אירוח יעל פנחסי- יועצת הנקה

Revili

New member
היי רעותוזהו

אני משערת שפיצקי כן יכול למצוץ מוצץ, הוא פשוט לא מוצא סיבה הגיונית לעשות זאת...
תינוקות יונקים מקבלים את כל צרכי המציצה שלהם בהנקה ואין להם שום רצון למצוץ חתיכת גומי או סיליקון - אפשר להבין אותם :)

כנ"ל לגבי בקבוק, זו פשוט לא הדרך שלו לאכול...אבל הוא יכול ללמוד.
זכרי שבקבוק הוא לא הדרך היחידה להאכיל תינוק בחלב שאוב, אפשר לתת לו ללגום חלב מכוס פטנט (הכוס של הפעוטות, אך בהתחלה כדאי להוציא את השסתום החד כיווני כדי שהחלב כן יזרום בחופשיות).
כך שגם במעון יוכלו לתת לו לאכול, עם קצת סבלנות ורצון טוב.

בינתיים המשיכי להציע לו בקבוק.
לא במקום הנקה, לא כאשר הוא רעב או עצבני אלא כאשר הוא רגוע ובצורה של משחק.
תני לא את את הבקבוק, עם כמות קטנה של חלב, אולי 20 מ"ל ושחקי איתו...הכניסי את הבקבוק לפה שלך כאילו את אוכלת ממנו, צחקי איתו, תני לו לנסות לחקות אותך והפסיקי את הנסיונות אם הוא בוכה או מתנגד ונסי שוב מחר.

בסבלנות, באוירה נעימה, כאשר אינו רעב במיוחד וכאשר את נמצאת איתו, יש סיכוי שיצליח.

בהצלחה.

TAgirl

New member
בקבוק שמומלץ לשילוב עם הנקה

שלום,
בלידה הראשונה הנקתי חצי שנה בשילוב עם מטרנה (השילוב לא היה קבוע, לפעמים פעם ביום לפעמים פעם בשבוע). השילוב נבע מהעובדה שעברתי לידה קשה מאוד עם חתך ענק ותפרים שלא הבריאו טוב, מה שגרם לי כאבים נוראיים (לא יכולתי ללכת כמעט חודש).
הבקבוק בו השתמשתי הן למטרנה והן לשאיבות הוא בקבוק של מאמ, אשר הומלץ לי ע"י יועצת הנקה. לפי דעתי, הבקבוק הוא זה שגרם לי להפסקת החלב לקראת 6 חודשים. הרגשתי כי יוצא מהפיטמות של הבקבוק חלב בזרימה מאוד חזקה (אפילו עם הפיטמה עם החור הכי קטן) ואז התינוקת העדיפה את הבקבוק כי בהנקה היא הייתה צריכה להתאמץ הרבה יותר.

לכן אני אשמח להמלצה על בקבוק אשר מומלץ לשילוב עם הנקה (מקווה שהפעם הלידה תהיה יותר קלה ואצליח להניק הנקה מלאה, אבל למקרה ולא)
אשמח גם להמלצה על מוצצים אשר מומלצים עם הנקה.

תודה רבה

hadas1978

New member
שאלה ליעל :)

איך יודעים בימים הראשונים בבית חולים כמה התינוק אוכל? אם יש רק קולוסטרום וממש טיפה אז איך יודעים אם הוא באמת ינק את זה? או שצריך לסחוט מהשד ולתת עם כפית כמו ששמעתי איפהשהוא? אז כמה כפיות צריך לתת ביום?

והאם בקיסרי צריך לסחוט קולסוטרום לפני ההניתוח?

תודה!!
:)

Revili

New member
היי hadas1978

בהנקה אף פעם לא יודעים כמה התינוק אכל, זה חלק מ"השיטה" בהנקה :)
תינוק שמתעורר להנקות (ואם הוא לא מתעורר מספיק יש לעזור לו להתעורר), מתחבר היטב לשד ויונק ממנו (ולא רק נרדם עליו) יקבל את כמות הקולסטרום שדרושה לו.

אם התינוק לא מצליח להתעורר, או לא מצליח להתחבר או לא יונק ונרדם, אז האמצעי הטוב ביותר לספק לו קולסטרום הוא באמצעות סחיטה לכפית והאכלה.

הקולסטרום נמצא בכמויות קטנות כי זה מה שהתינוק צריך, לא בגלל שיש בעיה.
ביממה הראשונה לאחר הלידה התינוק יונק בארוחה 7-10 מ"ל ואם הוא אינו יונק, זו הכמות שיקבל בארוחה היממה הראשונה.

אין הנחיה לסחוט קולסטרום לפני קיסרי, זה אפשרי ולעיתים אפילו כדאי, אבל הייתי עושה זאת בהנחיית וליווי יועצת הנקה מוסמכת.

בהצלחה.

Revili

New member
היי TAgirl

אין עדיין בקבוק שהזרימה שלו דומה או מתקרבת אפילו לזרימה ולשחרור החלב מהשד...וכנראה שגם אף פעם לא יהיה.
כל בקבוק יהיה בעל זרימה מהירה יותר, ידרוש תנועות שונות עם הפה והלשון ואופן מציצה שונה - ככה זה, בקבוק והנקה הם לא אותו דבר.

לכן, ההמלצה היא, במידת האפשר, לדחות את עניין הבקבוקים ולהשתמש בהם רק כאשר יש הכרח.

בנוסף, ללמוד להאכיל מבקבוק בצורה מבוקרת וקצוה - תינוק בתנוחה מאונכת _כאילו יושב ולא שוכב)\ בקבוק מקביל לרצפה, רק חצי מהפטמה מלאה בחלב, כל כמה לגימות להטות את הבקבוק לאחור כך שלא יגיע חלב לפיטמה (מעין הפסקה יזומה), מדי פעם להוציא את הבקבוק מהפה ולנוח...המטרה שהאכילה תהיה איטית יותר, שהתינוק ישלוט בקצב ובכמות ולנסות לא להאכיל מהר ובכמות גדולה מדי כמו שקורה בד"כ.

ניתן לנסות את בקבוק "קלמה" של מדלה שהיתרון שלו הוא והתינוק חייב ליצור ואקום על הפיטמה כדי שהחלב יצא, אבל גם איתו יש להאכיל לאט ועם הפסקות.

סביר להניח שחלק מהסיבות לסיום ההנקה והתמעטות החלב היה שילוב החלב המלאכותי והוריד את הגירוי לייצור חלב לשד שלך.כך שיש לקחת בחשבון אם מחליטים להאכיל מבקבוק שעדיף כמובן לשאוב ולתת חלב אם וששילוב חלב מלאכותי ללא שאיבה, יכול להוביל לירידה בייצור החלב.

בהצלחה.

Sunflower Fairy

New member
שלום יעל

ילדתי לפני כשבוע, ואני לא מצליחה להניק. הקטנה לא מסתדרת בכלל עם ההנקה, וכשאני מנסה להניק אותה התסכול וחוסר ההצלחה מביאים אותה להיסטריה מרוב רעב עד שכבר אין סיכוי לקרב אותה לשד.
כרגע היא אוכלת מבקבוק, מה שמרחיק אותי עוד יותר מהנקה כי אני מרגישה כמה קשה לה יותר בפעמים שבהן אני כן מנסה להצמיד אותה לשד. קיבלתי טיפים לגבי תנוחות שונות, לגבי לתת לה לינוק כשהיא כבר רגועה, אבל כלום לא עוזר. כשהיא רעבה אין לה מספיק סבלנות וכוח כדי להשקיע, וכשהיא רגועה אין לה סיבה לזה והיא מעדיפה לישון או להתבונן מסביב.
ניסיתי לשאוב כדי לתת לה, אבל יש מעט מאוד חלב ונכון לעכשיו השאיבה גם מכאיבה לי לאחר כמה דקות.
מצד אחד אני מאוד לא רוצה לוותר כי אני כן רוצה שהיא תינק, מצד שני אני באמת כבר לא יודעת מה לנסות, ואני די קורסת תחת העייפות ועומס המטלות והתסכול. בין כאן לשם חשוב לי יותר שהיא תאכל ותהיה רגועה, ולכן כרגע אני משקיעה את האנרגיות שלי בה ונחה בשאר הזמן כדי לא להעביר אליה תסכולים.
האם יש לך עצות?

Revili

New member
היי Sunflower Fairy

את לא צריכה טיפים, את צריכה ייעוץ הנקה מקצועי ורציני וכמה שיותר מהר.
כל עצה אחרת תהיה לא רצינית...
אם את גרה באזור ת"א יש ייעוץ הנקה דרך מועדון היולדות מאמיליס,
יש יועצות הנקה מוסמכות שיגיעו אלייך הביתה לכל מקום בארץ.

חבל להיות מתוסכלת ולא לקבל עזרה.
בהצלחה.

אחות24

New member
היי יעל

תינוקת בת חודשיים וקצת עולה יפה במשקל.
לאחרונה, בשעות הערב בעיקר ,לאחר מספר דקות של הנקה, יונקת כמה שלוקים ומתנתקת.
זה חוזר מספר פעמים עד שנמאס לי ואני מפסיקה אותה.
מה הסיבה שזה קורה? יכול להיות שאין מספיק חלב בשעות אלו? כאשר אני בודקת נראה שיש חלב, אולי הזרם חלש?

שאלה נוספת- גם בשעות הערב, במשך היום יונקת כל 3 שעות, הנקה אחרונה בסביבות 19:00-20:00 והולכת לישון ב 21:00.
לעיתים היא לא מעוניינת בהנקה האחרונה, יכול להיות בגלל העייפות? יכול להיות שבאמת לא רעבה? לאחר מכן היא ישנה לילה שלם עד 6:00.

האם הגיוני שלא תאכל "ארוחה" מלאה מ 17:00 עד למחרת ב 6:00?אני מנסה "לדחוף" לה כמה שלוקים אך היא לא כל כך משתפת פעולה.

תודה!

Revili

New member
היי אחות24

את מכירה את האמרה..."מה שלא מקולקל..." :)
יש לנו תינוקת (מקסימה) בת חודשיים, עולה טוב במשקל, יונקת היטב, הנקות לא ארוכות, מרווחים בין ההנקות כן ארוכים, ישנה לילה שלם ++
אז מה יש לנו כאן לתקן?

אם אכן העליה במשקל תקינה והתינוקת מרוצה בד"כ, ומתפתחת היטב, אז אני משערת שהכל בסדר גמור.

הנקה קצת פחות רגועה בערב היא משהו די אופייני, יכול להיות שהזרם קצת נחלש אז את יכולה ללחוץ על השד או להעביר אותה לשד השני המלא יותר ולראות אם זה עוזר.
אבל מאד יכול להיות שהיא מסיימת את הארוחה בזמן קצר, אולי כי היא יעילה מאד או שלך יש כמויות חלב גדולות.

המשיכי להציע לה לינוק אם את חושבת שהיא מעוניינת, אבל אל תכריחי או תדחפי - סימכי עליה שאם עד עכשיו ינקה היטב, היא תמשיך לעשות זאת.

בהצלחה.

Nat3nat

New member
עוד שאלת פג

היי יעל. בני נולד בשבוב 35+5. כיום הוא בן שלושה שבועות. שוחרננו מהפגייה לפני שבוע. התחלתי להניק אותו עוד בפגייה ונאמר לי שכרגע כי הוא קצת קטן וחלש (שוקל 2400 וקצת ) אז לא לתת הנקה מלאה אלא חלב אם בבקבוק גם. אני מביאה לו 2 מהאכלות מבקבוק עם חלב אם שאוב וכל שאר 6 האכלות הנקה. אך אני מרגישה שלקראת הערב כבר קשה לו לינוק. האם להוסיף עוד בקבוק ולעשות יחס של 3 פעמים בקבוק וחמש פעמים הנקה? אני מקווה שלא יתרגל לבקבוק ועד מתי צריך להמשיך עם הנקה חלקית כזו? עד שמגיע לשלוש קילו?

עוד שאלה: בקשר למשאבה. איזו מומלצת? יש לי את המדלה אלקטריק אבל היא לא משהו בכלל..

הנקת פג

איך הוא עולה במשקל?
האם את עוקבת אחר מס' היציאות שלו ביממה?

לגבי האכלה בבקבוק, חשוב שתקפידי להאכיל אותו כך:
האכלה קצובה מבקבוק
הפעולה המכאנית של לגימה מבקבוק שונה מאוד מיניקה. בבקבוק זרימת החלב פאסיבית גם אם הפטמה איטית, וכשהתינוק עוצר להפוגה ולנשימה, החלב/תמ"ל ממשיך לזרום. כדי לשלוט בכמות החלב התינוק מפתח דפוס חדש - הוא דוחף את פטמת הבקבוק עם הלשון כדי לעצור את הזרם, וכמעט שאין לו צורך למצוץ כיוון שכל לחץ קטן שמופעל על פטמת הבקבוק משחרר חלב. עלינו לנסות למנוע שיבוש של הדפוס המולד, ולעזור לו לשלוט בכמות ובקצב האכילה ע"י אופן ההאכלה שישמר את ההנקה. כאן נכנסת לתמונה ההאכלה הקצובה.

מהי האכלה קצובה?
1. התינוק אנכי (כמו יושב).
2. השתמשו בפטמה איטית, בעלת בסיס רחב.
3. צרו גירוי מסביב לפה של התינוק בעזרת הבקבוק כדי לעודד אותו לפתיחת פה גדול.
4. הניחו את הבקבוק ב-90 מעלות לפיו, כך שרק חצי פטמה מלא בחלב.
5. שימו לב שהוא תופס את כל הפטמה ולא רק את הקצה. אם לא, הכניסו אותה בעדינות פנימה בתנועה סיבובית שמדמה הברגה.
6. שימרו על קשר עין.
7. הפסקות יזומות - מדי כמה מציצות או אם את/ה רואה שהתינוק מתקשה עם הזרם (פוקח עיניים גדולות, גומע גמיעות גדולות ומאומצות) עשו לו הפסקה
8. אם הוא מפסיק למצוץ הטו את הבקבוק מטה או הוציאו את הפטמה מפיו והחזירו כשיראה סימנים שהוא נכון להמשיך.

לסיכום - האכלה איטית מפטמה איטית עם הפסקות.

בנוסף חשוב שתשאבי בשעות שבהן הוא לא יונק כדי שלא יהיה פרק זמן ארוך מדי בין ריקון לריקון של השד.
כדאי שתביאי משאבה מיד שרה. במקרה שלך, כיוון שהוא פג את יכולה לקבל מכתב מיועצת הנקה ולקבל לקטינה. המשאבה שנותנים ללא מכתב (ספקטרה) גם היא עדיפה על המיני אלקטריק לצורך שלך.

אם נראה לך שבערב הוא יונק פחות טוב כרגע רכזי את השאיבה והבקבוקים לערב.
את יכולה לעזור לו בהנקה ע"י דחיסה של השד בזמן שהוא יונק. אם הוא עושה הפסקה את יכולה להרפות ולשוב לדחוס כשימשיך למצוץ.

מיום ליום יתחזק וישתפר,
חשוב שתהיי זמינה והניקי אותו לפי דרישה.
יש חשיבות עצומה עבורו להנקה ואת עושה דבר נפלא שאת ממשיכה ומתעקשת למרות הקושי. להערכתי, לא תצטערי.

מאחלת לכם הנקה מלאה ויעילה במהרה בימינו,

schifkit

New member
שאלה על שאיבות

קודם כל תודה רבה שבאת להתארח ולענות לנו על שאלות

יש לי המון חששות בנוגע לחזרה לעבודה וכל נושא ההאכלה מטריד אותי במיוחד כי אני ממש לא רוצה שיקבל תמ"ל.

הגוזל בן 6 וחצי שבועות, בהנקה מלאה. אתמול קיבל לראשונה בקבוק עם חלב ע"י בעלי (קלמה של מדלה).
קניתי משאבת מדלה סווינג.
לצערי אצטרך לחזור לעבודה אחרי 3 וחצי -4 חודשים. אני עובדת רחוק מהבית (שעה וחצי במינימום בתחבורה ציבורית ואותו דבר ברכב אז זה לא משנה) אבל כנראה (הלוואייייי) שאסע רק פעמיים בשבוע לעבודה ובשאר אעבוד מהבית +אעבוד רק 4 ימים בשבוע אז ולפחות 3 ימים מתוך 7 ימים אני אוכל להניק אותו ישירות.
מניחה שאי אפשר שינק רק כמה ימים בשבוע כי אחרת יהיה לי גודש ואני אהיה חייבת לשאוב בעבודה במקום הנקות. אני צודקת?
הבעיה היא שזה אומר לשאוב כ3 פעמים בעבודה וזה נראה לי מאוד בעייתי, אני אמורה גם לעבוד מתישהו
אין לי חדר לבד שאפשר לנעול, לא בטוחה שיש חדר ייעודי בכלל להנקה...
אז איך בדיוק שואבים בעבודה? אפשר להגרר כשעתיים עם החלב בתיק/צידנית?
זה בסדר ש4 ימים יאכילו אותו מבקבוק ובשאר ינק ממני?
וכמה סטוק מומלץ להכין בהתחשב בכך?

וגם עוד כמה שאלות כלליות על שאיבות:
1. סטריליזציה - מותר לעקר את חלקי המשאבה - מדלה סווינג (כולם) בסטריליזטור למיקרו? בהוראות כתוב שניתן את כל החלקים חוץ מהצינורית "בשקית עיקור למיקרו" מזה שקית עיקור? אפשר פשוט בסטריליזטור? ומה לגבי הצינורית, צריך לעקר אותה? לא ראיתי שהחלב מגיע לשם בכלל אבל מה אני יודעת.... וגם - האם צריך לעקר כל יום?

2. האם קצב ומשך השאיבה הגיוני? לקח לי לשאוב כ120 מ"ל ב20-25 דק' דקות משני הצדדים (אחד אחרי השני). שהפסקתי לשאוב עוד היה חלב.

3. כאמור שהפסקתי לשאוב עוד היה חלב אבל היום הגוזל החליט שהוא אוכל כל שעתיים ויש לי תחושה שהכל התחיל מזה שהוא ינק כחצי שעה אחרי ששאבתי (כי חשבתי שירצה יותר מאוחר) ויש סיכוי שלא הספיק לו. בד"כ יש לי המון חלב, ברמות של שפריצים וגודש, ופתאום מאז שהתחלתי לשאוב החזה מרגיש לי מאוד ריק...

תודה רבה רבה רבה!!

Revili

New member
היי schifkit

הייתי מתחילה מלברר, לאסוף מידע ולתכנן את עניין השאיבות במקום העבודה.
תתפלאי עד כמה מעסיקים מוכנים (לפעמים) לסייע, להתחשב, לתת משרד שניתן לנעול למטרת שאיבות...
דברי עם אימהות אחרות במקום העבודה, דברי עם המעסיק, הסבירי עד כמה זה חשוב לך וכמה יעזור לך.

כאשר יהיה לך יותר מידע, תוכלי להיות רגועה יותר ולתכנן.
השאיפה היא כן להצליח לשאוב בעבודה במקום ההנקות ולהשתמש בחלב השאוב ביום העבודה הבאה שלך.

בהחלט כדאי לשאוב ולא רק בגלל עניין הגודש (שניתן בהדרגה לפתור אותו), אלא בגלל השפעת אי ההנקה/שאיבה על ייצור החלב הכללי ובגלל החסרונות בהאכלת התינוק בחלב פרה.

צידנית לחלב שאוב היא כלכך קטנה שהיא נכנסת לתוך התיק הרגיל שלך יחד עם 4 בקבוקים בתוכה. אפשר לשים קרחומים נוספים במקרר המשרד ולהחליף כאשר יש צורך.

שאיבה במהלך יום העבודה לא צריכה לקחת המון זמן.
אפשר לשאוב שאיבה קצרה בתחילת היום (כ-15 דקות בערך, הפסקה שעובד אחר עושה לקפה או סיגריה), שאיבה אחת ארוכה יותר בצהריים ועוד שאיבה קצרה לקראת סוף היום.

תתפלאי כמה את כאמא הרבה יותר יעילה בעבודה שלך לעומת עובדים אחרים :)

סטרליזציה- אין בעיה במיקרו, הצינורית לא צריכה כי עובר בה רק אויר, גם לא לשטוף אותה במים.
קצב ומשך השאיבה הגיוני בהחלט, יופי של כמות...זה יכול להשתנות לפי שעות היום, גיל התינוק וכו'.
השד אף פעם לא ריק וגם לאחר שאיבה יש לתינוק תמיד עוד חלב לינוק.
לא נשמע שיש מקום לדאגה, מקסימום ינק במרווח קצר יותר מההנקה הקודמת.

בהצלחה.

חזרה לעבודה בשעות לא קבועות

שלום יעל,
אני חוזרת לעבודה עוד חודש וחצי במתכונת חלקית, כאשר התינוקת שלי תהיה בת 7 וחצי חודשים:
יום א' - אני עם הילדה
יום ב' - עובדת בין 14:30 ל-19:30
יום ג' - עובדת בין 8:00 ל-19:00 (עם אופציה לחזור להיניק בצהריים)
יום ד' - אני עם הילדה
יום ה' - עובדת בין 14:30 ל-19:30
סופ"ש - אני עם הילדה

איך כדאי לי לנהל את השאיבות, בהתחשב בכך שכל יום הוא שונה? האם בגילה זה יהיה ריאלי לצפות שהיא תסתפק במוצקים בשעות האלו?

ושאלה נוספת - האם שאיבה ידנית יכולה להיות יעילה כמו במשאבה?

תודה רבה!

Revili

New member
היי ספה תלת מושבית

כל תינוק הוא שונה מבחינת המוכנות למוצקים והיכולת שלו לאכול כמות מספיקה.
כיוון שאנחנו עוד לא יודעים מה תהיה היכולת של התינוקת שלך בתחום, בואי נניח שהיא לא תוכל להסתפק במוצקים בלבד בשעות העדרותך ומוצקים יהיו רק חלק מהתזונה שלה.
ככל שאכילת המוצקים שלה תגבר, תוכלי את לצמצם את השאיבות.

יש אימהות שסוחטות ידנית חלב טוב יותר מאשר הן מצליחות לשאוב, זה אינדיבידואלי וכדאי שאת תתנסי בשתי הדרכים מספר פעמים ותראי מה עובד טוב יותר עבורך.

באופן עקרוני, היה רצוי שהשאיבות יתבצעו בשעות שאת בעבודה.
כלומר, ביון שני את מניקה לפני העבודה ושואבת כפעמיים בשעות העבודה, במקום ההנקות שפספסת.
החלב מיום שני הוא האוכל שלה ביום שלישי (אם יש אופציה להניק באמצע זה מצויין) וגם ביום שלישי בעבודה את שואבת במקום ההנקות...וכך הלאה.

כמובן שכאשר את עם התינוקת את מניקה כרגיל.

בהצלחה.

שלום יעל

לאחר לידה קודמת למרות נסינות לרוב והבאת יועצות לא הצלחתי להגיע להנקה ושאבתי בלעדית חצי שנה
אני מאוד רוצה להצליח הפעם
חוץ מלהכין טלפון של יועצת שתגיע לבית החולים איך עוד ניתן להתכונן
הילדון בהתחלה התקשה ביניקה (בין עוד הרבה בעיות), הפטמה כנראה גם נכנסה, בשאיבה בכל אופן לקח לחלב זמן להגיע, חוץ מזה היו עניינים טכניים בריאותיים שלי ושלו שכנראה הרחיקו אותנו עד שהוא הגיע לאנטי שד בצורה קיצונית לאחר כחודש וויתרתי לטובת שאיבה ובריאות נפשית של שנינו.
איך מלמדים ילדון לינוק ויעיל? בזמנו שמו לי אותו על השד והוא לא באמת ינק ושחרר מיד
האם לקנות מראש פטמת סיליקון? האם צריך לכל מקרה או ילדון שכן יעיל יוכל להתמודד?
ניסינו גם להשתמש עם צינורית - האם היא יכולה לעזור? איך משיגים כזאת? מה בדיוק תפקידה.

המון תודה מראש!

Revili

New member
היי חוט השני

הכנה היא כבר צעד חשוב בכיוון הנכון.
שקלי להפגש עם יועצת ההנקה עוד לפני הלידה, לעיתים הנחיות כיצד לנהוג בשעות הראשונות לאחר הלידה ומה לעשות במקרה ויש בעיות, יהיו משמעותיות להמשך.

פיטמות סיליקון וצינוריות תביא איתה יועצת ההנקה ותנחה אותך בדיוק מה, איזה גודל ואם בכלל יש בהם צורך, כך שלא צריך לרכוש מראש.

את יכולה להקדים ולהשאיל משאבה חשמלית אם את רוצה, אך גם זה לא חובה.

כך שהטיפ העיקרי הוא להתכונן באמצעות מידע על השעות-יממה הראשונה לאחר הלידה, מה צפוי מבחינת ההנקה, וכיצד להאכיל את התינוק בחלב שלך גם אם אינו מצליח להתחבר ולינוק - פגישה לפני הלידה עם היועצת והמשך במידת הצורך לאחר הלידה.

בהצלחה.

Dormicum

New member
העברת משאבות בין יולדות

שלום יעל,

שאלתי היא האם ניתן להשאיל משאבות חלב מאם אחרת?
אילו סוגים (ידניות? חשמליות?) וחברות ניתן?

בעבר קראתי שמשאבות ידניות פשוטות כמו הרמוני ואוונט ידנית אין בעיה להעביר בין יולדות אחרי חיטוי טוב, עם זאת על כל משאבה, כולל אלו, ראיתי שנכתב שהן מיועדות לשימוש אישי בלבד.

איזה תהליך חיטוי וסטריליזציה כדאי לעשות?

Revili

New member
היי Dormicum

אין בעיה עקרונית להעביר משאבות בין אימהות במידה ועושים סטרליזציה לחלקים הרלוונטים.
בד"כ מדובר בסטרליזציה למשפך (פלאנג'), ובקבוק כמובן ולחלקים נוספים כמו מחבר ושסתום חד כיווני ששונים ממשאבה למשאבה.
מנוע המשאבה לא צריך סטרליזציה כמובן, אך יש בו חלקים שניתן לפרק ולשטוף/לנקות.
אני ממליצה לך להתקשר לשירות הלקוחות של החברה המיבאת את המשאבה ולהתייעץ איתם.
לעיתים יש חלקים שמתבלים לאחר שימוש או חלקים שדורשים התאמה יותר אישית (גודל המשפך) ושווה לרכוש אותם חדשים.

בהצלחה.

למעלה