מצג עכוז/רוחבי - מה עושים

עונה:

באיזה שבוע הופניתן להיפוך ומתי בוצע?שבוע 36, עשיתי ב37
איפה ביצעתן ע"י איזה רופא?בשע"צ אצל ד"ר פלוטקין,והייתה עוד רופאה שניסתה לא זוכרת איך קוראים לה
כאב לא כאב?כאב מאוד
והכי חשוב - עבד לא עבד?לא עבד במהלך ההיפוך היו צרים וראו קצת פתיחה אז לא לקחו יותר מדי סיכון
חוויות נוספות מהתהליך יתקבלו בברכה:
בסופו של דבר ילדתי בניתוח, גם מהפחד שחלילה יקרה משהו לתינוקת(העדפתי שהנזק החמור יהיה אצלי מאצלה)
וגם הם איפשרו ללדת עכוז, אבל אחרי שראיתי שבמהלך ההיפוך הם היו ככ אופטימיים שזה יצליח,היו את כל התנאים:לידה שלישית,משקל תקין,מצג עובר ובכל זאת לא הצליח, לא רציתי שהאופטימיות הזו תתפוצץ לי בפנים בדמות לידת עכוז לא מוצלחת.
(מה גם שבניתוח ראו שהיא במצב גב ולא עכוז)

angry bird1

New member
עונה

1. בוצע נסיון היפוך ב- 36+6
2. בבי"ח מאיר ע"י קנטי
3. לא כאב אבל לא היה נעים.ביומיים למחרת האזור שממנו קנטי ניסה להוציא את הטוסיק של העובר כאב, כאילו קיבלתי שם מכה, אבל הוא הזהיר מראש שזה יהיה ככה.
4. לא עבד. לצערי . לדעתי זה היה שילוב של כמה דברים: גם העובר נתקע במצג עכוז כבר זמן רב (עוד מהסקירה הראשונה), גם היה מיעוט מסוים של מי שפיר וגם הוא לא היה כזה קטן (כ-3 ק"ג)
5. למרות שלא עבד, ממליצה לנסות בכל מקרה היפוך לפני שהולכים לקיסרי

היפוך שלא צלח...

קראתי אצל זוהר שהיה מחקר שהצביע על תוצאות טובות להיפוך מוקדם יחסית ובמאיר לא היו תורים בכלל עד שבוע 37
אז קבענו היפוך פרטי עם דר' פלוטקין בשערי צדק לסוף שבוע 35.
היה כואב מאד והיו גם ירידות דופק. באופן כללי היה טראומטי מאד והצטערנו שנתנו להמשיך ולנסות עוד ועוד
(המסקנה של פלוטקין היתה ש הוא כבר היה ממש מבוסס באגן)

אני רואה שרוב אלה שכאב להן גם לא עבד להן...

וזה תומך במה שאני תמיד אומרת למי ששואלת : לנסות כדאי, אם כואב להפסיק מיד

מיקה 770

New member
איך זה עובד, עניין ההיפוך?

הרופא מזיז את העובר בידיים שלו, כלומר חיצונית?

עושים אולורסאונד תוך כדי?

ענבלית70

New member
כן, בידיים, חיצונית

בלי אולטרסאונד (עם מוניטור)

בעיני זה היה ממש הזוי.. הוא (דר קנטי) תפס את הטוסיק שלה ודחף אותו לכיוון הרצוי..

פיפיות1

New member
היפוך ד"ר פולק ביקור חולים

העוברית היתה עכוז לאורך כל הדרך, החל משבוע 17. ב4 הריונות קודמים העוברים התמקמו במצג ראש כבר בסביבות שבוע 28

בשבוע 37 הוחלט על היפוך. כבר לא היו תורים להיפוך אצל ד"ר פולק בטווח הגיוני ולכן הלכתי אליו פרטי דרך השר"פ. עלה 1500 ש"ח אבל רציתי לדעת שאני עושה את הכל כדי שההיפוך יצליח. קיבלתי החזר מכללית מושלם בערך 550 ש"ח.
פניתי אליו דרך המזכירה, אחרי חצי יום הוא התקשר אלי ויום למחרת כבר הגעתי לביקור חולים להיפוך- שבוע 38. העוברית שקלה 3 קילו והבטן היתה קטנה מאד יחסית למה שהייתי רגילה בהריונות קודמים, אולי זה מה שמנע ממנה להתהפך.

הגעתי בבוקר ב7 וחצי כמו שאמרו לי, חיכיתי עד כמעט 11 ואז הוא הגיע, הזריק לי את החומר שמרפה את השרירים. זה גרם לרעידות שהתחזקו עם הזמן והיו מאד לא נעימות.
צריך לשתות כי ההיפוך מתבצע על שלפוחית שתן מלאה, ואני לא ידעתי ולא אמרו לי. התחלתי לשתות מהר, אבל לא הצלחתי לשתות 10 כוסות תוך חצי שעה אלא רק 7. הוא ניסה להפוך ואחרי כמה לחיצות הפסיק ואמר לי לשתות עוד 6 כוסות.

מיהרתי לשתות עוד- והקאתי את כל המים על המיטה והכל. היה מאד לא נעים, אבל התחלתי שוב מהתחלה עד שהצלחתי לשתות 10 כוסות. זה חשוב מאד!!

ד"ר פולק עובד לבד. הוא מסתכל בא.ס., עוזב את המכשיר, עוצם עיניים ומתרכז בהפיכה לבד. הוא ניסה עוד פעמיים, כאב לי מאד! אבל השתדלתי להרפות כדי שזה יצליח. ניתוח הפחיד אותי יותר. היה נראה שזה כבר לא יצליח אבל בנסיון השלישי הרגשתי איך העוברית מסתובבת ומתמקמת. זו היתה הרגשה מדהימה.
אחר כך הוא נתן לה עוד פוש אחרון כדי לבסס אותה עמוק למטה. אחר כך בכל ביקורת המילים "ראש מבוסס עמוק" היו נשמעות לי כמו קסם.
אחרי שההיפוך הצליח הוא אמר לי לרוץ לשירותים ולמדוד כמה שתן נתתי. לא יודעת למה, ולחזור מיד למיטה למוניטור של שעה וחצי. אז כבר יכולתי לנוח.

שבוע אחרי ההיפוך הבטן כאבה לי מסביב, ונהיה לי פס כחול מסביב לבטן כמו ממכות יבשות. כאב לי להתישב ולקום ואם משהו נגע בבטן זה היה לא נעים, אבל בסוף עבר.

ילדתי אחרי 5 שבועות מההיפוך, בשבוע 42 מלא בלידה רגילה. עד הלידה עשיתי מוניטור פעמיים בשבוע בגלל ההיפוך ואח"כ גם בגלל מעקב הריון עודף.

אני שמחה שעשיתי היפוך, שמחה שהלכתי לד"ר פולק ולא לקחתי סיכון כי ההיפוך היה קשה ולא בטוח שמישהו מיומן פחות היה מצליח.

pupinuy

New member
יוצמח כרגע בעכוז

אני רק בשבוע 33, ככה שאני אופטימית שהוא יהפך לבד, אבל אם לא-
מישהי מכירה רופא\ה מומלץ בהדסה עין-כרם להיפוך?

yellowTree

New member
היפוך שהצליח- לשמחתי :)

שבוע - 38
בוצע - בבלינסון ע"י הרופאה שהיתה שם בתורנות (לא זוכרת)
הפרוצדורה בוצעה בחדר רגיל , בזמן שלידי שכבה אישה אחרת (מופרד בוילון). נראה לי שהתייחסו לפרוצדורה מאוד בפשטות.
כאב - לא מאוד כאב, יותר נכון להגיד שהיה לא נעים.

אני הרגשתי שכל הפרוצדורה פשוטה מאוד. הכל תחת השגחת US (אחרי כל מיני בדיקות לאמא).
ונראה לי שהיחס של הנשים כלפי הבדיקה נובע באופן ישיר מהיחס של הרופא המטפל שלהן אליה.
(הרופאה שלי היתה מאוד בעד היפוך).
לשמחתי התינוק נולד בלידה רגילה ולאחריה נולדו לי עוד 3 ילדים בריאים וחמודים (ועכשיו הבא בתור בדרך).
אם הייתי יולדת בקיסרי , הייתי צריכה "לסחוב" את ההסטוריה הזאת לכל הלידות שלי. ולכן אני מאוד שמחה שההיפוך הצליח.

שכנה

New member
היפוך רפואי

באיזה שבוע הופניתן להיפוך ומתי בוצע? אני חושבת שבוצע ב-37 או 38.
איפה ביצעתן ע"י איזה רופא בבי"ח מאיר, ע"י ד"ר טל בירון המצויינת.
כאב לא כאב כאב.
והכי חשוב - עבד לא עבד עבד.
היה שווה. דקה וחצי או שתיים של סבל שאפשר לעמוד בו, ולא הייתי צריכה קיסרי!

mitmit11

New member
היפוך "אלטרנטיבי"

באיזה שבוע הופניתן להיפוך ומתי בוצע

איפה ביצעתן
ע"י איזה מטפל

מה סוג הטיפול (וכמות הטיפולים) שבוצעו

כאב
לא כאב

והכי חשוב - עבד
לא עבד

גם פה, חוויות נוספות מהתהליך יתקבלו בברכה

אמאמרבל

New member
עונה

עשיתי בערך בשבוע 35-36
במרפאות לרפואה משלימה של כללית. מטפל בדיקור סיני שהתמחה בנשים בהריון
דיקור +מוקסה. אם זוכרת נכון הייתי פעמיים בדיקור והוא נתן לי לעשות מוקסה בבית במשך שבוע
לא כאב
לא עבד

Petite

New member
אז ככה..

בסביבות שבוע 36-37 ניסיתי דיקור + מוקסה אצל מדקר מומחה בעל מוניטין ונסיון רב
זוכרת פחות או יותר 4 טיפולים
לא כאב בכלל
לא עבד

המשך תשובה (עניתי למעלה ברפואי)

בגלל שהתעקשתי לנסות הכל קצת לפני הביקור בבי"ח הלכתי לשני טיפולי דיקור- אצל מדקרת מדהימה שמתמחה בנשים בהריון - בושמת מנס ציונה
עשיתי דיקור + מוקסה וקיבלנו גם גליל מוקסה הביתה להמשיך את הטיפול (מסריח אששששש - בטח השכנים חשבו שעשינו סמים)- לא כואב בכלל! בזמן הטיפול הרגשתי תנועות עובר חזקות - לצערי לא עבד

אחרי ניסיון ההיפוך הרפואי שגם כשל- ניסיתי טיפול רפלקסולוגי- שעה וחצי של טיפול אצל מישהי בראשל"צ - שוב - לא כאב, תנועות עובר חזקות ושוב - לא עבד...

ישנה שמועה שאם הולכים למעיין הסטף - ליד ירושלים - והבעל מעביר לאישתו מים מהמעיין לשתות אז העובר מתהפך- נסענו לסטף אבל לא העזנו לשתות מהמים, לפחות נהנו מטיול נחמד בחיק הטבע...

לסיכום- בני הבכור נולד בניתוח קיסרי, בעקבות מצג עכוז, לאחר הלידה גיליתי את הפורום של לידה פעילה וביתית והבנתי שהייתי נתונה להפחדות מיותרות ופתרונות "קלים" של הממסד הרפואי, אם הייתי קצת יותר "חכמה" ועקשנית הייתי יכולה ללדת את בני גם בלידת עכוז וגינלית רגילה. הניתוח עבר עלי אחרי הרבה עצב ודיכאון כי ממש לא רציתי לעבור ניתוח. עם זאת- קראתי ובדקתי כל מה שיכלתי על הניתוח, דיברתי עם בנות שעברו את זה וראיתי סרטונים בYOU-TUBE, הגעתי לניתוח הכי מוכנה שאני יכולה ודאגתי לא לרחם על עצמי ו"להחלים" הכי מהר שיכולתי - אין ספק שהאוצר שלי זירז את התהליך - כי כל פעם שהחזקתי אותו שכחתי את כל הכאבים! גם בעלי היה אות ומופת ועזר ותמך כמה שיכל (בסוף שלחתי אותו לעבוד כי הוא שיגע אותי
)

מישרוצה לשאול או לדעת אני כאן - אשמח אם תפנו אלי במסר או בכל דרך אחרת

ניסיתי...

משבוע 34 ניסיתי מוקסות, שיאצו, הליכה על 6, שחנשים עם העוברית דאז המהממת דהיום, עמידות נר ועוד ועוד...

כלום לא עזר עד שקנטי בא..

angry bird1

New member
עונה

ניסיתי שני טיפולי דיקור ומוקסה בשבוע 34-35.
הטיפול השני קצת יותר שורף כי כבר יש באזור כוויה מהטיפול הקודם.
לא עבד

עבד מצוין

היא היתה במצג ראש כל ההריון, בשבוע 37 פתאום עשתה פלופ ונכנסה למצג עכוז.
הופנתי למדקר שמומחה לצרות האלו. עשה לי דיקור ומוקסה בזרת. ואחרי שבוע באתי לעוד דיקור, אז הוא מישש ואמר שהעוברונה כבר במצג רוחבי (התחילה לזוז)
עשה עוד דיקור וביום שני בבדיקה לקראת ההיפוך הרפואי ראינו שהיא חזרה למצג ראש.
נולדה בלידה טבעית שאת רובה העברתי באמבטיה עם עיסויים (בבית חולים).

המדקר פרטי ולא בארץ...אז לא יעזרו פרטים.
ולא כאב בכלל, לא היה כיף כי דיקור זה לא כיף לי אבל לא יותר מזה.

עונה גם

קטני היה במצג עכוז כבר משלבים מוקדמים של ההריון. בכל אולטראסאונד קיוויתי שיתהפך ובכל פעם התאכזבתי. הרופאה הציגה לנו את אופציית ההיפוך הרפואי וגם את האלטרנטיבי.
בעלי ואני לקחנו סופ"ש שלם (סביב שבוע 37) לחשוב על עניין ההיפוך. לא הרגשתי נוח עם העניין ופחדתי מהסיכונים המוכרים. החלטתי שאני מוכנה לנסות דברים אלטרנטיבים ותנוחות ואם זה לא יקרה, אז לא, ונשלים עם זה.

ניסיתי דיקור, פעמיים, דרך מכבי טבעי וגם מוקסה שנתנו לי להמשיך עימה בבית למשך שבוע. הדיקור היה לא מורגש והמוקסה חמימה ולא שורפת. עשיתי גם תנוחות נר, תנוחת מתפלל ומעין הליכה מצחיקה עם הטוסיק על הרצפה. כלום לא עזר.

קטני נולד בקיסרי אלקטיבי. הסתבר שהיה תקוע היטב באגן, בתנוחת ישיבה ולא היה מצב שיתהפך.הניתוח עבר בשלום וההחלמה הייתה מהירה.

Ronronit1

New member
היפוך אלטרנטיבי מוצלח

בשבוע 34 הדולה שליותה אותי בהריון לחצה בכפות הרגלים, והרגשתי את הקטנציק מתהפך. ממש הרגשתי אותו.
טיפול אחד, בערב בעלי לחץ עוד קצת, יומיים אחר כך באולטראסאונד זה היה ברור שהוא התהפך.

mitmit11

New member
לידת עכוז וגינלית

האם ביצעתן ניסיונות היפוך
אם כן - איזה

איפה ילדתן

מה היתה התנהלות הצוות הרפואי בגלל המצג

למי שחוותה לידה נוספת במצג ראש - הרגשתן שוני במהלך הלידה

נשמח אם תצרפו לנו את סיפור הלידה במידה וכתבתן אותו

למעלה