אפשר סקר ברית מילה?

ברור שמחכים כמה שנים טובות!

לילד קטן לא הייתי נותנת לקבל החלטה כזו לבד, כמו שלא הייתי מאשרת לו לעשות קעקוע או פירסינג (וכן, גם לחורים באוזניים צריך גיל מינימלי די גבוה, למשנתי).
אני לא אמנע מילדי למול את עצמו אם ירצה, אבל הגיל שבו אתן את רשותי שיעשה שינוי בלתי הפיך בגופו הוא גיל שבו יצטרך רק הרדמה מקומית.

shira3121

New member
אם אני אטיל וטו אז לא נעשה

הבעיה היא שבן הזוג שלי יפנה את מי שיהיו לו טענות ומענות אלי ואני לא בטוחה עד כמה יהיו לי כוחות להתמודד עם זה.

אמלי12

New member
תתפלאי עד כמה זה בראש שלנו

ה"התמודדות" הזאת, שגם אני חששתי ממנה, בסופו של דבר זה לא היה כ"כ נורא,
אף-אחד לא נידה אותנו מהמשפחה או מהחברה ולא נתקלנו בתגובות מאוד קיצוניות.
התכוננו למלחמה- אבל אין כאן באמת כזאת, המלחמה האמיתית היא בראש שלנו, פשוט לקבל את ההחלטה שהכי נכונה בעינינו והכי נהיה שלמים איתה.

כנראה שלא נעשה...

בכלל קיווינו שזו תהיה בת, כדי שלא נצטרך לדון בסוגיה הזו
אבל, יהיה לנו בן... לבן זוגי אמרתי עוד לפני ההריון שאני לא בעד כריתת איברים..
והוא מבחינתו, לא רואה שום סיבה לעשות את זה
לאמא שלו אמרתי לא מזמן, ולא היה לה ממש אכפת..
רק אמרה לנו שלא ננהל על זה דיון עם כול העולם ואחותו... (לא שאנחנו כאלו בכול מקרה..)

אז, חודש שביעי... ואפילו לא דיברנו על זה... וכנראה הנושא הזה פשוט יתמוסס לו...

TheIL

New member
כן וכן

לשני הבנים , עם אותו רופא כירורג מוהל.
הסיבות לפי דרגת חשיבות

1. כי הפן החברתי מאוד מאוד חשוב.
מספיק החברה הראשונה שתצחק עליו ברגע אינטימי וזה יכול להשאיר צלקות לשנים ! ויממן הרבה פסיכולוגים.

ולכל הנשים כאן - תארו לעצמכן איך הייתן מגיבות בסיטואציה אינטימית (בואו נרד לפרטים: אורלית) מול אחד שלא נימול. אחרי שתחשבו על התשובה לזה, תחזרו ותגיבו לשאלה האם לימול את הבן שלכן.

2. כי זוהי המסורת.
אני חילוני כופר. מנשנש שינקן בלי בעיה.
אבל עדיין יש מסורת. וזוהי המסורת שמייחדת אותנו.

3. התינוק תכלס לא מרגיש כמעט כלום למעט זריקה. ההחלמה מאוד מהירה. SNIP SNIP וגמרנו.

יש לך תפיסה מוטעית בעניין

או לפחות כמה אי דקויות, אבל למרות שכבר אחרי 10 בלילה אני לא אכנס לנאום מפורט בנושא

תחשוב בכיוון של איבר מין במצב רגיל מול זקפה וההבדלים ביניהם

OrlyNL

New member
ומה עם נשים ישראלית / יהודיות

שיוצאות ואף מתחתנות עם גברים לא יהודים (גוועלד!)
אתה חושב שהן צוחקות עליהם במיטה?
אתה באמת יכול לתאר לעצמך מצב שגבר ואישה נכנסים למיטה והיא מתחילה לצחוק עליו בגלל שאיש לו עורלה? אם כן, אז הוא ממילא צריך להעיף את האישה הזאת מהמיטה שלו.

HLAddict

New member
תצחק עליו? לא. תירתע ממנו? בהחלט כן, ותכלס,

זה יותר גרוע.

גם אני מאוכלי השרימפס בחלב אמם ביום כיפור, וגם אני התנגדתי נחרצות למילה מטעמי דת או מסורת (בעלי אדם מאמין, פחות באלוהים ויותר במסורת ישראל, אבל בכל זאת), אבל אל מול הטיעונים שלו ושל אבי ואחי על הבעייתיות של חריגות חברתית בנושא הרגיש הזה אין לי מה לומר. אמנם את רוב חיי אני מבלה בחריגות בולטת הרבה יותר ולמדתי להתעלם ואף להתריס כנגד מעקמי האפים ומרימי הגבות, אבל לייצר אלמנט חריגות יש מאין, מבחירה מודעת, עבור ילדי? עד כאן. יש דרכים פחות כואבות ללמד אותו שונות מהי.

אי לכך ובהתאם לזאת, גם אנחנו נמול את בננו (אצל רופא ובלי טקסים ובלגאנים, אבל נמול).

OrlyNL

New member
מאוד כואב לי לקרוא את מה שאת כותבת

יש אנשים שנולדים עם מומים מולדים באיברי המין, שלא באשמתם ושלא ניתנים לתיקון מוחלט. חבל לי שיש אנשים שחושבים שדינם ללעג ע"י כל אישה שתיכנס איתם למיטה.
אני מקווה בשביל כל האנשים בעולם שהם בעלי מום, או שונות כלשהי, שידעו לבחור להם נשים שלא ירתעו מהשונות שלהם ושדיעו לקבל את האחר באהבה (ותכלס, זה לא איזה מום שמפריע לתפקוד כלשהו)

HLAddict

New member
כוונתי לא היתה להכאיב

ואני גם לא סבורה שכל אשה שתיכנס למיטה עם בעל מום (באיבר כלשהו) תלעג לו (אפילו לא רוב הנשים), אבל אין לי ספק שזה יהיה אישיו, עבור הגבר קודם כל (עצם החשש והצורך להסביר, "להתנצל" מראש, לנסות לפצות פיצוי יתר. אני כל כך מכירה את זה מעצמי...).
במקרה של איבר מין ערל, לא מדובר כמובן במום (אם כבר, ההפך הוא הנכון), אבל מן הסתם בחורה ישראלית ממוצעת, שרגילה לאיברים נימולים, עלולה להגיב בצורה לא צפויה למראה עורלה, ועצם הצורך להסביר מראש מחזיר אותי למה שכתבתי לעיל.

בכל אופן, כשאין ברירה-אין ברירה ואנשים לומדים להתמודד עם חריגויות משמעותיות ומציקות הרבה יותר, אבל למה לייצר מראש שונות במקום שבו לא חייבת להיות כזו? זה השיקול שמנחה אותי (לצד הידיעה שבני ככל הנראה ממילא קיבל ויקבל מבעלי וממני גנים ותנאים סביבתיים שיחייבו אותו להתמודד עם חריגות, לחיוב ולשלילה, ואין לי כל רצון להוסיף על כך בהתנדבות התמודדויות נוספות. הלוואי שאני טועה בנושא הזה).

OrlyNL

New member
אני באמת מבינה את מה שאת אומרת

עדיין, בשבילי באופן אישי, זה עדיין לא מצדיק לחתוך לילד שלי את האיבר מין. אני מצטערת, פשוט לא מצליחה למצוא לזה צידוק....

הי, לבר רפאלי זה לא הפריע

וגם לקיאנו ריבס זה כנראה לא ממש פוגע בהצלחה שלו עם המין הנשי,
ובנימה רצינית יותר, אני מודה שהסצנריו שאת מתארת פה לא נשמע לי הכי סביר ולכן גם לא כל כך מטריד אותי. אישה ממוצעת שנכנסת למיטה עם גבר שהיא נמשכת אליו או אולי אפילו אוהבת שגם תדע להבחין בכך שיש לו עורלה וגם תזדעזע עד כדי כך ותברח? (תתפלאי כמה נשים לא יודעת להבדיל ופורסמו סקרים בהן נשים שבני הזוג הקבועים שלהם לא נימולו והן לא ידעו זאת) לדעתי אם כבר תהיה השפעה כלשהי זה יהיה להיפך - מעורר סקרנות כמשהו אקזוטי ומיוחד במחוזותינו. זה כנראה באמת הכל בראש

הסיבה היחידה לרתיעה היא בורות

אם היא יודעת מראש שהוא לא נימול והיא רק הייתה עם גברים נימולים בחייה היא יכולה אולי לתהות בעניין השונות כי היא לא מבינה ולא מכירה אז היא אולי חושבת שיש איזה שוני משמעותי.
מעבר לשלב הזה זה אין שום סיבה שהנושא יטריד אותה. לצחוק, ללעוג, להירתע - אני ממש בשוק שבכלל מעלים פה דברים כאלה כאנשים מבוגרים. בבית ספר בתקופות האכזריות יותר של התפתחותינו - כן, אולי. בין בני זוג שבשלים ליחסי מין - ממש לא.

HLAddict

New member
כאמור, לא כל כך מענין אותי מה יטריד אותה,

הנזק טמון במה שיטריד *אותו*, ולדעתי (וחשוב יותר מבחינתי, לדעת בני משפחתי ממין זכר) זה יטריד, לא משנה מה אומר לו ואיך אחנך אותו, כי יהיה ברור לו שהוא שונה, ועוד בתחום רגיש ועדין כל כך...

אגב, "בבית ספר בתקופות האכזריות יותר של התפתחותינו"-שם בדיוק הנושא מתחיל לצוץ. עד שמגיעים להיות בני זוג שבשלים ליחסי מין עוברים כמה וכמה שלבים שבהם החריגות עלולה להיות מאד אבל מאד לא נעימה, מגבילה, מלחיצה ופוגעת בבטחון העצמי.

בכל אופן, נראה לי שנסחפתי הרבה מעבר לכוונת פותחת השרשור.

vviolet

New member
דווקא אומרים

שבזמן זקפה לא רואים ממש את ההבדל
אבל לא בדקתי בעצמי כי לא יצא לי לראות לא נימולים

אדווה ת

New member
סיפור קטן לגבי הפן החברתי

אחותי לא מלה את בנה, שהוא היום בן 7. הם חילונים והחליטו שהם לא מעוניינים.

רק השנה, בגיל שש וחצי בערך, הוא שאל אותה למה הפין שלו שונה משל ילדים אחרים.

היא הסבירה לו מה זו ברית ושאלה אותו אם היה רוצה שיעשו לו את זה כדי להיות כמו כולם.

הסתכל עליה כאילו היא משוגעת, ואמר: "לא!!!"

זה סוף הסיפור הקצר.

TheIL

New member
רלוונטי ?

לקבל דעה מבן שבע שאומרים לו שהולכים לחתוך לו ?
הרי כל בר דעת לא היה רוצה שיחתכו לו *עכשיו*.
הרי לרופא שיניים אנחנו פוחדים ללכת. אז חיתוך ?!?

אבל שמדובר בתינוק - זה לא אותו דבר. לדעתי.

אדווה ת

New member
רלוונטי מבחינתי להביא את הסיפור האישי שלי

אמנם לא על בני אלא על אחייני.

האם להתחשב בדעתו - כמובן שלא. אנו כהורים פועלים לפי שיקול דעתנו מתוך ראייה יותר גלובלית, בטח ובטח בענייני פרוצדורות רפואיות המבוצעות על ילדינו.

הדגש שלי היה על כך שעד גיל 6.5 הוא בכלל לא הבחין בעניין, כי הרבה פעמים אומרים "יצחקו עליו בגן".

לצערי אין לי דיווחים עדיין מגיל 18, כי המשפט השני הרווח הוא "יצחקו עליו במקלחות בצבא."

נחכה ונראה.

למעלה