 18:31
7
145
דבר ראשון תודה. חס וחלילה לא כתבתי את ההודעה כדי לקבל תשואות, אלה בתקווה שבנות רבות ילכו בדרך דומה..
בקשר לבלוג, חשבתי על זה כל כך הרבה פעמים.. לא חשבתי שזה ממש יעניין מישהו..
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני אשמח להסבר'
אני אשמח להסבר
03/10/2013 | 21:41
6
148
אני שואלת בסקרנות ולא בקנטרנות: למיטב הבנתי זה לא גן עם חדירות מלאה. כלומר, זה לא שמי שנושאת את הגן בהכרח תחלה, נכון?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'זה ממש לא אומר שנשאית בהכרח תחלה'
זה ממש לא אומר שנשאית בהכרח תחלה
04/10/2013 | 00:00
145
אבל הסיכויים של נשאית לחלות הם גבוהים בהרבה מהסיכויים של מישהי שאינה נשאית. זה לא אומר שאם אינך נשאית את לא תחלי.
הבעיה העיקרית היא עם סרטן השחלות - אם אני זוכרת נכון אחוז הנשים עם סרטן השחלות הוא כ-1.5% מכלל הנשים, כולל כאלו שנשאיות וכאלו שאינן נשאיות. אחוז הנשים הנשאיות ל-BRCA עם סרטן השחלות הוא מעל ל-40%. וסרטן השחלות הוא סרטן די קטלני שלרוב מתגלה בשלב מתקדם יחסית. גם הסיכוי לסרטן שד הוא גבוה יותר מאשר בכלל האוכלוסיה, אבל עם מעקב צפוף וגילוי מוקדם - בהרבה מקרים ניתן להבריא ממנו, מה שלא נפוץ במקרה של שחלות...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'קצת הסברים..'
קצת הסברים..
04/10/2013 | 09:46
4
128
ישנם 2 גנים:
BRCA1 ו-BRCA2.
לכל אחד מהגנים סטטיסטיקות שונות לסיכויי תחולה לסרטן השד והשלחות.
סיכויי התחלואה לנשאיות BRCA1 הינם 80% לסרטן השד וכ- 40% לסרטן השחלות.
קיים סיכוי של 50% שהגן יעבור לדור הבא, כאשר הסיכוי לרשת ולהעביר את המוטציה זהה אצל גברים ונשים כאחד.

אספר לך בקצרה כי ב- 3 תהליכי IVF שעברתי הסטטיסטיקה מעולם לא עמדה על 50%.
בפעם הראשונה, מתוך 7 ביציות, 2 בלבד היו ללא הגן.
בפעם השניה, מתוך 8 ביציות, 2 בלבד היו ללא הגן.
בפעם השלישית, מתוך 11 ביציות, 2 בלבד היו ללא הגן (מספר נוסף מתוכן לא זוהה, ועל כן הסטטיסטיקה בפעם הזו לא מדוייקת).

תוצאות כל אחת מהפעמים חיזקה אותי להמשיך בו אחרי שראיתי את סיכויי ההעברה שלצערי, אינם קרובים ל50%.

נשאות הגן משמעותה זכאות לבדיקות ממוגרפיה שנתיות החל מגיל צעיר (אני מניחה שישנן זכאויות נוספות, אך עוד לא זכיתי להנות מהן).
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'תודה לשתיכן. אז אני מבינה שהחשש הוא בעיקר '
תודה לשתיכן. אז אני מבינה שהחשש הוא בעיקר
04/10/2013 | 10:33
3
126
מסרטן השחלות במקרה של נשאות?
אני שואלת, כי למיטב ידיעת בגילוי מוקדם של סרטן השד יש סיכי טוב מאוד להחלמה. כמובן שעדיף בלי, זה ברור, אבל המחיר (הפיזי והנפשי) של IVF נשמע לי מאוד גבוה ביחס לסיכון. אם החשש הוא בעיקר מסרטן השחלות אז זה עושה את ההחלטה שלך ברורה יותר עבורי.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לא.. ממש לא...'
לא.. ממש לא...
04/10/2013 | 10:43
2
108
קיים סיכוי של 80% לחלות בסרטן השד.
אין ספק שגילוי מוקדם אכן יכול לעזור ואף להציל חיים, אז עם זאת, עוד לא מונע את המחלה והתופעות הנלוות אליה.
גם כריתה של השד אינה מורידה לחלוטין את הסיכוי לחלות, אלא רק מפחיתה אותו מאוד.
לעומת זאת, כריתת השחלות מורידה לחלוטין את סיכויי התחלואה.

מחיר נשאות הגן, עבורי לפחות, בשלב זה של החיים, הוא יותר נפשי מאשר פיזי.
לאחר שצפיתי באימי, ב"ה מתגברת על המחלה פעמיים לפני גיל 50 (בפעם השניה, הדבר באמת היה עקב מעקב וגילוי בשלב מוקדם, אך אינו מנע את הניתוח ותהליך הכימותרפיה הנלווה עליו), המחשבה היומיומית שמלווה בבכי ובמצבי רוח פתאומיים על מה שאולי מצפה לי, לא נותנת לי לחיות בשלום. החשש מכל בדיקה אצל כירורג וכן במכון ממוגרפיה מלווה בחששות רבים כבר בגיל מוקדם שכזה.

בתור אמא לעתיד (בעזרת ה') החלטתי לחסוך מילידי את התחושות הנוראיות האלה ואת סיכויי המחלה הגבוהים.

אין ספק שהתהליך לא מתאים לכל אחת, שכן הוא כרוך בעול נפשי, פיזי וכספי רב. ללא דבקות במטרה, הסיכוי להצליח להתמיד בתהליך נמוך.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'הבנתי'
הבנתי
04/10/2013 | 10:51
1
82
תודה על השיתוף.
כבת לאם שבעברה סרטן השד (גילוי מוקדם וריפוי מוצלח) וכיום חיה עם סרטן כרוני מסוג אחר, ולאב שגם בעברו סרטן, ולאור הסטטיסטיקה הכללית הידועה לי, אני מניחה שסרטן בעתידי הוא רק שאלה של איזה ומתי. אני משתדלת להיות קשובה לגופי ולהיבדק לפי ההמלצות. לאחרונה גיליתי גוש בשד (חוויה מאוד מאוד מאוד לא נעימה). כרגע זה במעקב, וככל הנראה בסדר.
בריאות שלמה לכולנו
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'הרבה בריאות!!'
הרבה בריאות!!
04/10/2013 | 11:58
61
מאחלת לך הרבה בריאות וכמובן אופטימיות!!
חיים בציפייה למחלה אינם קלים בכלל.. כל הכבוד שאת עוקבת אחרי עצמך!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מרגשת! כל הכבוד לך על הדוגמה האישית '
מרגשת! כל הכבוד לך על הדוגמה האישית
05/10/2013 | 17:31
5
117
אולי שווה לנסות לתבוע את קופת החולים כדי שיכירו בגן ובחיוניות של ביצוע pgd.
בהצלחה בהמשך ההריון ועד לידיים מלאות
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'פניה למשרד הבריאות'
פניה למשרד הבריאות
06/10/2013 | 07:39
4
141
פניה ששלחתי למשרד הבריאות קבלתי את התשובה הבאה: "עם כל הצער שבדבר, עליי להשיבך כי אבחון גנטי טרום השרשתי ) PGD ( איננו כלול בסל בהתוויה הנדרשת לכם (נשאות ל BRCA) ומסיבה זו לא ניתן לאכוף על קופת החולים לממנו. בשתי צורות הבדיקה(הן כבדיקת סקר לפני הריון והן כאבחון טרום השרשתי) לא הוגדר פוטנציאל עתידי למחלה שתבוא לידי ביטוי בגיל בוגר בחלק מהאוכלוסייה שתימצא נשאית, כמצב המחייב ביצוע הטיפול במימון ציבורי. הכללת טכנולוגיות רפואיות חדשות ובכללן: בדיקות, טיפולים תרופות, אביזרים רפואיים וכיו"ב, נעשית בהתאם להמלצותיה של וועדה ציבורית המביאה בחשבון בעת מתן המלצותיה שיקולים רפואיים, כלכליים, אתיים, חברתיים ועוד. הועדה מתכנסת אחת לשנה ודנה בכובד ראש בבקשות הרבות המוגשות לה בוחנת וקובעת את סדרי העדיפויות, בהתחשב במגבלות התקציב העומדות בפניה ובמכלול ההיבטים השונים הנוגעים לדבר. המלצות הוועדה כפופות לתקציב שהוקצה להרחבת הסל ומוגשות לאישור שר הבריאות והממשלה. אציין במאמר מוסגר, כי למרבה הצער, ישנן טכנולוגיות רפואיות שאילוצי התקציב לא אפשרו את הכללתן בסל לכל ההתוויות לשמן הן מבוקשות והן הוכללו בסל באופן מוגבל יותר בכפוף לקריטריונים רפואיים מוגדרים. כפי שהסברתי, אבחון טרום השרשתי למניעת הולדת ילדים נשאים גנטית של סיכון לחלות במחלה בגיל בוגר, מחלה אשר קיימים עבורה דרכי אבחון מוקדם וטיפול, לא הוגדר, נכון לעת זו, ככלול בסל."
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'עצוב ומקומם'
עצוב ומקומם
06/10/2013 | 08:47
3
106
בכלל כל ההתויות ל-PGD מאוד ספציפיות ואף אחד לא זז מהן מילימטר מחשש ליצור תקדימים שיעלו לקופה או למדינה הרבה מאוד כסף. יש פה בתפוז את הבלוג של בדרך להיות אמא10 שלא אושר לה PGD על מחלה גנטית שהיא נשאית לה ומסבה לה לא מעט סבל. הסבל שנגרם כתוצאה מהמחלה הגנטית לא "סיפק" את הועדה מרגיז שמסתכלים בדברים האלה על ה"עכשיו" ולא על העתיד (=עלות חולה סרטן, לא עלינו, על כל המשתמע מכך)
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'עם כל הצער'
עם כל הצער
06/10/2013 | 08:58
2
106
ההגדרה היום לpgd היא למחלות שהילוד ימות מהם בודאות גבוה ובגיל מאוד צעיר. כמובן שסבל והעברת גן עם סיכוי של80% לחלות בגיל מבוגר זה לא נושא לזלזל בו. אבל בהנתן תקציב מאוד קטן ומוגבל צריך למתוח את הגבול איפשהו
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'yep'
yep
06/10/2013 | 09:00
81
גם ההתויות לשימוש בתרופות שונות בסל הן מאוד ספציפיות.

כולי תקווה שמתישהו תהיה מודעות גבוהה יותר לרפואה מונעת בארץ וזה יתוקצב בהתאם. ובכלל - הרחבת תקציב הבריאות ושיקום המערכת החולה הזו... (ואני לא מתכוונת להפרטה כי אז נהיה ארה"ב טרום אובאמה קר)
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'זה לא לגמרי מדוייק'
זה לא לגמרי מדוייק
06/10/2013 | 14:35
61
מאשרים גם לנשאי גנים הגורמים למחלות עם סבל רב ולא בהכרח בגיל צעיר, כמו ניוון שירירים,
ויש גם חריגים למחלות נדירות מאוד.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'כל הכבוד לך! '
כל הכבוד לך!
06/10/2013 | 12:40
3
85
שאלה ברשותך: היכן אפשר לבצע את בדיקת הנשאות ?
(במשפחתי סבתא שנפטרה מסרטן השד, ודודה חולה)
תודה
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני אישית בצעתי בבלינסון'
אני אישית בצעתי בבלינסון
06/10/2013 | 13:18
101
אני מניחה שיש עוד מספר מקומות שאפשר לבצע את הבדיקה..
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אם את במכבי יש בראשל"צ'
אם את במכבי יש בראשל"צ
06/10/2013 | 14:35
1
110

אני ביצעתי במרפאת נאו"ת  (נשים אונקולגיה ותורשה) בראשל"צ (שייך למכבי). לא זוכרת אם היה תורך בהפניה, אם את במכבי ובמרכז - תתקשרי אליהם. היו מאוד נחמדים.

האמת - בטוח יש גם בתל אביב, לי היה נוח ראשון.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'תודה רבה, אבדוק מולם'
תודה רבה, אבדוק מולם
06/10/2013 | 18:53
23
לצפיה ב-'מישהי יודעת היכן מבצעים ריצוף גנטי ומחיר?'
מישהי יודעת היכן מבצעים ריצוף גנטי ומחיר?
03/10/2013 | 21:42
150
יש לי היסטוריה משפחתית של סרטן בגיל צעיר  ובגלל שלא נמצא BRCA ייעצו לי לעשות ריצוף.
הריון ולידה - תמיכה >>

הודעות אחרונות

18:45 | 25.09.18 עלמה83
17:27 | 25.09.18 אורחים בפורום
00:09 | 24.09.18 ההיא10
17:39 | 23.09.18 שירה16179
16:00 | 23.09.18 אורחים בפורום
15:05 | 22.09.18 אורחים בפורום
13:39 | 22.09.18 אורחים בפורום
07:44 | 22.09.18 אורחים בפורום
23:05 | 21.09.18 גלי377
20:31 | 21.09.18 אורחים בפורום
12:00 | 20.09.18 יוחננוף2

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ