הנקה וצורת חזה אחרי לידה

פוצי 77

New member
זה מראה שמה שמשפיע על החזה זה ההריון עצמו

ולא ההנקה..

מעניין לדעת אם מחקר על 500 נשים נחשב מייצג או לא...

פוצי 77

New member
יש בזה משהו, אבל בסופו של דבר

מה זה דימוי גוף אם לא תחושות סוביקטיביות?

כשחושבים על זה- מה שחשוב הוא מה שאת מרגישה כלפי הגוף שלך , ולא מדידה מתמטית של זויות החזה.... הרבה פסיכולוגיה, מעט פזיולוגיה, לא?

סנורקה9

New member
ולי לפני ההריון התיה בטן שטוחה ומתוחה

ואחרי ההריון היא לא חזרה להיות כפי שהיתה ונשארה לי בטנונת...

אני ממש מקווה שזו לא תהיה סיבה של נשים לא להביא ילדים...

אמאמרבל

New member
אצלי לא השתנה ואני הנקתי

למרות שלא הנקתי הרבה (סה"כ 3 חוד' כל ילד- ויש לי 2).
חזה שלי לא השתנה ונשאר אותו דבר מלפני הריון ואחריו. (הכוונה לכאפ, היקף גדל בהריון וירד אחרי שרזיתי)
אז הריון והנקות לא משפיעות על כולן.

מסובכת

New member
אומרים שתמ״ל משמין ומנפח

ישומנפחים עובדות מחקר...רפרפי ברשת ותמצאי.
התמ״ל נישאר בתחתית של התחתית אל מול חלב אם שלו אין תחליף.

את יכולה להתווכיח ולהגיד שהשמש לא קיימת ועודך רואה אותה? לא נכון! אומנם לא נוגעת בה אבל היא קיימת, היא עובדה.
כך גם חלב אם, את יכולה להגיד עליו הרבה דברים, אבל העובדה היא שהוא הכי טוב, ואם הכי טוב לא מתווכחים.
מה שיש לך זה שלל תירוצים להצדיק את כוונתך, אז תעשי זאת, רק אל תוציאי את עצמך אהבלה (מבלי לפגוע, כי זה הרושם שהשארת לי)...

Wharwulif

New member
ממש עצוב...

אז את מעדיפה לא להביא לילד שלך חלב אמא, שאמור ליהיות הדבר הבריא ביותר בישבילו בגיל הזה, וכניראה תביאי לו תחליף כלשהו שיוצר במיפעל כלשהו... או שנילקח מפרה מיסכנה שלעולם לא ביקשה את זה?
רק כדי שהשדיים שלך לא יקבלו צורה אחרת?
תחשבי על זה קצת, אוליי תגלי שאת לא חושבת על טובת הילד בכל הסיפור...

בנוגע ל'נלקח מפרה מסכנה'

ממש קורע לב. גם החלב שבקפה שלך נלקח מהפרה המסכנה.
ואגב, פרה שלא חולבים אותה היא עוד יותר מסכנה. ממש כמו אישה עם גודש בשדיים בהנקה.

Wharwulif

New member
נתחיל מזה-

שאני פירותנית, זאת אומרת שאני לא נוגעת באף דבר חוץ מפירות ודברים שהם בוטנית פירות (עגבנייה, מלפפון...), שזה אומר שאני לא שותה בכלל או חלב או קפה או בכלל משהו חוץ ממיים או מיץ פירות שמגיע ישירות מפירות שאני סוחטת בעצמי, ולא מזבל תעשייתי.
אגב, הסיבה שלפרה יש כלכך הרבה חלב לחלוב היא שמכניסים אותה להריון כל הזמן, ופשוט חולבים ממנה את הכל לאחר שמפרידים ממנה את העגל, לעגל נותנים מזון מעובד כלשהו, את כל החלב נותנים לבני אדם שכלכך לא יודעים איך להפסיק לאכול משדיים של אמא... אם העגל זה זכר, הורגים אותו דיי מהר... אם נקבה: "ברוכה הבאה לאונס לכל החיים, לקיחת כל התינוקות, ושאיבת העטינים!".
ואל תקשקשי שצריך את זה, כי לא צריך את זה בכלל, הגוף איננו דורש חלב של גזע אחר בתור משהו חיוני לתיפקוד, פשוט הלשון שלך רעבה לזה קצת יותר מידיי!
הפרה מיסכנה מעצם כך שהיא נולדה לתוך חווה ומטופלת על ידי אנשים שמצפים לרווח מהעטינים שלה...

תנחומיי

ארוחת בוקר מלפפון ותפוח. ארוחת צהריים תפוחי אדמה ונבטים ולקינוח צימוקים. ארוחת ערב מיץ קלמנטינות ושלוש בננות וארוחות ביניים צימוקים ושזיפים. אחלה.
אני מרשה לעצמי להניח שבבדיקות הדם שלך יש כמה חסרים משמעותיים.
אולי הגוף שלך לא דורש כלום והפה שלך דורש דרשות.
הגוף שלי זקוק לויטמינים, ברזל, סידן ועוד כהנה וכהנה.

Wharwulif

New member
כניראה שלא הבנת מה זה "פירותנית".

תפוח אדמה זה לא פרי, זה צמח שורש... עגבנייה למשל, זה פרי שגודל מצמח שנימצא באדמה.
וביום אוכלים 30 פירות ביום בכלל, ממיגוונים מאוד רחבים דווקה.
ובנוסף, עשיתי בדיקות דם, יצא תקין!
ארוחת בוקר- עגבניה, מלפפון, תפוח ירוק,תפוח אדום, לימון, גמבה, דלורית נא, קישוא נא, חציל נא, אפרסמון... ואפשר גם לשנות ולהוסיף עוד תלויי לפי ירקות ופירות העונה.
אני גם ספורטיבית, אין לי בעייה אפילו ללכת מעיר לעיר, אין לי צורך כימעט באוטובוסים אלה עם כן אני צריכה ללכת לחלק אחר במדינה בכלל.
הפה שלי לא דורש טעם מסויים, ולגוף שלי אין סיבה לידרוש, פשוט יש לי את כל מה שאני צריכה כבר, אני אוכלת את הכל איך שזה, אין לי סיבה אפילו לחתוך או לישטוף כלים, הכל כבר מוכן.
הגוף שלי איננה זקוקה לדבר, שכן היא מקבלת את כל מה שדרוש לה, והיא פועלת יותר טוב מאיי פעם.
ואם את מדברת על ויטמינים ועל בריאות, תחקרי על טיבעונות- שם יש אין סוף הוכחות שניתן להשיג את הכל מהצומח.
אני פירותנית אבל, אני עוקבת בדרך שהיא כרגע ללא מחקרים מעמיקים, והגוף שלי במצב מצויין עם זה!

הילי70

New member
תודה שהחלטת לידע אותנו

זה בסדר ומותר גם לומר דברים נגד הנקה, יש לי חברות שבחרו לא להניק מסיבה שזה מפיל את החזה...

נכון שישנה טענה שחלב אם טוב יותר מתמ"ל, אבל יש עוד הרבה דברים טובים יותר לילד שהאמהות לא עושות - למשל טוב יותר לילד לשהות עם האמא כמה שיותר ולא ללכת למסגרת ובכל זאת נשים עובדות, אז דווקא בעניין ההזנה יש אישו כזה גדול. בכל מקרה, חלב אם לא מבטיח ילד בריא, ואני נגד הלחץ המטורף הזה שמופעל על אמהות להניק...אז תהני לך עם החזה שאת אוהבת, זה גם חשוב, וכן גם התינוק חשוב אבל גם האמא שלו, וחשוב שתהיה מאושרת ואם יש בחירה - מזל שיש אותה!

Wharwulif

New member
בנוגע למה שאמרת-

אני ממש מסכימה איתך שאימהות היום מזניחות את הילדים שלהם לטובת עבודה כלשהי... לדעתי זאת בעייה עצומה וחברתית.
הילד אמור לילמוד מההורים שלו מגיל צעיר, ולחוות איתם דברים, יותר היה טוב אם אמא היתה לוקחת את הילד שלה לגן ולגדל עציי פרי או ירקות אדמה, והילד יקבל מזה חתיכת חווייה שניזקקת לגיל שכזה.
אני בהחלט בעד שינויי המערכת הקיימת, להביא לטלוויזייה לגדל את הילדים, או למישהו אחר שמיתחלף כל הזמן זה פשוט רעיון גרוע מבסיסו.
יש אישו גם בדברים אחרים, עיניין ההזנה הוא חלק מתרבות שגורמת לכך שילדים גודלים ללא דברים שהם באמת זקוקים להם- למשל חום.
אמהות לא ממש אמורות מתוך לחץ להניק, זה אמור לבוא כרגיל... למה שאמא לא תירצה להניק את הילד שלה? כי היא מפחדת לאחר מי כן מלחץ חברתי אמיתי שדורש ממנה ליהיות עם שדיים בצורה מסויימת?
תחשבי על זה עוד קצת... אוליי לחצים אחרים מופעלים בכל המישוואה הזאת של "לא לההניק את הילד".

Wharwulif

New member
לא, אני פשוט בריאה.

וגם, פטיש זאת אומרת סגידה או הערצה עמוקה בדבר מסויים או באופן מיני, או באופן כללי.
אין לי מה ליסגוד לפירות, את המיניות אני מקבלת בכלל מפטיש אחר לחלוטין, ומבחינת "מה אני סוגדת?" אני פשוט דוגלת בחיים בריאים עם העולם סביבינו, כשאנו פועלים ביחד עם הכל, ולא בניגוד אליו או בטפילות אליו.
העולם המודרני כרגע סוגד לחפצים ואשליות באופן רציני... ובאופן שאנשים מסויימים מזלזלים בהכל למען רגעים חסריי תוכן לחלוטין, בהחלט ניתן לסכם שיש כאן פטיש בפעולה.
והפטיש הזה, איננו שלי.

אני מקווה שאת צוחקת

אמהות מזניחות את הילדים לטובת העבודה? למה, בשביל מי אנחנו עובדות?
אולי הילדים שלך יגדלו איתך פירות וירקות בשדה. כשלא יהיה לך כסף לקנות להם בגדים זו לא תהיה בעיה: הם יתעטפו בעלה תאנה, כמו אדם וחווה. (על עורות של חיות אין מה לדבר, מן הסתם. מסכנה הפרה)

Wharwulif

New member
למען האמת...

אורך חיים פירותני הוא ממש חסכני, ולמה לקנות בגדים כשאפשר להכין בגדים באיכות הרבה יותר טובה מכל הזבל המגיע מסין?
ומי אמר שלא יהיה כסף? כהאוכל מגודל במקום, שהוא בריא לחלוטין וללא כל תוספות- לא צריך תרופות בכלל, לא צריך תשלומים נוספים על גז, וחשמל אפשר להשיג ביזכות אנרגייה סולרית, ואין הרבה מה להפעיל גם, שכן לילדים לא יהיה צורך בכל הדברים, לא יהיה צריך מזון מחומם, מבושל או דבר אחר...
ניראה לי שאת צריכה לעשות מחקר מעמיק יותר, יש דרכים אחרות שניתן להשקיע בהם בחיים, מן הסתם אבל... שצורות החיים הללו הן קטנות יותר, ללא "דיבריי פאר" וללא רוב המותרויות הממש לא נחוצות האחרות שלרוב מכורים להם בחברה שלנו.
אפשר להרחיב כמובן, אך זה סטייה מהנושא.

AnnG

New member
קראתי את כל התגובות בשירשור

ישבתי, הקדשתי לא מעט זמן לקרוא את כל התגובות בשירשור, והגעתי רק למסקנה אחת:
הלוואי ויכולתי לנסות בכל מה שקשור להנקה
מסיבות בריאותיות אסור לי להניק
וקודם כל בשביל החוויה, הקשר עם הילדה, הייתי רוצה לנסות
ורק אז להחליט אם אני מוכנה לזה או לא

החזה, עם הגיל וכוח הכבידה
ייקבל צורה נפולה בכל מקרה
בכל מקרה יופיעו קמטים
ואנחנו בכל מקרה נזדקן

XמתוקהX

New member
עם הגיון כזה אין טעם גם לחיות

כי בכל מקרא נמות מתישהו

עשר שנים הבאות הם חלק משמעותי של החיים שלי ושלך. אני לא מתכוונת לחיות אותם באי נוחות רק כי בכל מקרה יצתרך עוד כמה שנים

למעלה