לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
5494754,947 עוקבים אודות עסקים

פורום הריון ולידה - תמיכה

קסם בא לעולם ! אין מראה מדהים יותר ממראה אישה בהריון. אין הרגשה נפלאה יותר מהרגשת תזוזת העובר הקטן בתוכך. אף קטנטן, אוזניים קטנטנות, ידיים, רגליים והכל הכל בתוך בטן עגלגלה ומתוקה שכל כך בא ללטף! נפלא...... עוד שמונה חודשים, שבעה, שישה, חמישה, איך שהזמן עמד מלכת, ארבעה, שלשה, אין כבר כוח, כבד, לוחץ, והופ הנה זה בא! קסם קטן הגיח לאויר העולם, את מתבוננת בו, נדהמת מיופיו, מחוסר האונים שלו,רוצה לחבק, לנשק ולא להרפות, ל ע ו ל ם. הפרי המותר! בפורום זה נעסוק בכל השאלות המטרידות בזמן ההריון, נחווה ביחד את ההתרגשות, נתייעץ, נעזור, נלמד, נדבר, נבכה ונתרגש. בדיקות שגרתיות, בדיקות גנטיות, אולטרסאונד, בדיקות רופא, הלידה, ניתוחים, סיבוכים (לא עלינו טפו טפו טפו) ברית מילה, בריתה ואיך נקרא לילד? הכל על הכל אז..... ברוכות הבאות וקדימה לעבודה וכמה פרטים טכניים שחשובים לא פחות! בכל עמוד נכנסות רק 15 הודעות ראשיות. כל הודעה חדשה נשלחת לראש העמוד הראשון, וגם הודעה שמגיבים אליה מוקפצת לראש העמוד הראשון. שאר ההודעות יורדות למטה, עד שהן עוברות לדף הבא, ובסוף, נכנסות לארכיון. שרשורים הם הודעות המגיבות להודעה בפורום. אם רוצים להגיב להודעה שנכתבה יש לשרשר להודעה המקורית ולא לפתוח הודעה חדשה. הודעות בנושאים דומים יש לשרשר גם כן, כי לפעמים תשובה אחת יכולה לעניין או להיות רלוונטית לשואלות נוספות, וגם כדי שהודעות אחרונות לא ידחקו לדף הבא. לתשומת ליבכן תודה! 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הריון ולידה - תמיכה

קסם בא לעולם ! אין מראה מדהים יותר ממראה אישה בהריון. אין הרגשה נפלאה יותר מהרגשת תזוזת העובר הקטן בתוכך. אף קטנטן, אוזניים קטנטנות, ידיים, רגליים והכל הכל בתוך בטן עגלגלה ומתוקה שכל כך בא ללטף! נפלא...... עוד שמונה חודשים, שבעה, שישה, חמישה, איך שהזמן עמד מלכת, ארבעה, שלשה, אין כבר כוח, כבד, לוחץ, והופ הנה זה בא! קסם קטן הגיח לאויר העולם, את מתבוננת בו, נדהמת מיופיו, מחוסר האונים שלו,רוצה לחבק, לנשק ולא להרפות, ל ע ו ל ם. הפרי המותר! בפורום זה נעסוק בכל השאלות המטרידות בזמן ההריון, נחווה ביחד את ההתרגשות, נתייעץ, נעזור, נלמד, נדבר, נבכה ונתרגש. בדיקות שגרתיות, בדיקות גנטיות, אולטרסאונד, בדיקות רופא, הלידה, ניתוחים, סיבוכים (לא עלינו טפו טפו טפו) ברית מילה, בריתה ואיך נקרא לילד? הכל על הכל אז..... ברוכות הבאות וקדימה לעבודה וכמה פרטים טכניים שחשובים לא פחות! בכל עמוד נכנסות רק 15 הודעות ראשיות. כל הודעה חדשה נשלחת לראש העמוד הראשון, וגם הודעה שמגיבים אליה מוקפצת לראש העמוד הראשון. שאר ההודעות יורדות למטה, עד שהן עוברות לדף הבא, ובסוף, נכנסות לארכיון. שרשורים הם הודעות המגיבות להודעה בפורום. אם רוצים להגיב להודעה שנכתבה יש לשרשר להודעה המקורית ולא לפתוח הודעה חדשה. הודעות בנושאים דומים יש לשרשר גם כן, כי לפעמים תשובה אחת יכולה לעניין או להיות רלוונטית לשואלות נוספות, וגם כדי שהודעות אחרונות לא ידחקו לדף הבא. לתשומת ליבכן תודה! 
x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע הניתן בפורום אינו מקצועי, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם בעל מקצוע!
אנא הקפידו לשרשר הודעות בנושאים קשורים. לעיון בנהלי השרשור הקישו כאן.
הפרסום בפורום אסור בהחלט.
המשך >>

לצפיה ב-'הנקה וצורת חזה אחרי לידה '
הנקה וצורת חזה אחרי לידה
<< ההודעה הנוכחית
31/10/2012 | 20:39
252
5816
טוב, אז אני חודש אחרי לידה. לא הנקתי בין היתר כי לא רציתי לפגוע בצורת החזה שלי.

הרבה נשים מתארות את החזה שלהן לאחר הנקה כמין שקיות ריקות, אומרות שהוא משנה צורה וכו'. חלק מן האנשים אומרים שמה שגורם לזה זה הריון ולא הנקה. זה לא היה נשמע לי הגיוני.

אז במקרא אישי שלי צדקתי: החזה חזר להיות בדיוק כמו שהוא היה לפני ההריון.

חשוב לי לציין שאיני מנסה לשדל אף אחת כן או לא להניק. אני רק משתפת מנסיון האישי שלי בנושא, למי שזה מחווה שיקול עבורה. לתחושתי יש הרבה מאוד לחץ בעד הנקה, שמגיע לעיתים עד לסילוף עובדות.

אגב לא לבשתי חזיות לא לפני ולא בזמן ההריון. החזה גדל למידה 3+ בהריון וחזר ל2 כחודש אחרי הלידה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מצרפת לינק לשירשור בנושא ששכנע אותי סופית'
מצרפת לינק לשירשור בנושא ששכנע אותי סופית
31/10/2012 | 20:46
1
1545
לא להניק. זה פשוט אוסף של אלפי תגובות של נשים שמספרות על הנסיון שלהן בנושא. שווה קריאה (זה באנגלית)
באופן אירוני אלו תגובות לכתבה שכרגיל מנסה לשכנע להניק בכל מחיר וטוענת שהחזה משתנה בגלל הריון. כאמור, לא מה שקרה במקרה שלי.
הריון ולידה - תמיכה >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'אני חושבת שזה גם וגם'
אני חושבת שזה גם וגם
31/10/2012 | 22:29
1205
החזה משתנה בהריון בגלל ההריון. ההנקה משמרת את המצב השונה כל עוד מניקים. כשאת מפסיקה להניק הוא חוזר לאט או מהר (מניחה שתלוי גנים) למצבו הטבעי. ברגע שלא הנקת זה קרה הרבה לפני אלו שכן הניקו.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ואילו אני הנקתי פעמיים'
ואילו אני הנקתי פעמיים
31/10/2012 | 20:48
24
1783
פעם אחת שנה ושלוש ופעם שניה שמונה חודשים. והחזה שלי חזר בדיוק לצורה שהיה לפני הלידות. כך שלדעתי זה לא תלוי הנקה אלא גנטי...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אין לי מושג '
אין לי מושג
31/10/2012 | 21:00
23
1172
אני לא רציתי לקחת סיכון.
אני מצפה למחקר רציני ואמין בנושא. לא מצאתי כזה, מקווה שיהיו, אז נוכל לקחת החלטות מושכלות .
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ומה עם הסיכון לסרטן השד?'
ומה עם הסיכון לסרטן השד?
01/11/2012 | 02:10
22
1102
אי-הנקה מעלה את הסיכון לסרטן השד.

כל שנה של הנקה מורידה את הסיכון הזה בכמה עשרות אחוזים.

אני מעדיפה שהחזה שלי ישתנה - כל עוד הוא נשאר שם!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'שלא לדבר על סרטן אצל הילד'
שלא לדבר על סרטן אצל הילד
01/11/2012 | 02:18
10
1023
יש קשר בין אי הנקה לבין סוגים מסוימים של לוקמיה של ילדים:
http://www.tzuna-tova.co.il/index2.php?id=35&l...
שלא לדבר על דברים אחרים: הנקה ממושכת מפחיתה את הסיכון של האם למחלות מפרקים שגרוניות.

והנה קישור מפורט על אי הנקה והסיכון לסרטן השד:
http://cancerhelp.cancerresearchuk.org/about-cance...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'וסכרת, והשמנת יתר'
וסכרת, והשמנת יתר
01/11/2012 | 07:57
2
647
יש מגוון די גדול של מחלות שהיום מקושרות סטטיסטית עם חוסר הנקה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'שלא לדבר על הסכנה הכי מפחידה'
שלא לדבר על הסכנה הכי מפחידה
01/11/2012 | 11:00
1
854
הסכנה בחישוב של הנקה מול אי הנקה כאשר השיקול העיקרי איננו בריאותו הפיזית והנפשי של התינוק - אלא צורת החזה?!!!! סליחה... אבל זו הסיבה הכי דבילית ששמעתי על לא להניק. מעדיפה שקיות שוקו (מה שאין למרות ההנקה... אבל נגיד.. ) מאשר ילד שלא קיבל את הדבר הכי טבעי בעולם... הנקה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מסכימה לגמרי'
מסכימה לגמרי
01/11/2012 | 11:18
230
לצפיה ב-'את נוסעת באוטו? את יודעת כמה הורים מתים'
את נוסעת באוטו? את יודעת כמה הורים מתים
01/11/2012 | 18:40
6
797
בתאונות דרכים כל שנה? הרבה יותר מילדים שחולים בליקמיה.
זה עוד בלי לצרף לך מאמרים שמפריכים את הקשר לליקמיה
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני מבינה שאת נוסעת בעגלה רתומה לסוס'
אני מבינה שאת נוסעת בעגלה רתומה לסוס
01/11/2012 | 20:20
5
245
לצפיה ב-'בעגלה עם סוסה! (שמיניקה עד גיל שלוש)'
בעגלה עם סוסה! (שמיניקה עד גיל שלוש)
01/11/2012 | 20:39
1
219
לצפיה ב-'רק בזכות זה שהייתה לה יועצת הנקה מעולה'
רק בזכות זה שהייתה לה יועצת הנקה מעולה
01/11/2012 | 21:07
246
לצפיה ב-'לא נראה לי שהבנת למה התכוונתי'
לא נראה לי שהבנת למה התכוונתי
01/11/2012 | 21:05
2
211
לצפיה ב-'ודאי שלא הבנתי. כולנו לא מבינות כלום'
ודאי שלא הבנתי. כולנו לא מבינות כלום
01/11/2012 | 22:24
471
כי אין לנו היכולת להבין מאמרים מדעיים.
ודווקא כן הבנתי את כוונתך.
אבל בגדול לאורך כל השרשור בולטת המגמה שלך: 1. לא להניק (שזו זכותך). 2. להפוך את זה למוצדק ביותר (שאם זה עושה לך טוב אז בבקשה). 3. להפוך את עצמך ליותר טובה וצודקת מאחרות. לא יפה בכלל.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני הבנתי מצוין.'
אני הבנתי מצוין.
02/11/2012 | 06:23
405
נכון שהסיכון ללוקמיה כזאת הוא נמוך, אפילו עם תמ"ל, אבל הוא קיים. והוא *לא* קיים (או כמעט ולא) אם כן מיניקים. זה בנוסף לכל הסיכונים האחרים של אי הנקה.

ואנשים צריכים לדעת את זה.

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לייק!'
לייק!
03/11/2012 | 15:20
79
לצפיה ב-'אם זה מה שחשוב'
אם זה מה שחשוב
03/11/2012 | 18:04
8
285
אז אולי עדיף לא להכנס להריון בכלל. ובטח לא אחרי גיל 30. כי עצם הכניסה להריון והלידה מעלים את הסיכון לחלות בסרטן בטווח של 10 שנים. http://www.cancer.gov/cancertopics/factsheet/Risk/...

כך שאם הורדת את הסיכון במשהו ע"י הנקה, הרי שהעלית אותו בעצם זה שנכנסת להירון וילדת.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'להפך'
להפך
03/11/2012 | 18:44
7
201
הריון מוריד סיכון לסרטן השד.
לפני ההריון הראשון ההבשלה של השדיים עוד לא נשלמה. יש רופאים שבגלל זה מעדיפים להימנע מלרשום גלולות לנשים שטרם הרו.
כשההריון הראשון הוא אחרי גיל 30 - זה גורם שמעלה סיכון לסרטן השד. בריא יותר לאישה להיות בהריון לפני כן. כלומר שלא יעברו כל-כך הרבה שנים מהבגרות המינית עד להריון ראשון. במיוחד בימינו שהבגרות המינית מגיעה די מוקדם ביחס לדורות קודמים - וזה אחד מהגורמים לכך שסרטן השד הוא מחלה כל-כך נפוצה
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מעניין איך זה מסתדר אצלך בראש'
מעניין איך זה מסתדר אצלך בראש
03/11/2012 | 18:56
5
192
מישהי שנכנסת להריון בגיל 29 מורידה את הסיכון לסרטן השד
מישהי שנכנסת שנה אחרי - מעלה
כאילו, מה את חושבת שקורה בגוף ביום הולדת 30?
בלי קשר לדיון על ההנקה, תמיד עיניין אותי איך אנשים מצליחים להחזיק באמונות כאלה...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לא, למיטב הבנתי לא ההריון מעלה'
לא, למיטב הבנתי לא ההריון מעלה
03/11/2012 | 19:58
181
אלא העובדה שלא היה הריון עד גיל 30 מעלה סיכון. כלומר זה שההריון הראשון הוא רק אחרי גיל 30 זה לא בריא - לא ההריון לא בריא אלא התקופה הארוכה שבה הגוף כבר היה בשל להריון אבל עוד לא היה בהריון היא הלא בריאה.
אבל יודעת מה? אולי טעיתי. אנסה לברר אצל מישהי שמבינה בזה יותר ממני.

מה שאני כן יודעת בוודאות שאל-וסת מסיבות טבעיות היא בריאה לגוף. בריא לקבל וסת ראשונה מאוחר, בריא שחדלון הווסת מגיע מוקדם, בריא להיות בהריון (מבחינת סרטן, לא מכל הבחינות בעולם), ובריא אם הווסת מתעכבת בגלל ההנקה.
רוב הדברים האלה לא תלויים בנו בכלל.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ושכחתי לציין את המובן מאליו:'
ושכחתי לציין את המובן מאליו:
03/11/2012 | 20:02
3
209
עצם זה שהריון מוריד סיכון לסרטן זו כמובן לא אמונה פרטית שלי. כל הריון מוריד סיכון ב7%.
http://cancerhelp.cancerresearchuk.org/about-cance...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'והריון מרובה עוברים?'
והריון מרובה עוברים?
03/11/2012 | 20:07
1
69
לצפיה ב-'פי 2 '
פי 2
03/11/2012 | 20:32
48
לצפיה ב-'אין לי מושג...'
אין לי מושג...
03/11/2012 | 20:42
39
לצפיה ב-'בסטטיסטיקה האישית שלי (כלומר הנשים שאני '
בסטטיסטיקה האישית שלי (כלומר הנשים שאני
04/11/2012 | 09:38
136
מכירה) הנקה לא מנעה סרטן שד אצל חברה שילדה 6 ילדים והניקה את כולם,
אצלה ההנקה רק האטה את גילוי הסרטן, כי היא בדיוק הניקה, וכל הזמן חשבו שזה גוש חלב...

וסרטן השד הוא מחלה נפוצה לא בגלל הבגרות המינית המוקדמת, כי זה היה קים גם פעם,

אלא בגלל אוכל הזבל שאנחנו אוכלים, הן אוכל ריק מתוכן, אך עשיר בחומרים משמרים, חומרי טעם וכו', חומרי הדברה וכו'
ומי הקולחין ספוגי ההורמנים  שמשקים איתם את החקלאות, ומגיעים לגופנו...  (כל הגלולות האלה שהנשים לוקחות, מגיעות לביוב סופו של דבר)

הסלולרי שאנחנו מחזיקים
שדות מגנטים מכל מכשירי החשמל שמסביבנו,
עמודי החשמל ומתח גבוה שבקירבתנו,

חוסר פעילות גופנית שגורמת לנו להשמנה שהוכחה כגורם סיכון לסרטן

והכי גרוע, המתח הקבוע של החיים שלנו שגורם לנו להפריש הורמון אדרנל שהוכח שחשיפה גבוהה אליו מגדילה את הסיכוי לחלות בסרטן,

וקים מעל כולם גם המרכיב הגנטי שנותן הרבה פעמים את הטון גם אם נחיה בתוך בועה אורגנית, צפים בשנטי ללא סלולרי וחשמל...

בתואר אמא לשמונה שאת כולם הנקתי חלקם יותר או פחות,
החזה שלי לא השתנה, העובדה שהנקתי 8 לא מכניסה אותי לשאננות,
החרדה מפני סרטן השד לא נרגעה, ואני כל הזמן בודקת,מתפללת ומקוה
שלא אתקל במשהו שיריץ אותי לרופאה.

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-''
03/11/2012 | 19:43
84
אצלי היו גושים שנעלמו בהנקה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'הנקתי את שתי בנותיי תקופות ממושכות'
הנקתי את שתי בנותיי תקופות ממושכות
31/10/2012 | 20:55
2
1333
אכן אחרי ההנקה החזה שלי נראה קצת מרוקן, אבל בהמשך חזר לקדמותו. יש לי חזה קטן וגם פגיעה מסוימת במראהו שווה לי בתמורה לתחושה המדהימה שנתתי לבנותיי את הטוב ביותר. החיבור הזה שווה הכול . בעיני.
אגב... גם הבטן שלי שילמה מחיר מסויים בגין ההריונות. לא הייתי מוותרת על חוויית ההריון, ההורות וההנקה לרגע....
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-''
03/11/2012 | 08:46
256
מילים כדורבנות, זו אמא שחושבת טובת ילדיה בצירה בריאה ושיפויה
לחלוטין...מה שההיפך מכותבת ההודעה הראשית.
גילוי נאות..לםני ההיריון והלידה גם חשבתי ככה, אבל כל זה נמחק ברגע
שאחזתי תינוקת בפעם הראשונה...הרגש האמיהי שינה לי כל תכנון שהעליתי על ראשי בזמנו...לא להניק מאותה סיבה שכותבת ההודעה הראשית ציינה.
שיא הטימטום!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'בדיוק. גם הגוף שלי לא חזר לעצמו בדיוק. אז מה?'
בדיוק. גם הגוף שלי לא חזר לעצמו בדיוק. אז מה?
03/11/2012 | 15:02
356
לפני ההריון הראשון הייתי מאוד מודאגת למה שהולך לקרות לגוף שלי. הייתה לי בטן שטוחה ממש יפה, עשיתי מחקר של שעות באיזה קרם נגד סימני מתיחה להשתמש (לא עבד).

אחרי שילדתי, ההריון או ההנקה, למי אכפת, כן פגע במראה החזה שלי.
הבטן שלי לא הייתה שטוחה כבעבר, אבל הילד השכיח הכל. פתאום זה לא ממש היה לי חשוב ששילמתי מחיר קטן במראה הגוף שלי.  
ולא הייתי מוותרת על ההנקה בחיים, אני פשוט לובשת חזייה מרופדת.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מזל טוב....'
מזל טוב....
31/10/2012 | 20:56
1
889
על הילד ועל החזה
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'תודה! אני מקווה שזה מכל הלב ולא בציניות '
תודה! אני מקווה שזה מכל הלב ולא בציניות
31/10/2012 | 21:02
275
לצפיה ב-'לא כל כך הבנתי מה המטרה של השרשור'
לא כל כך הבנתי מה המטרה של השרשור
31/10/2012 | 21:32
7
920
לבאס?
לדעתי זה גנטי,
מכירה בנות שגדל להם הציצי מאוד ואחר כך חזר להיות חצוף ומלא, ומכירה כאלה שנשארו עם שתי שקיות שוקו. ברור שהריון והנקה הורסים את הפיגורה, נו מה חדש. רק שאי אפשר לדעת מה יהיה אצלך. אגב חזה קטן, ואני מאמינה שאת לא דאבל די אם הצלחת לא ללבוש חזיות, פחות מועד לפורענות.
מבחינתי בסה"כ ציצי נועד להניק נרצה או לא, ואיני רואה סיבה למה לוותר על החויה הזאת. אם חלילה לא אצליח, אם לא אצליח לשלב עם עבודה, ניחא, אבל לא בגלל צורת הציצי. מקסימום אעשה מילוי אחרי שני ילדים ונגמר הסיפור.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'המטרה היא להבין מה גורם לשינוי – הנקה'
המטרה היא להבין מה גורם לשינוי – הנקה
31/10/2012 | 21:47
4
727
או הריון עצמו. אומנם על סמך נסיון אישי בלבד.

הנושא עיניין אותי מאוד בזמן הריון. קבלתי כל מני תגובות בסגנון ’’צר לי לבשר לך אבל החזה שלך ישתנה כי היית בהריון’’ .

אז ראשית – זה לא תמיד קורה, ולדעתי כשזה קורה – זה כן תוצאה של הנקה. מן הסתם אין לי איך להוכיח זאת, זה רק נסיון אישי (וקצת מחשבות על למה שינוי הצורה מתרחש)

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'גם עכשיו לא נראה לי שהוכחת משהו'
גם עכשיו לא נראה לי שהוכחת משהו
31/10/2012 | 22:32
490
הוכחה על סמך נסיון אישי של בן אדם אחד? בפרט שהאחת הזו ניסתה רק פעם אחת ורק דרך אחת? לא הייתי קוראת לזה הוכחה.
בכל מקרה, אם זו הסיבה שלך לא להניק אז אני שמחה שאת חיה בדור שבו תחליפי החלב הם באמת מעולים.
ולמען הסר ספק: יש לי שתי בנות. הגדולה ינקה שנה ואחרי ההנקה החזה חזר למקורותיו. הקטנה ינקה חצי שנה ועצרתי את זה אז, ולא מהסיבות שלך, וגם כן החזה חזר בתשובה שלמה.
כרגע אני עם חזה מוגדל מהרגיל, מן הסתם בגלל ההריון, ואני לחלוטין מתכוונת להניק אחרי הלידה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-''
01/11/2012 | 08:06
30
לצפיה ב-'מה גורם לשינוי? גנטיקה, גיל וגרביטציה'
מה גורם לשינוי? גנטיקה, גיל וגרביטציה
01/11/2012 | 05:50
297
ורק אחר כך הריון, ובסוף הנקה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'המטרה היא לפתוח שרשורפלצת בנושא הנקה'
המטרה היא לפתוח שרשורפלצת בנושא הנקה
31/10/2012 | 22:23
1
447
ככה לפחות נראה לי....

ואם אני טועה, באמת לא מתכוונת להשמיץ ומתנצלת מראש
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'האמת שלא, לא עד כדי כך משעמם לי'
האמת שלא, לא עד כדי כך משעמם לי
31/10/2012 | 22:36
160
לצפיה ב-'רק לי זה הרגיש קצת כמו התגרות?'
רק לי זה הרגיש קצת כמו התגרות?
31/10/2012 | 22:20
9
710
למה לבוא לכאן לפורום של תמיכה לנשים בהריון ולזרוק פצצה כזאת באמצע החדר? הרי אין כאן ויכוח על הנקה כן או לא, אף אחת כאן לא תתנפל על מישהי שתכתוב כאן שהיא חוששת מהנקה או לא ממש מתחברת לרעיון של הנקה.

סתם נראה לי מוזר שזה המקום שבו היא בחרה לכתוב את ההודעה הזאת...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לא רק לך...'
לא רק לך...
31/10/2012 | 22:26
5
466
העיקר בשרשור של סיפור לידה של אחת הגולשות, היא תקפה אותה על כך שהיא הצטלמה כל ההריון עם הבטן, ובתמונה לאחר הלידה "הסתירה את הבטן הרופסת עם התינוק" (ציטוט לא מדוייק)
בקיצור, חבל להגיב כי זה בטח בתוך שעה יתפתח לשירשורפלצת
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'את צודקת אבל קשה לי לא להגיב'
את צודקת אבל קשה לי לא להגיב
31/10/2012 | 22:35
4
435
זה כל כך מרתיח אותי, גם פה וגם בצילום של נועה, כזאת צביעות וסתם לעורר התססה. אני כנראה הורמונלית מידי כרגע כי זה פשוט מרתיח אותי
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אותי זה דווקא משעשע'
אותי זה דווקא משעשע
31/10/2012 | 22:43
2
382
להתרגז זה להעניש את עצמך על טיפשותם של אחרים
אני כותבת לה תגובות וצוחקת בקול רם. לדעתי היא כל כך שקופה שאי אפשר לא להשתעשע מזה.
אני אפילו לא בטוחה שהיא אכן אישה ואכן אחרי לידה...מבחינתי היא יכולה להיות גם גבר משועמם בגיל העמידה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'חחח... יש מצב'
חחח... יש מצב
31/10/2012 | 22:51
1
334
הקטע הוא שהיא יש לה נטייה להגיב לי לכל מה שאני כותבת בצורה מאוד לא נעימה, אז אני מגיבה לה גם. זה טיפשי ברור, אבל נו, זה גם חלק מהעניין. בסופו של דבר חשוב לי שבנות אחרות שיקראו את השרשורים האלה, יבינו שלא מסכימים איתה, ושיש צורה להגיד דברים
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'רק שתדעי שאני ממש מחזיקה את עצמי'
רק שתדעי שאני ממש מחזיקה את עצמי
31/10/2012 | 23:48
419
מלהגיב לך. כי אני לא בטוחה אם את באמת לוקחת את מה שאני כותבת ללב או שזה סתם הפוזה שלך.
ברשותך אני בכל זאת אמשיך לכתוב את מה שבא לי, אבל באמת לא אפנה אלייך יותר ולא אגיב למה שאת כותבת.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'פיצקי, עזבי, חבל על העצבים'
פיצקי, עזבי, חבל על העצבים
31/10/2012 | 22:55
223
ובטח שחבל להיפגע ממישהי שאת לא מכירה בכלל.

תתרכזי בעובר שלך ובעצמך, כי זה מה שחשוב, לא איזה מישהי וירטואלית שמנסה להתסיס.

לילה טוב
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'כל התגובות שלה פה מתריסות'
כל התגובות שלה פה מתריסות
31/10/2012 | 22:32
1
355
זה ממש מעצבן, זה מחזיר אותי לשבוע שעבר שכתבתי על זה שיש פה בנות שכותבות סתם בשביל להעליב בנות אחרות. כל כך לא מתאים, וכל כך מעצבן.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אבל זה העניין'
אבל זה העניין
31/10/2012 | 22:43
235
זה כמו ההוא שנכנס לכאן פעם בכמה זמן כדי לחנך אותנו לגבי ברית, אלו אנשים שלא באמת יש על מה לנהל איתם דיון, זה לא שדעתה תשתנה אם תכתבי לה ותוכיחי לה שזאת התזונה הכי טובה לתינוק ושזה מאוד חשוב לקשר של התינוק עם האמא.

זה בדיוק כמו המנכ"לית של יאהו שהחליטה אחרי שבוע לחזור לעבודה, בעיני זאת החלטה אגואיסטית וילדותית להחריד, כאילו עשתה וי על תינוק וחזרה למה שחשוב, אבל מצד שני אלו החיים שלה ואין לי מה להתעצבן בנוגע לאיך שהיא חיה אותם, כמו שאמרה לי לא מזמן אמא שלי: להתעצבן זה להעניש את עצמך על טיפשות של אחרים.

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'נראה לי שהסיבה היא'
נראה לי שהסיבה היא
31/10/2012 | 22:35
321
שהשרשור המתגרה על ברית מילה כבר עבר לדפים האחוריים.
יש כאלה שהשגרה של בחילות, הקאות, עגלות, תל"מ וכו', כבר משעממת אותן.
וכמו שאמרנו למר תומר, אפשר לומר גם פה:
מישהו שאל אותך על זה?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'או, חיכיתי שמישהי תגיד את זה'
או, חיכיתי שמישהי תגיד את זה
31/10/2012 | 23:09
10
637
כן נראה, לא נראה, איפה ההתייחסות לחשיבות העצומה של חלב אם להתפתחות הילד?

תודה לך.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'את חושבת שעל תמל מתפתחים פחות טוב?'
את חושבת שעל תמל מתפתחים פחות טוב?
31/10/2012 | 23:49
9
176
לצפיה ב-'יש מחקרים רבים על התועלת של חלב אם'
יש מחקרים רבים על התועלת של חלב אם
01/11/2012 | 00:55
333
אני לא פסיכית בעניין הזה, אז באמת שלא אכפת לי מה תעשו ומי תניק ומי לא. בכלל לא מבינה למה ההטפות האלה בנושאים נפיצים (הנקה, ברית, לידה טבעית, הפלות ושאר הנושאים האישיים שהפכו לנחלת הכלל, שכל אחת תעשה מה שהיא רוצה). אני אישית רוצה להניק כי אני כן נתקלתי במחקרים לפיהם זה בריא. ברור שאורח החיים המודרני לא יכול לאפשר לנו להזין את הילד רק בהנקה בלעדית יותר מחצי שנה לכל היותר, אבל כן, יש טריליון מחקרים על השפעה על איי.קיו, מערכת חיסון ומה לא. זה לא שילדים שלא הניקו אותם לא יתפתחו יופי, אבל אם נכנסתי להריון בדרך הטבע נראה לי שהנקה זה שלב בלתי נפרד מהתוכנית. לפחות זאת השאיפה שלי ואם מבחינה בריאותית אצליח לא רואה סיבה לוותר על כך. בטח לא בגלל צורת הציצי. בן זוגי אוהב אותי הרבה מעבר לזה אני מקווה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני יודעת בוודאות שעל תמ"ל מתפתחים פחות'
אני יודעת בוודאות שעל תמ"ל מתפתחים פחות
01/11/2012 | 01:59
6
449
יש כל כך הרבה עדויות מוצקות בנושא, וכל מחקר חדש רק מאשש את הקודמים ומגלה צדדים חדשים שבהם ההנקה חיונית והתמ"ל לא מתקרב בכלל להשתוות אליהם, שפשוט מגוחך לטעון אחרת.

את את הבחירה שלך כבר עשית, ואין לי רצון להוכיח אותך על זה, אבל למען נשים אחרות שגולשות פה, אגיד בכל זאת:

אין שום דמיון בין האכלה בתמ"ל מבקבוק, לבין יניקה של חלב אם

אפשר להשוות תמ"ל לחלב אם מבחינת הערכים התזונתיים, ואז מגלים שהתמ"ל מפגר הרבה מאחור.

אי אפשר לנסות להשוות תמ"ל לחלב אם מבחינת ההשפעות על מערכת החיסון. לחלב אם יש תפקיד חיסוני ענק - המון תפקידים חיסוניים, למעשה:
הגנה על התינוק מפני זיהומים, באמצעות נוגדנים של האם שעוברים בחלב.
ההגנה הזאת משתנה כל הזמן, ו"תפורה" על הצרכים המיידיים של התינוק: אם הוא חשוף לחיידקים או נגיפים, גוף האם יקבל על זה מידע דרך הרוק של התינוק, ייצר את התגובה החיסונית המתאימה וישלח אותה בחזרה לתינוק.
החומרים והתאים שעוברים בחלב לא רק מגנים על התינוק באופן פאסיבי, אלא גם ממריצים את התגובות החיסוניות שלו עצמו, ו"מלמדים" את מערכת החיסון שלו איך להגיב.
כשהתינוק חולה, גוף האם מעביר אליו חומרים שמדכאים תגובה דלקתית (חום, נפיחות וכו'), כדי לחסוך מאמץ פיזיולוגי מהתינוק, ושהוא יוכל להפנות יותר אנרגיות לגדילה.
כשהתינוק מתחיל לאכול, וממשיך לינוק במקביל, מערכת החיסון של האם מלמדת את המע' של התינוק איך להבדיל בין חומרים זרים שטובים לגוף (=מזון) לבין חומרים מזיקים שצריך להגיב נגדם.
כל זה לא קיים ולא יכול להיות קיים בתמ"ל

הלאה:
התפתחות הלסת והשיניים: יניקה משחקת תפקיד חשוב בהתפתחות הפה, הלסת ובריאות השן. תמ"ל לא מתחיל בכלל להשתוות לזה.
(תסתכלי מסביב ותראי כמה אנשים זקוקים לאורתודנט. חלק גדול מזה זה בגלל תזונה דלה של האם בזמן ההריון ולפניו, אבל גם להיעדר הנקה יש פה תפקיד).

התפתחות הראייה - כיוון שנשים מיניקות מחליפות צדדים כל הזמן, וכיוון שהיא אטרקציה לא נורמלית להסתכל עליה התינוק מקבל גירוי שווה לשתי העיניים. בשעה שעם תמ"ל, בדרך כלל נשים מתקבעות באופן טבעי על האכלה מצד אחד, בדרך כלל הצד הדומיננטי שלהן.

מגע עור-בעור - בהכרח, ההנקה כוללת מגע עור-בעור, של פה התינוק (והידיים שלו) עם השד. אין את זה בבקבוק. מגע כזה חיוני להתפתחות, עלייה במשקל, המרצת מערכת החיסון ותחושת רווחה רגשית. באופן כללי, אפשר להגיד שאנחנו מקבלים הרבה פחות מדי ממנו, יחסית לצרכים שלנו.
כמובן שעל זה אפשר לפצות, באמצעות הפשטה חלקית של התינוק בזמן האכלות. אבל כמה אמהות עושות את זה?

וזו רק ההתחלה.......

<האם אני אומרת למישהי האם להניק או לא להניק? לא, כי לדעתי זו גסות רוח להיכנס למישהי לחזייה. אני נותנת מידע נכון, מדויק ומבוסס, אתן תחליטו לבד.
אבל רבאק, כל מי שהחליטה לא להניק - לפחות אל תעוותו את העובדות!>
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'וגם חברות התמל אומרות בדיוק את זה'
וגם חברות התמל אומרות בדיוק את זה
01/11/2012 | 09:30
2
267
הרי כל הפרסומות של התחליפים מתחילות ב: ברור שחלב אם הוא התזונה הכי טובה לילד שלך, אנחנו מנסים לעשות את הכמעט הכי טוב אחריו.
הם לא מתנצלים על זה ולא מכחישים את זה. כמו שלוטוס כתבה, חיים מודרניים גורמים לנו הרבה פעמים לשלב, או לעבור לתחליפים או לא להתמיד בהנקה, וזה בסדר גמור, כל אחת שתעשה את הבחירה שלה, אבל כל מה שכתבת למעלה בהחלט נכון וידוע ואין בכלל טעם לנסות להתווכח עם זה...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לדעתי החוק מחייב אותן'
לדעתי החוק מחייב אותן
01/11/2012 | 11:58
1
184
עד כמה שאני יודעת מלקרוא פה ושם (לא בדקתי) משרדי הבריאות למיניהן בכל העולם מכריחים אותם לכתוב את זה כי ברור להם שעידוד תמ"ל פוגע בבריאות הציבור.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'נו, אז זה בדיוק העניין - ההוכחות כל כך ברורות'
נו, אז זה בדיוק העניין - ההוכחות כל כך ברורות
02/11/2012 | 08:05
104
שגם לחברות התמ"ל לא היתה ברירה אלא לפרסם את זה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'את רופא? אולי עסקת במקצוע מדעי כלשהו?'
את רופא? אולי עסקת במקצוע מדעי כלשהו?
01/11/2012 | 18:18
2
87
לצפיה ב-'אני מדריכת הנקה מתלמדת - בהתנדבות'
אני מדריכת הנקה מתלמדת - בהתנדבות
02/11/2012 | 06:21
227
יש לי גישה לחומרים עדכניים, והרבה מורות מעולות - אמינות והוגנות.

ואין לי שום אינטרס מסחרי - זה חלק מההתנדבות שלי בארגון ללא מטרות רווח שנועד לתמוך באמהות צעירות ונשים אחרי לידה.
אני לא ארוויח גרוש מלשכנע נשים להניק.

אה, כן, *אסור* לי לשכנע נשים להניק - זו עבירה על הקוד האתי שלנו.
מה שאני עושה זה מספקת להן מידע אמין ותומכת בהן כשהן מתלבטות ומחליטות לבד.

ןכן, הלוקמיה שהזכרתי קודם היא אירוע נדיר, נכון, ובכל זאת היא מקושרת מאוד חזק לאי-הנקה, הרבה יותר מאשר לפרמטרים אחרים. רוצה לקחת גם את הסיכון הזה נוסף לכל השאר? זכותך. אבל זכותך גם לדעת את הסיכונים.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'דווקא את לא נשמעת מדעית במיוחד'
דווקא את לא נשמעת מדעית במיוחד
03/11/2012 | 14:04
114
אם את חושבת שהתשובה לשאלה אם תינוקות שניזונים מתמל מתפתחים טוב היא כן או לא וזהו.

זה תחליף. התחליף הכי טוב שיודעים היום לעשות והכי קרוב לאופטימלי. עדיין רק תחליף ועדיין לא אופטימלי.

כנראה שעוד הרבה דברים בחיים שלך ושל התינוק (כמו של כולם) בעולם הזה לא יהיו אופטימליים, פשוט תעשי מה שמתאים לך, את לא צריכה לשכנע את כל הפורום כדי לשכנע את עצמך.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'רק עשי טובה, את תתחילי עם עניין הנוגדים שוב..'
רק עשי טובה, את תתחילי עם עניין הנוגדים שוב..
03/11/2012 | 21:05
86
כבר הראת את חוסר הידע המשווע שלך באחד השרשורים הקודמים על חלב אם, אל תחזרי שוב על הטעות הזו בכדי שלא נצטרך לתקן אותך ועל הדרך בנות יאלצו לקרוא מידע מוטעה.
את רוצה תמ"ל, בכיף ובשמחה, הילד יגדל כך או כך והוא אפילו יגדל מצויין! אבל את לא יכולה להשוות פורמולה כימית לתוצר ביולוגי.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-''
01/11/2012 | 00:44
43
לצפיה ב-'תודה שכתבת את מה שחשבתי.'
תודה שכתבת את מה שחשבתי.
01/11/2012 | 23:33
46
לצפיה ב-'כל אחת עושה את הבחירות שלה. '
כל אחת עושה את הבחירות שלה.
31/10/2012 | 22:11
241
אני מקווה שאת שלימה עם הבחירה שלך. ותהי שלימה איתה תמיד.
(ולא כמו אחותי, שבילדים הראשונים לא כל כך הניקה אבל בילדים הבאים יצא לה להניק ואז הצטערה על הראשונים שהפסידה)

אני אישית, הנקתי 3 ילדים.
בתקופת ההנקה אכן, החזה גדל.
אבל אח"כ הוא חזר להיות בדיוק כמו שהיה קודם.
וזה מצחיק אותי השינויים הדרסטיים הללו. אותו גוף, אותה אשה, חצי שנה הבדל. ובכל זאת חזה שונה לגמרי.

אגב, אני בטוחה שאת האמא הכי טובה לילד שלך, גם אם רוב האמהות יחלקו על דעתך שלא להניק.  תדעי שלא לחינם אלוקים בחר בך בשביל להיות האמא של הילד הספציפי הזה!
הוא לא בחר באף אשה מינקת. אלא בך!
ואת אמא מצויינת!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'תפוזבל מחק לי את ההודעה '
תפוזבל מחק לי את ההודעה
31/10/2012 | 22:16
201
והחזיר אותה אחרי ששלחתי שוב.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני מאלה שהחזה ישתנה להן'
אני מאלה שהחזה ישתנה להן
31/10/2012 | 22:25
370
וזה גנטי, גם לאמא שלי וגם לסבתא שלי
כל הכבוד על התגובה ממש הוצאת לי את המילים מהפה
לרגע לא חשבתי לא להניק בגלל זה, גם ככה בהריון החזה התעצם והוא לא יחזור לעצמו בדיוק.
אני רואה בבחירה שלא להניק מסיבות אסתטיות אנוכיות, מבלי לפגוע באף אחת...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני מאד רוצה להניק אבל'
אני מאד רוצה להניק אבל
31/10/2012 | 22:25
26
1011
אני מתכננת להניק במקסימום חצי שנה ואז לעבור לשאיבות ולתת לו מבקבוק,
אני לא יודעת אם שאיבה זה בדיוק כמו להניק ישירות מן הציצי אבל זה התיכנון שלי דווקא כי אני מאמינה שהנקה ישירות מן הציצי כן יכולה להרוס את החזה -ניראה לי הגיוני .
חשוב לי לתת לו את הטוב ביותר-חלב אם.
אבל למרות מה שאת חושבת ומה שאני חושבת ,
אני יכולה לומר לך שאימא שלי לא הניקה בהריון הראשון שלה והחזה שלה לא חזר לקדמותו,
בהריון השני שלה היא הניקה שלושה חודשים והחזה ניראה בדיוק כמו אחרי ההריון הראשון ולא גרוע יותר.
אז יכול להיות שלאו דווקא הנקה הורסת את החזה,
גם אני אשמח שיהיה מחקר מבוסס בנושא ,

יש לי גם צורת חשיבה כזו:אם אנחנו מוכנות לתפוח,לגדול בשביל לגדל חיים בתוכנו ולהביאם לעולם, לעבור את הלידה אז מה זה לעומת הציצי ? בהריון נפגעים לא מעט דברים:שרירי בטן,רצפת אגן ,איזור הפירניאום(לאלו שחוות חתך או קרעים )ואלו שחוות לידות חוזרות יש גם התרחבות נרתיק ..אחרי מס' לידות הנרתיק לא חוזר לעצמו בדרך כלל
ויש כאלה שחסרות גנטיקה טובה ויוצאים להן סימני מתיחה שלא כ"כ מיפים את הגוף ,יש כאלה שחוות פיגמנטציה,יש כאלה שחוות אקנה בהריון ועקב האקנה אחרי ההריון נישארות צלקות מהפצעונים,יש כאלה שצריכות לדקור את עצמן בשביל שההריון יוחזק(אני מתכוונת לזריקות),
יש כאלה שבשביל להשיג הריון דוקרות את עצמן,
יש כאלה שחוות לידה קיסרית ,
יש ויש ויש ....הריון שזה הדבר הכי יפה שהטבע יכול להביא עימו ,
חיים חדשים,תינוק קטן ומקסים מאין כמוהו  אבל עם זאת לפעמים גם חסרונות שבתכלס הם קטנים לעומת התוצר הסופי
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'את כל כך כל כך צודקת!!'
את כל כך כל כך צודקת!!
31/10/2012 | 22:38
2
483
אני שייכת למחנה הבנות שצריכות להזריק קלקסן בהריון.
ואי אפשר לומר שזו זריקה כיפית, כי היא לא. (זריקות הפוריות שאני השתמשתי היו הרבה יותר קלות ונוחות, אבל גם בפוריות יש זריקות מגעילות וכואבות)
אבל את יודעת כמה כיף לי להזריק כל ערב ולהרגיש שאני נותנת חיים לעובר שלי?! אין תחליף לתחושה הזו.
וזה למרות שהבטן שלי מחוררת ממחטים ואני מלאה המטומות כחולות ונראית כמו אישה מוכה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני מאד מעריכה נשים כמוך ,להחזיק'
אני מאד מעריכה נשים כמוך ,להחזיק
02/11/2012 | 02:39
1
196
ולחזק הריון בצורה כזו זה באמת משהו ראוי להערצה ,
זה לא קל, בדיוק כמו בטיפולי פוריות ...
אני מאחלת לך שהתינוק הזה ייתן לך נחת ואת כל האושר שבעולם כאימא
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'תודה, חמודה. שבת שלום.'
תודה, חמודה. שבת שלום.
02/11/2012 | 07:29
46
לצפיה ב-'את בת 17, אצלך הכל יחזור לעצמו '
את בת 17, אצלך הכל יחזור לעצמו
31/10/2012 | 22:59
526
הגרוויטציה עוד לא השתלטה עלייך, הכל יהיה בסדר!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'הריונית מתוקה..'
הריונית מתוקה..
31/10/2012 | 23:44
11
483
כל הכבוד לך  שאת רוצה וחושבת להניק בגילך..אני ממש מעריכה אותך..
בכל אופן אני חושבת שחלב שאוב זה עדיין בגדר הנקה מלאה..כי התינוק מקבל את חלב האם עם כל היתרונות שלו רק בבקבוק....ואין שום בעיה לשלב כמה בקבוקים ביום..
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'רק למען הדיוק'
רק למען הדיוק
01/11/2012 | 11:12
10
345
כששואבים זה לא נקרא הנקה מלאה... בעיקר אם רק שואבים ולא מניקים ישירות. כמובן שבתור תזונה זה פחות או יותר אותו דבר (חלב שהיה במקרר או בפריזר זה לא כמו חלב טרי... ) אבל חסר את הקשר בין האם לתינוק..
האמת אני לא מבינה את הסיבה לשאוב פתאום בלעדית אחרי חצי שנה... אבל נו, נראה מה יהיה בעוד חצי שנה אולי היא תחשוב אחרת... הנקה זה משהו ממש לא ברור לפני שעושים אותו לא יודעים כל כך מה יהיה... ובהחלט שווה כל רגע להניק גם אם זה לשלושה חודשים או חצי שנה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'רק להוסיף שחסרים גם חלק מהנוגדנים'
רק להוסיף שחסרים גם חלק מהנוגדנים
01/11/2012 | 18:03
3
352
במיוחד אלו שמתפתחים כאשר הרוק של התינוק מאותת לגוף האם אילו נוגדנים ליצור, ואלו שרגישים ומתים במקרר.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'יש לך דמיון מפותח '
יש לך דמיון מפותח
01/11/2012 | 18:48
2
85
לצפיה ב-'ולך יש טקט לא מפותח'
ולך יש טקט לא מפותח
01/11/2012 | 20:22
1
60
לצפיה ב-'עזבי, לא מאכילים את הטרול '
עזבי, לא מאכילים את הטרול
01/11/2012 | 20:41
47
לצפיה ב-'לא התכוונתי לשאוב בלעדית..'
לא התכוונתי לשאוב בלעדית..
01/11/2012 | 21:29
5
160
רק להוסיף בקבוק או שניים ביום בזמן העבודה..שאר הזמן רק הנקה..
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'נכון אבל הריונית צעירה טוענת שהיא תשאב אחרי '
נכון אבל הריונית צעירה טוענת שהיא תשאב אחרי
02/11/2012 | 00:49
4
158
אחרי שישה חודשים, התכוונתי אליה ורק רציתי להוסיף שזו לא הנקה מלאה כחלק מהאכילה היא לא ביניקה... למרות שזה חלב אם. זה למשל משפיע על הפוריות. כשמתחילים עם שאיבות יש יותר סיכוי להכנס להריון למשל. זה לא דבר רע, זה פשוט לא מה שנקרא הנקה מלאה, זה הכל.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-' זה התיכנון כי איפה שהוא יש לי גם את '
זה התיכנון כי איפה שהוא יש לי גם את
02/11/2012 | 02:21
3
169
המחשבה על החזה וגם שבגיל 6 חודשים מתחילים לפעמים לצאת השיניים,
ניראה לי שהסיכויים לביס קטן מהשיניים שיוצאות קיים לא ?

וגם המחשבה השטחית על החזה עצמו וצורתו,
אבל באמת הכל תיכנונים אני יודעת שאני מאד רוצה להניק כי לדעתי זה דבר מדהים ,זה חיבור בין האם לתינוקה וכמובן ה-דבר הכי בריא לתינוק .
אז להניק אני בטוח אניק (מקווה שיילך לי בקלות) ,מתכננת על חצי שנה ויכול מאד להיות שחצי שנה לא תספק אותי וארצה יותר

תודה על המידע
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'שאיבות לא שומרות על החזה מול הנקה'
שאיבות לא שומרות על החזה מול הנקה
02/11/2012 | 08:17
146
אם כבר שאיבה יכולה לפגוע יותר כי יש נטיה להשתמש בתנועות סחיטה.  הנקה/שאיבה - תחשבי שזה אותו דבר מבחינת החזה. שיניים - נורא תלוי ילד. שיניים תחתונות מכוסות בלשון בזמן ההנקה וכל עוד אין יותר מדי זה לא צריך לפגוע בך. אבל כמו שכבר אמרו לך הנקה זה דבר כ"כ אישי וכ"כ לא ברור עד שאת מנסה אותו שאפשר ורצוי לתכנן אבל לא לבנות יותר מדי על התכניות - להתחיל ולזרום עם זה ולראות איך הולך.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'שיניים לא אמורות להפריע להנקה'
שיניים לא אמורות להפריע להנקה
02/11/2012 | 12:40
1
107
בתפיסה נכונה החניכיים (ואחר כך השיניים) בכלל לא "משתתפות" בפעולה, אלא רק החך, והלשון מכסה את השיניים. נכון שלפעמים יש תינוקות שכשהשיניים מציקות להם יש להם דחף לנשוך כל דבר ולפעמים הציצי של אמא נמצא במקום הלא נכון בזמן הלא נכון () אבל זה לא חייב לקרות וגם אם כן, אם מגיבים נכון זה לא ממשיך יותר מכמה פעמים.
לגבי החזה וצורתו - כמו שכבר כתבו כאן, כשמסיימים להניק יש תקופה שבה החזה נראה רע, ואחר כך זה חוזר לעצמו. מהבחינה הזאת דווקא עדיף להניק הרבה זמן. אני מניקה כבר כמעט שנתיים ועד שזאת תפסיק, הבא בתור ימשיך (שבוע 33), אז החזה נשאר כמו שהיה ולא נפל
ומנצלת את ההזדמנות כדי להמליץ שוב על חוברת עלמה שנותנת המון מידע וכדאי לקרוא אותה עוד לפני הלידה:
http://img2.tapuz.co.il/forums/1_161570016.pdf
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אכן שיניים לא אמורות להפריע'
אכן שיניים לא אמורות להפריע
02/11/2012 | 13:24
67
וחייכת אותי עם הפסקה האמצעית. טנדם זה וגם .
ואגב, אצלי החזה הקטנטן שלי בסוף כן צנח (ממש לאחרונה), אבל אני מייחסת את זה לגילי המופלג. אני פשוט מניקה כבר כ"כ הרבה זמן (מתוכו 1.8 בצמד), שלא נראה לי שאפשר לייחס את זה להנקה, וגם אם כן, זה הרבה מעבר למה שמניקים בד"כ, כך שלא נראה לי שזה צריך להדאיג נשים אחרות
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'תניקי חצי שנה ואז נדבר '
תניקי חצי שנה ואז נדבר
01/11/2012 | 02:08
2
447
בינינו, אני לא חושבת שתרצי לוותר על זה לטובת שאיבות, רק מהסיבה הזאת
אבל בואי פשוט נחכה ונראה?

מכל מקום, מה שהכי משנ את צורת החזה לאורך השנים זה:
1. הגיל
2. כוח המשיכה של כדור הארץ
3. ההריון
4. ורק בסוף - ההנקה.

כמובן שההנקה משנה את החזה לטווח הקצר, בייחוד בששת השבועות הראשונים, כשיש קצת ייצור יתר של חלב. אחר כך הדברים מתאזנים להם.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'גם אני חושבת שיהיה לי קשה לוותר לכן '
גם אני חושבת שיהיה לי קשה לוותר לכן
02/11/2012 | 02:26
1
152
זה רק בגדר תיכנון ,
הייתי באמת שמחה אם היה מחקר מבוסס על עניין החזה אחרי ההנקה ,
אני לא שוכחת שאני צעירונת
ואני גם די מלאת ביטחון ורצון לגבי ההנקה ..אפילו חולמת על כך בלילות
חצי שנה ואז נדבר
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני יודעת ממקור אמין ש:'
אני יודעת ממקור אמין ש:
02/11/2012 | 06:00
150
מה שהכי משנה את צורך החזה זה:
א. גיל, גנטיקה וגרביטציה
ב. הריון
ג. ורק בסוף - הנקה.

אין לי מחקרים בשלף, אבל האשה שעדכנה אותי היא מדריכת הנקה וותיקה, יודעת הרבה מאוד ואמינה מאוד בידע שלה על הנקה (כולל מחקרים עדכניים. ולא אומרת דברים בפזיזות.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'תודהבאמת תהיתי לגבי השאיבות,לא יודעת'
תודהבאמת תהיתי לגבי השאיבות,לא יודעת
02/11/2012 | 02:33
4
134
עד כמה הוא דומה או שונה ביניקה ישירה מן החזה ,
אף פעם לא שאבתי ואין לי גם כ"כ ידע סביב נושא השאיבות ,אז תודה
זה רק תיכנון ,
אני יודעת שבטוח בין לבין אני אשאב כשניצא וכאלה ,אני מתכננת לקנות משאבה שלושה-ארבעה חודשים אחרי הלידה אבל בדילמה כי אין סיכוי שאני אניק בחוץ ,הנקה מרגישה לי כמו דבר מאד אינטימי ולא משהו שנוח לעשות בחוץ,
אז במידה וניהיה בחוץ ופתאום הוא ייבכה לאוכל ..מה אני אעשה ?
להניק יהיה לי זמן ובשפע ויותר מחצי שנה ..אני עד גיל 18 לא אעבוד .
אז ככה שהכל פתוח
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'רק שתדעי ששאיבה פחות יעילה מהנקה ישירה='
רק שתדעי ששאיבה פחות יעילה מהנקה ישירה=
02/11/2012 | 13:07
87
פחות מאותת לגוף לייצר חלב, אז עלול להיווצר מעגל של הפחתה בכמות החלב. יחד עם זאת, אם כשתהיו בחוץ (אם לא תסתדרי עם זה, למשל עם סינר הנקה או בצד... סבבה, לגיטמי, זכותך) או כשאת תצטרכי להיעדר מהבית, אז אני רק אומרת שתצטרכי לשים לב שהגוף לא מפסיק לייצר חלב בזמן של הנקה (שהחלפת בשאיבה) מסוימת (ואז אפשר ליצור "קפיצת גדילה יזומה" אבל זה עוד מוקדם לדבר...)
חוץ מזה מאחלת לך שבייבי יאכל טוב מוצקים, אותם יקבל כשאת לא נמצאת וכשאיתך יאכל ממך ישירות, ולא תצטרכי להתעסק עם בקבוקים (רק עם אחד. זה של המים) והרתחות ועניינים. וגם כשאת תצאי איתו תוכלי לקחת נשנוש. פרי. או מאפה. או פסטה... (למשל).
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'נראה לי שהגישה שלך מאד נכונה'
נראה לי שהגישה שלך מאד נכונה
02/11/2012 | 13:33
1
90
לחכות ולראות. אין לדעת. אולי זה יביך אותך להניק בציבור, אולי לא יזיז לך ואולי תראי את זה בתור גאווה. אני יכולה להגיד שאני אדם מאד פרטי והייתי בטוחה שיביך אותי, אבל א. כשהתינוק בוכה, לא מעניין אותי מי מסתכל וב. אחרי פעם פעמיים כבר נהיים מספיק מנוסים שלא באמת רואים כלום - מקסימום טיפונת עור, פחות ממה שרואים אצל רוב הבנות כשהן מסתובבות עם גופיה.
בקיצור, העיקר שתמשיכי להיות פתוחה לכל האפשרויות. ככה לא מפספסים דברים שיכולים להיות לנו נכונים (בלי קשר דווקא להנקה).
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'הנקה בציבור:'
הנקה בציבור:
02/11/2012 | 14:04
94
אצל הבת הגדולה הייתי כל כך נבוכה מלהניק בציבור, שלקחתי איתי לטיסה ארוכה בקבוקים עם חלב שאוב, וכן משאבה כדי שלא יציק לי גודש. בטיסה חזרה רציתי לעשות אותו דבר אבל שכחתי אצל חמותי את המשאבה והבקבוקים ויצא שטסתי בלעדיהם. לא נותרה ברירה והנקתי במטוס. ותנחשי מה? זה לא עניין אף אחד.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'את כל כך חכמה'
את כל כך חכמה
03/11/2012 | 13:13
86
אני חייבת להגיד לך שאני קוראת תגובות שלך ואני פשוט בשוק מזה שאת רק בת 17.
זה לא יאמן איך ילדה ( בגיל, לא מנטלית) מסוגלת להבין בכזאת חכמה ורגישות דברים שנשים שמבוגרות ממנה בכמה וכמה שנים וניסיון חיים לא מסוגלות להבין.
איפה אני הייתי כשהייתי בת 17 ואיפה את..
אני מורידה בפנייך את הכובע. אין דברים כמוך.באמת.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לדעתי זה גנטי.'
לדעתי זה גנטי.
31/10/2012 | 23:19
36
354
אמא שלי הניקה את אותי ואת אחיי ויש לה חזה מהמם.

אני לא לובשת חזיות בהריון, ומניחה שגם לאחריו לא אלבש. שונאת חזיות. ודווקא החזה שלי לא קטן.
אם החזה יפגע מההנקה/הריון (בינתיים הוא לא נופל, להיפך :) אז אשקול הרמת חזה בעתיד.
בעיניי זה לא issue אם להניק או לא.
קודם כל חשובה לי ההתפתחות של התינוק שלי, אח"כ האסטטיקה של הציצי שלי (שיכול גם ליפול ולהתרוקן מפאת הגיל... לא חסרות השפעות לאורך השנים).
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-''
31/10/2012 | 23:29
20
לצפיה ב-'ואת חושבת שתינוקות שאוכלים תמ״ל לא מתפתחים'
ואת חושבת שתינוקות שאוכלים תמ״ל לא מתפתחים
31/10/2012 | 23:41
34
416
לצפיה ב-'זה לא זה, אלא ש...'
זה לא זה, אלא ש...
31/10/2012 | 23:47
33
400
חלב אם הוא יותר טוב מכל התחליפים שלו. מגובה באלפים של מחקרים.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני חוששת שלא הבנתי אותך'
אני חוששת שלא הבנתי אותך
31/10/2012 | 23:57
31
440
אם את יודעת שהתפתחות של תינוקות על תמל תקינה במה חלב אם יותר טוב?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'האמת שנוכח התגובות שלך זה כן נראה '
האמת שנוכח התגובות שלך זה כן נראה
01/11/2012 | 01:04
11
432
כאילו לא הציצי מעניין אותך, אלא עניין חלב האם מול תמ"ל. אישית כמו שהסברתי אין לי שום צורך בתעמולה לכיוון כל שהוא, אין לי מניות במטרנה וגם לא בליגת לה לצ'ה, כל אחת שתעשה מה שבא לה. חפשי מחקרים פשוט באתרים של רופאים, למשל e-Med, דוקטורס וכאלה. אם יש לך גישה למאגרי מידע אקדמיים אז כמובן גם שם. בהצלחה
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לא ממש הבנת אותי'
לא ממש הבנת אותי
01/11/2012 | 01:19
10
547
מן הסתם קראתי את המון מחקרים בנושא. אני דווקא לא רוצה להכנס לדיון על זה כי זה באמת יפתח פה שירשורפלצת שאין לי זמן או עיניין לענות בה. לרוב הנשים בפורום אין גישה למאמרים בכתבי עת וגם אם הייתה אין להן יכולת להבין מה נאמר שם (הרבה פעמים לצערי מה שכתוב במסקנה של המאמר זה לא מה שהוכח או נבדק בו בפועל)
המטרה שלי היא באמת לספר על הנסיון שלי, כי סיפורים אישיים הם בדיוק מה שחיפשתי לפני הלידה. אין מחקרים על זה.
וגם חשוב לי לתת לגיטימציה לנושא. המצב שבו הדיון על מה יקרה לגוף שלי כתוצאה מהנקה גורר מיד האשמות באנוכיות עד כדי ספקות בזה שאני בכלל אשה או אמא הוא לא מצב תקין. לזה קוראים טרור הנקה
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני אגיד לך מה קרה לגוף שלי כתוצאה מהנקה'
אני אגיד לך מה קרה לגוף שלי כתוצאה מהנקה
01/11/2012 | 03:45
412
ירדתי 18 קילו בלי להרגיש בכלל ובלי דיאטה... אין מצב שאני מוותרת על זה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אם את לא מבינה למה קוראים לך אנוכית..'
אם את לא מבינה למה קוראים לך אנוכית..
01/11/2012 | 04:51
346
אז יש לך בעיה..
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'נו, באמת.... '
נו, באמת....
01/11/2012 | 05:54
334
אם היית קוראת את "המון המחקרים בנושא", בחיים לא היית אומרת שטות בנוסח "אז למה להניק אם ילדים גדלים טוב על תמ"ל".

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-''
01/11/2012 | 09:22
236
"לרוב הנשים בפורום אין גישה למאמרים בכתבי עת וגם אם הייתה אין להן יכולת להבין מה נאמר שם "

מתעלמת מהזלזול!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'too late שרשורפלצת it is... '
too late שרשורפלצת it is...
01/11/2012 | 09:46
3
392
עצוב לי שאת מזלזלת ברמתן ויכולתן של הגולשות האחרות. גישה מתנשאת לטעמי.

לנקודה האחרונה שהעלית, דעתי האישית היא שמי שמאשים אמא באנוכיות בגלל אי הנקה בשל השלכות פיזיות על הגוף הוא טיפש. זה הגוף שלי ואני אחליט מה לעשות איתו. ילדים גדלים יופי-טופי על תמ"ל (ואומרת את זה כמניקה).

free choice
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לא מזלזלת באף אחת'
לא מזלזלת באף אחת
01/11/2012 | 18:35
2
302
אבל בשביל לדבר על מאמרים מדעים צריך א) לקרוא אותם וב) להיות בעל הכשרה בתחום מדעים ברמה של תואר שני לפחות (רצוי יותר) אחרת זו פשוט זריקת סיסמאות שכל צד מאמין בהם. בסופו של דבר הסיבה שרוב הנשים כאן מאמינות באיתרונות של הנקה היא כי גוף מוסמך (אירגון הבריאות העולמי, רופא, אמא שלהן)אמר להן שזה טוב, ולא כי הן קראו מחקרים בנושא. ניק אנונימי באינטרנט לא ישכנע אותן אחרת, וזה בסדר גמור
הפסקה השניה שלך שמחה אותי מאוד.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני מבינה שני דברים:'
אני מבינה שני דברים:
01/11/2012 | 20:24
1
221
1. שאת יחידת סגולה בעלת שני תארים, שמשום מה גולשת בפורום של נבערים מדעת שלא סיימו כתה ג'.
2. ששני התארים לא מספיקים לך כדי לדעת שכותבים "יתרונות" ולא "איתרונות".
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'באמת מוזר, באף תואר שלי'
באמת מוזר, באף תואר שלי
01/11/2012 | 22:08
204
לא נאמר לי איך כותבים יתרונות...גם לא נשאלתי על זה. נראה לי שפשוט לא עסקנו בזה בכלל כאילו שזה לא חשוב, את יכולה להאמין?
כנראה לא למדתי במקומות הנכונים
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'טרור זה אם היה נפתח '
טרור זה אם היה נפתח
01/11/2012 | 10:09
1
260
שרשור מלא במאמרים והאשמות בכך שמי שלא הניקה היא אמא גרועה. כמו שרשורים של מי שמפילה היא רוצחת, או מי שמלה את הילדים היא אמא מתעללת. זה להיכנס לאנשים לחיים ולקבוע להם מה לעשות עם הגוף שלהם וזה מעצבן. במקרה הזה את כל הזמן מושכת לכיוון כשפועל של דיון סוער, בזמן שמרביתנו די אדישות למה שמישהי כן או לא עושה עם הציצי שלה. אני הולכת להניק כי נראה לי שיש בכך יתרונות עבור הילדה שלי, לא ממש משנה לי מה העולם מסביב יעשה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני מתכוונת לתגובות אחרות לשירשור'
אני מתכוונת לתגובות אחרות לשירשור
01/11/2012 | 18:44
142
לא לתגובות שלך
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ההתפתחות בתמ"ל היא |הדגשסדגש תקינה'
ההתפתחות בתמ"ל היא |הדגשסדגש תקינה
01/11/2012 | 02:04
17
433
התפתחות על חלב אם - כן.

את יודעת שאני מכירה גננת שיכולה לזהות ילדים שבאים אליה בגיל שלוש-ארבע ולהגיד אם הם ינקו או לא?
היא אומרת שזה ברור כשמש, למי שיודע להסתכל: יש להם "לחיים של יונק": עגולות יותר, מלאות יותר, והלסת יותר רחבה ובנויה יותר טוב.

לפירוט יותר יסודי, ראי תגובתי למעלה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'צ"ל: התפתחות על תמ"ל איננה תקינה'
צ"ל: התפתחות על תמ"ל איננה תקינה
01/11/2012 | 02:32
2
99
לצפיה ב-'פחחחח התפתחות על תמ"ל לא תקינה'
פחחחח התפתחות על תמ"ל לא תקינה
03/11/2012 | 11:34
1
111
אמא שלא מניקה היא אמא אנוכית.

אז אמא שלא רושמת על הילדים לחוגים היא אמא אנוכית!
אמא שמגדלת את הילדים שלה לא בשפע כלכלי היא אמא אנוכית!
אמא שלא קונה רק אורגני היא אמא אנוכית!
אמא ששולחת את הילדים למסגרת לפני גיל 4 היא אמא אנוכית!
אמא שחושפת את הילדים שלה לזיהום אוויר היא אמא אנוכית!
אמא שיוצאת לבלות עם בעלה ומשאירה את ילדיה לא איתה שמי יודע מה יעשו להם - היא אמא אנוכית!
אמא שחשובה לך הקריירה שלה היא אנוכית!

את יודעת מזה אמא מושלמת? אמא שמקריבה את עצמה לגמרי לאמהות, היא מתמסרת לגמרי לילד, מבטלת את קיומה לחלוטין, אוכלת פת לחם כל יום ובכסף שיש לה היא נותנת לילד שלה את כל הטוב בעולם הרגשי והחומרי...

ובקיצור, התפץחות על תמ"ל תקינה לחלוטין.
מה שלא תקין זה אמהות שמשאירות את הילדים שלהם רעבים וצורחים כי הם עושים שביתת הנקה,
מה שלא נכון זה ילדים באחוזון 3 שנראים חצי שנה פחות מהגיל שלהם מסכנים כאלו...
מה שלא תקין זו אמא שמקריבה את עצמה כ"כ ומבטלת את הרצונות שלה והילדים פוגשים באמא מסכנה, מרגישים בלי גב, בלי דמות חזקה, שמחזקים בכתפיים הקטנות שלהם את כל החיים של אמם...

לא להניק מפחד שהחזה יקטן והיא תרגיש רע עם עצמה ובעלה פחות ימשך אליה - זה אחלה של סיבה, גם אם כולן יקפצו על הגג...מזל שאנו לא חיים בערב הסעודית...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-' צודקת בכל מילה!'
צודקת בכל מילה!
03/11/2012 | 23:33
13
לצפיה ב-'תסלחי לי אבל את מגזימה'
תסלחי לי אבל את מגזימה
01/11/2012 | 08:36
2
407
בטירוף מגזימה.
לא מעניין אותי מה אישה תעשה עם ילדה כל עוד ילדה מקבל חום אהבה ותזונה.
יש מיליוני ילדים שינקו וחולים בכל חורף במיליון ואחת מחלות וקשיי התפתחות, או עיכוב התפתחותי.
לעומתם יש ילדים שניזונו מתמ"ל - מעולם לא חלו במחלת ילדים, החורף עובר אצלם במקסימום כמה אפצ'ים ויום יומיים של נזלת, יש להם פנים עגולות ולחיים מדושנות, הם מתחילים ללכת בגיל 10 חודשים ולדבר בגיל שנה - ע"ע ילדיי שניזונו ממטרנה מגיל אפס.
יש המון מעלות לחלב אם המון. אבל זה לא אומר שילד שניזון מתמ"ל לא יהיו בו את המעלות הנ"ל.
אגב - אם שמזינהאת ילדה בתמ"ל נוגעת בו ועוד איך, יש עדיין מגע של עור לעור, אם זה בהחזקת היד, ליטוף הלחי והראש וכו'... תפסיקו להציג את הזנת התמ"ל כאקט חסר רגש אהבה או סימפתיה.
וכן אני יודעת יש מיליון דוגמאות הפוכות ממה שכתבתי, אבל להיסתמך על מחקרים שחלקם הגדול מוטה לכיוון אחד או שני זה לא תירוץ טוב.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-' הוצאת לי את המילים מהמקלדת'
הוצאת לי את המילים מהמקלדת
01/11/2012 | 09:10
66
לצפיה ב-'אייימן סיסטר!!! '
אייימן סיסטר!!!
01/11/2012 | 09:36
179
עלק גננת שיודעת להבחין ילדים שניזונו מתמ"ל או חלב אם , את רצינית שאפילו אמרת את הדבר ההזוי הזה??
לחיים של יונק?? WTF????
לא מתווכחת לרגע לגבי היתרונות של חלב אם וברור שהוא יותר בריא אבל זה ממש לא אבסולוטי כמו שמתארים. יש הרבהההההה מעבר מחלב אם בכל הקשור למערכת החיסונים והתפתחות, זה לא תלוי *רק* בחלב אם.

ומה זה בדיוק: התפתחות על תמ"ל איננה תקינה?!?!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'חחחח הצחקת אותי '
חחחח הצחקת אותי
01/11/2012 | 10:18
178
יש לי כמה דוגמאות לתת לך על תינוקות יונקים שממש ממש לא היות יותר מפותחים מתינוקות על תמ״ל ולא רואים שום הבדל בפנים מה זה הדבר ההזוי הזה !!!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'בסדר בסדר - התפתחות תקינה עם תמ"ל ... אמממה'
בסדר בסדר - התפתחות תקינה עם תמ"ל ... אמממה
01/11/2012 | 11:18
205
אנחנו מחפשים התפתחות "תקינה"??!!! באמת???? תקין זה מה שאתן שואפות אליו מלכתחילה!! אנחנו רוצים ילדים עם כל היתרונות שהם יכולים לקבל - מהפיזי, דרך הרגשי, מנטלי... ואפילו רוחני.... אני לא רוצה התפתחות תקינה... אני רוצה התפתחות אופטימלית!!! לתת לילד שלי את המירב לא את המספיק!!! לפחות לא לכתחילה.. ובטח לא בגלל צורת חזה...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'את אמיתית?'
את אמיתית?
01/11/2012 | 11:35
7
266
אני ה-כ-י בעד הנקה שיש.
אני שאבתי בלעדית לבן שלי 7 חודשים. וכל מי שניסתה לשאוב יודעת איזו הקרבה זו לשאוב בלעדית 7 חודשים.
אני הכי מאמינה שהנקה זה הכי בריא והכי טוב וכל השאר.

אבל מכאן ועד לטעון שהתפתחות על תמ"ל אינה תקינה?
נו באמת.
יש המון יתרונות לחלב אם, בגלל זה אני *אישית* כ"כ התאמצתי כדי לתת לבן שלי חלב אם.
זה לא אומר שתינוקות תמ"ל לא מתפתחים בצורה תקינה.

אני גם מכירה נשים וגננות שמוכנות להישבע שהן יודעות מה מין העובר ע"פ צורת הבטן / צורת האף של האמא / כיוון גדילת השיער אצל הילד הגדול ועוד אלף ואחת שטויות. אז הן מוכנות להישבע. אז מה? זה הופך את זה לנכון?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'תקין זה מה שאמור להיות לפי ברירת המחדל של המי'
תקין זה מה שאמור להיות לפי ברירת המחדל של המי
01/11/2012 | 11:50
6
188
ברירת המחדל של המין האנושי זו הזנת תינוקות בחלב אם. כל מה שסוטה מזה (ויש מספיק מחקרים שמראים סטיה בין תינוקות שמוזנים בחלב אם לבין תינוקות שמוזנים בתמ"ל) זה לא תקין. זה פחות.
נורא פשוט. אם חלב אם הוא הכי טוב, אז תמ"ל הוא פחות טוב. את יכולה לבחור בין טוב מספיק לבין הכי טוב, אבל בשביל זה כדאי שיהיה לך מידע נכון, ולא מידע מסולף.
ואם את לא יכולה לבחור בהכי טוב, מאלף ואחת סיבות לגיטיות לגמרי, החל מבעיה פיזיולוגית אמיתית להניק, דרך הנחיות לא נכונות שקיבלת וכלה בזה שזה לא נעים לך, אז מזל שיש היום גם תזונה שאינה חלב אם, שהיא טובה מספיק.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לא בדיוק...'
לא בדיוק...
01/11/2012 | 20:08
5
125
תמ"ל זה לא נחשב "מספיק טוב" שזה נגיד בציונים 6
תמ"ל נחשב טוב מאוד, שזה יותר קרוב ל-9 וחלב אם נחשב מצוין שזה 10.
זה שתמ"ל פחות לא אומר שהוא הרבה פחות או במינימום הדרוש לתינוק (שזה יכול להיות הרבה מאכלים אחרים שיכולים להשאיר את התינוק חי העיקר שיאכל וזה יהיה מספיק טוב) תמ"ל ממש לא נמוך בסקלה הזאת.
שלא לדבר על זה ההתפחות של התינוק שלאו דווקא קשורה למזון שלו.
חלב אם לא מבטיח התפתחות יותר טוב בדיוק כמו שתמ"ל לא מבטיח התפתחות פחות טובה. התינוק הוא הרבההההההה יותר מרק האוכל שלו.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'תינוק הוא הרבה יותר מרק האוכל שלו'
תינוק הוא הרבה יותר מרק האוכל שלו
02/11/2012 | 01:02
4
143
את צודקת בהחלט - לכן אין מה להשוות בין תמ"ל לחלב אם בשום צורה. זה לא שתמ"ל 9 וחלב אם זה 10... אז נגיד יש ילדים שקיבלו רק 9..
הנקה היא הרבה יותר מרק אוכל, וזה כל העניין- מעבר גם להגנה מחיידקים וכל מני דברים כאלה, או מכל מני אלרגיות, וגם מעבר להתפתחות הלסת, אף אוזן גרון וכל זה.... אל תשכחו פה את הקשר שנוצר בין התינוק לאימו... משהו שאי אפשר להחליף אותו בשום דבר אחר!!! דווקא בגלל שתינוק הוא לא רק האוכל שהוא אוכל - אז שווה להניק.
נכון שגם שמאכילים בבקבוק אפשר לעשות מגע עור בעור, וטוב שכך, וכל מני דרכים אחרות יש גם ליצור קשר חזק בין תינוק ואם, וברור שתינוקות שלא יונקים יכולים להיות הרבה יותר בריאים והרבה יותר מפותחים גם.... אבל - רוב הסיכויים שתינוק יונק מקבל הרבה יותר יתרונות מאשר תינוק שלא יונק.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'דווקא לזה אני לא מסכימה'
דווקא לזה אני לא מסכימה
02/11/2012 | 08:45
94
להגיד שהנקה בהכרח גורמת לקשר חזק יותר או טוב יותר בין אם לתינוק לבין אם לתינוקה שמואכל בבקבוק זה בולשיט.
יכולה להיות אמא מבקבקת שמאכילה בתנוחת ערסול ומקפידה על קשר עין עם התינוק במשך כל ההאכלה, ואמא מניקה שמלבד עצם המגע בהנקה לא יוצרת יותר מדי קשר עם התינוק במהלך האכלה.
ובינינו, ברגע שמדובר בילד שני/שלישי, ממילא מדובר בעיקר במגע ופחות בקשר אחר במהלך ההנקה עצמה, ובעיקר כשהילדים הגדולים יותר נוכחים.
היתרון של ההנקה הוא בהחלט כן בהרכב חלב האם ובהשפעה על מבנה הלסת.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'את טועה ובגדול!!!'
את טועה ובגדול!!!
02/11/2012 | 12:25
87
מצטרפת למה שמיז פמפרנל כתבה לך
מילא לדבר על היתרונות של ההנקה מבחינת המזון שהתינוק מקבל ששם באמת יש הבדל לעומת התמ"ל אבל לגבי הקשר שנוצר בין האם לתינוק?? נראה לך שאין שום קשר בין תינוק שמואכל בבקבוק (ולהזכיר יש הרבה אמהות ששואבות...) לבין אמא שלו? שלא לדבר על זה שהקשר בין האמא לתינוק הוא לא קשר ששמור רק לזמן האוכל. אז אחלה שאמא אחת מניקה ואחרי זה יכולה להתעלם מהילד שלה זה לא אומר שיהיה להם קשר טוב.
קשר טוב דווקא ממש לא קשור לאוכל שהילד מקבל...
ושוב תינוק שיונק לאו דווקא תינוק בריא או מפותח יותר, ממש ממש לא.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'את יודעת כמה אמהות אני רואה מניקות והראש בתוך'
את יודעת כמה אמהות אני רואה מניקות והראש בתוך
02/11/2012 | 19:49
95
המכשיר הסלולרי. זה זמן מעולה להחזיר טלפונים/לבדוק הודעות/לנהל משרד. או כל ההמלצות לשבת מול הטלוויזיה או לקרוא ספר טוב תוך כדי. בבקבוק את חייבת להחזיק את הבקבוק, כך שאין לך הרבה מה לעשות מלבד להסתכל על התינוק (לראות טלוויזיה כן, להחזיק ספר או סלולרי לא)

ככה שהטיעון הזה הוא לא נכון.
וזה שמישהו אחר יכול לבקבק ולא רק האמא, זה מפתח קשרים נפלאים גם עם אחרים.

ועדיין אני מעדיפה לפתח קשרים בכל זמן אחר ושהאמא תדאג ל*הזנה האופטימלית*. אני בטוחה שהיא (וגם כל מטפל אחר) את הבונדינג שלה היא יכולה להשיג גם בזמנים אחרים מלבד בזמן האוכל.

ונכון. רוב הסיכוים שתינוק יקבל יותר מהנקה. ויכול להיות שגם לא. ויכול להיות שהוא יהיה בסדר גמור עם תחליף. אם אמא מתייעצת איתה מה לעשות, אעודד אותה להמשיך להניק/לתת שאוב (ואתמוך בה בעניין הלוגיסטי, ותאמיני לי שלי הרבה יותר מהיר ונוח לערבב חצי דקה בקבוק פורמולה, מאשר לחמם שלא לומר להפשיר שאוב). אבל אם באופן מוחלט תגיד שלא, או מההתחלה תודיע שהילד ניזון מפורמולה. אז בסדר. זה לא טוב כמו. אבל זה טוב מספיק. ונכון שהאמא מעבירה לתינוק נוגדנים, אבל אפשר למשל לחזק את המערכת החיסונית שלו שלא בדרך זו. אז נכון שההנקה הכי זמינה והכי פשוטה, אבל אפשר גם אחרת.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'הקשר בין התינוק לאימו לא קשור רק להנקה'
הקשר בין התינוק לאימו לא קשור רק להנקה
03/11/2012 | 11:42
49
ואני מכירה אישית אמהות מאוד מסורות שמאוד קשורות לתינוק שלהן שהן האכילו אותו תמ"ל, ואני מכירה אמהות שהניקו ולא היו כאלו מסורות, אלא יצאו לעבוד כשהתינוק היה בן 4 חודשים, ושאבו לו, והילד הכיר את הגננת יותר מאשר את האמא...אז תעשי לי טובה...

ושוב יש המון פרמטרים שיגרמו לתינוק להתפתח טוב יותר, אחד מהם זה מקום מגורים למשל, אז תעברי עכשיו לקיסריה כדי שהילד שלך יגדל בסביבה הכיייייי טובה שיכולה להיות?!

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'נשמעת ממש נכס לאומי הגננת הזו'
נשמעת ממש נכס לאומי הגננת הזו
01/11/2012 | 19:17
153
לדעתי היא מבוזבזת בתור גננת.
היא צריכה לשבת בועדות קבלה לקורס טייס, פקולטה לרפואה, אולי אפילו סתם קורס קצינים. ככה נוכל לוודא שהילדים שהתפתחו באופן לא תקין לא יגיעו למקומות מפתח.

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'יש תקינה. ויש תקינה יותר. '
יש תקינה. ויש תקינה יותר.
02/11/2012 | 19:41
63
תחליף חלב מזין דיו. הוא מספיק טוב. אבל זה לא אומר שאי אפשר לתת יותר טוב.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'רואים שזה ילד ראשון שלך..'
רואים שזה ילד ראשון שלך..
31/10/2012 | 23:40
20
575
סליחה ..אבל אי הנקה בגלל חוסר חלב אני עוד יכולה להבין..
אבל בשביל לשמר את צורת החזה שלך..שאגב אצלי אחרי 3 הנקות ששתיים מהן לטווח של שנה..ולא קרה לו כלום..זו אגואיסטיות לשמה..

כי אין כמו הנקה....ואת זה אני אומרת לך אחרי שאת הגדולה שלי הנקתי לצערי רק חודש וחצי ובגלל ריפלוקס
רופאים שהכריחו אותי להפסיק להניק..הפסקתי..ואין מה להשוות בין ההתפתחות שלה לבין שתי הבאות אחריה
אז אם את כבר שואלת או משתפת..הייתי מציעה לך לנסות לחזור להנקה היום..ולא תצטערי על זה בחיים...מקסימום..תעשי אח"כ ניתוח..

כי אני מתחרטת עד היום שלפני 12 שנה לא היה לי את השכל לנסות לחזור להנקה אחרי הניתוח שהבת שלי עברה...

בכל אופן בהצלחה במה שתעשי גם ילדים מבוקבקים גדלים טוב בסופו של דבר..
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אז למה להניק אם הילדים גודלים טוב גם על תמל'
אז למה להניק אם הילדים גודלים טוב גם על תמל
31/10/2012 | 23:52
18
191
לצפיה ב-'כי זאת עובדה שלא..'
כי זאת עובדה שלא..
01/11/2012 | 00:56
346
שבחלב שלך יש נוגדנים שהתינוק זקוק להם..
ושתחליפים גורמים לגזים/כאבי בטן/רגישויות...
זאת עובדה שמה שהתינוק שלך צריך לקבל זה את החלב של אמא שלו ולא חלב פרה..
זאת עובדה שלחלב אם אין תופעות לוואי ולתחליפים כן...

אם כל מה שמעניין אותך זה המראה שלך ולא התינוק שלך למה בכלל להכנס להיריון מההתחלה?
אצלי באופן אישי יש לי חזה ענק והוא עוד יותר גדל בהיריון, אבל הוא ניראה עכשיו יותר טוב... אני לא יודעת מה יהיה אחכ, אבל אני יכולה להגיד לך שיש לי שתי אחיות- אחת הניקה והחזה שלה עדיין ניראה מעולה והשניה לא הצליחה להניק והחזה שלה ניראה לא טוב אחרי ההיריון...
חוץ מזה אם מפריע לך, תשקיעי כסף בהרמת חזה אבל תתני לילד שלך את הכי טוב שזה החלב שלך!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'כי הם לא. פשוט מאוד'
כי הם לא. פשוט מאוד
01/11/2012 | 02:25
4
365
"מבחוץ" הם נראים די בסדר, ויש להם עדיין שתי ידיים ושתי רגליים וכל זה,
אבל כשמסתכלים לעומק, וכשבודקים אוכלוסיות גדולות, ההבדלים הם  ע-נ-ק-י-י-ם.

גם בהתפתחות הפיזית, גם בהתפתחות השכלית, גם בבריאות לטווח הקצר (כל עוד הם יונקים), וגם בבריאות לטווח הארוך (לכל החיים).

אין שום דמיון בין הנקה בחלב טרי, שמיוצר על המקום (או לפני חצי שעה לכל היותר), שמותאם לתינוק בדיוק מבחינה תזונתית, שחונך וממריץ את מערכת החיסון שלו בעשר דרכים שונות, שתומך בהתפתחות החיידקים הטובים במערכת העיכול שלו, משד אמהי חם, חי ופועם, לבין האכלה באבקת חלב פרה מפוסטר, מיובש ומתוסף בחומרים שונים, מבקבוק עם פטמת גומי.
שני עולמות שונים.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'את המהות של המושג טרור הנקה'
את המהות של המושג טרור הנקה
01/11/2012 | 18:17
2
250
אני לא הנקתי ולא מתוך בחירה. נאבקתי חודשים ארוכים, פניתי לעזרה מקצועית ותודה לאל שהיה תמל זמין.
אני יכולה להבטיח לך שההתפתחות הפיזית והשכלית של ילדי אינה נופלת מילדייך.
את כותבת בצורה כ"כ נחרצת וכוללנית ולא מודעת בכלל שאת מדברת על ציבור ענק שחלקו בוחר בתמל לא רק בגלל צורת החזה (הטיעון הכי אומלל שיצא לי לשמוע) אלא כי לפעמים פשוט איו אפשרות אחרת.
הדברים שלך מחזירים אותי לחודשים האפלים של ההתחלה ואני מאחלת לך שלעולם לא תעמדי בכזה מצב כי לא נראה שהאגו שלך יוכל להתמודד עם זה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אוי, כמה שאני מודעת לזה...'
אוי, כמה שאני מודעת לזה...
02/11/2012 | 06:39
1
455
אני מלווה הרבה נשים שמתקשות להניק, ואני יודעת איך זה יכול להיות.

אני גם יודעת היטב שתמ"ל הוא תרופה מצילת חיים, כשהנקה (כולל שאיבה ותרומת חלב) איננה זמינה.
או לא אפשרית.
או כשהמחיר של אלה, לאם ולמשפחה, פשוט גבוה מדי

כשאני מלווה אשה מיניקה, מעולם לא הייתי אומרת לה דברים כאלה - הרי זו אכזריות.
זה  לא במקום.
אמא מיניקה, או מתקשה להניק, או לא מיניקה, בין אם זה מבחירה, חצי בחירה או אילןץ - מגיע לה לקבל את כל התמיכה שבעולם.

אבל פה יש, להבנתי, דיון כללי, שמותר לדון בו בדברים ברמה העקרונית והכללית.
לא בהתייחס לאשה ספציפית.

שימי לב שאף פעם לא ביקרתי את ההחלטה שלה לא להניק. זוהי ההחלטה שלה וזוהי זכותה.

אני רוצה להביא לאנשים מידע.
והמידע שאני מביאה הוא אמין ונכון.

וכן, אם נשווה בין ילדי לילדייך - באמת אי אפשר לדעת מה ייצא . אולי שלך עוקפים את שלי בסיבוב כי הרי התפתחות של כל אינדיווידואל תלויה בכל כך הרבה דברים. השווה בין שני (או ארבעה) ילדים ספציפיים לא מלמדת אותנו כמעט כלום.
אבל כשמסתכלים על המספרים הגדולים - זה מה שיוצא.

אני שמחה למענך שהיה לך תמ"ל ושהוא שירת אותך, כשלא יכולת להניק, כמציל ומאפשר חיים.

אבל זה לא סותר את העובדה הפשוטה הבאה:
כשההנקה זמינה (ואני מתכוונת זמינה ממש, גם פיזיולוגית וגם רגשית וגם חברתית) - תמ"ל בכלל לא עומד בהשוואה. הוא מפגר קילומטרים מאחוריה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'תשובה נהדרת'
תשובה נהדרת
03/11/2012 | 17:54
20
לצפיה ב-'ואז עוד אומרים שאני טרול '
ואז עוד אומרים שאני טרול
01/11/2012 | 19:26
61
לצפיה ב-'תשמעי, בואי נפריד בין הדברים:'
תשמעי, בואי נפריד בין הדברים:
01/11/2012 | 02:48
10
622
יש את הצד של ההחלטה, ויש את הצד של העובדות.

יש נשים שמחליטות מראש לא להניק, או שמחליטות להפסיק אחרי זמן קצר.
יש לנשים האלה סיבות שונות להחלטה. הסיבות הן תמיד אישיות, ותמיד יכריעו את הכף.
ולמה? כי הנקה היא עניין אישי ואינטימי מאוד, ואף אחד לא יכול לבוא לאשה ולהחליט בשבילה מה היא תעשה בציצים שלה.

מצד שני יש את העובדות.
והעובדות מראות שמעל לכל ספק, ברמה הפיזיולוגית (כולל התפתחות שכלית ורגשית שנשענות על פיזיולוגיה), אי הנקה פוגעת באם ובתינוק.
גם האם וגם התינוק משלמים וישלמו על כך מחיר.
(ולדעתי, זה מחיר הרבה יותר גדול מהמחיר של ציצים נפולים)

מה אני רוצה להגיד? שאם החלטת לא להניק, אני מקבלת את ההחלטה שלך, גם אם לא מסכימה אתה, כי את אשה עצמאית ויש לך זכות על הגוף שלך.

אבל אני לא מוכנה שתבואי ותסלפי פה את העובדות
אני לא מוכנה שתבואי ותתחילי לטעון טיעונים מופרכים וחסרי בסיס שאין הבדל, שהתינוק מתפתח יפה על תמ"ל, אז למה לטרוח.

יאללה! קיבלת את ההחלטה לא להניק - לכי על זה. זה עניינך.
את לא צריכה להתנצל, ואת לא צריכה להסביר.

אבל לבוא לפה ולפזר דיס-אינפורמציה כדי להגן על אי-הנקה - לא נסלח בעיני.
שלפחות תהיה לך ההגינות להגיד "החלטתי מה שהחלטתי על סמך העדפה אישית, למרות שאני יודעת שהתינוק ישלם על זה, כי המחיר בשבילי הוא בלתי נסבל".
את זה אפשר לכבד.
זה הגון.
להיתמם פתאום ש"אין הבדל" בין הנקה לתמ"ל - לא הגון.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-' את יכולה להגיד הרבה דברים..'
את יכולה להגיד הרבה דברים..
01/11/2012 | 09:29
3
345
על כמה את "מקבלת את ההחלטה" של מישהי לא להניק (תודה באמת..) אבל כל מי שיודעת לקרוא בין השורות (וגם לא..) יכולה לראות את השיפוטיות שבכל מילה ומילה שלך (וזה אגב מה שכל הלא מניקות מכנות כ"טרור ההנקה" המפורסם), אותי אישית זה לא מעניין, נכוותי מזה בהריון הראשון, נעלבתי, לקחתי ללב, הפעם המילים שלך עוברות אותי, אבל העוול שאת גורמת לאמהות אחרות בגלל הפרו הנקה המוגזם שלך הוא עצום..

מרבית המחקרים לטובת הנקה מוטים מאוד, ואני בכלל לא מתווכחת על עובדות, הנקה היא התזונה הטובה ביותר, ויש לה המון יתרונות, אבל, כן, תתפלאי יש בה גם חסרונות, ואמא שמניקה רק כי את ודומים לך הפעילו עליה כ"כ הרבה לחץ, והיא סובלת מכל רגע ומאשימה את עצמה כל היום, לעולם לא תהיה אמא טובה עבור הילד שלה, וזה, מה לעשות יותר חשוב ממה הוא מקבל לאכול..

מתוך 5 ילדים אמא שלי הניקה שניים, הבדלים בין אלו שינקו לאלו שלא, אין ממש (כן גם מעבר לרגליים, ידיים, עיניים), מאף בחינה, אז מבחינתי זה אחלה מדגם מייצג..
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לדעתי, כל עוד ההודעות הללו'
לדעתי, כל עוד ההודעות הללו
01/11/2012 | 09:44
2
277
שהן אכן מאוד פרו הנקה, מאוד מאוד אפילו, נכתבות כתגובה להודעה הקנטרנית שפתחה את השרשור, זה בסדר.
אחרי הכל, קראי אותה שוב ואמרי לי. את לא מרגישה בין השורות את הבקשה: "תכנסו בי, תצעקו עלי, אני אצעק בחזרה ויהיה פה מעניין?"
זה מה שאני הרגשתי.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'עם זה אני בהחלט מסכימה..'
עם זה אני בהחלט מסכימה..
01/11/2012 | 17:28
116
בגלל זה לא טרחתי להשתתף בדיון ההזוי (לדעתי שהיא העלתה) אבל מכאן ועד לצאת בכאלו הצהרות נחרצות נגד כל מי שבחרה לא להניק הדרך ארוכה ארוכה..
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-''
01/11/2012 | 20:43
5
לצפיה ב-'כמניקה ותיקה מאוד - יש לי מה לומר...'
כמניקה ותיקה מאוד - יש לי מה לומר...
01/11/2012 | 10:40
1
327
יש פה הרבה מעבר להחלטה אישית, יש פה עניין נפשי עדין ומורכב, יש אישה אחרי לידה, יש הורמונים שמציפים, יש פחדים קמאיים עצומים, יש פחד גדול מאוד מכישלון ויש רצון לעתים, קטן ואמיתי פשוט לדעת שהכל בסדר.
ויש גם החלטה מושכלת. כן.

לפשט ככה את אי ההנקה עושה עוול לכל אלה שנלחמו, שלא הצליחו, החולות, המוכות, תשושות הנפש, אלה שמסיבות כאלה ואחרות גופן לא מייצר חלב ועוד ועוד נשים (ואת יודעת מה, בהקשר הזה אני מקבלת גם את עניין זכות האישה על גופה)
לומר לנשים האלה, שבדרך כלל לא צועקות פה, שהן גורמות לעצמן ולתינוק נזק? למה?
להנקה יש יתרונות בריאותיים ואחרים  ברורים, נכון. גם לאמא וגם לתינוק, נכון.

אבל ייתרון מחד לא בהכרח אומר נזק מאידך.

גילוי נאות, הנקתי במצטבר שש שנים שלושה ילדים, אני לחלוטין פרו הנקה - אבל גם בעד חופש הבחירה כשזו נעשית ממקום מושכל (לא ציצים נפולים, למשל).
הבכור שלי היה אחד הילדים החולניים שאני מכירה. השניים האחרים לחלוטין ברמת הנורמה בעניין זה.
והציצים שלי, נשארו אותו דבר
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אנחנו בעצם אומרות את אותו הדבר..'
אנחנו בעצם אומרות את אותו הדבר..
01/11/2012 | 17:31
115
ותהיי בטוחה , באופן מפתיע כנראה, שצורת החזה שלי, לא היוותה עבורי שיקול אם להניק או לא..
ואני מאוד מסכימה עם מה שאמרת, יתרון מחד אכן לא מצביע על נזק מאידך...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אם את ינקת בתור תינוקת אז את מוכיחה'
אם את ינקת בתור תינוקת אז את מוכיחה
01/11/2012 | 11:09
213
שהנקה לא ממש תורמת להתפתחות המוח...
יש הבדל בין להגיד שהנקה תורמת (והיא כן מועילה ועל זה אין ויכוח) לבין להגיד כמה שאי הנקה *פוגעת* באם ובתינוק, זה שני דברים שונים לגמרי!!
איזה מחיר בדיוק האם והתינוק הולכים לשלם על אי ההנקה? מה זה כל ההפחדות האלה שלך?

את לא צריכה  *לקבל* החלטה של אף אחד כי לא שואלים אותך וזכותה של כל אחת לעשות מה שהיא רוצה עם הגוף שלה ועם התינוק שלה, זו הבחירה שלה ולפחות במקרה הזה היא לא פוגעת בתינוק!!!!

ואת יודעת מה, אולי גם את מבחוץ נראית בסדר כי מבפנים את לגמרי וזה אפילו בלי קשה להנקה...

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-''
01/11/2012 | 22:32
68
אני לא ינקתי כי נולדתי פגה ולא היה חלב והצלחתי להתפתח היטב (וגם לסיים MA בהצטיינות ועוד כמה דברים שקשורים בהתפתחות שכלית, מוטורית ופיזית, נפשית ורוחנית.) הבת שלי לא יונקת לצערי, מאותה הסיבה. אני בטוחה שהיא תתפתח הרבה יותר טוב ממני. (תחליפי החלב טובים יותר ממה שהיו לפני 35 שנה, ובלי קשר היא נראית לי ילדה מוצלחת). .
נבואות הזעם שאת מפזרת כלפי אמהות שהחליטו או נאלצו לא להניק הן עלובות, משפילות ומבזות. "טרור" היא בדיוק המילה, וזו שיטה אלימה וחשוכה לשכנוע.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'הם גדלים טוב..אבל לא מצוין..'
הם גדלים טוב..אבל לא מצוין..
01/11/2012 | 21:30
105
השאלה במה המקסימליסטיות שלך מתמקדת במראה שלך או בתזונת התינוק..
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני רוצה לומר משהו בלי להלהיט רוחות'
אני רוצה לומר משהו בלי להלהיט רוחות
01/11/2012 | 20:06
145
נתחיל עם זה שיש לי נסיון . את הגדול הנקתי כמעט שנה מלאה
את השלושה האחרים ארבעה חודשים.
אני לא מבינה למה את שוללת את הדיעה שלה. זה חשש די ליגטמי. בחורה צעירה או לא צעירה אבל בואי נדבר על בחורה צעירה שכן חשוב לה להראות טוב וכן חשוב לה לשמור על המראה החיצוני שלה , למה זה לא לגימטמי לפחד משינוי החזה
אני יכולה לומר לך שהנקה מלאה כמו שלי בהחלט פוגעת בחזה, זה בהחלט מצב לא קל לבחורה צעירה שרגילה לראות את עצמה בצורה אחת, לראות את עצמה עם שתי שקיות שוקו..כן זה פוגע בדימוי העצמי ומי שלא מבינה את זה אני מקבלת אבל לא לשלול ולא לכסח אנשים בגלל דיעה שאולי לא נראית לכם
ואין קשר להתפתחות. אני יכולה לומר לך שאת הגדול שהנקתי שנה בילתי איתו כמעט כל שבוע עם דלקות אוזניים , הוא היה ילד הרבה יותר רגיש ולעומת זאת השלישי שלי שהנקתי הכי פחות זמן לא יודע עד היום בגיל 10 מה זה בית חולים ההתפתחות שלו הייתה מהירה הוא ילד שאובחן כילד מבריק עם חשיבה מבריקה במיוחד,
הוא מכל ילדי אנין טעם ואוהב לנסות ולטעום ולאכול הכל
המבנה גוף שלו הרבה יותר " מוצק" השניים הגדולים רזים .
אז אין קשר להתפתחות.
נכון שחלב אם הוא מכל הבחינות הטוב ביותר עבור הילד אבל אם יש לה שיקולים נוספים. אני בהחלט מכבדת את זה
אני שמחה שכתבת את המשפט האחרון שילדים שאוכלים מבקבוק גדלים טוב ...כי זה באמת ככה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'גם הריון משנה את צורת הגוף'
גם הריון משנה את צורת הגוף
01/11/2012 | 04:23
8
325
זאת סיבה לא להכנס להריון?
הגוף בכל-אופן משתנה ככל שאנחנו מזדקנים, מתקמט, מתכווץ, מתקופף, נרפה.. מה לעשות, אלו החיים.
זאת לא סיבה טובה בעיני לא להשתמש בגוף, כי בעיני הוא כלי שנועד לשמש אותי בלבד ולא ואזה יפה שנועדה לתצוגה לעינהם של אחרים.
אני רוצה להנות מהחיים שלי ומהגוף שלי- ואם זה אומר שיווצרו לי בדרך כמה צלקות וכמה סימני מתיחה- בגלל שחייתי ועשיתי דברים, אז ניחא, אקבל אותם באהבה.
זה נשמע לי ממש שיקול לא עקרוני ואולי מתאים לחשיבה של מתבגרת שמודאגת מאוד לגבי המראה החיצוני שלה,
בגיל מסויים כבר הבנתי שזה כ"כ שטויות.
לא שלא אכפת לי בכלל, אני משתדלת לאכול בריא, להתעמל ולהקפיד על טיפוח ולבוש יפים. אבל חשובים לי עוד כמה דברים בחיים.
אז צורת החזה- זה לא מה שישפיע על ההחלטה שלי אם להניק או לא להניק.
עוד לא ניסיתי, אבל נראה לי שהנקה יוצרת קשר מאוד מיוחד עם התינוק שקשה להשיג עם בקבוק וחבל לי לוותר על זה.

אגב- לא רק שאת מסתמכת על מקרה בודד- גם בכלל אין לך קבוצת ביקורת, את לא יודעת מה היה קורה לחזה שלך לו כן היית מניקה.
יש עוד גורמים רבים שמשפיעים כמו גנטיקה, גיל ומזל.
לאמא שלי שהניקה לא מעט היה חזה מושלם גם אחרי כל ההנקות. מקווה שזה באמת גנטי.

בנוגע לחזיות- אני חושבת שאת צודקת ועדיף בלי ובעיקר בלי ברזלים.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'צודקת.'
צודקת.
01/11/2012 | 04:46
5
155
זה שיקול שטחי, ולדעתי אמא שיותר מעניין אותה מה יחשבו ואיך היא תיראה לאחרים יותר מהבריאות של התינוק שלה זאת לא אמא טובה. אני לא מבינה בשביל מה להביא אז ילד..
אני כשנכנסתי להיריון השלמתי עם זה שאני הולכת לתת את כל כולי לילדה שלי אפילו אם אני אראה כמו סמרטוט, מה שחשוב זאת היא. אני לא צריכה חזה יפה ובטן שטוחה כשיש לי ילדה מאושרת ובעל שימשך אלי גם כשאני אהיה בת 100...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לא בדיוק מה שהתכוונתי'
לא בדיוק מה שהתכוונתי
01/11/2012 | 07:36
4
182
נכון, זה שיקול שטחי- אבל גם עבורנו, הנשים, האמהות, להתעסק בזה כל היום יכול להיות מאוד מתיש פסיכולוגית ומיותר.
זה פשוט חבל.
אני לא הולכת לתת את כל כולי לילד, בתקווה, כי גם אני חשובה.
אבל לפעמים כשמוותרים קצת על חלק מסויים- אפשר לזכות בהרבה יותר.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-' סוף סוף קול שפוי קצת'
סוף סוף קול שפוי קצת
01/11/2012 | 09:00
3
123
לתת מאה אחוז ממך זה לוותר על עצמך לחלוטין, לגמרי, לבטל את כל מה שהיית לפני שילדת - מישהי באמת יכולה להגיד לי שהיא מוכנה לעשות את זה?
אתן רציניות? מה עם הגשמה עצמית? ובבקשה אל תגידו לי שהילדים הם ההגשמה שלכן, כי בשלב מסויים הילד ייצא לגן, לבית הספר, לחיים - ומה אז? עם מה תישארנה?  וכן, גם דימוי הגוף חשוב - זה לא שיטחי ולא אנוכי זו המעטפת שאיתה אתן יוצאות החוצה לעולם.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אכן.'
אכן.
01/11/2012 | 09:10
79
כל מילה.
אני מאחלת לכל אמא כאן, טרייה או ותיקה, למצוא את האיזון העדין בין לדאוג לילד ולמשפחה לבין לדאוג לעצמה. זה לא קל לעשות, אבל בעיניי אמא שמבטלת את עצמה היא (מעבר לשלל החסרונות של חיים שכאלה), גם אמא שנותנת לילד/ה שלה דוגמא אישית גרועה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'את אומרת דברים חכמים'
את אומרת דברים חכמים
01/11/2012 | 09:47
1
104
לתת לילד מאה אחוז ולוותר על עצמך זה נשמע כמו שבסוף לא תהיה לו אמא...
אבל אני לא חושבת שזה מתחלק לפי אחוזים. וברוך ה' שכך.
לעניין דימוי הגוף, אפילו פותחת השרשור מודה שהיא לא באמת מצאה מחקר שטוען שאי ההנקה יעזור לחזה שלה. היא החליטה על זה לבד ושיערב לה.
אבל מפה ועד לערוך פה מסע בחירות: חזה או הנקה, כי אי אפשר גם וגם? מוגזם לגמרי.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לא הגבתי לשאלה חזה או הנקה'
לא הגבתי לשאלה חזה או הנקה
01/11/2012 | 10:22
70
זו ממש לא סוגיה רלוונטית בעיניי לאור הכיוון שאליו הדיון התפתח.
ותכל'ס גם מי שבוחרת שלא להניק כי היא דואגת לצורת החזה שלה אז שתעשה כן - האם זה מעיד על מעלותיה כאם או כאישה? אני ממש לא בטוחה. האם זה מעיד כי היא לא אוהבת את ילדה כמו אם שמניקה את ילדה? ממש ממש אבל ממש לא.
ומה עם אישה שבוחרת ללדת בקיסרי כי היא לא רוצה לעבור תהליך של לידה ואגינלית? האם זה מעיד עליה בצורה כזו או אחרת? גם ממש לא בטוחה.
מה שאני מנסה להעביר בדבריי זו ההבנה שהגעתי אליה אני אחרי לידת בכורי שגם דימוי הגוף חשוב  כאם, כרעיה, כאישה כאדם. וזה לא משנה אם האישה היא בגזרת XS או XL. כל עוד האישה מרגישה טוב עם גופה, בהכרח כל ההוויה שלה תהיה חיובית יותר ולא מתביישת, מסתתרת, חסרת ביטחון. וזה לא קשור לכמות הילדים שהיא ילדה.
הריון ולידה לא מבטלים את היותנו נשים - בנות אדם, עם רצונות, משאלות, חלומות.
ההקרבה שלנו לא מתחילה ומסתיימת בהנקה כן או לא. היא ממשיכה לאורך כל החיים ובכל הרבדים שמרכיבים אותם - וזו הקרבה מבורכת שאני רוצה להאמין שכולנו קיבלנו אותה בלב שלם
ועדיין יש איזון עדין בין הקרבה לביטול עצמי.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אפשר להניק רק מצד אחד ולראות איך נראה השני'
אפשר להניק רק מצד אחד ולראות איך נראה השני
02/11/2012 | 12:43
1
86
כדי שתהיה קבוצת ביקורת.

כתבת מאד יפה - בלי קשר להנקה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'הביקורת שלך פגומה'
הביקורת שלך פגומה
03/11/2012 | 20:09
48
כי כשמניקים מצד אחד גם הצד השני מושפע (יעידו כל הגופיות פיג'מה הרטובות שלי). בשביל ביקורת אמיתית נראה לי שתצטרכי תאומות זהות... :)
הייתי חייבת להגיב כי הרגת אותי מצחוק, אבל אין לי כ"כ מה לתרום לדיון. אני מאמינה גדולה בהנקה, אבל בטח שלא בכל מחיר. עם הגדולה שלי הייתי פנאטית, שאבתי בכל רגע פנוי והיה לי סטוק מטורף בפריזר, שרק לא תצטרך לטעום גרגר של מטרנה. אחרי 9 חודשים בערך עברנו לתמ"ל והיא המשיכה איתו עוד הרבה מאד זמן.... עם הקטנצ'יק החלטתי מראש שלא יקרה שום דבר אם הוא יאכל מטרנה, אבל קיבלתי סרבן בקבוקים עיקש במיוחד, ואנחנו סוגרים בקרוב 13 חודשי הנקה מאושרים....
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מזל טוב '
מזל טוב
01/11/2012 | 07:44
198
אני שמחה שאת שלמה עם הבחירה שלך ושלא יצאת קירחת מכאן ומכאן.
ואני חושבת שמי שאצלה שיקול כזה הוא הדבר שיכריע אם להניק או לא, צריכה לדעת שצפויות הפתעות, גם אם במקרה שלך זה הוכיח את עצמו כי כאמור יש עוד משתנים חוץ מהנקה שמשפיעים על מראה החזה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אחרי שתי הנקות החזה חזר לעצמו בדיוק'
אחרי שתי הנקות החזה חזר לעצמו בדיוק
01/11/2012 | 08:03
142
אמנם עכשיו הוא גדול בגלל ההריון, אבל אצלי החזה גודל בשבוע הרביעי של ההריון ונשאר גדול לאורך כל ההריון, את שני ילדי הנקתי שנה שלמה ואחרי אותה שנה החזה חזר לגודלו המקורי, כשאני לא בהריון/מניקה אני לובשת את אותן חזיות שהיו לי לפני ההריונות, ככה שקל היה לי לראות הבדלים אם היו.
יש לי כמה חברות שלא הניקו מבחירה והתאכזבו לגלות שדווקא אצלהן החזה לא חזר לעצמו אחרי ההריון.
לדעתי האישית אין שום קשר בין הנקה לצורת החזה. ההריון עצמו, הגיל והגרוויטציה עושה את שלה.

וחוץ מזה נראה לי שהייתי מעדיפה להניק את הילדים שלי ואחר כך לעשות ניתוח מאשר מראש לא להניק את הילדים, במיוחד שזה לא מבטיח שלא תהיה פגיעה בחזה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'שכל אחת תבחר מה שנכון לה. לדעתי די לא חכם'
שכל אחת תבחר מה שנכון לה. לדעתי די לא חכם
01/11/2012 | 08:58
121
לא להניק בגלל צורת החזה שאולי תשתנה, יש סיבות אחרות למה לא להניק..
ותמיד יש את האפשרות של ניתוח פלסטי
אני כן רוצה להניק ומאוד. ילך, מה טוב. לא ילך, לא קרה כלום. אבל בהחלט אעשה כל מה שניתן כדי כן להניק.
וצורת החזה? 15,000 ש"ח פותר את הדילמה
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אמרו כבר הרבה דברים'
אמרו כבר הרבה דברים
01/11/2012 | 09:03
2
159
אז רק מוסיפה בקטנה משהו שלא הוזכר עדיין:
שיהיה ברור: הנקתי בעבר, מקווה להמשיך להניק גם בילדה הנוכחית, חושבת שחלב אם זה נהדר (וכן, החזה חזר לצורתו הקודמת אחרי כמה חודשים, כי ככה זה גנטיקה).
תמ"ל זה אוכל טוב מאוד - שלא יובן לרגע אחרת. זאת המצאה אדירה.
זה עדיין לא מגרד את חלב האם.
זה לגבי העניין הזה.
עכשיו לגבי השיקול שלך, ומה שאני אגיד הוא בנימה אישית לגמרי.
לא שופטת אותך (משתדלת שלא), כי זה אך ורק ענייניך, וטפו טפו בשורה התחתונה לא משנה מה אני חושבת על חשיבות הציצי בחייך, תכל'ס התינוק לא סובל ולא יסבול מההחלטה להאכיל אותו בתמ"ל. אולי הוא לא מקבל מזון מושלם בהרכב שלו, שמותאם לא רק לו עצמו ספציפית, אלא גם משתנה לפי עונות השנה ולפי בוקר לעומת ערב - שאין מדהים מזה, זה פשוט קסם. אבל תמ"ל זה עדיין מזון מצוין לכשעצמו.
אבל אני חייבת להגיד משהו קטן בעניין חשיבות צורת החזה, בתור שיקול לא להניק.
עד שילדתי, אם היו שואלים אותי על הגוף שלי הייתי בעיקר מתעסקת בו חיצונית, כמו כולן:
יפה, לא יפה, ציצי סבבה, תחת שמן מדי, רזה מדי, שטוחה מדי, רופס, נמוך, צלוליטיס, מקומט, מה שתרצי. זה מה שראיתי.
רק כשהנקתי את הבן שלי נפל לי האסימון שאם זה מה שהגוף שלי יודע לעשות, וזה התפקיד האמיתי של הציצי הזה שעד כה עניין אותי רק איך הוא נראה - אז לעזאזל איך שהוא נראה - זה פשוט מדהים.
אז יש לי גוף מדהים מדהים מדהים, יצירת מופת, עם או בלי ציצי קטן, גדול, עומד, נופל, שקיות או לא שקיות.
שמחה לומר שההנקה שינתה את תפיסת הגוף שלי מקצה לקצה, מבחינת סדר עדיפויות.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לגוף שלי יש הרבה תפקידים מבחינתי'
לגוף שלי יש הרבה תפקידים מבחינתי
01/11/2012 | 19:00
1
152
ההריון וההנקה הוא רק אחד מהם.
בין היתר הגוף מייצג אותי בעולם החיצוני ומשפיע על איך שאחרים רואים אותי. בא לי להראות טוב ולחיות בנוחות (בלי ברזלים ) גם אחרי הלידה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'נדבר בגיל חמישים '
נדבר בגיל חמישים
01/11/2012 | 21:02
106
מקווה שלא תשנאי את עצמך נורא.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'איזה יופי שהחזה שלך חזר להיות אותו הדבר'
איזה יופי שהחזה שלך חזר להיות אותו הדבר
01/11/2012 | 09:16
201
באמת מרגש לשמוע!

אם ישנן בנות שזהו השיקול בבחירה של להניק או לא אז שייבושם להן ושיהיה רק בהצלחה.

בשבילי זה לא פרמטר לשיקול, אני לא מזלזלת במי שכן.

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'את רוצה להגיד'
את רוצה להגיד
01/11/2012 | 11:55
19
300
שאין לך סימני מתיחה על הבטן? שלא עלית כמה קילו?
למה הדברים הללו לא היוו אצלך שיקול להביא ילד לעולם?
זה הרי פוגע במראה החיצוני..
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'כי להנקה קיים תחליף ולהריון לא'
כי להנקה קיים תחליף ולהריון לא
01/11/2012 | 19:03
18
72
לצפיה ב-'כיום יש תחליף להריון- פונדקאית/אימוץ.'
כיום יש תחליף להריון- פונדקאית/אימוץ.
01/11/2012 | 19:22
17
52
לצפיה ב-'בעיניי פונדקאות זה ניצול'
בעיניי פונדקאות זה ניצול
01/11/2012 | 19:40
16
67
לצפיה ב-'אוקי. אבל זה אחלה. זה נותן לך ילד'
אוקי. אבל זה אחלה. זה נותן לך ילד
01/11/2012 | 20:22
15
219
ושומר על הגוף שלך צעיר ורענן.
אפילו חוסך כאבים ואי נוחות.
הוואגינה נשארת מקורית.
העור נשאר מתוח וחלק
שרירי הבטן חזקים ומתוחים.
שלא לדבר על דליות, וורידים, כתמי פיגמנטציה ועוד דברים שיכולים להשאר איתך לתמיד.

אוקי, אז ניצול האשה הפונדקאית, זה החסרון. אבל תראי איזה מעלות את מקבלת בתמורה...

אני מניחה שהסיבה שלא בחרת בפונדקאות, היא לא רק בגלל שזה ניצול...
ידעת גם את ההפסד שכרוך בלהרות את הילד, להרגיש אותו לטוב ולמוטב וללדת אותו בעצמך.

אותו דבר ההנקה.
מי שהניקה ויודעת מה זה נתן לה (חוץ מבריאות והתפתחות) לא מסוגלת לשמוע שיקול של אסתטיקה מול הפסד החוויה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אל תניחי עליי שום דבר בבקשה'
אל תניחי עליי שום דבר בבקשה
01/11/2012 | 22:14
14
194
אני לא צריכה סיבות נסתרות בשביל להמנע מניצול של אנשים יותר חלשים ממני
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ז"א שלא בחרת בפונדקאות בשביל לא לנצל?'
ז"א שלא בחרת בפונדקאות בשביל לא לנצל?
01/11/2012 | 22:35
13
40
לצפיה ב-'נו, כן. זה באמת כל כך מוזר בעינייך?'
נו, כן. זה באמת כל כך מוזר בעינייך?
01/11/2012 | 22:45
12
58
לצפיה ב-'מודה- זה אכן מוזר בעיני. אבל אם כך'
מודה- זה אכן מוזר בעיני. אבל אם כך
01/11/2012 | 22:54
1
146
הבחירה שלא להניק בגלל יופי החזה. עכשיו כבר בכלל לא מוזרה...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'חמודה, אנו חיים בעולם חופשי היא לא צריכה '
חמודה, אנו חיים בעולם חופשי היא לא צריכה
03/11/2012 | 11:25
87
להצטדק כי היא בחרה ללדת, היא יכולה לבחור ללדת ילד ולהיות אמא שלו ולא להניק אותו ולו לשניה אחת, ואת יכולה לשבת בבית קפה ולדבר עם חברה שלך על הבנות האנוכיות האלו שחשוב להן להיות אמא וגם סקסית ולא...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אם היה רובוט פונדקאי היית הולכת על זה??'
אם היה רובוט פונדקאי היית הולכת על זה??
02/11/2012 | 00:55
9
128
למה זה ניצול בעינייך שמישהי תהווה פונדקאית, הרי היא מסכימה לזה? למה את חושבת שהיא חלשה בהכרח?
לדעתי זה רק מבהיר מה את חושבת על הריון ולידה -שזה דבר שצריך להמנע ממנו, אבל מה לעשות? אני רוצה ילד אז חייבים לעבור את זה... וחבל להסתכל על זה ככה, כי את רק רואה את התוצאה הסופית ולא רואה שכל התהליך הוא חלק בלתי נפרד וחשוב כל כך ... וזה גם כולל הנקה בדרך כלל...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'נשמע לי שאצל XמתוקהX, השיקול העיקרי הוא המחיר'
נשמע לי שאצל XמתוקהX, השיקול העיקרי הוא המחיר
02/11/2012 | 07:33
1
176
וכעת נשאר לבדוק מה עולה יותר: פונדקאות או שיפוצי חזה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני מרחמת עלייך '
אני מרחמת עלייך
02/11/2012 | 14:12
36
לצפיה ב-'אני מושכנעת שהרוב המוחלט של נשים היה מוותר'
אני מושכנעת שהרוב המוחלט של נשים היה מוותר
02/11/2012 | 14:15
6
189
בשמחה על ההריון והלידה אם הייתה לזה חלופה חולמת
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ממש לא נכון '
ממש לא נכון
03/11/2012 | 18:21
57
הריון ולידה זה ממש חוויה, גם להניק. חבל שאת לא יכולה להנות מהדבר המדהים הזה שנוצר בתוכך, מהיכולת שלך להיות חלק מהענקת חיים לאדם ומהאכלתו. אני יודעת שאני מאוד נהנתי מההריונות שלי וכך גם כל החברות שלי והגיסות שלי. אם הדעות שלך כאלה זה לא אומר שכולם חושבים כמוך, השפיטה שלך לאנשים שלא חושבים כמוך תמוהה בעייני..
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'יכול להיות. אני אישית בחיים לא.'
יכול להיות. אני אישית בחיים לא.
03/11/2012 | 18:27
58
אולי יש נשים כאלה.
מה שהשרשור הזה מוכיח הוא שנשים לא נוטות לוותר על הנקה למרות שיש חלופה הולמת.
זה עוד לא אומר שאסור לך לעשות כרצונך.
ובנוגע לרחמייך עלי, אין צורך, תודה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לא כתבת שאת אינטליגנטית?'
לא כתבת שאת אינטליגנטית?
03/11/2012 | 20:31
3
58
אז איך את מניחה הנחה כל כך הזויה?
באיזה סרט את חיה?
עכיוש הוכחת סופית שאת טרול.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'באיזה סרט את חיה?'
באיזה סרט את חיה?
03/11/2012 | 20:40
2
64
בחילות, כבדות, שינויים בגוף, חוסר יכולת לעשות פעילות גופנית, כאבי צירים, קרעים בנרתיק, לפעמים ניתוח בטן פתוחה, לפעמים צניחת רחם. לפעמים השלכות פיזיות לכל החיים. מי יכול לרצות את זה אם אפשר היה אחרת? מה טוב בזה חוץ מהתינוק שיוצא בסוף? מה אני אמורה לאהוב בזה?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מי? מי ששם דגש על הטוב. למה לא ציינת את החיוב'
מי? מי ששם דגש על הטוב. למה לא ציינת את החיוב
03/11/2012 | 20:54
49
שבהריון?
מי? מי שמבין שאין טוב בלי רע. וזה טבע האדם לזכור/להסניף/להנציח/לחבק את הרגעים היפים, ולהדחיק את מה שפחות נעים.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'הריון הוא חויה מדהימה בעיני'
הריון הוא חויה מדהימה בעיני
03/11/2012 | 22:29
39
חיים חדשים שצומחים בגוף שלי. תחושה של תזוזות בתוכי שאומרות לי 'שלום אמא, כבר ניפגש'. עובר שמנופף לי בידו הקטנה לשלום בכל פעם שאני עושה US. סקרנות אינסופית להכיר אותו. תחושה מדהימה של אהבה למישהו שעוד לא בא לעולם.
בבקשה. שאלת מי יכול לרצות בזה?
התשובה לפנייך. אני רוצה בזה.
נכון שאת לא, וזה בסדר בעיני. אבל את נוטה לחשוב שכולם כמוך או שכולם צריכים להיות כמוך. זה מבט צר מעט על החיים.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'במקרה שלי..'
במקרה שלי..
01/11/2012 | 13:30
165
אני הנקתי 11 חודשים
יש לי חזה קטן והוא גדל עם ההנקה (יותר מעם ההריון)
לצערי לקראת הסוף הוא נהיה קצת יותר קטן.
אולי בגלל השאיבה...?
למרות זאת אני הולכת להניק גם את שבלולי. אולי אני אזהר לקראת הסוף עם השאיבות...
אני חושבת שההנקה זה דבר מאוד חשוב ואם אני לא אניק יהיו לי ייסורי מצפון מטורפים כי אני רוצה שהוא יקבל את הטוב ביותר..
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'בהזדמנות זאת - כולכן מוזמנות לפורום הנקה'
בהזדמנות זאת - כולכן מוזמנות לפורום הנקה
01/11/2012 | 18:09
205
כל מי שמעוניינת להניק או מתלבטת - יש אצלנו המון מידע וגולשות מקסימות שיוכלו לעזור לכן בלבטים ובקשיים וגם סתם לתת תמיכה.
אנחנו שם בשבילכן עוד לפני הלידה ובוודאי שאחריה
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'שתי נקודות מעניינות בשרשור'
שתי נקודות מעניינות בשרשור
01/11/2012 | 20:08
2
287
כמעט כל מי שהגיבה בו טוענת שהחזה שלה לא השתנה ואף השתבח מהנקה. איך שהוא גם במציאות וגם באתר שצרפתי המצב הוא בדיוק ההפך מזה.
כמעט כל אחת טרחה לציין איזה סיבה עלובה זו לא להניק. עם זאת רוב הנשים שאני מכירה מתעסקות המון עם המראה החיצוני שלהן, וגם המנתחים הפלסטיים ומכוני חיטוב למניהם מצליחים להרוויח לא רע. אני חושבת שקיים איזה שהוא מין טאבו חברתי על לשקול טובת האם אל מול טובת הילוד - כלומר עוד איכשהו מותר בשנים האחרונות להגיד שאת יוצאת לעבודה ולכן לא תניקי, אבל להגיד שלא תניקי כי את לא רוצה שמראך החיצוני לא יפגע - אסור. כי למה בכלל הבאת את הילד האומלל לעולם! איזו שתחיות!
אני מקווה בשביל כל אחת ואחת שתבין שמהלך מחשבה כזה פוגע הכי חזק בה בעצמה. עיניין החזה הוא כמובן רק אחד מיני רבים.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני ממש לא חושבת כמוך..'
אני ממש לא חושבת כמוך..
01/11/2012 | 20:59
130
הרבה נשים בתקופת ההריון והלידה פשוט לא מתעניינות בתחומים האלה, הן רוצות ילד והן נהנות מההנקה בסך הכל. זה שאת חושבת על מישהו אחר לא אומר שאת פוגעת בעצמך אלא שסדרי העדיפויות שלך עכשו שונים, ואגב - הרבה מהן גם מרוצות מהמראה הנשי אחרי ההריון ואחר כך מקסימום יש ניתוח - מה רע בזה? הכל מכל העולמות..
צ'מעי - אם את לא רוצה להניק - עניינך האישי. יש לי חברות שלא רצו להניק כי ראו בציצים איבר מין, כי חשבו שזה קשה, כי לא התחברו לרעיון, כי הן לא תרמוס ולא פרות ואני לא יודעת מה.. כל אחד יעשה מה שטוב לא, אין סיבה נכונה ולא נכונה להנקה, כל אחת תעשה מה שנכון לה. אם מישהי תשאל אותי אני אמליץ לנסות להניק, מקסימום מפסיקים. אם את לא התחברת - תעשי מה שנכון בשבילך ובשביל הילד/ה שלך, זה לא אומר שאלו שכן מניקות פוגעות בעצמן, הן עושות מה שנכון בשבילן ובשביל התינוק שלהן..
אגב יש מקרים שגם אני לא תמכתי בהנקה - גיסתי לדוגמא חרדתית שצריכה במצב רגיל לקחת כדור שלא מומלץ בהנקה, שראיתי שההנקה מלחיצה אותה ועלולה להכניס אותה לדיכאון המלצתי לה חד משמעית לא לשחק עם זה ולא להניק - בשבילה ובשביל הילד שלה זה היה הדבר הכי נכון בעולם !!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'סליחה, אבל האם המראה החיצוני'
סליחה, אבל האם המראה החיצוני
01/11/2012 | 22:46
115
זה טובת האם? ולהיפך זה טובת הילד?
הראייה שלך מאוד דיכוטומית, אני לחלוטין בעד טובת האם, אבל האם ההתעסקות האובססיבית הזאת עם המראה החיצוני היא באמת לטובתנו?
ניתוחים פלסטיים ומכוני חיטוב שמרוויחים על חשבוננו זה לטובתנו?
לדעתי יש לנו הרבה מה ללמוד ולהרוויח באופן אישי מהנקה, ולא רק לטובת התינוק, גם לטובתנו.
בסופו של דבר- אנחנו לא רק ציצי- לא בשביל אוכל ולא בשביל אסתטיקה ונראה לי שזאת הנקודה החשובה שגם המתנגדות וגם התומכות יסכימו איתה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'כתבת איפשהו בשרשור שאת מחפשת מחקרים'
כתבת איפשהו בשרשור שאת מחפשת מחקרים
01/11/2012 | 22:16
4
202
הנה אחד (מן הסתם יש בו הפניות לאחרים):

Breastfeeding and perceived changes in the appearance of the breasts: a
retrospective study
Authors: A Pisacane; P Continisio
Source: Acta Paediatrica, October 2004, vol. 93, no. 10, pp. 1346-1348(3)
Publisher: Taylor and Francis Ltd

Abstract:
Aim: To investigate the association between breastfeeding and the perception
that women have of changes in the appearance of their breasts. Methods: Four
hundred and ninety-six Italian women were interviewed in three health
centres 18 mo (SD 3.4 mo, range 12.6-23.1 mo) after the birth of their first
baby in May 2002. Information was collected on pregnancy, infant feeding and
bra cup size before pregnancy. The main outcome measures were self-reported
changes in the appearance of the breasts (enlargement or reduction in breast
size and loss of firmness) and bra cup size at the time of the interview.
Results: Seventy-three percent of the mothers reported that their breasts
were different compared with before pregnancy; enlargement and loss of
firmness representing the most common changes. The prevalence of changes
among the mothers who had and had not breastfed was 75% and 69%,
respectively (relative risk: 1.09, 95% CI: 0.96-1.23). Bra cup size before
pregnancy was neither associated with the frequency of breastfeeding nor
with the occurrence of changes in the appearance of the breasts.
Conclusions: In Italy, mothers frequently report that the size and the shape*
of their breasts have changed after childbirth, but these changes do not
seem to be associated with breastfeeding*.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מאוד מעניין!!'
מאוד מעניין!!
02/11/2012 | 01:09
28
לצפיה ב-'זה מראה שמה שמשפיע על החזה זה ההריון עצמו '
זה מראה שמה שמשפיע על החזה זה ההריון עצמו
02/11/2012 | 13:49
2
125
ולא ההנקה..

מעניין לדעת אם מחקר על 500 נשים נחשב מייצג או לא...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'בפירוש לא'
בפירוש לא
02/11/2012 | 14:19
1
139
בטח לא כשהוא מבסס על self reporting
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'יש בזה משהו, אבל בסופו של דבר'
יש בזה משהו, אבל בסופו של דבר
03/11/2012 | 09:23
85
מה זה דימוי גוף אם לא תחושות סוביקטיביות?

כשחושבים על זה- מה שחשוב הוא מה שאת מרגישה כלפי הגוף שלך , ולא מדידה מתמטית של זויות החזה.... הרבה פסיכולוגיה, מעט פזיולוגיה, לא?

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ולי לפני ההריון התיה בטן שטוחה ומתוחה'
ולי לפני ההריון התיה בטן שטוחה ומתוחה
02/11/2012 | 07:12
191
ואחרי ההריון היא לא חזרה להיות כפי שהיתה ונשארה לי בטנונת...

אני ממש מקווה שזו לא תהיה סיבה של נשים לא להביא ילדים...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אצלי לא השתנה ואני הנקתי'
אצלי לא השתנה ואני הנקתי
02/11/2012 | 12:29
123
למרות שלא הנקתי הרבה (סה"כ 3 חוד' כל ילד- ויש לי 2).
חזה שלי לא השתנה ונשאר אותו דבר מלפני הריון ואחריו. (הכוונה לכאפ, היקף גדל בהריון וירד אחרי שרזיתי)
אז הריון והנקות לא משפיעות על כולן.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אומרים שתמ״ל משמין ומנפח'
אומרים שתמ״ל משמין ומנפח
03/11/2012 | 09:06
108
ישומנפחים עובדות מחקר...רפרפי ברשת ותמצאי.
התמ״ל נישאר בתחתית של התחתית אל מול חלב אם שלו אין תחליף.

את יכולה להתווכיח ולהגיד שהשמש לא קיימת ועודך רואה אותה? לא נכון! אומנם לא נוגעת בה אבל היא קיימת, היא עובדה.
כך גם חלב אם, את יכולה להגיד עליו הרבה דברים, אבל העובדה היא שהוא הכי טוב, ואם הכי טוב לא מתווכחים.
מה שיש לך זה שלל תירוצים להצדיק את כוונתך, אז תעשי זאת, רק אל תוציאי את עצמך אהבלה (מבלי לפגוע, כי זה הרושם שהשארת לי)...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ממש עצוב...'
ממש עצוב...
03/11/2012 | 10:09
5
142
אז את מעדיפה לא להביא לילד שלך חלב אמא, שאמור ליהיות הדבר הבריא ביותר בישבילו בגיל הזה, וכניראה תביאי לו תחליף כלשהו שיוצר במיפעל כלשהו... או שנילקח מפרה מיסכנה שלעולם לא ביקשה את זה?
רק כדי שהשדיים שלך לא יקבלו צורה אחרת?
תחשבי על זה קצת, אוליי תגלי שאת לא חושבת על טובת הילד בכל הסיפור...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'נתחיל מזה-'
נתחיל מזה-
03/11/2012 | 21:40
3
56
שאני פירותנית, זאת אומרת שאני לא נוגעת באף דבר חוץ מפירות ודברים שהם בוטנית פירות (עגבנייה, מלפפון...), שזה אומר שאני לא שותה בכלל או חלב או קפה או בכלל משהו חוץ ממיים או מיץ פירות שמגיע ישירות מפירות שאני סוחטת בעצמי, ולא מזבל תעשייתי.
אגב, הסיבה שלפרה יש כלכך הרבה חלב לחלוב היא שמכניסים אותה להריון כל הזמן, ופשוט חולבים ממנה את הכל לאחר שמפרידים ממנה את העגל, לעגל נותנים מזון מעובד כלשהו, את כל החלב נותנים לבני אדם שכלכך לא יודעים איך להפסיק לאכול משדיים של אמא... אם העגל זה זכר, הורגים אותו דיי מהר... אם נקבה: "ברוכה הבאה לאונס לכל החיים, לקיחת כל התינוקות, ושאיבת העטינים!".
ואל תקשקשי שצריך את זה, כי לא צריך את זה בכלל, הגוף איננו דורש חלב של גזע אחר בתור משהו חיוני לתיפקוד, פשוט הלשון שלך רעבה לזה קצת יותר מידיי!
הפרה מיסכנה מעצם כך שהיא נולדה לתוך חווה ומטופלת על ידי אנשים שמצפים לרווח מהעטינים שלה...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'תנחומיי'
תנחומיי
03/11/2012 | 22:47
1
46
ארוחת בוקר מלפפון ותפוח. ארוחת צהריים תפוחי אדמה ונבטים ולקינוח צימוקים. ארוחת ערב מיץ קלמנטינות ושלוש בננות וארוחות ביניים צימוקים ושזיפים. אחלה.
אני מרשה לעצמי להניח שבבדיקות הדם שלך יש כמה חסרים משמעותיים.
אולי הגוף שלך לא דורש כלום והפה שלך דורש דרשות.
הגוף שלי זקוק לויטמינים, ברזל, סידן ועוד כהנה וכהנה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'כניראה שלא הבנת מה זה "פירותנית".'
כניראה שלא הבנת מה זה "פירותנית".
04/11/2012 | 14:18
191
תפוח אדמה זה לא פרי, זה צמח שורש... עגבנייה למשל, זה פרי שגודל מצמח שנימצא באדמה.
וביום אוכלים 30 פירות ביום בכלל, ממיגוונים מאוד רחבים דווקה.
ובנוסף, עשיתי בדיקות דם, יצא תקין!
ארוחת בוקר- עגבניה, מלפפון, תפוח ירוק,תפוח אדום, לימון, גמבה, דלורית נא, קישוא נא, חציל נא, אפרסמון... ואפשר גם לשנות ולהוסיף עוד תלויי לפי ירקות ופירות העונה.
אני גם ספורטיבית, אין לי בעייה אפילו ללכת מעיר לעיר, אין לי צורך כימעט באוטובוסים אלה עם כן אני צריכה ללכת לחלק אחר במדינה בכלל.
הפה שלי לא דורש טעם מסויים, ולגוף שלי אין סיבה לידרוש, פשוט יש לי את כל מה שאני צריכה כבר, אני אוכלת את הכל איך שזה, אין לי סיבה אפילו לחתוך או לישטוף כלים, הכל כבר מוכן.
הגוף שלי איננה זקוקה לדבר, שכן היא מקבלת את כל מה שדרוש לה, והיא פועלת יותר טוב מאיי פעם.
ואם את מדברת על ויטמינים ועל בריאות, תחקרי על טיבעונות- שם יש אין סוף הוכחות שניתן להשיג את הכל מהצומח.
אני פירותנית אבל, אני עוקבת בדרך שהיא כרגע ללא מחקרים מעמיקים, והגוף שלי במצב מצויין עם זה!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'איך אני מקנאה באנשים שמסוגלים לאכול ככה'
איך אני מקנאה באנשים שמסוגלים לאכול ככה
03/11/2012 | 23:37
48
לצפיה ב-'תודה שהחלטת לידע אותנו'
תודה שהחלטת לידע אותנו
03/11/2012 | 11:22
5
149
זה בסדר ומותר גם לומר דברים נגד הנקה, יש לי חברות שבחרו לא להניק מסיבה שזה מפיל את החזה...

נכון שישנה טענה שחלב אם טוב יותר מתמ"ל, אבל יש עוד הרבה דברים טובים יותר לילד שהאמהות לא עושות - למשל טוב יותר לילד לשהות עם האמא כמה שיותר ולא ללכת למסגרת ובכל זאת נשים עובדות, אז דווקא בעניין ההזנה יש אישו כזה גדול. בכל מקרה, חלב אם לא מבטיח ילד בריא, ואני נגד הלחץ המטורף הזה שמופעל על אמהות להניק...אז תהני לך עם החזה שאת אוהבת, זה גם חשוב, וכן גם התינוק חשוב אבל גם האמא שלו, וחשוב שתהיה מאושרת ואם יש בחירה - מזל שיש אותה!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'שמעי יש לך איזה פטיש רציני עם הפירות'
שמעי יש לך איזה פטיש רציני עם הפירות
03/11/2012 | 22:30
1
28
לצפיה ב-'לא, אני פשוט בריאה.'
לא, אני פשוט בריאה.
03/11/2012 | 22:49
32
וגם, פטיש זאת אומרת סגידה או הערצה עמוקה בדבר מסויים או באופן מיני, או באופן כללי.
אין לי מה ליסגוד לפירות, את המיניות אני מקבלת בכלל מפטיש אחר לחלוטין, ומבחינת "מה אני סוגדת?" אני פשוט דוגלת בחיים בריאים עם העולם סביבינו, כשאנו פועלים ביחד עם הכל, ולא בניגוד אליו או בטפילות אליו.
העולם המודרני כרגע סוגד לחפצים ואשליות באופן רציני... ובאופן שאנשים מסויימים מזלזלים בהכל למען רגעים חסריי תוכן לחלוטין, בהחלט ניתן לסכם שיש כאן פטיש בפעולה.
והפטיש הזה, איננו שלי.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני מקווה שאת צוחקת'
אני מקווה שאת צוחקת
03/11/2012 | 23:00
1
41
אמהות מזניחות את הילדים לטובת העבודה? למה, בשביל מי אנחנו עובדות?
אולי הילדים שלך יגדלו איתך פירות וירקות בשדה. כשלא יהיה לך כסף לקנות להם בגדים זו לא תהיה בעיה: הם יתעטפו בעלה תאנה, כמו אדם וחווה. (על עורות של חיות אין מה לדבר, מן הסתם. מסכנה הפרה)
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'למען האמת...'
למען האמת...
04/11/2012 | 14:06
20
אורך חיים פירותני הוא ממש חסכני, ולמה לקנות בגדים כשאפשר להכין בגדים באיכות הרבה יותר טובה מכל הזבל המגיע מסין?
ומי אמר שלא יהיה כסף? כהאוכל מגודל במקום, שהוא בריא לחלוטין וללא כל תוספות- לא צריך תרופות בכלל, לא צריך תשלומים נוספים על גז, וחשמל אפשר להשיג ביזכות אנרגייה סולרית, ואין הרבה מה להפעיל גם, שכן לילדים לא יהיה צורך בכל הדברים, לא יהיה צריך מזון מחומם, מבושל או דבר אחר...
ניראה לי שאת צריכה לעשות מחקר מעמיק יותר, יש דרכים אחרות שניתן להשקיע בהם בחיים, מן הסתם אבל... שצורות החיים הללו הן קטנות יותר, ללא "דיבריי פאר" וללא רוב המותרויות הממש לא נחוצות האחרות שלרוב מכורים להם בחברה שלנו.
אפשר להרחיב כמובן, אך זה סטייה מהנושא.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'קראתי את כל התגובות בשירשור'
קראתי את כל התגובות בשירשור
03/11/2012 | 12:53
9
211
ישבתי, הקדשתי לא מעט זמן לקרוא את כל התגובות בשירשור, והגעתי רק למסקנה אחת:
הלוואי ויכולתי לנסות בכל מה שקשור להנקה
מסיבות בריאותיות אסור לי להניק
וקודם כל בשביל החוויה, הקשר עם הילדה, הייתי רוצה לנסות
ורק אז להחליט אם אני מוכנה לזה או לא

החזה, עם הגיל וכוח הכבידה
ייקבל צורה נפולה בכל מקרה
בכל מקרה יופיעו קמטים
ואנחנו בכל מקרה נזדקן
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'עם הגיון כזה אין טעם גם לחיות'
עם הגיון כזה אין טעם גם לחיות
03/11/2012 | 14:52
7
180
כי בכל מקרא נמות מתישהו

עשר שנים הבאות הם חלק משמעותי של החיים שלי ושלך. אני לא מתכוונת לחיות אותם באי נוחות רק כי בכל מקרה יצתרך עוד כמה שנים
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'רחוק מזה'
רחוק מזה
03/11/2012 | 17:35
60
צריך לחיות וליהנות מכל רגע בחיים
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'חוץ מזה'
חוץ מזה
03/11/2012 | 17:39
49
אני מקנאת בזה שיש לך את האפשרות לקבל את ההחלטה הזאת בשביל עצמך, לצערי, לי אסור להניק בכל מקרה
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'בתואר השלישי, בעזרת ה', תלמדי גם'
בתואר השלישי, בעזרת ה', תלמדי גם
03/11/2012 | 18:49
4
88
לכתוב "אצטרך" במקום "יצתרך".
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'את באמת חושבת'
את באמת חושבת
03/11/2012 | 21:19
2
68
ששגיות הכתיב שלי מעידות על כך שאני לא סיימתי תואר כלשהו?
את פשוט לא הראשונה שכותבת את זה (בכלל תופעה נפוצה באינטרנט), ורציתי להבין מה עומד מאורי זה.
אני שואלת ברצינות, תודה מראש על התשובה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אפשר לענות גם במסר, תודה'
אפשר לענות גם במסר, תודה
03/11/2012 | 21:20
16
לצפיה ב-'אני בכלל לא חושבת דבר כזה'
אני בכלל לא חושבת דבר כזה
04/11/2012 | 00:17
42
ולגמרי מאמינה לך שיש לך שני תארים. (למה שמישהי תרצה לשקר בנושא כזה?)
אני בד"כ לא נוטה לתקן שגיאות כתיב של גולשות בפורומים כל עוד אני לא המורה לעברית שלהן.
אצלך זה בא לי כתגובה לאמירתך על רוב מוחלט (או מכריע, לא זוכרת את הניסוח המדוייק) של הגולשות שלא מסוגלות להבין מאמרים אקדמיים.
זה היה נשמע פטרוני ומתנשא, כאילו רק לך יש שני תארים וכל היתר פה טרם סיימו כתה ג'.
לכן אני מנסה מדי פעם להראות לך שגם לך יש עוד מה ללמוד.
לי אישית לא היו שגיאות כתיב אף פעם, כולל בכתה א'. אז האם זה הופך אותי להכי חכמה? הייתי רוצה אולי שהתשובה תהיה כן, אבל לא.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אלא אם נמות צעירים, מה שעוד פחות מומלץ.'
אלא אם נמות צעירים, מה שעוד פחות מומלץ.
03/11/2012 | 18:42
21
לצפיה ב-'ומה עם אלה, שממש מתות להיניק, אבל אין להן'
ומה עם אלה, שממש מתות להיניק, אבל אין להן
03/11/2012 | 13:13
2
138
לצפיה ב-'זה מיעוט שבמיעוט (3-5 אחוזים)'
זה מיעוט שבמיעוט (3-5 אחוזים)
03/11/2012 | 17:23
1
86
כל השאר שחושבות שאין להן חלב או מגיעות למצב שאין להן חלב, הגיעו לזה בגלל שהן קיבלו מידע מוטעה. ככה זה כשהמערכת מפמפמת הנקה, אבל לא מסוגלת לתת מידע ותמיכה אמיתיים למי שרוצה להניק.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני חושבת שזה קצת יותר '
אני חושבת שזה קצת יותר
05/11/2012 | 13:52
21
קראתי לא מזמן מאמר על כך שלאחרונה עלו על כמה דברים שמקושרים עם קושי בייצור חלב, ביניהם בעיות פוריות וחשיפה לגורמים סביבתיים מסוימים.

אבל לא יודעת לפרט בנושא.

אבל את צודקת לחלוטין שניהול הנקה מוטעה ומידע מוטעה (החל מהפרדת התינוק מהאם בבית החולים) עלולים בקלות להשפיע על משק החלב ולחרב הנקה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'הנקתי שנים. לא ראיתי שום שינוי בגודל או בצורה'
הנקתי שנים. לא ראיתי שום שינוי בגודל או בצורה
03/11/2012 | 15:23
32
לצפיה ב-'כמה דיבורים על ציצים ואין אף תמונה '
כמה דיבורים על ציצים ואין אף תמונה
03/11/2012 | 16:46
1
62
לצפיה ב-'אינטרנט מלא בתמונות של ציצים'
אינטרנט מלא בתמונות של ציצים
03/11/2012 | 18:15
66
לצפיה ב-'בתור אחד שהניקה וגם לא הניקה'
בתור אחד שהניקה וגם לא הניקה
03/11/2012 | 18:44
100
אני יכולה לומר לך שלהניק הרבה יותר נוח,התינוק שבע,אין עצירות ושלשול,לא צריך להכין בקבוקים.
ברוך ה' יש תמ"ל אז מתי שהייתי צריכה תרופה שאסורה בהנקה לילדה שלי היה מה לאכול.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'בעלך מקווה שהציצים שלך יפלו'
בעלך מקווה שהציצים שלך יפלו
03/11/2012 | 21:53
12
137
העיקר שהוא לא ישלם כסף על תמ"ל, לא נורא תמיד הוא יכול למצוא לו איזו מאהבת כוסית...

וניתוח זה פתרון פשוט עבורך והוא יותר פשוט מלתת לילחד תמ"ל...מממ מעוות?

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מתוקונת חמודה, אני מרחמת עליך שאת חושבת '
מתוקונת חמודה, אני מרחמת עליך שאת חושבת
03/11/2012 | 22:38
10
75
שאת פמניסטית, אם את לא יכולה לקבל את זה שאישה בוחרת לא להניק כי אם היא תניק היא לא תאהב את המראה שלה.

אני מרחמת עליך שאת מזכירה את הפמניזם ובאותה נשימה מספרת שבעלך היה מתווכח איתך אם היית בוחרת לא להניק, זה הגוף שלך, והוא מתווכח איתך...

אז את מדברת איתי על יחסים תקינים בינך לבעלך?
את מגוחכת...סורי...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'כמו שאמרתי, נדבר עוד כמה שנים...'
כמו שאמרתי, נדבר עוד כמה שנים...
03/11/2012 | 23:19
34
ולא אמרתי שגבר מעורב זה רע, בעלך נשמע מעורב מידי, אם הוא יתווכח איתך וינסה לשכנע אותך לבצע פעולה שאת לא רוצה לבצע בגופך, כי זה הילד שלו, זה מתכון לצרות, אבל בסדר, אין לך כבר ברירה...אז בהצלחה...

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'התגובות שלך פשוט תת רמה'
התגובות שלך פשוט תת רמה
04/11/2012 | 00:04
1
12
לצפיה ב-'תודה רבה, עוד משהו?'
תודה רבה, עוד משהו?
04/11/2012 | 00:08
10
לצפיה ב-'למה זו אמירה אומללה?'
למה זו אמירה אומללה?
04/11/2012 | 00:01
3
43
אני באמת לא מבינה למה את ואחרות נפלתן עליה ככה.

למה כל אמא שלא רצה להקריב את כל כולה עבור התינוק היא אוטומטית סוג ב'?

אני לא מכירה את הכותבת,אבל לדעתי מדובר פה בהרבה יותר מהמראה שיינזק.להנקה יש גם צדדים שלא כל אחת מוכנה,יכולה ורוצה להתמודד איתן.
לא כל אחת נולדת בלבוסטע,ואמא טובה לא משמעו לשים את הצרכים של התינוק לפני הכל.(מי ישמע,כאילו תמ"ל זה רעל עכברים או משהו.)
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מסכימה לגמרי, יש נשים פה שחושבות '
מסכימה לגמרי, יש נשים פה שחושבות
04/11/2012 | 00:23
1
37
שהנקה מכפרת על הכל וחשובה יותר מכל, שלזרוק את הילד לפעוטון בגיל 3 חודשים זה בסדר, העיקר שהמזון שלו אופטימלי, אם היא שואבת ומביאה לגן היא בכלל אמא נהדרת...ובכלל לא נראה להן שיש שום אספקט אחר שאמא נמדדת בו - רק ההנקה, האם היא מקריבה את הציצי שלה היא אמא מושלמת...

תאמיני לי אף ילד לא היה רוצה אמא מסכנה כזו חסרת חיים, שהוא כל חייה, וחשוב לה יותר מעצמה, בעלה וכו'...
בקיצור ככל שאת יותר מבטלת את עצמך את אמא טובה ומסורה יותר. ובין הביטולים היותר כואבים הוא ביטול הנשיות והסקסיות לטובת מראה של "סמרטוט" שמישהי פה כתבה...

אז סבבה מי שבא לה להיראות כמו סמרטוט ולהקריב את כל חייה לילדיה ולבטל אותם לחלוטין זה מצויין, אבל כנראה ששהתלהמות פה על הבחורה המסכנה נבעה מהפחד לראות ש"היי לא כולן כמוני, יש פה מישהי שתראה סבבה עם חזה יפה ושלי נפול והיא עוד כותבת את זה בריש גלי ומתגאה בך שהיא לא מבטלת את עצמה כמוני, והיא אמא פחות טובה ממני כי ככה אמרו לי, אז איך היא מתגאה בזה??
צריך ישר להגיד לה שהיא אמא רעה מגעילה ואנוכית ואסור היה לה ללדת בכלל, כי משטרת ההנקה מתירה או להניק או להפיל - אם את לא מתכוונת להניק!"
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'טוב שלא הגזמת בכלל בכלל...'
טוב שלא הגזמת בכלל בכלל...
04/11/2012 | 00:37
33
"הנקה מכפרת על הכל"? אף אחת לא אמרה דבר כזה.
"לזרוק את הילד לפעוטון"? לא צריך לזרוק. אפשר להניח בעדינות.
"אין שום אספקט שאמא נמדדת בו, רק הנקה"? השרשור הזה לא דן באספקטים למדידת אמהות אלא בהנקה.
"מי שבא לה להיראות כמו סמרטוט"? רוב הכותבות כתבו שהנקה לא שינתה את מראה החזה שלהן.
"אסור היה לה ללדת, משטרת ההנקה מתירה להניק או להפיל"? את היחידה שכותבת דבר כזה. לא חכם להקצין את מה שאמרו לך ואז להתווכח עם ההקצנה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'|פיהוק| לא קראתי תשובות קודמות'
|פיהוק| לא קראתי תשובות קודמות
04/11/2012 | 00:20
90
מהסיבה הפשוטה - זה משעמם נורא.
ויסלחו לי כל מי שהשקיעו וטרחו וכתבו תשובות מושקעות.
וואלה, לא מעניין.
כי הנקה זה אחד מהנושאים הכי חמים והכי בוערים, וכי אמוציונאליים שקיימים, וכל אחת נעולה בעמדתה, ולא תשכנע בחיים את השניה.
]ותחת השרשור כבר כתבה פה בעבר בצורה מאד אגרסיבית נגד הנקה, כלומר - כבר היינו בסיפור הזה קודם.
מי שרוצה תניק
מי שלא רוצה, שלא תניק.
כולנו אימהות מצויינות, ומצויינות כאמא לא נמדדת רק באיזו פיטמה נכנסת לפה של הילד שלנו - אם זו פיטמה של ציצ או פיטמה של בקבוק.
יאללה, מובינג און.
הריון ולידה - תמיכה >>

הודעות אחרונות

18:04 | 26.06.19 סוזנה33
14:06 | 26.06.19 הילהסגולה7
08:24 | 26.06.19 אורחים בפורום
12:39 | 25.06.19 אלמונית142
18:25 | 20.06.19 נסיינית40
13:50 | 19.06.19 אורחים בפורום
13:42 | 19.06.19 N a y o b i
18:38 | 18.06.19 אורחים בפורום
14:18 | 18.06.19 אורחים בפורום
11:47 | 18.06.19 שלגיה60
17:04 | 17.06.19 אורחים בפורום
11:45 | 16.06.19 אורחים בפורום
19:30 | 15.06.19 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ