הנקה וצורת חזה אחרי לידה

אני מדריכת הנקה מתלמדת - בהתנדבות

יש לי גישה לחומרים עדכניים, והרבה מורות מעולות - אמינות והוגנות.

ואין לי שום אינטרס מסחרי - זה חלק מההתנדבות שלי בארגון ללא מטרות רווח שנועד לתמוך באמהות צעירות ונשים אחרי לידה.
אני לא ארוויח גרוש מלשכנע נשים להניק.

אה, כן, *אסור* לי לשכנע נשים להניק - זו עבירה על הקוד האתי שלנו.
מה שאני עושה זה מספקת להן מידע אמין ותומכת בהן כשהן מתלבטות ומחליטות לבד.

ןכן, הלוקמיה שהזכרתי קודם היא אירוע נדיר, נכון, ובכל זאת היא מקושרת מאוד חזק לאי-הנקה, הרבה יותר מאשר לפרמטרים אחרים. רוצה לקחת גם את הסיכון הזה נוסף לכל השאר? זכותך. אבל זכותך גם לדעת את הסיכונים.

Estersita

New member
דווקא את לא נשמעת מדעית במיוחד

אם את חושבת שהתשובה לשאלה אם תינוקות שניזונים מתמל מתפתחים טוב היא כן או לא וזהו.

זה תחליף. התחליף הכי טוב שיודעים היום לעשות והכי קרוב לאופטימלי. עדיין רק תחליף ועדיין לא אופטימלי.

כנראה שעוד הרבה דברים בחיים שלך ושל התינוק (כמו של כולם) בעולם הזה לא יהיו אופטימליים, פשוט תעשי מה שמתאים לך, את לא צריכה לשכנע את כל הפורום כדי לשכנע את עצמך.

Xx Leyla xX

New member
רק עשי טובה, את תתחילי עם עניין הנוגדים שוב..

כבר הראת את חוסר הידע המשווע שלך באחד השרשורים הקודמים על חלב אם, אל תחזרי שוב על הטעות הזו בכדי שלא נצטרך לתקן אותך ועל הדרך בנות יאלצו לקרוא מידע מוטעה.
את רוצה תמ"ל, בכיף ובשמחה, הילד יגדל כך או כך והוא אפילו יגדל מצויין! אבל את לא יכולה להשוות פורמולה כימית לתוצר ביולוגי.

כל אחת עושה את הבחירות שלה.

אני מקווה שאת שלימה עם הבחירה שלך. ותהי שלימה איתה תמיד.
(ולא כמו אחותי, שבילדים הראשונים לא כל כך הניקה אבל בילדים הבאים יצא לה להניק ואז הצטערה על הראשונים שהפסידה)

אני אישית, הנקתי 3 ילדים.
בתקופת ההנקה אכן, החזה גדל.
אבל אח"כ הוא חזר להיות בדיוק כמו שהיה קודם.
וזה מצחיק אותי השינויים הדרסטיים הללו. אותו גוף, אותה אשה, חצי שנה הבדל. ובכל זאת חזה שונה לגמרי.

אגב, אני בטוחה שאת האמא הכי טובה לילד שלך, גם אם רוב האמהות יחלקו על דעתך שלא להניק. תדעי שלא לחינם אלוקים בחר בך בשביל להיות האמא של הילד הספציפי הזה!
הוא לא בחר באף אשה מינקת. אלא בך!
ואת אמא מצויינת!

פיצקי12

New member
ואת עוד אומרת עלי שחשוב לי רק איך דברים נראים

כל כך נפגעתי ממך כשכתבת שאכפת לי רק מאיך שהדברים נראים ולא מהטיב שלהם, ואת אומרת לי עכשיו שאת לא מניקה בגלל שיותר חשוב לך איך הציצים שלך נראים?!
כשכל המחקרים אומרים שחלב אם הוא האוכל הכי חשוב, הכי בריא והכי מזין לתינוק שלך? כשכל חברות התמל אומרות את זה גם?!
תפקידו של החזה שלך הוא להזין את התינוק שלך, לא רק להיות אביזר סקסי להנאתך או להנאתם של אנשים אחרים.
אין לי בעיה עם נשים שלא רוצות להניק, או שלא יכולות להניק, ואני מתנגדת להטפות מכל סוג, אבל הסיבה שלך היא אולי הסיבה הכי גרועה ששמעתי.
הגוף שלנו משתנה בהריון, בלידה ואחריה. הבטן כבר לא תהיה מושלמת כמו בגיל 18 לא משנה אם תורידי את כל המשקל העודף, איבר המין לא יהיה הדוק וסגור כמו קודם, והחזה כנראה שישתנה גם.
וכמו שכבר כתבו לך, זה בעיקר גנטי, לי אין סימני מתיחה, אין לי בצקות ואין לי טחורים, למה? בגלל שקיבלתי את הגנים של אמא שלי, ובגלל שגם יש לי חזה קטן יחסית אני בטוחה שהוא יחזור לעצמו אחרי שאניק בשמחה.
וגם אם הוא לא יחזור בדיוק, אני אדע שהענקתי לתינוקת שלי את הדבר הכי חשוב, מזון בריא, מזין, הכי טוב להתפתחות של התינוקת שלי, נותן בדיוק את מה שהיא צריכה וכמה שהיא צריכה.
ואם זה ממש יפריע לי בהמשך, תמיד אפשר לעשות איזו מתיחה או הרמה. זה מחיר קטן לשלם בשביל להניק את התינוקת שלי.

אני כל כך שמחה שכתבת את ההודעה הזאת, זה יעזור לי לא לקחת ללב כל דבר שאת כותבת לי.

גואיגול

New member
אני מאלה שהחזה ישתנה להן

וזה גנטי, גם לאמא שלי וגם לסבתא שלי
כל הכבוד על התגובה ממש הוצאת לי את המילים מהפה
לרגע לא חשבתי לא להניק בגלל זה, גם ככה בהריון החזה התעצם והוא לא יחזור לעצמו בדיוק.
אני רואה בבחירה שלא להניק מסיבות אסתטיות אנוכיות, מבלי לפגוע באף אחת...

אני מאד רוצה להניק אבל

אני מתכננת להניק במקסימום חצי שנה ואז לעבור לשאיבות ולתת לו מבקבוק,
אני לא יודעת אם שאיבה זה בדיוק כמו להניק ישירות מן הציצי אבל זה התיכנון שלי דווקא כי אני מאמינה שהנקה ישירות מן הציצי כן יכולה להרוס את החזה -ניראה לי הגיוני .
חשוב לי לתת לו את הטוב ביותר-חלב אם.
אבל למרות מה שאת חושבת ומה שאני חושבת ,
אני יכולה לומר לך שאימא שלי לא הניקה בהריון הראשון שלה והחזה שלה לא חזר לקדמותו,
בהריון השני שלה היא הניקה שלושה חודשים והחזה ניראה בדיוק כמו אחרי ההריון הראשון ולא גרוע יותר.
אז יכול להיות שלאו דווקא הנקה הורסת את החזה,
גם אני אשמח שיהיה מחקר מבוסס בנושא ,

יש לי גם צורת חשיבה כזו:אם אנחנו מוכנות לתפוח,לגדול בשביל לגדל חיים בתוכנו ולהביאם לעולם, לעבור את הלידה אז מה זה לעומת הציצי ? בהריון נפגעים לא מעט דברים:שרירי בטן,רצפת אגן ,איזור הפירניאום(לאלו שחוות חתך או קרעים )ואלו שחוות לידות חוזרות יש גם התרחבות נרתיק ..אחרי מס' לידות הנרתיק לא חוזר לעצמו בדרך כלל
ויש כאלה שחסרות גנטיקה טובה ויוצאים להן סימני מתיחה שלא כ"כ מיפים את הגוף ,יש כאלה שחוות פיגמנטציה,יש כאלה שחוות אקנה בהריון ועקב האקנה אחרי ההריון נישארות צלקות מהפצעונים,יש כאלה שצריכות לדקור את עצמן בשביל שההריון יוחזק(אני מתכוונת לזריקות),
יש כאלה שבשביל להשיג הריון דוקרות את עצמן,
יש כאלה שחוות לידה קיסרית ,
יש ויש ויש ....הריון שזה הדבר הכי יפה שהטבע יכול להביא עימו ,
חיים חדשים,תינוק קטן ומקסים מאין כמוהו אבל עם זאת לפעמים גם חסרונות שבתכלס הם קטנים לעומת התוצר הסופי

את כל כך כל כך צודקת!!

אני שייכת למחנה הבנות שצריכות להזריק קלקסן בהריון.
ואי אפשר לומר שזו זריקה כיפית, כי היא לא. (זריקות הפוריות שאני השתמשתי היו הרבה יותר קלות ונוחות, אבל גם בפוריות יש זריקות מגעילות וכואבות)
אבל את יודעת כמה כיף לי להזריק כל ערב ולהרגיש שאני נותנת חיים לעובר שלי?! אין תחליף לתחושה הזו.
וזה למרות שהבטן שלי מחוררת ממחטים ואני מלאה המטומות כחולות ונראית כמו אישה מוכה.

אני מאד מעריכה נשים כמוך ,להחזיק

ולחזק הריון בצורה כזו זה באמת משהו ראוי להערצה ,
זה לא קל, בדיוק כמו בטיפולי פוריות ...
אני מאחלת לך שהתינוק הזה ייתן לך נחת ואת כל האושר שבעולם כאימא

הריונית מתוקה..

כל הכבוד לך שאת רוצה וחושבת להניק בגילך..אני ממש מעריכה אותך..
בכל אופן אני חושבת שחלב שאוב זה עדיין בגדר הנקה מלאה..כי התינוק מקבל את חלב האם עם כל היתרונות שלו רק בבקבוק....ואין שום בעיה לשלב כמה בקבוקים ביום..

שושנית23

New member
רק למען הדיוק

כששואבים זה לא נקרא הנקה מלאה... בעיקר אם רק שואבים ולא מניקים ישירות. כמובן שבתור תזונה זה פחות או יותר אותו דבר (חלב שהיה במקרר או בפריזר זה לא כמו חלב טרי... ) אבל חסר את הקשר בין האם לתינוק..
האמת אני לא מבינה את הסיבה לשאוב פתאום בלעדית אחרי חצי שנה... אבל נו, נראה מה יהיה בעוד חצי שנה אולי היא תחשוב אחרת... הנקה זה משהו ממש לא ברור לפני שעושים אותו לא יודעים כל כך מה יהיה... ובהחלט שווה כל רגע להניק גם אם זה לשלושה חודשים או חצי שנה.

רק להוסיף שחסרים גם חלק מהנוגדנים

במיוחד אלו שמתפתחים כאשר הרוק של התינוק מאותת לגוף האם אילו נוגדנים ליצור, ואלו שרגישים ומתים במקרר.

למעלה