לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
5446554,465 עוקבים אודות עסקים

פורום הריון ולידה - תמיכה

קסם בא לעולם ! אין מראה מדהים יותר ממראה אישה בהריון. אין הרגשה נפלאה יותר מהרגשת תזוזת העובר הקטן בתוכך. אף קטנטן, אוזניים קטנטנות, ידיים, רגליים והכל הכל בתוך בטן עגלגלה ומתוקה שכל כך בא ללטף! נפלא...... עוד שמונה חודשים, שבעה, שישה, חמישה, איך שהזמן עמד מלכת, ארבעה, שלשה, אין כבר כוח, כבד, לוחץ, והופ הנה זה בא! קסם קטן הגיח לאויר העולם, את מתבוננת בו, נדהמת מיופיו, מחוסר האונים שלו,רוצה לחבק, לנשק ולא להרפות, ל ע ו ל ם. הפרי המותר! בפורום זה נעסוק בכל השאלות המטרידות בזמן ההריון, נחווה ביחד את ההתרגשות, נתייעץ, נעזור, נלמד, נדבר, נבכה ונתרגש. בדיקות שגרתיות, בדיקות גנטיות, אולטרסאונד, בדיקות רופא, הלידה, ניתוחים, סיבוכים (לא עלינו טפו טפו טפו) ברית מילה, בריתה ואיך נקרא לילד? הכל על הכל אז..... ברוכות הבאות וקדימה לעבודה וכמה פרטים טכניים שחשובים לא פחות! בכל עמוד נכנסות רק 15 הודעות ראשיות. כל הודעה חדשה נשלחת לראש העמוד הראשון, וגם הודעה שמגיבים אליה מוקפצת לראש העמוד הראשון. שאר ההודעות יורדות למטה, עד שהן עוברות לדף הבא, ובסוף, נכנסות לארכיון. שרשורים הם הודעות המגיבות להודעה בפורום. אם רוצים להגיב להודעה שנכתבה יש לשרשר להודעה המקורית ולא לפתוח הודעה חדשה. הודעות בנושאים דומים יש לשרשר גם כן, כי לפעמים תשובה אחת יכולה לעניין או להיות רלוונטית לשואלות נוספות, וגם כדי שהודעות אחרונות לא ידחקו לדף הבא. לתשומת ליבכן תודה! 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הריון ולידה - תמיכה

קסם בא לעולם ! אין מראה מדהים יותר ממראה אישה בהריון. אין הרגשה נפלאה יותר מהרגשת תזוזת העובר הקטן בתוכך. אף קטנטן, אוזניים קטנטנות, ידיים, רגליים והכל הכל בתוך בטן עגלגלה ומתוקה שכל כך בא ללטף! נפלא...... עוד שמונה חודשים, שבעה, שישה, חמישה, איך שהזמן עמד מלכת, ארבעה, שלשה, אין כבר כוח, כבד, לוחץ, והופ הנה זה בא! קסם קטן הגיח לאויר העולם, את מתבוננת בו, נדהמת מיופיו, מחוסר האונים שלו,רוצה לחבק, לנשק ולא להרפות, ל ע ו ל ם. הפרי המותר! בפורום זה נעסוק בכל השאלות המטרידות בזמן ההריון, נחווה ביחד את ההתרגשות, נתייעץ, נעזור, נלמד, נדבר, נבכה ונתרגש. בדיקות שגרתיות, בדיקות גנטיות, אולטרסאונד, בדיקות רופא, הלידה, ניתוחים, סיבוכים (לא עלינו טפו טפו טפו) ברית מילה, בריתה ואיך נקרא לילד? הכל על הכל אז..... ברוכות הבאות וקדימה לעבודה וכמה פרטים טכניים שחשובים לא פחות! בכל עמוד נכנסות רק 15 הודעות ראשיות. כל הודעה חדשה נשלחת לראש העמוד הראשון, וגם הודעה שמגיבים אליה מוקפצת לראש העמוד הראשון. שאר ההודעות יורדות למטה, עד שהן עוברות לדף הבא, ובסוף, נכנסות לארכיון. שרשורים הם הודעות המגיבות להודעה בפורום. אם רוצים להגיב להודעה שנכתבה יש לשרשר להודעה המקורית ולא לפתוח הודעה חדשה. הודעות בנושאים דומים יש לשרשר גם כן, כי לפעמים תשובה אחת יכולה לעניין או להיות רלוונטית לשואלות נוספות, וגם כדי שהודעות אחרונות לא ידחקו לדף הבא. לתשומת ליבכן תודה! 
x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע הניתן בפורום אינו מקצועי, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם בעל מקצוע!
אנא הקפידו לשרשר הודעות בנושאים קשורים. לעיון בנהלי השרשור הקישו כאן.
הפרסום בפורום אסור בהחלט.
המשך >>

לצפיה ב-'הכנת אוכל לקראת הלידה'
הכנת אוכל לקראת הלידה
<< ההודעה הנוכחית
29/07/2012 | 11:15
62
5947
אז כוווולם (גם אני ) מייעצים להכין מלאי של מזון לשואה גרעינית או סתם לתקופה שלאחר הלידה בה אין לכן זמן ללכת לקנות משהו, להכין משהו או, במקרים קיצוניים, אין לכן כוח אפילו לבקש שיכינו לכן....
בואו נחלוק רעיונות ל:
מזון שיוצא סבבה בחימום לאחר הקפאה
מתכונים קלילים ומהירים
טיפים כלליים לגבי אוכל לאחר הלידה
גם שיטות לניצול הסביבה יתקבלו בברכה

שתפו, שתפו - למענכן ולמען הדורות הבאים
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-' פותחת עם כמה הצעות '
פותחת עם כמה הצעות
29/07/2012 | 11:32
8
1518
קודם כל - אורז. מוקפא מעולה ולמרות שזה בישול קצרצר עדיף לחסוך אותו.
רטבים לפסטה - לי תמיד פסטה מופשרת די דוחה אז אותה מכינים במקום (בכמות לכמה ימים). רוטבים לעומת זאת, בייחוד אלה על בסיס רוטב עגבניות, מוקפאים מעולה.
שניצלים. יש הגורסים שלצפות ולהקפיא ואז ברגע האמת נשאר רק לטגן. אני אישית עושה הכל מראש. מקפיאה כל שניים עטופים בנייר כסף ואז ההפשרה - רק בתנור (במיקרו זה יוצא מושי ורך כזה).
תמיד, אבל תמיד() שיהיה לחם פרוס/לחמניות/פיתות בפריזר. תמיד.
קציצות מטוגנות מופשרות מעולה. קציצות ברוטב קצת פחות אבל עדיין סבבה.
לטובת היולדות בימים קרירים יותר - מרק. מרק מוקפא מעולה.
עוגות שמרים - מתכון פה, תמונה פה
ארטיקים מפירות - לרסק תערובת פירות כלשהו, אפשר להוסיף קצת יוגורט לבן ולהקפיא בתבניות ארטיק. מרענן, כייפי, מהיר וטעים

הערות כלליות:
חשוב להצטייד במלא כלים קטנים להקפאה כדי להקפיא כמות של מנה-שתיים ולא יותר מזה ביחד (כאילו, לא מספיק מעצבן שנוזלים לי הציצים ואני לא ישנה אז גם לאכול אותו דבר במשך שבוע אין מצב...)
יש לחדש את מלאי המגנטים על המקרר. להזמין אוכל זו לא בושה - זו ברכה רק קחו בחשבון שהשליח יזמזם בפעמון בדיוק חצי דקה אחרי שהילד נרדם...
לצייד את בן/בת הזוג בשם וכתובת של מקום או שניים שמכינים אוכל ביתי. לפעמים מה שהכי בא לך זה דווקא קובה וקוסקוס. אז קונים.
לצייד את המקפיא בדברים מהירים אך מזינים יחסית כמו שניצלונים, טבעות עוף, קרפלעך, ניוקי, צ'יפס לתנור (לא ממש מזין אבל מילא) וכו'.
לצייד את המקרר בהרבה פירות וירקות טריים. לנשנוש בין האכלות או תוך כדי (וככה נמנעים מבליסת שטויות) ולהעשרת התפריט והתזונה. מומלץ לקבוע לחצי שגרה של הכנת קופסא מלאה בירקות חתוכים כדי שאת לא תצטרכי לעבוד קשה.

ולפינת הבונוס: להתמסכן במהלך ההריון ולאלץ את החצי ללמוד לבשל דברים שאת אוהבת. אחרי הלידה היכולת לא תיעלם ותוכלי "לשחק" על זה (כשהייתי בהריון היית מבשל לי כל הזמן... זהו - ילדתי, הכל נגמר? )
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'טיפים מעולים והעוגת שמרים נראית מדהים!!'
טיפים מעולים והעוגת שמרים נראית מדהים!!
29/07/2012 | 14:48
427
לצפיה ב-'עוד נושא שלא חשבתי עליו... אמא'לה'
עוד נושא שלא חשבתי עליו... אמא'לה
29/07/2012 | 18:00
4
947
איזה מזל שאנחנו עוברים דירה ליד אמא. אין כמו אמא. בחיי. הייתי צריכה להיות בהריון כדי להבין את זה ככה
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'וכשאמא מבשלת לא משהו....'
וכשאמא מבשלת לא משהו....
30/07/2012 | 06:56
3
657
אז צריך לעשות לבד
בשביל זה אנחנו פה
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'חח גם היא לא בדיוק שפית דגולה'
חח גם היא לא בדיוק שפית דגולה
30/07/2012 | 10:06
2
451
אבל יותר טובה מאיתנו זה בטוח, שנינו עם ידיים שמאליות ובלי רצון רב להסתער על המטבח. חבל שזה ככה. מקווה שנלמד תוך כדי תנועה כי גם אנחנו מוציאים יותר מדי כסף על אוכל בחוץ ואוכל רע בחוץ
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אמא שלי מאלה ששורפים אורז '
אמא שלי מאלה ששורפים אורז
30/07/2012 | 10:43
1
416
ולא בצורה שטעים לגרד מהתחתית של הסיר... למזלה היא התחתנה טוב. פעמיים גם אבא שלי וגם בעלה הנוכחי מבשלים אליפות (וכבר שיריינתי אצלם הזמנות לאחרי הלידה )
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'כיף לך (ולה) :)'
כיף לך (ולה) :)
30/07/2012 | 11:01
77
לצפיה ב-'שרשור מהמם ומןעיל-שאפו!'
שרשור מהמם ומןעיל-שאפו!
30/07/2012 | 09:02
1
138
לצפיה ב-'מה שעושים אצלנו בקהילה'
מה שעושים אצלנו בקהילה
29/07/2012 | 11:40
20
1538
חוץ מרעיונות לאוכל טוב, יש לי רעיון שמשתמשים בו בקהילה שלי, דתיים אמריקאיים - http://www.mealtrain.com/, זה די פשוט לעשות כשיודעים לקרוא אנגלית...
פשוט אחת החברות הטובות של היולדת פותחת את השרשרת ומעדכנת את כל הפרטים (איזה אוכל לא להכין, כמה ילדים יש במשפחה, כמה אנשים צריכים לאכול את המנות, מה הכי אוהבים, לכמה ימים רוצים את העזרה באוכל, מגבלות כשרות וכו' וכו'.. ) ואז שולחת מייל לכל החברים, קרובי משפחה, שכנים.. כל מי שאולי יהיה שמח לעזור בארוחה למשפחה שזה עתה התרחבה, ואז כל אחד בוחר לו תאריך להכין ארוחה, ומביא אותה לבית היולדת!! וגם אם יש חורים באמצע זה לא נורא, כי מהניסיון שלי כל אחד מכין כל כך הרבה אוכל, שזה בדרך כלל מספיק ליותר מארוחה אחת!!
בעקרון, אפשר גם בלי האתר, זה מה שהיה לפני שמישהי אצלנו גילתה את האתר, חברה שמונתה אחראית על הארוחות (בדרך כלל הסטנדרט הוא ארוחות לשבוע הראשון אחרי שהיולדת מגיעה הביתה מהבית חולים), והיא מתקשרת לכל מי שנראה לי מתאים, או שולחת מייל ומסדרת לפי מה שנוח לאנשים לעשות. אבל האתר הזה עושה את זה בצורה יותר קלה, כי כל מה שהאחראית צריכה לעשות זה להתחיל ולשלוח מייל, וזה מסתדר מעצמו.

אין אין אין כמו להכין אוכל ליולדת, זה כל כך כל כך כל כך עוזר!!!!

אוכל שיוצא טוב מהמקפיא - כדורי בשר ברוטב אדום.

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'וואו! איזה חברות טובות יש לך! '
וואו! איזה חברות טובות יש לך!
29/07/2012 | 13:11
15
248
לצפיה ב-'רק צריך שמישהי אחת תתחיל'
רק צריך שמישהי אחת תתחיל
29/07/2012 | 14:40
14
569
ואז היולדת רואה כמממממממה זה עוזר!! ואז היא כל כך שמחה להכין עוד אוכל ליודלות אחרות... בסך הכל עושים אקסטרה אוכל יום אחד... עובדים קצת יותר קשה... זה כל כך שווה את זה!! אצלנו עושים את זה גם לכאלה שמכירים בקושי או לא מכירים בכלל... יש פה המון לידות כל הזמן, ואם מישהי לא יכולה, היא פשוט לא נרשמת.. לא עושים עניין.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'איפה הקהילה שלכם שושנית??'
איפה הקהילה שלכם שושנית??
29/07/2012 | 14:56
8
167
לצפיה ב-'ירושלים... מה זה כל כך מוזר??'
ירושלים... מה זה כל כך מוזר??
29/07/2012 | 15:17
7
174
לצפיה ב-'חח ממש לא חשבתי את מדברת על חו"ל'
חח ממש לא חשבתי את מדברת על חו"ל
29/07/2012 | 15:23
1
142
לצפיה ב-'כן... תכלס' - כולן אמריקאיות חוץ ממני'
כן... תכלס' - כולן אמריקאיות חוץ ממני
29/07/2012 | 15:26
458
פשוט בעלי אמריקאי ואנחנו בקהילה של חוצניקים! זה באמת יותר דבר שקורה בחו"ל, אבל אני לא יודעת למה לא לעשות את זה פה??? אני יודעת שיש לי חברות שגרות בישובים קטנים שפשוט בלי רשימה ובלי הזמנה כל השכנות מביאות אוכל ישר כשיש תינוק (כן, בארץ ישראל!! ) ואפילו השכנה שלי הכינה לי עוגה כשילדתי! (ויש לה ארבעה בבית...). חברה טובה שלי מקבלת ארוחות קבוע משכנה עם 12 ילדים... פשוט צריך שמישהו יתחיל את זה ואז כולם מבינים כמה זה פשוט וכמה זה עוזר....
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מוזר לא מתאים. נקרא לזה - נדיר במחוזותינו.'
מוזר לא מתאים. נקרא לזה - נדיר במחוזותינו.
29/07/2012 | 15:24
4
161
לצפיה ב-'מוזר אני מבינה... אבל למה לא מתאים?'
מוזר אני מבינה... אבל למה לא מתאים?
29/07/2012 | 15:27
3
392
אני ממש מדגישה כמה זה עזר לי וכמה השכנות והחברות מעריכות את זה שמביאים להן סלט חי וכמה פולקעס... זה באמת לא כזה מסובך...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'היא התכוונה שהמושג "מוזר" לא מתאים,אלא "נדיר"'
היא התכוונה שהמושג "מוזר" לא מתאים,אלא "נדיר"
29/07/2012 | 16:16
2
93
לצפיה ב-'אהההה!! הבנתי... סליחה על חוסר ההבנה!'
אהההה!! הבנתי... סליחה על חוסר ההבנה!
29/07/2012 | 16:23
77
לצפיה ב-'זה נמצא בעיקר בקהילות דתיות'
זה נמצא בעיקר בקהילות דתיות
30/07/2012 | 06:33
4
264
זכיתי לגור בשלוש קהילות מקסימות דתיות גם בדרום גם בהתנחלות וגם בצפון ובכולם רווחת השיטה הזאת שאין לי מושג מה הייתי עושה בלעדיה.
אני גרה רחוק מהמשפחה וזאת היתה ההצלה שלי- שבועיים כולל שבתות שמגיע אליך אוכל חם הביתה.
הגדילו לעשות בחב"ד והבנתי שיש את זה בעוד קהילות שאת משלמת דמי חבר של  15 שח בחודש וכשאת יולדת את מקבלת ארוחת בוקר וצהריים לתקופה יחד עם בייביסיטר ושעות ניקיון... הלוואי עלי. כמובן שאצל דוסות שיולדות כל שנה שנתיים זה הצלת נפשות ממש.
בינתיים כשיש יולדת שרוצים לקנות לה מתנה ויש כמה נשים גיליתי שהמתנה הטובה ביותר זה פשוט לשלם לעוזרת בת טובה ולעדכן אותה שיש לה שעות ניקיון מראש. אם יש ביייביסיטר קבועה לילדים שהאמא סומכת אז גם כמה שעות ביביסיטר זאת מתנה נהדרת.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'יש לי חברות בכפר חב"ד'
יש לי חברות בכפר חב"ד
30/07/2012 | 09:19
1
229
שיש להן שירות ניקיון, בייביסיטר, אוכל (בוקר, צהריים), עוגות על בסיס שבועי, קוסמטיקאית שמגיעה פעמיים - מתי שהן בוחרות (שני שוברים).

וכל זה מתפרס על המון זמן אחרי הלידה.

כשליוויתי את חברתי הבייתה, הבית שלה היה מבריק!
העוזרת ששכרו בשבילה הגיעה פעמיים בשבוע- (לאחר מכן).
הייתה עוגה על השולחן שהכינה אחת השכנות, שני הילדים שלה היו יחד עם הבייביסיטר ששכרו בשבילה, היא הכינה עם הילדים בלונים וקישוטים לכבוד האח(הבייביסיטר היא הקבועה של המשפחה, רק שעכשיו הם לא שילמו אלא מי שדואג לכל זה- שילם), הדלת הייתה מקושטת בברכות של כל החברות - פשוט מדהים!

יומיים אחרי זה שוחחתי איתה, שאלתי אותה אם היא צריכה עזרה והיא אמרה שהיא אוכלת ארוחת בוקר חמה שמביאים לה, והארוחת צהריים מגיעה כמו שעון שווצרי- חמה ומזינה לה ולילדיה.

פשוט תענוג- הלוואי על כולנו!

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'באמת הלוואי על כולנו '
באמת הלוואי על כולנו
06/08/2012 | 06:48
96
איזה כיף זה לחזור הביתה ולדעת שאת לא צריכה להתעסק עם הדברים האלה אלא שיש מי שדואג לזה ואת פנויה לנוח ולהיות עם התינוק...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'זה קיים בגן של חברתי - לב תל אביב, חילונים '
זה קיים בגן של חברתי - לב תל אביב, חילונים
31/07/2012 | 09:28
1
79
לצפיה ב-'אמרתי שזה קיים בעיקר בקהילות דתיות'
אמרתי שזה קיים בעיקר בקהילות דתיות
06/08/2012 | 06:51
200
לא רק בקהילות דתיות. אבל כמו שאת רואה אצל הדתיות זה ברור שיש דבר כזה ולרב הבנות החילוניות לא. חברות שלי חילוניות היו בהלם כשאמרתי להן שנותנים לי ארוחת צהריים במשך שבועיים וכמה עוגות היו לי במקפיא. אצלנו זה במקום מתנה שאצל החילונים זה יותר רווח. אם אני אתן מתנה גדולה לכל חברה שיולדת הלכה המשכורת אז ככה מראים תשומת לב ואכפתיות וזה גם יותר זול...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'גם אצלנו זה ככה... '
גם אצלנו זה ככה...
29/07/2012 | 16:16
426
יש אצלנו "וועדת חסד" עם תת ועדה של "וועדת יולדות".
כל יולדת מקבלת אוכל למשך שבוע-שבועיים ראשונים מהגעתה הביתה לה ולכל בני המשפחה (ויש פה כאלה גם עם 7 ילדים ויותר חח) וגם אוכל לשבת....
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לא רק בקהילות דתיות'
לא רק בקהילות דתיות
30/07/2012 | 13:38
191
גם אצלנו בקיבוץ זה קיים, יוזמה מדהימה ומאוד עוזרת, יש תורנות של חודשיים כל יום מישהו אחר מביא

מכל מקום, פשוט מתארגנים בבניין או בשכונה ומגיעה שעתה של כל אחת לקבל עזרה וגם לתת
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'בגן הילדים של חברה שלי זה ככה'
בגן הילדים של חברה שלי זה ככה
31/07/2012 | 09:25
155
בחודש שאחרי לידה, עושים לוח על הקיר, וכל משפחה מביאה ארוחת צהריים מבושלת פעם אחת במהלך התקופה. מנהג פשוט מקסים בעיני.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'גם אצלנו יש משהו דומה'
גם אצלנו יש משהו דומה
31/07/2012 | 09:59
124
לבית חב"ד אצלנו יש הסכם עם מוסד אקדמאי בשכונה שלנו,
שכל יולדת יכולה לקבל מאותו מוסד במשך שבוע (ואם רוצים אז יותר) ארוחת צהריים לכל השבוע לכל המשפחה.
וזה עוזר מאוד.
ובנוסף הבית חב"ד הזה גם נותן עוגה לשבת ומתנה
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מנסה להיזכר בתפריט שלפני שנתיים'
מנסה להיזכר בתפריט שלפני שנתיים
29/07/2012 | 11:40
678
לזניה - יוצאת מעולה בחימום
קציצות מכל המינים וכל הסוגים... (בקר, עוף, דגים)הפירה ליד לוקח בדיוק 10 דקות להכין
פשטידות - קישואים, פטריות, בטטה
מממממממ... מה עוד?
תבשיל צילי קונקורנה
וואי...איך זה עזר לנו...ממש הציל אותנו לפחות בשבוע הראשון של החזרה הביתה בתוספת לכמה משלוחי טייק אווי שפינקו אותנו...
מומלץ ביותר!!!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'גם ירקות קפואים הולכים טוב'
גם ירקות קפואים הולכים טוב
29/07/2012 | 12:57
514
לפני ההריון אכלתי הרבה חזה עוף של מאמא עוף שהייתי מוציאה מהפריזר ושמה בטוסטר אובן וגם לקטי ירקות של סנפרוסט ודומיהם, שאפשר להפשיר במיקרו ולאכול ככה או להקפיץ אחרי זה בשמן זית. שעועית ירוקה גם אפשר לשדרג עם שקדים טבעיים, בצל סגול וגזר מוקפצים ביחד במחבת.

כל זה זריז ומהיר, ואני רוצה לחזור לזה אחרי הלידה כדי גם לעזור לירידה במשקל... שאזדקק לה מאד.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני מאוד מאוד בעד. וככה זה נראה '
אני מאוד מאוד בעד. וככה זה נראה
29/07/2012 | 13:12
5
1757
ואני מאוד מזדהה עם סוף המשפט שלך - כשאין כוח אפילו לבקש שיכינו לך, כי זה בדיוק מה שקרה לי בלידה הראשונה: הייתי כל כך אפופה שלא הבנתי שזה מה שאני צריכה לבקש. היה כל כך פשוט להגיד אמא תכיני לי XYZ, פשוט לא עלה על דעתי...
ברור שבלידה השניה כבר לא חזרתי על הטעות הזאת. הפריזר היה מלא ומצוייד לגמרי.
ההגיון - דברים שאפשר לאכול גם כשהם קרים, ביד, עם תינוק על הידיים, עדיף בלי רוטב. במקביל, דברים לארוחת ערב כי לא רציתי להתעסק עם זה מצד אחד וגם לא רציתי לשנות יותר מדי לבכור. שיהיה לו ארוחות ערב כמו שהוא רגיל, עם האוכל שהוא רגיל ולא פרוסה /חביתה כל יום.
לאור זה, תפריט - שניצלים בכמה סוגים של ציפויים לגיוון, קציצות מטוגנות יבשות מכמה סוגים (עוף עם בטטה, בקר, מין קלופסים אישיים מהודו), קצת פסטה בולונז שנשארה, במנות אישיות, כדורי בשר ברוטב עגבניות שאני מקפיאה בתבנית מאפינס מסיליקון וכשהם קופאים מעבירה לשקית. ככה אפשר להוציא מנה אישית ולחמם, ושאריות אוכל סיני שהיה לי קרייבינג אליו בהריון... .
לארוחת ערב - באותו שלב תבנית קטנה של פשטידה הספיקה לנו לשתי ארוחות ערב. אז היו לנו 3-4 תבניות כאלו, עוד 12 מנות אישיות בתבנית מאפינס, ופסטה שאני שופכת עליה קצת מים רותחים ומסננת וזה יוצא בדיוק בטמפרטורה שהילדים שלי אוהבים, כלומר איכס פושר ורטוב כזה.
היהי מעולה ומומלץ בחום.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'הרוטב בתבנית מאפינס = גאונות אימצתי'
הרוטב בתבנית מאפינס = גאונות אימצתי
29/07/2012 | 13:17
1
256
לצפיה ב-' גאוני!'
גאוני!
29/07/2012 | 22:57
74
לצפיה ב-'אין בעיה להקפיא בטטה?'
אין בעיה להקפיא בטטה?
29/07/2012 | 14:00
2
466
כי אני יודעת למשל שתפו"א לא כדאי להקפיא..
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'תפו"א וגזר - בלעעעע איכס קפוא'
תפו"א וגזר - בלעעעע איכס קפוא
29/07/2012 | 15:18
430
אבל בטטה לדעתי זה בסדר גמור!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'את לא מקפיאה בטטה'
את לא מקפיאה בטטה
29/07/2012 | 16:07
476
אני מדברת על קציצות עוף ובטטה של ניקי ב'. הבטטה מעוכה ומעורבת בבשר הטחון. זה לא קשור להקפאת תפו"א כמו שהם.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני לא רוצה לשבור כאן מיתוסים '
אני לא רוצה לשבור כאן מיתוסים
29/07/2012 | 13:35
5
1323
אבל אני חייבת :)
אני לא הצטיידתי באוכל מוכן. מה שכן עשיתי קניות שלא יחסר כלום בבית
ובשבוע הראשון אחרי הלידה בעלי נשאר איתי כך שתמיד אחד מאיתנו יכל להכין אוכל
ובשבועות שאחרי תמיד יש חלונות זמן כשהקטן (בן שש שבועות עכשיו) ישן להכין אוכל
לנקות לעשו כביסה ומה לא...
כך שבשבילי זה היה מיותר ההצטיידות הזאת
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'כשהקטן ישן (פיספסתי)'
כשהקטן ישן (פיספסתי)
29/07/2012 | 13:36
310
לצפיה ב-'זה בדיוק מה שהיה לי בלידה הקודמת'
זה בדיוק מה שהיה לי בלידה הקודמת
29/07/2012 | 13:46
838
אבל עכשיו עם ילד בן שנתיים בבית והניסיון נראה לי שעדיף להכין. תמיד יהיה מי שיאכל
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'לא לכל אחת יש אנרגיה להכין ארוחות בריאות'
לא לכל אחת יש אנרגיה להכין ארוחות בריאות
29/07/2012 | 15:31
1
646
אחרי לידה. אני ברוך ה' ילדתי בלידה מהירה, ללא כל סיבוך, ללא כל אפידורל, עם קריעות קטנות ומעט תפרים... וממש ממש ממש לא היה לי כוח להכין משהו בריא ומזין אחרי הלידה. מה שהציל אותי זה החברות שהביאו לי אוכל בריא כל יום... ולדעתי הפעם אני גם אכין לי כמה מנות של אוכל במקפיא... כי עכשיו גם יהיה לי את הגדול בבית...
בקיצור... תחשבי אם מישהי עוברת לידה קשה, ניתוח קיסרי, מרגישה לא טוב? ואני הרגשתי מצוין... יחסית... פשוט הייתי אחרי לידה... אז מה זה יכול להזיק שיש קצת אוכל במקפיא? מה הפסדת בזה שיש לך אופציה לעשות את זה מהר ולנוח קצת?
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'את צודקת אבל'
את צודקת אבל
30/07/2012 | 13:05
273
מצד שני זה נחמד אם יש משהו נוסף שמעסיק אותך בבית חוץ מהטיפול בתינוק.
גם אני הייתי מאוד עייפה בשבוע הראשון וזה מה שדרבן אותי לקום מהספה ולעשות משהו.
לבשל או להכין עוגות ועוגיות למבקרים זה הכיף שלי
כמובן שהיה לי גם מזל שהתינוקי אפשר לי את זה. אבל זה באמת מאוד תלוי
בלידה ובמצב הפיזי והנפשי של היולדת. כל אחת צריכה לעשות מה שטוב לה לנפש!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'זה כשיש לך מזל ויש לך קטנצ'יק שישן'
זה כשיש לך מזל ויש לך קטנצ'יק שישן
29/07/2012 | 23:38
353
אבל לא כל תינוק נולד כזה.....
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'הכנת אוכל מוכן'
הכנת אוכל מוכן
29/07/2012 | 14:16
650
בהריון הראשון שלי לא הכנתי כלום ותוך שבוע מצאתי את עצמי  מורעבת עם תינוק צורח על הידיים
לכן בהריון השני הכנתי כדלקמן

- שניצלים - רגילים, וגם אפשר להוסיף רוטב חמוץ - חריף לבלילה, לגוון

- אורז עם שקדים וצימוקים וגם אורז עם אפונה וגזר. ניתן לקנות בחנות של "הכל בדולר" קופסאות שקופות כמו במעדנייה ולהקפיא במנות שיספיקו כל פעם לארוחה אחת, ואז להפשיר לפני הארוחה

-פשטידות - פשטידות בתבנית של מאפינס - ככה אפשר להפשיר כל פעם  אחת לארוחת ערב. הכנתי פשטידות זיתים וטונה

-עוגות. עוגות בחושות פשוטות עוברות הקפאה מצוין ונשארות טריות וטעימות. קניתי תבניות שהן קצת יותר קטנות מאינגליש קייק (בערך חצי אינגליש קייק) והכנתי עוגות קטנות. אפשר להפשיר אם באים אורחים או סתם אם בא משהו טעים. הכנתי עוגות גזר עוגות חלבה ועוד עוגות בחושות

בתאבון!
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אהבתי.. אחלה .רעיון.הכנת אוכל..|עוגה'
אהבתי.. אחלה .רעיון.הכנת אוכל..|עוגה
29/07/2012 | 15:00
525
אז נתחיל..
ב"ה .. חמתי תכין אוכל לקראת לידה.
מה שתכין זה יהיה נהדר.
ועוד..

שניצלים, אורז, שעועית ירוקה , עוף,
פירות, ירקות..
סנדויצים, סלטים, חמוס טחינה... מרגישה שאני כבר במסעדה חחח.
ציפס,מרק.
טיפים כלליים..
לשתות הרבה מים, לאכול מה שיש ולא להתפנק ..ולהגיד תודה ..ולהיות רגועות.. חח לא קל אבל להשתדל סבבה ..שיהיה לנו לידה קלה ובשעה טובה..ותינוקות בריאים אמןן.. וגידול קל ומהנה ובריא הכי  חשוב.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אם יש לכם משפחה נדיבה'
אם יש לכם משפחה נדיבה
29/07/2012 | 15:21
575
כמו אצלי,כל יום מישהו אחר הביא לנו אוכל וגם עכשיו יהיה כך.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'מה שאני הכנתי...'
מה שאני הכנתי...
29/07/2012 | 15:30
1
616
1. עוגות בחושות לאירוח
2. עוגות שמרים לנשמה
3. מאפינס בריאים לארוחת בוקר
4. פשטידות
5. רטבים לפסטה עם ובלי בשר
6. קציצות

חוץ מיזה דאגתי בקניות שיהיו חטיפי אנרגיה ופירות יבשים בבית וכל פעם שאמא שלי באה היא הכינה אוכל אצלי.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'איך שכחתי'
איך שכחתי
29/07/2012 | 17:38
427
עוגות..
לילדים  ולנו...
עוגת שקולד , עוגת בסקוויט..
עוגיות חמאה.. מקוה שהכל יצא לפועל ב"ה.
אה ופיצות.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אני הכנתי בעיקר עוגות וכאלו..'
אני הכנתי בעיקר עוגות וכאלו..
29/07/2012 | 18:09
467
כי התכוננתי למבול המבקרים, תמיד היתה עוגה שבעלי הוציא עם תה/קפה וניגמר הסיפור..
אצלנו אוכל זה לא אישיו, אני מכינה יחד עם דברים אחרים, תמיד יש לנו שניצלים שהכנתי מראש במקרר קפואים (רק לטגן) וגם רוטב בולונז יש תמיד קפוא ומוכן להפשרה, וכל השאר באמת לוקח שנייה להכין (חוץ מתפו"א בתנור או פירה שצריך לקלף, וזה גם ככה לא עובר הקפאה טוב..)
אצלי, בשבוע הראשון אחריי הלידה אמא שלי דאגה למלא לי את המקרר באוכל ממסעדה שמכינה אוכל ביתי, ואח"כ כבר חזרתי להכין לי אוכל ככה בקטנה או שהחמות שלי הביאה מידי פעם ואמא שלי דאגה לי לסיר מרק ענק ו-זהו..
גם ככה הפריזר קטן יחסית ולא יכול להכיל כמות של חודש או פחות מזה, אז אין לי מקום בלאו הכי, ואני לא אוהבת פשטידות מופשרות וכאלה, מבחינתי קערת מרק עגבניות עם אורז או פתיתים עם סלט זו אחלה ארוחת צהריים (במיוחד בחורף)..
הילדון שלי אוכל בגן, בעלי אוכל בעבודה בד"כ, ורק בשישי נשאר לבשל, וזה באמת בקטנה..
מה שכן אני דאגתי שתגיע עוזרת כשהייתי בבי"ח, אז חזרתי לבית מבריק, עשיתי קנייה גדולה בסופר שכללה המון המון ירקות פירות ונשנושים לא משמינים, היו לי המון גבינות ונקניקים ולחם לסנדוויצ'ים וזהו..
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'אז לפני הלידה האחרונה'
אז לפני הלידה האחרונה
29/07/2012 | 18:28
574
מלאתי את המקפיא בכל טוב.
ובסוף השמשתי ברב האוכל לפני הלידה כי חודש תשיעי היה לי פשוט נוראי ומצורצר...

אז עד לאיפוס תפקודי הילדות אכלו קצת ג'אנק שלרב אין פה בבית (שניצלים מוכנים, פיצות קפואות וכו') וקצת ממאכלי אבא שלהם (שהוא מסתדר לא רע במטבח אבל יש לנו גישה חלוקה בכל הנוגע לארוחה מזינה...) וכשהיה לי כח כבר הכנתי כמות שלפחות אוכל לבשל יום כן יום לא.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'יכולה להמליץ'
יכולה להמליץ
29/07/2012 | 19:59
486
מהנסיוןלמה נסיון שלי, שהולך מצויין
בשר תחון להקפאה
רוקדות בשריות, כאשר משתמשים בבצק מוכן וממלאים בבשר תחון, אפשר עם פטריות ואפשר בלי
רוטב עגבניות
טלפון של סופר הקרוב שמוכן לעשות משלוח
כנל גם ירקן
אמא שלי הייתה אצלי פעמיים אחרי הלידה ושבוע רק בישלה והקפיא
חודשים אחרי זה לא הייתי צריכה לעשות כלום
גם ירקות קפואים כמו סנפרוסט הולך מעולה
השנה הם הוציאו מוקפץ סיני ותאילנדית וגם מרקים מאוד מוצלחים
אוכל חם מוכן וזמין מאוד נחוץ בהתחלה אז חשוב להתארגן מראש
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'עוד טיפ להקפאה:'
עוד טיפ להקפאה:
29/07/2012 | 23:30
533
אני מכינה את הפשטידות הרגילות שאני מכינה, אבל רק את המילוי, בלי הבצק, ואופה אותן בצורת בורגר (מועכים לתוך רינג כזה של פנקייק ישר בתבנית הגדולה של התנור, עם נייר אפייה) ומקפיאה.
זה יוצא מעולה בחימום חוזר, בגודל נשלט של מנה סבירה, ונותן הרגשה כזאת של אוכל מוכן קנוי וכייפי אבל הוא בעצם בריא..

הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'השנקל שלי'
השנקל שלי
29/07/2012 | 23:55
536
- אחרי הלידות לא הייתי מסוגלת לאכול בשר או אוכל מתובל.
מאוד אהבתי לאכול מרקי ירקות ועדשים.
-להכין שקדים, אגוזים ופירות יבשים, רצוי פירות אורגנים. זה נשנוש מזין בלי הכנות. ולשים על השולחן שתיים-שלוש קעריות קטנות עם פירות יבשים ואגוזים. היו ימים שלמים שחייתי על זה.
-ירקות בתנור, כאלה שלוקח שלוש דקות לחתוך ולא חייבים לקלף(קישואים, תפ"א עם קליפה דקה, פטריות, בטטה, דלורית, כרובית, בצל) לתבל, לשים בתבנית, כרעיים של עוף מעל ולתנור. 10 דקות עבודה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'פרויקט ההקפאה שלי'
פרויקט ההקפאה שלי
30/07/2012 | 09:37
2
554
אני "הגרלתי" תינוק שלא ישן במשך היום (כן, יש גם כאלה. כן, הרופא אמר שזה בסדר ויש גם כאלה). ולכן היה לי מזל גדול שהכנתי מקפיא מלא. גם בלידה השנייה שהקטנה ישנה כל היום עד גיל שלושה חודשים עדיין לא תמיד התחשק לי לבשל והיה הרבה יותר כיף להוציא מהפריזר ולאכול אוכל מוכן. אין לי ממש מי שיכין לי, ולא כל כך כיף לאכול טייק אווי יותר מידי וגם לא כזה טעים (וזה גם משמין ובדרך כלל לא בריא).
אז הנה מה שהכנתי, אני השתדלתי להכין דברים שנותנים לי פתרון לארוחה מלאה (חלבון, פחממות, ירקות).

לזניה (להקפיא במנות קטנות או לחתוך כמה פעמים בזמן שקופא כדי שיהיה קל להפריד (לרוב שוכחים אז עדיף מנות אישיות).
טונה קסרול (פשטידה של פסטה וטונה), כנל מנות קטנות
קציצות ללא רוטב מכל מיני סוגים. מכינים ומקפיאים במגש גדול ורק אחר כך מעבירים לכלי (ככה לא נדבק ואפשר להפשיר כל פעם אחת),
להחזיק בפריזר כמה חבילות פיתות (יש מעולות גם מחיטה מלאה) ואז פיתה עם קציצה זו ארוחה מלאה שקל לאכול אפילו תוך כדי הנקה (ויש בדיחה כזו, איך מזהים תינוקות יונקים? לפי הפירורים על הראש).
ובכלל כמה חבילות של פיתות או לחמניות/לחם בפריזר ותוך כמה דקות אפילו חביתה עם פיתה זו ארוחה.
פשטידות שאוהבים.
רטבים לפסטה, בולונוז או עגבניות או אפילו רוזה (שמנת עגבניות) יוצא טוב מפריזר. כשמכינים לזניה אפשר להכין כמות בולונוז כפולה ולהקפיא גם אותה. אני אוכלת רטבים לפסטה גם עם פסטה כמובן אבל גם עם אורז או אפילו בורגול (ואז לא צריך אפילו לבשל פשוט משרים קצת במים רותחים).
כל מיני תבשילים של אורז עם עוף בעיקר חתיכות של חזה או פרגית קופאים מצויין.
אני גם קניתי לפני הלידה כמויות גדולות של ירקות קפואים של סנפרוסט ואז הפשרה של כמה שניות במיקרו פלוס כפית רוטב צילי מתוק ויש תוספת ירק בלי מאמץ.
והכנתי גם 2 סוגי רטבים שעמידים לשמירה במקרר (אחד אסייתי ואחד בסגנון ויניגרט, אפשר גם לקנות) שיהיה מוכן לערבוב עם ירקות של סנפרוסט או עם חסה ושוב יש סלט בשניות)
קניתי גם כמות גדולה חתיכות סלמון (או חתיכות קטנות של פילה או מה שנקרא סטייק) ואז מפשירים חצי שעה מחוץ למקרר או אפילו במקרו ומטגנים (אפילו לא צריך שמן) כמה דקות מכל צד על מחבת או פשוט שמים בתנור, אפילו לא חייבים לטבל יותר מידי חוץ ממלח, ויש מנה עיקרית בכלום עבודה וכזו שאפשר לעשות עם התינוק ביד אחת. והאמת שסלמון קופא מצויין, אני חותכת אותו לחתיכות (לפי ה"פלחים" שלו, ומקפיאה במנות אישיות). ואז או שאוכלים אותו כמו שהוא או שמוסיפים לרוטב עגבניות קפוא גם הוא ויחד עם פחממה יש ארוחה מלאה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'האם פסטה מוכנה עוברת טוב בהקפאה?'
האם פסטה מוכנה עוברת טוב בהקפאה?
30/07/2012 | 14:32
1
75
לצפיה ב-'בלזניה, כן.'
בלזניה, כן.
30/07/2012 | 17:12
68
לצפיה ב-'צהרים טובים.'
צהרים טובים.
30/07/2012 | 12:55
337
אני רוצה להכין עוגיות חמאה  למישהי יש מתכון קליל להכנת עוגיות? .. תודה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'סליחה על דברי הכפירה'
סליחה על דברי הכפירה
30/07/2012 | 13:21
3
607
אין אחת פה שלא חושבת שזה בלאחחס???

וכן, כבר ילדתי כמה פעמים בחיי, וגם רעבתי / חייתי על שוקו ועוגיות / חויתי מצוקה שלאחר לידה

ועדיין מזון קפוא - לא עושה לי את זה.

לא שזה רלבנטי, כשמדברים בכמויות אז אופציית ההקפאה היא תלויית מקום, ואיך יכול להיות לי מקום במקפיא גם לכל האוכל הקפוא וגם לחומרי גלם?? גם עכשיו כל פתיחה של המקפיא (להוציא גלידה) מכניסה אותי לסיכון מפולת משמעותית.

בקיצור, נצטרך להסתדר, איכשהוא, אופציית ההקפאה (בהנחה שמזון שנחשק ע"י הילדים שלי בכלל יזכה להגיע למעמד "מוקפא" ) לא ממש עומדת על הפרק.

אבל שיהיה לכולכן בהצלחה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'ברור שעדיף טרי שיצא השניה מהתנור/סיר וכו''
ברור שעדיף טרי שיצא השניה מהתנור/סיר וכו'
30/07/2012 | 13:33
2
440
אני אישית מעדיפה קפוא (אבל ביתי במקור) מאשר לנשנש פירות יבשים ויוגורטים במשך ימים. been there done that לא רוצה לחזור לזה...
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'פירות יבשים ויוגורט עוד שפוי'
פירות יבשים ויוגורט עוד שפוי
30/07/2012 | 14:23
1
420
מסכימה איתך, לא רוצה להגיע לשם, אבל סביר להניח שאני אף פעם לא אגיע ללחיות יומיים על יוגורט ופירות יבשים, אני (ואני מאמינה שיותר נשים הן כמוני מאשר כמוך) פשוט אחיה על פיצה או המבורגרים או כל מיני גאנק אחר שאפשר להזמין במהירות הביתה.
הריון ולידה - תמיכה >>
לצפיה ב-'הסיבה היחידה שלא הזמנתי היא ש...'
הסיבה היחידה שלא הזמנתי היא ש...
30/07/2012 | 14:27
450
...פחדתי שהשליח יגיע כשאני בדיוק מחליפה / מניקה או חלילה כשהילד נרדם סוף סוף והצלצול יעיר אותו...
הריון ולידה - תמיכה >>

הודעות אחרונות

15:24 | 26.09.18 אפריל2019תלמ
15:07 | 26.09.18 טלטל2912
18:45 | 25.09.18 עלמה83
17:27 | 25.09.18 אורחים בפורום
00:09 | 24.09.18 ההיא10
17:39 | 23.09.18 שירה16179
16:00 | 23.09.18 אורחים בפורום
15:05 | 22.09.18 אורחים בפורום
13:39 | 22.09.18 אורחים בפורום
07:44 | 22.09.18 אורחים בפורום
20:31 | 21.09.18 אורחים בפורום
12:00 | 20.09.18 יוחננוף2

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ