הנקה וצורת חזה אחרי לידה

XמתוקהX

New member
אני חוששת שלא הבנתי אותך

אם את יודעת שהתפתחות של תינוקות על תמל תקינה במה חלב אם יותר טוב?

האמת שנוכח התגובות שלך זה כן נראה

כאילו לא הציצי מעניין אותך, אלא עניין חלב האם מול תמ"ל. אישית כמו שהסברתי אין לי שום צורך בתעמולה לכיוון כל שהוא, אין לי מניות במטרנה וגם לא בליגת לה לצ'ה, כל אחת שתעשה מה שבא לה. חפשי מחקרים פשוט באתרים של רופאים, למשל e-Med, דוקטורס וכאלה. אם יש לך גישה למאגרי מידע אקדמיים אז כמובן גם שם. בהצלחה

XמתוקהX

New member
לא ממש הבנת אותי

מן הסתם קראתי את המון מחקרים בנושא. אני דווקא לא רוצה להכנס לדיון על זה כי זה באמת יפתח פה שירשורפלצת שאין לי זמן או עיניין לענות בה. לרוב הנשים בפורום אין גישה למאמרים בכתבי עת וגם אם הייתה אין להן יכולת להבין מה נאמר שם (הרבה פעמים לצערי מה שכתוב במסקנה של המאמר זה לא מה שהוכח או נבדק בו בפועל)
המטרה שלי היא באמת לספר על הנסיון שלי, כי סיפורים אישיים הם בדיוק מה שחיפשתי לפני הלידה. אין מחקרים על זה.
וגם חשוב לי לתת לגיטימציה לנושא. המצב שבו הדיון על מה יקרה לגוף שלי כתוצאה מהנקה גורר מיד האשמות באנוכיות עד כדי ספקות בזה שאני בכלל אשה או אמא הוא לא מצב תקין. לזה קוראים טרור הנקה

אני אגיד לך מה קרה לגוף שלי כתוצאה מהנקה

ירדתי 18 קילו בלי להרגיש בכלל ובלי דיאטה... אין מצב שאני מוותרת על זה.

נו, באמת....

אם היית קוראת את "המון המחקרים בנושא", בחיים לא היית אומרת שטות בנוסח "אז למה להניק אם ילדים גדלים טוב על תמ"ל".

מיקה 770

New member

"לרוב הנשים בפורום אין גישה למאמרים בכתבי עת וגם אם הייתה אין להן יכולת להבין מה נאמר שם "

מתעלמת מהזלזול!

mitmit11

New member
too late שרשורפלצת
it is...

עצוב לי שאת מזלזלת ברמתן ויכולתן של הגולשות האחרות. גישה מתנשאת לטעמי.

לנקודה האחרונה שהעלית, דעתי האישית היא שמי שמאשים אמא באנוכיות בגלל אי הנקה בשל השלכות פיזיות על הגוף הוא טיפש. זה הגוף שלי ואני אחליט מה לעשות איתו. ילדים גדלים יופי-טופי על תמ"ל (ואומרת את זה כמניקה).

free choice

XמתוקהX

New member
לא מזלזלת באף אחת

אבל בשביל לדבר על מאמרים מדעים צריך א) לקרוא אותם וב) להיות בעל הכשרה בתחום מדעים ברמה של תואר שני לפחות (רצוי יותר) אחרת זו פשוט זריקת סיסמאות שכל צד מאמין בהם. בסופו של דבר הסיבה שרוב הנשים כאן מאמינות באיתרונות של הנקה היא כי גוף מוסמך (אירגון הבריאות העולמי, רופא, אמא שלהן)אמר להן שזה טוב, ולא כי הן קראו מחקרים בנושא. ניק אנונימי באינטרנט לא ישכנע אותן אחרת, וזה בסדר גמור

הפסקה השניה שלך שמחה אותי מאוד.

אני מבינה שני דברים:

1. שאת יחידת סגולה בעלת שני תארים, שמשום מה גולשת בפורום של נבערים מדעת שלא סיימו כתה ג'.
2. ששני התארים לא מספיקים לך כדי לדעת שכותבים "יתרונות" ולא "איתרונות".

XמתוקהX

New member
באמת מוזר, באף תואר שלי

לא נאמר לי איך כותבים יתרונות...גם לא נשאלתי על זה. נראה לי שפשוט לא עסקנו בזה בכלל
כאילו שזה לא חשוב, את יכולה להאמין?
כנראה לא למדתי במקומות הנכונים

טרור זה אם היה נפתח

שרשור מלא במאמרים והאשמות בכך שמי שלא הניקה היא אמא גרועה. כמו שרשורים של מי שמפילה היא רוצחת, או מי שמלה את הילדים היא אמא מתעללת. זה להיכנס לאנשים לחיים ולקבוע להם מה לעשות עם הגוף שלהם וזה מעצבן. במקרה הזה את כל הזמן מושכת לכיוון כשפועל של דיון סוער, בזמן שמרביתנו די אדישות למה שמישהי כן או לא עושה עם הציצי שלה. אני הולכת להניק כי נראה לי שיש בכך יתרונות עבור הילדה שלי, לא ממש משנה לי מה העולם מסביב יעשה.

ההתפתחות בתמ"ל היא |הדגש
סדגש תקינה

התפתחות על חלב אם - כן.

את יודעת שאני מכירה גננת שיכולה לזהות ילדים שבאים אליה בגיל שלוש-ארבע ולהגיד אם הם ינקו או לא?
היא אומרת שזה ברור כשמש, למי שיודע להסתכל: יש להם "לחיים של יונק": עגולות יותר, מלאות יותר, והלסת יותר רחבה ובנויה יותר טוב.

לפירוט יותר יסודי, ראי תגובתי למעלה.

הילי70

New member
פחחחח התפתחות על תמ"ל לא תקינה

אמא שלא מניקה היא אמא אנוכית.

אז אמא שלא רושמת על הילדים לחוגים היא אמא אנוכית!
אמא שמגדלת את הילדים שלה לא בשפע כלכלי היא אמא אנוכית!
אמא שלא קונה רק אורגני היא אמא אנוכית!
אמא ששולחת את הילדים למסגרת לפני גיל 4 היא אמא אנוכית!
אמא שחושפת את הילדים שלה לזיהום אוויר היא אמא אנוכית!
אמא שיוצאת לבלות עם בעלה ומשאירה את ילדיה לא איתה שמי יודע מה יעשו להם - היא אמא אנוכית!
אמא שחשובה לך הקריירה שלה היא אנוכית!

את יודעת מזה אמא מושלמת? אמא שמקריבה את עצמה לגמרי לאמהות, היא מתמסרת לגמרי לילד, מבטלת את קיומה לחלוטין, אוכלת פת לחם כל יום ובכסף שיש לה היא נותנת לילד שלה את כל הטוב בעולם הרגשי והחומרי...

ובקיצור, התפץחות על תמ"ל תקינה לחלוטין.
מה שלא תקין זה אמהות שמשאירות את הילדים שלהם רעבים וצורחים כי הם עושים שביתת הנקה,
מה שלא נכון זה ילדים באחוזון 3 שנראים חצי שנה פחות מהגיל שלהם מסכנים כאלו...
מה שלא תקין זו אמא שמקריבה את עצמה כ"כ ומבטלת את הרצונות שלה והילדים פוגשים באמא מסכנה, מרגישים בלי גב, בלי דמות חזקה, שמחזקים בכתפיים הקטנות שלהם את כל החיים של אמם...

לא להניק מפחד שהחזה יקטן והיא תרגיש רע עם עצמה ובעלה פחות ימשך אליה - זה אחלה של סיבה, גם אם כולן יקפצו על הגג...מזל שאנו לא חיים בערב הסעודית...

lalimotek

New member
תסלחי לי אבל את מגזימה

בטירוף מגזימה.
לא מעניין אותי מה אישה תעשה עם ילדה כל עוד ילדה מקבל חום אהבה ותזונה.
יש מיליוני ילדים שינקו וחולים בכל חורף במיליון ואחת מחלות וקשיי התפתחות, או עיכוב התפתחותי.
לעומתם יש ילדים שניזונו מתמ"ל - מעולם לא חלו במחלת ילדים, החורף עובר אצלם במקסימום כמה אפצ'ים ויום יומיים של נזלת, יש להם פנים עגולות ולחיים מדושנות, הם מתחילים ללכת בגיל 10 חודשים ולדבר בגיל שנה - ע"ע ילדיי שניזונו ממטרנה מגיל אפס.
יש המון מעלות לחלב אם המון. אבל זה לא אומר שילד שניזון מתמ"ל לא יהיו בו את המעלות הנ"ל.
אגב - אם שמזינהאת ילדה בתמ"ל נוגעת בו ועוד איך, יש עדיין מגע של עור לעור, אם זה בהחזקת היד, ליטוף הלחי והראש וכו'... תפסיקו להציג את הזנת התמ"ל כאקט חסר רגש אהבה או סימפתיה.
וכן אני יודעת יש מיליון דוגמאות הפוכות ממה שכתבתי, אבל להיסתמך על מחקרים שחלקם הגדול מוטה לכיוון אחד או שני זה לא תירוץ טוב.

למעלה