הכנת אוכל לקראת הלידה

mitmit11

New member
הכנת אוכל לקראת הלידה

אז כוווולם (גם אני
) מייעצים להכין מלאי של מזון לשואה גרעינית או סתם לתקופה שלאחר הלידה בה אין לכן זמן ללכת לקנות משהו, להכין משהו או, במקרים קיצוניים, אין לכן כוח אפילו לבקש שיכינו לכן...
.
בואו נחלוק רעיונות ל:
מזון שיוצא סבבה בחימום לאחר הקפאה
מתכונים קלילים ומהירים
טיפים כלליים לגבי אוכל לאחר הלידה
גם שיטות לניצול הסביבה יתקבלו בברכה

שתפו, שתפו - למענכן ולמען הדורות הבאים

mitmit11

New member
פותחת עם כמה הצעות

קודם כל - אורז. מוקפא מעולה ולמרות שזה בישול קצרצר עדיף לחסוך אותו.
רטבים לפסטה - לי תמיד פסטה מופשרת די דוחה אז אותה מכינים במקום (בכמות לכמה ימים). רוטבים לעומת זאת, בייחוד אלה על בסיס רוטב עגבניות, מוקפאים מעולה.
שניצלים. יש הגורסים שלצפות ולהקפיא ואז ברגע האמת נשאר רק לטגן. אני אישית עושה הכל מראש. מקפיאה כל שניים עטופים בנייר כסף ואז ההפשרה - רק בתנור (במיקרו זה יוצא מושי ורך כזה
).
תמיד, אבל תמיד(
) שיהיה לחם פרוס/לחמניות/פיתות בפריזר. תמיד.
קציצות מטוגנות מופשרות מעולה. קציצות ברוטב קצת פחות אבל עדיין סבבה.
לטובת היולדות בימים קרירים יותר - מרק. מרק מוקפא מעולה.
עוגות שמרים - מתכון פה, תמונה פה

ארטיקים מפירות - לרסק תערובת פירות כלשהו, אפשר להוסיף קצת יוגורט לבן ולהקפיא בתבניות ארטיק. מרענן, כייפי, מהיר וטעים

הערות כלליות:
חשוב להצטייד במלא כלים קטנים להקפאה כדי להקפיא כמות של מנה-שתיים ולא יותר מזה ביחד (כאילו, לא מספיק מעצבן שנוזלים לי הציצים ואני לא ישנה אז גם לאכול אותו דבר במשך שבוע
אין מצב...)
יש לחדש את מלאי המגנטים על המקרר. להזמין אוכל זו לא בושה - זו ברכה
רק קחו בחשבון שהשליח יזמזם בפעמון בדיוק חצי דקה אחרי שהילד נרדם...

לצייד את בן/בת הזוג בשם וכתובת של מקום או שניים שמכינים אוכל ביתי. לפעמים מה שהכי בא לך זה דווקא קובה וקוסקוס. אז קונים.
לצייד את המקפיא בדברים מהירים אך מזינים יחסית כמו שניצלונים, טבעות עוף, קרפלעך, ניוקי, צ'יפס לתנור (לא ממש מזין אבל מילא) וכו'.
לצייד את המקרר בהרבה פירות וירקות טריים. לנשנוש בין האכלות או תוך כדי (וככה נמנעים מבליסת שטויות) ולהעשרת התפריט והתזונה. מומלץ לקבוע לחצי שגרה של הכנת קופסא מלאה בירקות חתוכים כדי שאת לא תצטרכי לעבוד קשה.

ולפינת הבונוס: להתמסכן במהלך ההריון ולאלץ את החצי ללמוד לבשל דברים שאת אוהבת. אחרי הלידה היכולת לא תיעלם ותוכלי "לשחק" על זה (כשהייתי בהריון היית מבשל לי כל הזמן... זהו - ילדתי, הכל נגמר?
)

עוד נושא שלא חשבתי עליו... אמא'לה

איזה מזל שאנחנו עוברים דירה ליד אמא. אין כמו אמא. בחיי. הייתי צריכה להיות בהריון כדי להבין את זה ככה

mitmit11

New member
וכשאמא מבשלת לא משהו....

אז צריך לעשות לבד

בשביל זה אנחנו פה

חח גם היא לא בדיוק שפית דגולה

אבל יותר טובה מאיתנו זה בטוח, שנינו עם ידיים שמאליות ובלי רצון רב להסתער על המטבח. חבל שזה ככה. מקווה שנלמד תוך כדי תנועה כי גם אנחנו מוציאים יותר מדי כסף על אוכל בחוץ ואוכל רע בחוץ

mitmit11

New member
אמא שלי מאלה ששורפים אורז

ולא בצורה שטעים לגרד מהתחתית של הסיר... למזלה היא התחתנה טוב. פעמיים
גם אבא שלי וגם בעלה הנוכחי מבשלים אליפות (וכבר שיריינתי אצלם הזמנות לאחרי הלידה
)

שושנית23

New member
מה שעושים אצלנו בקהילה

חוץ מרעיונות לאוכל טוב, יש לי רעיון שמשתמשים בו בקהילה שלי, דתיים אמריקאיים - http://www.mealtrain.com/, זה די פשוט לעשות כשיודעים לקרוא אנגלית...
פשוט אחת החברות הטובות של היולדת פותחת את השרשרת ומעדכנת את כל הפרטים (איזה אוכל לא להכין, כמה ילדים יש במשפחה, כמה אנשים צריכים לאכול את המנות, מה הכי אוהבים, לכמה ימים רוצים את העזרה באוכל, מגבלות כשרות וכו' וכו'.. ) ואז שולחת מייל לכל החברים, קרובי משפחה, שכנים.. כל מי שאולי יהיה שמח לעזור בארוחה למשפחה שזה עתה התרחבה, ואז כל אחד בוחר לו תאריך להכין ארוחה, ומביא אותה לבית היולדת!! וגם אם יש חורים באמצע זה לא נורא, כי מהניסיון שלי כל אחד מכין כל כך הרבה אוכל, שזה בדרך כלל מספיק ליותר מארוחה אחת!!
בעקרון, אפשר גם בלי האתר, זה מה שהיה לפני שמישהי אצלנו גילתה את האתר, חברה שמונתה אחראית על הארוחות (בדרך כלל הסטנדרט הוא ארוחות לשבוע הראשון אחרי שהיולדת מגיעה הביתה מהבית חולים), והיא מתקשרת לכל מי שנראה לי מתאים, או שולחת מייל ומסדרת לפי מה שנוח לאנשים לעשות. אבל האתר הזה עושה את זה בצורה יותר קלה, כי כל מה שהאחראית צריכה לעשות זה להתחיל ולשלוח מייל, וזה מסתדר מעצמו.

אין אין אין כמו להכין אוכל ליולדת, זה כל כך כל כך כל כך עוזר!!!!

אוכל שיוצא טוב מהמקפיא - כדורי בשר ברוטב אדום.

שושנית23

New member
רק צריך שמישהי אחת תתחיל

ואז היולדת רואה כמממממממה זה עוזר!! ואז היא כל כך שמחה להכין עוד אוכל ליודלות אחרות... בסך הכל עושים אקסטרה אוכל יום אחד... עובדים קצת יותר קשה... זה כל כך שווה את זה!! אצלנו עושים את זה גם לכאלה שמכירים בקושי או לא מכירים בכלל... יש פה המון לידות כל הזמן, ואם מישהי לא יכולה, היא פשוט לא נרשמת.. לא עושים עניין.

שושנית23

New member
כן... תכלס' - כולן אמריקאיות חוץ ממני

פשוט בעלי אמריקאי ואנחנו בקהילה של חוצניקים! זה באמת יותר דבר שקורה בחו"ל, אבל אני לא יודעת למה לא לעשות את זה פה??? אני יודעת שיש לי חברות שגרות בישובים קטנים שפשוט בלי רשימה ובלי הזמנה כל השכנות מביאות אוכל ישר כשיש תינוק (כן, בארץ ישראל!! ) ואפילו השכנה שלי הכינה לי עוגה כשילדתי! (ויש לה ארבעה בבית...). חברה טובה שלי מקבלת ארוחות קבוע משכנה עם 12 ילדים... פשוט צריך שמישהו יתחיל את זה ואז כולם מבינים כמה זה פשוט וכמה זה עוזר....

שושנית23

New member
מוזר אני מבינה... אבל למה לא מתאים?

אני ממש מדגישה כמה זה עזר לי וכמה השכנות והחברות מעריכות את זה שמביאים להן סלט חי וכמה פולקעס... זה באמת לא כזה מסובך...

למעלה