מצג עכוז/רוחבי - מה עושים

גזר חי

New member
עונה

איזה קטע.. מלא זמן לא נכנסתי לפורום ועכשיו במקרה התחשק לי... כאילו מישהו קרא לי להפיץ את הבשורה..

האם ביצעתן ניסיונות היפוך אם כן - איזה- לא הספקתי לבצע היפוך. ילדתי ביום הראשון של 36. ההיפוך נקבע לכמה ימים מאוחר יותר. אבל עשיתי את כל שיטות הסבתא - ללכת על 6, עמידת נר, קרח, פנס, לדבר אל ליבה... מה לא??
איפה ילדתן - תל השומר
מה היתה התנהלות הצוות הרפואי בגלל המצג - בהתחלה לא כל כך הבינו מה אני רוצה. האחות בקבלה אמרה לי שאין סיכוי, שלא מיילדים עכוז. ביקשתי יפה להיכנס לרופא ולהתייעץ איתו. הרופא היה נחמד, בדק מספר פרמטרים (פתיחה, רוחב אגן, מצג עובר, שלחו אותי להערכת משקל מדויקת) מסתבר שגם בדקו האם יש רופא שמוכן לקחת את הלידה... בסופו של דבר לאחר זמן מה התבשרנו שמוכנים לנסות... האחיות בחדר לידה לא האמינו שזה קורה להן והיו בטוחות שזו טעות.. אבל הכל נעשה בנועם יחסית. ד"ר הנדלר המקסים הגיע והסביר על הפרוצדורה.. המליץ על אפידורל-החלטתי לסרב. ההרגשה היתה מאוד טובה, הסבירו לי ולבעלי על הכל ובכלל ד"ר הנדלר מלאך!! מלא ברוגע ואנושיות. הוא הסביר שהלידה חייבת להיעשות בחדר ניתוח, מה שקצת מבאס אך החלטתי שזה באמת הרע במיעוטו. בפתיחה 10 הלכתי לי לעבר הניאונים וילדתי שם.
למי שחוותה לידה נוספת במצג ראש - הרגשתן שוני במהלך הלידה - לידה ראשונה.

נשמח אם תצרפו לנו את סיפור הלידה במידה וכתבתן אותו - צריכה לחפש ולראות אם אני מוכנה לחשיפה

לילך 56

New member
כל הכבוד! ילדת עם או בלי חתך?

ונתנו לבעלך להיכנס איתך לחדר ניתוח?

גזר חי

New member
בסופו של דבר...

היה חתך, קטן ולא רציני, אבל עדיין חתך....

ובעלי היה איתי בחדר הניתוח..

talidem

New member
בדיוק מה שרציתי לדעת

מה קורה אם אני מגיעה כשאני כבר בלידה, עובר במצג עכוז ולא מוכנה לניתוח?

גזר חי

New member
והנה סיפור הלידה שלי...

התלבטתי והתלבטתי אבל בסוף החלטתי שאם זה יכול לעזור אז בכיף!

בהצלחה לכולן!!

מיקה 770

New member
כמה כוח צריך בשביל להיות החלטית

מול כולם ברגעים כאלו..

כל הכבוד!

אושמי 5

New member
איזה מדהימה את כל הכבוד על איך שהתעקשת

ומדהים איך שאת מחוברת לעצמך, מזל טוב והיה כיף לקרוא את סיפור הלידה שלך, תודה

לילך 56

New member
סיפור מדהים!!!

אין לי מילים - כל הכבוד לך!
לפני כמה זמן זה היה?

גזר חי

New member
לפני שנה ועשרה חודשים...

עכשיו אני בשבוע 24 ומקווה שהפעם לא אתמודד עם עכוז...

ניסיתי ללדת תאומים עכוז...

אחרי שהלידה הראשונה שלי היתה לידת בית פשוטה ומקסימה, היה לי בטחון מושלם בגוף שלי שהוא יודע ללדת. אז בהריון השני התאומים שלי החליטו להתבסס עם הטוסיק למטה, ואחרי שניסיתי היפוך ע"י תנוחות יוגה וביקור אצל כירופרקט והתעייפתי מאד מהעניין הזה, החלטתי שאני הולכת על לידה וגינלית, ואם התאומים רוצים להוולד ככה זאת זכותם!!
מצורף סיפור הלידה!

ילדתי לידת עכוז

כתבתי למעלה על ההיפוך הרפואי הלא מוצלח שלושה ימים אח"כ ילדתי בשערי צדק בלידה פרטית עם ד"ר פלוטקין
ניסיתי גם ללכת על שש כל יום במשך שבועות, זה רק עשה לי שפשופים בברכיים...
גם מוקסה לא עזרה...
המילדות לא היו נחמדות במיוחד (קראו לי"בעייתית" בקבלה כי לא רציתי לשכב עם המוניטור) אבל למזלנו פשוט עזבו אותנו בשקט,
טובה היתה איתנו כמלווה (מדהימה!) ופלוטקין יצא מהחדר והסתכל על המוניטור מבחוץ
(טובה החזיקה עלי את המוניטור לאורך כל הלידה, כנראה הוא היה אלחוטי, לא ממש התעמקתי בזה באותו זמן).

כרגע בשבוע 32 העוברית עם הראש למטה, מקווה שתשאר כך ואוכל לספר לכן מה ההבדל בין הלידות...

סיפור העכוז שלי

הקדמה: במשפחה שלי כנראה יש נטיה לעכוזים: מתוך 9 הנכדים שיש להורי - רק 3 לא נולדו בניתוח קיסרי - ותמיד הקיסריים היו בגלל עכוז.

הבת הבכורה של אחותי הבכורה היתה עכוזית - הופנו להיפוך בעקבות המלצת הרופא - באמצע ההיפוך, שהיה לה כואב מאוד, העוברית איבדה דופק (לא סתם ירידת דופק - ממש חשבו שהיא לא בחיים), וזה הוביל לניתוח חירום שזכור עד היום כסוג של טראומה למשפחה כולה.

אפשר להבין למה כשהבנתי שההריון השני שלי עכוזי פחדתי מאוד מההליך הזה, וויתרתי מראש - הלכתי לניתוח.

אציין רק שניסיתי לעשות תרגילים להיפוך -הייתי רוב היום בעמידת נר, בתנוחת "אללה אכבר" וכו', הלכתי לסטף (למרות מחאותיו של בעלי...) וניסיתי היפוך אצל מטפלת שעובדת בשיטת ימימה.

בסוף נולד בקיסרי.

כרגע לא ברור מה מצג העובר שלי. אני אמנם רק בשבוע 29, ולכאורה יש זמן, אבל בא"ס האחרון היה במצג רוחב, ויש לי הרגשה שהוא כך כבר הרבה מאוד זמן. הפעם יש לי הרבה יותר מוטיבציה להימנע מקיסרי, והפעם דווקא כן הייתי הולכת על היפוך חיצוני - למרות שדי ברור לי שאף רופא לא יסכים להיפוך אחרי קיסרי. צריך לקוות באמונה שלמה שהעובר יתהפך בעצמו למצג ראש מעולה.

נננעמה1

New member
יש הרבה רופאים שמוכנים להפוך אחרי קיסרי

אני עשיתי היפוך (שנכשל) בביקור חולים אחרי קיסרי, חברה שלי עשתה שם היפוך מוצלח אחרי קיסרי. ונדמה לי שגם במאיר מוכנים להפוך אחרי קיסרי. וגם הרופאת היריון בסיכון הסופר-התערבותית שלי היתה בעד שאני אעשה היפוך למרות הקיסרי. בהצלחה!

נננעמה1

New member
אצלי כולם בעכוז - מוזמנות להציץ בסיפור הלידה

הקודם - לנל"ק עכוז. עכשיו אני בשבוע 28, כרגע הוא כמובן בעכוז, יש לי מחר פגישת ייעוץ עם מומחית ליוגה בהיריון, בתקווה שיעזור.
לגבי השאלות כאן: הראשון נולד בשבוע 34 לכן בכלל לא הספקנו לנסות להפוך. קיסרי במקום בו בכלל לא נתנו לי אלטרנטיבה אחרת והייתי כ"כ בלחץ מירידת המים בשבוע המוקדם שלא חשבתי להיאבק בזה.
השני נולד בשבוע 37, ניסינו דיקור סיני משבוע 35 בערך שלא השפיע וניסיון היפוך חיצוני בשבוע 36 שלא הצליח. ילדתי בלידה קלה ומהירה עם מומחה ליילוד בעכוז.
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?ForumId=1345&MessageId=124417633

וואו! סיפור מרגש ומעורר השראה

עדיין יש בי תקווה שהעובר יהיה במצב ראש אופטימלי, אבל כיף לדעת שגם אם לא - יש אפשרויות אחרות.

במקרה נכנסתי לכאן..

בייתי ב38 בביקורת אצל הרופאה וראינו שהתינוק עכוז...
רופאה חדשה ואדישה, בנונשלטיות שכזו נותנת לי הפניה להיפוך בחדר מיון בלי לדעת יותר מידי להסביר מה זה אומר והכל..
חזרתי הבייתה והחלתי לחפור באינטרנט- והתחלתי להילחץ!!
האינטרנט מלא בהפחדות- יפוכים כואבים, שלא הצליחו
והקביעה החד משמעית שעכוז= קיסרי
(לא!.. איך זה הפחיד אותי ניתוח)
אחרי כמה שעות מול האינטרנט כבר הייתי בהיסטריה ובכי
למחרת התקשרתי לקבוע היפוך, בהתחלה בבי"ח שתיכננתי ללדת בו (עין כרם) ואחרי דיבורים עם כאלו שמבינות קבעתי בביקור חולים בירושלים כי אמרו ששם יש אחוזי הצלחה גבוהים והם גם מאוד מבינים
למה אני מלאה אתכן בפרטים שבסוף היתה לידה רגילה:
במהלך היום הרגשתי את הראש בצד הבטן שלי והחלטתי לעזור לו להתהפך.. קצת דחפתי אותו (למרות שבדיבעד אני יודעת שזה יכול להיות מאוד מסוכן כי יכול להיווצר קשר בחבל תבור)
למחרת- התחילה ירידת מים ורצתי לביקור חולים
(בגלל שהם אחד במתי החוילם היחידים שמנוסים בלידת עכוז)
המיילדת עשתה לי אולטרא סאונד וראתה שהתינוק אכן התהפך!!
יצאנו משם ורצנו לעין כרם

(להיפוך שנקבע יומיים אח"כ כבר לא הגענו
)
ניסיתי קצת את השיטה של לשתות הרבה הרבה ותרגילים על הרצפה
וגם שמעתי על המוקסה, אבל קצת הפחיד אותי...

erena2

New member
היפוך

עברתי היפוך בהריון הקודם בשבוע 37 , היא הייתה מצג עכוז לדעתי כמעט כל הזמן , פשוט לא בא לה להתהפך. ניסיתי אלטרנטיבי אבל זה לא הזיז לה לחלוטין. בשבוע 37 הגעתי במקרה לד"ר פולק בבית חולים ביקור חולים בירושלים. רק אחר כך הסתבר לי שיש לו כבר אלפי הצלחות בהיפוכים. הזריקו לי סוג של חור משחרר שרירים, התחלתי לרעוד כולי אם זה מזה ואם זה מפחד. הוא הגיע, היה נחמד מאוד ותוך סיבוב אחד הפך אותה.
כן, זה היה כואב אבל נסבל ושווה את זה לגמרי.
נשארתי שעתיים למוניטור וילדתי עשרה ימים אחר כך, לידה רגילה ותינוקת מדהימה.

למעלה