שרשור טיפים להריונית המובחלת

mitmit11

New member
שרשור טיפים להריונית המובחלת

רבות מאיתנו חוות, בעיקר בשליש הראשון, בחילות לאורך כל שעות היום ומבלות "זמן איכות" בחיבוקי אסלה

"ברות מזל" ויחידות סגולה סובלות מהתופעה לאורך תקופה נרחבת יותר מהשליש הראשון.

אז למודות הניסיון - בואו ניתן טיפים להריוניות החדשות שלנו:
אילו מאכלים לא עוררו אצלכן בחילה
מה הפחית או העלים אותה

ממה רצוי להימנע

על מה חשוב להקפיד

והכי חשוב - מתי הדרעק הזה עובר

אני בטוחה שטיפים נוספים וחיבוקי הזדהות יעזרו אז תוסיפו חופשי. זה יהיה אחלה מקור מידע שנוסיף להודעות הנבחרות שלנו

Elliot17

New member
הטיפים שלי

בדר"כ הבחילה שלי החלה משבוע 6/7 ונמשעה עד שבוע 12/13. כדי להעלים את הבחילה הייתי צריכה כל הזמן לאכול משהו בקטנה, בעיקר דברים יבשים, כמו קרקרים ולחם.
עגבניות עם מלח עזרו לי לבחילה, מים קרים עם טיפה לימון בפנים.
רצוי להימנע מקפה (בעיקר נס עם חלב) ופירות .
הכי חשוב להקפיד לדעתי על כך שהבטן אף פעם לא תהיה ריקה, במיוחד בבוקר לפני שכמים מהמיטה ישר לאכול כמה קרקרים.
הדרעק בדר"כ עובר אחרי השליש הראשון.
אה...גם ג'ינג'ר עוזר, יש גם טבליות של חברת "תפוח" נקראות גרבידול ויש שם ג'ינג'ר וויטמין B6, לי אישית מאוד עזר!
ובמקרה שכבר אי אפשר לסבול, אפשר פראמין.

חן לביא

New member
מצטרפת לטיפ...

גם אצלי מה שעוזר זה לאכול כל הזמן - בסקויטים, פריכיות וכד'
שום דבר אחר לא עזר

לימי43

New member
לטיפ שלא להשאיר קיבה ריקה,שכחתי אותו

אני סבלתי עוד לפני שבוע 6 שרק אז גיליתי שאני בהריון הייתי עם בחילות ובעלי אמר שאני בהריון ואני התעלמתי ממנו וצחקתי עליו ובסוף הוא צדק.
הכי מעצבן שבנוסף לבחילות היו לי התקפות רעב כאילו בור בקיבה שאת חייבת לאכול ולא יודעת מה חוץ מאורז וסנוויץ'

thekt

New member
טבליות ג'ינג'ר!

אבל דווקא לא של חברת תפוח כי המינון שם נמוך.
אני לקחתי של מכבי קייר וזה עשה פלאות! בתקופה הקשה 3 פעמים ביום עם האוכל. הרגשתי כמו חדשה.

crystal238

New member
עוזרים לבחילות

קרטיבים! יותר מהכל!
...וגם מים קרים יכולים לסייע ולהרגיע את תחושת הבחילה.
הקפידי לאכול משהו כל שעתיים, כל דבר שאת יכולה לחשוב עליו ואינו מעורר בך בחילה: קרקרים (מומלץ שתמיד יהיו בתיק)/ חטיף גרנולה/ אגוזים/ פירות... מה שעובד בשבילך.

אני לא הקאתי בכלל אבל בין שבועות 6-8 סבלתי מבחילות כל היום וכל הלילה, באופן קבוע הייתי מתעוררת בסביבות 5:00 כי הייתי צריכה לשירותים, שותה כוס מים קרים וחוזרת לישון. לשמחתי גם זה עבר לקראת סוף השלישי הראשון.
חשוב לזכור שזה מאד אינדיבידואלי וכל אחת חווה את זה באופן שונה, מנשים שלא חשות בכלל בחילות ועד נשים שסובלות מבחילות והקאות עד הלידה

תרגישי טוב וזכרי לשתות הרבה (המון!) כדי לא להתייבש

לימי43

New member
אויש כמה סבלתי....זה נוראי אני בשבוע 23 ועד ל

לפני חודש עוד סבלתי...פעמיים גם היה לי שילוב של וירוס הקאות נוסף להקאות הרגילות פלוס אינפוזיה בקופת חולים כי כבר הקאתי מים..
האמת כמעט כלום לא עוזר הייתי שמה קרקרים ליד המיטה משתדלת להמשיך לאכול בבוקר הייתי קמה מהבחילות שהיו מלוות אותי רוב היום ובלילות גם הייתי מקיאה עד שקיבלתי פראמין.
כדאי שתמיד יהיה בקבוק מים ליד המיטה ולשתות שלוקים קטנים כל פעם לא להגיע למצב של התייבשות.
לקניות בסופר בקושי יכולתי ללכת בעלי היה הולך בתקופה הזאת כי תמיד שם הייתי נתקפת בחילה באמצע הקניות וחייבת לשבת.
שקדים לא קלויים-לא עזרו לי רק עשו יותר גרוע כי זה פשוט דוחה.
לימונדה-אולי קצת עזר וארטיקים (עכשיו אני כבר לא מסוגלת לראות לימונדה)
צמיד נגד בחילות-לא עזר
ויטמין בי 6-גם לא כזה עזר
הרבה ימי מחלה-כי בקושי יכולתי לעבוד

מימיסה

New member
מעט הטיפים שיש לי

אצלי זה מתחיל עוד בשבוע 4, בהריון הקודם נמשך עד שבו 15-16. כרגע אני 15+6, והתחיל להשתפר....

טיפים:
1. להתעסק בדברים שלא קשורים להריון. ללכת לעבודה, בערב כשמשעמם לראות סרט, לצאת... ככל שמפנים יותר קשב לבחילות, זה מחמיר אותן!
2. לאכול דברים יבשים לאורך היום, כמו קרקרים, פתי בר, צנימים וכו. לא להגיע למצב שאת רעבה.
3. לשתות כמה שיותר. מים עם קרח עזרו לי קצת חלק מהזמן.
4. להקשיב לעצמך. היו ימים שהתעוררתי ופשוט ידעתי, שאם היום אני אוכלת ציריוס, אני אקיא. וימים אחרים שחייתי על ציריוס.... כמעט כל פעם שאכלתי משהו שבאינסטינקט הראשוני חשבתי שאולי לא כדאי, הקאתי מזה...

המרחפת

New member
חטיפיפון

אחותי הסבירה לי שמה שמעלים את הבחילה (לפחות זמנית) זה לאכול. ואז היא אמרה לי גם "תשתדלי שזה יהיה מלפפון ולא פרוסת לחם". כשהרעיון הוא לנסות להמנע ממשקל עודף שלא ירד בלידה.

אז קניתי חבילה של מלפפונים קטנטנים (משווקים תחת השם חטיפיפון) והסתובבתי עם כמה מהם במהלך היום. כל פעם שהופיעה בחילה אכלתי אחד (3 ביסים ונגמר, גם המלפפון וגם הבחילה).

כשהבחילות היו יותר גרועות הסתובבתי עם פרוסת גינג'ר על האמה. שלוש אצבעות משורש כף היד, ליד הגיד והורידים, והצמדתי את הפרוסה עם פלסטר.

purplelove

New member
לי מאוד עזרו כדורי ג'ינג'ר

היו ימים שלקחתי גם 3 ביום(שזה המקסימום שצויין על הבקבוק שניתן), אבלזה הדבר היחיד שבאמת עזר לי.

ניקי86

New member
כדורי ג'נג'יר

איפה קונים את זה ?
וזה כמו לקחת סוכריות ג'נג'יר ?

thekt

New member
קונים בכל בית מרקחת או חנות טבע

אני קניתי של מכבי קייר , אבל יש של עוד חברות. של תפוח לדעתי פחות עוזרים כי המינון שלהם קטן יותר.
לדעתי זה טוב יותר מג'ינג'ר לבד כי בזה יש גם ויטמין B6

Luring Monkey

New member
טיפ לא רק נגד בחילות (גם נגד כאבי גב, ובאופן

כללי)

לשמחתי לא היו לי בחילות.
היו לי כאבים בגב התחתון, ולפני חודשיים התחלתי בשיעורי יוגה שמצאתי במקרה ביוטיוב (לא היה לי זמן או חשק ללכת לשיעורי יוגה חיצוניים). מדובר בחמישה שיעורים באנגלית, 10 דקות כל שיעור. יש שם תרגילים נגד כאבי גב וגם תרגילי נשימה שעוזרים (לטענת במדריכה) נגד בחילות.
קישור: http://www.youtube.com/watch?v=B87FpWtkIKA

popapipu

New member
מסכימה עם הטיפים ומוסיפה אחד משלי

מה שלי מאוד עזר היה, פשוט להכיר את הגוף שלי. להיות ערה לאיזה מאכלים גורמים לי לבחילה ולהימנע מהם (אצל כל אחת זה אחרת, לי למשל מיונז גורם לבחילה עד היום, חודש שביעי) ואיזה מאכלים עושים לי טוב (שמתי לב שהרבה כאן המליצו על קרקרים- ובכלל מאכלים יבשים, טוסט למשל). ולא לשכוח שארוחת הבוקר היא הכי חשובה ביום, לא סתם רוב הבחילות הם בבוקר... הבחילה נגרמת מירידת סוכר לכן חשוב לאכול, אך לא משהו מתוק כי גם הקפצת סוכר גורמת לבחילה. לאכול מאוזן וכמובן לזכור שהכל שווה את התוצאה:)

בהצלחה לכולן!!

daniela21

New member
מניסיוני

* המאכלים שלא עוררו אצלי בחילה היו דברים "יבשים" - קרקרים, חטיפי אנרגיה, צנימים. התעוררתי כל בוקר עם בחילה איומה על גבול הרצון למות. מה שהקל היה לאכול כל שעתיים ובעיקר ברגע שפתחתי את העיניים.

רצוי להימנע מדברים מטוגנים, שומניים ונוזלייםש/סמיכים מאד. לי למשל היה קשה לשתות הרבה אחרי האוכל, לאכול מרקים או דברים נוזליים כאלה. כדאי גם להימנע ממאכלים שהריח גורם לסלידה, גם אם הם בריאים. לא יקרה כלום אם התזונה לא תהיה במיטבה בשליש הראשון (אני לא מדברת על גאנק, אבל גם אם אוכלים יותר קרקרים ולחם ופחות סלטים וחלבונים, זה לפעמים בסדר וצריך להתקבל בסלחנות). אני הרבה פעמים ייסרתי את עצמי למה אני לא אוכלת עוף ויותר פירות וירקות ובסוף החלטתי לזרום עם תחושות הגוף ולא ללכת רק עם ההגיון.

חשוב להקפיד לא להגיע למצב שהקיבה ריקה (זה פרדוקס - מרגישים בחילה נוראית ואז חושבים שכדאי להימנע מאכילה. אז המצב רק מחריף). רצוי גם לא לאכול ארוחות כבדות ולא לאכול דקה לפני שהולכים לישון או בשעות מאוחרות למדי.

הדרעק עבר לי בסוף השלישי הראשון וחזר בערך משבוע 26. how lovely...

Elia4

New member
אחרי 9 חודשים של סבל

אני מאלו שלא עבר להן אחרי השליש הראשון. סבלתי מהקאות והבחילות עד הסוף (גם תוך כדי הקיסרי...)..

כדאי מאוד מניסיון שלי, לא להכביד באוכל. לאכול מנות קטנות בשעות מסודרות. הימנעות מאוכל רק תעצים את תחושת הבחילה ותגרור הקאה של חומצות קיבה.
מבחינת התאמת מאכלים - זה גשש בלש. לכל אחת יתאים משהו אחר.
לי למשל כל המטוגנים ומוצרי חלב פרה, גרמו לסבל נוראי. האוכל היחידי שבא לי טוב זה הבישולים העיראקים של אימי, קרקרים מלוחים וצנימים.

כנ"ל גם בשתייה.
הפסקתי לשתות תה ונס קפה, והרגשתי הקלה מאוד גדולה.
כדאי להימנע מלשתות הרבה מים בבת אחת. לי מאוד עזר מים עם לימון וקולה עם לימון, ארטיקים קרח (טעמים סולידיים כמו אננס ולימון) וגלידה קרה מאוד.

ריבוי בחילות יכול להעיד לעתים על חוסרים בויטמינים מסוימים. אצלי התגלתה ירידת ברזל ומלחים דרסטית. התגלה שלמרות שלקחתי ברזל וחומצה פולית, זה לא היה מספיק.
עד שקיבלתי טיפול נכון, זה כבר לא עזר (הייתה לי הקלה קלה לקראת הסוף).

ריחות של סיגריות, ריחות של הכנת אוכל, ריחות של אנשים, מקומות צפופים וטעם משחת השיניים - הרגו אותי...
לקח לי זמן עד שהבנתי שיש עוד דברים חוץ מאוכל שמעוררים לי את תחושת הבחילות ואת רפלקס ההקאה.
אם גם לכן כך, אני ממליצה (לפחות בחודשים הראשונים למי שזהו הריון ראשון) להימנע מאלו. שנו את השגרה ותתפנקו בבית. תאמינו לי, לא מפסידים שום דבר בחוץ.
עד שאני לקחתי את עצמי בידיים, סבלתי המון. גם קיבלתי עירויים כל הזמן, נהייתה לי בריחת שתן, פצעים בפנים ופציעה בוושט מההקאות.

כשמחזיקים את האוצר בידיים, והלב נפתח ומתמלא באושר סופי, שוכחים הכל.
(וגם מוכנים לעבור את זה שוב).

.

אנו לנו

New member
הטיפ שלי

הוא שאין טיפים. כדאי לכל אחת לזרום ולהקשיב לגוף שלה ולמה הוא מבקש.

בשתי ההריונות שלי סבלתי מבחילות, אם כי די מינוריות ביחס למה שאני שומעת מסביבי, ובכל הריון התאימו לי דברים אחרים.
מה שכן, הקפדתי להקשיב לרצונות של הגוף שלי, גם אם הם לא היו הכי בריאים.
למשל, בתחילת ההריון הזה אכלתי כמעט רק פחמימות. רק המחשבה על ירקות או עוף עשתה לי איכס, וזרמתי. בסוף זה עבר, והתזונה שלי עכשיו מאוזנת מתמיד - פתאום בא לי כמה שיותר ירקות :) (אבל רק חיים, לא מבושלים. שיהיה.).

בהריון הקודם התחשק לי מתוק כל הזמן, בהריון הזה הוא הבחיל אותי. בהריון הקודם אכלתי המון כדי להעלים את הבחילות, בהריון הזה דווקא מעט.

ולכן אין לי טיפים. פשוט עוד לא גיליתי שום דבר שעוזר לכולם. תקשיבו לגוף שלכן, הוא יודע הכי טוב.

אצלי..

ירקות ופירות לא העלו בחילה,כל המטוגנים למיניהם עשו לי בחילה נוראית.

להימנע ממה שמלא שמן\מטוגן.
להקפיד על הרבה מים ,אגב מים קרים הקלו על הבחילה.
לי עבר סביבות שבוע 11..

למעלה