לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
5339053,390 עוקבים אודות עסקים

פורום הריון ולידה - תמיכה

קסם בא לעולם ! אין מראה מדהים יותר ממראה אישה בהריון. אין הרגשה נפלאה יותר מהרגשת תזוזת העובר הקטן בתוכך. אף קטנטן, אוזניים קטנטנות, ידיים, רגליים והכל הכל בתוך בטן עגלגלה ומתוקה שכל כך בא ללטף! נפלא...... עוד שמונה חודשים, שבעה, שישה, חמישה, איך שהזמן עמד מלכת, ארבעה, שלשה, אין כבר כוח, כבד, לוחץ, והופ הנה זה בא! קסם קטן הגיח לאויר העולם, את מתבוננת בו, נדהמת מיופיו, מחוסר האונים שלו,רוצה לחבק, לנשק ולא להרפות, ל ע ו ל ם. הפרי המותר! בפורום זה נעסוק בכל השאלות המטרידות בזמן ההריון, נחווה ביחד את ההתרגשות, נתייעץ, נעזור, נלמד, נדבר, נבכה ונתרגש. בדיקות שגרתיות, בדיקות גנטיות, אולטרסאונד, בדיקות רופא, הלידה, ניתוחים, סיבוכים (לא עלינו טפו טפו טפו) ברית מילה, בריתה ואיך נקרא לילד? הכל על הכל אז..... ברוכות הבאות וקדימה לעבודה וכמה פרטים טכניים שחשובים לא פחות! בכל עמוד נכנסות רק 15 הודעות ראשיות. כל הודעה חדשה נשלחת לראש העמוד הראשון, וגם הודעה שמגיבים אליה מוקפצת לראש העמוד הראשון. שאר ההודעות יורדות למטה, עד שהן עוברות לדף הבא, ובסוף, נכנסות לארכיון. שרשורים הם הודעות המגיבות להודעה בפורום. אם רוצים להגיב להודעה שנכתבה יש לשרשר להודעה המקורית ולא לפתוח הודעה חדשה. הודעות בנושאים דומים יש לשרשר גם כן, כי לפעמים תשובה אחת יכולה לעניין או להיות רלוונטית לשואלות נוספות, וגם כדי שהודעות אחרונות לא ידחקו לדף הבא. לתשומת ליבכן תודה! 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הריון ולידה - תמיכה

קסם בא לעולם ! אין מראה מדהים יותר ממראה אישה בהריון. אין הרגשה נפלאה יותר מהרגשת תזוזת העובר הקטן בתוכך. אף קטנטן, אוזניים קטנטנות, ידיים, רגליים והכל הכל בתוך בטן עגלגלה ומתוקה שכל כך בא ללטף! נפלא...... עוד שמונה חודשים, שבעה, שישה, חמישה, איך שהזמן עמד מלכת, ארבעה, שלשה, אין כבר כוח, כבד, לוחץ, והופ הנה זה בא! קסם קטן הגיח לאויר העולם, את מתבוננת בו, נדהמת מיופיו, מחוסר האונים שלו,רוצה לחבק, לנשק ולא להרפות, ל ע ו ל ם. הפרי המותר! בפורום זה נעסוק בכל השאלות המטרידות בזמן ההריון, נחווה ביחד את ההתרגשות, נתייעץ, נעזור, נלמד, נדבר, נבכה ונתרגש. בדיקות שגרתיות, בדיקות גנטיות, אולטרסאונד, בדיקות רופא, הלידה, ניתוחים, סיבוכים (לא עלינו טפו טפו טפו) ברית מילה, בריתה ואיך נקרא לילד? הכל על הכל אז..... ברוכות הבאות וקדימה לעבודה וכמה פרטים טכניים שחשובים לא פחות! בכל עמוד נכנסות רק 15 הודעות ראשיות. כל הודעה חדשה נשלחת לראש העמוד הראשון, וגם הודעה שמגיבים אליה מוקפצת לראש העמוד הראשון. שאר ההודעות יורדות למטה, עד שהן עוברות לדף הבא, ובסוף, נכנסות לארכיון. שרשורים הם הודעות המגיבות להודעה בפורום. אם רוצים להגיב להודעה שנכתבה יש לשרשר להודעה המקורית ולא לפתוח הודעה חדשה. הודעות בנושאים דומים יש לשרשר גם כן, כי לפעמים תשובה אחת יכולה לעניין או להיות רלוונטית לשואלות נוספות, וגם כדי שהודעות אחרונות לא ידחקו לדף הבא. לתשומת ליבכן תודה! 
x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע הניתן בפורום אינו מקצועי, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם בעל מקצוע!
אנא הקפידו לשרשר הודעות בנושאים קשורים. לעיון בנהלי השרשור הקישו כאן.
הפרסום בפורום אסור בהחלט.
המשך >>

לצפיה ב-' אפשר סקר ברית מילה?'
אפשר סקר ברית מילה?
<< ההודעה הנוכחית
31/12/2012 | 19:30
134
1595
פשוט נורא מעניין אותי לדעת איך נראה הנושא בחברה החילונית, אז אני אשמח אם תענו:

יש או הייתה לכם בכלל התלבטות אם לבצע או לא?

אם החלטתם שכן, מה היא הסיבה העיקרית?

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אוי, אני נלחצת מהשרשור-פלצת שהולך לקום פה!'
אוי, אני נלחצת מהשרשור-פלצת שהולך לקום פה!
31/12/2012 | 19:54
4
128
לצפיה ב-'למה? אי אפשר לשוחח על הנושא הזה בצורה מכבדת '
למה? אי אפשר לשוחח על הנושא הזה בצורה מכבדת
31/12/2012 | 20:03
3
361
ונעימה? לשמוע דעות שונות אחת מהשנייה?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-''
31/12/2012 | 20:24
210
זה לא אמור להיות שרשור בעד ונגד, אלא יותר מה בחרת ולמה...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אפשר והלוואי שיהיה כך '
אפשר והלוואי שיהיה כך
31/12/2012 | 21:54
253
לצערי מניסיון העבר בשלב זה או אחר משהו יתפוצץ פה.

אם באמת כל אחד יכתוב את דעתו ללא ביקורת על אחרים יהיה בסדר...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'נסיון של 7 שנים בפורום לימד אותי שזה נדיר.'
נסיון של 7 שנים בפורום לימד אותי שזה נדיר.
31/12/2012 | 22:26
264
לפחות בנושא הטעון הזה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני החלטתי שלא והבנזוג התלבט,'
אני החלטתי שלא והבנזוג התלבט,
31/12/2012 | 19:57
1
475
אבל אז גילינו שזו בת אז אנחנו דוחים את ההחלטה בנושא לפעם הבאה, אם/כש... וכו'.
אבל אני מאמינה שדעתי תתקבל בסוף - שאין סיבה לגרום לילד נזק גופני בשם דת שאנחנו לא מאמינים בה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לא ולא ולא וגם לא'
לא ולא ולא וגם לא
31/12/2012 | 20:20
401
לא חותכים בבשר החי בגלל מנהג שלקוח מהמצרים הקדמונים ועד היום כמו עיוורים ממשיכים כאן עם זה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'כנראה שלא היינו עושים ברית'
כנראה שלא היינו עושים ברית
31/12/2012 | 20:32
376
אני התלבטתי אבל בעלי מאוד נגד
בסוף יש לנו בת...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אנחנו לא עושים.'
אנחנו לא עושים.
31/12/2012 | 20:48
143
לצפיה ב-'אני נגד. בעלי בעד'
אני נגד. בעלי בעד
31/12/2012 | 20:52
3
402
ויש את המשפחות שכמובן בעד כך שאני לבד במערכה ונאלץ לצערי לעשות ברית.
אני מקווה שזה לפחות יהיה עם רופא ועם הרדמה מקומית אבל גם זה בספק כי הוריו של בעלי מסורתיים והנושא מאוד חשוב להם...(הם רואים את התנגדותי כחוסר כבוד).

הסיבה היא חברתית בלבד. אין שום הצדקה אחרת למעשה הברברי הזה.

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'רק שתדעי שיש רופאים מוהלים דתיים'
רק שתדעי שיש רופאים מוהלים דתיים
31/12/2012 | 21:33
306
שמבעצים ברית עם הרדמה וזה לא נגד ההלכה. נראה לי שרוב הרופאים שמבצעים בריתות הם דתיים. כך שאין סיבה לוותר על רופא בגלל סיבות דתיות.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני חושבת שאת יכולה לעשות אצל הרופא...'
אני חושבת שאת יכולה לעשות אצל הרופא...
01/01/2013 | 11:09
159
כל העניין פה הוא לחתוך את העורלה. אז מה זה משנה אם זה רופא או מוהל?
אבל רק נראה לי...תבדקי את זה...
חוץ מזה שמעתי גם על מוהל-רופא איפשהו פה בפורום. אז אם זה ירגיע אותך זה שווה את זה לא?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מזדהה מאוד'
מזדהה מאוד
01/01/2013 | 21:52
112
אני מאוד מאוד נגד והאיש שלי לא מוכן אפילו לשמוע אותי בנושא.
לשמחתי לפחות ברור גם לו שרק רופא ורק עם אלחוש הולם (כלומר לא משחה שבקושי עוזרת להסרת שיער בלייזר...).

עוד יותר לשמחתי, זו בת...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לא התלבטנו'
לא התלבטנו
31/12/2012 | 20:57
5
466
יש לנו כבר 2 בנים ועוד אחד בדרך וברור לנו שאנחנו עושים ברית.
למה? כי אנחנו יהודים וזו מסורת . כמו שאנחנו עושים את החגים , צמים ביום כיפור ומתחתנים ברבנות - אנחנו עושים ברית.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'את יודעת, יש כאלה יהודים (כמוני וכמו בעלי)'
את יודעת, יש כאלה יהודים (כמוני וכמו בעלי)
31/12/2012 | 21:16
4
419
שהם חילונים, לא צמים ביום כיפור ומתחתנים בדרכים אחרות ולא דרך הרבנות.
אני לא אוהבת שכותבים כאילו מי שיהודי ישר חייב להחליט על ברית בגלל הסיבה הדתית.
יש גם יהודים חילונים שאין להם זיקה לדת בכלל. זה לא עושה אותם פחות יהודים.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אבל זו דעתי'
אבל זו דעתי
31/12/2012 | 22:08
2
319
לא דיברתי בשמך או בשם אף אחד רק בשמי. אני ובעלי מרגישים שברית זו אחד הדרכים שלנו לשמור על מסורת יהודית. לא אמרתי שמי שלא עושה ברית , לא יהודי או פחות יהודי ממני. שאלו פה מה הם המניעים שלנו ואני עונה על מניעים שלנו.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'סבבה'
סבבה
31/12/2012 | 22:47
1
271
את כתבת את זה כאילו לא מתוך דעה אלא בתור עובדה - "אנחנו יהודים וזו מסורת".
אבל יאללה, ברוח הנסיון לא להפוך את השרשור הזה לשרשורפלצת...אני מפסיקה כאן
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'התכוונתי לעצמי ולבעלי '
התכוונתי לעצמי ולבעלי
01/01/2013 | 00:36
196
לא דיברתי על אף אחד אחר.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני מסכימה עם דעתך '
אני מסכימה עם דעתך
01/01/2013 | 12:20
162
לצערי בעלי ממש לא ולכן כן מלנו את בננו אבל אם זה היה תלוי רק בי אני למרות יהדותי לא הייתי מלה אותו.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-' רעיון למניעת שרשור-פלצת'
רעיון למניעת שרשור-פלצת
31/12/2012 | 21:01
2
482
שכל אחת (ואחד) תגיד את דעתה בהודעה חדשה, בלי להגיב אחת לשנייה. סקר פשוטו כמשמעו.

בינתיים אני רואה שזה עובד לא רע
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'בכלל לא היתה שאלה '
בכלל לא היתה שאלה
31/12/2012 | 21:02
329
עשינו ברית והדבר היחיד שחשבנו עליו זה המוהל.
מה הסיבה:לא חשבתי על זה כמו שלא חשבתי אם לעשות חופה או לא וגם כמו שבהחלט לא אחשוב אם אני רוצה שישרפו את הגופה שלי ברגע שאמות ולא זה לא קשור לדת או לרמה שלה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'בהריון הראשון היה לנו בן'
בהריון הראשון היה לנו בן
31/12/2012 | 21:13
362
ושנינו לא רצינו לעשות לו ברית, אבל המשפחות לא הסכימו בכלל לשמוע על זה.
בסוף היה אסור לנו לעשות ברית בגלל בעיה אורולוגית שהילד נולד איתה, ובניתוח שעשו לו בגיל 9 חודשים השתמשו בעורלה אז עכשיו הוא נימול.

עכשיו יש לנו בת והדבר הראשון שחשבתי עליו זה - איזה מזל שלא צריך לעשות ברית.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
31/12/2012 | 21:31
22
410
אני עוד לא יודעת אם יש לנו בן או בת, אבל האמת שמעולם לא שקלתי לא לעשות. זה נראה לי משהו אוטומטי כזה. אוחי עכשיו כשאני רואה שזה נושא לדיון, אקרא ואעמיק ואשקול את הנושא יותר בכובד ראש.
רק משהו קטן לציין- אנחנו חיים בארהב ויוצא לנו להתערבב עם אמריקאים לא יהודים, ואין לי מושג מה הסיבה, אבל כמעט כולם נימולים. רק שאצלם עושים זאת כעבור 24 שעות אחרי הלידה כשהתינוק כבר גם ככה בבית החולים. אז אולי כן יש סיבה בריאותית לברית? מעבר לדת ולמסורת? אני די בורה בנושא אבל מענין לבדוק זאת.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'זה מין עיניין תרבותי שהתחיל בשנות ה50 בארה״ב'
זה מין עיניין תרבותי שהתחיל בשנות ה50 בארה״ב
31/12/2012 | 21:37
1
109
לצפיה ב-'זה גם כן נובע מעניין דתי-שמרני'
זה גם כן נובע מעניין דתי-שמרני
31/12/2012 | 22:57
220
אוננות נחשבת לחטא גם בנצרות, ורופאים בארה"ב היו נוטים להזהיר שאוננות מובילה לכל מיני תחלואים משונים כמו עיוורון,
כך שבארה"ב החלו עם המילות כדי להפחית את האוננות.
משם זה כבר התגלגל לתעשייה רפואית שלמה וכלכלית ולעניין תרבותי, אבל זאת היתה המוטיבציה הראשונית.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'כן יש פן רפואי'
כן יש פן רפואי
31/12/2012 | 21:46
19
340
ממש מעניין שכל הדיון (כצפוי ככל הנראה...) נסוב סביב הנושא הדתי, או הנושא המוסרי. על ההיבט הרפואי והמחקרים לזכות כריתת עורלה לא מדברים פה.

אני לא הסנגורית של ברית מילה מסיבות רפואיות (כי לצד היתרונות שנמצאו בוודאי שגם קיימים חסרונות בפן הרפואי נטו), ואכן יש מקום להתלבטות מכל הטעמים שעלו בדיון עד כה, ואולי גם נוספים שלא הוזכרו ולא חשבתי עליהם..

אני אישית מאד מתלבטת. בשקיפות אמרו שכנראה זה בן, יש לנו סקירה בשישי כשזה יהיה יותר וודאי הדילמה תהפוך קצת יותר מוחשית.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'כי דווקא כאן זה מתבקש'
כי דווקא כאן זה מתבקש
31/12/2012 | 22:24
9
292
ממש בלי להפוך את זה לשרשורפלצת - לדעתי הכי ברור בעולם למה דווקא בישראל הדיון הוא בעיקר סביב הנושא הדתי ולא הרפואי.
אני לא אומרת מה נכון או לא נכון, פשוט ככה זה כאן - ביהדות ובאסלאם זהו ציווי דתי ומדובר בשני עמים עתיקים שמרניים ושומרים על המסורות שלהם לכן העניין כה נפוץ וחושבים על זה קודם כמשהו דתי או לפחות או כמשהו "אוטומטי" כמו שמישהי ציינה לעומת ארה"ב שם זהו "מנהג" שהוכנס ע"י הרפואה.
בשנים האחרונות יש יותר פתיחות בארץ (לפחות בחלקים מסויימים) לדעות והתנהגויות שונות שלא היו מתקבלות קודם במדינה כמו ישראל. אני באופן אישי מכבדת את מי שעושה את זה מסיבה דתית, חברתית, מסורתית או רפואית - לי אין שום בעיה עם ברית מילה, אבל אני חושבת שעם השנים קורה/הולך לקרות פה תהליך עם עניין המילה בדומה למה שקרה עם סוגיות נוספות כמו למשל חתונות דרך הרבנות מול חתונות אזרחיות בחו"ל שפעם היו מועטות ביותר והיוו פתרון רק למי שהיה חייב ולא הייתה לו ברירה אחרת והיום הרבה זוגות בוחרים בכך ומעדיפים את זה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ומה הבעיה עם זה?..'
ומה הבעיה עם זה?..
01/01/2013 | 07:43
8
284
אנשים הופכים להיות פחות דתיים, ופחות קונפורמיסטים - לדעתי זה השורש המרכזי שמניע את ההתנהגויות של זניחת הרגלים בשם הדת או בשם הקונפורמיזם.

כתבת .."לי אין שום בעיה עם ברית מילה, אבל אני חושבת שעם השני קורה/הולך לקרות פה תהליך עם עניין המילה בדומה למה שקרה עם סוגיות נוספות כמו למשל חתונות דרך הרבנות..."  

אני לא מבינה 1. מה הבעיה אם אין לך בעיה לדברייך? 2. איפה כאן ה"אבל" - אבל מה? אז פחות אנשים מתחנים דרך הרבנות מבחירת החופשית. זה בכלל נראה לך סביר שאנשים שלא יכולים לערוך חתונה דתית לא יכולו לממש את הזכות הבסיסית הזאת להכיר בזוגיות שלהם? אני יכולה להעיד שגדלתי למשפחה של אם יהודיה, ואב בריטי (לא יהודי, וזה הלאום שרשום לו בתעודת זהות שהמדינה הנאורה שלנו זיכתה אותו בה) והם לא יכלו להתחתן בארץ לפני קצת יותר מ30 שנה, וגם היום אילו רוצה זוג שכזה להתחתן בארץ הקודש, הוא לא יכול חוקית. זאת מדיניות חושך. אני כל חיי סלדתי מהחוקים האלה כי הרגשתי על בשרי (דרך העלבון של אבי) כיצד זה מרגיש להיות "נוכרי". לא רציתי להתחתן דרך הרבנות - התנגדתי לכך נחרצות. בעלי רצה. עשו לנו שם בעיות והשפילו אותי, ולא מגיע לי כי אני כאחת האדם (או האישה) במדינת ישראל, נולדתי כאן שירתתי בצה"ל שירות מלא (שהם כמובן מאד מעריכים את ה"מצווה" שעשיתי למענם בתפקיד שהוא נטו הגנת המדינה ולא הגשת קפה) והיום אני משרתת את המדינה כשאני עובדת כאחות - למרות שיש לי אזרחות בריטית ואני יכולה בכיף להרוויח הרבה יותר כסף שם. ואז הינה שאני רוצה לממש זכות בסיסית מישהו מפשפש לי ביידיש וכמה אני באמת צמה בכיפור. בטח שיש לי בטן מלאה על הרבנות, אבל החלטתי שבזוגיות אתה לא מתחתן עם עצמך - אלא עם מישהו נוסף - וצריך לעשות לפעמים גשרים לפשרה. הלכתי לבין רבני להוכיח את חפותי שאני יהודיה , אפילו שמדינת ישראל טרחה לציין זאת בשבילי בתעודת הזהות המקורית שלי (זו שאיבדתי, ומאז יצרו חדשות שבמקום לאום רשום כוכביות - כל מספר אחר של כוכביות מייצג דת אחרת). זו דרך סימון שמזכירה משטרים חשוכים ולא פחות מזה. לסיכום העניין אישית, אילו התחתנתי עם עצמי הייתי בהחלט בוחרת בחתונה אזרחית ולא בארץ ובטח שלא משלמת על הזכות להשפט בבית דין אם אני יהודיה או לא. זה לא עניין של 3 דיינים זקנים שמדברים דרך השפם עד כמה טהורות הציציות שלי. ועשיתי את זה בכל זאת, כי היה לי חשוב לכבד את רצונו של בעלי (שאז כמובן היה בעלי לעתיד).. וגם הלכתי למקווה כי זו הדרך היחידה להתחתן דרך הרבנות - אלא אם כן את מקומבנת או משהו. אז אני אישית יותר מגאה באנשים שאומרים שלא יתנו את ידם לכפייה הדתית. ומעבר לכך - זה דורש כסף. להתחתן ברבנות זה עדיין יותר זול מלהתחתן בחו"ל עם כל הניירת שדרושה לזה. מלבד הנסיעה לחו"ל עצמה, וחוץ מזה שרוב האנשים לא יכולים להטיס את כל מי שהיו רוצים ביום חתונתם איתם לחו"ל. ואז הם נאלצים לפצל את השמחות. כי בישראל אין דרך חוקית להתחתן שלא דרך ממסדים דתיים. אלא אם הוכח מעל כל ספק אפשרי ששני האנשים שמעוניינים להתחתן הם חסרי דת.

בעניין הבריתות - אני חושבת שבדיוק כפי שבעניין החתונות - ראוי שאנשים יפעלו על לפי צו מצפונם ועל תפיסת עולמם. ואם צוו מצפונם ותפיסת עולמם מושתתים על ערכי הדת , אשריהם - ברור שזה לא פחות מזכותם...

הייתי מצפה שהמדינה שאני משרתת אותה ומשלמת מיסים בה, תתן לי זכויות שוות, בין אם נולדתי יהודיה לדעתם ובין אם לאו. בין אם נולדתי לדת אחרת ובין אם לאו. לדעתי אדם הוא זה שאמור לשייך את עצמו לדת במידה והוא מעוניין, ולא המדינה תשייך אותו ביום הוולדו, יותר מזה אם היו נולד תינוק הוריו לא יכולים להחליט בשמו לשייך אותו לדת כלשהי, או בכלל לטעון שהוא חסר דת - כי אין דבר כזה במדינת ישראל... הטפסים מטעם המדינה מחייבים אותך להתייחס לעניין הזה, כאילו מדובר בעניינם.

ועם זה, לי יש בעיה כמובן. לא קיבלתי את יהדותי כמובן מאליו - אלא בכתב בתעודת הלידה ובתועדת הזהות. אולי לפי המדינה שנולדתי בה אני יהודיה אבל הנצרות לצורך העניין הולכת לפי האב. ובלי קשר, אני דוחה מעליי כל שיווך חיצוני לדת כזו או אחרת.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'הלכתי לבין רבני= הלכתי לבית דין רבני'
הלכתי לבין רבני= הלכתי לבית דין רבני
01/01/2013 | 07:50
43
לצפיה ב-'Amen Sista!'
Amen Sista!
01/01/2013 | 08:11
121
לא יכולתי לנסח את זה יותר טוב בעצמי
כתבת יפה מאוד!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ואו, לגזור ולשמור '
ואו, לגזור ולשמור
01/01/2013 | 08:24
41
לצפיה ב-'אני מסכימה עם כל מילה ולכן התחתנתי בפראג'
אני מסכימה עם כל מילה ולכן התחתנתי בפראג
01/01/2013 | 12:47
1
129
כי כף רגלי לא תדרוך ברבנות והרגיז אותנו שאין אפשרות אחרת בארץ מלבד הרבנות.

א-ב-ל, זאת קצת תמימות מצידך לצפות שהמדינה תשרת את כל אזרחיה, כי מדובר במדינת ישראל, היא מדינת היהודים, מדינה שבה הדתיים שולטים ומחזיקים את נציגי הציבור שלנו בביצים. לכן לא יהיו פה נישואים אזרחיים, ולא תהיה תחבורה ציבורית בשבת, ורוב העסקים ישארו סגורים בשבת.
נכון, זה מרגיז וזה מסתכל, אבל זאת המדינה שלנו לטוב ולרע, וגם אני בחרתי בחירה מודעת לחזור לחיות פה אחרי 6 שנים של מגורים בארה"ב (אני אזרחית אמריקאית).
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'שלום לתמימות '
שלום לתמימות
01/01/2013 | 21:44
85
תני לי לסבר את אוזנך, שאם אני נאיבית או לא זה כבר בהחלט שאלה של השקפה שלך, אבל בעיני מדינת ישראל אמורה להיות מדינת כל אזרחייה. לכל מי שיש זכות לשרת את המדינה למדינה יש זכות לשרת אותו. ולא רק זכות אלא חובה. לא כולם יכולים לתרום באותו האופן (ונניח לצורך העניין אם תשווי אנשים בעלי יכולת התשכרות גבוהה יש להם גם יכולת גבוהה יותר לשלם מיסים..) ויש גם כאלו שלעולם יזדקקו לסעד מהמדינה, ואני מאמינה שצריך לשאוף לשיווין. טיעון מדינת היהודים לדעתי גזעני ומיותר. אם נקח לדוגמא את קנדה כמדינת מהגרים , ויעדים נחשקים אחרים ומדיניות ההגירה,אף מדינה מתוקנת בעולם (לא שידוע לי) לא מפעילה מדיניות הגירה געזנית כמו בישראל.

זאת המדינה שלנו לטוב ולרע? לא במקרה הזה - כי מבחינתי את בעצם מודה שזה רק לרע. וזה לרע בלבד להגיד שזה נאיבי שהרוב יחליטו בעניינים כל כך מהותיים בחייהם.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'נדבקת לסמנטיקה במקום לתוכן'
נדבקת לסמנטיקה במקום לתוכן
01/01/2013 | 13:48
2
118
אין שום בעיה. הבעיה היחידה הייתה בבחירת המילה "אבל" שכבר כשכתבתי אותה אחרי חצות הבנתי שזו לא המילה המתאימה אבל לא הייתה לי מילה אחרת בראש שמתאימה לחלוקת משפט ושינוי נושא.
אני הבן אדם האחרון שצריך להסביר לו על זוגות שאין להם דרך להתחתן בארץ, על משפחות חצויות וכו' וכו' והסיבה היחידה שאני לא אנמק את זה כאן היא אותה סיבה שבגללה החלפתי כינוי בהריון הנוכחי - כי כבר חשפתי יותר מדי פרטים אישיים עם הקודם ורציתי לשמור על סוג של אנונימיות. הדעה שלך והדעה שלי בעניין בריתות זהה, למעט השימוש שלי באותה מילה "אבל" שהצית פה משהו שלא היה אמור. אם היית מכירה אותי או לפחות משהו קטן על החיים שלי היית מבינה, אבל את לא כי אנחנו בפורום ואני זו שהשתמשתי במילה שהפריעה לך להבין את כוונתי, מתנצלת.  
אני לא התחתנתי דרך הרבנות, התחתנתי אזרחי כי לא הייתה אופציה אחרת בגלל חוקי המדינה אבל אני חושבת שאני אותו עוף מוזר שנמצא במיעוט שזה לא מכעיס אותו או לא מכעיס מספיק כדי להתלהם. אני כן חושבת שיהיו פה חתונות אזרחיות יום אחד אבל אני גם מבינה למה במדינה כמו ישראל זה לוקח יותר מיום או שנה (או כמה שנים טובות) להעביר חוק כזה.
הכוונה שלי הייתה להגיד משהו אובייקטיבי על התהליך שמתרחש בארץ בשנים האחרונות מבלי לתת עליו את דעתי האישית - כלומר בין אם אני בין אלה שעושעים ברית מילה או לא, בין אם אני נמנית על אלה שהתחתנו ברבנות או לא - זה התהליך שמתרחש כאן, נקודה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ולא התכוונתי לפגוע במילה "נדבקת"'
ולא התכוונתי לפגוע במילה "נדבקת"
01/01/2013 | 14:33
1
78
התכוונתי ,בחרת להתמקד". סתם קשה לי להתנסח טוב בשבוע 39, הכוונה היא לא לצאת עלייך חס וחלילה
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני לא מכירה אותך לא בכינוי הזה'
אני לא מכירה אותך לא בכינוי הזה
01/01/2013 | 21:35
69
ובטח שלא בכינוי הקודם.. אני לא מכירה את הסיפור שלך, אני רק התייחסתי למה שכתבת... את אומרת שנדבקתי לעניין סמנטי ואז עידנתי את הניסוח שהוא קצת פחות שיפוטי כלפיי כאילו הבעיה היא אצלי בניסוח המועדן "בחרת להתמקד"... אני התייחסתי לדברייך כפי שהופיעו, את הכוונה שנשתמעה מהם. לא היה בדברייך המקוריים איזשהו תוכן עליון שהתעלמתי ממנו... בגלל זה לא הבנתי ועל כך הארתי.. שאם אין לך בעיה אז איך המילה "אבל" פה לא שייכת. או שיש בעיה או שאין.

אז רק אל תשכחי שהמילה "אבל" היא לא להדבק לעניין סמנטי זאת מילת קישור ששינתה מאד את מהות המשפט, ונתנה נופח שונה לחלוטין לדברייך.. כאילו את מלינה שאנשים מפסיקים להתחתן ברבנות.......... ועשית רושם כמי שחיה מוסר כפול לכל הפחות. אז לא נטפלתי לכלום אני הגבתי לדברייך כפי שהוצגו כאן..
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'בעיני דווקא הפן הרפואי בכלל לא רלוונטי'
בעיני דווקא הפן הרפואי בכלל לא רלוונטי
01/01/2013 | 08:21
8
200
כמו שלא כורתים שום איבר או חלק מאיבר אחר בלי שתהיה פתולוגיה רפואית, כך אין סיבה להצדיק מילה בגלל סיבה רפואית.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'"רפואית" נטו'
"רפואית" נטו
01/01/2013 | 08:44
7
168
מצאו יתרונות , בוודאי שזה דורש להעמיד את זה מול החסרונות האפשריים (רפואית).

וכמו שכתבתי אני חושבת שכל אחד צריך לפעול לפי צו מצפונו הערכי. אני מבינה את הצורך השכלתני לשלול את נחיצות המילה בנימוקים רפואיים, כמובן שהיתרונות הרפואיים המיוחסים הינם מטעמי מניעה ולא מתוך התייחסות פתולוגית לבעיה קיימת. אין ספק שמנגד לשורת היתרונות קיימת גם שורת סיבוכים אפשריים. לשאלת הנחיצות הרפואית שבעניין, זה דיי מקביל לשאלה עד כמה נחוץ לפעול בטקטיקות של רפואה מונעת. לדוגמא חיסונים. ברור למדיי שחיסונים לא באים לפתור פתולוגיה קיימת, אלא שמטרתם למנוע, מלבד היתרון שיש "בחיסוניות העדר" לא ניתן להתעלם מתופעות הלוואי האפשרויות של חיסונים - הללו שקיימים במקביל ליתרונות ולא בסתירה ליתרונות שיש בהם. יש כאן ללא ספק חישוב של עלות תועלת, ברמה האישית והן ברמה הציבורית. וכמובן שאף שמבחינה סטטיסטית שכיחות הסיבוכים הנלווים לחיסונים היא נמוכה, וכמובן שנדירים מזה הסיבוכים שהם קשים - אי אפשר להתעלם מהעובדה שהם קיימים, וצריך לחזור לשיקולי עלות תועלת בכל הנוגע לרפואה מונעת. כמי שאמון על בריאות הציבור (צוות רפואי , סיעודי מי שמבצע את החיסונים) ראוי בוודאי להציג את התמונה המלאה. (מצב שלא תמיד מתקיים כיום, ונהוג מאד לעודד אנשים להתחסן ולחסן את ילדיהם, ובתור מי שבגרה את מערכת הלימודים מופעל גם לחץ רב על האחיות להפנים ולהבין כי שירותי החיסונים הם חיוניים לציבור הרחב). בנקודה הזו זה נראה כאילו אני גולשת מהנושא המקורי - שהוא כמובן כריתת עורלה , אם נבחר להסתכל על מחקרים רפואיים שיש להניח שאינם מונחים משיקולי דת ואינם מפורנסים ע"י ספונסורים עם ניגוד עניינים, נמצאה תועלת רפואית שנוגעת נטו למניעה והעברת זיהומים שונים - ולזה בסופו של דבר ברמת החברתית ציבורית יש אכן ערך מוסף. אני לא מנסה לעודד לרגע ברית בשיקולים רפואיים - ואכן מי שדעתו היא שהברית מיותרת מהנימוקים שהבאת זה דבר מאד מכובד ודיינו. ובעיני לא צריך בכלל להצטדק, לא בשאלה "למה אתם לא עושים ברית?" או לשאלה "למה אתם לא מתחתנים ברבנות?" או לשאלה "למה אתם לא מחסנים?". התשובה צריכה להיות כזו "כי זה רצוננו" וזהו. אף אחד פה לא חייב הסברים בנושאים כל כך מהותיים - שהם דרך חיים, כל כך אינטמיים (שהם בכל זאת נושאים הקשורים לצנעת הפרט לתפיסית ככל הנוגע לברית). בסופו של דבר לאנשי הרפואה נניח יש אחראיות ציבורית להעביר את הידע הקיים. לציבור יש אחראיות וזכות אישית על גופו שלו..:) כל התערבות החיצונית בנימוקים כלשהו בכלל לא רלוונטיים בעיני..

ותודה על המחמאה קודם :)
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אבל בכל איבר שתכרתי יהיו פחות זיהומים..'
אבל בכל איבר שתכרתי יהיו פחות זיהומים..
01/01/2013 | 08:55
6
136
זה שלא נעשו על זה מחקרים זה פשוט כי לא כורתים איברים בריאים אחרים סתם.. למה, למשל, לא כורתים לכל התינוקות בני יומם את התוספתן? הרי זה ימנע אלפי מיתות מסיבוך של אפנדיציט, לא?
נגד זיהומים בכל איבר אחר יגידו לך לשטוף טוב את המקום במים וסבון. למה את העורלה צריך לכרות?
אני בכלל לא מדברת על יתרונות לעומת חסרונות רפואיים (וכמובן שיש המון חסרונות, אבל פחות מדברים עליהם), כי ההצדקה הרפואית מלכתחילה היא אבסורדית בעיני. זאת פרוצדורה שעושים מסיבות דתיות ולא רפואיות. גם אם הרבנים היו מחליטים שצריך לכרות את קצה הזרת, אפשר היה למצוא לזה יתרונות רפואיים.
ואגב, אם היתרונות הרפואיים היו כל כך חד משמעיים, ארגוני רופאים היו ממליצים על מילה כשגרה (כמו שממליצים על חיסונים למשל), ואין ארגון שעושה את זה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'רצו שזה לא יהיה שרשור פלצת'
רצו שזה לא יהיה שרשור פלצת
01/01/2013 | 09:20
4
139
שאלת האפנדיציט התשובה ברורה מבחינה רפואית. אין בכלל כל ספק רפואי שניתוח פתיחת בטן בהרדמה מלאה לצורך הסרת איבר שחיוניותו לא נודעה במלואה, אינה פרוצדורה שבה יש ספק תיאורטי שבו היתרונות יעלו על החסרונות מבחינת תועלת חברתית בהעברת זיהומים, כל ניתוח ביילוד וודאי בתינוק בין יומו חייב להיות חיוני, הסרת העורלה אינה ניתוח כך שהשוואה הזו לוקה מיסודה מבחינה רפואית. אלפי מיתות מסיבוך של אפנדיציט?.. ומה עם ההשלכות של ניתוח כזה על יילוד? והסכנה הממשית שנובעת עקב ניתוח שהוא לא חיוני - גם ניתוחים חיוניים בהחלט משתדלים לדחות עד למקסימום האפשרי עד שהיילוד נחשב למי שסיכוייו לעבור את הניתוח הם טובים.. ביילודים (להבדיל מתינוקות ויש הבדל רפואי ביניהם) לרוב מנתחים את הניתוחים החיונים ביותר - כמובן במקרים של הצלת חיים. את מרבית הניתוחים ידחו עד לבשלות מסויימת ובמידה זה מתאפשר רפואית.

אני מסכימה עם הנימוק שלך שאין כבכיול הצדקה להתייחס לעורלה אחרת מרקמות גוף אחרות בכל הנוגע למניעת זיהומים, ובכל זאת - אי אפשר להתעלם שלא מכך כל הרקמות האנטומיות בגוף זהות. אגב לסוגיית כריתת הזרת בוודאי שיש אנשים שפשוט נולדים חסרי זרת ואין בכלל ספק שניתן לתפקד היטב גם בלעדייה. פוטנציאל הולכת הזיהומים והעברתם באוכלוסייה קשורה גם במידה רבה לאנטומיה - הזרת זו שהבאת לדוגמא הרבה יותר נגישה מעשית לשטיפות תכופות, המבנה האנטומי שלה וכפלי העור שקיימים בה לעומת אילו בעורלה לא נתונים להשוואה. ובלי להכנס לפרטים בכלל מיותר להבין שבעצם זה כמובן נכון להאמין שאצבעות הידיים חשופות לא פחות ואם לא יותר לפלורה זיהומית בין אם מדובר בהעברה שביחסי מין, או בפעולות אחרות, אני גם אטה להסכים שאם תתטעני שאילו נכרות את הלשון הסבירות להעברת זיהומים דרך הלשון תפחת משמעותית. אני לא מצודדת בכל מחיר בכריתת עורלה (שלא ישמע כך). מבחינת ארגונים רפואיים שממליצים כשגרה לעבור ברית - בארה"ב ישנם כאלו (או לכל הפחות יש מאמרים התומכים בסטטיסטיקה של היתרונות הקיימים והם מעודדים בחירה בזה ובוודאי שאין לזה שום קשר לרבנות).

הקביעה שלך ציטוט: "זאת פרוצודרה שעושים מסיבות דתיות ולא רפואיות". לא נכונה. בוודאי שיש אנשים שבוחרים ממה שהם מאמינים שהם שיקולים רפואיים, יש כאלה משיקולים אסטטיים ויש כאלה משיקולים קונפורמיסטיים בלבד. לצרוך העניין שהעלתי את הדיון בנושא עם בעלי הוא היה מוטרד מכך שהילד יחוש שונה מחבריו והוא לא היה מעוניין לפגוע בדימוי הגוף שלו, ובכלל הנורמטיביות חשובה לו הרבה יותר מ"הדתיות".. לא רוצה ילד "לא נורמלי" - ילד שיכעס על ההורים שלו שהם הבדילו אותו ממרבית חבריו.. נו אז איך זה נכנס לאקסיומה הדתית? בכל אופן התמונה רחבה יותר.

אני האחרונה שתנסה להניע אותך מדעתך - וגם אני רחוקה מלהיות משוכנעת שאכן קיימת הצדקה רפואית לכריתת עורלה. למרות ששמעתי הרצאה מרופא ילדים שאינו מוהל כקיק סייד, על היתרונות הרפואיים (אגב זה לא היה נושא ההרצאה הוא סתם גלש לאיזה 20 דקות בערך על זה ועל המטורדות שלו מכך שאנשים "לא מבינים" את הנזק שהם עושים שהם בוחרים לוותר על ברית) ומצאתי מחקרים שהם "בעד" מבחינה רפואית. אני לא קונה כמובן מאליו שום מידע, והינה שוב כנראה שאני אצטרך לכבד את רצונו של בעלי - ולא רק שלו, גם בנושא החתונה אמרתי שזו "משפחה דמוקרטית" ואם הרוב בעד הרבנות, צריך לנסות לכבד את זה.. אפילו אמרתי "אם יעשו לנו בעיות אז נוותר על זה" הוא הסכים.. בסוף עשו "קצת" בעיות והסתדרנו.. עדיין לא מיציתי את ה"חקירה" שלי בנושא הזה (דרך ג'ורנלים רפואיים, כתבי הדת הם האחרונים שישפיעו עליי בעניין) כי עדיין לא אושרר סופית שאכן מדובר בבן. בסופו של דבר, אני קצת מודה אולי אני עושה "עוונטה" על עצמי שאני אחקור את זה ואז אני ממילא אסכים עם בעלי שאני רוצה למנוע מהילד בעיות של דימוי עצמי מול הנורמה.. טוב.. זה משהו שהוא שלי אישי - וכמו שההחלטה שלך היא אישית שלך. אני לא מתחברת לצורך להעמיד למה אני צודקת יותר או פחות, שכל אחד יעשה מה שנראה לו בביתו.. וזה כמובן יהיה נחמד אם אף אחד לא יפלוש לביתי שלי.. :)
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'יש לי הרבה מה להגיד, אבל '
יש לי הרבה מה להגיד, אבל
01/01/2013 | 09:35
3
139
אני לא מצליחה להתנסח הבוקר (אולי זה כי אני ערה מ4? ) אז תסלחי לי שאני לא ממשיכה את הדיון.
רק רציתי להגיד שבעיני אפשר להגיד כל דבר והוא לא יהפוך לשרשורפלצת, כל עוד מדברים בצורה מכבדת ונעימה. אמן שזה ימשך כך...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'את מוזמנת לשוב לדיון במידה ותרצי ותוכלי בהמשך'
את מוזמנת לשוב לדיון במידה ותרצי ותוכלי בהמשך
01/01/2013 | 09:41
2
104
:)

אני חשבתי שרשורפלצת זה אומר שרשור שיש לו הרבה מאד תגובות, אבל כנראה שאת צודקת בזה ואת מחדדת את ההבנה שלי ששרשורפלצת זה פשוט שרשור מכוער ללא קשר לכמות ההודעות הכתובות בו :")

חוץ מזה 4 בבוקר, זה השחור החדש :)
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מקווה שבהמשך אני אהיה בחדר לידה '
מקווה שבהמשך אני אהיה בחדר לידה
01/01/2013 | 10:10
1
126
4 בבוקר זה השחור החדש
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'בהצלחה! (ואי לא ידעתי...) '
בהצלחה! (ואי לא ידעתי...)
01/01/2013 | 10:17
101
לדעתי כדיי להצליח לעקוב אחרי כל מה שהולך בפורום כאן, צריך להוסיף עוד לפחות 24 שעות ליממה.. לא ידעתי שאת כל כך קרובה ללידה!! ברוכס והצלוחס (אני מקווה שהצלחתי לכתוב את זה נכון ויצאה הברכה קריאה)..   

סתם לסבר את האוזן --- אזהרה : המשפט הבא אמיתי אבל נכתב כאן בהומור: בברכות החתונה המצולמות שקיבלנו החבר של אחותי איחל לנו "למיס פרלין ובעלה. מזל טוב שיהיו לכם חיים ארוכים אושרים ויחד והרבה ילדים ונחת.. לא משנה בן, בת והעיקר שתהיה ברית.." (מדובר בבחור ממשפה יחסית מסורתית לשלנו, וזה סוג של הומור כזה שהוא פיתח לעצמו..)

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ברית מילה|'
ברית מילה|
31/12/2012 | 22:18
266
בבית כנסת
המתוק בן חודשיים
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'עונה'
עונה
31/12/2012 | 22:29
205
אין לנו בכלל התלבטות. מהרגע שגילינו שיש לנו בן ידענו שזה מה שנעשה.
הסיבה העיקרית היא מסורת.
לא לסקול אותי ולא לנסות לשכנע אותי לא לעשות את זה כי אני לא מתכוונת להיכנס לוויכוחים מיותרים.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'החלטתי שכן'
החלטתי שכן
31/12/2012 | 22:39
2
297
אני אומרת החלטתי ולא "החלטנו" כי ההחלטה הייתה שלי. בלי להיכנס לפרטים אנסח את זה כך - זה לא נמצא במסורות של בעלי, אין לו זיקה לזה וזה די זר לו אבל הוא לא רואה בזה משהו שלילי ומבין את הזיקה שלי יש לזה ולא הייתה לו שום בעיה "לזרום" עם זה. הוא גם לא הביע שום אי נוחות או חרטה לגב העניין בדיעבד, להיפך דווקא אמר שזה נשמע יותר מפחיד משזה באמת (אני מדברת על עניין החיתוך עצמו, נא לא להיכנס איתי לויכוחי השפעות עתידיות בסגנון הגולש תומר). לי היה את הצביטה בלב שאני מאמינה שיש לכל אמא לפני הברית אבל גם אני עומדת מאחורי הבחירה ולא מתחרטת. כן הלכנו על רופא-מוהל, גם כדי שבעלי ירגיש עם זה יותר בנוח אבל האמת היא שככה היה יותר נוח גם לי, זה יותר התאים לנו וזה מה שנעשה בפעם הבאה.
מה הסיבה העיקרית? הכלאה של של מיני דברים שקשורים בזהות היהודית.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'שאלה שמענינת אותי - אם אפשר?'
שאלה שמענינת אותי - אם אפשר?
31/12/2012 | 23:06
1
270
את אומרת שבעלך אין זיקה לענין. הכוונה היא שהוא עצמו לא נימול? אני שואלת כי אחד הטיעונים של ישראלים-יהודים בעד קיום הברית זה "לשמור על הדימיון" בין האב ובנו. כלומר, שהילד יהיה דומה לאבא. אם בעלך לא נימול - האם הפן הזה לא עלה?
אני מבינה ששאלתי שאלה מאוד אישית ואני אבין אם תעדיפי לא להגיב :)
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'עונה לך במסר'
עונה לך במסר
01/01/2013 | 00:02
205
לא כי משהו לא בסדר בסיטואציה שלי אלא כי היא חריגה ולא כ"כ בא לי להיחשף באופן כללי
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לא היתה התלבטות, פשוט לא עשינו.'
לא היתה התלבטות, פשוט לא עשינו.
31/12/2012 | 23:23
1
345
ומבחינתי זו היתה ההחלטה המוצלחת ביותר שעשינו בהורות שלנו עד כה.
המשפחות לא התנגדו יותר מדיף אבל גם לו היו מתנגדות - בנושא הזה הן יכולות לקפוץ לי. הגעתי כם מספיק מידע ומספיק מגובשת להריון כדי לדעת שאין שום סיכוי שנעשה את זה.

בהריון הזה יש לנו בת, וכנראה שגם אותה לא נחתוך.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אהבתי את המשפט האחרון '
אהבתי את המשפט האחרון
01/01/2013 | 22:05
26
לצפיה ב-'אני מתנגדת באופן די נחרץ, ובעלי בעד'
אני מתנגדת באופן די נחרץ, ובעלי בעד
01/01/2013 | 07:57
209
עוד לא ידוע בן או בת אבל החלטנו שאם יהיה בן נעשה ברית, לא מטעמים דתיים - מבחינתינו (שלנו בלבד!) להיות יהודי זה לאום ולא דת.
מאחר ובעלי נכה וסבל בעצמו מלהיות שונה הוא לא רוצה שהילד שלנו (בעל סיכוי לאותה נכות) להיות שונה גם בזה.
הגענו לסיכום שתהיה ברית אך ללא טקס דתי כלשהו. בעלי עדיין מקווה שיש לנו נינג'ית בבטן ואז זה יחסך ממנו (כי למשפחה שלו בטוח יהיה מה להגיד בעניין)
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'כן, כן וגם הפעם - כן'
כן, כן וגם הפעם - כן
01/01/2013 | 07:59
188
למה? ככה.
כי זו מסורת, כי זה חלק מההוויה הישראלית וחלק מלהיות ישראלי ויהודי ויש גם היבט חברתי שאני לא רוצה שיהיה חריג.
עושים אצל רופא שהוא מוהל, לילדים וגם לאמא שלהם - שלום.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני בבעיה'
אני בבעיה
01/01/2013 | 08:07
185
מצד אחד, לי אישית אין בכלל בעיה עם הפרוצדורה/הטקס. לא מתרגשת מזה.
המשפחה שלי דתיה, מי יותר, מי פחות אבל הורי לא בחיים.
אבל -
הבעל מתנגד מאוד. זו אחת הסיבות שלא רציתי בן. כדי להימנע מהבעיה, אבל לא הסתייע.
בפעם שעברה - עשיתי ברית בחוג מצומצם, הבעל לא היה בברית.
אני נוטה אולי הפעם לא לעשות. בעצם יש כאן מערכת שיקולים של המשפחה שלי, שזה מאוד חשוב לה מול שלום בית.
זו בחירה לא פשוטה בשבילי.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לא הייתה התלבטות,הסיבה העיקרית שאנחנו יהודים'
לא הייתה התלבטות,הסיבה העיקרית שאנחנו יהודים
01/01/2013 | 08:11
51
לצפיה ב-'עשינו ברית'
עשינו ברית
01/01/2013 | 08:33
3
254
לי היתה התלבטות כי הרצון שלי לערוך ברית נבע מסיבות חברתיות בלבד והשלכות עתידיות על הילד (מספר סיפורים ששמעתי מיד ראשונה על ילדים שלא ערכו להם ברית מילה ולאחר מכן כעסו על ההורים שגרמו להם להיות שונים) לבעלי לא היתה התלבטות כי הוא בא מהמקום המסורתי .

ערכנו בבית עם המשפחה הכי מצומצמת עם רב רגיל (כי כל הרבנים הרופאים שרציתי היו תפוסים לצערי)
בהריון הזה אם זה בן אני הולכת לבצע את זה אצל רופא כהליך כירורגי לכל דבר כי המעמד היה לי מאד קשה והרגשתי שאני בטקס פגני מזעזע...

ובכלל - אני מקווה שאם בעתיד הרחוק יהיו לי נכדים זכרים זו כבר לא תהיה שאלה או התלבטות, המנהג הברברי הזה פשוט ייעלם מהעולם...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני מגיבה למרות האיסור על תגובות'
אני מגיבה למרות האיסור על תגובות
01/01/2013 | 09:25
2
239
פשוט כי את מתארת נימוקים חברתים (עם נימוקים דתיים אין כל כך טעם להתווכח.)
כל ילד שונה משאר הילדים, לכל אחד יש דברים שמייחדים אותו ועשויים לגרום לו להרגיש חריג או מיוחד, תלוי איך מסתכלים על זה. דווקא איבר המין, שהוא מוצנע בדרך כלל, לא נראה לי כמו חריגות שעשויה להשפיע יותר מכל דבר אחר.
מעבר לזה, המסר של להימנע מדברים שאנחנו מאמינים בהם כדי להימנע מחריגות - הוא מסר בעייתי מאוד מבחינה ערכית וחינוכית בעיני. אולי שווה לשקול שוב?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'הילד כבר בן 3.... קצת מאוחר מידי לשקול שוב'
הילד כבר בן 3.... קצת מאוחר מידי לשקול שוב
01/01/2013 | 10:32
1
169
אני מסכימה איתך....

אין לנו ויכוח

זו היתה ההחלטה באותו רגע ואם גם הילד הזה יהיה בן כנראה שאגיע לאותה החלטה רק שהפעם כאמור זה יהיה פרוצדורה כירורגית לכל דבר ... לא שזה משנה את עצם העשייה אבל לפחות בראש שלי זה יהיה פחות פגני

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'התכוונתי להריון הנוכחי כמובן :)'
התכוונתי להריון הנוכחי כמובן :)
01/01/2013 | 13:41
97
וליבי איתך - אם הייתי נאלצת מסיבות משפחתיות לעשות את זה, גם הייתי מנסה לעשות את זה כמה שפחות טקסי ודתי, ועדיין מאמינה שהיה קשה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אם זה היה תלוי רק בי לעולם לא הייתי עושה ברית'
אם זה היה תלוי רק בי לעולם לא הייתי עושה ברית
01/01/2013 | 08:38
195
אבל... יש פה עוד צד יהודי ולכן ברית תעשה אבל בפורום מצומצם ביותר, ללא ברכות ועניינים. נטו חיתוך והביתה!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'עשינו ברית'
עשינו ברית
01/01/2013 | 08:54
142
שניינו חילונים. אני עד גיל 16 גדלתי באוקראינה אבל תמיד ידעתי שאני יהודיה. אני מניחה שאם לסבא שלי עשו ברית בכפר נידח בברה"מ ולאבא שלי גם אז גם בני יעבור ברית מילה. אמונה שלי אומרת שאנחנו יהודים בדם וזה לא קשור לשומרים מסורת או לא שומרים. מה שכן אמרתי שזה יהיה בבית ועם רופא מוהל וכמה שפחות משתתפים.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'גם אני עונה'
גם אני עונה
01/01/2013 | 08:56
154
התלבטות בכלל לא הייתה, לא מהצד שלי ולא מהצד שלו. אני באה מחו"ל וגם שם לא התלבטתי, גדלתי במסורת יהודית וברית זה כמובן מעליו אם יש בן.
הדבר היחיד שאני מאוד מתלבטת הוא אם לעשות בבית כנסת עם מוהל דתי או עם רופא במרפאה, ואני הולכת יותר לכיוון הרופא, אבל הזמן עוד יגיד...
ולגבי פו הרפואי, ידוע לי שגבר שעבר ברית יותר הגיני באיזור הזה, וגם זה יותר טוב דווקא לאישה (כן, אם יהיה לי בן אני אדאג לכלתי לעתיד, חחח), כי מי שלא נימול ולא שוטף כמו שצריך מתחת לעור יכול להעביר מחלות או זיהומים לבת זוג שלו, בגלל זה התחילו עם עניין הברית בדתות (כולם בהתחלה), הרי אני מאמינה גדולה שמאחורי הרבה דברים שבדת יש דברים רציונאליים שקודם אנשים לא היו מודעים להם ולכן שמו את זה כחובה בדת, זה פשוט עניין הגייני שמונע מחלות, כמו עניין שטיפת ידיים לפניי האוכל (שעכשיו עושים בדרך כלל רק מי ששומר) שהיה בזמנו חובה ליהודים ולכן בתקופה קודמת באירופה היהודים לא חטפו מחלה (לא זוכרת את שמה, משהו עם מרה שחורה, אבל בטוח לא זה), וזה היה רק עניין של הגיינה בעזרת שטיפת ידיים
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'שרשור מבורך!'
שרשור מבורך!
01/01/2013 | 09:14
2
218
לי בכלל יש בת, אבל מאוד מעניין לראות ולשמוע דעות שונות. מפתיע אותי כמה אנשים לא מלים את בניהם. הייתי בטוחה שרוב האנשים במדינה כן עושים זאת.

תודה על השרשור!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'גם אני הייתי בטוחה'
גם אני הייתי בטוחה
01/01/2013 | 11:26
115
אני ממש מופתעת
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לדעתי הרוב המוחלט עדיין עושה'
לדעתי הרוב המוחלט עדיין עושה
01/01/2013 | 11:30
133
אבל מתלבט לפני.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אם זה היה תלוי בי - לא היינו עושים'
אם זה היה תלוי בי - לא היינו עושים
01/01/2013 | 09:53
149
אבל זה תלוי גם בבעלי שלא מוכן לשמוע אפילו על כך שלא תהיה ברית.

הנושא עלה בשלבים שרק גילנו שזה בן וגרר ריבים חריפים כ"כ שבעלי איים להתגרש אם לא אסכים לברית.
מבחינתי להסכים לברית זה כמו ללכת לשלום בית...

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'הייתה התלבטות אבל בסוף כן, למה? סיפור ארוך'
הייתה התלבטות אבל בסוף כן, למה? סיפור ארוך
01/01/2013 | 09:57
1
205
אבל בקצרה, חבר טוב שעבר התעללות רגשית לאורך שנים בגלל היותו לא נימול.
ככה זה שמנסים להיות חלוץ בודד (שלא מבחירה) בחברה פרימיטיבית.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני כל כך מסכימה עם זה'
אני כל כך מסכימה עם זה
01/01/2013 | 14:17
131
אנחנו חיים בחברה מאוד מאוד פרימטיבית,
אין פתיחות לשום דבר שהוא שונה.
זו הסיבה שלדעתי הרבה הורים עושים בכל זאת,
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'הייתה התלבטות גדולה. בסוף עשינו'
הייתה התלבטות גדולה. בסוף עשינו
01/01/2013 | 10:27
3
258
אני הייתי נגד, הוא היה בעד.
עיקר הנימוק היה חברתי, ובסופו של דבר, ממש לפני הלידה גילינו שאולי גם יש איזה שהוא ענין רפואי שמעורב בנושא.
בסופו של דבר, אישי הוא איש מאד פתוח, והוא מאד משתף פעולה איתי ברוב תחומי החיים. במקרה הזה, כשראיתי כמה הוא נחרץ בדעתו, היה לי ברור שהפעם מי שיצטרך לסגת זו אני.
זה היה מאד מאד קשה מבחינתי
לא עשיתי בשמחה, ואני עדיין מאמינה שאין לברית הצדקה כשמדובר באנשים שאינם שומרי מסורת ומבצעים אותה מתוך אמונה דתית
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'זה בדיוק המצב אצלנו'
זה בדיוק המצב אצלנו
01/01/2013 | 12:03
2
182
ואנחנו גם ניקח כנראה את הרופא שאת לקחת (פרידמנס, נכון?).
תוכלי להרחיב (כאן, או במסר) אם היה מעורב איזשהו טקס דתי אצלכם במילה, ומה בעצם את עשית באותו זמן?
אני נקרעת בין הרצון שלי לברוח ולהיות רחוק משם, לבין להחזיק אותו עלי ממש עד החיתוך עצמו ואחריו כמה שיותר מהר...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אכן פרידמנס (והוא מהמם)'
אכן פרידמנס (והוא מהמם)
01/01/2013 | 20:40
1
126
הטקס כולו לקח כ - 40 דקות.
יש קצת דיבורים לפני (הוא היה עלי)
ואז העברתי לאבא שלי (הסנדק), שהעביר לרופא
בחיתוך עמדתי לידו. הרגשתי שלא להיות איתו זה פשוט להפקיר אותו.
ואחרי החיתוך לקחתי מהר לחדר איחר להניק ולבכות קצת.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'תודה '
תודה
02/01/2013 | 09:20
17
לצפיה ב-'לא היה לי ספק'
לא היה לי ספק
01/01/2013 | 11:06
12
233
היה לי ברור שאנחנו עושים (למרות שכאב לי נפשית נורא על הבייבי הקטנטן שעובר דבר כזה כואב)
ועשינו את זה מתוך מסורת
מתוך זה שאנחנו יהודים אז עשינו ברית, התחתנו תחת חופה, קוראים את ההגדה בפסח וכו' וכו'
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אחרי שהתחלתי לקרוא פה בשרשור'
אחרי שהתחלתי לקרוא פה בשרשור
01/01/2013 | 11:11
11
253
אני רוצה לשנות קצת את התשובה:

יותר מהדת חשוב לי שלא יהיה שונה חברתית.
אם היינו בחברה שלא עושה יותר ברית מילה ושזה היה חריג והיו צוחקים על ילד שעושה אז יש מצב גדול גם שלא הייתי עושה למרות שאבות אבותיי עשו.

מאוד חשוב לי הקונפורמיות, והלהיות כמו כולם, ולא לעשות משהו שיגרום למישהו לצחוק על הילד.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-' שלא יהיה שונה...'
שלא יהיה שונה...
01/01/2013 | 12:02
2
177
בדיוק חשבתי על הנימוק הזה כשפתיתי את השירשור.
בעצם זה נימוק הכי שכיח שאני שמעתי מחברים כשדסקסנו את הנושא. אבל יש כאן מן פרדוקס, לא? כי אם רוב החילוניים עושים ברית רק בשביל שהילד לא יהיה שונה, היה מספיק שהיו פשוט מוותרים והיינו מקבלים רוב  חילוני לא נימול. כלומר, אם הסיבה העיקרית היא באמת פחד משוני, המצב הוא די אבסורדי. אני מדמיינת גן שלם של ילדים נימולים שהורים של כולם לא רצו בעצם לעשות ברית והחליטו שכן ״רק שלא יהיה שונה״...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אמנם פרדוקס'
אמנם פרדוקס
01/01/2013 | 12:08
115
אבל אני כזאת טיפוס "רגיל" ו"נורמלי" אני לא אהיה זאת שמובילה שינוי ...:)
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'פעם היה לי מניפסט שלם על עניין השונות'
פעם היה לי מניפסט שלם על עניין השונות
01/01/2013 | 18:30
108
הייתי אומרת שלא צריך להיות דומים לשאר הילדים בכל מחיר. ושכל ילד הוא שונה. ושאם כולם יקפצו מהגג. ושאת הקונפורמיזם אני משאירה למותגים ושאר דברים שבהם הוא יוכל להיות דומה לחברים שלו.

אבל עכשיו, ממרומי כמה שנים של נסיון, אני רואה שהוא פשוט לא שונה.
לאף אחד מהחברים שלו לא אכפת שהוא לא נימול (והוא מסתובב לו מדי פעם בלי מכנסיים פה בקיבוץ, יודעים שהוא לא נימול. גם שני חבריו הטובים, הנימולים, שגרים בדלת ליד. הם מעולם לא אמרו לו כלום על זה).
ואמנם הוא עדיין קטן (כמעט ארבע), אבל כשגדלים רק יורדת מידת החשיפה של העניין, הרי בגיל בי"ס ילדים כבר לא מסתובבים עירומים בקיבוץ...
מהמבוגרים בסביבתו שסיפרתי להם (או שגילו בדרכים אחרות) שהוא לא נימול קיבלתי רק תגובות בסגנון 'כל הכבוד' או 'איזה אומץ'.

ההפחדות האלו שייכות לעבר הרחוק, הן פשוט לא רלוונטיות למציאות של היום, שבה בכל גן תלאביבי מצוי תוכלי למצוא לפחות ילד לא נימול אחד, ותוכלי גם לא למצוא אותו בכלל כי רוב ההורים לא יודעים איך נראים איברי המין של שאר הילדים בגן והגננת שומרת את המידע הזה לעצמה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ואם יהיו לו משקפיים'
ואם יהיו לו משקפיים
01/01/2013 | 13:45
7
127
על מה את חושבת שיצחקו עליו יותר, על המשקפיים? או על העורלה?

ואם הוא יבוא אלייך כשיהיה גדול ויגיד לך שהוא הומו, אבל נורא חשוב לך קונפורמיות, מה תגידי לו?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'על זה אין לה שליטה'
על זה אין לה שליטה
01/01/2013 | 14:28
5
34
לצפיה ב-'המחשבה שיש לנו שליטה היא בכלל אשליה '
המחשבה שיש לנו שליטה היא בכלל אשליה
01/01/2013 | 15:09
2
48
לצפיה ב-'יש לנו שליטה על דברים מסוימים'
יש לנו שליטה על דברים מסוימים
01/01/2013 | 15:33
1
87
לחתוך את העורלה זה בשליטתה. מה יהיה אח"כ - לא בשליטתה. היא צופה תוצאות מסוימות לכל אחד מהמקרים שבשליטתה (לחתוך את העורלה או לא) ומחליטה בהתאם. צודקת או טועה? זה ניהול סיכונים.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'נכון. רק אני מאמינה בניהול סיכונים מסוג אחר'
נכון. רק אני מאמינה בניהול סיכונים מסוג אחר
01/01/2013 | 15:44
19
לצפיה ב-'יש לה. יכולה לעשות לו ניתוח לייזר בעיניים. '
יש לה. יכולה לעשות לו ניתוח לייזר בעיניים.
01/01/2013 | 15:26
1
85
לא חבל שהילד יהיה שונה ויצחקו עליו? זה לא ניתוח מסובך, חצי שעה ואתם בחוץ. אפשר להוסיף בורקסים ומוזיקת ריקודים

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'בקשר ללייזר...'
בקשר ללייזר...
03/01/2013 | 09:33
41
ואני עונה ברצינות!
אני מקווה שלא יצטרך משקפיים ויראה שש שש
אבל אם לא והמשקפיים/עדשות יפריעו לו אני מקסימום אשלח אותו ללייזר

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'כמובן שאקבל אותו בכל מצב'
כמובן שאקבל אותו בכל מצב
03/01/2013 | 09:29
35
אבל אם זו החלטה שאני מקבלת עבורו ושהוא יצטרך להתמודד איתה כל החיים אני אעשה פחות או יותר מה שכולם עושים.

כנ"ל לגביי זה שאני מלבישה אותו כמו כולם, נותנת לו אוכל כמו כולם וכו' וכו'
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לא מלתי את בני'
לא מלתי את בני
01/01/2013 | 12:30
2
273
היתה לי התלבטות כי הרי זה הנוהג המקובל בקרב החברה הישראלית כשנולד בן, כולל משפחות שאינן אפילו יהודיות. הייתי נגד מבחינת תחושת הבטן שלי מאז שאני נערה אבל זה לא היה מבוסס על משהו קונקרטי.
אחרי שהכרתי אישית תינוק שהסתבך קשות בעקבות מילתו, רציתי להבין איך משהו שאמור להיות כל טריוויאלי ומובן מאליו כמו גזיזת ציפורניים (כך תפסתי עד אז את הניתוח הזה) יכול להגיע לטיפול נמרץ ולהותיר נכות קשה לצמיתות. וזאת למרות שבוצע בידי מוהל מסורתי ותיק ומנוסה, זה פשוט לא הסתדר לי עם כל מה שידעתי וספרו לי והשאיר אותי די בתדהמה שדבר כזה יכול לקרות. קראתי את "קורבן הברית", מאמרו של ד"ר חנוך בן-ימי, שמסביר את הליך כריתת העורלה שלב אחרי שלב והבנתי שזה לא מעשה שאני אסכים לבצע בבני. היתה לי כבר בת ועוד לא הייתי בהיריון נוסף אבל ההתלבטות שלי הסתיימה.
אני מאוד שמחה עם הבחירה הזו אבל היא לא נראית לי כהחלטה מאוד מאוד מרכזית או חשובה בהורות שלי אלא עוד אחת משרשרת החלטות שנובעת מתפיסת עולם ודרך חינוכית מסוימת .

ואני לא מגידרה את עצמי כחילונית אלא כיהודיה חופשיה שאינה מקיימת מצוות אבל כן שומרת על חלק מהתרבות והמסורת היהודית. אני קוראת וכותבת בנושא הזה, בפורומים שונים, למעלה מעשור ואין ספק שהתרחש שינוי מאוד גדול. אני מעריכה שתוך דור או שניים המנהג הזה יפסיק להיות כל כך מובן מאליו, כמו שלא כולם נישאים ברבנות או נישאים בכלל. אני לא יכולה להגיד שאני אצטער על כך ואני בטוחה שגם בין אלה שמלים, רבים היו שמחים אם המנהג הזה היה נעלם מן העולם.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'תמיד מעניין לי לקרוא אנשים'
תמיד מעניין לי לקרוא אנשים
01/01/2013 | 15:28
1
176
שעשו החלטה ממקום מושכל, אחרי שקראו וחקרו בנושא. לצערי זה לא כל כך טריוויאלי בחברה שלנו.

כל הכבוד לך
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'תודה על המחמאה '
תודה על המחמאה
01/01/2013 | 15:48
23
לצפיה ב-'אני לא רוצה לעשות ובן זוגי רוצה ואני כרגע '
אני לא רוצה לעשות ובן זוגי רוצה ואני כרגע
01/01/2013 | 12:57
10
198
מנסה להחליט האם קיימים בי הכוחות לצאת למלחמת עולם והאם אני בהכרח צודקת.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'גם אנחנו היינו באותו מצב'
גם אנחנו היינו באותו מצב
01/01/2013 | 13:46
9
157
מציעה לך לקרוא, להתכונן ולהיות בטוחה בהחלטה שלך, ואז להגיע לדיון עם בעלך באופן בטוח ומודע. מי יודע, אולי תשכנעי גם אותו...
ועוד משהו, אני חושבת שאם בני הזוג לא מסכימים, צריך לחשוב ברצינות מהי ברירת המחדל. האם ה"כן" שלו גובר על ה"לא" שלך? אם כן אז למה? הרי יש הגיון בכך שברירת המחדל תהיה לעשות את הדבר ההפיך, כלומר לא לחתוך, ואם תתחרטו תחתכו. ההיפך זה לא עובד...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'הניתוח בגיל המבוגר הוא הרבה יותר מסובך'
הניתוח בגיל המבוגר הוא הרבה יותר מסובך
01/01/2013 | 14:29
8
129
וכולל הרדמה כללית עד גיל ההתבגרות כך שגם  ה״לא״ זאת לא בדיוק החלטה הפיכה.
מה שכן אני חושבת שהמילה האחרונה בעיניין כאן היא של אמא שהייתה בהריון עם היצור במשך 9 חודשים וברוב המקרים גם תטפל בו באופן כמעט בלעדי בחודשים הבאים.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'זו הרדמה מקומית'
זו הרדמה מקומית
01/01/2013 | 15:06
7
114
ונכון שההתאוששות מעט יותר ארוכה, אבל החיתוך יותר מדוייק.

אני לא חושבת שיש צד כלשהו שיש לו זכות עודפת להחליט. פשוט צריך לפתור את זה אכשהו, כמו שפותרים כל חילוקי דעות אחרים בזוגיות...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'זו הרדמה מלאה בילדות'
זו הרדמה מלאה בילדות
01/01/2013 | 15:26
4
109
עד שהילד לא נהיה מספיק מודע לעצמו בשביל לא לזוז בזמן הניתוח.
יצא לי לבדוק את זה עם כמה רופאים.
אני יודעת שיש מוהלים שיבצעו את זה בלי הרדמה כללית בילד קטן ויחזיקו אותו בכוח אבל מבחינת רוב האנשים זה עובר את גבול הסביר.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'באופן כללי מילת בגירים בטוחה ופשוטה יותר'
באופן כללי מילת בגירים בטוחה ופשוטה יותר
01/01/2013 | 15:43
3
111
יש מספר יתרונות למילת בגירים על פני מילת תינוקות. כשתינוק נולד העורלה דבוקה לכל אורך האיבר, כפי שהציפורן מחוברת לאצבע. כדי לכרות אותה חייבים קודם כל להפריד אותה מהאיבר (פריעה והפרדה). אצל אדם בוגר התהליך הזה מתרחש באופן הדרגתי וטבעי על פני שנים החל מהילדות. אצל מבוגר יש כבר הפרדות מלאה של העורלה כך שאין צורך לבצע את הפריעה שהיא השלב הכואב ביותר וגם הבעייתי יותר מבחינת סיכון לסיבוכים וזיהומים. כמו כן מכיוון שהאיבר כבר הגיע לגודלו הסופי המוהל יכול לראתו בדיוק איפה לחתוך ולא צריך לשער או לנחש על סמך נסיונו וכך נמנע מצב של עודף או חוסר בעור, שהם סיבוכים שכיחים של מילת תינוקות.

מעבר לכך, מדובר באדם בוגר, שעובר את ההליך מבחירתו ומרצונו, כמו כל ניתוח פלסטי אחר. הוא בעל היסטוריה רפואית ידועה, מערכות גוף בשלות ומפותחות ויכול לתקשר בצורה ברורה עם הצוות הרפואי יכול להתריע אם הוא חש שמשהו לא כשורה, לקחת משככי כאבים בדיוק במידה הנכונה ובאופן כללי יש לו כלים להתמודדות שברור שלא קיימים אצל תינוק בן שבוע. זו גם הסיבה שלרוב לא מנתחים  תינוקות בני שבוע אלא אם כן הם נמצאים בסכנת חיים. ברית מילה היא חריגה במובן הזה. ברור לי שמי ששומר מצוות ופועל תחת ציווי אלוהי ירגיש שהוא חייב למול דווקא בגיל שמונה ימים, אבל הסיבה לכך היא דתית, לא רפואית.

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אבל מילת ילוד לא מצריכה תפרים'
אבל מילת ילוד לא מצריכה תפרים
01/01/2013 | 16:00
2
101
מילת ילד גדול יותר (החל ממשקל 5 קילו) כן כי נוספים כלי דם באיזור.

כך או כך, הנקודה היא שזה לא משהו שאפשר להתחרט עליו בכל עת. או שעושים את זה עד גיל כמה שבועות או שמחכים כמה שנים טובות לפחות.

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לתפיסתי זה שמחכים ורק אז עושים זה פלוס '
לתפיסתי זה שמחכים ורק אז עושים זה פלוס
01/01/2013 | 16:02
113
זה לא ניתוח חירום ואין לי סיבה למהר לעשותו שבוע אחרי הלידה. גם חודשיים אחרי זה בסדר אם אני לא בטוחה. ומבחינתי, הכי טוב שבעל העורלה יחליט כבעצמו כשיגיע לגיל מתאים.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ברור שמחכים כמה שנים טובות!'
ברור שמחכים כמה שנים טובות!
01/01/2013 | 18:34
92
לילד קטן לא הייתי נותנת לקבל החלטה כזו לבד, כמו שלא הייתי מאשרת לו לעשות קעקוע או פירסינג (וכן, גם לחורים באוזניים צריך גיל מינימלי די גבוה, למשנתי).
אני לא אמנע מילדי למול את עצמו אם ירצה, אבל הגיל שבו אתן את רשותי שיעשה שינוי בלתי הפיך בגופו הוא גיל שבו יצטרך רק הרדמה מקומית.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אם אני אטיל וטו אז לא נעשה'
אם אני אטיל וטו אז לא נעשה
01/01/2013 | 15:57
1
117
הבעיה היא שבן הזוג שלי יפנה את מי שיהיו לו טענות ומענות אלי ואני לא בטוחה עד כמה יהיו לי כוחות להתמודד עם זה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'תתפלאי עד כמה זה בראש שלנו'
תתפלאי עד כמה זה בראש שלנו
02/01/2013 | 07:06
77
ה"התמודדות" הזאת, שגם אני חששתי ממנה, בסופו של דבר זה לא היה כ"כ נורא,
אף-אחד לא נידה אותנו מהמשפחה או מהחברה ולא נתקלנו בתגובות מאוד קיצוניות.
התכוננו למלחמה- אבל אין כאן באמת כזאת, המלחמה האמיתית היא בראש שלנו, פשוט לקבל את ההחלטה שהכי נכונה בעינינו והכי נהיה שלמים איתה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'כנראה שלא נעשה...'
כנראה שלא נעשה...
01/01/2013 | 22:01
111
בכלל קיווינו שזו תהיה בת, כדי שלא נצטרך לדון בסוגיה הזו
אבל, יהיה לנו בן... לבן זוגי אמרתי עוד לפני ההריון שאני לא בעד כריתת איברים..
והוא מבחינתו, לא רואה שום סיבה לעשות את זה
לאמא שלו אמרתי לא מזמן, ולא היה לה ממש אכפת..
רק אמרה לנו שלא ננהל על זה דיון עם כול העולם ואחותו... (לא שאנחנו כאלו בכול מקרה..)

אז, חודש שביעי... ואפילו לא דיברנו על זה... וכנראה הנושא הזה פשוט יתמוסס לו...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'כן וכן'
כן וכן
01/01/2013 | 22:04
11
205
לשני הבנים , עם אותו רופא כירורג מוהל.
הסיבות לפי דרגת חשיבות

1. כי הפן החברתי מאוד מאוד חשוב.
מספיק החברה הראשונה שתצחק עליו ברגע אינטימי וזה יכול להשאיר צלקות לשנים ! ויממן הרבה פסיכולוגים.

ולכל הנשים כאן - תארו לעצמכן איך הייתן מגיבות בסיטואציה אינטימית (בואו נרד לפרטים: אורלית) מול אחד שלא נימול. אחרי שתחשבו על התשובה לזה, תחזרו ותגיבו לשאלה האם לימול את הבן שלכן.

2. כי זוהי המסורת.
אני חילוני כופר. מנשנש שינקן בלי בעיה.
אבל עדיין יש מסורת. וזוהי המסורת שמייחדת אותנו.

3. התינוק תכלס לא מרגיש כמעט כלום למעט זריקה. ההחלמה מאוד מהירה. SNIP SNIP וגמרנו.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'יש לך תפיסה מוטעית בעניין '
יש לך תפיסה מוטעית בעניין
01/01/2013 | 22:56
189
או לפחות כמה אי דקויות, אבל למרות שכבר אחרי 10 בלילה אני לא אכנס לנאום מפורט בנושא
תחשוב בכיוון של איבר מין במצב רגיל מול זקפה וההבדלים ביניהם
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ומה עם נשים ישראלית / יהודיות'
ומה עם נשים ישראלית / יהודיות
02/01/2013 | 06:40
9
161
שיוצאות ואף מתחתנות עם גברים לא יהודים (גוועלד!)
אתה חושב שהן צוחקות עליהם במיטה?
אתה באמת יכול לתאר לעצמך מצב שגבר ואישה נכנסים למיטה והיא מתחילה לצחוק עליו בגלל שאיש לו עורלה? אם כן, אז הוא ממילא צריך להעיף את האישה הזאת מהמיטה שלו.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'תצחק עליו? לא. תירתע ממנו? בהחלט כן, ותכלס, '
תצחק עליו? לא. תירתע ממנו? בהחלט כן, ותכלס,
02/01/2013 | 09:30
8
158
זה יותר גרוע.

גם אני מאוכלי השרימפס בחלב אמם ביום כיפור, וגם אני התנגדתי נחרצות למילה מטעמי דת או מסורת (בעלי אדם מאמין, פחות באלוהים ויותר במסורת ישראל, אבל בכל זאת), אבל אל מול הטיעונים שלו ושל אבי ואחי על הבעייתיות של חריגות חברתית בנושא הרגיש הזה אין לי מה לומר. אמנם את רוב חיי אני מבלה בחריגות בולטת הרבה יותר ולמדתי להתעלם ואף להתריס כנגד מעקמי האפים ומרימי הגבות, אבל לייצר אלמנט חריגות יש מאין, מבחירה מודעת, עבור ילדי? עד כאן. יש דרכים פחות כואבות ללמד אותו שונות מהי.

אי לכך ובהתאם לזאת, גם אנחנו נמול את בננו (אצל רופא ובלי טקסים ובלגאנים, אבל נמול).
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מאוד כואב לי לקרוא את מה שאת כותבת'
מאוד כואב לי לקרוא את מה שאת כותבת
02/01/2013 | 10:14
4
130
יש אנשים שנולדים עם מומים מולדים באיברי המין, שלא באשמתם ושלא ניתנים לתיקון מוחלט. חבל לי שיש אנשים שחושבים שדינם ללעג ע"י כל אישה שתיכנס איתם למיטה.
אני מקווה בשביל כל האנשים בעולם שהם בעלי מום, או שונות כלשהי, שידעו לבחור להם נשים שלא ירתעו מהשונות שלהם ושדיעו לקבל את האחר באהבה (ותכלס, זה לא איזה מום שמפריע לתפקוד כלשהו)
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'כוונתי לא היתה להכאיב '
כוונתי לא היתה להכאיב
02/01/2013 | 10:44
3
100
ואני גם לא סבורה שכל אשה שתיכנס למיטה עם בעל מום (באיבר כלשהו) תלעג לו (אפילו לא רוב הנשים), אבל אין לי ספק שזה יהיה אישיו, עבור הגבר קודם כל (עצם החשש והצורך להסביר, "להתנצל" מראש, לנסות לפצות פיצוי יתר. אני כל כך מכירה את זה מעצמי...).
במקרה של איבר מין ערל, לא מדובר כמובן במום (אם כבר, ההפך הוא הנכון), אבל מן הסתם בחורה ישראלית ממוצעת, שרגילה לאיברים נימולים, עלולה להגיב בצורה לא צפויה למראה עורלה, ועצם הצורך להסביר מראש מחזיר אותי למה שכתבתי לעיל.

בכל אופן, כשאין ברירה-אין ברירה ואנשים לומדים להתמודד עם חריגויות משמעותיות ומציקות הרבה יותר, אבל למה לייצר מראש שונות במקום שבו לא חייבת להיות כזו? זה השיקול שמנחה אותי (לצד הידיעה שבני ככל הנראה ממילא קיבל ויקבל מבעלי וממני גנים ותנאים סביבתיים שיחייבו אותו להתמודד עם חריגות, לחיוב ולשלילה, ואין לי כל רצון להוסיף על כך בהתנדבות התמודדויות נוספות. הלוואי שאני טועה בנושא הזה).
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני באמת מבינה את מה שאת אומרת'
אני באמת מבינה את מה שאת אומרת
02/01/2013 | 11:42
1
80
עדיין, בשבילי באופן אישי, זה עדיין לא מצדיק לחתוך לילד שלי את האיבר מין. אני מצטערת, פשוט לא מצליחה למצוא לזה צידוק....
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'בסדר גמור, ענין של דעה והשקפה '
בסדר גמור, ענין של דעה והשקפה
02/01/2013 | 14:01
23
לצפיה ב-'הי, לבר רפאלי זה לא הפריע '
הי, לבר רפאלי זה לא הפריע
02/01/2013 | 16:41
92
וגם לקיאנו ריבס זה כנראה לא ממש פוגע בהצלחה שלו עם המין הנשי,   ובנימה רצינית יותר, אני מודה שהסצנריו שאת מתארת פה לא נשמע לי הכי סביר ולכן גם לא כל כך מטריד אותי. אישה ממוצעת שנכנסת למיטה עם גבר שהיא נמשכת אליו או אולי אפילו אוהבת שגם תדע להבחין בכך שיש לו עורלה וגם תזדעזע עד כדי כך ותברח? (תתפלאי כמה נשים לא יודעת להבדיל ופורסמו סקרים בהן נשים שבני הזוג הקבועים שלהם לא נימולו והן לא ידעו זאת) לדעתי אם כבר תהיה השפעה כלשהי זה יהיה להיפך - מעורר סקרנות כמשהו אקזוטי ומיוחד במחוזותינו. זה כנראה באמת הכל בראש
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'הסיבה היחידה לרתיעה היא בורות'
הסיבה היחידה לרתיעה היא בורות
02/01/2013 | 12:32
1
81
אם היא יודעת מראש שהוא לא נימול והיא רק הייתה עם גברים נימולים בחייה היא יכולה אולי לתהות בעניין השונות כי היא לא מבינה ולא מכירה אז היא אולי חושבת שיש איזה שוני משמעותי.
מעבר לשלב הזה זה אין שום סיבה שהנושא יטריד אותה. לצחוק, ללעוג, להירתע - אני ממש בשוק שבכלל מעלים פה דברים כאלה כאנשים מבוגרים. בבית ספר בתקופות האכזריות יותר של התפתחותינו - כן, אולי. בין בני זוג שבשלים ליחסי מין - ממש לא.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'כאמור, לא כל כך מענין אותי מה יטריד אותה,'
כאמור, לא כל כך מענין אותי מה יטריד אותה,
02/01/2013 | 14:10
72
הנזק טמון במה שיטריד *אותו*, ולדעתי (וחשוב יותר מבחינתי, לדעת בני משפחתי ממין זכר) זה יטריד, לא משנה מה אומר לו ואיך אחנך אותו, כי יהיה ברור לו שהוא שונה, ועוד בתחום רגיש ועדין כל כך...

אגב, "בבית ספר בתקופות האכזריות יותר של התפתחותינו"-שם בדיוק הנושא מתחיל לצוץ. עד שמגיעים להיות בני זוג שבשלים ליחסי מין עוברים כמה וכמה שלבים שבהם החריגות עלולה להיות מאד אבל מאד לא נעימה, מגבילה, מלחיצה ופוגעת בבטחון העצמי.

בכל אופן, נראה לי שנסחפתי הרבה מעבר לכוונת פותחת השרשור.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'דווקא אומרים'
דווקא אומרים
02/01/2013 | 17:22
75
שבזמן זקפה לא רואים ממש את ההבדל
אבל לא בדקתי בעצמי כי לא יצא לי לראות לא נימולים
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'סיפור קטן לגבי הפן החברתי'
סיפור קטן לגבי הפן החברתי
01/01/2013 | 22:27
1
212
אחותי לא מלה את בנה, שהוא היום בן 7. הם חילונים והחליטו שהם לא מעוניינים.

רק השנה, בגיל שש וחצי בערך, הוא שאל אותה למה הפין שלו שונה משל ילדים אחרים.

היא הסבירה לו מה זו ברית ושאלה אותו אם היה רוצה שיעשו לו את זה כדי להיות כמו כולם.

הסתכל עליה כאילו היא משוגעת, ואמר: "לא!!!"

זה סוף הסיפור הקצר.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'רלוונטי ?'
רלוונטי ?
01/01/2013 | 22:34
164
לקבל דעה מבן שבע שאומרים לו שהולכים לחתוך לו ?
הרי כל בר דעת לא היה רוצה שיחתכו לו *עכשיו*.
הרי לרופא שיניים אנחנו פוחדים ללכת. אז חיתוך ?!?

אבל שמדובר בתינוק - זה לא אותו דבר. לדעתי.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'רלוונטי מבחינתי להביא את הסיפור האישי שלי'
רלוונטי מבחינתי להביא את הסיפור האישי שלי
01/01/2013 | 22:56
2
209
אמנם לא על בני אלא על אחייני.

האם להתחשב בדעתו - כמובן שלא. אנו כהורים פועלים לפי שיקול דעתנו מתוך ראייה יותר גלובלית, בטח ובטח בענייני פרוצדורות רפואיות המבוצעות על ילדינו.

הדגש שלי היה על כך שעד גיל 6.5 הוא בכלל לא הבחין בעניין, כי הרבה פעמים אומרים "יצחקו עליו בגן".

לצערי אין לי דיווחים עדיין מגיל 18, כי המשפט השני הרווח הוא "יצחקו עליו במקלחות בצבא."

נחכה ונראה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-' סליחה לא שרשרתי נכון.'
סליחה לא שרשרתי נכון.
01/01/2013 | 22:57
30
לצפיה ב-'לא עושים'
לא עושים
02/01/2013 | 00:34
123
עוד לא מצאנו סיבה מספיק טובה למה כן לעשות.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ברוך שנתת לי בת:)'
ברוך שנתת לי בת:)
02/01/2013 | 01:50
2
159
נחסך לי כאב ראש אטומי. קשה להודות אבל למרות שאנחנו חילוניים אדוקים, מאלו שהתחתנו בחו״ל מבחירה, יש סיכוי גדול שהיינו מלים. בייחוד אם נישאר בארץ. איכשהו אני מרגישה שבתור אנשים שנוסעים בכיפור ואוכלים שרימפס בשמנת, ברית, כמה שזה באמת מנהג ברברי ועתיק, זו כנראה הישורת האחרונה שנייה לפני שלא השתייך לעם היהודי ולהוויה הישראלית בכלל. ולא אני לא רוצה להיכנס לדיון על מיהו יהודי וכו׳, זה מורכב מדי לפה ובכלל. בקיצור כנראה היינו מאלה שנכנעים לתכתיבים החברתיים ומלים בלב כבד
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'|כפיים| בדיוק מה שעבר לי בראש'
|כפיים| בדיוק מה שעבר לי בראש
02/01/2013 | 16:11
1
75
כשהודיעו לי שיש לי בת בבטן. אנחת רווחה אדירה שאני לא צריכה להתלבט בענין.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'זה מה שהיה לי בהריון הקודם, הפעם לא היה מנוס'
זה מה שהיה לי בהריון הקודם, הפעם לא היה מנוס
02/01/2013 | 18:17
66
ונאלצנו לחפור בעניין ולקבל החלטה...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'כנראה שלא נעשה'
כנראה שלא נעשה
02/01/2013 | 05:52
3
149
התלבטות קלה הייתה, יותר בקטע של ללמוד את הנושא ולהבין למה חילונים ממשיכים לעשות את זה, גילינו שאין עניין רפואי אמיתי והנושא הוא חברתי אז החלטנו לוותר.

החלטנו שלא. (עוד לא נולד...)
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני באמת תוהה איך מכל המצוות והמסורות שנזנחו'
אני באמת תוהה איך מכל המצוות והמסורות שנזנחו
02/01/2013 | 17:30
2
110
רוב החילונים דווקא ממשיכים עם המסורת הזאת שהיא כ"כ לא נעימה.
כנראה שהפחד להיות חריג הוא מאוד חזק...
אבל זה באמת פרדוקס כי אם יותר אנשים היו מוותרים על ברית זה כבר לא היה חריג.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'עניין החריגות גם דיי תמוהה בעיני'
עניין החריגות גם דיי תמוהה בעיני
02/01/2013 | 18:59
1
83
כי מכל המנהגים ומכל מיני דברים זה מנהג שפועל על משהו מאד אינטימי.
הרי אי אפשר לדעת מה מצב איבר מינו של האדם שעומד מולך במיוחד בגילאים מבוגרים.

אז הרבה יטענו שבצבא יש עניין של... בעלי טוען שמעולם לא התעניין באברי מין של חבריו למקלחת בצבא ואף אחד מעולם לא הסתכל על שלו והוא שירת בכל היחידות שבהן מתקלחים יחד ועושים הכל יחד.

הפחד מלהיות שונה נראה לי בעיקר נובע מאיתנו כהורים, אבל כולנו שונים ואני עברתי לא מעט בגלל השוני שהיה לי כילדה והיה בולט אלפי מונים מאיבר מין כזה או אחר, ולדעתי יצאתי אדם חזק וטוב יותר בעקבות ההתנסויות שלי בגיל ההתבגרות עם השוני שלי והחזק של מי שאהב אותי וידע לתת לי כח.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אה זה, תשאלו את פרויד '
אה זה, תשאלו את פרויד
02/01/2013 | 20:35
72
באמת החשיבות של הצ'ופצ'יק זה לנפשו של האדם ואפילו לזהות עצמית של אדם או של עם פשוט לא יתוארו. לא רוצה (ממש לא) לדון על שיקולים של אנשים מדוע כן ומדוע לא, אבל עצם זה שמדברים על זה עוד ב-2013 וזה לא פס מהעולם זאת פשוט תופעה מרתקת שבחיים לא הקדשתי לה מחשבה עד לפני ההריון
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'יש לי בת אבל'
יש לי בת אבל
02/01/2013 | 21:52
93
אם היה בן ברור שהיינו עושים ברית, אין שום התלבטות בנושא
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מתכוונים לעשות'
מתכוונים לעשות
03/01/2013 | 10:10
1
65
אצלנו אין התלבטות האם לעשות או לא (מסיבות של מסורת ובריאות בעיקר אך גם חברתי).
בעלי נימול בגיל בוגר יותר (עם עלייתו לארץ) ואם היה נימול בגיל 8 ימים היה חוסך לא מעט סבל שנגרם לו מדלקות בדרכי השתן.
אצלנו ההתלבטות היא מוהל רגיל או מוהל-רופא, אני לא כל כך רוצה שיזריקו לילד חומרי הרדמה כשאין בכך צורך ממשי.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לא כל רופא-מוהל נותן אלחוש'
לא כל רופא-מוהל נותן אלחוש
03/01/2013 | 12:48
43
לנו אמר המוהל-רופא שיתן אם אבקש אבל אין צורך כי יכאב טיפה-או באותו רגע או כשהאלחוש יתפוגג כך שלדעתו אין צורך.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-' מחקר לגבי צניחת שדיים לאחר הריון, הנקה'
מחקר לגבי צניחת שדיים לאחר הריון, הנקה
03/01/2013 | 11:13
90
ושאר גורמי סיכון.

למיטב זכרוני הנושא נדון כאן בעבר בהקשר של הנקה (כביכול, שמירה על מראה השד היא סיבה להמנעות מהנקה). מחקר חדש המשווה תאומות זהות מראה כי הנקה היא גורם מגן למראה השד ואילו ההריון עצמו, אלכוהול ועישון פוגעים ויוצרים צניחה.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4326216,00...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'התלבטנו, החלטנו שכן, ואני מתחרטת על כך מאד'
התלבטנו, החלטנו שכן, ואני מתחרטת על כך מאד
03/01/2013 | 12:32
150
מהרגע הראשון שנודע לנו שיש בבטן בן - הדבר היחיד שהטריד אותי היה עניין המילה (לא ההיריון, לא הלידה, גם לא הקיסרי חירום שנשלחתי אליו תוך כדי).

בסוף קיבלנו את ההחלטה הפחדנית למול את הבן שלנו כי לא רצינו שהוא יצטרך לשלם את ההשלכות החברתיות של ההחלטות האידיאולוגיות של ההורים שלו. הדבר הנורא הוא שבסוף הוא שילם את ההשלכות הפיזיות והכואבות של ההחלטות הפחדניות של ההורים שלו...

מאז שנודע לנו שיש לנו עכשיו בת בבטן - העובדה שאני לא צריכה לחשוב בכלל שוב על עניין המילה לא מפסיקה לשמח אותי.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לא הייתה שום התלבטות! הסיבה העיקרית היא'
לא הייתה שום התלבטות! הסיבה העיקרית היא
03/01/2013 | 12:54
98
עצם היותנו יהודים!

לא סיבה חברתית ולא שום סיבה בעולם! רק היהדות שכל כך חשובה לנו והתועלת הרוחנית והגשמית שהילד זוכה בה גרמו לנו לא רק לרצות אלא גם להתלהב בטירוף מעצם המילה!
הריון ולידה - תמיכה >>

הודעות אחרונות

08:38 | 24.09.17 מיקה 00
23:45 | 23.09.17 אורחים בפורום
20:21 | 23.09.17 אורחים בפורום
15:35 | 23.09.17 דניאלה12342
21:14 | 22.09.17 לימור18061
12:58 | 22.09.17 אורחים בפורום
07:42 | 22.09.17 דניאלה12342
21:09 | 21.09.17 מעיין288
20:52 | 21.09.17 אולי זה בטוח
15:36 | 21.09.17 אורחים בפורום
08:20 | 21.09.17 לולי 028
19:04 | 19.09.17 Shanisiyahoo

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ