הנקה וצורת חזה אחרי לידה

XמתוקהX

New member
מעניין איך זה מסתדר אצלך בראש

מישהי שנכנסת להריון בגיל 29 מורידה את הסיכון לסרטן השד
מישהי שנכנסת שנה אחרי - מעלה
כאילו, מה את חושבת שקורה בגוף ביום הולדת 30?
בלי קשר לדיון על ההנקה, תמיד עיניין אותי איך אנשים מצליחים להחזיק באמונות כאלה...

מצפוטל

New member
לא, למיטב הבנתי לא ההריון מעלה

אלא העובדה שלא היה הריון עד גיל 30 מעלה סיכון. כלומר זה שההריון הראשון הוא רק אחרי גיל 30 זה לא בריא - לא ההריון לא בריא אלא התקופה הארוכה שבה הגוף כבר היה בשל להריון אבל עוד לא היה בהריון היא הלא בריאה.
אבל יודעת מה? אולי טעיתי. אנסה לברר אצל מישהי שמבינה בזה יותר ממני.

מה שאני כן יודעת בוודאות שאל-וסת מסיבות טבעיות היא בריאה לגוף. בריא לקבל וסת ראשונה מאוחר, בריא שחדלון הווסת מגיע מוקדם, בריא להיות בהריון (מבחינת סרטן, לא מכל הבחינות בעולם), ובריא אם הווסת מתעכבת בגלל ההנקה.
רוב הדברים האלה לא תלויים בנו בכלל.

שש שבע

New member
בסטטיסטיקה האישית שלי (כלומר הנשים שאני

מכירה) הנקה לא מנעה סרטן שד אצל חברה שילדה 6 ילדים והניקה את כולם,
אצלה ההנקה רק האטה את גילוי הסרטן, כי היא בדיוק הניקה, וכל הזמן חשבו שזה גוש חלב...

וסרטן השד הוא מחלה נפוצה לא בגלל הבגרות המינית המוקדמת, כי זה היה קים גם פעם,

אלא בגלל אוכל הזבל שאנחנו אוכלים, הן אוכל ריק מתוכן, אך עשיר בחומרים משמרים, חומרי טעם וכו', חומרי הדברה וכו'
ומי הקולחין ספוגי ההורמנים שמשקים איתם את החקלאות, ומגיעים לגופנו... (כל הגלולות האלה שהנשים לוקחות, מגיעות לביוב סופו של דבר)

הסלולרי שאנחנו מחזיקים
שדות מגנטים מכל מכשירי החשמל שמסביבנו,
עמודי החשמל ומתח גבוה שבקירבתנו,

חוסר פעילות גופנית שגורמת לנו להשמנה שהוכחה כגורם סיכון לסרטן

והכי גרוע, המתח הקבוע של החיים שלנו שגורם לנו להפריש הורמון אדרנל שהוכח שחשיפה גבוהה אליו מגדילה את הסיכוי לחלות בסרטן,

וקים מעל כולם גם המרכיב הגנטי שנותן הרבה פעמים את הטון גם אם נחיה בתוך בועה אורגנית, צפים בשנטי ללא סלולרי וחשמל...

בתואר אמא לשמונה שאת כולם הנקתי חלקם יותר או פחות,
החזה שלי לא השתנה, העובדה שהנקתי 8 לא מכניסה אותי לשאננות,
החרדה מפני סרטן השד לא נרגעה, ואני כל הזמן בודקת,מתפללת ומקוה
שלא אתקל במשהו שיריץ אותי לרופאה.

הנקתי את שתי בנותיי תקופות ממושכות

אכן אחרי ההנקה החזה שלי נראה קצת מרוקן, אבל בהמשך חזר לקדמותו. יש לי חזה קטן וגם פגיעה מסוימת במראהו שווה לי בתמורה לתחושה המדהימה שנתתי לבנותיי את הטוב ביותר. החיבור הזה שווה הכול . בעיני.
אגב... גם הבטן שלי שילמה מחיר מסויים בגין ההריונות. לא הייתי מוותרת על חוויית ההריון, ההורות וההנקה לרגע....

מסובכת

New member

מילים כדורבנות, זו אמא שחושבת טובת ילדיה בצירה בריאה ושיפויה
לחלוטין...מה שההיפך מכותבת ההודעה הראשית.
גילוי נאות..לםני ההיריון והלידה גם חשבתי ככה, אבל כל זה נמחק ברגע
שאחזתי תינוקת בפעם הראשונה...הרגש האמיהי שינה לי כל תכנון שהעליתי על ראשי בזמנו...לא להניק מאותה סיבה שכותבת ההודעה הראשית ציינה.
שיא הטימטום!

בדיוק. גם הגוף שלי לא חזר לעצמו בדיוק. אז מה?

לפני ההריון הראשון הייתי מאוד מודאגת למה שהולך לקרות לגוף שלי. הייתה לי בטן שטוחה ממש יפה, עשיתי מחקר של שעות באיזה קרם נגד סימני מתיחה להשתמש (לא עבד).

אחרי שילדתי, ההריון או ההנקה, למי אכפת, כן פגע במראה החזה שלי.
הבטן שלי לא הייתה שטוחה כבעבר, אבל הילד השכיח הכל. פתאום זה לא ממש היה לי חשוב ששילמתי מחיר קטן במראה הגוף שלי.
ולא הייתי מוותרת על ההנקה בחיים, אני פשוט לובשת חזייה מרופדת.

לא כל כך הבנתי מה המטרה של השרשור

לבאס?
לדעתי זה גנטי,
מכירה בנות שגדל להם הציצי מאוד ואחר כך חזר להיות חצוף ומלא, ומכירה כאלה שנשארו עם שתי שקיות שוקו. ברור שהריון והנקה הורסים את הפיגורה, נו מה חדש. רק שאי אפשר לדעת מה יהיה אצלך. אגב חזה קטן, ואני מאמינה שאת לא דאבל די אם הצלחת לא ללבוש חזיות, פחות מועד לפורענות.
מבחינתי בסה"כ ציצי נועד להניק נרצה או לא, ואיני רואה סיבה למה לוותר על החויה הזאת. אם חלילה לא אצליח, אם לא אצליח לשלב עם עבודה, ניחא, אבל לא בגלל צורת הציצי. מקסימום אעשה מילוי אחרי שני ילדים ונגמר הסיפור.

XמתוקהX

New member
המטרה היא להבין מה גורם לשינוי – הנקה

או הריון עצמו. אומנם על סמך נסיון אישי בלבד.

הנושא עיניין אותי מאוד בזמן הריון. קבלתי כל מני תגובות בסגנון ’’צר לי לבשר לך אבל החזה שלך ישתנה כי היית בהריון’’ .

אז ראשית – זה לא תמיד קורה, ולדעתי כשזה קורה – זה כן תוצאה של הנקה. מן הסתם אין לי איך להוכיח זאת, זה רק נסיון אישי (וקצת מחשבות על למה שינוי הצורה מתרחש)

גם עכשיו לא נראה לי שהוכחת משהו

הוכחה על סמך נסיון אישי של בן אדם אחד? בפרט שהאחת הזו ניסתה רק פעם אחת ורק דרך אחת? לא הייתי קוראת לזה הוכחה.
בכל מקרה, אם זו הסיבה שלך לא להניק אז אני שמחה שאת חיה בדור שבו תחליפי החלב הם באמת מעולים.
ולמען הסר ספק: יש לי שתי בנות. הגדולה ינקה שנה ואחרי ההנקה החזה חזר למקורותיו. הקטנה ינקה חצי שנה ועצרתי את זה אז, ולא מהסיבות שלך, וגם כן החזה חזר בתשובה שלמה.
כרגע אני עם חזה מוגדל מהרגיל, מן הסתם בגלל ההריון, ואני לחלוטין מתכוונת להניק אחרי הלידה.

אבל ברור שההנקה וההריון שניהם פוגעים

כשפתאום החזה מוצף דם והורמונים, הרי הוא משתנה כבר במהלך ההריון, ויש בו שינויים שנועדו לאפשר ייצור חלב, ואחר כך צינורות החלב מתמלאים בחלב ובסוף מושכים לך בציצי ויש עליו לחץ.. זה עלול לשנות את הצורה שלו. אז הנקה והריון פוגעות בציצי. והריון מרחיב לך את התחת, לא סתם הכאבים האלה במפשעה ובעצמות שם. ותאמיני לי אצלי זה רחב מספיק, באמת לא הייתי צריכה יותר. ויש גם נשים שעושות קיסרי מראש כדי לא להרחיב חלילה את הנרתיק. כל אחת והסטנדרטים שלה. אני באמת לא מבינה מה יש לדון בזה, אבל תהנו. לי האסתטיקה פחות חשובה מלעשות למען הילדים שלי את הדבר הטבעי שאמא שלי עשתה בשבילי, ובעצם נשים עשו דורות על גבי דורות. אבל שכל אחת תעשה את הבחירה העמוקה שלה

ר80

New member
המטרה היא לפתוח שרשורפלצת בנושא הנקה

ככה לפחות נראה לי....

ואם אני טועה, באמת לא מתכוונת להשמיץ ומתנצלת מראש

למעלה