דיון לחמשוש:תיאום ציפיות

mitmit11

New member
דיון לחמשוש:תיאום ציפיות

ולא, ציפיות זה לא רק על הכריות אלא גם בחיים האמיתיים...

הורים טריים, חסרי ניסיון, מקשיבים לכל העצות מסביב ולפעמים הן בכלל מנוגדות, לפעמים אין את מי לשאול וסומכים על האינסטינקט. אז ההריון עובר לו, נתקלתן בכל מיני תופעות משונות והתמודדתן איתן ואוטוטו מגיע התינוק הזה שכל כך חיכיתן לו ו...מה עושים איתו

עשיתן הכנה כלשהי להורות
(שיחות עם "הורים מנוסים", קריאה, סדנה וכו')
יש לכן מושג למה לצפות

עשיתן תיאום ציפיות עם בני הזוג
עד כמה הם מעורבים

מתכננות לקחת עזרה כלשהי בתשלום
מהמשפחה

אמהות ותיקות - יש לכן טיפ מנצח

הגיגים ומחשבות נוספות יתקבלו בברכה

בין השאר, בעקבות הכתבה הזו: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4361580,00.html

N יxוe כלל

New member
עונה(;

לה׳ו

קורס הכנה לא עשיתי אבל בהחלט יודעת למה לצפות יחסית..

קראתי המון גם פה וגם בכל מיני אתרים(; (בכל זאת היה חי 9 חודשים להעביר(;)

לגבי תיאום ציפיות עם הבן זוג זה לא ממש אלא בערך אני מניחה שהוא יעזור כמה שהוא יכול.. או יוצר נכון במה שאני אבקש ממנו לעשות.. כי הוא חוזר כל יום רק אחרי 8 בערב..

התכנון הוא ביות מלא כך שאני אגיע הביתה יהיה לי יותר קל עם התפעול..
ואמא שלי תבוא אלי לשבוע או כמה ימים שאצטרך ותעזור לי בכל מה שצריך..

וכפי שכבר ציינתי גם אמא וסבתא של בעלי יבואו אלי(מחול) אז יעזרו גם..

בכל מקרה מקווה שיהיה טוב ואשמח לשמוע טיפים מותיקות.. אז יאללה שתפוו(;

mitmit11

New member
עונה מה שהיה עם הבכור שלי

לא עשינו הכנה, לא קראנו ספרים ולא ראינו סרטים. סמכנו על האינסטינקטים שלנו לחלוטין. אני הייתי מאוד חלשה אחרי הלידה (מי אמר המוגלובין 7 ולא קיבל
) וגם היינו שבוע בביה"ח בגלל צהבת. החצי היה חזק בעניינים וחיתל והחליף בגדים עוד בתינוקייה. כשהגענו הביתה הוא היה אחראי חיתולים עד שקלטתי את הקטע.
אמא שלי וגיסתי הציעו את עזרתן (אז גרנו בעיר אחרת מרחק חצי שעה נסיעה) אבל סירבנו בנימוס ואמרנו שנסתדר. קפצנו למים. החצי היה חופש שבוע נוסף לאחר האשפוז ועשינו הכל יחד (פרט להאכלה כי הנקתי). למדנו איך להתמודד ביחד. עד היום הוא סופר מעורב. ברור שאם הילד עושה מס' 2 אנחנו מתחילים להתחשבן מי החליף אחרון ועושים "דילים" של החלפת קקי לגדול מול 2 החלפות קקי לקטן (זה נעלם עכשיו כי הדובון בגמילה).

לא ידעתי למה לצפות חוץ מחוסר שינה קיצוני. וכמה שמצפים לזה עדיין לא מוכנים ולא מבינים את ההשפעה של זה על ה-כ-ל. אה - ומתרגלים....

אירוח - let's face it אין לנו ראש לאירוחים אחרי הלידה. גם לא חודש אחרי. אם צפוי מבול אז שווה לשקול אירוע כחודש וחצי-חודשיים לאחר הלידה. אם זו ההחלטה ליידע את כולם ואז אתם חוסכים ביקורים. שתמיד יהיו בבית חטיפים ואיזה עוגת הבית (או במקרה שלי עוגת שמרים בפריזר
). אם בכל זאת יגיע אורח רצוי יותר או פחות שיהיה בשליפה מה להוציא. אצלי מי שהגיע תיאם מראש ומבלי שהתבקש הביא את הכיבוד בעצמו. תלוי באנשים.

עזרה בתשלום לא היתה בכלל במודעות שלי. היום אני מכירה את שירותי הסבתאות ודולה פוסט פארטום וחושבת שזה גאוני וחבל שלא היה לי אחרי הלידה הראשונה. בלידה השניה כבר לא הזדקקתי כי היתה לי מערכת תמיכה צפופה וקרובה.

התפתחות הילד - הם משתנים בכל יום. עושים דברים חדשים, התנהגויות חדשות, צרחות חדשות
עד שמצליחים להתמודד עם משהו מגיע שטיק חדש. זה בסדר וזה נורמלי. הם לומדים את העולם ואנחנו לומדים אותם. וגם לזה - מתרגלים.

הטיפים:
כן - לישון כשאפשר.
מקלחת זה קדוש. שהחצי יבין ויפנים ויתן לך את זמן ה"לבד בשקט תחת מים חמים" שלך.
הכלים יחכו (וגם אם תשתמשו בחד פעמי במשך שבועיים לא יקרה כלום).
כביסה - להרגיש חופשי להעביר סלים למי שמוכן, להתלבש מהחבל כדי לחסוך קיפול.
הנפש - להקפיד לצאת מהבית כל יום. הרשיתי לעצמי להישאר בבית רק אם היה מזג אויר קיצוני במיוחד וגם אז לא מעל פעמיים בשבוע. מעבר לזה לצאת כל יום, לפצל סידורים כדי שתהיו חייבות לצאת.
עוד בעניין הנפש - לדבר על הקושי. עם בן הזוג, עם חברה, עם אמא, עם אחות. לדבר. ואם מדברים ועדיין מרגישים גולה בגרון ואבן על החזה לפנות לטיפול. על חווייתי האישית של דיכאון לאחר לידה כתבתי כאן: http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?forumid=110&messageid=162975666

לזכור שהקומונה שלכן, הפורום הזה ושכניו המקסימים נמצאים כאן עם המון מידע וידע. שתפו כי רק טוב יכול לצאת מזה.

בטוח שיהיו לי עוד תובנות ואני אוסיף על מה אחרות יכתבו בהמשך (בכל זאת גם 8 חודשים אחרי לידה הטפשת הריון הופכת לטמטמת לידה ועיסת המוח טרם התייצבה
)

מקלחת זה קדוש

חבל שלא הייתי פה לפני שש שנים לשמוע את הטיפ הזה. הזמן הזה מתחת למים חמים מאפס את כל המערכות.. לגמרי מצטרפת לטיפ!!

La la la 20

New member
את נהדרת. פוסט נהדר ושימושי

ממרומי חודש באמהות. מ' הוא זה שהנחיל את מקלחת ביום חובה וכל הזמן מעודד אותי לצאת לסידורים, מני פדי, בתי קפה ומה שרק אפשר.

עם הראשון שלי -

התכוננתי, קראתי, דמיינתי, דיברתי (כמה עצבן אותי כששיתפתי שאני לא יודעת איך מחזיקים תינוק, שענו לי "אה... את זה את תביני צ'יק צ'ק...". נכון, אבל ממש לא עוזר!!). בסוף, כשהוא הגיע, גיליתי שכלום לא מכין אותך לזה. לי היה אפס ניסיון עם תינוקות לפניו, לא ידעתי כלום. לא ידעתי איך מרימים את הדבר הקטן הזה, שלא לדבר על להחליף לו טיטול או, השם ישמור, להרטיב אותו ואז לנגב (מה, עם יד אחת, כאילו?!). כמה פעמים שדפקתי לו את הראש בקיר של הקופסת חומוס הזו שהוא שכב בה בבית היולדות כשניסיתי, הכי בעדינות, להשכיב אותו שם בחזרה...
שבועות אחרי הלידה עוד הייתי חולמת בלילה שמותר לי לחזור לתינוקיה הנפלאה שעזרה לי להתמודד איתו...

אני חושבת שלמרות שנשארתי איתו בבית שנה, וכמובן שלמדתי תוך יומיים להחליף טיטול, להלביש ולקלח (כמו כולם), התחושה הבסיסית של חוסר ביטחון לא עברה אצלי עם הראשון עד שנולד השני, ואז ראיתי שאני כבר יודעת הכל. גם ההנקה הצליחה (עם הראשון לא הצלחתי, הנקתי והוא ירד וירד במשקל עד שממש חוייבתי לתת לו בקבוק - ומאותו רגע כבר לא חזרתי אחורה.. ).

הטיפ שלי הוא אחד - קחי את זה בקלות
(עד כמה שאפשר...)

כולנו עושות שגיאות, כולנו מחליטות, מתחרטות ומחליטות שוב. אמא שלי אומרת - אמא זה כמו כל בנאדם, רק עם יסורי מצפון.
האימהות היא תהליך איטי של שחרור. הילד המדהים שייצא לך מהבטן הוא בנאדם, עם אופי (שבחלקו דומה ובחלקו שונה...), צרכים, נטיות וכאלה, וצריך ללמוד להכיר אותו. את לא אמורה לדעת שומדבר מראש ואת לא אמורה לתקתק את החיים החדשים שלך לא בשום שלב ובטח לא בהתחלה...

ועוד טיפ שמנהל אותי באימהות - אני משתדלת תמיד להיות כמו שאני רוצה שהילדים שלי יגדלו להיות. (לא להגיד להם מה אני רוצה שיהייו, אלא ממש להיות את זה). זה עוזר לי לא להיגרר לתגובתיות ולהישאר בשלי. זה עוזר לי להתמודד עם ימים קשים יותר.

ועוד טיפ, קצת יותר טכני - מי שבעניין של להניק - זה לא קל בחודש חודשיים הראשונים, אבל זה נהיה הרבה יותר קל אחר כך, ושווה לנסות. אמא מניקה גמישה יותר עם התינוק שלה, תמיד יש דרך להרגיע אותו ותמיד יש סיבה לזמן איכות... ממליצה על זה למרות שההתחלה דורשת המון מסירות והתעקשות לפעמים... ואם לא מתאים או לא הולך - גם לא נורא! ילדים גדלים יפה מאוד על תמ"ל...

יש לנו דודה שאין לה משפחה. כמעט היתה - אבל ברגע האחרון התחרבשו לה כל התכניות, היא היום בת אחרי 40 והיא לבדה. אני משוגעת עליה, באמת, ואני רואה כמה התבגרות יש במקום של האימהות, וכמה הגשמה יש דווקא במקום שנדמה לנו שאנחנו הכי מתבטלות. יש לי איזו תיאוריה חצי בדוקה, שאישה שלא חווה הורות, נשארת באיזה שהוא מקום חסרה. לא בוגרת. יש משהו מהותי בחיים שהיא לא מבינה. אז אני מבינה, שהקושי, ההתלבטות, ההתמסרות (שהיא לא תמיד באה בלב שלם... לפעמים היא מגיעה מתוך כורח... נגיד בשלוש בלילה, בפעם החמישית שהוא מתעורר...), כל אלה מביאים אותנו עצמינו לסוג של מסע שעוזר לנו לראות את העולם בעיניים "גבוהות" יותר...

lilach de

New member
רציתי להגיב לגבי הדודה

כתבת מקסים אך לגבי הדודה רציתי לומר שגם לי יש דודה כזו אבל המסקנות שלי ממנה הן אחרות לגמרי. היא משמשת השראה עבורי.
יכול להיות שבסופו של דבר המסקנות שאנו מסיקים נובעות מאיתנו, המסקנות שייכות לנו ולא באמת מה"דודה"?

יכול להיות... מה הכוונה משמשת השראה?

יכול גם להיות שאנשים שונים לוקחים את הרעיון של מימוש למקומות שונים, אולי טעיתי להכליל ממקרים בודדים על הכלל?

lilach de

New member
במקרה שלה

היא נותרה רווקה ללא ילדים ומילאה את חייה בצורה כזו שעד היום (בת שמונים פלוס) היא-היא לב המשפחה המורחבת. אני לא ארחיב על אורחות חייה אני רק אגיד שתמיד ידעתי שגם אם אחליט לא להתחתן או להביא ילדים, יש לי ממי ללמוד איך כן "להיות רווקה ולהשאר בחיים" ויותר מזה: לעבור את זה עם המון חן וחיים מלאים בקשרים ענפים.

עונה

עשיתן הכנה כלשהי להורות? למזלי או לצערי ההורים היקרים שלי שהם באמת בני אדם מדהימים (אימא שלי בלשון עבר
) היו זוג הורים גרועים בטירוף ועם החינוך המעפן של ההורים של בעלי אני מתמודדת יום יום כי בכל זאת התחתנתי עם הילד שלהם ככה שרשימה של איזה הורים אנחנו לא רוצים להיות כבר יש לי.
רוב הדוגמאות שאני רואה היום מסביבי די מזעזעות אותי מקווה למצוא דרך משלי לגדל את ילדי בלי להפוך להיות אותה ה"אימא מודרנית" שאני כל כך סולדת ממנה. כמובן שכשאני רואה התנהגות שמוצאת חן בעיני אני ישר שואלת איך מיישמים על הילד

יש לכן מושג למה לצפות? בעיקר מצפה לעייפות הזאת שכולם מדברים עליה ומנסה לחשוב אם אצלי זה יהיה אחרת כי גם ככה במקצוע שלי קמים באמצע הלילה לעבוד ועומדים על הרגליים קרוב ל12 שעות ביום.

עשיתן תיאום ציפיות עם בני הזוג? עד כמה מעורבים? בעלי יודע שהוא צריך להיות מעורב מהרגע הראשון כי אני לא רוצה לתת את התינוק לתינוקייה אז ברור לו שמהשנייה שהוא יוצא הוא אצלו על הידיים וכמו שאני מכירה את בעלי אני בטח אצטרך לריב איתו מכות על הזכות לקלח או להחליף לגוזל הרך אני בטוחה שהוא יהיה שותף מלא הוא כבר מצפה בקור רוח.

מתכננות לקחת עזרה בתשלום? מהמשפחה? שאלוהים יעזור לי ואני לא אצטרך או שלפחות ייקח ממני את הפדנטיות שלי וייתן לי להכניס גם אנשים אחרים לקן שלי. כי רק מלראות מישהו עושה לי את הכלים אני מקבלת גירודים בכל הגוף, שונאת שנוגעים לי בדברים, שונאת שמסדרים לי, שונאת שעושים לי כביסה או מנקים לי, פשוט שונאתתת ומעדיפה תמיד עד כמה שאפשר לעשות הכל לבד. רק על אחותי אני סומכת שתעשה דברים כמו שאני אוהבת וגם בגלל שהיא חמומת מוח כמוני בנושא היא מרשה לי לרדות בה מהספה

דווקא אתמול בעלי שאל אותי אם אני מתכוננת לתת לאימא שלו לבוא לעזור לי וישר צעקתי לו "לא!!!!!" כאילו מה כבר הוא הציע. זה מעצבן אותו שאני ככה ואני גם מבינה אבל אני לא אוכל לישון בשקט בידיעה שהיא מסתובבת אצלי בבית היא הכי מאלו שיכולות פתאום להחליט לסדר לי מחדש את הארונות.
וזהו

N יxוe כלל

New member

לה'ו

ואי את בדיוק אבל בדיוק כמוני!!!

אני גם לא מסוגלת שנוגעים לי מכבסים לי ועושים לי :)

אבל אצלי העזרה תתבטא בלהשגיח על התינוקי שאני מתקלחת או עסוקה במשהו אחר בתנאי שהוא לא צריך לאכול :)

ולגבי החינוך עצוב לי לשמוע..

ותסמכי על האינטואציה שלך שתגדלי אותם כמו שצריך ולפי ראות עיניך..
וגם אם עושים טעויות לא צריך להתרגש ילד ראשון תמיד עושים טעויות

mitmit11

New member
תתחילי להתאמן על נשימות....

לא ללידה. נשימות כדי לשחרר ולתת לאחרים לעשות בשבילך ובמקומך. אני אותו דבר, אותו טיפוס. רק בילד השני למדתי לשחרר וזה הקל עליי ברמות על.

אני אתן בוודאי שאני אתן

אני לא נגד עזרה נגיד עם התינוק אבל כביסה ונקיון בבית זה מעבר ליכולתי, שוב אלא אם כן זאת אחותי שבהחלט מוכנה להתגייס למשימה.
לא נראה לי שבחודשיים שיש לי עד הלידה אני אצליח להתגבר על הטרפת שיש לי מהמחשבה שמישהו שטף לי את הכלים לא מספיק טוב וזה ממש לא עניין של "רק אני עושה טוב" זה נטו OCD ברמה הכי טורדנית שיש כשזה מגיע לדברים שאני צריכה לאכול מהם.
אני לא חייה באשליות שאני מסוגלת להיות סופר אימא בציצי אחד להניק ותוך כדי לעשות קפה עוגת שמרים ושהבית יהיה מצוחצח
אני מקווה למצוא את האמצע הנסבל
וכן לומדת לנשום הרבה, את צודקת , ההריון הזה לימד אותי סבלנות ואורך רוח מהם...

הלידה וההורות

זה משהו שמוציא מאיתנו דברים שהם "מעבר ליכולותינו"
לא מכירה נשים שאחרי לידה (ולו רגילה וקלה) ניקו את הבית או עשו כביסה בשבוע- שבועיים הראשונים

למעלה