הכנת אוכל לקראת הלידה

חוזרת א

New member
זה נמצא בעיקר בקהילות דתיות

זכיתי לגור בשלוש קהילות מקסימות דתיות גם בדרום גם בהתנחלות וגם בצפון ובכולם רווחת השיטה הזאת שאין לי מושג מה הייתי עושה בלעדיה.
אני גרה רחוק מהמשפחה וזאת היתה ההצלה שלי- שבועיים כולל שבתות שמגיע אליך אוכל חם הביתה.
הגדילו לעשות בחב"ד והבנתי שיש את זה בעוד קהילות שאת משלמת דמי חבר של 15 שח בחודש וכשאת יולדת את מקבלת ארוחת בוקר וצהריים לתקופה יחד עם בייביסיטר ושעות ניקיון... הלוואי עלי. כמובן שאצל דוסות שיולדות כל שנה שנתיים זה הצלת נפשות ממש.
בינתיים כשיש יולדת שרוצים לקנות לה מתנה ויש כמה נשים גיליתי שהמתנה הטובה ביותר זה פשוט לשלם לעוזרת בת טובה ולעדכן אותה שיש לה שעות ניקיון מראש. אם יש ביייביסיטר קבועה לילדים שהאמא סומכת אז גם כמה שעות ביביסיטר זאת מתנה נהדרת.

מיקה 770

New member
יש לי חברות בכפר חב"ד

שיש להן שירות ניקיון, בייביסיטר, אוכל (בוקר, צהריים), עוגות על בסיס שבועי, קוסמטיקאית שמגיעה פעמיים - מתי שהן בוחרות (שני שוברים).

וכל זה מתפרס על המון זמן אחרי הלידה.

כשליוויתי את חברתי הבייתה, הבית שלה היה מבריק!
העוזרת ששכרו בשבילה הגיעה פעמיים בשבוע- (לאחר מכן).
הייתה עוגה על השולחן שהכינה אחת השכנות, שני הילדים שלה היו יחד עם הבייביסיטר ששכרו בשבילה, היא הכינה עם הילדים בלונים וקישוטים לכבוד האח(הבייביסיטר היא הקבועה של המשפחה, רק שעכשיו הם לא שילמו אלא מי שדואג לכל זה- שילם), הדלת הייתה מקושטת בברכות של כל החברות - פשוט מדהים!

יומיים אחרי זה שוחחתי איתה, שאלתי אותה אם היא צריכה עזרה והיא אמרה שהיא אוכלת ארוחת בוקר חמה שמביאים לה, והארוחת צהריים מגיעה כמו שעון שווצרי- חמה ומזינה לה ולילדיה.

פשוט תענוג- הלוואי על כולנו!

חוזרת א

New member
באמת הלוואי על כולנו

איזה כיף זה לחזור הביתה ולדעת שאת לא צריכה להתעסק עם הדברים האלה אלא שיש מי שדואג לזה ואת פנויה לנוח ולהיות עם התינוק...

חוזרת א

New member
אמרתי שזה קיים בעיקר בקהילות דתיות

לא רק בקהילות דתיות. אבל כמו שאת רואה אצל הדתיות זה ברור שיש דבר כזה ולרב הבנות החילוניות לא. חברות שלי חילוניות היו בהלם כשאמרתי להן שנותנים לי ארוחת צהריים במשך שבועיים וכמה עוגות היו לי במקפיא. אצלנו זה במקום מתנה שאצל החילונים זה יותר רווח. אם אני אתן מתנה גדולה לכל חברה שיולדת הלכה המשכורת אז ככה מראים תשומת לב ואכפתיות וזה גם יותר זול...

גם אצלנו זה ככה...

יש אצלנו "וועדת חסד" עם תת ועדה של "וועדת יולדות".
כל יולדת מקבלת אוכל למשך שבוע-שבועיים ראשונים מהגעתה הביתה לה ולכל בני המשפחה (ויש פה כאלה גם עם 7 ילדים ויותר חח) וגם אוכל לשבת....

hanna2203

New member
לא רק בקהילות דתיות

גם אצלנו בקיבוץ זה קיים, יוזמה מדהימה ומאוד עוזרת, יש תורנות של חודשיים כל יום מישהו אחר מביא

מכל מקום, פשוט מתארגנים בבניין או בשכונה ומגיעה שעתה של כל אחת לקבל עזרה וגם לתת

תושה

New member
בגן הילדים של חברה שלי זה ככה

בחודש שאחרי לידה, עושים לוח על הקיר, וכל משפחה מביאה ארוחת צהריים מבושלת פעם אחת במהלך התקופה. מנהג פשוט מקסים בעיני.

גם אצלנו יש משהו דומה

לבית חב"ד אצלנו יש הסכם עם מוסד אקדמאי בשכונה שלנו,
שכל יולדת יכולה לקבל מאותו מוסד במשך שבוע (ואם רוצים אז יותר) ארוחת צהריים לכל השבוע לכל המשפחה.
וזה עוזר מאוד.
ובנוסף הבית חב"ד הזה גם נותן עוגה לשבת ומתנה

ronron1122

New member
מנסה להיזכר בתפריט שלפני שנתיים

לזניה - יוצאת מעולה בחימום
קציצות מכל המינים וכל הסוגים... (בקר, עוף, דגים)הפירה ליד לוקח בדיוק 10 דקות להכין
פשטידות - קישואים, פטריות, בטטה
מממממממ... מה עוד?
תבשיל צילי קונקורנה
וואי...איך זה עזר לנו...ממש הציל אותנו לפחות בשבוע הראשון של החזרה הביתה בתוספת לכמה משלוחי טייק אווי שפינקו אותנו...
מומלץ ביותר!!!

מושלמו

New member
גם ירקות קפואים הולכים טוב

לפני ההריון אכלתי הרבה חזה עוף של מאמא עוף שהייתי מוציאה מהפריזר ושמה בטוסטר אובן וגם לקטי ירקות של סנפרוסט ודומיהם, שאפשר להפשיר במיקרו ולאכול ככה או להקפיץ אחרי זה בשמן זית. שעועית ירוקה גם אפשר לשדרג עם שקדים טבעיים, בצל סגול וגזר מוקפצים ביחד במחבת.

כל זה זריז ומהיר, ואני רוצה לחזור לזה אחרי הלידה כדי גם לעזור לירידה במשקל... שאזדקק לה מאד.

אני מאוד מאוד בעד. וככה זה נראה

ואני מאוד מזדהה עם סוף המשפט שלך - כשאין כוח אפילו לבקש שיכינו לך, כי זה בדיוק מה שקרה לי בלידה הראשונה: הייתי כל כך אפופה שלא הבנתי שזה מה שאני צריכה לבקש. היה כל כך פשוט להגיד אמא תכיני לי XYZ, פשוט לא עלה על דעתי...
ברור שבלידה השניה כבר לא חזרתי על הטעות הזאת. הפריזר היה מלא ומצוייד לגמרי.
ההגיון - דברים שאפשר לאכול גם כשהם קרים, ביד, עם תינוק על הידיים, עדיף בלי רוטב. במקביל, דברים לארוחת ערב כי לא רציתי להתעסק עם זה מצד אחד וגם לא רציתי לשנות יותר מדי לבכור. שיהיה לו ארוחות ערב כמו שהוא רגיל, עם האוכל שהוא רגיל ולא פרוסה /חביתה כל יום.
לאור זה, תפריט - שניצלים בכמה סוגים של ציפויים לגיוון, קציצות מטוגנות יבשות מכמה סוגים (עוף עם בטטה, בקר, מין קלופסים אישיים מהודו), קצת פסטה בולונז שנשארה, במנות אישיות, כדורי בשר ברוטב עגבניות שאני מקפיאה בתבנית מאפינס מסיליקון וכשהם קופאים מעבירה לשקית. ככה אפשר להוציא מנה אישית ולחמם, ושאריות אוכל סיני שהיה לי קרייבינג אליו בהריון...
.
לארוחת ערב - באותו שלב תבנית קטנה של פשטידה הספיקה לנו לשתי ארוחות ערב. אז היו לנו 3-4 תבניות כאלו, עוד 12 מנות אישיות בתבנית מאפינס, ופסטה שאני שופכת עליה קצת מים רותחים ומסננת וזה יוצא בדיוק בטמפרטורה שהילדים שלי אוהבים, כלומר איכס פושר ורטוב כזה.

היהי מעולה ומומלץ בחום.

Apfelwein

New member
אין בעיה להקפיא בטטה?

כי אני יודעת למשל שתפו"א לא כדאי להקפיא..

את לא מקפיאה בטטה

אני מדברת על קציצות עוף ובטטה של ניקי ב'. הבטטה מעוכה ומעורבת בבשר הטחון. זה לא קשור להקפאת תפו"א כמו שהם.

אני לא רוצה לשבור כאן מיתוסים

אבל אני חייבת :)
אני לא הצטיידתי באוכל מוכן. מה שכן עשיתי קניות שלא יחסר כלום בבית
ובשבוע הראשון אחרי הלידה בעלי נשאר איתי כך שתמיד אחד מאיתנו יכל להכין אוכל
ובשבועות שאחרי תמיד יש חלונות זמן כשהקטן (בן שש שבועות עכשיו) ישן להכין אוכל
לנקות לעשו כביסה ומה לא...
כך שבשבילי זה היה מיותר ההצטיידות הזאת

למעלה