אפשר סקר ברית מילה?

ברוך שנתת לי בת:)

נחסך לי כאב ראש אטומי. קשה להודות אבל למרות שאנחנו חילוניים אדוקים, מאלו שהתחתנו בחו״ל מבחירה, יש סיכוי גדול שהיינו מלים. בייחוד אם נישאר בארץ. איכשהו אני מרגישה שבתור אנשים שנוסעים בכיפור ואוכלים שרימפס בשמנת, ברית, כמה שזה באמת מנהג ברברי ועתיק, זו כנראה הישורת האחרונה שנייה לפני שלא השתייך לעם היהודי ולהוויה הישראלית בכלל. ולא אני לא רוצה להיכנס לדיון על מיהו יהודי וכו׳, זה מורכב מדי לפה ובכלל. בקיצור כנראה היינו מאלה שנכנעים לתכתיבים החברתיים ומלים בלב כבד

lilach de

New member
|כפיים| בדיוק מה שעבר לי בראש

כשהודיעו לי שיש לי בת בבטן. אנחת רווחה אדירה שאני לא צריכה להתלבט בענין.

זה מה שהיה לי בהריון הקודם, הפעם לא היה מנוס

ונאלצנו לחפור בעניין ולקבל החלטה...

liveandLOVEit

New member
כנראה שלא נעשה

התלבטות קלה הייתה, יותר בקטע של ללמוד את הנושא ולהבין למה חילונים ממשיכים לעשות את זה, גילינו שאין עניין רפואי אמיתי והנושא הוא חברתי אז החלטנו לוותר.

החלטנו שלא. (עוד לא נולד...)

vviolet

New member
אני באמת תוהה איך מכל המצוות והמסורות שנזנחו

רוב החילונים דווקא ממשיכים עם המסורת הזאת שהיא כ"כ לא נעימה.
כנראה שהפחד להיות חריג הוא מאוד חזק...
אבל זה באמת פרדוקס כי אם יותר אנשים היו מוותרים על ברית זה כבר לא היה חריג.

liveandLOVEit

New member
עניין החריגות גם דיי תמוהה בעיני

כי מכל המנהגים ומכל מיני דברים זה מנהג שפועל על משהו מאד אינטימי.
הרי אי אפשר לדעת מה מצב איבר מינו של האדם שעומד מולך במיוחד בגילאים מבוגרים.

אז הרבה יטענו שבצבא יש עניין של... בעלי טוען שמעולם לא התעניין באברי מין של חבריו למקלחת בצבא ואף אחד מעולם לא הסתכל על שלו והוא שירת בכל היחידות שבהן מתקלחים יחד ועושים הכל יחד.

הפחד מלהיות שונה נראה לי בעיקר נובע מאיתנו כהורים, אבל כולנו שונים ואני עברתי לא מעט בגלל השוני שהיה לי כילדה והיה בולט אלפי מונים מאיבר מין כזה או אחר, ולדעתי יצאתי אדם חזק וטוב יותר בעקבות ההתנסויות שלי בגיל ההתבגרות עם השוני שלי והחזק של מי שאהב אותי וידע לתת לי כח.

אה זה, תשאלו את פרויד

באמת החשיבות של הצ'ופצ'יק זה לנפשו של האדם ואפילו לזהות עצמית של אדם או של עם פשוט לא יתוארו. לא רוצה (ממש לא) לדון על שיקולים של אנשים מדוע כן ומדוע לא, אבל עצם זה שמדברים על זה עוד ב-2013 וזה לא פס מהעולם זאת פשוט תופעה מרתקת שבחיים לא הקדשתי לה מחשבה עד לפני ההריון

מאשה99

New member
מתכוונים לעשות

אצלנו אין התלבטות האם לעשות או לא (מסיבות של מסורת ובריאות בעיקר אך גם חברתי).
בעלי נימול בגיל בוגר יותר (עם עלייתו לארץ) ואם היה נימול בגיל 8 ימים היה חוסך לא מעט סבל שנגרם לו מדלקות בדרכי השתן.
אצלנו ההתלבטות היא מוהל רגיל או מוהל-רופא, אני לא כל כך רוצה שיזריקו לילד חומרי הרדמה כשאין בכך צורך ממשי.

לא כל רופא-מוהל נותן אלחוש

לנו אמר המוהל-רופא שיתן אם אבקש אבל אין צורך כי יכאב טיפה-או באותו רגע או כשהאלחוש יתפוגג כך שלדעתו אין צורך.

מחקר לגבי צניחת שדיים לאחר הריון, הנקה

ושאר גורמי סיכון.

למיטב זכרוני הנושא נדון כאן בעבר בהקשר של הנקה (כביכול, שמירה על מראה השד היא סיבה להמנעות מהנקה). מחקר חדש המשווה תאומות זהות מראה כי הנקה היא גורם מגן למראה השד ואילו ההריון עצמו, אלכוהול ועישון פוגעים ויוצרים צניחה.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4326216,00.html

התלבטנו, החלטנו שכן, ואני מתחרטת על כך מאד

מהרגע הראשון שנודע לנו שיש בבטן בן - הדבר היחיד שהטריד אותי היה עניין המילה (לא ההיריון, לא הלידה, גם לא הקיסרי חירום שנשלחתי אליו תוך כדי).

בסוף קיבלנו את ההחלטה הפחדנית למול את הבן שלנו כי לא רצינו שהוא יצטרך לשלם את ההשלכות החברתיות של ההחלטות האידיאולוגיות של ההורים שלו. הדבר הנורא הוא שבסוף הוא שילם את ההשלכות הפיזיות והכואבות של ההחלטות הפחדניות של ההורים שלו...

מאז שנודע לנו שיש לנו עכשיו בת בבטן - העובדה שאני לא צריכה לחשוב בכלל שוב על עניין המילה לא מפסיקה לשמח אותי.

מיקה 770

New member
לא הייתה שום התלבטות! הסיבה העיקרית היא

עצם היותנו יהודים!

לא סיבה חברתית ולא שום סיבה בעולם! רק היהדות שכל כך חשובה לנו והתועלת הרוחנית והגשמית שהילד זוכה בה גרמו לנו לא רק לרצות אלא גם להתלהב בטירוף מעצם המילה!

למעלה